Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#21451) philoxenia válasza tboy93 (#21449) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Jobbulást kívánok!

Kullancsokról.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#21452) Steady74 válasza tboy93 (#21449) üzenetére


Steady74
addikt

Hogy vagytok?

(#21453) bb0t válasza Daffni2 (#21439) üzenetére


bb0t
senior tag
LOGOUT blog

Holnap veszem meg a Seatone-t. Köszi, hogy belinkelted az árusító helyeket most esett le, hogy Szegeden is lehet kapni. Adagolásban tudnál segíteni? Jelige: fejlődő szervezet :)

[ Szerkesztve ]

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#21454) tboy93


tboy93
nagyúr

Sziasztok! Köszönöm mindenkinek az érdeklődést és a szurkolást, Axel jobban van :K Ma már egész sokat evett, vizelete rendben van és a közérzete is sokkal jobb. Még egy kicsit gyengécske, de látványos a javulás. A vérkép is megjött, szerencsére nem károsodott a veséje, minden érték a határértéken belül van, mondhatni csírájában elfojtottuk a bajt. Viszont ma is találtam benne kullancsot, pedig tegnap át lett nézve (tegnap is mászott benne egy, ami még csak a szőrébe volt) és ma végig bent volt a lakásban. Nagyon durva itt harasztin a kullancshelyzet :( Holnap megkapja a Bravecto tablettát, hogy legyen normális védelem a kutyán.

Ma még bent alszik, de holnaptól újra aktív házőrzővé válik :))

Még mielőtt jönnek a kommentek, hogy milyen szívtelen vagyok ( ;] ), a kutya saját akaratából alszik a kövön a szőnyeg helyett :P Szegénynek melege van a 20 fokos lakásban :D

[ Szerkesztve ]

(#21455) bb0t válasza tboy93 (#21454) üzenetére


bb0t
senior tag
LOGOUT blog

Örülök, hogy jobban van! Nálunk is kriminális a helyzet.. Tegnap óta én is kiszedtem belőle vagy négyet. Remélem a Bravecto beválik nektek és többet nem lesz ilyen. Pihenjen a kisbeteg. :)

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#21456) Steady74 válasza tboy93 (#21454) üzenetére


Steady74
addikt

Örülök a híreknek!

Liza nálunk is a kövön fekszik általában, ott érzi jól magát. A szőnyeget általában kerüli.

(#21457) Daffni2 válasza bb0t (#21453) üzenetére


Daffni2
addikt

1 hónapon keresztül napi 1 kapszula utána 3-4 hónapig 1/2
Ha rendszeresen mozog, adhatsz neki továbbra is 2 naponta 1/2 kapszulát.

Szórd a tápra.

"Aki ad,az nyer"

(#21458) Steady74 válasza Daffni2 (#21457) üzenetére


Steady74
addikt

ez melyikre igaz? 3 félét láttam az Általad linkelt oldalon

(#21459) Kidus válasza tboy93 (#21454) üzenetére


Kidus
őstag

Folosleges most adni neki tabit, Imizol vedi egy honapig.

Assuming Control

(#21460) Daffni2 válasza Steady74 (#21458) üzenetére


Daffni2
addikt

Restart,vagy a 230 mg.

"Aki ad,az nyer"

(#21461) bb0t válasza Daffni2 (#21457) üzenetére


bb0t
senior tag
LOGOUT blog

Köszönöm :R. Felnôtt kutyánál hogy néz ki az adagolás?

[ Szerkesztve ]

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#21462) tboy93 válasza Kidus (#21459) üzenetére


tboy93
nagyúr

Igen, de csak babezia ellen, a tobbi kullancsok altal terjesztett betegsegre (pl. lyme kor) nem hatasos az imizol :(

(#21463) Sanyi.il


Sanyi.il
aktív tag

Fájó téma, de fel kell hoznom, altatás.
Az én drága barátom, Roki, a 18-at tölti be lassacskán, kistestű kutyus, kan, keverék. Még külföldön éltem amikor megkaptam(most már Magyarország, jött velünk a drága, útlevéllel :) ), ismerősök találták, kóbor kutyus volt, pár hónapos lehetett, azóta velem van, ~8 éves koromtól, 26 vagyok. utóbbi 1 évben nagyon meglátszik rajta az öregség, hallása már nagyon gyenge, maximum a tapsot hallja meg, látása az hibátlan, és a járásából ítélve, ízületes lehet, kicsit sántít első bal lábára, de ettől függetlenül egész nap bolyong a házba, benti kutyusról van szó :) A nagyobb gond a szobatisztaság, eddig szépen az ajtóhoz állt, és megvárta amig kiengedjük az udvarra, hogy elvégezze a dolgát, sose csinálta bent, öreg korára ez megváltozott, a kosarába reggelre mindig van meglepi, ritka amikor nincs, ilyenkor úgy indul a reggelem, hogy párna+fonott kosár takarítás, és rosszabb esetbe fürdetés, vagy nedves ruhával áttörlöm a kedvest.
Evése rendben van, mindig is volt étvágya, nem túlsúlyos, és kedvenc időtöltése mostanában, az ölembe alvás, most is itt alszik :)

Egy két éves kép Rokiról, itt még van egy kicsi pocak :)
a ph elforgatta, nemtudom miért.

