Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-08 20:34:45

LOGOUT.hu

Milyen kompakt digitális fényképezőgépet?
Mielőtt kérdezel, olvasd el az összefoglalót!
Figyelem! A kompakt fényképezőgép és bridge kategória gyakorlatilag megszűnt. Az ajánlóban szereplő gépek 6-7 éves modellek.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#54551) robinhugy


robinhugy
csendes tag

Üdv!

Ismerős szeretne magának gépet venni és kérdésem lenne hogy a kinézett gépek közül melyik a legjobb választás vagy hogy van-e egyéb ötlete valakinek.
90 ezeres keretből
kompakt gépet akar kis mérettel
20x zoomtól felfelé lenne ideális
manuális beállítási lehetőségekkel
wifivel

ezeket nézegette:
Panasonic Lumix DMC-TZ61
Sony Cyber-shot DSC-HX60
Canon PowerShot SX710 HS
Nikon Coolpix S9900

(#54552) cidalain válasza robinhugy (#54551) üzenetére


cidalain
veterán

Mire hasznalna? Mire kell a 20x zoom hogy ez az egyetlen, legfobb kriterium?
Azert ez, mert ugy gondolja ez a fenykepezo josagmeroje? -nem az :)

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#54553) YM


YM
senior tag

RX100-nak hányszoros zoomnál van 50 illetve 85mm-es látképe?

(#54554) robinhugy válasza cidalain (#54552) üzenetére


robinhugy
csendes tag

Fényképezni akar, akár este is, akár messzire is.
Csak nagy zoomot akar hogy messzire el tudjon fényképezni nem azért mert ez határozza meg a gép minőségét.

(#54555) kovisoft válasza robinhugy (#54554) üzenetére


kovisoft
őstag

A kis méret, az akár este és az akár messzire eléggé ütik egymást. Alacsony fényviszonyok mellett fényerős optikára van szükség, vagyis az objektív átmérője minél nagyobb kell legyen a gyújtótávolságához képest (minél kisebb f-szám). Messzire pedig nagy gyújtótávolságú objektívvel lehet fotózni. Tehát nagy zoom (= nagy maximális gyújtótávolság) kellene, ehhez nagy átmérőjű (= fényerős) objektív, mindezt kis méretben és olcsón. Ez nem fog menni. A felsorolt gépek mind nagyon sötétek tele állásban (igazából nagylátószögben is), és egyformán kicsi a szenzoruk, tehát még az ISO-t sem lehet az egekbe tolni, hogy kompenzálja a fényerő hiányát.

(#54556) cidalain válasza robinhugy (#54554) üzenetére


cidalain
veterán

Panasonic FZ200. Sokkal jobb fenyeroben mint a felsoroltak. Ez azt jelenti hogy nemcsak kulteren, napos idobe tud fenykepezni.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#54557) hito válasza YM (#54553) üzenetére


hito
nagyúr

Ez a kezdő 28mm-ből azért elég könnyen kiszámolható :U

Oszd el az általad írt mm-t a 28-cal és megkapod ;)

[ Szerkesztve ]

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#54558) robinhugy válasza kovisoft (#54555) üzenetére


robinhugy
csendes tag

Érthető, de ebben a kategóriában gondoltuk a legjobbat. Meg nagy záridő mellett gondolta a sötétben fényképezést.

(#54559) robinhugy


robinhugy
csendes tag

Igen azt én nézegettem már de mivel kis méretűt akar ez nem jöhet számításba szerintem :/

(#54560) pandur99 válasza robinhugy (#54559) üzenetére


pandur99
aktív tag

Olympus Stylus 1. Bár igazából olyan, amilyet aksr, nincs.

Ne vegyél kutyát! Fogadj örökbe!

(#54561) kovisoft válasza robinhugy (#54558) üzenetére


kovisoft
őstag

Én is szeretnék kis méretű autót, ami keveset fogyaszt, jól gyorsul, nagy a csomagtere, befér az egész család, könnyű vele parkolni, árut is tudok vele fuvarozni, és persze drága se legyen.

