Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#901) elfelejtette válasza Kriza (#895) üzenetére


elfelejtette
veterán

Sztem sem érdemes. Csak annak, aki szereti az orosz rulettet.
Üdv.

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#902) gerrog


gerrog
aktív tag

hali :)
erről a tápról mi a véleményetek?
az 1. hsz-ben az ajánlott tápok között van a coolermaster, de ti biztos többet tudtok róla :R
[link]
[link]

Hiszek a sárkányokban, a jó emberekben és egyéb fantázia szülte lényekben.

(#903) VaniliásRönk válasza gerrog (#902) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

A 12V-os ágak terhelhetősége alapján nem tűnik jó választásnak [link], ez a táp még 3.3V-ra van kihegyezve.

Ez sokkal jobb választás: [link] [link]

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#904) venember83 válasza gerrog (#902) üzenetére


venember83
nagyúr

Szia,

kollegaktol kerdem: Vajon hanyszor irtuk le, h az Xtreme power (mittomen epp hogy irjak) nem ajanlott???

Meg mindig nem az. Ha CM, akkor RealPower s kesz.

(#905) gerrog válasza VaniliásRönk (#903) üzenetére


gerrog
aktív tag

a 10A és a 15A a kevés? (márha jó értéket nézek)
amit linkeltél, ott ez 18 ill. 16?

Hiszek a sárkányokban, a jó emberekben és egyéb fantázia szülte lényekben.

(#906) gerrog válasza venember83 (#904) üzenetére


gerrog
aktív tag

jól van no :O
olyan gyorsan telnek a topikok, hogy képtelenség megtalálni amit keresek

Hiszek a sárkányokban, a jó emberekben és egyéb fantázia szülte lényekben.

(#907) VaniliásRönk válasza venember83 (#904) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Látom neked is rossz napod van. :DDD

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#908) venember83 válasza gerrog (#906) üzenetére


venember83
nagyúr

Nem volt leb@szas, nyugi, csak ugy na, azert van a kereso, h hasznaljuk, gondolom :DDD
[link] Meg a topik elejen ott az archivumok listaja is, ott is lehet keresni. Ha haragudnek eleve nem valaszoltam volna, epito celzatu volt a ''kritikam'', szoval nem kell megsertodni/sirni-rini. :P


VaniliasRonk: Semmi bajom, mondjuk tele van a tokom az uj melommal, de csak megszokom elobb-utobb, most viszont idegesit, h vasarnap estig full munka :O Utana pihi par nap talan (remelem) de akkor is... De orulok, h van melom rogton egyetem utan, legalabb ennyi. Fizetes se olyan rossz, lakas berleti dijaba is potolnak, teloszamlaba is, szoval nem rossz. Ja, meg ket napot szerencsetlen inkompetens forditok miatt hiaba dolgoztam, h lonem le oket sorban... Mennenek a magyar labdarugokkal egyutt ok is banyaba kovet torni :(((


[Szerkesztve]

(#909) gerrog válasza venember83 (#908) üzenetére


gerrog
aktív tag

se nem sértődtem, se nem sírok :)
rossz szmájlit raktam, ezt kellett volna :B


asszem akkó egy FSP ATX-400PNF tápot veszek, ha eljön az ideje, aztán má nem variálok tovább :D

[Szerkesztve]

Hiszek a sárkányokban, a jó emberekben és egyéb fantázia szülte lényekben.

(#910) VaniliásRönk válasza venember83 (#908) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Higgadj le, számolj egy 10000-ig vagy törj ketté egy floppy-t, különben jön dabadab és elmondja hogy milyen nehéz helyzetben vannak a fordítók. ;)

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#911) VaniliásRönk válasza venember83 (#908) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Higgadj le, számolj egy 10000-ig vagy törj ketté egy floppy-t, különben jön dabadab és elmondja hogy milyen nehéz helyzetben vannak a fordítók. ;)

gerrog: 400-asat? 8800GTX SLI-re hajtasz? :U

[Szerkesztve]

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#912) Kriza


Kriza
őstag

Valahol 300-400. HSZ körül kérdeztem már, de nem jött rá válasz: az FSP tápcsaládok között mi a lényegi különbség? Gondolok itt pl. a Green / BlueStorm / BlueStormII / Epsilon sorozatokra...

