Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-08 20:34:45

LOGOUT.hu

Milyen kompakt digitális fényképezőgépet?
Mielőtt kérdezel, olvasd el az összefoglalót!
Figyelem! A kompakt fényképezőgép és bridge kategória gyakorlatilag megszűnt. Az ajánlóban szereplő gépek 6-7 éves modellek.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#54151) Lacy6 válasza lugomon (#54150) üzenetére


Lacy6
senior tag

Nagyon vicces figura vagy :D
Mindig jót mosolygok ezeken a hozzászólásokon. :)
made my day

Én vagyok Isten büntetése. Ha nem követtetek volna el nagy bűnöket, Isten nem küldött volna engem büntetésként rátok!

(#54152) IG55 válasza Lacy6 (#54151) üzenetére


IG55
senior tag

Kívülállóként én is ezt tenném, részeseként viszont más érzelmek generálódnak bennem :D
Biztos a hazudozása közben is neki volt a legkellemetlenebb :C

(#54153) szenesember válasza Bici (#54148) üzenetére


szenesember
aktív tag

A G16 Autofókusza lassabb. mint az LX7-é, és az XZ-2-é. Talán kezelésben is a G16 marad alul a másik kettővel szemben, egyetlen előnye az expo tárcsa. Az optikai keresője nem számít plusznak, elég pocsék, max vészhelyzetekben használható. Ezen kívül még indokolatlanul nagy is. Megbízhatóságukról nem sokat tudok.

(#54154) Bici válasza szenesember (#54153) üzenetére


Bici
félisten

Oks, kössz!
Azóta én is utánaolvastam, és a G16 nem jelesledik a képsarki élességben. Az XZ-2 meg beszerezhetetlen, és videóban sem éppen jó.

Igazából most az LX7 és az LX100 között vacilálok. Az LX100 kb. 2 fényértékkel jobb szenzorban, de kb egy fényértékkel gyengébb lencsében - ha nem csak a kezdő és vég állásokat veszem figyelembe, hanem azt is, hogy milyen gyutávol vált szűkebb rekeszre a két gép.
Így egy-másfél fényértékért fizetnék +100k-t... :U
Igaz, az LX100-zal kapok EVF-et, testreszabhatóbb kezelést, jobb lencse körüli gyűrűt, 4K videót, plusz 2MP felbontást. És a mérete is tisztességesebb. (Nálam a nagy váz előnyt jelent.)
Nehéz döntés. :D

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#54155) szenesember válasza Bici (#54154) üzenetére


szenesember
aktív tag

Nem értek egyet, jobb az 3 fényértékkel is. :) A lencse is inkább csak 2/3 FÉ-el kisebb az LX100-ban.
Így két-két és fél fényértékért, sokkal jobb színmélységért és dinamikatartományért, és még sok minden másért fizetnél +100k-t. :) Szvsz kár sokat agyalni a dolgon ha futja a keretből, LX100 ár/érték arányban szinte verhetetlen!

(#54156) gamer0101


gamer0101
aktív tag

Sziasztok!

Fényképezőgép vásárlás előtt állok, szeretném a segítségeteket kérni!

Adott jelenleg 3 gép ami érdekel. 20 ezer forintos kategória. Otthoni használatra kell, gyerek, család fotózása, esetleg kiránduláskor legyen ami lóg a nyakamban...de semmi profizmus.

Tehát:

Panasonic DMC-LZ20:
- Pro: táska jár mellé, tetszetős megjelenés.
- Kontra: akksi nélkül, memóriakártya nélkül.

Polaroid iS2132:
- Pro: talán a márkanév...nekem ad némi bizalmat :B
- Kontra: nem ad hozzá semmit, csak a gyári cuccok (se táska, se akksi)

Fujifilm FinePix S2950:
- Pro: az ára (19ezer)
- Kontra: ehhez sem ad az eladó semmit

Tehát? Fotós szakik? Melyiket válasszam? Tudásra, képminőségre melyik a legjobb? Bemozdulást melyik tudja a legjobban elkerülni? Gyereket néha elég nehéz fényképezni...kivéve ha alszik... :U Érdekel minden vélemény!