Ugye még nem jött el az idő? :(

[ Szerkesztve ]

(#21464) tboy93 válasza Sanyi.il (#21463) üzenetére


tboy93
nagyúr

Szia! Én úgy gondolom, hogy az altatásnak akkor kell szóba jönnie, hogyha láthatóan szenved a kutya, tartósan nagy fájdalmai vannak vagy már nem tud felállni, abszolút magatehetetlen. Ha fáj picit a lába az még nem jelent semmit, öregszik ő is :) Mi a vizslánkhoz akkor hívtuk ki a dokit, amikor látszott hogy itt a vége, nem tudott felállni, emiatt maga alá piszkított, nem evett, azt se tudta magáról hol van. Ez a helyzet kb. elkezdődött pénteken, vasárnapig próbálkoztunk mindennel, hátha rendbe jön, de sajnos nem. Kihívtuk a dokit, de amire kiért el is aludt magától.

Kitartást, tudom milyen nehéz ez a dolog :(

[ Szerkesztve ]

(#21465) Orlin válasza Sanyi.il (#21463) üzenetére


Orlin
addikt

Ameddig van étvágya s jó a kedve szerintem nincs gond. :)

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#21466) Sanyi.il


Sanyi.il
aktív tag

Köszönöm a válaszokat, ezekre gondoltam én is, természetesen tudom, hogy a korához képest még teljesen jól van, és az altatást én is csak akkor választanám, ha szenvedne.

(#21467) Orlin válasza Sanyi.il (#21466) üzenetére


Orlin
addikt

Az egyik cicám ment el tőlünk tavaly.Ő 17 éves volt és egy daganatban halt meg.
Utolsó 6 hónapjában sokat bepiszkított akár az ágyra mert ott aludt vagy a lakás különböző pontjaira.Előtte nem volt rá jellemző ,de lehet az öregsége vagy a betegsége miatt csinálta.Plusz feladat volt utána a takarítás ,de soha nem éreztem ,hogy erről ő tudatosan tehetne és nem éreztem nyűgnek sem.Örültem,hogy még velünk volt...:)
Nálunk az állatok családtagnak számítanak és,ha mondjuk anyum lesz majd beteg és öreg akkor ő tőle sem válunk meg csak mert már nem okoz annyi örömöt nem "hasznos" és több vele a gond!
Ezt nem neked céloztam természetesen ,csak az írásod kapcsán eszembe jutott! :)

[ Szerkesztve ]

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#21468) bb0t válasza Sanyi.il (#21463) üzenetére


bb0t
senior tag
LOGOUT blog

Csak pisi vagy kaksi is? Lehet rá kellene szoktatni pelenkára. Meg lehetne próbálgatni természetes gyógykészítményeket ennek enyhítésére. Izületre a feljebb említett zölkagyló, csodákat tesz. Szerintem sem jött még el az idő.

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#21469) Sanyi.il válasza bb0t (#21468) üzenetére


Sanyi.il
aktív tag

Kaki gyakoribb, pisi csak néha. Köszi a tippeket, utána olvasok ezeknek.

(#21467) Orlin : Én minden napnak örülök, amíg velem van, legjobb barátom :) nem kérdés, hogy családtag vagy nem, 18 év mindent elárul :)

(#21470) Sanyi.il válasza bb0t (#21468) üzenetére


Sanyi.il
aktív tag

Még egy kérdés: Meg lehetne próbálgatni természetes gyógykészítményeket ennek enyhítésére. Gondolom a pisire gondolsz, erre miket ajánlott adni a kutyusnak?

(#21471) kew válasza Sanyi.il (#21470) üzenetére


kew
senior tag

Daffni ajánlott egy homeopátiás cuccot nem rég vizelettartási problémákra, esetleg meg lehet vele próbálkozni, hátha bejön :K

[ Szerkesztve ]

(#21472) bb0t válasza Sanyi.il (#21470) üzenetére


bb0t
senior tag
LOGOUT blog

Én is arra gondoltam amit kew belinkelt. :K

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#21473) Anubis_9


Anubis_9
őstag

Sziasztok! Van két 3 éves drótszőrű tacskóm. Teljesen egészségesek, Brit Petfood tápot esznek (egyik csirkéset, másik bárányosat) és egy kevés házikaját. Milyen kiegészítőt adjak neki, hogy szép fényes bundájuk legyen? Köszi!

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#21474) kew válasza Anubis_9 (#21473) üzenetére


kew
senior tag

Lazacolajat :) gyárt a a brit is.

(#21475) tboy93 válasza Anubis_9 (#21473) üzenetére


tboy93
nagyúr

semmit :DDD max hetente egy tojast nyersen

(#21476) Steady74


Steady74
addikt

Liza szelektív süket. Ma is sétáltunk egy nagyot a közeli erdőben, és ha kutyát lát, szépen odaüget hozzá, az istennek nem bírom behívni. Aztán megszagolja, üdvözli, aztán visszajön. Hogyan lehet ezt kivédeni? Ha visszajön egy ilyen után, ha leb@szom, akkor azt fogja hinni azért kapta mert visszajött, nem? Ha más embert, futót, biciklist lát, simán odajön hozzám, kap jutalomfalatot, és teljesen ok, de ha kutyát lát...