Szerintem itt senki sem fog ajánlani kicsi (1/2.3" méretű) szenzorral, f/3.x-f/6.x fényerővel, csilliószoros zoommal rendelkező gépet, mert ezeknek nagyjából egységesen gyatra a képminősége, főleg a maximális zoom környékén, mert ott már végképp nagyon sötétek ezek az optikák.

Kis szenzoros, de fényerőben jobb (konstans f/2.8) a már említett Panasonic FZ200, viszont ez nagyobb méretű (bridge) gép.
Nagyobb szenzoros, szintén konstans f/2.8 fényerejű, és relatíve nagy (10.7x) zoomal bír a szintén említett Olympus Stylus 1, de ez nincs meg 90ezerből.
Szintén nagyobb szenzoros, és (kezdő) fényerőben jobb, de csak 7-szeres zoommal bír a Panasonic LF1.

(#54562) YM válasza hito (#54557) üzenetére


YM
senior tag

De én a filmes 50/85mm-re gondoltam ..... :F :F

(#54563) kovisoft válasza YM (#54562) üzenetére


kovisoft
őstag

Ő is a filmes 28mm-re gondolt, mivel ezzel ekvivalens az RX100 nagylátószöge (ami fizikailag 10.4mm).

(#54564) robinhugy válasza kovisoft (#54561) üzenetére


robinhugy
csendes tag

kétlem hogy ez a fellengzős okoskodás előrébb vinné bárki életét is

elmondtam hogy mit akar nem azt mondtam hogy a legjobb gépet valaki gyártsa le x ezer ft-ért

(#54565) YM válasza kovisoft (#54563) üzenetére


YM
senior tag

Jah, igen?! :F Jó tudni :U

Szerintetek portét csinálni mennyivel a legjobb?

Azt láttam boltban, hogy 2x-es zoom után kezd felmenni a reksz érték...

[ Szerkesztve ]

(#54566) kovisoft válasza robinhugy (#54564) üzenetére


kovisoft
őstag

Sajnálom, ha fellengzős okoskodásnak érezted. Elmondtad, hogy mit akar, én meg elmondtam, hogy ezekkel a feltételekkel szerintem nincs ajánlott gép. Ha bizonyos igényeken módosítunk, akkor viszont lehet találni ajánható gépet, mint azt mások is írták már előttem.

(#54567) cidalain válasza robinhugy (#54564) üzenetére


cidalain
veterán

Akkor mondjuk ki konkretan:
A linkelt gepek szarok. Nem jon at a feny a lencsen. Mar kozelre sem, de full zoomon plane nem. Kovetkezeskeppen nappal napos idoben szabadban fog tudni jo kepet csinalni. Belterben nappal mar rosszabbat, este meg ritkafos lesz (tudod amikor a fekete lathatoan kis kockakbol all, nem homogen) vaku javitana a helyzeten, de a beepitett szarok csak par metert visznek el, igy szobaban elmehet. Kulter szar fenyben felejtos. Tipikus amikor epuletet fog fotozni automata modban aztan villogtatja majd a vakut, mert nincs feny. Halottnak a csok.
A felhasznalas jellegehez, es az arkategoriahoz csak az FZ200 illik. Ez van a legkozelebb. Itt csaknmeret kompromisszumot kell kotni. Minden mas esetben 2-3-4 kompromisszumot kell kotni, de ott a meret kicsi, ez teny.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#54568) pandur99 válasza cidalain (#54567) üzenetére


pandur99
aktív tag

Tegyük azt is hozzá, hogy a milliózoomos gépek kb. ekv. 3-400 felettmár értékelhetetlenek nappal is. Tán tablet mérettben még nézhetők, de nagyban semmire sem jók. 1/2,3-os szenzor a legtöbbnél.

Ne vegyél kutyát! Fogadj örökbe!