Köszönöm! :))

[ Szerkesztve ]

(#54157) cidalain válasza gamer0101 (#54156) üzenetére


cidalain
veterán

egykutya.
bemozdulás ellen rövid záridő kell. rövid záridőhöz fényerős lencse és/vagy nagy szenzor. ezek a legkisebb szenzorral vannak szerelve, és nem is fényerősek. vagy tudsz vele nem bemozdulós képeket csinálni, vagy nem.
ha tutira akarsz menni, akkor több pénz kell. ezek a zoomban tudnak többet egy tök átlagos mobiltelefon fényképezőjéhez képest. egyáltalán kell a zoombajnokság? gyerekfotózáshoz nem kell, hacsaknem focista, és mindig a szemközti szögletzászlónál lődörög.

[ Szerkesztve ]

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#54158) nrc válasza dragonfx (#54131) üzenetére


nrc
tag

Szerintem a mai kínálatban is meg lehet találni a célnak megfelelő eszközt, pl. ha nem akarsz kompromisszumot kötni azzal, hogy leméretezed az elkészült képeket, hanem teljes méretben pixel szinten szeretnél éles képet sok megapixelen, ragyogó színekkel, nem sokszázerzes áron, akkor arra megoldás lehet a sigma dp2 merrill, ami egy fix gyújtótávolságú objektívvel szerelt, 48MP-es kompakt.

Az új ára 100e felett van, a kezelése, sebessége nem az igazi, magas iso-n gyenge, videóból csak vga-t tud, de ha van elég fény, akkor olyan képminőségre képes, amitől szerintem már érdemes akár eldobni is magad ;).
kép1, kép2.

(#54159) sideburns válasza gamer0101 (#54156) üzenetére


sideburns
aktív tag

"Polaroid iS2132: Pro: talán a márkanév...nekem ad némi bizalmat"

Ehhez csak annyit tennék hozzá, hogy a Polaroid akkora név a digitális fotózásban, mint a Marlboro vagy a Ford. :)
Ha jól tudom, kínai cuccokat logóznak, hasonlóan pl. az Agfához.
Inkább a másik kettőből választanák.

(#54160) Bici válasza szenesember (#54155) üzenetére


Bici
félisten

A DXOmark szerint kb. két fé. Pár ISO állasban kicsit több, máshol kicsit kevesebb.
A DPReview összehaosnlításnál is kb. 2fé-kel kellett nagyobbra állítanom, hogy az LX7-hez hasonló képet kapjak, a 3 fé különbségnél már az LX7 jobb volt picit, persze bezavar a kisebb képméret is... :U

Illetve még azt vettem észre a dpreview összehasonlító képeken, hogy az LX7 lencséje nem olyan éles. Vagy valóban nem tűéles, vagy nem volt teszt közben rendesen fókuszban a tesztábra, és akkor az egész LX7-re vonatkozó rész kuka.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#54161) szenesember válasza Bici (#54160) üzenetére


szenesember
aktív tag

A DXOmark eleve egy furcsa hely. A Dpreview-nél pedig kissé bezavar a minden gépnél különböző színzaj, ami egyébként könnyen szűrhető. Hónapokat töltöttem gépválasztással, és ezalatt kb az összes említésre méltó kompakt (és egy-két DSLR/MILC) gép tesztképeit elemeztem szarrá különböző ISO állásokban úgy feldolgozva a RAW file-okat, h. minimális részletvesztést/elérhető maximális zajszűrést alkalmaztam, tehát azt kerestem, melyikből mi hozható ki maximum. Ez alapján írtam a 3 FÉ különbséget.
Az LX100 valóban élesebb képet ad, sarkoknál kissé gyöngébb.

(#54162) gamer0101 válasza cidalain (#54157) üzenetére


gamer0101
aktív tag

(#54157) cidalain : Értem. Nem féltétlen a zoomháború miatt vennék ilyen gépet, hanem azért mert több negatív tapasztalatom volt már az zsebre vágható, ultrakompakt gépekről. (Pici LCD kijelző, vacak fotók, valamint annyira nem esik kézre az a pici gép, hogy..áhh..) Egyébként 5 hónapos a fiam, szóval kicsi az esély, hogy focizzon.. :D Viszont a hadonászás az megy és nincs olyan kép amit mobillal csináltam róla - Lumia 640 - és éles lenne...mind homályos, bemozdult..már elegem van. Ezért szeretnék egy normálisabbnak mondható fényképezőt...

