Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

A rendelkezésünkre álló információk alapján, a szoftver PC-re való telepítése Magyarországon nem minősül illegális cselekménynek. Ettől függetlenül a szoftver módosítása továbbra sem megengedett, ezért a továbbiakban az ilyen verziókra történő bárminemű utalástól kérjük mindenki tartózkodjon!

Tartalomjegyzék:

1. Előkészületek
2. macOS telepítő USB létrehozása
3. Clover telepítése
4. macOS telepítése
5. Telepítés utáni tennivalók
6. Támogatott Grafikus processzorok
7. Előforduló hibák, támogatott WiFi+BT/Ethernet eszközök
8. Hogyan kérjünk segítséget, ha nem működik?
9. Hasznos linkek
10. Hasznos alkalmazások
11. Hasznos alkalmazások (társtopikból a hasznos programok és hasznos apróságok címek alatt)
12. Windows Dual-Boot (egy meghajtón/külön meghajtón)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30101) tlac válasza sad_Vamp (#30100) üzenetére


tlac
Topikgazda

mi van olyankor, ha max.-ra felhangosítva hifit, mindenféle fura zaj jön a hangkártyából a haklin? pl böngészéskor hallom link fölött viszem el az egeret, meg hasonlók.

gondolom analóg módon van összekötve a géppel
zavarja a hangkártyádat a többi elektromos cucc a gépedben

(#30102) Dimebag88 válasza tlac (#30101) üzenetére


Dimebag88
aktív tag

Lehet a hifi is a ludas :) En is analog modon csatlakozom de en erositohoz :) Nem tapasztaltam meg semmi paranormalis jelenseget :)

A madár az ász!

(#30103) tlac válasza Dimebag88 (#30102) üzenetére


tlac
Topikgazda

a hifi nem fogja tudni, hogy mikor mozgatod az egeret egy link felett :)

(#30104) Dimebag88 válasza tlac (#30103) üzenetére


Dimebag88
aktív tag

Ezek szerint az enyem tudja :P De hulyeseget nem irok mert mint fentebb irtam en meg nem tapasztaltam ilyet :)

A madár az ász!

(#30105) veszter007


veszter007
csendes tag

Sziasztok
Régóta álmodoztam róla, hogy jó lenne egy iMac, csak ne lenne olyan drága (sajna nem engedhetem meg magamnak)... és ráakadtam erre a fórumra. Már pár hete olvasgattam, bogarásztam és ma belevágtam. Nem az itt leírt módszerrel, hanem a tonymacx86-on leírtak alapján mentem (egyszerűbbnek tűnt, mivel még kezdő vagyok), tehát nem clover-el, hanem MultiBeast-el csináltam a dolgokat. Szinte minden tökéletes.
Két dolog, amivel sajnos egyáltalán nem boldogulok
Az egyik, hogy az nvidia gtx-650-es vga nem akar működni, pedig több helyen is olvastam, hogy kompatibilisnek kellene lennie. Alapban nem ismeri fel, webdrivernél is az alap vga driver működik.
A másik, hogy nem jöttem még rá sehogy, mit kellene csinálnom, hogy a bootoláskor ne kelljen a pendrive. A MultiBeast-ben kiválasztottam hogy UEFI... de induláskor csak pálcika, pálcika, majd error és újra indul.
Ha valaki tud ezekben segíteni, azt nagyon megköszönném!!!

(#30106) general válasza sad_Vamp (#30100) üzenetére


general
addikt

MBP-n kipróbáltam, ott minden fasza, sőt a Chrome smooth-abb egérrel, mint a Safari. pedig emlékszem, itt is szoptam ezzel régen, de valahogy ez magjavult. van egy fos egér itthon, azzal is csekkoltam, ugyanaz. MBP-n jó, haklin szar mindkettő. csináltam egy kis videót, hátha érzékelhető. ha hazaértem, feltöltöm majd youtubra, hátha érezhető, miről beszélek.

