Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#551) elfelejtette válasza AMD Power (#549) üzenetére


elfelejtette
veterán

Hát az biztos, hogy nem az átlag felhasználónak. 600W elég egy 4 magos C2D + 8800Ultra SLI v. HD 2900XT Crossfire konfighoz 10 vinyóval megspékelve is.
Üdv.

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#552) Szten Márs


Szten Márs
nagyúr

Egyszerűen nem értem, tökmindegy milyen rangú emberek jönnek ide, képtelenek visszaolvasni két oldalt, az első sz-ról nem is beszélve... ugyanazok a kérdések 100 hsz-es bontásban egy lehozatalban 2x-3x bennevannak hát az agyam leakad. Nem véletlen hanyagolom a topicot basszus :W
Akinek nem inge ne vegye magára, de ez baromi unalmas, meg nem igaz, hogy képtelenek az emberek önállóan bármit is tenni...

(#553) djxp01


djxp01
senior tag

A közeljövőben szeretnék tápot venni, de nem 2 évre, hanem 5-7évre (SLi-t tervezek a jövőben majd).Most 4 vinyó+cd, e6600@3.6ghz, 1db 8800 GTX-hez gondolom bőven elég a sima 600as FSP EPSiLON. Viszont, azt hallottam, hogy a 600as FSPnek a 12voltos ágán csak 40amper jön le, és egy gtx8800 kb 35 ampert eszik. Tehát a kérdés csak annyi, hogy ha veszek még egy 8800at a fenti konfighoz, elég lesz-e az áramerő nekije ?:) Vagy nem lenne érdemesebb egy 700Wattos FSP-t venni, aminek a 12 voltos ágán 80(?)amper jön át? Amivel már kényelmesen elmenne 2db GTX 8800 majd a jövőben?

regisztrált: 2005-07-05

(#554) elfelejtette válasza BullRider (#546) üzenetére


elfelejtette
veterán

Hy!
A ház oldalát levéve a tápon láthatsz egy matricát. Azon van a táp neve és az ágankénti (3.3V, 5V, 12V) terhelhetősége.

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#555) elfelejtette válasza djxp01 (#553) üzenetére


elfelejtette
veterán

Hy!
'Egy 8800GTX 35A-t eszik!'
Ez így nem igaz, mivel a gyártó olyan tápot ajánl hozzá, ami 30A-t tud leadni 12V-on, a Prohardver 8800GTX tesztjében pedig egy olyan 350W-os FSP táppal is stabilan működött a 8800GTX egy C2D proci és 3 vinyó társaságában, ami csak 15(!) Ampert képes leadni az 1db 12V-os ágán!
Üdv.

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#556) Szten Márs válasza djxp01 (#553) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Idézet az első hozzászólásból:

A lentebb megadott mérési eredmények alatt mindig teljes konfigurációra vonatkoztatott fogyasztást kell érteni, ODD-stől, HDD-stől, alaplapostól és egyéb fogyasztóstól, habár a könyebb olvashatóság érdekében a leírásban csak a processzor és a VGA típusát tesszük itt közzé. Az adatok teljes, 100%-os terheltségi szintre értendőek, az üresjárati fogyasztások ezeknél jóval alacsonyabbak. (forrás: a prohardver VGA tesztjei)

Mérési adatok:

2,66 GHz-re húzott E6300-as Core 2 Duo egy GeForce 8800GTX-el:
271W a hálózat felől -> ~ 217W a táp felől


Azaz teljes konfig 8800GTX-el fogyasztana 18 ampert ha a teljes fogyasztása 12V-on lenne... nemhogy egy 8800GTX 35 ampert... nem tudom ki mondott ekkora hülyeséget, de oltsd le nyugodtan :D

(#557) elfelejtette válasza djxp01 (#553) üzenetére


elfelejtette
veterán

Egyébként a 700W-os Epsilon sem 80A-t tud leadni, hanem a 4db 12V-os ágon áganként 18A-t, és a 4 ág közös terhelése így is maximum kb. 55A!
Üdv.