Mit javasoltok?

(#21477) tboy93 válasza Steady74 (#21476) üzenetére


tboy93
nagyúr

Hivd magadhoz, de ugy hogy tutira hallja. Ha nem jon, menj oda es kis nyakleves + leszidas. Plusz ajanlom a kutyasipot, ido amig megtanitod neki, de most mar Axel is elso sipszora visszajon.

(#21478) bb0t válasza Steady74 (#21476) üzenetére


bb0t
senior tag
LOGOUT blog

Ha hívod és odajön nem szabad leszidni, de ha te mész oda... ;]
Nucky ugrik az autókra, múltkor előrerohant mikor meglátott egyet és megrohamozta a kocsit. Az szerencsére lelassított szóval nem lett baj. De amit kapott, hát azt nem tette zsebre.. Aztán megálltak az autóval azt hittem majd kapom a szidást, hogy neveljem meg a kutyámat de helyette megkérdezték milyen fajta mert gyönyörű. ; :DDD

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#21479) zolynet válasza Steady74 (#21476) üzenetére


zolynet
addikt

Nekem is van ilyen, még most is sajnos, rettentően bosszant.
Én csak 2x szólok aztán odamegyek és egy kis grabanc rántás (ésszel), lebasz, aztán mehet a dolgára.
Nagyon sokat kell gyakorolni, kutyafuttatóba menni és ott is gyakorolni, gyakorolni, gyakorolni.
Illetve kutyasuli. ;)

Life is too short to stay stock!

(#21480) Dorian válasza Steady74 (#21476) üzenetére


Dorian
félisten

Ó, az megvan néha nálunk is, ha kutyát vagy gyereket lát. Nem mindig, látszik, hogy igyekszik jó lenni, csak néha "akkor is odamegyek". Őszintén szólva annyira nem is bánom, nem célom biorobotot nevelni belőle.

Hétvégén Keszthely voltunk, nem értette a helyzetet: Itt minden kutya ugat a kerítés mögött és nem játszani akar :F
Sétáltunk egy kicsit az erdőben is, ott végre játszhatott egy német juhásszal, de az meg folyton dominálta, szerencsétlennek tiszta nyálas lett a háta, aztán persze meghempergőzött a porban ;]
Utána ugyanott rokon ismerősével és a rottweilerével futottunk össze. A roti hívta játszani. Buborék gyorsan rájött, hogy a rotis játék nem neki való: az volt a játék, hogy egyből fogta a nyakát a szájába. Aggódtam is, úgyhogy leállítottam a dolgot. Aztán meg két teljesen van amerikai bulldoggal találkoztunk, akiket a gazdáik pórázon is alig bírtak tartani. Ehh, ezek a vidéki kutyák... :))

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#21481) jim bcs válasza tboy93 (#21475) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Nyersen ne, inkább rántottának + a héját megmosva.

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#21482) Steady74 válasza zolynet (#21479) üzenetére


Steady74
addikt

Szóltam én a Lizának, az meg nagyívben szart rá :) Kocogott szépen, aztán haverkodott, aztán visszajött. A baj csak az, amikor 100 métert üget és látom, hogy hallja, de nem foglalkozik vele.

Zsolával sétáltunk a Farkaserdőben kedden, találkoztunk egy fsza pitbullal. Pórázon volt, Liza persze odament haverkodni, az meg már bemerevedett és ugrott volna rá. Gazdija fülén fülhallgató, fején kötött sapka, susogós mackó... aztán odament Albi is haverkodni, arra is ugrott a pitbull. A csávó meg mondja, hogy faszért mennek oda a kutyák, köszönjük meg, hogy nem kapta szét őket. Ilyen kutyát minek hoznak ki olyan helyre, ahol sokszor 2 éves gyerekek sétálnak, családok, és sok kutyás. Szájkosár persze nem volt rajta.

Dorian: Lizát is elkapták tegnap, egy steffi, jól összenyálazta a fejétől a háta közepéig, aztán persze Liza mindig megadja magát, meghempergőzött a porban, és úgy nézett ki mint egy szamár, totál szürke volt.

Aztán meg játszott egy 7 hónapos vizslakölyökkel, akkorát rohangáltak, hogy alig tudott hazajönni :D Csipesznek hívták a kutyit, aranyos volt.