(#30107) Mr.C válasza Dimebag88 (#30104) üzenetére


Mr.C
őstag

coil whine

sudo rm -rf /*

(#30108) general válasza general (#30106) üzenetére


general
addikt

no itt a kis video (youtube, privát link), remélem látszik a laggolás scrollozás közben. főleg a második feléhez viszonyítva, amikor bekapcsolom a SmoothScroll-t. teljesen átlagos görgetéseket csinálok az egéren, ugyamolyan tempóban mindkétszer, látszik a különbség, hogya reagál a Safari előbb, Chrome utána. van némi hang is, amit felvett a teló, ha felhangosítod, hallani magát a görgetést, az talán némi támpont. a Chrome gyakorlatilag összevissza ugrál a görgetésre. lassú tempónál viszonylag egyenletes, de akad, közepesnél borzasztó, gyors scrollozásnál követhetetlen..:)
MBP-nál nincs ilyen gondom érdekes módon. ugyanazzal az egérrel.

scrollozás hackintoshban, logitech g502

[ Szerkesztve ]

(#30109) sad_Vamp válasza general (#30108) üzenetére


sad_Vamp
őstag

Hát, ezt majd megnézem otthon, mert őszintén szólva ennél komolyabb problémát vártam. (lehetséges, hogy nekem is csinálja, de fel sem tűnik, ugyanis a safari addig van bekapcsolva, mig letölti a Chrome-ot)

“When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

(#30110) general válasza sad_Vamp (#30109) üzenetére


general
addikt

lehet, hogy a videón annyira nem jön át, sőt biztos (720p/60-at engedett feltölteni telóról, pedig 1080-ban vettem direkt fel), de hidd el, élőben irtó idegesítő használni a Chrome-ot. és nem akarom elhagyni, mert belaktam, évek óta azt használom és jobbnak is tartom.

(#30111) Mr.C válasza general (#30108) üzenetére


Mr.C
őstag

Nekem az a bajom, hogy laptopon vagyok és ott a trackpad kext nagyon nem jó, de nincs más (VoodooHDA) igy sajnos nekem sincs meg a teljes macOS élmény :/

sudo rm -rf /*

(#30112) general


general
addikt

az normális, hogy a Forklift 12mb/s-kel másol ntfs-ről hfs-re? :W (gépben van mindkét hdd, nem usb)

vagy 4-5 terát kéne áttolnom, hogy hfs-re formázhassam a vinyókat, majd valamennyit vissza is. :DDD :U elleszek egy ideig

[ Szerkesztve ]

(#30113) sad_Vamp válasza general (#30110) üzenetére


sad_Vamp
őstag

Megnéztem, én nem értem a problémát....

MBP-n és Haklin is mind2 böngészőben ugyanolyan "szaggatottan" (hát lényegében ahogy a görgő "akad", azaz barázdálva van) scrollozik az egér. Csak akkor sima, ha az MBP-n a trackpadot használom. Külső trackpadom sajnos még nincs, így azt nem tudom kipróbálni. De sem az originalon, sem a haklin nincs különbség nálam.

“When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

(#30114) Mr.C válasza sad_Vamp (#30113) üzenetére


Mr.C
őstag

Ez az Apple kiba.... khm.. hibája, nézz át a Mac vagy a Macbook topikba, sokáig filóznak, milyen vezetékes vagy vezeték nélküli egeret vegyék. Van, akinél maga a mozgés ugrál össze-vissza. macOS kompatibilis egeret kell venni.

general:
mivel az ntfs nem támogatott, így el tudom képzelni, hogy normális. én max usb-n keresztül másolok ilyet de ki is maxolom a sebességet vele. volt, aki SSD-ról SSD-re másolt (hfs to ntfs) 40-50 mb/s ítással.

sudo rm -rf /*

(#30115) sad_Vamp válasza Mr.C (#30114) üzenetére


sad_Vamp
őstag

Nem ugrál össze-vissza, csak szegmentálta/bba/n mozog az oldal, mert így megy a görő is. Nem smooth-an, így szerintem a görgetés sem lehet smooth. Lehet én vagyok igénytelen, de számomra logikus.

“When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

(#30116) Mr.C válasza sad_Vamp (#30115) üzenetére


Mr.C
őstag

ezt írtam:
"Van, akinél maga a mozgás ugrál össze-vissza. macOS kompatibilis egeret kell venni."

szóval nem nálad, hanem valakinél.
Az állítás meg azért nem helyes, mert apple egérrel is olyan a görgetés, mint touchpad-on vagy trackpad-on stb... ha élőben tapicskolsz egy iMac-et pl, akkor észre fogod venni. Vagyis nem pont ezt, hanem azt, hogy valamiért sokkal jobb azt kezelni, mint a tidédet. De ne legyen igazam

sudo rm -rf /*

(#30117) sad_Vamp válasza Mr.C (#30116) üzenetére


sad_Vamp
őstag

Ok, félreolvastam sorry.

de amúgy az apple-s magic mouse is tipi-tapi nem? szóval jószerivel mozgatható trackpad mutáns.
Viszont léteznek egerek amiknek a görgője folyamatosan pörög, gondolom azok nem csinálják ezt, mert ott a görgés észlelésének is folyamatosnak kéne lennie.

