Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

A rendelkezésünkre álló információk alapján, a szoftver PC-re való telepítése Magyarországon nem minősül illegális cselekménynek. Ettől függetlenül a szoftver módosítása továbbra sem megengedett, ezért a továbbiakban az ilyen verziókra történő bárminemű utalástól kérjük mindenki tartózkodjon!

Tartalomjegyzék:

1. Előkészületek
2. macOS telepítő USB létrehozása
3. Clover telepítése
4. macOS telepítése
5. Telepítés utáni tennivalók
6. Támogatott Grafikus processzorok
7. Előforduló hibák, támogatott WiFi+BT/Ethernet eszközök
8. Hogyan kérjünk segítséget, ha nem működik?
9. Hasznos linkek
10. Hasznos alkalmazások
11. Hasznos alkalmazások (társtopikból a hasznos programok és hasznos apróságok címek alatt)
12. Windows Dual-Boot (egy meghajtón/külön meghajtón)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29501) tlac válasza itanczos (#29500) üzenetére


tlac
Topikgazda

próbáld a microsoft asl-lel win alatt, az megengedőbb

[ Szerkesztve ]

(#29502) 1thousand977 válasza itanczos (#29498) üzenetére


1thousand977
csendes tag

Nekem gond nélkül működik (kb. 2 hónapja) a:
Azurewave AW-CE123H 802.11ac/n/bg WiFi+BT Broadcom BCM4352 867Mbps Bluetooth 4.0 kártya.

Egy GA-H97N-WIFI alaplapban lévő Intel Wireless-AC 7260 AC Dual Band kártya helyére tettem be.

Wifi, BT, AirDrop működik.

Win10/macOS sierra

[ Szerkesztve ]

(#29503) 1thousand977 válasza itanczos (#29498) üzenetére


1thousand977
csendes tag

Elnézést! Benéztem!
Most látom, hogy a AzureWave AW-CB123H kártya a kérdéses ...

(#29504) Sonja


Sonja
veterán

Létrehoztam a pendrive-ot a Tartalomjegyzék-ben leírt módon (virtuális OS X 10.10 alól).

A kérdésem a következő lenne. Van nekem egy külső USB-s 500GB-os HDD, erre szeretném telepíteni, így könnyebben megismerhetném a rendszert. Most Linuxot használok. Lehetséges lenne úgy telepíteni, hogy a mostani Linux-hoz és grubhoz ne nyúljon? Ha igen, akkor mi a pontos folyamat? Pendrive és HDD bedug az USB-be, újraindítás, F8-al boot menű behív, majd pendrive-ról boot. Utána? :B

[ Szerkesztve ]

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#29505) itanczos válasza Sonja (#29504) üzenetére


itanczos
senior tag

Minden úgy, ahogyan le van írva!
Annyi a különbség, hogy a telepítőnél azt a meghajtót/kötetet válaszd ki!

Viszont usb-vel lassabb lesz!

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#29506) Regiee


Regiee
aktív tag

Sziasztok!
Több hackintosh telepítés után most meggyűlik vele a bajom.
El capitant telepítem újra, leg,alultam mindent de nemsikerül. Gigabyte alaplapnál hogyan tudom kitörölni a sok clover indítómenüt? Annyira akarom letisztítani az egészet mintha soha nem lett volna telepítve rá.

Iphone 5s IOS 8.3 | OSX 10.10.3

(#29507) itanczos válasza Regiee (#29506) üzenetére


itanczos
senior tag

A Clover Configurator-t ismered?
Ott tudod befolyásolni a megjelenő boot lehetőségeket.

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#29508) Regiee válasza itanczos (#29507) üzenetére


Regiee
aktív tag

Persze ismerem, de én maga a biosban lévőre gondolok. Mikor az F12 megnyomom. :)

Iphone 5s IOS 8.3 | OSX 10.10.3

(#29509) Regiee


Regiee
aktív tag

Eddig mindig sikerült feltennem, de most elakadok. Maga a rendszer felmegy.
Utána a clovert is feltette eddig bebootolt róla majd kext telepítés után meghalt az egész. Na addig szenvedtem vele, hogy mostmár a clovert is hiába telepítem elő se jön bekapcsoláskor. Pedig az efi clover kext mappába is átmásolom őket.
Az rtvariablesban 67 vagy a 3 amire át kell írni hogy betöltse a kexteket?

