Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

A rendelkezésünkre álló információk alapján, a szoftver PC-re való telepítése Magyarországon nem minősül illegális cselekménynek. Ettől függetlenül a szoftver módosítása továbbra sem megengedett, ezért a továbbiakban az ilyen verziókra történő bárminemű utalástól kérjük mindenki tartózkodjon!

Tartalomjegyzék:

1. Előkészületek
2. macOS telepítő USB létrehozása
3. Clover telepítése
4. macOS telepítése
5. Telepítés utáni tennivalók
6. Támogatott Grafikus processzorok
7. Előforduló hibák, támogatott WiFi+BT/Ethernet eszközök
8. Hogyan kérjünk segítséget, ha nem működik?
9. Hasznos linkek
10. Hasznos alkalmazások
11. Hasznos alkalmazások (társtopikból a hasznos programok és hasznos apróságok címek alatt)
12. Windows Dual-Boot (egy meghajtón/külön meghajtón)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19851) #68216320


#68216320
törölt tag

Tudtok olyan USB-s hangkártyáról, ami nem túl drága és OS X alatt működik az optikai kimenete?

(#19852) Clickbait válasza #68216320 (#19851) üzenetére


Clickbait
aktív tag

Tökéletes és bizonyított.
Ja és plug and play.

[ Szerkesztve ]

You got clickbaited.

(#19853) #68216320 válasza Clickbait (#19852) üzenetére


#68216320
törölt tag

Ennek van optikai kimenete?

(#19854) Clickbait válasza #68216320 (#19853) üzenetére


Clickbait
aktív tag

Ez egy teljesen mezei, $8 os jack kimenetes USB portos kártya.
Szerintem ennél több nem is kell, amellé hogy plug 'n play.

De egy pillanat és keresek kombatibilis optikásat.

[ Szerkesztve ]

You got clickbaited.

(#19855) #68216320 válasza Clickbait (#19854) üzenetére


#68216320
törölt tag

Van egy asus xonar u3 usb-m. az is megy minden mahina nélkül csak az optikai része nem. Viszont a rendszerbe nálam optikai kábel vezet ezért kellene valami olcsóbb fajta, amin megy az optikai rész. Sajnos csak profi kártyákat láttam eddig amin működik. M-Audio pl.

(#19856) Clickbait válasza Clickbait (#19854) üzenetére


Clickbait
aktív tag

Na elvileg, ő pont egy ilyen.
Egy embernek az insanelymac fórumon ajánlották.
Itt lehet beszerezni
29.99$ és plusz a szállítás gondolom. Na de pontosan nem tudom mennyi az ára.

You got clickbaited.

(#19857) RaZroX válasza Clickbait (#19854) üzenetére


RaZroX
addikt

Jézusom meg sem ismertelek az új Avatároddal :DDD

This is the way

(#19858) Clickbait válasza RaZroX (#19857) üzenetére


Clickbait
aktív tag

Ja, ráuntam már. Kicsit frissítettem a dolgokat.

Az iAtkossal boldogulsz? :DDD

You got clickbaited.

(#19859) RaZroX válasza Clickbait (#19858) üzenetére


RaZroX
addikt

Jaja megy minden :D A mikrofon mondjuk használhatatlanul halkan működik, minden beállítást felhúztam de így is. Aztán átírtam a Kext-ben az iGain értékét de azzal csak szarabbra sikerült csinálni :DDD
De így is halál elégedett vagyok.. először úgy nézett ki hogy fel sem megy a gépemre :D

This is the way

(#19860) Clickbait válasza RaZroX (#19859) üzenetére


Clickbait
aktív tag

Nekem mondod, három napba telt a felvarázsolása, és több hétig amíg tényleg jó lett minden, ethernetet is belevéve. :K
Ugye én amiatt késtem nagyon sokat.
Meg hát a dualboot se volt egyszerű mulatság. :DDD
És így se tökély, mert mindig kell állítani (ha váltok OS-t) hogy hogyan kezelje (IDE, ACHI)
Hogy ezt áthidaljam, újra kéne minden pakolni, amit én most egy jó darabig nem vállalok be.. csak akkor ha nagyobb merevlemezre váltok. Így is elrontottam a particionálást, mert egy 50GB os kis darabkát nem lehet törölni.. Csak ha újra formázom az egészet. :DDD

You got clickbaited.

(#19861) RaZroX válasza Clickbait (#19860) üzenetére


RaZroX
addikt

:DDD

Én már távoltartom magam minden féle OS-től ami nem OSX :D (mármint számítógépen)
Majd tervezek egy új procit, hang és lan kártyát meg egy 1TB-os vinyót és akkor felrakom a Mountain Lion-t. De az is lehet, hogy tök új gépet rakok össze kizárólag erre a célra megfelelő alkatrészekból.