(#54569) alázógyík válasza cidalain (#54567) üzenetére


alázógyík
őstag

Én végül is az itten ajánlások miatt is vettem FZ200-at, és remek választás volt. :R

(#54570) kovisoft válasza YM (#54565) üzenetére


kovisoft
őstag

Azt szokták mondani, hogy portréfotózáshoz célszerű legalább ekv. 85mm-es gyújtótávolságot használni. Ez alatt torzulni kezd az arc (pl. az orrot nagyobbnak látjuk, mert megnő az arány az objektív-fül ill. objektív-orr távolság között). Mivel az RX100 maximális gyújtótávolsága ekv. 100mm, ezért nincs túl nagy játéktér, gyakorlatilag a legnagyobb zoom körüli értéket érdemes portrézáshoz használni.

[ Szerkesztve ]

(#54571) YM válasza kovisoft (#54570) üzenetére


YM
senior tag

Ott viszont az mk1/mk2 elkezdi felvinni az F értéket. Most akkor jön a kézenfekvő kérdés: lehet mk1/mk2-vel "profi"-nak tűnő portrékat csinálni? :DDD

(#54572) rakimisi


rakimisi
csendes tag

Akkor ezek szerint a kategóriájának legjobb gépe a Panasonic Lumix DMC-FZ200? Pedig már elég régen jelent meg 2012 végén. Mostani újak nem jobbak? Én is keresek egy hasonló gépet. Most egy Sony HX 100 van azt szeretném lecserélni, azt is már 3-4 éve használom. Milyet vegyek?

[ Szerkesztve ]

(#54573) szenesember válasza kovisoft (#54570) üzenetére


szenesember
aktív tag

Kiegészítésképp: a gyújtótávolság csak a képkivágást adja, a torzításért csak az alany távolsága a felelős.

(#54571) YM - Attól függ, mit jelent a "profi"-nak tűnő? Egy kis hozzáértéssel az LX100 ekv. 75mm-ável is lehet jó portrékat lőni. 100mm szűkebb kivágással elég ahhoz, h. megfelelő távolságból ne torzítsa az arcot. Az objektív fényereje viszont kevés a szépen mosott háttérhez. Stúdió körülmények között (pl fehér háttér, műtermi világítás) ezzel is lehet "profi"-nak tűnő portrékat lőni.

(#54572) rakimisi - Az árkategóriájának legjobb Bridge gépe, inkább így... Ha az ár mind1, akkor a Bridge gépek közül messze nem a legjobb. (Pl. Panasonic FZ1000, Sony RX10 MK I-III, esetleg Oly Stylus 1s, ha azt lehet ide sorolni.)

[ Szerkesztve ]

(#54574) Quent1n válasza YM (#54571) üzenetére


Quent1n
senior tag

Ha portrézni akarsz akkor szerintem Canon G7x. 2.8 a vége 100mm-en. Egyik szempont volt amiért ezt vettem. :) Ezen kívül LX100-al is lehet szépeket lőni. A többi kompakt ebben a kategóriában túl rövid zoomal rendelkezik az ilyesmihez, illetve az RX100 MK II elég sötét a végén ugye.

Ha a fényt akarjuk, el kell fogadni az árnyékot is...

(#54575) YM válasza Quent1n (#54574) üzenetére


YM
senior tag

Csak RX100-at kapok használtan 80-100k-ért, egy G7X meg 145k újonnan :-/

(#54576) BaLee válasza YM (#54575) üzenetére


BaLee
addikt

1 hónapja tele volt az apró G7X-ekkel 100 körül (vagy 3-at láttam) szerintem várj picit ha nem sürgős.

(#54577) YM válasza BaLee (#54576) üzenetére


YM
senior tag

Van még kb 2 hetem. :) Mediamarktban is azt mondta az eladó, hogy a Sony nem tud optikát gyártani, csak a Canon :DDD

(#54578) cidalain válasza YM (#54577) üzenetére


cidalain
veterán

Ami full kamu.
Mindenki tudja hogy csak a Leica tud obit gyartani.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#54579) YM válasza cidalain (#54578) üzenetére


YM
senior tag

Arra meg azt mondta, hogy a Leica obik is koppintások, mert egy eredeti 100k-nál kezdődik :D

(#54580) mazsi70 válasza YM (#54577) üzenetére


mazsi70
senior tag

Még jó ,hogy méterárú eladók vannak az MM-ben . :)

Nyilván akinek a szenzorméret a fontos, az fullframet vesz. (igazából az apsc létét nem tudom értelmezni)

(#54581) rakimisi


rakimisi
csendes tag

Mi a véleményetek erről a gépről Panasonic DMC-FZ300? Sokkal jobb mint a FZ200-as?
Melyiket vegyem?

