Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Arius válasza Szten Márs (#50) üzenetére


Arius
aktív tag

Aktív pfc - ups : Gyakorlatilag működik azért kérdeztem...

MOD: Vagy úgy érted hogy a PFC nem fog működni? Tehát mintha benne sem lenne... ennyi?

[Szerkesztve]

Kevés vagy, mint Celeronban az L2 cache ;)

(#52) Szten Márs válasza Arius (#51) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Akkor szerencséd van. Milyen táp és milyen ups?

(#53) B-L-A-C-K válasza Szten Márs (#50) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Ja igy már vágom de azért csak meg lehet szerintem kérdezni kinek mi a tapasztalata vele 1ő hsz-t én is elolvasom mindig de az csak egy dolog hogy ajánlott táp de gondolom forumtársaniknak tapasztalatai és véleményei is vannak vele kapcsolatban...

(#54) venember83 válasza Arius (#48) üzenetére


venember83
nagyúr

AcBel a sajat nev forgalmazott tapjaira ad 5 ev garit, pl. Seasonic nem tudom. Asszem elso generacios S12-re 3 evet adnak, S12 Energy Plusra, meg mintha 5ot, talan, mivel ez meg tartosabb kondikkal van szerelve.
Nem megfelelo UPS hasznalata eseten rossz esetben nem fog mukodni a gep vagy kevesbe rossz esetben kellemetlen zajok kiserik mukodeset.

Utananeztem, az S12II-re is 3 ev van, de szvsz birja az siman 5ig is a polimeres kondikkal.

B-L-A-C-K: persze, h lehet kerdezni.

[Szerkesztve]

(#55) Arius válasza Szten Márs (#52) üzenetére


Arius
aktív tag

Nem nekem van, de a táp [link] 400-as Enermax Liberty, a tápegység meg APC SUA1000i .

Kevés vagy, mint Celeronban az L2 cache ;)

(#56) EQMontoya válasza Arius (#55) üzenetére


EQMontoya
veterán

akkor azért birja el simán az ups, mert bőven ''túlméretezett''.

Same rules apply!

(#57) Kormi76


Kormi76
aktív tag

Heló, mit szóltok az ún. Roline és Mercury tápokhoz? Ezekből egy 400 - 450Wos mennyit ad le kb? 350W os FSP-nél mennyivel kevesebbet?

(#58) Hiba66 válasza Kormi76 (#57) üzenetére


Hiba66
tag

A konfigodat valoszinű elvinné bármelyik, de szerintem a Mercuryt nem lehet egy lapon említeni az FSP-vel. Ez olyan, mintha Daciát hasonlítanál egy Mercihez. :P

(#59) Kormi76 válasza Hiba66 (#58) üzenetére


Kormi76
aktív tag

jójó-persze. Csak most hirtelen kéne venni 4kért tápot, és csak ilyenek vannak raktáron.

MOD: konfig módosult.

[Szerkesztve]

(#60) Kormi76 válasza Kormi76 (#59) üzenetére


Kormi76
aktív tag

Amúgy a konfigot meghajtotta egy CODEGEN/DISPLAY 300W táp! :D Ennél már csak jobb bármelyik is...

(#61) Hiba66 válasza Kormi76 (#59) üzenetére


Hiba66
tag

Hát ha olyan videokártyád van, aminek nincs külön tápcsatija (viszonylag kis fogyasztású),meg ha nem egy 3Ghz körüli vagy annál nagyobb prescott-magos ''villanykályhád'' van akkor szerintem átmenetileg megteszi a Mercury is!

(#62) elfelejtette válasza Kormi76 (#57) üzenetére


elfelejtette
veterán

Hy!
Nem az a baj a Mercury, Codegen, stb... 'tápokkal' hogy mennyit ad le, hanem az, hogy ha megdöglik, akkor mennyi alkatrészt visz magával. Sőt, írtak már itt olyat is, hogy a látszólag jól működött a gagyi táp, de 3 hónap alatt 5 vinyót kinyírt.
Üdv.

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#63) Hequila válasza Kormi76 (#60) üzenetére


Hequila
őstag

Nem biztos, hogy jobb... Nemrég volt szerencsém egy Comador 400W-os csodához, de a tiednél kisebb fogyasztású gépet nem volt képes megfelelően ellátni árammal (terhelve a 12V-os ág 12,4 -13,0V között ingadozott). Tönkre is tett egy winchestert.

Szóval kérjél kölcsön anyutól / aputól / barátnőtől / baráttól még 2-3000 Ft-ot, és vegyél normális tápot!