This is the way

(#19862) KonzolKartel

Ha mindenáron AMD-re szeretnék telepíteni OSX-et, mit javasoltok egy kezdőnek? iAtkos?

[ Szerkesztve ]

Telefonon gyorsabban elérsz: 06705213007

(#19863) Clickbait válasza KonzolKartel (#19862) üzenetére


Clickbait
aktív tag

Semmiáron nem tudsz AMD-re telepíteni..

You got clickbaited.

(#19864) Ragnar95 válasza Clickbait (#19863) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Dehogynem, van AMD kernel már egy ideje :K

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#19865) RaZroX válasza Clickbait (#19863) üzenetére


RaZroX
addikt

De lehet, csak rohadt macerás. :D

This is the way

(#19866) Clickbait válasza RaZroX (#19865) üzenetére


Clickbait
aktív tag

De írta hogy kezdő.. :DDD
Egy sikeres példa
Azért ahogy írta, neki is elég sok lényeges dolog nem működött az elején.

Meg most ha belegondolsz, iAtkos és AMD már alapból nem jó párosítás.

You got clickbaited.

(#19867) RaZroX


RaZroX
addikt

Ha minden áron AMD-re akarsz telepíteni akkor szerintem menj át a www.osx86.hu-ra
Ott jobban pörögnek a témák és több AMD-hez értő embert találsz mint itt.
De ha hosszú távon érdekel az OSX és komolyan is gondolod akkor javasolt egy INTEL-re váltás. És akkor is nézz utána hogy mire érdemes váltani ha Hackintosh-t akarsz.

SCR3AMN00B: Jogos :D

[ Szerkesztve ]

This is the way

(#19868) KonzolKartel válasza RaZroX (#19867) üzenetére

Szeretném kipróbálni. Régóta mozgat az OSX, de még nem volt alkalmam mélyebben belemerülni.
Így gondoltam, hogy megpróbálok a mostani pc-mre varázsolni egy kis OSX-et:).

Telefonon gyorsabban elérsz: 06705213007

(#19869) Clickbait válasza KonzolKartel (#19868) üzenetére


Clickbait
aktív tag

Ha tetszik (és tetszeni fog. :DDD ) akkor tényleg menj Intelre..
Hát meg ugye vele együtt megy az alaplap is a tokozás miatt. És tudsz egy kulturáltat venni, nagyon olcsón.
Persze ha mondjuk s775-et építesz, újonnan nem kapsz de használtan ritkaolcsón tudsz építkezni.

You got clickbaited.

(#19870) RaZroX válasza KonzolKartel (#19868) üzenetére


RaZroX
addikt

Addig is javaslom, hogy próbáld ki virtuálisan. Hogy egyátalán akarod-e használni.

This is the way

(#19871) KonzolKartel válasza Clickbait (#19869) üzenetére

Ahogy olvasom az általatok linkelt fórumon, elég sokaknak sikerült teljesen működőképesre varázsolni az OSX-et.
Még egy kérdés, és belevágok:). Megoldható, hogy fizikailag azonos wincseszterről menjen dual-boot(OSX-Win)? Ha igen, akkor erről linkelnétek, esetleg írnátok pár szót? :R

szerk.: bár mondjuk gugli a barátom...:)

[ Szerkesztve ]

Telefonon gyorsabban elérsz: 06705213007

(#19872) Clickbait válasza KonzolKartel (#19871) üzenetére


Clickbait
aktív tag

Igen, de azért nekik is rengeteg próbára ment fel.
Meg előbb kell OSX et feltenni, két partíciót létrehozni. És ha megy az OSX, utána mehet a Windows.
A teljes dualboothoz Windowsban kell regystereket átírni.
Amúgy meg kell váltogatni:
ACHI-OSX
IDE- WINDOWS

De persze megoldható, nekem is így megy. De vagy 50x tettem újra. :DD
Ha elrontod akkor pl. Win, vagy Linux telepítővel tudod üresre kotorni a HDD-t.
Mennyit szívtam ezzel..

You got clickbaited.

(#19873) d3kk válasza Clickbait (#19872) üzenetére


d3kk
senior tag

win is megy ahci-n

nekem is azon meg most is. :R

(#19874) Clickbait válasza d3kk (#19873) üzenetére


Clickbait
aktív tag

Nekem megakad a töltés, amikor a négy szín egyesül, na pont az előtt. :DDD
És rebootol. Ugyanez OSX-en, ott IDE-ben csak tölt, de nem indul újra..de el sem indul.