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#558) djxp01 válasza elfelejtette (#557) üzenetére


djxp01
senior tag

köszönöm a választ. Tehát egy 600as Epsilon is elég kell hogy legyen egy 6600os húzott core2+ 2db 8800 gtx-hez?+ 4 vinyóhoz, 100% tuti véleményed szerint? :)

regisztrált: 2005-07-05

(#559) Szten Márs válasza djxp01 (#558) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

100% :)

[Szerkesztve]

(#560) djxp01 válasza Szten Márs (#559) üzenetére


djxp01
senior tag

:R

regisztrált: 2005-07-05

(#561) Amazonas


Amazonas
senior tag

Mindenki vegyen bazi nagy tápot!!!
Fél kilowatt alatt nincsen táp!!!
Alap tápok 600 W-nál kezdődnek, de mindenképpen ajánlott 1 kW fölött keresgélni!!!
:W :W :W :W :W :W :W :W :W :W :W :W :W :W :W :W :W :W

(#562) fasyrt válasza Amazonas (#561) üzenetére


fasyrt
őstag

Ez igen barátom, gratulálok! :C

Ma a fél nap gépdiagnoszikálással telt el, a leglehetlenebb memóriahibákon át a vga errorig minden megvolt. A táp volt a ludas, valami 450-es Aerocool. 2x8 cm-es ventije van, egyébkét teljesen zárt (fényes!) doboz, csini matricával. Alsó venti beállt, kondik púpostevékké lettek. Csere: mindenki tippelhet egyet. :D

Konfig: P4 3GHz (Prescott, 1 mag [ha valakinek nem lenne világos a Prescottból :)]), Intel i915G, 2x512 ddr, 6600GT, 2 HDD, 1 ODD. Jah és a lényeg: 3 ventiláltor!!! :DDD

[Szerkesztve]

(#563) elfelejtette válasza fasyrt (#562) üzenetére


elfelejtette
veterán

Látod? Az a 3 venti volt a ludas! Túlterhelte a '450W-os' tápot! :DDD

Tipp: FSP-350PNF?

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#564) fasyrt válasza elfelejtette (#563) üzenetére


fasyrt
őstag

Ahh... Eszembe se jutott lehúzni őket, én bal... [kép]

Ön nyert! :))

(#565) elfelejtette válasza fasyrt (#564) üzenetére


elfelejtette
veterán

:C :R

És mi a nyereményem? :DDD :DD

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#566) Amazonas válasza elfelejtette (#565) üzenetére


Amazonas
senior tag

Egy százezerwattos táp, amely vígan visz akár 12 db ventilátort is. :))

(#567) elfelejtette válasza Amazonas (#566) üzenetére


elfelejtette
veterán

Na igen. És MILYEN az a 12db venti, amit rá lehet kötni? Simán tudnám modellezni velük a tornádókat! :DDD :C

Egyébként köszi a százezerwattostápot, de nekem is 350PNF-em van, és tökéletesen meg vagyok vele elégedve! :R

Üdv.

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#568) fasyrt válasza elfelejtette (#565) üzenetére


fasyrt
őstag

Egy forint! :DDD Ha adod a számlaszámod, már utalom is. :D

(#569) Amazonas válasza elfelejtette (#567) üzenetére


Amazonas
senior tag

Hááát... konkrétan nekem itthon egy Pratt & Whitney turbofan zizzenti a levegőt. ;]
Alapesetben olyan 60% körül járatom, így azért még nem annyira hangos... :P

[Szerkesztve]

(#570) Csákk válasza Amazonas (#561) üzenetére


Csákk
senior tag

omg ,ezt most komolyan gondolod vagy vic, nemtudom eldönteni :C

^^

(#571) Amazonas válasza Csákk (#570) üzenetére


Amazonas
senior tag

Persze, hogy vicc.
Bocsi a moderátoroktól, de már nem tudtam magamban tartani....

(#572) Szten Márs válasza Csákk (#570) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

A smilesereg elég egyértelművé tette...

Amazonas: a forum nem kifestő, és hogy Racétól idézzek:
''A smileyhalmozásról pedig nem érdemes most vitát nyitni, mert ugyanabból 25 nem fejezi ki jobban a kedélyállapotát. Egészen mást fejez ki.''

[Szerkesztve]

(#573) stol válasza fasyrt (#562) üzenetére


stol
addikt

99%, hogy ócsón javítható ;)
~3ezer pénzbő.