“When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

(#30118) Mr.C válasza sad_Vamp (#30117) üzenetére


Mr.C
őstag

én anno MM-ben egy görgős egérrel próbáltam ki egy 5k-s mac-et és semmi gond nem volt. Most jut eszembe, ott volt ilyen "overscroll" is a finderben pl, azt hol lehet bekapcsolni? :DDD

sudo rm -rf /*

(#30119) general


general
addikt

ezt a szaggatott görgetést értem, azzal nincs is gond, ha egyenletes. van több app is, amivel szépen alakítható a smooth érzés. hackintosh alatt Safariban egyenletes. logikus, nincs gond. a Chrome viszont tényleg össze-vissza ugrál. nem reagál egyenletesen az egyenletes görgetésre. ez a bajom, ezt szeretném valahogyan orvosolni és irigykedem, hogy nálad pl nincs baj.

írtam korábban, hogy az az érdekes, hogy a gyári MBP-n viszont pont fordítva van. egérrel a Safari akad és a Chrome egyenletes, nagyon is smooth, fasza. ki érti ezt... sajnos a Mac mindig is szörnyen kezelte az egereket. a magicmouse-t pedig tényleg hagyjuk, az munka szempontjából konkrétan egy vicc. pontatlan, laggol, az ergonómiához köze nincsen, de rohadtul fancy legalább. :DDD

(#30120) Mr.C


Mr.C
őstag

Nekem most olyan problémám van, hogy SMBIOS-t akarok módosítani, de ahhoz a hálózati adaptereket kell felcserélnem. Most az "ethernet" en0 és a wifi az en1. Ezt a kettőt kéne megcserélni, hogy a wifi legyen en0.
Sajnos a /Library/Preferences/SystemConfiguration belüli NetworkInterfaces.plist és preferences.plist törlése nem oldja meg a problémát...

sudo rm -rf /*

(#30121) rii


rii
nagyúr

sziasztok

szeretnék segítséget kérni
csinálnám az install pendrive-ot Sierra-hoz, és itt tartok most:

Ezután a pendrive neve meg fog változni "Install macOS Sierra"-ra.
5. Szükségünk lesz a legfrissebb Clover bootloader-re.

letöltöttem a Clover_v2.4k_r4114.pkg -t ... a pkg-t fel kell telepíteni úyg, hogy a Destination a pendrive legyen?
vagy a gépre kell feltenni?

csak mert nem értem ez a két sor hogy teszi fel a pendrive-ra .-)

6. Telepítsük fel a Clover-t a pendrive-ra a következő beállításokkal:
Install boot0af in MBR
CloverEFI 64-bits SATA

[ Szerkesztve ]

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#30122) Mr.C válasza rii (#30121) üzenetére


Mr.C
őstag

az Install location-nál az USB-re kell rakni, és bal alul lesz olyan, hogy customization vagy vmi hasonló, ott kell megadni azokat, amik neked kellenek (EFI v. MBR boot és különböző kext-ek az első boot-hoz)

[ Szerkesztve ]

sudo rm -rf /*

(#30123) rii válasza Mr.C (#30122) üzenetére


rii
nagyúr

köszönöm!

meg tudnám még kérdezni, hogy az alábbi vas esetén miket kellene bepippantani?

Intel Core i7-7700K
ASRock Fatal1ty Z270 Gaming K4
Gigabyte GeForce GTX 1050 Ti G1 Gaming 4G
Corsair Vengeance LPX DDR4 2400MHz
Kingston HyperX Fury SATA 2,5"

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#30124) Mr.C válasza rii (#30123) üzenetére


Mr.C
őstag

hát mi alapján csinálod? honnan nézted, hogy ezen a vason menni fog? mert ott kell utánanézni.

Ha EFI-sen akarod felrakni, akkor install for UEFI és ESP, na nem, akkor MBR.
A drivereket nem tudom, Téma tökmindegy sztem, az RC szkriptek meg csak post-install-nál kellenek, hogy megjegyezze az előző boot-bül a beállításokat (fényerő, hang stb)

sudo rm -rf /*

(#30125) rii válasza Mr.C (#30124) üzenetére


rii
nagyúr

köszönöm!

a komponensek ezen linkek mentén lettek összeválogatva

ph-s osx pc-re link
onnan meg:
https://www.tonymacx86.com/buyersguide/special/early-adopters-guide-kaby-lake-200-series

rajtam áll hogy EFI vagy MBR-t választok? .-/

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#30126) Mr.C válasza rii (#30125) üzenetére