(#54159) sideburns: No, látod ezt nem tudtam. Azt gondoltam, hogy még a FUJI ami gagyibb a Polaroid...naaagy névtől. Közben fordítva..Hmm.. :))

(#54163) cidalain válasza gamer0101 (#54162) üzenetére


cidalain
veterán

Ezek az ultrazoomok ugyanolyanok, csak nagyobb tokban, nagyobb orrmannyal.
Parasztvakitas. Nem lesz elorelepes.
En is ilyennel, meg zsebkompakttal kezdtem a gyerekfotozast (szinten 5 honapos). Hat gyotrelmes tenyleg. LX7-et vettem az aprorol hasznaltan eleg jo aron. Eg es fold. Fotozni nem tudok jobban, de a kepek szebbek lettek minosegben.
Inkabb tegyel hozza meg egy 20-ast, vagy kicsit tobbet, 50 korul mar talan lehet normalis csucskompaktot venni hasznaltan.

[ Szerkesztve ]

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#54164) sideburns válasza cidalain (#54163) üzenetére


sideburns
aktív tag

Az a durva, hogy 45-50-ért nem hogy használt csúcskompaktot kap, hanem cserélhető objektíves gépet is akár.

http://hardverapro.hu/aprok/foto_video/digitalis_gepek/cserelheto_objektives/milc?h=h&par=%2Faprok%2Ffoto_video%2Fdigitalis_gepek%2Fcserelheto_objektives%2Fmilc&url=&kezdo=0&kezdo=0&lista_rendezes=ar+asc
Most csak így hirtelen rákeresve: a Nikon J1 teljesen jó vételnek tűnik.

(#54165) TheProb


TheProb
veterán

Sziasztok!

Mi a véleményetek erről a vételről és magáról a gépről (bár ahogy látom maga a gép a ajánlottnak tűnik itt a topicban). Ennyiért best-buy vagy inkább keressek vmi használt, belépő szintű tükrös Canon-t? Ritkán fotózok, de akkor pont jól szoktak jönni az extra lehetőségek és full manuál adta lehetőségek, általam megszabott exp. idő, stb.

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#54166) ANOka válasza TheProb (#54165) üzenetére


ANOka
őstag

Ha elvagy "kukucska" nélkül és csak ennyi a keret, akkor miért ne.
"Kezdésként" rosszul nem jársz vele.

(#54167) lugomon válasza sideburns (#54164) üzenetére


lugomon
tag

Azért csúcskompaktot 40-50-ért ritkán kapsz. Az itt nagyon szeretett Oly XZ-2 , 2 hete a Vaterán 70 ezerért kelt el. Nem fiatal készülék volt...
The Prob : az EVF bizony fontos.

[ Szerkesztve ]

Omega Testamentum

(#54168) cidalain válasza lugomon (#54167) üzenetére


cidalain
veterán

A ritkan nem azt jelenti hogy sose. Mert azert ki lehet fogni. En jol tudom :K

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#54169) jjeahh válasza TheProb (#54165) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Ez itt off, de szvsz ez a kereső hiányát és a fogást leszámítva fejlettebb-jobb építési minőségű gép mint egy 1xxxd canon. Sőt, a rosszabb fogás is lehet előny, ergó cserébe kisebb a gép, az 1xxxd-k keresőjét használni meg szerintem inkább kínszenvedés mint élmény :DDD De ha teheted próbáld ki őket, kinek a pap, kinek a papné...

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#54170) nrc válasza sideburns (#54164) üzenetére


nrc
tag

Azért a nikon1 a kitobival kb. 2FÉ-vel van lemaradva pl. egy sony rx100 csúcskompakthoz képest. Az érzékelő méret ugyanúgy 1col, de az rx100-nál 1.8 a kezdő rekesz szemben a kitobi 3.5-ös értékével.
Ez azt jelenti, hogy ott ahol a kitobival 3200-as iso-ra lenne szükség, a csúcskompakton elég lehet az iso 800-as érzékenység ugyanahhoz a záridőhöz, ami azért nem mindegy ennél az érzékelőméretnél.
Ettől függetlenül jó vétel lehet a nikon1, de beltérben vaku nélkül, nem statikus témáról készített képekhez kelleni fog egy fényerős obi, pl. a nikon 1 nikkor 18.5 mm f/1.8 ami elég jó áron kapható.

[ Szerkesztve ]

(#54171) BaLee válasza gamer0101 (#54162) üzenetére


BaLee
addikt

Munkahelyen van pár tényleg belépőszintű fényképező (újonnan 20-40 ezres kategória).
Pl egy időben vettünk 5db DMC LS5 gépet, mert olcsó volt. Sokat elmond, hogy múltkor 5. szar fotó után inkább lefotóztam mobillal és sokkal jobb kép lett belőle. Bár mondjuk ez már tényleg a legalja kategória.
Volt még pár Canon A1100 gép na azok még viszonylag jobbak voltak, mondjuk csak a Panához képest.