Iphone 5s IOS 8.3 | OSX 10.10.3

(#29510) Sonja válasza itanczos (#29505) üzenetére


Sonja
veterán

Most próbáltam volna telepíteni, de valamit elronthattam szerintem. Pendriveról bootolás után ez a kép fogad:

Ha az első Continue-t választom, akkor visszajön ugyan ez a kép. Sehol nincs Install macOS Sierra menűpont. :(

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#29511) itanczos válasza Sonja (#29510) üzenetére


itanczos
senior tag

Ez az EFI menüje a gépednek. Nem a Clover menüje.

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#29512) Sonja válasza itanczos (#29511) üzenetére


Sonja
veterán

Ezt se láttam még. :B Eszembe jutott, hogy a BIOS-ban nincs kikapcsolva a VT-d. Kikapcsolva máris bootolt. :K Viszont valami nem jó vagy csak türelmetlen vagyok, vagy nem tudom. Mikor rányomok, hogy Install macOS Sierra, akkor megjelenik az alma logo. Utána kb. 1-2 perc múlva alatta megjelenik egy üres csík, és innentől kezdve semmi. :F Olyan, mintha lefagyna vagy csak ennyit másol/ír a pendrive. Nem valami gyors írásban, hiába USB3-as (Kingston DT111 8GB). Esetleg valami beállítás kell még a BIOS-ban?

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#29513) itanczos válasza Sonja (#29512) üzenetére


itanczos
senior tag

A leírások szerint, BIOS alap beállításokra állítása és a SATA AHCI-ra.
Nekem megy a virtális gépes cuccok kikapcsolása nélkül is.

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#29514) Sonja válasza itanczos (#29513) üzenetére


Sonja
veterán

Úgy látom nem vagyok ezzel a problémával egyedül. :(

Ez a konfigom:

ASUS P8Z77-V
Intel Core i7-3770
16GB RAM
MSI GeForce GTX 750 Ti

[ Szerkesztve ]

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#29515) sad_Vamp


sad_Vamp
őstag

Gigabyte Z170X Designare-ra rakott itt már valaki haklit?
Mennyire fogok vele szívni? :)

Olyat csinált már itt valaki, hogy A graf kártya = win; B graf kártya = OsX?

Ha dualbootot akarok akkor mi jobb:
-1 SDD, 2 particióval
-2 külön SSD
???

Köszi!

“When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

(#29516) itanczos válasza sad_Vamp (#29515) üzenetére


itanczos
senior tag

Szerintem nincs jelentősége, hogy 1 hdd vagy 2.
Mivel nem egyszerre használod, hanem felváltva.
Mitha láttam volna ezt az alaplapot az ajánlottak között.
Több grafikus kártya van gépben?
Úgy emlékszem, nem szereti az OSX.

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#29517) sad_Vamp válasza itanczos (#29516) üzenetére


sad_Vamp
őstag

nem akarok többet.... mármint SLI-t vagy CrossFire-t vagy mittomén.

NVidia játszásra WIN alatt, Radeon HD5850 videovágásra OsX alatt.... az NV-ről nem is kell tudnia az OsX-nek.... a kérdés, hogy kivitelezhető-e

“When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

(#29518) ThuG4LifE válasza sad_Vamp (#29515) üzenetére


ThuG4LifE
senior tag

[link]

''I'm seein nuttin' but my dreams comin' true while I'm starin' at the world through my rearview ...'' RIP 2Pac

(#29519) itanczos válasza sad_Vamp (#29517) üzenetére


itanczos
senior tag

Szerintem nvidia inkább osx alatt! Jobban támogatott!

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#29520) sad_Vamp válasza itanczos (#29519) üzenetére


sad_Vamp
őstag

szerintem meg a HD5850nél amit NATíVAN támogat az OsX nem igazán lehet jobban támogatva egyik NV sem. ;)
És még hozzá jön, hogy ilyen ősöreg kártyák is agyonverik a mai középkategóriát, ha FCPX-ről van szó, és bizony esetemben arról lesz szó.

“When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

(#29521) Plasticbomb válasza itanczos (#29519) üzenetére


Plasticbomb
addikt

Nem támogatott jobban, csak az nv bütyköl kextet hozzá, míg amd esetében az apple és az amd közösen hozza ki a kexteket, de apple csak pár általa hivatalosan bepakolt kártyához/gpu hoz rakja be a hardverazonosítót, a custom-máshonnan-pchez vásárolt kártyák egy része alapból megy, másik részénél meg csak be kell adni a hardverazonosítót a kextnek, nagyon elenyésző kis százalék van, ami nem megy így sem.

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#29522) #68216320


#68216320
törölt tag

Hogyan lehet olyan DSDT-t csinálni laptophoz, amivel teljesen láthatatlan lesz a GTX960m kártya csak a CPU HD530-at látja az OSX?