(#54582) hito válasza rakimisi (#54581) üzenetére


hito
nagyúr

Használod a 4k-t? Érdekel az időjárás állóság? Ez a két fontos dolog, ami megkülönbözteti az FZ200-tól. Érzékelő mérete, fényerő, átfogás ugyanaz.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#54583) YM válasza BaLee (#54576) üzenetére


YM
senior tag

Mondjuk ha kész képeket nézek, akkor mindegyiken az RX100 képe tetszik jobban :F

F4-el meg bőven lehet még portrézni.

(#54584) pibácsi válasza YM (#54575) üzenetére


pibácsi
senior tag

Szia YM!
Most az E-MAG-on van akcióban Sony RX 100 106.900.-FT-ért és garival. 3 napon belűl ingyen leszállítják. Ugyanitt Canon G9X 129.900.- ért. Ez is akcióban ápr. 15-ig.

Pibácsi

(#54590) evilskati


evilskati
aktív tag

Sziasztok!

Nikon CoolPix S33 megéri most 27.000 Ft-ért?

Van esetleg 30-50 ezres kategóriában jobb (vízálló) vétel? Használt is érdekel.
Korábban láttam, hogy valaki rakott be képet vízálló "zacskóról", amibe betehető a kompakt, van ezekről esetleg tapasztalat? Pár merítést kibírnak?

Előre is köszönöm a válaszokat!

(#54591) YM


YM
senior tag

Voltam ma fényképezőgépet nyomkodni MM-ban, basszus RX-100 és a5000 is 50mm F5.6 ISO 400-on, a boltban(!) 1/10-es rekesszel akart képet csinálni :F :F

Ennyire vaksötétek lennének ezek a gépek (szenzorok) ? :(

(#54592) YM


YM
senior tag

Canon EOS M-el vannak tapasztalatok? Van rá valami "értelmes" AF képes objektív?

(#54593) Tin_Shield válasza YM (#54592) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Van ;]
(az újabb firmware-rel állítólag már nem ennyire gáz a helyzet)
Egyébként van egy kifejezetten kellemes ~ekv35mm fix jó áron (EF-M 22 f2), de a 11-22 ultranagylátó zoom is rendben van. Ezeken kívül csak a szokásos sötét kitobjektívek. Én nem ölnék bele pénzt, láthatóan a Canon sem gondolja komolyan egyelőre ezt a vonalat.

(#54591)

Az a5000 kitobjektív 50mm vége f5.6, így ezen nincs mit csodálkozni.
Az RX100 elvileg f4 körül kéne tudjon ezen az (ekv) gyutávon, legközelebb próbáld meg A vagy M módban.
A szenzor nem vaksötét, az optika az. Az a5000 kitobi a szokásos f3.5-5.6, de ezen lehet segíteni egy fényerősebb üveggel. Az RX100 markI és II optikája ezt tudja. Ha fényerősebb kell markIII vagy IV, Panasonic LX100 esetleg Canon G7X. Vagy olcsóbban kisebb szenzorral Fuji X30, vagy még olcsóbban a kifutó Panasonic LX7.