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#64) Gyuri27 válasza Kormi76 (#60) üzenetére


Gyuri27
félisten

pl [link]

Amd - Radeon - Ryzen

(#65) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Az lehet hogy az újabb chieftec tápokon, kevesebb 4pines csatlakozó van mint a régi HPC.420 -on?

(#66) venember83 válasza ToBeY (#65) üzenetére


venember83
nagyúr

Lehet, mivel mas gyartja a ket tapot.

(#67) stol válasza Arius (#40) üzenetére


stol
addikt

Szerver tápok köreiben kell szétnézni, a valós garancia után.
Értsd., sok gyártó marketingből ad sok garit, lásd Tagan, Coolink, Sams(ung)hit.

(#68) stol válasza Arius (#51) üzenetére


stol
addikt

Akkus üzemben is? :F
Húzd ki a betápot az UPS alól, azt' elválik! (Az inverter FET-je a bordától :DDD )

(#69) stol válasza Kormi76 (#59) üzenetére


stol
addikt

Szerintem, bolhán vásárolt használt FSP-vel sokkalta jobban jársz :P

(#70) stol válasza Kormi76 (#60) üzenetére


stol
addikt

Szerintem, meg a címke nagyobb csak :DDD
(A szerintemet csak mondatszerkezet miatt írtam, amúgy CSAK a címke nagyobb :Y )

(#71) venember83 válasza stol (#70) üzenetére


venember83
nagyúr

Latom elszabadultal a munkahelyrol :DDD Eleg aktiv lettel hirtelen... Nem baj, szo se rola :DD

[Szerkesztve]

(#72) noname99


noname99
csendes tag

Mekkora táp kell egy 8800gtx karinak? :F

(#73) Szten Márs válasza noname99 (#72) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Mekkora első hsz kell egy átlagembernek, hogy meglássa? :U ;)

Egyébként idézet az első hsz-ből:
''2,66 GHz-re húzott E6300-as Core 2 Duo egy GeForce 8800GTX-el:
271W a hálózat felől -> ~ 217W a táp felől''

Ennyit fogyasztott. Ennek jelentős részét egy ilyen konfig a 12V-os ágon teszi, szóval egy 350W-os táp, ami képes teljesítményének döntő részét 12V-os ágon leadni megfelelő, de egyébként bármelyik modern, minőségi 400W-os megteszi.

(#74) kicsitomi88 válasza Szten Márs (#73) üzenetére


kicsitomi88
őstag

Sziasztok!

Otthon hagytam a gépem pár napra, és felhívtak, hogy nem tudják bekapcsolni. Amikor elmentem még jó volt. Hazamenvén ellenőriztem, h az alaplapba be van é dugva a bekapcsológom kábelja, bevan. A táp áram alatt(alaplap világít). Bekapcsológombra nem reagál. Ha a tápot lekapcsolom és utánna fel a gép elindul ennek folyományaként (!!!) pár másodpercre majd kattanva leáll, mintha kocsi fulladna le. Ezt ki ill bedugott power gombbal is csinálja. Az elemet már kivettem, nem segített. A konfigom az adatlapomon, a táp Chieftech Delta 450w. Én ilyet még nem éltem, hogy a tápot felkapcsolva bekapcsol a gép X-AKTA

Akinek van ötlete kérem mondja el. A gép garis, tehát max hétfőn beviszem.

KÖSZI!!!

90 87.5 87.8 87.5

(#75) venember83 válasza kicsitomi88 (#74) üzenetére


venember83
nagyúr

Probald rakotni a reset gombra, power helyett, nem masert, de lehet, h a kapcsolo a hunyo, zarlatos, vagy tokom tudja.

(#76) kicsitomi88 válasza venember83 (#75) üzenetére


kicsitomi88
őstag

Én is gondoltam, arra, hogy zárlatos, na de azért az elég félelmetes volt mikor táp áram alá és a ventik felbúgnak, mikor nincs is bedugva a power gomb, lehet, hogy az alaplapi power gomb csatlakozonal van bibi/zárlat. Ebből gari lesz... Már biztos unják a boltban a fejem a szar ramok miatt :D

90 87.5 87.8 87.5

(#77) Kormi76


Kormi76
aktív tag

Heló! na, már későn olvastam el a hsz-eket...és megvettem a csodámat :D (-ez a megkövezős rész-), ami történetesen egy izé... ''ISO switching power supply'' 350W-tal meg zajjal, meg miegymás. DE megy. Még. Elvileg 12v-on 16A-t ad le. 1év gari van rája...remélem addig kihúzza...3600 pénz volt, ennyit megért, aztán majd veszek egy FSP-t később, de ez most gyorsba kellet, mert be kellet kapcsolni a gépet 1 hét után, különböző okokból és a 250Wos Lite-On bizony nem röfentette be..
üdv: Kormi

ui.: Ha beválik, mehet az ajánlott tápok közé :D

(#78) venember83 válasza Kormi76 (#77) üzenetére


venember83
nagyúr

Nope, oda nem. Vetoval elek :DDD

(#79) Ebit válasza elfelejtette (#62) üzenetére


Ebit
addikt

a látszólag jól működött a gagyi táp, de 3 hónap alatt 5 vinyót kinyírt.
Irt még ott, komoly hálózati fesz, ingadozásról is.