Liza ma 7 hónapos :)

[ Szerkesztve ]

(#21483) kew válasza Steady74 (#21482) üzenetére


kew
senior tag

Marci is ezt csinálja, minden kutyához odarohan örülni. Ha nincs pórázon, egy bizonyos távolságig még hallgat arra, hogy álljon meg, de ha közelebb érünk, már hiába szólok, odarohan ő is :) Aztán ott rázza a testét meg elfekszik a másik kutyának.
Úgy már ő is járt nem egyszer, hogy olyan pórázon lévő kutyához szaladt oda boldogan, akihez nem kellett volna, és meg is kapták már párszor így. Olyankor sírva visszarohan hozzánk :D Szerencsére durván nem támadnak rá ezek az agresszívabb kutyák sem, csak odamordulnak vagy odakap egy picit, de olyankor spurizik vissza, úgyhogy baj még nem volt belőle. Reméljük nem is lesz :)
Általában szerintem nem fog a nyakának menni egyik kutya sem, csak mert odaszalad hozzá. Az első kisebb jelzésből pedig simán értenek, és otthagyják a francba ha agresszív velük a másik :)

Mondjuk én nem bánom, ha ilyenekkel is találkozik és hogy néha belecsípnek, hogy megtanulja, nem mindenkihez futunk oda örömköndi. Persze eddig még nem nagyon esett le neki :D

[ Szerkesztve ]

(#21484) Orlin válasza Steady74 (#21482) üzenetére


Orlin
addikt

" A csávó meg mondja, hogy faszért mennek oda a kutyák, köszönjük meg, hogy nem kapta szét őket. "
:Y
Az ilyennek minek kutya?Gondolom f*rok hosszabbításnak... ;]

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#21485) zolynet válasza Steady74 (#21482) üzenetére


zolynet
addikt

Mesélte Zsola a sztorit, igazi gyökérrel találkoztatok. :((
Mondta Zsola, h visszafogta magát mert a gyerekek is ott voltak. :)

De szép nagy már a 'kis' Liza. :)

Szoktam úgy próbálkozni, hogy ha látom h jön egy kutya akkor leültetem mellém, azaz nem mehet oda ismerkedni amíg én nem adok engedélyt rá. Ilyenkor 1-2x furán néznek hogy mi van de közlöm hogy csak jöjjenek el, de azért barátkoznánk is csak most nevelés van, de ne menjenek mááááár el!!! :DDD
Volt olyan hogy falka jött a duna parton na az nagyon tetszett, a gazda is jó arc volt sőt mint kiderült valami iskolának segít be sétáltatni. Ő is maga mellé rendelte a falkát, szépen ott is maradt mindegyik.
Aztán mikor nyugi volt mehetett a körbeszaglászás.
Két ember, jobban mondva két vezető kell ehhez. :U

[ Szerkesztve ]

Life is too short to stay stock!

(#21486) TazLeacher válasza Steady74 (#21482) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Nem értek egyáltalán vele egyet, mármint azzal, amit írtál, több szempontból sem:

1. A kutyán póráz volt. Ő megfelelt a törvényi előírásoknak, Te (Ti) nem. 1:0 oda
2. Nem ő engedte oda a kutyáját máshoz, a tietek ment oda felügyelet nélkül. 2:0 oda
3. Ő tudja milyen a kutyája, ezért nem engedi el. Te tudod milyen a kutyád, nem jön vissza, mégse rakod pórázra. 3:0 oda.
4. Mindezek után még Te vagy felháborodva.

Azért mert egy kutya nem jön ki jól más kutyákkal (akár fajtára, nemre, méretre, színre való tekintettel), az nem azt jelenti, hogy nem lehet vele sétálni. Sajnos sok a felelőtlen gazda - mint jelen esetben Te - aki kérdés nélkül fűhöz-fához odaengedi a kutyáját, ha meg gond van, akkor meg megy a rapli. A kulturált kutyatartás nem ott kezdődik, hogy ha a kutyám esetleg nem jön ki jól más kutyákkal, akkor nem viszem ki a lakásból, hanem ott, a kutyámat nem engedem oda másik kutyához, amelyik pórázon van (de igazából még olyanhoz se, aki nincs pórázon de a gazdája mellett van), a nélkül, hogy megkérdezném a gazdáját.

A szájkosaras duma meg egyenesen sértő. Azért mert egy kutya nem jön ki egy vagy több kutyával, mi köze annak ahhoz, hogy 2 éves gyerekek is vannak ott? Bár ha azok is olyan jól neveltek, mint a kutyák, hogy bármelyik kutyához kérdés nélkül oda szaladnak, akkor megértem az aggodalmat. Te fel vagy háborodva, hogy nem volt szájkosár egy kutyán, amikor erre semmi nem kötelezi, Te mégsem raksz pórázt a tiédre, amikor ez pedig kötelező, úgy, hogy a saját bevallásod szerint is sz@rik rád a kutyád. Inkább ezen kellene elgondolkodni. Először megnevelni a sajátodat, úgy sétálni vele, hogy más kutyásokat ne zavarjon, majd utána, ha más nem kulturáltan viselkedik, lehet felháborodni. Jelen esetben sajnos a Te viselkedésed az, ami nem "jó kutyáshoz" méltó.

A kutya egyébként ellenőrzött körülmények között lehet, hogy bármelyik másik kutyával összeengedhető lenne, csak ennek nem az a módja, hogy 50 m-ről nekiront egy hebrencs kölyök szemből.