Polaroidról annyit, hogy (igaz már nagyon rég volt) anno Polaroid volt a 2. digitális gépem, hogy mégiscsak "márka". Talán azt adtam el a leghamarabb, annyira természetellenes színei voltak, illetve zoomnál a kép egyik fele be volt "pirosodva". Azóta sem láttam ilyet.

(#54172) sideburns válasza nrc (#54170) üzenetére


sideburns
aktív tag

Tisztában vagyok vele, hogy az RX100 jobb. Csak éppen nem kapod meg 40ezerért használtan. A kérdező a 25ezer forintos ársávról érdeklődött, ahhoz képest még a 40 is lehet, hogy nagyon túlnyúlik.
Esetleg javasolhatjuk neki az RX100 markIV-et is, meg az 50ezres Nikon obit, csak minek.
De a Nikon csak egy kiragadott példa volt, ebben az ársávban is ki lehet fogni régebbi Olympust (E-PL), Sony-t, Samsungot, de ez annyira nem a topik témája.

(#54173) kurtyka


kurtyka
csendes tag

Sziasztok!

Leszűkítettem a versenyzők számát kettőre, fő felhasználás: utazó és tájképek jó fényviszonyok mellett.
Kíváncsiság: tanulás, timelapse, éjszakai égbolt.

* RX100 II (130k HUF)
+ nagyobb szenzor,
+ lényegesen jobb éjszakai kép,
- időzített fényképezéshez remote controller kell,
- kisebb zoom,
- nem konstans fényerő,
- nekem nem áll kézre, túl kicsi,
- nincs viewfinder.

* Stylus 1s (125k HUF)
+ kézre áll,
+ időzített fényképezést alapból támogatja,
+ viewfinder van,
+ konstans fényerő,
+ nagyobb zoom,
- kisebb szenzor,
- rosszabb éjszakai kép,
- kisebb felbontás.

Mit javasoltok a fenti követelményekhez? Lemaradt valami ami nagyban befolyásolja a döntést?
Mit tennétek még hozzá?

Köszönöm!

(#54174) MuMa012


MuMa012
tag

Sziasztok!
Azért írok, mert kacérkodom egy új fényképezőgép vásárlásával. Szeretnék véleményt kérni tapasztaltabb használóktól.
Jelenleg Canon PowerShot SX40HS modellem van, amit 2012-ben vásároltam. Nagyon elégedett vagyok vele, mert 35x-s optikai zoomja van, forgatható a képernyője, szép videót vesz fel és alapvetően kielégíti az igényeimet. A váltás oka alapvetően kettős lenne: Egyrészt jobb képminőséget szeretnék elérni, másrészt fontos, hogy távirányítóval is tudjam kezelni.
Teljesen átlagos felhasználónak tartom magam, vagyis az automatikus módot használom 90%-ban, a maradék 10%-ban pedig csak azt a pár trükköt állítom be az egyéni módban amit megtanultam könyvekből a különböző szituációk (pl. tűzijáték) felvételéhez. Makrót keveset használok, s zömmel természeti, városi témákat fotózok városnézéseim során, illetve ami még fontos, hogy levéltárakban digitalizálok a fényképezőgépemmel iratokat. Utóbbi miatt fontos az automatikus fókuszálás (különböző másolatok, papírméret stb.). Utóbbi miatt lenne fontos a távirányító, mert jelenleg hiába van ehhez állványom, kézzel fárasztó több napon át 8 órában kattintgatni.
Milyen gépet javasolnátok? Cserélhető objektíves gépekben is gondolkodtam egy darabig, de nagyon élvezem azt, hogy a nagy zoommal szinte azonnal "messzire látok" vele.
Előre is köszönöm a segítségeteket!

(#54175) rsa4c válasza MuMa012 (#54174) üzenetére


rsa4c
csendes tag

A távirányítás része megoldható CHDK-val és egy barkácsolt USB-s távkioldóval. Ezzel persze nem lesz jobb a képminőség (illetve annyival mégis, hogy rögzíthetsz RAW-ot a JPEG-ek mellé).