Fenntartom magamnak a jogot, hogy a kéretlen reklámban szereplő terméket nagy mennyiségben, kamu címre rendeljem.

(#913) venember83 válasza Kriza (#912) üzenetére


venember83
nagyúr

Sok.

Hasonlo a BSII es a GreenPower, ezek csak kulsoben ternek el, 85% folotti hatekonysagu bel van bennuk. BlueStorm-ban THN-P bel van, hangosabb mint a BSII, mivel tobb hulladekhot termel, amit bizony a ventinek kell elszallitani.

Epsilon meg kulon kategoria, teljesen mas bel, csomo 12es aggal, ATX szbvany-konforman, mert ugye 1 12es agon max 240W folyhat, igy tobb ilyen kellhet, igazi erogepekbe. Ez nem nevezheto igazan halknak se, osszehasonlitva mondjuk a BSII/GreenPowerrel.

Kb ennyi az altalanos bemutato roluk. Elegedett vagy?

(#914) Kriza válasza venember83 (#913) üzenetére


Kriza
őstag

:R :R :R
Tökéletesen! Mondjuk a hang nem érdekel inkább a betonstabil megbízhatóság meg az élettartam. Erre valami infó? :B BSII szimpinek tűnik.

[Szerkesztve]

Fenntartom magamnak a jogot, hogy a kéretlen reklámban szereplő terméket nagy mennyiségben, kamu címre rendeljem.

(#915) gerrog válasza VaniliásRönk (#911) üzenetére


gerrog
aktív tag

nem, csakhát gondoltam azé nehogy kevés legyen a 350W-os :DDD

a vid.kari dobozára is 450W van írva, persze gondolom ők felülméretezik, nehogy baj legyen

Hiszek a sárkányokban, a jó emberekben és egyéb fantázia szülte lényekben.

(#916) venember83 válasza Kriza (#914) üzenetére


venember83
nagyúr

Szvsz Epsilon tulzas szinte minden gepbe, konfigodba ha belosz meg 1 2900xt-t, akkor is boven eleg lesz neki a 400as BSII. Ha procit cserelsz, akkor is. Ha beteszel meg 2 hdd-ot, akkor is.

Elettartamrol most mit mondjak, jo kondikkal vannak szerelve az ajanlott tapok -ez az ajanlas egyik kriteriuma ugye-, igy 2-3 evet nagyon siman kihuznak, de pl 5 evnel tobbet ne varj 1 taptol se (bar asszem az AcBel Polytech annyi garit ad sajat nev alatt forgalmazott tapjaira), mert nem fogja birni, legalabbis leadva max teljesitmenyet, szvsz, esetleg ha szolid elektrolites kondikkal szerelik, de annyi idon belul ugyis jon majd valami uj ATX helyett, vagy valtozik az ATX szabvany s amiatt ugyis kell majd uj tap.

(#917) VaniliásRönk válasza gerrog (#915) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Felülméretezik mert a userek előszerettel vesznek selejt processzorpirítókat táp helyett. ;)

Off: Most nézem sikerül összehozni egy dupla hsz-t, sorry. :D

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#918) Ebit válasza Kriza (#914) üzenetére


Ebit
addikt

Jól jársz, ha vásárolsz egy BSII 500 w-s, milyen véletlen, hirdetnek is egyet a ph-n. :R

(#919) Kriza válasza Ebit (#918) üzenetére


Kriza
őstag

Nahát, és ki hirdeti. :U :)

Fenntartom magamnak a jogot, hogy a kéretlen reklámban szereplő terméket nagy mennyiségben, kamu címre rendeljem.