Mindezt úgy mondom, hogy:
1. A kutyámon kb. az esetek 1%-ában van póráz, attól függetlenül, hogy tudom, hogy nem szabályos.
2. Kis bolond, ha kutyát lát megőrül, ha épp bebambulok, van, hogy odaszalad.
3. Csak ilyenkor én nem győzők bocsánatot kérni, még akkor is, ha nem volt gond, majd a lehető leggyorsabban rendre utasítom a kutyát.
4. Ha bármi gond lesz egyszer ebből, biztos, hogy nem én leszek felháborodva.

(#21487) TazLeacher válasza Orlin (#21484) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Ha valakinek nem jön ki jól a kutyája más kutyákkal, akkor annak farok-hosszabbításra kell? Véleményem szerint igen is örülhetnek, hogy nem lett baj. Ha lett volna, és mondjuk a pórázon sétáltatott kutya is megsérül, jogilag az egész állatorvosi költséget fizethette volna a fórumtárs attól függetlenül, hogy az ő kutyájának mi baja lett. És ez így teljesen rendben is van.

(#21488) bb0t válasza TazLeacher (#21486) üzenetére


bb0t
senior tag
LOGOUT blog

A póráz nem mindenhol kötelező. Az adott város rendeletben írja le, hogy hol van szabad futtatásra kijelölt terület nálunk például a körtöltés az, és én csak ott engedem el. Azt írta Steady, hogy erdőben voltak, tehát sanszos, hogy nem kell póráz.

Egyébként van amiben egyetértek van amiben nem. Én megfogom a kutyát ha jön egy másik nagytestű velünk szemben mert nem akarom, hogy alkalmatlankodjon de van olyan szitu amikor nem tudod lereagálni.

Az, hogy nem hallgat rá nem azért van mert rossz kutyatartó lenne hanem azért mert még kölyök, és a kölykök rosszcsontok, próbálkoznak, kamaszkor stb.

Szerintem ami a másik srácban kifogásolható volt az a hozzáállás, meg a stílus. Felelős kutyatartóként ha tudod, hogy a kutyád nem jön ki jól más kutyákkal akkor sem engeded neki, hogy széttépje azokat ha ő szalad oda ha nem. Biztos vagyok benne, hogy kettőjük közül nem a srác volt a felelősségteljesebb. Önmagában nem péniszhosszabbítás de a leírás alapján megfelelt a sztereotípiának. Nem pusztán azért mert "harci" kutyája van.

Mi akik próbálunk kiegyensúlyozott boldog ártalmatlan kutyákat nevelni mindig furcsán nézünk ha találkozunk egy agresszív kutyával. Ha rendben van a szocializáció akkor nem viselkedik így. Nákusom mindenkit szeret, mindenkivel kedves legyen az kutya vagy ember, és ezt nagyon becsülöm benne. 8 hetes koráig fél osztálynyi kisgyerek nyúzta egyfolytában. :DD

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#21489) rii


rii
nagyúr

sziasztok

van valami pszichikai jelentése, hogy egy kutya hova h.gyozik, sz.rik?

imserősnél van 2 kutya, már nagyon-nagyon öregek
de van hogy körbefoss.ák az autóját
(az udvar nagyon, ehhez meg különösképpen nagy)

de most írja, hogy a másik kutya fellépet egy lépcsőfokoat a bejárata előtt, és konkrétan úgy pisálta le a lépcsőt.

régebben (5-6 éve) meg voltak kötve, mert nem volt az a kerítés, amit ne játszottak volna ki.

regén a kutyáink a kert legvégébe mentek a dolgukat végezni ... ezek meg kicsámborognak ... és odaakánáznak a kitaposott útra (gondolom mert itt nincs fű, ami csiklandozná a s.gge l.kát)

remélem senkit sem ebéd közben zavarok kérdésemmel ...

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#21491) Steady74 válasza TazLeacher (#21486) üzenetére


Steady74
addikt

Nem hiszem, hogy meccset kellene ebből csinálni, nem eredményhirdetésre megy. Tudom, ilyen fajta kutyád van, Lizával is találkoztunk nem egy pitbullal, steffi-vel, és nem volt gond egyszer sem, jókat játszottak, ez volt az első ilyen.

Nem tudom van-e gyereked vagy nincs, de ettől függetlenül amit írsz tiszta hülyeség az adott körülményeket figyelembe véve. Írhatom, hogy sértő (ahogy Te írtad), mivel emberről, gyerekről írsz, és nekem ebben van tapasztalatom. Zoly ismeri a csajokat, kifejezetten jólneveltek, de: egy kisgyerek (nekem kettő van), akár az általam leírt 2 éves gyerek, de még a nagyobb, 9 éves lányom is kalimpál, kiabál, bottal játszik, ami olyan inger, ami egy labilis kutyában ingert válthat ki.. a Farkaserdő emellett olyan terület, ahol viszonylag szűk helyen, igazi túraútvonalak vannak kitaposva, helyenként alig 1-1,5 méter szélességben. Ha egy ilyen helyen találkozik a bottal játszó, hadonászó kisgyerek egy ilyen kutyával, aki fogja magát és ráront egy számára hirtelen mozdulat, vagy hang miatt, akkor mit mondasz vajon? Ki a hibás? A kisgyerek, aki a saját világában játszik, és fogalma sincs, hogy egy kutya mit tud ártani neki, vagy a kutya és a gazdája?