(#54176) cidalain válasza rsa4c (#54175) üzenetére


cidalain
veterán

Emlekszem fonok Canon Eos-ahoz anno csinaltunk, de annak voot ra dedikalt jack csatlakozo, es nem kellett kulso tap sem (es ket gomb volt, focus es elsuto)

Ilyen tavkioldo keszitheto az LX7-hez is valahogy?

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#54177) szenesember válasza kurtyka (#54173) üzenetére


szenesember
aktív tag

Szerintem te már döntöttél. :)

A felhasználási célok alapján a Stylus 1s a nyerő. Tanulásra is alkalmasabb a kezelhetősége végett.
Ezen kívül erősebb az akkuja. Az RX100 "hatalmas"előnye pedig máris elvész gyönge fényben, ha kicsit belezoomolsz a képbe. Tele állásban majdnem két fényértékkel gyöngébb. És szubjektív, vagy nem, de az EVF hatalmas előnynek számít. A zoom is kelleni fog, ha utazásra is használnád, emellett kompakt gépek között ez a legjobb portréra. Ha tele állásban fotózoll, kiemelkedő a háttérelmosás.(Persze ez sem tökéletes, mert azért 300mm-en széthúzza kicsit a dolgokat, így kissé laposabbak lesznek a portrék, mint pl 130mm-nél.)
Ami esetleg még az RX100 mellett szól, az a méret, (ha számít, h. zsebben elférjen,) és a gyorsabb AF.

(#54178) szenesember válasza MuMa012 (#54174) üzenetére


szenesember
aktív tag

Jó lenne tudni, h. mennyit szánnál rá maximum. Mennyire fontos a nagy zoom a képminőség mellett? Mert a jobb, nagyobb szenzoros kompaktok ilyen 4-5x-ös zoom-al operálnak. Az egyetlen jobb, és viszonylag olcsóbb "nagyzoom-os", a Stylus 1s 10x-es zoommal. Ez után már a 200e ft fölötti gépek jönnek, ha nem akarsz objektívet cserélgetni, és fontos a zoom.
Túlléptem a szerkesztési időn.

[ Szerkesztve ]

(#54179) MuMa012 válasza rsa4c (#54175) üzenetére


MuMa012
tag

Erre találtam már cikkeket, sőt, rendeltem is ehhez szükséges elemes usb-s töltőt. Azonban ahogy a linkben sem szerepel, ötletem sincs arra, hogy miként telepíthető az ilyen rendszer, amely ezt engedi.

(#54180) MuMa012 válasza szenesember (#54178) üzenetére


MuMa012
tag

Amerikában tervezem vásárolni, amely a magyar árhoz képest legalább 20%-kal olcsóbb árat jelent. Nagyjából 400-500 dollárt költenék erre, de ha ár-érték arányban jobb a gép, akkor felmehetek 750-re is.
Megnéztem ezt a gépet amit ajánlottál, s elég klassz képeket csinál, s minimum erre gondoltam a minőségi fejlődés terén.
A nagy zoom bár hasznos lenne, de ha ennek az ára a szignifikáns minőségi fejlődés, lemondok róla. Még esetleg egy hasznos funkció lenne még számomra a digitális vízmérték. Egyszer használtam kölcsönbe egy Fuji gépet, amelynek a kijelzője mutatta mindig, hogy vízszintesen tartom-e vagy sem, s ez hasznosnak bizonyult számomra.

(#54181) szenesember válasza MuMa012 (#54180) üzenetére


szenesember
aktív tag

Ha a képminőség fontosabb a zoomnál, akkor nézd meg a Panasonic LX100-at. Az egyik, ha nem a legjobb
ár/érték arányú kompakt a piacon. Vízszintező ebben is van.

(#54182) pFEFErohni válasza kurtyka (#54173) üzenetére


pFEFErohni
tag

Szia!

Én csak a stylusról tudok nyilatkozni! Kezdő gépnek vettem, nagyon megszerettem ezalatt az 1 hónap alatt! Teljesen kezelhető, testreszabható minden téren! Pár szakirodalom elolvasása után egészen értékelhető képeket lőttem már vele! Már csak a rawtherapee-t kellene kitanulnom és a határ a csillagos ég! :) Véleményem szerint pedig ha kezdő fotós vagy és általános témákra használod, mindkét gépet szeretni fogod!
Vagy megrendeled neten mindkettőt és amelyik kevésbé tetszik visszaküldöd! ;)

ps4 Id: pFEFErohnii

(#54183) MuMa012 válasza szenesember (#54181) üzenetére


MuMa012
tag

Ennek a kategóriának hivatalosan mi a jelölése, amibe ezek a gépek tartoznak? Mert ennek a képei már nagyon tetszenek, de néznék pár újabb modellt vagy konkurenciát.
Köszönöm a segítségedet!