(#920) Ebit válasza Kriza (#919) üzenetére


Ebit
addikt

A hirdető szeretne ismeretlen maradni, de priviben nyitott a kedvező ajánlatokra. :U

(#921) CséZé


CséZé
őstag

Hi all!

Tápvásárlás elé érkeztem :DD
Két cucc között vacilálok. Mindkettő 400W-os. Na az első kérdés: Elég-e a 400W a mostani konfigokhoz, és mennyire lesz elég a jövőben? Úgy értem nem 1-2 évre terveznék. Tehát a kiszemeltek: FSP BlueStorm II és Enermax Liberty. Véleményeket kérnék a kettőről és, hogy melyiket lenne érdemesebb megvenni. Az Enermax ráadásul moduláris is. Előre is kösz a segítséget. :R

(#922) venember83 válasza CséZé (#921) üzenetére


venember83
nagyúr

Boven eleg. Azt vedd amelyik tetszik, BSII halkabb, de Liberty sem hangoskodo fajta, viszont modularis. Vagy ott van Ebit kollega 500as BSII-je, ujonnan, minden szep es jo rajta es _5_0_0_W_A_T_T_T_O_S_!!!!

(#923) Gyuri27 válasza venember83 (#922) üzenetére


Gyuri27
félisten

A kollegának nem chifi tápja van?
Mert kétt oldalt teleírt annó, hogy az milyen tuti :F
Nem is akár milyen egyből 500w-t :o

Amd - Radeon - Ryzen

(#924) frankie!


frankie!
őstag

Ugye a FSP BSII nem hangosabb mint a FSP PNF? :U

(#925) BioNiCMaN válasza frankie! (#924) üzenetére


BioNiCMaN
addikt

Asszem ez a hsz jó lesz neked is: [link]

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

(#926) Ebit válasza Gyuri27 (#923) üzenetére


Ebit
addikt

Szerintem rosszul emlékszel.
Jelenleg három tápom van itthon,és egyik véletlenül Chieftec 450 w-s.

(#927) venember83 válasza frankie! (#924) üzenetére


venember83
nagyúr

Halkabb a BSII. Azt ne kerdezd mennyivel, mert hang eleg szubjektiv dolog, mint ahogy azt Szten Márs ezerotvenszer megirta mar.

[Szerkesztve]

(#928) gerrog


gerrog
aktív tag

FSP Blue Storm II tápokról (főleg 350W) tudna adni valaki oldalt, ahol leírják az egyes ágak terhelhetőségét? :))
weboldalukon megtaláltam a tápokat, de ott nem írják ezeket, meg googleba is beletört a bicskám

Hiszek a sárkányokban, a jó emberekben és egyéb fantázia szülte lényekben.

(#929) venember83 válasza gerrog (#928) üzenetére


venember83
nagyúr

350:
+12V1DC 10.0A
+12V2DC 15.0A

400:
+12V1DC 14A
+12V2DC 15A

Utobbi van nekem is es emlekeim szerint ennyi. Ezeket tudjak egyszerre is, tehat osszeadhatoak ezek a teljesitmenyek s folyamatosak, nem csucsteljesitmeny, amit csak par masodpercig bir a tap.

Az elso google-os kereses oldalon kaptam az infot, meghozza masodik volt a sorban: [link]

illetve itt is ugyanezt irjak:
[link]
Strom bei (+12 V/DC) (1): 10 A max. Strom bei (+12 V/DC) (2): 15 A max. - itt ugyan nem irjak, de ez is folyamatos, termeszetesen, FSP ugy cimkezi a tapjait.

Ugyancsak google ;)
Nagyon ertek hozza bazzeg, fekszek is le, mielott nagyon elszallnek magamtol :))

[Szerkesztve]

(#930) Madárpók


Madárpók
aktív tag

Üdv! Az EZ-COOL márkájú tápokról van valami infó? Vki találkozott már velük? De legfőképp: biztonságosak ?