(#574) stol


stol
addikt

Már kezd csorogni a bili szélén a víz....
Hamarosan borul. :DDD

[Szerkesztve]

(#575) Gorneck válasza stol (#574) üzenetére


Gorneck
titán

:D

Gorneck#1239

(#576) keszegduda válasza Szten Márs (#299) üzenetére


keszegduda
őstag

Még ha nem is nagyon értek hozzá, de elnézve más tápok belsejét ez igencsak gyérre sikerült... :DDD
Egyébként régebben azt hittem, hogy ez a Vargáné egy kamu, erre... :DDD

(#577) Fáraó


Fáraó
őstag

Sziasztok!
2 táp közül nem tudom eldönteni melyiket vegyem:
1. Enermax Liberty 500W-os
2. Corsair 520W-os.
A leendő konfig nagy valószínűséggel:
Abit IP36Pro, E6850, 4 GB DDR2, 8800GTX, 5000GB WD SATA-II.
A legfőbb szempontok: alacsony hang és alacsony stex. Gianninál az Enermax 22k, a Corsair boltban 28k. A PH!-s tesztbe dícsérték a Corsair alacsony hangját és pozitívan nyilatkoztak róla, ezért jött be a képbe. Véleményetek? Javaslatotok?

Ha esetleg van más típusra javaslatotok tegyétek meg! A szokásos ''olcsó legyen és hangtalan'' tápot keresem :) .

VIGYORRRGAZMUS.....

(#578) Fáraó válasza Fáraó (#577) üzenetére


Fáraó
őstag

Természetesen IP35Pro :B , elgépeltem.

VIGYORRRGAZMUS.....

(#579) benny23 válasza Fáraó (#577) üzenetére


benny23
tag

Ha csak ez a kettő van a képben akkor:
Nézz be PH!-n pl: Bandithoz vagy Hammonhoz vagy Zotyhoz!
Náluk az 520-as Corsair 22k körül mozog azt jobban ajánlanám, de csak azért mert az 500as Liberty hangjára volt panasz!
A 400as Liberty halk! Szerintem az is vinné a konfigod!

(#580) Armando_19 válasza Fáraó (#577) üzenetére


Armando_19
őstag

Corsair táppal még nem találkoztam, de Enermax Liberty egy veszettül jó, stabil, és halk táp.
Nekem is régóta szolgál a gépemben egy 400W-os darab, és soha semmi panaszom nem volt a hangjára, se a teljesítményére.
500W lazán elviszi a konfigot. ;)

(#581) Lacika13


Lacika13
csendes tag

Hali! Szeretném a véleményeteket kérni,milyen minőségű táp az M-TECH 450w? annyit tudok hogy magyar :F elöre is köszi!

L13

(#582) benny23 válasza Lacika13 (#581) üzenetére


benny23
tag

Röviden és tömören: sz@r! :)

(#583) Lacika13


Lacika13
csendes tag

Az is valami mercury gyártmány?

L13

(#584) Armando_19 válasza Lacika13 (#583) üzenetére


Armando_19
őstag

Ahhoz hasonló minőségű.Annál jobban megéri már egy 350W-os FSP táp 6-7K körül.
Hosszútávra is sokat lehet szívni a roszabb minőségű tápokkal. ;)

(#585) Dyno


Dyno
veterán

COOLINK CP-4512P(450W) tápról mi a véleményetek a toipic beveztőjében nem találtam semmi információt róla :F csak az ap és dx széráról :R köszönöm szépen előre is

(#586) Hacklone


Hacklone
csendes tag

Hi!
Szerintetek egy antec p182 es házba, milyen táp kéne?
konfiguráció:
Gigabyte p35-DS3P (ATX)
Intel c2d e6750
nvidia 6800xt
Tehát kb 400 W -os
én valami chieftec et néztem ki, azt hallottam, hogy azok megbízhatóak.
köszi előre is :R

Gigabyte p35-DS3P , Intel Core 2 Duo E6750 3.52GHz , Antec P182 , Chieftec GPS-400 , Nvidia 8600gts , 2*1Gb 800MHz Kingmax RAM , LG l203WT

(#587) Ribi válasza Hacklone (#586) üzenetére


Ribi
nagyúr

''nvidia 6800xt'' ez mi ? :)

(#588) Eagle16 válasza Ribi (#587) üzenetére


Eagle16
addikt

Az egy legyengített 6800-as:)