Szóval sajnos mindig váltogatni kell. Bár Windowst csak játékra tartom, OSX-et grafikára és minden másra.

You got clickbaited.

(#19875) d3kk válasza Clickbait (#19874) üzenetére


d3kk
senior tag

ha win install előtt ahci-re állitod akkor menni fog, ha installkor ide volt utána change the value to ahci akkor ne várd hogy menjen.

szoval reinstall win ahci-vel és tuti menni fog mind2 állitgatás nélkül is :R

(#19876) Xero válasza KonzolKartel (#19868) üzenetére


Xero
nagyúr

Közel sem fogja azt az élményt hozni mint egy válogatott alkatrészes Intel alapú gépen, Mac-ről már nem is szólva. Szóval messzemenő következtetéseket ne vonj le.

Nálam is van a háznál hackintosh, de akárhonnan nézzük egy Mac azért teljesen más. Kiveszed, bekapcsolod, használod. Nincs para. Nyilván egy válogatott gép is képes már menet közben ugyan azt az élményt hozni, viszont ott rá kell szánni pár órát, a válogatásra, az esetleges plusz kiegészítők előkészítésére, és sosem lehet tudni mikor üt be valami.
Nekem relatív szerencsém van, lévén a hackintosh szinte gondozás mentes, de nem bíznám rá a munkámat a MP-val szemben, hiába tudná ugyan azt a sebességet hozni, sőt túlszárnyalni némi upgrade árán.

(#19872) SCR3AMN00B: Ne vezesd félre. Bármi mehet elsőnek, teljesen mindegy. A lényeg, hogy AHCI módban legyen a SATA kezelés a kezdetektől.

Ha tudja mit csinál az ember, akkor nem lehet elrontani. Kétszer telepítettem hackintoshra OS X-t és egyszer Windows-t. A Windows az összeszerelés napján került fel és köszöni jól van, ahogy a 10.7 is akkor került fel, majd upgradelődött 10.8-ra.

[ Szerkesztve ]

(#19877) Clickbait válasza d3kk (#19875) üzenetére


Clickbait
aktív tag

Köszönöm! Na majd egyszer.. vagy új HDD kor, esetleg SSD-kor, vagy ha úgy esik újra visszanézek Windows 8-ra.

Xero: Hát na, persze nem ijesztgetésnek szántam, de azért nem egyszerű mutatvány.
Valami mindig bekavar.. Nekem egy napba telt, a jó flagek eltalálása.

Szóval azért nem úgy megy az, de a siker az garantált, idő kérdése.
Ha meg full kompatibilis, akkor persze elsőre megy, oda nem kell nagy hozzáértés.

Én mennyit készültem pedig, még HD 7770 ről váltottam, csak emiatt, de teljesen megérte.

You got clickbaited.

(#19878) Xero válasza Clickbait (#19877) üzenetére


Xero
nagyúr

Ezt akarom kiemelni. Ha minél inkább Mac feelinget akarunk elérni hagyományos PC-n, akkor válogatott alkatrész kell. Minél jobban eltérünk a vanilla rendszertől, annál inkább valótlan lesz a kialakult kép minden szempontból.

(#19879) tDr1v3r válasza Clickbait (#19877) üzenetére


tDr1v3r
veterán

A 10.8.3 elhozta a 7770 támogatását. :D

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#19880) Clickbait válasza Xero (#19878) üzenetére


Clickbait
aktív tag

Azért így a Hackintosh miatt, gondoltam be kéne szerezni vagy egy G5-ös PowerMac-et, vagy egy iMac-et, szintén G5 ben.
Bőven megférne PC mellett is, a rendszer messze felülmúlja a Windows-t, bár kinek mi, én néha játszok is, arra viszont több mint alkalmatlan a Mac, még a Steames játékok is borzalmasak..

De ezen kívűl pofásabb a rendszer, GUI is nagyon tetszik.
Majd a későbbiekben jobban beleásom magam, és a root jelszóra kitalálok valamit. Max. nyáron egy teljes reinstall nagyobb tárhelyre.
Most 500GB on osztozik két rendszer..
Ilyen feles guberált dualboottal.

You got clickbaited.

(#19881) Xero válasza Clickbait (#19880) üzenetére


Xero
nagyúr

PPC-t már ne. Pénzkidobás.

Én kiválóan elvagyok CS:GO-val (nem indítottam el több hónapja :D ). Sosem volt ettől több igényem. Világ életemben CS-al (és a régebbi FPS generációkkal) és szimulátorokkal játszottam.