Nem gondolom, hogy úgy írom itt a postokat, hogy krvára tudok mindent a kutyatartásról, kutyanevelésről. Nem, éppen, hogy nem, és emiatt is kérem a tanácsaitokat, mert egyrészt kevés kutyás ismerős van, másrészt van itt annyi tapasztalat, hogy tudok meríteni belőle. Lehet Neked sokadik kutyád van most, nekünk Liza az első. Odamegy más kutyákhoz barátkozni? Farkaserdőben kevés kivételtől eltekintve mindenki így sétáltatja a kutyáját. Engem zavar, ha odamegy másokhoz, próbálom leszoktatni, kérdezem is, hogy nem gond-e, ne haragudjon, de eddig ezt az egy esetet leszámítva senki nem haragudott, sőt... Ha látom, hogy pórázon jön egy kutya, igyekszem Lizát behívni, és pórázra tenni.

Remélem azért nem csőlátással ülsz ennek a post-nak az elolvasásához, remélem sikerül kicsit jobban megértetnem az én oldalam, és nem csak a kutyás, hanem a gyermekét féltő szülő oldalát is. Ha van gyermeked megérted, ha nincs, hiba mondom.

(#21492) TazLeacher válasza bb0t (#21488) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Azt írta Steady, hogy erdőben voltak, tehát sanszos, hogy nem kell póráz.

Sanszos, de nem biztos, nagyjából 50-50. Ami viszont biztos, hogy szájkosár tuti, hogy nem kötelező.

Az, hogy nem hallgat rá nem azért van mert rossz kutyatartó lenne hanem azért mert még kölyök, és a kölykök rosszcsontok, próbálkoznak, kamaszkor stb.

Ne keverjük a szezont a fazonnal. Nem azért felelőtlen (nem rossz kutyatartó, ahogy te írtad), mert a kutyája nem behívható, hanem azért, mert ennek ellenére elengedi olyan területen, ahol vélhetően más kutyák is vannak. Nem feltétlen kell egy kutyának jól neveltnek lenni, de a neveltségéhez mérten kell kezelni.

Szerintem ami a másik srácban kifogásolható volt az a hozzáállás, meg a stílus. Felelős kutyatartóként ha tudod, hogy a kutyád nem jön ki jól más kutyákkal akkor sem engeded neki, hogy széttépje azokat ha ő szalad oda ha nem.

Ezt két részre bontanám:
Stílus. Egy parkolóban lesz@rsz mindenkit, rányitod a kocsiajtót egy másik kocsira, pont lesz@rod, hogy mi lesz belőle. Látja a tulaj, szól neked, majd megjegyzi, hogy örülj, hogy nem vágott szájba, akkor azon kezdünk el vitatkozni, hogy hogy szólt? Tényleg az a probléma, hogy hogy szól, ha Te vagy a paraszt? Az nem gond, hogy rányitod az ajtót, az teljesen rendben van, de az már probléma, hogy ő hogy szól? Nem érzed a helyzet visszásságát? Hogy jutunk oda, hogy azon kezdünk vitatkozni, hogy egy helyzetben, amikor valaki hülyeséget csinál egy másik ember "kárára", akkor az legyen a téma, hogy hogy szól a sértett, és nem azon, miért nem lehet odafigyelni a másik emberre?

A másik része pedig, hogy nem engedte. Széttépte? Nem. Lett baja a kutyának? Nem. Akkor a srác miért is volt hibás? Mi is volt pontosan a bűne? Az, hogy lehet aznap a 10. hülyének szólt már, hogy figyeljenek már a kutyájukra?

Mi akik próbálunk kiegyensúlyozott boldog ártalmatlan kutyákat nevelni mindig furcsán nézünk ha találkozunk egy agresszív kutyával. Ha rendben van a szocializáció akkor nem viselkedik így.

Ami nem igaz. Ha ez ilyen egyszerű lenne, akkor egy gyönyörű szép világban élnénk, de nem így van. Ahogy az embereknek is más és más tűrőképességük, a vérmérsékletük, úgy a kutyáknak is. Arról nem is beszélve, hogy lehet, hogy egy mentett kutya, 8 évesen hozták ki mondjuk sz@r helyről, vagy ne adj isten épp szocializálják, rehabilitálják. De ezek nem számítanak, a csávónak biztos farokhosszíbbításra kell e kutya. Mindezt azért, mert az emberek egy jelentős része képtelen megérteni, hogy nem körülöttük forog a világ.

Nákusom mindenkit szeret, mindenkivel kedves legyen az kutya vagy ember, és ezt nagyon becsülöm benne. 8 hetes koráig fél osztálynyi kisgyerek nyúzta egyfolytában.

Aminek Te privátban nagyon örülhetsz, viszont ez nem jogosít fel arra, hogy utána mindenkire sz@rva úgy kezeld a világot, mintha minden kutya ilyen lenne. (Ahogy fentebb írtad, nem is teszed.)