(#54184) zolikaDB válasza MuMa012 (#54183) üzenetére


zolikaDB
veterán

Csúcskompakt.
Pana LX7, LX100, Sony RX100, Fuji X30, Canon G7X, Oly Stylus 1 stb.

(#54185) nrc válasza sideburns (#54172) üzenetére


nrc
tag

Bár a hozzászólásodra válaszoltam, de nem személy szerint neked szántam amit írtam. A nikon 1 kitobival szerintem is sokkal jobb választás, mint egy kis szenzoros kompakt, vagy bridge, mert már a nagyobb szenzor miatt is előnyben van azokhoz képest, az olyanokról, mint pl. a gyorsaság, hibrid autófókusz, 1200fps videó, cserélhető objektív nem is beszélve. A fényerős objektívet nem azonnali megvételre ajánlottam a kérdezőnek, hanem azért linkeltem, hogy lehessen látni mibe kerül a rendszert felfejleszteni úgy, hogy az elérje/lelépje az itt rendszeresen ajánlott pana lx7, sony rx100 (használtan 50-70e körül beszerezhető) csúcskompaktok által nyújtott gyenge fényes teljesítményt.

[ Szerkesztve ]

(#54186) BaLee


BaLee
addikt

Kis élménybeszámoló, ha nem haragszotok.

Megérkezett az RX100 m2. Egy kompakt kis dobozban volt a gép. A kezelési útmutató bár van magyarul, és végigmegy a legtöbb beállításon de csak egy sort ír mindenhez kb. ilyen szinten, hogy pl.:
"ISO beállítás - Az ISO érték beállítására szolgál." Nem mondod... :Y
Szóval nem túl részletes. Egy nyakpántot még el tudtam volna viselni hozzá, de csak egy csuklópánt van a csomagban. Bár úgy nem tudnának elkérni érte 30 ezret... :U

A kamera kompakt mérete nagyon tetszik, fogása viszont nem nagyon van. Jó ez az alumínium ház meg abszolút minőségi érzetet kelt de nagyon csúszós, simán kicsúszhat az ember kezéből.
Rendeltem is hozzá egy ilyen öntapadós Sony markolattoldatot.

Részletekbe menően még nem tudtam felfedezni de nagyon tetszik, hogy magában a fényképezőben vannak komplett leírások és tippek bizonyos fotózási helyzetekre, valamint minden menüponthoz van súgó ami kicsit részletesebb mint a kezelési útmutató.

Amit még szokni kell az az, hogy a jó fényerő érdekében kevés fénynél a zoomot el kell felejteni. Elsőre egész jó képeket tudtam csinálni kézből este benti lámpa fényénél vaku nélkül, ahol a régi fényképező valamint a mobil is mindig elvérzett.

Csináltam videót, szintén lámpa fényénél, szerintem remek minőségű videót vett, a hang is szuper, lehet csinálok majd egy összehasonlító videót RX100, AS15 action cam valamint Z3C videóminőségéről ugyanolyan körülmények közt...

Pozitív meglepetés, hogy ugyanaz az akksi van benne mint az AS15 kamerámban így nem kell drágán pótakksit vennem hozzá..

A legjobb dolog még ezután jött. Elidőztem kicsit a WiFi beállításoknál, ráléptem a WiFi hálózatomra, majd ráküldtem a képeket vezeték nélkül a tv-re. Mindezt 2 gombnyomással...
Na ez az ami nekem nagyon hiányzott volna, ha nincs benne. Tudom sokan mosolyognak ezen de én szeretem az ilyen kényelmes dolgokat.

Van azért negatívum is. A Playmemories applikációval igaz lehet vezérelni a fényképezőt mobilról de ez ha jól néztem kimerül abban hogy a vakut ki, be kapcsolod vele meg elkészíted a fotót, elindítod a videót. Na meg látod mit vesz a kamera.
Azért még beletehettek volna pár beállítást.

Szóval most, hogy tart az újdonság varázsa egyelőre tetszik a kis masina.