(#29523) mgaben válasza sad_Vamp (#29515) üzenetére


mgaben
senior tag

Tapasztalatom alapján jobb a két külön hdd/ssd. Nekem volt, hogy a miatt nem tudott a win frissítéseket feltenni, mert felül volt írva a boot a cloverrel. Ha külön meghajtón vannak akkor is tudod a cloverrel indítani a windowst a másik meghajtóról.

Nem mondtam, hogy nem bízom benned, de azt sem, hogy igen, pedig nem...

(#29524) sad_Vamp válasza mgaben (#29523) üzenetére


sad_Vamp
őstag

na, épp ilyesmiket akarok elkerülni, akkor inkább 2 külön cucc, oké :)

“When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

(#29525) #68216320 válasza #68216320 (#29522) üzenetére


#68216320
törölt tag

Az a gondom, h a telepito betoltes kozben megall. Nincs kp, hanem csak leallas. Gyanitom nvidia-ra all at ilyenkor.

(#29526) itanczos válasza #68216320 (#29525) üzenetére


itanczos
senior tag

Próbáltad verbose módban indítani?

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#29527) #68216320 válasza itanczos (#29526) üzenetére


#68216320
törölt tag

Termeszetesen ugy inditom. Ebbol latom, h nincs kp vagy error csak megall. Illetve hattertar muvelet meg idonkent megfigyelheto, de alapjaban veve var valamire. Gondolom vga-ra.

(#29528) tlac válasza #68216320 (#29527) üzenetére


tlac
Topikgazda

egy 20 percet adj neki

(#29529) #68216320 válasza tlac (#29528) üzenetére


#68216320
törölt tag

Tul vagyok mar ezen. A telepito amugy rendben van, mert desktopon ezzel telepitettem a gepet. Ott villamgyors volt.

(#29530) scream válasza #68216320 (#29529) üzenetére


scream
veterán

A notebook BIOS-ában nem lehet a dVGA-t letiltani?

(#29531) Sonja


Sonja
veterán

A kernel panic-ot megoldottam (segítettek a tonymacx86 fórumán). Viszont sajnos most problémám akadta videókártyámmal. Az rendben, hogy nem támogatott alapból (GTX 750 Ti), de sajnos az nv_disable=1 boot opció se használ (pedig ez kellene). :( A lenti szép képet produkálja nekem, és innen sehova. Néha frissíti a képernyőt, és minden 1-el feljebb kerül, de ennyi. Ötlet? :F

[ Szerkesztve ]

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#29532) mgaben válasza sad_Vamp (#29524) üzenetére


mgaben
senior tag

ja, és mindenképp úgy telepítsd az oprendszereket, hogy csak az az ssd/hdd legyen felcsatolva az alaplapra amelyikre épp os-t telepítesz. Majd ha fent van mindkettő, meg az osx-nél a clover is akkor csatold fel az adat hhd-t. Clover telepítésnél se legyen felcsatolva a windows lemez. Utána úgyis felismeri.

Nem mondtam, hogy nem bízom benned, de azt sem, hogy igen, pedig nem...

(#29533) tlac válasza Sonja (#29531) üzenetére


tlac
Topikgazda

szerintem nem videokártyahiba lesz
próbáld az usb2-es porton

(#29534) sad_Vamp válasza mgaben (#29532) üzenetére


sad_Vamp
őstag

OK, sajnos darabokban veszem a gépet, egyelőer a Radeon 5850 és RAMok vannak meg, kövihónapban jön a proci meg az alaplap :) eltart még 1 darabig mire összeszedem a szükséges cuccokat. :O

“When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

(#29535) itanczos válasza sad_Vamp (#29534) üzenetére


itanczos
senior tag

Ha még nem fix a konfiguráció, nincs értelme gányolni!

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#29536) Sonja válasza tlac (#29533) üzenetére


Sonja
veterán

Abban próbáltam. :K Viszont a tonymacx86 fórumán az is írták, hogy próbáljam másik USB2-es portban is. Ez bejött. :) A házon elől lévő USB2-es portba volt duga, azt használtam. Átdugtam hátra, közvetlen az alaplapi USB2 portba, és láss csodát, működik! :D

Szerk.: ext4 partíciókat kezel alapból a macOS? :F Mert jó lenne lérni a cuccaimat.

[ Szerkesztve ]

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#29537) sad_Vamp válasza itanczos (#29535) üzenetére


sad_Vamp
őstag

milyen gányolás?! milyen nem fix konfiguráció? mondta valaki, hogy nem fix a configom?!
A configom kérlek fix, csak még ott csücsül a boltban. TonyMac-es ajánlások -és az itteni informálódás- szerint válogattam össze gondosan!