De konkrét példa az én életemből:
A kutyám egy birka. Sose ugatott, morgott még kutyára, nem kapott oda soha, az agresszió legkisebb jelét sem mutatta soha. A vizslákat viszont nem bírja. Nem úgy, ahogy a legtöbb kutya, hanem egyszerűen elveszíti az eszét. Túlpörgi magát, kontrollálhatatlan lesz, egyszerűen meg van bolondulva a vizslákért. Éppen ezért, ha vizsla jön, odafigyelek, esetleg pórázt rakok rá, nem akarok üvölteni a kutyával, nem akarok vele küzdeni, leültetem, szólok neki, hogy maradjon.. Van a környékünkön egy csaj, állandóan fut a vizslájával. Nekem meg tele van a zsákom azzal, hogy a kutya egy sarokkal előrébb van, kérdés nélkül ront neki a kutyámnak, ráugrik, rámászik, nyüstöli. Rohadt jó dolog ám ilyenkor, főleg, ha a kutyám pórázon van, pörög, mint a kőrhinta. A csaj nem zavartatja magát, legutóbb, miután 3x löktem el a kutyát az enyémtől, és nem tágított, lekevertem egy sallert a vizslának, hogy észhez térjen, majd a grabancánál fogva a földre nyomtam, és szóltam, hogy takarodjon innen. Ebből megértette a lényeget. Legszívesebben a csajt is pofán vertem volna. És ilyenkor lehet jönni a dumával, hogy milyen a stílus, meg, hogy jövök én ahhoz, hogy...de inkább azon kellene elgondolkodni, hogy miért nem lehet a másik emberre figyelni. Ha ez esetben a kutyám agresszív lenne, és szétkapná, akkor megint mehetne a híradóba, hogy bullterrier tépett szét egy ártatlan vizslát, mert a gazdája felelőtlen volt.

(#21493) TazLeacher válasza Steady74 (#21491) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

2,5 gyerekem van (a napokban várjuk a harmadikat), tehát mondhatom, hogy van egy kis tapasztalatom a dologgal kapcsolatban. És nem, nem ilyen kutyám van, hanem bullterrier. De ezt nem veszem fel, a legtöbb tudatlan számára aminek benne van a nevében, hogy bull, az egyszerűen pitbull, és kész.

Azt kéne végre megérteni, hogy kutyákkal szemben támasztott agresszi =/= emberekkel szemben támasztott agresszíóval. Nem 1 és enm 2 kutyáról tudok, akik emberekkel kezesbárányok, kisgyerekes családban élnek, bárhova viszik magukkal a kutyát, bottal üthetik a kutya fejét, a kutyának birka türelme van, viszont kutyákat nem tűr meg maga mellett. Ennyire rém egyszerű. Pl. a harci kutyák (ha már témánál vagyunk) különleges ismertetőjele, hogy az emberekkel a lehető legjobb kapcsolatban élne, nem agresszívek...stb. A harci kutyákat állat-állat harcokra tenyésztették, és feltétel volt az emberekkel szembeni 0 agresszió. Hiszen a kutyákat szét kellett választani, azokat edzeni kellett...stb. Nem volt megengedhető az emberek irányába való legkisebb agresszió sem. Amiről Te beszélsz, az emberek felé irányított agresszió, az az örző-védő fajták tenyésztési elve, ahol emberek ellen irányul agresszió, és nem állatok ellen.

Ajánlott olvasmány pl. ez, de a neten kutakodva még lelhetsz hasonlókat.

Nem gondolom, hogy úgy írom itt a postokat, hogy krvára tudok mindent a kutyatartásról, kutyanevelésről.

Ami nem is baj. És tök mindegy, hogy hanyadik kutyám, vagy hogy mennyire értek a kutyákhoz. Nem tudom,hogy értek-e a kutyákhoz egyáltalán, de nem is lényeg. Az sem baj, ha az ember, kutya hibázik. A gondom az volt, hogy adott szituációban Te hibáztál, mégis a csávó volt a f@sz. Te azt mondod, hogy minek az ilyennek kutya. Na, ő lehet pont ezt gondolta rólad. Nincs megnevelve, szabadon szaladgál, simán odamegy kérdés nélkül az övéhez, és még Te vagy megsértve...

Kettőnk közül nem nekem volt a poszttal/helyzettel kapcsolatos csőlátásom. A kutyák/kutyások között mindig lesznek konfliktusok, hibák, balesetek. Ezeket nem lehet elkerülni. Ez lehet kutya-kutya, de akár gazda-gazda konflikus is. Egyszerűen annyi, hogy amikor hülyeséget csinálok, akkor nem a másikra haragszom, hanem rájövök, hogy én vagyok a barom, akkor a szerint cselekszem. A csávó lehet paraszt volt, de lehet, hogy így mentél volna oda:

Szia, elnézést, nem vettelek észre, még kölyök a kutyám, kicsit hebrencs, én sem figyeltem eléggé, még van mit tanulni, máskor jobban oda figyelek

Kicsit más választ kaptál volna. Csak akkor nem lehetett volna a helyzet miatt rá haragudni. Ráadásul a harci kutyás sztereotípia igen is sértő ránk nézve, és ezekkel is tele a padlás már.