₿ ... ₿ ₿... ₿ ₿ ₿

(#589) ThuG4LifE válasza Hacklone (#586) üzenetére


ThuG4LifE
senior tag

első hsz-ben ott van minden, ezekkel jól jársz mindenképp: [link] vagy [link] vagy [link] vagy [link] , ha kis csicsa kell (kékség, kötegelt kábelek) [link] vagy [link] vagy [link] (moduláris)

bár írtam, hogy első hszbe ott van minden, úgyhogy nem tom miért linkeltem ennyit, na mind1, úgyis unatkozom :D

''I'm seein nuttin' but my dreams comin' true while I'm starin' at the world through my rearview ...'' RIP 2Pac

(#590) Dyno válasza Dyno (#585) üzenetére


Dyno
veterán

Valaki esetleg :F :B Nagyon fontos lenne a segítség :R

(#591) Hacklone


Hacklone
csendes tag

Köszi a segítséget :R :DD

Gigabyte p35-DS3P , Intel Core 2 Duo E6750 3.52GHz , Antec P182 , Chieftec GPS-400 , Nvidia 8600gts , 2*1Gb 800MHz Kingmax RAM , LG l203WT

(#592) Dufresne válasza Dyno (#590) üzenetére


Dufresne
addikt

Szia!
Nem esküszöm meg, de asszem nekem is ilyen tápom van otthon, majd ha hazamegyek megnézem a pontos típusát. Mindenesetre közel 1 éves, hangját sem hallani, szépen végzi a dolgát, voltmár jópár áramszünet, meg nem egyszer napokig megy a gép, de semmi gond a táppal, szóval én nemtudok ellenérveket felhozni ellene:)

(#593) BioNiCMaN válasza Armando_19 (#580) üzenetére


BioNiCMaN
addikt

Eddig szimpi a Corsair, mint tudjuk Seasonic bele van, szal kicsit halk. :C

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

(#594) BioNiCMaN válasza Hacklone (#591) üzenetére


BioNiCMaN
addikt

Nyugodtan használd a válasz gombot. ;)

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

(#595) Szten Márs válasza Dyno (#590) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

A Coolinkkel úgy generel az a helyzet, hogy nem lenne rossz, megfelelő védelmekkel rendelkezik, csak éppen igen gyatra minőségi kondikkal, így egy 1,5-2 év alatt igencsak elöregszenek, akkor érdemes újrakondiztatni, és utána okés.

[Szerkesztve]

(#596) Dyno válasza Dufresne (#592) üzenetére


Dyno
veterán

NEkem is bő egy éve van meg megavgyok vele elégedve de most kerültem bővítés elé és MSI K9N Ultra 2f és még egy X2 4400+ vagy X2 4000+ plsuz GeIL 2x512 667MHz Galaxy 7300GT DDR3 zalmi 160GB samu és azt mondták hogy gyorsan cseréljem le a tápot hogy nyugodtabban aludjak egy 350Es FSP Green Powerre hát nem tudom nem igazán cserélném ezt le rá max ha már vennék egy 500as Bluestormra..... szerintetek sem lesz elég :F láttam itt már olyan Fórumozót hogy E6400 2giga ram 120gb 3 250gb samu és egy 8800GTX és vitte neki egy 500as COOLINK. Köszönöm szépenm előre is :R :R

(#597) Szten Márs válasza Dyno (#596) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

AZ erejével nem lesz baj, mondom egyedül a kondik elöregedése ami miatt a Coolinket annyira nem ajánljuk, de az javítható.

(#598) Ribi válasza Eagle16 (#588) üzenetére


Ribi
nagyúr

Ja en tisztára azt hittem hogy csak GS-bol van pci-e-es. :R

(#599) Dufresne válasza Szten Márs (#595) üzenetére


Dufresne
addikt

Hol csinálnak ilyen újrakondizást és mennyiért?
Persze bemehetnék énis a boltba megvehetnéma kondikat és beforraszthatnám gondolom, de ha tételezzük fel lusta valaki... :F :DD

(#600) venember83 válasza Dyno (#596) üzenetére


venember83
nagyúr

Elegnek biztos eleg az altala nyujtott power, de kerdes, h mennyi ideig fogja birni :F Sokaig mar biztos nem, akkor viszont majd ujrakondiztatod 3k-ert es jobb lesz mint uj koraban, szo szerint ;)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.