(#931) frankie! válasza venember83 (#929) üzenetére


frankie!
őstag

Ezen ágak miket szolgálnak ki? :R

(#932) Ebit válasza frankie! (#924) üzenetére


Ebit
addikt

Szerintem talán az egyik legcsendesebb a Zalman ZM -360B-APS.

(#933) venember83 válasza frankie! (#931) üzenetére


venember83
nagyúr

12es agak? Vinyo, proci, vga, alaplap, kb ennyi :)) Ja, mas nincs is a gepben :DD Vinyok elektromos motorja az nem 12 voltrol megy, hanem 5rol, azt hiszem, de eleg zavaros a fejem, sok volt a melo mara, itt a fekves ideje... Szegyellem is magam :B

Meg bizonyos esetekben alaplapra integralt hang/halokartyak nem 12 voltrol mennek.

[Szerkesztve]

(#934) frankie! válasza venember83 (#933) üzenetére


frankie!
őstag

Köszi, nekem ennyi elég is :)
szerintem nyugodtan tedd el magad holnapra! :U :P

(#935) Kriza


Kriza
őstag

Hmmm... milyen jókis képek vannak itt az FSP BlueStormII 500-as beléről: [link] Ahogy látom nem sokban különbözik az Epsilontól.

Régen amikor megvettem a 420-as Sirtec belsős csífemet örültem, hogy csurig van pakolva mindenféle alkatrésszel. Ha erre nézek, ebben meg ahhoz képest alig van valami. Most meg már ilyent szeretnék... :O :DDD

[Szerkesztve]

Fenntartom magamnak a jogot, hogy a kéretlen reklámban szereplő terméket nagy mennyiségben, kamu címre rendeljem.

(#936) frankie! válasza Kriza (#935) üzenetére


frankie!
őstag

A kevesebb néha több itt is ;] ;) ld. hi-fi. :DDD

(#937) gerrog válasza venember83 (#929) üzenetére


gerrog
aktív tag

amit írtál, hogy a két érték összeadható, ez gondolom nem minden tápnál van
ahol úgy írják, hogy van 12V1 ill. 12V2, ott igen?
vagy a mai tápok mind ilyenek?
a 350PNF / 400PNF FSP tápoknál is így van?

Hiszek a sárkányokban, a jó emberekben és egyéb fantázia szülte lényekben.

(#938) Löaci


Löaci
csendes tag

Elhangzott, hogy az aktív PFC-s tápok nem használhatóak kváziszinuszos UPS-sel.

Ha valaki mégis ilyet tenne, mi történne? Áramszünet esetén nem tartja meg az UPS a gépet, vagy károsodhat is a gép/táp?

(#939) Szten Márs válasza Löaci (#938) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Nem működne ez a felállás nagy valószínűséggel. Azaz nem indul el. Ámbár látunk már a világtörténelem folyamán ellenpéldát, de a legvalószínűbb mégis, hgoy egyszerűen nem megy...

(#940) Szten Márs válasza gerrog (#937) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Lsd: első hozzászólás.
Korántsem mindig összeadható, ahol nem összeadható, általában meg szokott lenni adva közös maximum, FSP-nél spec pont nem, de PNF tápoknál egész biztosan nem adható össze a két érték, a közös maximumukat meg max találgatni tudjuk gyári adat hiányában.

(#941) Löaci válasza Szten Márs (#939) üzenetére


Löaci
csendes tag

Ok. Köszi. Azérd kérdezem, mert ugye elcseréltem a TT purepowert (ami elvileg sirtec és aktív PFC-s) egy FSP BS-re, ami meg passzív PFC-s. Volt. Merthogy kb fél nap alatt feladta (én mindig kifogom az ilyen legendásan jó dolgok elhalálozását), de kicserélték gariban egy BS II-re ami már ismét aktív PFC-s. Ezek mind egy APC back-ről mentek, ami meg kváziszinuszos. Tehát ha most megy (mert arról írok), akkor már nagy baj nem lehet?