[ Szerkesztve ]

(#21494) Steady74 válasza TazLeacher (#21493) üzenetére


Steady74
addikt

Értem amit írsz, most már jobban látom. Viszont nem írtam minek ilyennek kutya.

Leírtam hogyan viselkedünk más kutyákkal, azt gondolom nem vagyok ebben a normálistól eltérő.

Nem gondolom, hogy csőlátásom van, írtam, hogy ha Liza elszalad, nem tudom behívni zavar, zavar az is, ha csak odarohan más kutyákhoz.

Mindegy, részemről lezárva ez a téma. Igyekszem a család és a környezet számára is elfogadhatóan viselkedő kutyát tartani és nevelni.

(#21495) philoxenia válasza TazLeacher (#21493) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Azt érzem a válaszaidból, hogy a kutyusod érzed bántva áttételesen és Magadat is, mint "harcikutyatulajt". Holott nekem a vitaindító posztból az jött le, hogy nem volt teljesen korrekt a "pitbullos csávó" Nem voltam ott, felvétel gondolom nem készült, az emlékeket meg átszínezik az érzelmek utólag. De ha minden pontosan úgy történt, akkor az illetőnek, ha tudja, hogy agresszív a kutyája vagy ne sétáltassa olyan helyen ahol sok a kutya, vagy jobban figyeljen rá és a szájkosáron is el kellene gondolkodnia akár. De van erre tudtommal policy:[link]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#21496) bb0t válasza TazLeacher (#21492) üzenetére


bb0t
senior tag
LOGOUT blog

A behivast csak ugy lehet gyakorolni ha elengedi. Olyat helyet keresve sem talal ami alkalmas gyakorlasra es nem fordul meg mas. En tudom mert kezdetben torekedtem ra, hogy ne legyen masik kutya mig nagyon pici volt, es minden alkalommal osszefutunk nehannyal.

Az ilyen szitu pont jo arra, hogy nevelje. Odarohan leszidja a kutyat elnezest ker es kesz. Nyilvan nem lesz baj mert ott a masik kutya gazdaja es nem engedi, hogy a kutyaja komolyan bantsa. Nem azt kell mondani, hogy fasze hozod ide orulj, hogy nem daralta le a kutyam. Nem a szohasznalattal van baj hanem a vagany gyerek mentalitasaval. Stilus alatt azt ertettem, jogy leirta, hogy nezett ki a srac milyen volt a mentalitasa. Mikor utoljara mackos sapkas "harci" kutyast lattam a kutyaja gozerovel szaladt felenk nem baratkozos szandekkal hanem amolyan atharapom a torkat szandekkal. 50 meterrol sprintelt felenk. Nem ert oda mert nekiszaladt egy autonak (poraz nelkul a belvaros kozepen) nem lett baja de elfelejtett minket megtamadni, a gazdaja meg futott a vetlen autos utan, hogy megverje. Nem tudom bantott e volna minket de nen akarnam, hogy a kolykom egy eletre rettegjen a kutyaktol egy ilyen eset miatt. Vizsla is rohant meg mar minket Nucky visitott mint a malac, azt a gazdat se erdekelte, hogy a felnott bolond kutya megremiti a kicsit. Nem tartom burokban, hagy tanuljon meg minden de ne okozzanak neki tartos traumat egy hirtelen tamadassal. Viszont az, hogy egy kolyok odaszalad... idegesito? Szerintem semmi esetre sem. Legalabb is nekem mindig azt mondtak engedjem mar el nem baj, hogy ilyen kicsi meg. Egy joerzesu ember ezen nem problemazik. Szomszed torpe snautzerjet megtepte egy staff mondta a gazdaja "ne menjen oda mert magat is szetszedi". Ez igy jol van? Es nen a kutyaval van bajom hanem a gazdajaval. Majd belinekelem Nucky kemenykotesu haverjait, senki sem a fajtat bantja hanem az idiota barom hulyegyereket. Mert az elmondas alapjan az volt. Ez olyan mint mikor a hiradoban elhangzik, hogy elvittek Sanyi bacsi tyukjait. Vajon kik? De ha mar ezt mondom en vagyok a rasszista pedig aztan mindig kiderul, hogy igen, ok. Szerintem neked rosszul jon le a sztori, mert erzelmi rahatas van a kuty fajtaja miatt, de senki masnak nem ugy jott le, hogy steady nemtorodom modon hagyja, hogy mindenkihez odaszaladjon a kutyaja.

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#21497) TazLeacher válasza Steady74 (#21494) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Viszont nem írtam minek ilyennek kutya.

Elnézést, valóban összekevertelek egy másik poszttal, visszaolvastam, azt nem te írtad.

(#21498) Steady74 válasza TazLeacher (#21497) üzenetére


Steady74
addikt

:R

(#21499) rii válasza rii (#21489) üzenetére


rii
nagyúr

had'tójjak mán egy up-ot .-)

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#21500) philoxenia válasza rii (#21499) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

[link]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.