(#54187) g@bo válasza BaLee (#54186) üzenetére


g@bo
nagyúr

tolhatnál némi mintaképet az érdeklődő közönségnek. :K

(#54188) Quent1n


Quent1n
senior tag

Canon G7x MK II

Szegény Canon megint a Sony mögött kullog.. Ha ez a gép tényleg kb ennyit fog tudni és elkérnek érte 200ezret akkor megint kiröhögteti magát a Canon. G7x-et aprón, garanciával már 100-110 körül látni (annyiért szerintem best buy) ez meg alig fejlődött valamit, inkább ilyen apróságokba. Se 4k se 120 fps, se dönthető vaku... De lehet tölteni USB-n keresztül hurrá! :D Jó a kézi fókusz meg a sebesség növekedés, raw feldolgozás stb. jópofa dolgok de még mindig maradtak fontos hiányosságok.. Többet vártam a Canon-tól, a sok új G x-es gép helyett inkább kellett volna 1-2 amikkel tényleg dobnak valami nagyot. A Sony még ha erősen túlárazott is, legalább törekszik arra, hogy az új RX 100-as modellek hozzanak valami előremutató dolgot.

Vélemény?

[ Szerkesztve ]

Ha a fényt akarjuk, el kell fogadni az árnyékot is...

(#54189) rsa4c válasza MuMa012 (#54179) üzenetére


rsa4c
csendes tag

Dióhéjban:
CHDK-t telepíted a kártyára ezzel a programmal, kártyát LOCK-olod (az oldalán lévő csúszkával), berakod a gépbe.
A gép indulásakor automatikusan indul a CHDK is, de a gép alapból PLAY módban fog indulni. Ha egyből fényképeznél, akkor indíts az ON/OFF gomb hosszabb nyomva tartásával.
CHDK ALT (alternatív) módba a (S) gombbal tudsz be és kilépni. ALT módban MENU gombbal hívható elő a menü. Ha nagyon kell magyar menü, akkor beállíthatod itt: CHDK settings -> Menu settings -> Language & fonts -> Language.
Kézikönyv (angolul).

@cidalain
Háromszámjegyű EOS-eknél egyszerűen a kioldó két gombja van csatlakozóra kivezetékelve.
LX7 kézikönyve csak HDMI-n keresztüli távirányíthatóságot említ, az meg valószínűleg lejátszásra van korlátozva.
A CHDK azért képes rá, mert párhuzamosan fut a gép firmware-ével, s figyeli az USB táp jelenlétét.

Az újabb Wifi-s gépek egy része támogat távvezérelt fényképezést (pl. okostelefonos appon keresztül).

[ Szerkesztve ]

(#54190) rsa4c válasza Quent1n (#54188) üzenetére


rsa4c
csendes tag

Van új processzor, ez már valószínűleg képes a teljes szenzor kiolvasására videó módban és 1GB-nál több RAM kezelésére. A Canon valamiért irtózik attól, hogy 4k-t adjon "olcsón" - gondolom így is elegendőnek tartják az eladásaikat. Még.
A kompaktjaik egyébként egészen a közelmúltig nem olvasták/írták a kártyát 20MB/s-nál gyorsabban (jó eséllyel nem műszaki okokból, hanem szándékosan). A G7X (az eredeti) már gyorsabban ír/olvas.

(#54191) Quent1n válasza rsa4c (#54190) üzenetére


Quent1n
senior tag

Hát a teljes kiolvasásra kíváncsi leszek, hogy a DIGIC 7 mit virít. A 4k meg a 120 fps (720p mellett) hiánya szerintem azért elég cinkes már egy 200 ezres masinától.

Nem értem a Canont őszintén.. Most kitoltak egy tonna G valami x jelzésű gépet de egyik se ad semmi extrát. A Sony meg mindig mutat valami újat még akkor is ha brutális áron adja (ld RX 100 mk IV). Azért furcsa ez nekem, mert ott van 3 db Sony gép (MK II-III-IV) és mindegyikből vehetnének át valami hasznos és jó dolgot erre kb. annyit sikerült, hogy lehet USBn tölteni az akksit meg nem csak kattogni tud a tárcsa.. jah meg a kijelző dönthetősége.. Ráadásul a záridő maradt 1/2000 és ami rosszabb, hogy max 15s míg az alapmodellben 250s is lehet..

A sima G7x-hez (amit amúgy szeretek nagyon :) ) a mai napig nem tudtak egyetlen egy firmware frissítést se kiadni amibe pl. lenne panoráma mód..