[ Szerkesztve ]

(#19882) Clickbait válasza tDr1v3r (#19879) üzenetére


Clickbait
aktív tag

Tudok róla, de néztem egy tonymaces linket ha jól emlékszem, és ott azért még nem ajánlották.
Meg elvileg pár funkció kimaradt egyenlőre..
És az installja is rizikósabb valamivel. Persze ha nem vagy olyan hozzáértő.

Xero: Nekem azért még megvan a varázsa valahogy. Persze csak ötlet volt. Nem találtam egyenlőre semmi normálisat, rendes áron.

[ Szerkesztve ]

You got clickbaited.

(#19883) Clickbait válasza Xero (#19881) üzenetére


Clickbait
aktív tag

Érdekes, nekem a CSO:GO volt a legrosszabb.
Egyrészt hogy az egér eltűnt, de a felbontást sem tudtam rendesen állítani. Uninstall lett egyből. :(
Mást nem mertem feltenni, ami fentvan Windowson is, kár OSX re is hogy a helyet foglalja.

You got clickbaited.

(#19884) Xero válasza Clickbait (#19883) üzenetére


Xero
nagyúr

Ez a fércelt hackintosh hibája. Fent van hackintoshon és MBP-n is, valamint egy próba erejéig fent volt MP-n is (melós gépen ilyesmit nem hagyunk, abból csak a baj van :DDD ). Semmi hasonlót nem tapasztaltam.

(#19885) RaZroX válasza Xero (#19881) üzenetére


RaZroX
addikt

Csak a cod4 ;] Hála istennek van Mac-re :D

(#19882) SCR3AMN00B Én mindenhol azt olvastam, hogy aki Mac-et akar az ne magyarországon vegye :DDD Állítólag kint olcsóbban be lehet szerezni. Ismétlem: ezt csak olvastam valahol még anno..

This is the way

(#19886) rakloo válasza Xero (#19846) üzenetére


rakloo
aktív tag

Gyárilag a Macbook Pro 8.1-es SMBios-al telepítettem, de a kép sajnos széthullik, olvastam,hogy a 8.3 jobb, az sem vált be.

Azzal volna a gond,hogy a kép széthullik. Böngészésen kívül kb használhatatlan a gép.

Biztos,hogy SMBios cserével tudom megoldani a problémát?

[ Szerkesztve ]

555-SHOE

(#19887) Xero válasza rakloo (#19886) üzenetére


Xero
nagyúr

Ott indul, hogy nem iAtkos-al kellene bohóckodni. Elég sok hiba forrása lehet.
Store-ból ML, unibeast, multibeast. Sokkal célravezetőbb vanilla rendszerből kiindulni.

(#19888) rakloo válasza Xero (#19887) üzenetére


rakloo
aktív tag

Igyekszem, mihamarabb megpróbálom.

555-SHOE

(#19889) Ragnar95 válasza RaZroX (#19885) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Ez teljes mértékben igaz az USA-ban az itthoni ár 2/3-áért megkapod az összeset :K A refurbökről nem is beszélve... De ami a durva,h pl Ázsiában is olcsóbbak, Ny-Európában is csak az elszállt € árfolyam miatt nem olcsóbb mostmár

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#19890) RaZroX válasza Ragnar95 (#19889) üzenetére


RaZroX
addikt

Ha úgy alakul, hogy igazi Mac-em lesz akkor tuti behozatom valahonnan. Még szállítással is olcsóbb mint itt MO-n

This is the way

(#19891) AdamP900


AdamP900
tag

Sziasztok!

Lenne egy kis hiba aminek a megoldására nem jöttem rá pedig próbáltam megoldani.

A hiba a következő: van már ugyan egy működő OS X a gépen, de arra gondoltam ma, hogy levágok egy 20 gigás partíciót arról a partícióról amin a jelenleg is kitűnően futó OS X van. Ezzel meg is vagyok. Ezt követően Unibeast -el csináltam egy 10.8.3 -as telepítőt, majd telepítésnél már furcsáltam a dolgot ugyanis hibát dobott. Mégpedig annál a résznél, mikor kiválasztottam, hogy melyik partícióra tegye a rendszert. FileVault és Rendszervisszaállítás hiba volt (utóbbiba nem vagyok biztos). Elsőnek nem is telepítettem fel inkább vissza mentem a működő rendszerbe, majd partíciót eltávolítottam és újra létrehoztam.