Sonja: sajnos nem, ext4-et sem olvas az a hülye macOS, de lehet venni hozzá, ugyanaz gyártja mint a NTFS nézőt a Paragon.

[ Szerkesztve ]

“When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

(#29538) #68216320 válasza scream (#29530) üzenetére


#68216320
törölt tag

Nagyon simple BIOS-a van. Semmi ilyesmit nem lehet sajnos.
Probaltam nv_disable=1 opcioval, de odaig jut, hogy egy darabig tolt, majd megall. Kb 10 perc utan fekete kepernyo, de van lcd hattervilagitas. Majd kb 5-10 perc mulva az is kikapcsol. Nem jon vissza key vagy mouse aktivitasra sem.

Viszont mintha lattam volna valami gondot amire var. Ha gepkozelben leszek arrol dobok fel kepet, hatha kiderul valami. Nem biztos, de talan AHCI korul van valami ugy emlekszem.

(#29539) Smiley válasza #68216320 (#29538) üzenetére


Smiley
őstag

FakeSMC betoltodik rendesen?

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#29540) #68216320 válasza Smiley (#29539) üzenetére


#68216320
törölt tag

Gondolom igen. Desktop indul a telepítővel.

(#29541) #68216320 válasza #68216320 (#29540) üzenetére


#68216320
törölt tag

Közben megpróbáltam egy saját DSDT-t csinálni, de hibák vannak benne, emiatt a Compile nem fut le.
Esetleg valaki csinált már ilyet? Hogyan lehet javítani?
[kép]

(#29542) tlac válasza #68216320 (#29541) üzenetére


tlac
Topikgazda

(#29543) itanczos válasza sad_Vamp (#29537) üzenetére


itanczos
senior tag

Lehet, hogy nem voltam egyértelmű, vagy én értettem félre valamit?
Próbálkozol, de még nem a végleges vason?
Erre írtam, hogy addig nem érdemes.
Osx nem egy univerzális eszköz.
Sajna nagyon testre kell szabni a boot környezetet, pl DSDT szerkesztés, stb. Bármi változás van, akár egy bios frissítés, már megakadhat az indulás.
Persze ez csak javaslat volt!

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#29544) itanczos válasza #68216320 (#29541) üzenetére


itanczos
senior tag

Nekem ugyanez a problémám!
A wi-fi kártyához kellett volna DSDT szerkesztés, de hasonló hibákat írt. :(
Végül meg kerültem a problémát.
Ha sikerült megoldani, kérlek írd meg hogyan!

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#29545) sad_Vamp válasza itanczos (#29543) üzenetére


sad_Vamp
őstag

Nagyon félreértettél. :) Jelenleg Gyűjtöm az információkat ahhoz a vashoz amit venni fogok. (ezért is érdkeelt hogy az SSDket hogy érdemes dualboothoz) csk mivel nincs egydarabban 2000€-m ezért alaktrészenként vásárolok. Már van RAMom meg grafkártyám, kövihónapban, ha mindne jól megy lesz alaplap meg proci... utána meg a többi.

De látod, amit irtál, ezt is jó tudni, szóval amíg a végleges konfig meg nem lesz, addig csak WIN lesz a gépen. (mert a kövi hónap után már összetudnék barkácsolni valamit, de az tényleg csak ilyen ideiglenes lenne)

monitor cserére gondolom azért az OSX sem háklis nagyon ugye?

“When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

(#29546) Mr.C válasza sad_Vamp (#29545) üzenetére


Mr.C
őstag

Ki melyiket ajánlja és miért Hackli telepitéshez:
Uni/multibeast vagy Pandora's Box?

sudo rm -rf /*

(#29547) tlac válasza itanczos (#29544) üzenetére


tlac
Topikgazda

[link] ?

(#29548) #68216320 válasza tlac (#29542) üzenetére


#68216320
törölt tag

Ezt a DSDT dolgot picit hanyagolom, eleg hosszadalmasnak tunik, mire belejovok. Egyelore meg kellene probalnom elinditani a telepitot anelkul.

(#29549) itanczos válasza sad_Vamp (#29545) üzenetére


itanczos
senior tag

Ok, ezt megbeszéltük! :)

A monitor (felbontás) asztali verziónál szerintem nem lényeges, beállítható.

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#29550) itanczos válasza tlac (#29547) üzenetére


itanczos
senior tag

Köszi az infót, majd kipróbálom! :R

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.