Kíváncsi leszek az MK III-ra is de ezek után nem várok semmi extrát. Amúgy nem szarozom le előre a gépet, mert ha becsúszik 170 körülre akkor elgondolkodnék a váltáson, na meg lehet még lesznek meglepetések vele kapcsolatba. Szeretném ha így lenne :D

[ Szerkesztve ]

Ha a fényt akarjuk, el kell fogadni az árnyékot is...

(#54192) Kroni1


Kroni1
veterán

Sziasztok!

Elolvastam az összefoglalót, és látom hogy ezek a készülékek valóban mind igencsak kompakt méretűek. Az lenne a kérdésem, hogy ha 100e Ft körüli összegért szeretnénk venni egy digitális gépet, (DSLR nem játszik) de a kompaktság nem fontos, egy kicsit nagyobb készülék is megfelelne, akkor esetleg jobban járok egy kevésbé kompakt méretű digitális géppel? Pl. egy ilyennel: Sony DSC-HX300 Az egyetlen szempont a lehető legjobb képminőség.

:R

[ Szerkesztve ]

(#54193) mazsi70 válasza Kroni1 (#54192) üzenetére


mazsi70
senior tag

Inkább

Nyilván akinek a szenzorméret a fontos, az fullframet vesz. (igazából az apsc létét nem tudom értelmezni)

(#54194) szenesember válasza Kroni1 (#54192) üzenetére


szenesember
aktív tag

Ha az egyetlen szempont a lehető legjobb képminőség, akkor a hx300 nem. Legalább egy szenzormérettel nagyobban gondolkozz. pl: Panasonic LX7, Sony RX100, Canon G16, kicsit drágábban Fujifilm X30, Olympus Stylus 1s.
Ha DSLR nem is, de MILC játszik? Azok közt is szétnézhetsz, pláne, ha használt is szóba jöhet.

(#54195) Kroni1 válasza szenesember (#54194) üzenetére


Kroni1
veterán

Köszönöm a tanácsokat! :R

Igazság szerint minden szóba jöhet, MILC is, és talán használt is. A legfontosabb az lenne, hogy kevésbé szakártő kezekben (tehát auto módban használva) is jó fotókat csináljon, más igény tényleg nincs.

(#54196) Quent1n válasza Kroni1 (#54195) üzenetére


Quent1n
senior tag

Használtan 100körül van most 3 Canon G7x, szerintem ennyiért jobbat nem kapsz ha kompaktról van szó. :) Ha új akkor LX7, RX100, FZ200 stb. :)

Ha a fényt akarjuk, el kell fogadni az árnyékot is...

(#54197) szenesember válasza Quent1n (#54196) üzenetére


szenesember
aktív tag

Az FZ200 hogy jön ide, ha a fő szempont a lehető legjobb képminőség?

(#54198) 2ofthem


2ofthem
aktív tag

Üdv!

Tanácsot szeretnék kérni. Nagyon megtetszett a Samsung WB350F fényképezője. A fórumot olvasgatva viszont arra a következtetésre jutottam hogy nem igazán jó készülék a szenzor mérete miatt.
Nyaralásra tervezek fényképezőt venni, amivel lényegesen jobb képeket készíthetnék mint egy telefonnal.

Mivel ez lenne az első fényképezőgépem, így alacsonyabb árkategóriában keresgélnék, illetve fontos lenne a kis méret is ezek mellett.

Nagyon hasznos lenne pár tipp, mely készülékeket lenne érdemes figyelembe vennem.
Egyáltalán van-e ilyen, vagy inkább csak magasabb árkategóriában találnék ilyet?

Köszönöm előre is!

(#54199) Muerte68 válasza Kroni1 (#54195) üzenetére


Muerte68
addikt

Sony A5000-90000ft-MILC-Autó módban tökéletes,nincs evf viszont dönthető a kijelző(selfi :D )van wifi NFC-usb töltés+APSC szenzor :K Újonnan!
100000-körül van pana oly stb..
A csúcskompaktban a nagy szenzoros nagyon drága is.

[ Szerkesztve ]

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#54200) Quent1n válasza szenesember (#54197) üzenetére


Quent1n
senior tag

Jogos. :) Én azért szoktam mégis ajánlani, mert fényerős és ha komolyabb zoom is kell ennyi pénzért, akkor nincs más megoldás kb. :)

(#54198) 2ofthem: Mit jelent az alacsonyabb árkategória? 100 alatt nem nagyon találsz jobb gépeket maximum használtan pl. Olympus xz-2 esetleg Pana LF-1.

[ Szerkesztve ]

Ha a fényt akarjuk, el kell fogadni az árnyékot is...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.