(#942) Szten Márs válasza Löaci (#941) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Ezt majd megmondja stol sztem ha erre jár, mert az UPS-ek lelkivilágához nem értek.

(#943) Csaba_20_


Csaba_20_
őstag

Úgy látom megint átestünk a ló másik oldalára. Az aktív PFC nem zárja ki, hogy kvázi szinuszos kimenetű UPS-ről üzemeljen a tápegység. De például a Delta belű Chieftec tápok aktív PFC-je jellemzően összeakad a kis teljesítményű kváziszinuszos kimenetű UPS-ekkel.

Azt, hogy mely ágak teljesítménye összeadható és milyen feltételek teljesülése mellett, a tápegység keresztterhelési diagrammja adja meg. Ezt egyetlen gyártó se teszi közzé, viszont az ATX12V-os szabványban megtalálható, hogy milyennek kellene lennie. Felesleges hétköznapi embernek számolgatni ezeket, azért van a tápajánló. Ezért teszteli a PH! is egy ideje a konfigurációk fogyasztását. Ezekből és a topic első hozzászólásából tessék levonni a következtetéseket!

(#944) Ebit válasza Kriza (#935) üzenetére


Ebit
addikt

Látod mennyivel jobb lenne, ha az életben is tanulmányoznád a BSII-t. :B

(#945) stol válasza Kriza (#935) üzenetére


stol
addikt

Ha erre nézek, ebben meg ahhoz képest alig van valami. Most meg már ilyent szeretnék...
Van abban cucc rendesen, csak nem látod a panel aljára tett felületszerelt alkatrészeke! :DD
Én spec majd falnak mentem, amikor javítani kellett és megláttam a panel alján a sok felületszerelt alkatrészt :DDD

(#946) stol válasza gerrog (#937) üzenetére


stol
addikt

Akkor úgy mondom, hogy.... pl. FSP-PNF-350 ~270W @12V, próbaképen fingattam 2*15A-el (350W@12V) és frankón bírta stabilan :D
..Csak a műterhelés ellenállásai izzottak :DDD

(#947) Kriza válasza Ebit (#944) üzenetére


Kriza
őstag

igen-igen, erősen gondolkodom, hogy lecserélem a 420-as csífet. Nemrég volt a harmadik szülinapja, és pár hete az afrikai melegben igencsak forró volt az egész. Az Enermax Libertyt néztem, meg Deltás csífet. Csíffel eddig soha nem volt gondom, és már három ilyen tápom is volt (a mostanival együtt), az Enermax név igencsak jól hangzik számomra, FSP-vel annyire még nem barátkoztam, de tudom, hogy az is kifogástalan minőség.

Fenntartom magamnak a jogot, hogy a kéretlen reklámban szereplő terméket nagy mennyiségben, kamu címre rendeljem.

(#948) Kriza válasza hektor24 (#892) üzenetére


Kriza
őstag

Kéken világító minőségi táp: [link]

Fenntartom magamnak a jogot, hogy a kéretlen reklámban szereplő terméket nagy mennyiségben, kamu címre rendeljem.

(#949) Gyuri27 válasza Kriza (#948) üzenetére


Gyuri27
félisten

nagyobb, drágább nem volt? :DDD

Amd - Radeon - Ryzen

(#950) elfelejtette válasza stol (#946) üzenetére


elfelejtette
veterán

Hy!
A PNR-nek adnak meg összterhelhetőségnek 12V-on 276W-ot, a PNF a gyártó szerint 300W-ot bír. Ettől függetlenül szép eredmény a 2x15A.

Gerrog:
Ebből is látszik, hogy a PNF szériánál nem adható össze a 2db 12V-os ág maximum értéke, mert a 350PNF-nél 18A + 16A van megadva, de a közös maximum 25A (300W). A 400PNF pedig 18A + 18A, míg a közös maximum 29A (348W).
Üdv.

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.