Mr.C
őstag

Én EFI-sen raknám fel, attól függ, az alaplapod támogatja-e.
Sztem az USB-t úgy boot-old, úgy partícionáld a tárolót is. Legacy-t csak akkor használj, ha semmiképp se megy fel az előbbi módszerrel

sudo rm -rf /*

(#30127) rii válasza Mr.C (#30126) üzenetére


rii
nagyúr

este megnézem az efi-t .... de szerintem biztos ....

annak hol tudnék utánanézni hogy mely drivert -t jelöljem be?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#30128) tlac válasza rii (#30127) üzenetére


tlac
Topikgazda

alapvetően semmi extrát ne jelölj be, aztán ha nem működik, akkor a kiírt hiba alapján majd bejelölöd ami kell még

(#30129) rii válasza tlac (#30128) üzenetére


rii
nagyúr

ok, köszönöm!

akkor megtolom így:

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#30130) rii


rii
nagyúr

elnézést a sok kérdésért ...

ha most felment a Clover a pendrive-ra, akkor ezekre még szükség van?

Install boot0af in MBR
CloverEFI 64-bits SATA

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#30131) general válasza rii (#30123) üzenetére


general
addikt

hm, kíváncsi leszek, minden oké lesz-e nálad, mert valami hasonló hardvert szeretnék összerakni én is nyár végén, ősszel! :)

(#30132) rii válasza rii (#30130) üzenetére


rii
nagyúr

7. Töltsük le a legfrissebb HWSensors.Binaries.dmg-t, amiből szedjük ki a FakeSMC.kext-et.
8. Másoljuk be a FakeSMC.kext-et a pendrive-on lévő EFI/CLOVER/kexts/Other mappába.

mivel a pendrive-on még nincs ilyen mappa, ezért gombolom kellene az a két sor:

Install boot0af in MBR
CloverEFI 64-bits SATA

su-t hiéba adok ki terminalba, marmint hiaba írom be a passwd-t ... annyit mond, h su: sorry

Install boot0af in MBR: kiírja a usage: install help screen-t

(#30131) general:
én is :D

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#30133) Mr.C válasza rii (#30132) üzenetére


Mr.C
őstag

Nem kell mbr.
Kihagytál egy lépést:
Fakesmc kimásol > terminalba: diskutil mount EFI > már látod, hova kell másolni.

sudo rm -rf /*

(#30134) mgaben


mgaben
senior tag

hali!

addig mbr-re volt téve a rendszerem. viszont legutóbb már gtp-s lett.
most viszont meghalt, és nem bírtam életet lehelni belé.
szóval ha csak a sierra partíciót formázom és újra telepítem, akkor az efi-n lévő
clover ugyanúgy indítja majd a rendszert?

Nem mondtam, hogy nem bízom benned, de azt sem, hogy igen, pedig nem...

(#30135) tlac válasza mgaben (#30134) üzenetére


tlac
Topikgazda

igen, az úgy jó lehet

(#30136) Mr.C válasza mgaben (#30134) üzenetére


Mr.C
őstag

Usb-vel se tudsz indítani? Lehet épp a clover mondott csütörtököt

sudo rm -rf /*

(#30137) mgaben válasza tlac (#30135) üzenetére


mgaben
senior tag

köszi.

@Mr. C: Na azt még nem próbáltam. De majd meglesem, egy próbát megér.

Nem mondtam, hogy nem bízom benned, de azt sem, hogy igen, pedig nem...

(#30138) rii válasza Mr.C (#30133) üzenetére


rii
nagyúr

köszönöm

most h írod, rákerestem, és most látom h a
Install boot0af in MBR
CloverEFI 64-bits SATA

a clover-ben van mint lehetőség, nem pedig egy terminal command

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#30139) tlac válasza rii (#30138) üzenetére


tlac
Topikgazda

ha tisztán uefi-s telepítőt csinálsz, nem kellenek ezek

(#30140) rii


rii
nagyúr

e'baxtam.

lecsatoltam a pendrive-ot mielőtt belemésotlam volna az efi-be a cuccokat, hogy lássam h télleg a pendrive-on van az az efi mappa ... visszadugtam a pendrive-t, de most már nem mountolja be az efi-t

ezt most már nem fogom tudni újból felcsatolni?

vagy tegyem fel megint rá az efi-t?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#30141) Mr.C válasza rii (#30140) üzenetére


Mr.C
őstag

indítsd újra a rendszert
pendrive legyen bedugva
terminalba: diskutil mount EFI
csatolja az USB-n lévő EFI partíciót (már ha sikerült rárakni). Innentől kezdve látni fogod, mi van rajta és másolni is tudsz oda.