(#80) Szten Márs válasza Ebit (#79) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Jahh, csak ezt nem kéne átadnia a tápnak a gép felé.... :U

(#81) Joccy88


Joccy88
csendes tag

Üdv!
Gépvásárlás előtt járok, e két konfig közül még nem döntöttem:

ASUS P5B DELUXE Intel965P DDR2 PCX + Intel Core2Duo 2400/1066 4M BOX E6600 + 4gb kingmax ram
vagy
ASUS M2N-SLI DELUXE Nforce570 DDR2 + AMD Athlon64 6000+ X2 AM2 BOX + szintén 4gb ram

mindkettőhöz Geforce 8800GTS 320MB kártya és egy minimum 400 gb-os SATA vinyó, hangkártya, dvd író, tv tuner, esetleg 1-2 fénycső

Az előző gépemben használtam egy FSP400-60GLN tápot, nagyon meg vagyok elégedve vele, egy ugyanilyen elbírná a konfigokat?

(#82) Szten Márs válasza Joccy88 (#81) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Elbírná, bőven.

(#83) Ebit válasza Szten Márs (#80) üzenetére


Ebit
addikt

Ez igaz, és talán az is, hogy egyes tápoknál illene minimális terheléssel is üzemelni, valamint nem volna hátrány, ha egyes gyártók némileg több infot adnának a kereszterhelés hatásáról a táp mükődésére vonatkozóan.
Gondolom a fentekban egyetértünk?

(#84) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Lehet baromi nagy hülyeséget kérdezek most,de létezik ilyen 4pines molex csatlakozó elosztó?Tápomon 7 ilyen csatlakozó van, nekem kéne vagy 9-10 legalább.


[Szerkesztve]

(#85) Szten Márs válasza Ebit (#83) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Gondolom a Zenre célzol?
Nem igazán szoktam ajánlani, mert nem tudhatom hogy az adott géppel fog-e menni vagy épp nem. Nyilván jó lenne ha a gyártók meganák a keresztterhelési táblázatot. Kérdés persze hogy az userek hány százaléka nézné meg, szerintem 1 alatt, de akit érdekel meg még tudja is mi az, annak jól jönne, kétségtelen.

(#86) Szten Márs válasza ToBeY (#84) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Igen létezik:
[link] - gondolom ilyenre gondolsz, Y-elosztó.

(#87) Ebit válasza Szten Márs (#85) üzenetére


Ebit
addikt

Szándékosan nem irtam gyártót, de nem csak a Zen sajátossága.

Konkrét kérdés Coolink Cool AP550X tápról mi a vélemény, mert a tápajánló ellentmondásos.

(#88) Hequila válasza kicsitomi88 (#76) üzenetére


Hequila
őstag

Alaplapfüggő a dolog, elindulhat power gomb nélkül is (nem rendellenes). Garból biztos elhajtanak (jogosan), ha ilyen hibával mész be. De ez inkább a tápbajos témába illik.

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#89) Hequila válasza Kormi76 (#77) üzenetére


Hequila
őstag

Majd ha kipurcantja a rácsatlakoztatott eszközöket, újragondolod, hogy megért-e 3600Ft-ot és esetleg nem-e tudtál volna várni még 1 hetet...
De ne így legyen (de ha így lesz, nagyon ki fogunk röhögni! Tudod; legszebb öröm a káröröm :DD !

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#90) Arius válasza EQMontoya (#56) üzenetére


Arius
aktív tag

Ezt nem egészen értem...
Először azt írod hogy nem megy vele, mostmeg hogy mégis ''simán'' ? :)

Esetleg valaki más picit konkrétabban? Téma: Aktív PFC táp, kvázi-szinuszos (gyk. nem szinuszos) UPS-el.

Kevés vagy, mint Celeronban az L2 cache ;)

(#91) Arius válasza stol (#68) üzenetére


Arius
aktív tag

Na erről nincs infóm, de megkérdezem és le fogom írni a választ.
Ha még nem próbálta akkor azt mondod ne is próbálja ki, mert kuka lesz a táp?