(#54594) YM válasza Tin_Shield (#54593) üzenetére


YM
senior tag

@video: :DDD

Igen, az RX100 4,5-en volt ha jól emlékszem 50mm-en, csak azért vettem fel 5.6-ra, hogy lássam mennyivel lát jobban az a5000 nagyobb szenzorral de semennyire :F

a5000 + fix 50mm-es objektív milyen párosítás? :F Melyiket érdemes rátenni? Rekeszt tényleg csak menüben tudok állítgatni? Miért kerül az a6000 2x annyiba? :U

(#54595) Tin_Shield válasza YM (#54594) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Az f5.6 az f5.6, ugyanolyan érzékenység mellett ugyanazt a záridőt fogod kapni, géptől függetlenül.
Az már egy másik kérdés, hogy az a5000 szenzora kb 2x akkora, szóval zaj szempontjából mindenképpen előnyben lenne, ha nem is feltétlen 2x jobb.

Az a6000 pozitívuma: jobb szenzor, EVF, vakupapucs, több kezelőszerv, jobb kezelhetőség, nagyobb tudás stb.
A SEL 50 f1.8 jó, a Sony-sok szeretik. Alternatíva lehet még a Sigma 60 f2.8, nyitva is borotvaéles, de gyengébb a fényerő és nincs képstabi.
Az a5000 kezelhetősége passz, nem volt még a kezembe, de feltételezem vmi kezelőszervet hozzá lehet rendelni a rekeszállításhoz

[ Szerkesztve ]

(#54596) sideburns válasza YM (#54591) üzenetére


sideburns
aktív tag

Mondjak egy durvát? A félmilliós full frame Sony A7 is 1/10s záridőt fog adni f/5.6-on ISO 400-nál ugyanott.
Javaslom olvass utána a rekesz-záridő-ISO kapcsolatának. Fényképezéshez egyébként fény kell.
(Nem a szenzor sötét, hanem az MM.)
Beltéren lámpafénynél f2 objektívvel is simán felmegy ISO 1600-ra, ha 1/60s-nél gyorsabb záridő kell, csak ugyebár a nagyobb szenzor jobban bírja.

(#54597) YM válasza sideburns (#54596) üzenetére


YM
senior tag

:o
Mondjuk ha veszek egy a5000 + hozzá egy optikát már lassan ott vagyok mintha vennék használtan eBayről egy első generációs A7-et és rátennék egy M42 ezer éves objektívet semmi pénzből.

RX100-at meg végülis nem beltéren akarom alapvetően használni. Bár gondolom barlang kirándulás felesleges elvinni :(

M2 vajon mennyivel bírja jobban a nagyobb ISO-t, mint az M1? Mennyi a max, amit még elvisz?

(#54598) Tin_Shield válasza YM (#54597) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Az első generációs A7 egy jó szenzor egy kiforratlan vázban. Ha pontosan tudod mit és miért akarsz, akkor bestbuy, egyébként nem feltétlenül. Az M42 objektíveket az a5000-re is felcsavarhatod, más látószöget kapsz, de ez nem feltétlen jelent hátrányt.
Az RX100 nagylátó végén az f1.8 kifejezetten kellemes fényerő, szóval akár barlangban is használható, ha nem zúmolsz.
A markII optikája és szenzora ugyanaz, másban tud többet (wifi, dönthető LCD, vaku/evf csatlakozó)

(#54599) YM válasza Tin_Shield (#54598) üzenetére


YM
senior tag

Láttam képeket cropos vázon M42-es objektívekkel, de szerintem nagyon természetellenes a perspektíva, ami megmarad :F
Széles látószöget annyira nem szeretem, bár barlangban ez még jól jöhet valóban :)
Lehet mégis RX100 lesz belőle, semmi más nem fér el a zsebemben :D

[ Szerkesztve ]

(#54600) Tin_Shield válasza YM (#54599) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Ez abszolút a gyújtótávolságtól függ. Pl a karaktere és az ára miatt közkedvelt Helios44 sorozat 58mm gyújtótávolságú. Ez kisfilmen/fullfrémen normálnak már szerintem hosszú, portréra viszont még rövid, kicsit optikai "senkiföldje". APS-C szenzoron - mint az a5000 -, pedig 90mm körüli (ekv) gyutávot ad, ami portrézáshoz ideális. De persze fordítva is is igaz, az 50milisek fullfrémen az igaziak (esetleg mft-n portézni), APS-C-n pont nem annyira jó az (ekv) 75mm.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.