Mondanom sem kell telepítésnél ugyan úgy jött a hiba, de ekkor már nem foglalkoztam vele, feltettem az OS X -et. Itt is jön az első kérdés, hogy ezt miért csinálta? Talán azért mert érzi, hogy már van egy ilyen OS a gépen és ez pedig nem elsődlegesnek lesz telepítve? :F Létezik ilyen?

Ez még nem is lenne annyira nagy hiba mint inkább az, hogy miután a rendszer felment, elkezdtem azt a néhány dolgot MB -ből felpakolni hozzá. (Without DSDT ALC889, 3rd Party eSATA, USB3 CalDigit, Bootloader, GraphicsEnabler=No, System Default Mac Pro 3.1, [iMac 12.2, iMac 13.1], SSDT Core i7).

Majd MB lefutása közben azt vettem észre, hogy mikor elér a GE=No részhez hibát észlelve nem telepíti tovább a dolgokat. (Természetesen egyesével szűrtem ki mi lehet a hiba forrása onnan tudom.) A másik ami furcsa, hogy hiába teszem fel MB -ből a bootloadert vagy töltöm le tonymacx86 -ról az Extra mappába nem jelenik meg az org.chameleon.boot.plist fájl. Próbáltam átmásolni működő rendszer alól, de nem ért semmit. Rendszer töltéskor alma logónál pörög az ikon, de nem ír hibát.

Unibeast pendrive -al természetesen betölt, akár használom a GE=No parancsot, akár nem. (Tudtommal GTX6xx kártyánál kell a GE=No)

Valami biztos a bootloader -rel van, de én nem jövök rá, hogy mi pedig már órákat szenvedtem vele, több fajta smbios fájlal (ezért is írtam azt a hármat fentebb, mert azokkal biztos ment mivel nem dobott hibát az alma logónál csak pörgött a tölés ikon).

Valakinek valami használható ötlet? :B :F

Azért akartam második rendszert föltenni ilyen kis partícióra, mert soha nem lehet tudni mikor üt be hacklinél valami... Aztán úgy gondoltam, hogy jobb félni mint megijedni. :)

[ Szerkesztve ]

-- Nagy Ádám

(#19892) d3kk


d3kk
senior tag

Próbálok unibeast-el installer pendrive.ot kreálni de ennél a résznél már 2. jára történik ez.. :(

szerintetek miért lehet ez?

(#19893) #68216320 válasza Clickbait (#19880) üzenetére


#68216320
törölt tag

Nekem van egy G4 utolsó szériás duálprocis PPC-m itthon. OSX-el gyakorlatilag használhatatlan. Ha arra akarod használni, akkor felesleges venned. Max a ház miatt érdemes és belefaragni hackintosh cuccot. Én sem OSX-el használom a gépet (MorphOS).

Az USB-s hangkártya tippet köszönöm. Ez pont illeszkedne a rendszeremhez. Még azt kell kiderítenem, hogy az Edirol UM-1 Ex MIDI-m működik-e rendesen alacsony késleltetéssel MountainLion alatt. Bár ez kis reményt ad.

(#19894) bobooo válasza d3kk (#19892) üzenetére


bobooo
addikt

Virtuális gép?

(#19895) d3kk válasza bobooo (#19894) üzenetére


d3kk
senior tag

:K

(#19896) RaZroX


RaZroX
addikt

Valahogy meg lehet oldani, hogy legalább cod4 közben ne legyen smooth-olt az egér ?
Egyszerűen senkit nem találok el mert kicsit megmozdítom az egeret és pár pixelt megy, ha meg hirtelen mozditok egyet akkorát mozdul mint az állat..

This is the way

(#19897) d3kk válasza RaZroX (#19896) üzenetére


d3kk
senior tag

Szerintem ezzel lehet "fixálni" :R

nincs mit.. :K

[ Szerkesztve ]

(#19898) RaZroX válasza d3kk (#19897) üzenetére


RaZroX
addikt

Én a SteerMouse-t találtam most rá, ezzel is megy :D
De azért köszi!

This is the way

(#19899) d3kk


d3kk
senior tag

úgy döntöttem megpróbálom a myhack féle lejárást, viszont most meg ennél a képernyőnél vesztegel már fél órája.. (miután felmásolta elvileg a base system file-okat) (ja és már ez a második flash drive amivel próbálkozom..

szerk:: uhhh hát most 32 perc után lépet tovább :)

[ Szerkesztve ]

(#19900) Clickbait


Clickbait
aktív tag

Na a mai feladatom az lesz, hogy orvoslom az Apple ID hibámat.
Se iCloud (nem mintha ezt használnám) se AppStore.

[ Szerkesztve ]

You got clickbaited.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.