Kevés vagy, mint Celeronban az L2 cache ;)

(#92) Kormi76 válasza Hequila (#89) üzenetére


Kormi76
aktív tag

Hát értem én. De nem tudtam volna még várni sajnos... :( Viszont ismerősömék gépét 300wos Codegen hajtja +monitort is (19'' CRT) és évek óta megy gond nélkül. Nem titeket kérdőjelezlek meg, elhiszem, hogy a többi táp nagyságrendekkel jobb, meg tovább bírja, meg stb. De azért ezek a ''khöm..rossz'' tápok is átestek bizonyos teszteken és működniük kell, ha az ember normálisan használja, nem járatja maxon órákig, meg nem köt rá túlméretezett konfigot, P4EE procit..stb., tehát rendeltetés szerűen használja. Egy opel astra nem megy a sziklákon és összetörik a futóműje a rossz úton, ellenben a jepp cherokee-val, de attól még nem kidobandó autó, csak ott kell használni amire való... Most ezzel magamat is nyugtatgatom persze. De azért remélem nem kell csalódnom. :U

[Szerkesztve]

(#93) Szten Márs válasza Kormi76 (#92) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

''De azért ezek a ''khöm..rossz'' tápok is átestek bizonyos teszteken és működniük kell''

De azért nyugtass meg, ugye a Télapóban nem hiszel? ;]

(#94) Kormi76 válasza Szten Márs (#93) üzenetére


Kormi76
aktív tag

Nem, :) de azért mégis csak érdemes ezen elgondolkodni nem?

Elhiszem neked, de nekem most ez van, mezei felhasználó vagyok, nem értek hozzá. Amúgy hogyan ránthat magával bármilyen eszközt egy táp? Mi történéik akkor, van valmailyen jele?

[Szerkesztve]

(#95) Szten Márs válasza Kormi76 (#94) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

A Télapóban? Hát nem tudom, egyszer valaki kiszámolta, hogy mekkora sebességgel kéne mennie és milyen gyorsulási erők hatnának rá, sztem nem lehetséges...
De még mindig sokkalta valószínűbb, minthogy a Codegen, Mercury és egyéb tápok átesnek bármiféle teszten (és még át is mennek rajta)...

De erről majd Stol szerintem mesél, hogy miket látott már ilyen tápokban...

(#96) Hequila válasza Kormi76 (#92) üzenetére


Hequila
őstag

Viszont ismerősömék gépét 300wos Codegen hajtja +monitort is (19'' CRT)

A minotort nem ''hajtja'' a tápegység, egyszerűen közösítve van a hálózati bemenet. (ami, - csak zárójelben jegyzem meg - az EU-ban nem kerülhetne forgalomba, a tápra már nem kerülhet monitor csatlakozó (így emlékszem, ha valaki pontosabban nálam, javítson ki))

De azért ezek a ''khöm..rossz'' tápok is átestek bizonyos teszteken és működniük kell

Hehe... egy nemrég megtörtént eset jut eszembe: a teszkóból vettünk egy kapcsolós elosztót. Tele volt minőségtanúsítványokkal, azonban egy rész megragadta a figyelmemet: made in China. Mondanom sem kell, hogy az elosztó nem működött (pedig tele volt minőségtanusítvánnyal). Kínai sufnigyáraknál ez úgy működik, hogy tesó, após meg anyós nyit egy minőségellenőrző intézetet, és lepecsételi a terméket. Rosszabb esetben maga a ''gyártó'' csináltat légbőlkapott szervezet pecséteit, mert az jól néz ki, ha tele van pecsételve a termék.

Az ''egységnyi sugarú'' tápoknak egy erősebb P3-as gép is gondot okozhat, nem olyan nehéz őket ''túlméretezett konfig'' alá tenni.

mod:

Ha valamit kinyír a táp, azt úgyis észre fogod venni :P

[Szerkesztve]

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#97) Kormi76 válasza Hequila (#96) üzenetére


Kormi76
aktív tag

Én nem vitatom az igazadat, de adjatok már egy esélyt az én szerencsétlen kis ISO 350W tápmonak, no... :B

(#98) zolee0307


zolee0307
őstag

Érdeklődnék, hogy egy Gigabyte GA-N650SLI-DS4 alaplaphoz, Q6600 2.4 Ghz-es procihoz, valamint egy BFG 8800 GTX OC karihoz elegnedő-e egy 500 W-os thermaltake TR2 W0093 tápegység.

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#99) Csákk válasza zolee0307 (#98) üzenetére


Csákk
senior tag

öngyilkos jelölt-szedjétek szét :DDD

^^

(#100) Csákk válasza zolee0307 (#98) üzenetére


Csákk
senior tag

én nem ajánlanám mert atx 2.0 ahogy elnézem :)
blue storm 2 -t tudom ajánlani mert folyamatosan tesztetem :DDD
és süti :)

^^

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.