sudo rm -rf /*

(#30142) rii válasza Mr.C (#30141) üzenetére


rii
nagyúr

köszönöm!

mountolni sikerült ... de nincs rajta az EFI-ben a CLOVER folder.

a Volumes-ben ls -R -re ezt adja ki:

ls -R
EFI

./EFI:
APPLE

./EFI/APPLE:
EXTENSIONS FIRMWARE

./EFI/APPLE/EXTENSIONS:
Firmware.scap

./EFI/APPLE/FIRMWARE:
IM131_010A_B0A_LOCKED.scap

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#30143) Mr.C válasza rii (#30142) üzenetére


Mr.C
őstag

Akkor nem ment fel a clover.
De ez biztos az usb efi-je? Én biztosra mennék és újraraknám a vanillla telepítőt, biztos, ami biztos alapon.

sudo rm -rf /*

(#30144) rii válasza Mr.C (#30143) üzenetére


rii
nagyúr

ajj ... ez tényleg nem a usb-n levő efi volt .....

eject-eltem a pendrive-ot, és az efi maradt ....

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#30145) rii válasza rii (#30144) üzenetére


rii
nagyúr

újratoltam az egészet ....

viszont sajnos még mindig van bibi .-///

7. Töltsük le a legfrissebb HWSensors.Binaries.dmg-t, amiből szedjük ki a FakeSMC.kext-et.
márminthogyhogy szedjük ki? :B moveoljam, töröljem, vagy csak kell majd a 8-as ponthoz? .-))))

8. Másoljuk be a FakeSMC.kext-et a pendrive-on lévő EFI/CLOVER/kexts/Other mappába.
a pendrive-on akkor két kötet van ... az EFI -nevűbe tudom betenni ..... a diskutlity csak egyet lát ...

9. Tegyük szerkeszthetővé a Clover config file-t, ezáltal grafikus felület alól root jogosultság nélkül tudjuk szerkeszteni a file-t.
sudo chmod 666 /Volumes/Install\ macOS\ Sierra/EFI/CLOVER/config.plist

na'és itt derült ki h bibis a téma:
.-////
chmod: /Volumes/Install macOS Sierra/EFI/CLOVER/config.plist: No such file or directory

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#30146) Mr.C válasza rii (#30145) üzenetére


Mr.C
őstag

Telepítőt újra csináltad? UEFI szerint?
Ha igen, CLOVER-t felraktad? UEFI szerint?
Ha igen, tudod mount-olni az EFI partíciót?
Ha igen, akkor másold ki az asztalra a FakeSMC.kext-et és utána azt másold be az EFI/CLOVER/kexts/other-be.
Ha ez megvan, akkor próbáld ki, működik-e. Ha nem, akkor kell más módszert keresni.

sudo rm -rf /*

(#30147) rii válasza Mr.C (#30146) üzenetére


rii
nagyúr

partició létrehozása így történt:
diskutil partitionDisk /dev/disk1 1 GPT HFS+ MyVolume R

telepítő pendrive-ra másolása így:
sudo /Applications/Install\ macOS\ Sierra.app/Contents/Resources/createinstallmedia --volume /Volumes/MyVolume --applicationpath /Applications/Install\ macOS\ Sierra.app

majd clover.pkg elindítása ....

telepítése, destination: pendrive, beállításai:

és így néz ki utána a pendrive:

/dev/disk1
#: TYPE NAME SIZE IDENTIFIER
0: GUID_partition_scheme *15.7 GB disk1
1: EFI EFI 209.7 MB disk1s1
2: Apple_HFS Install macOS Sierra 15.4 GB disk1s2

és egy ilyen külön particióra vagy mire - amit nem lát a diskutility - került az EFI:

[ Szerkesztve ]

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#30148) rii válasza rii (#30147) üzenetére


rii
nagyúr

/dev/disk1
#: TYPE NAME SIZE IDENTIFIER
0: GUID_partition_scheme *15.7 GB disk1
1: EFI EFI 209.7 MB disk1s1
2: Apple_HFS Install macOS Sierra 15.4 GB disk1s2

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#30149) Mr.C válasza rii (#30147) üzenetére


Mr.C
őstag

Akkor másold be a FakeSMC-t és próbálj boot-olni

sudo rm -rf /*

(#30150) rii válasza Mr.C (#30149) üzenetére


rii
nagyúr

ok
otthon megpróbálom majd este

de ez a parancs a telepítővel egy partición keresi az EFI-t:

sudo chmod 666 /Volumes/Install\ macOS\ Sierra/EFI/CLOVER/config.plist

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.