Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:02:15

LOGOUT.hu

Külső merevlemezek - USB, eSATA, FireWire HDD
Kérdezés előtt kérjük olvasd el az összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12701) almos94


almos94
aktív tag

Sziasztok!
Mai nap vettem egy laptopot, melybe a gyári HDD helyett SSD került, s a HDD-t elkaptam külsö házzal együtt. Nos ez a HDD csak két 30GB-s particióra van osztva, de az össztárhely 500GB, hogy tudnám újból felosztani és ezáltal az egész 500GB-t felhasználni?

Miért érdemes tanulni??? A tanulás meghozza gyümölcsét, a gyümölcsből meg ugyebár pálinkát lehet főzni...

(#12702) King Unique válasza almos94 (#12701) üzenetére


King Unique
titán

Ezek milyen partíciók, ezeken van/volt előtelepített win7/8, többi rejtett :F
Rádugod gépre, akkor windows lemezkezelő csak ezt a 2 partíciót látja, profi particionáló progik - Paragon, Easus, Minitool - is? Ha nincs rajta semmi fontos, töröld partíciókat és inicializáld, particionáld újra fent említett szoftverek valamelyikével. Amúgy meg van particionálás topic is...
Mlyen hdd és milyen mobilracket adtak hozzá. Delock esetleg, csak úgy kíváncsiságból ? :)

[ Szerkesztve ]

(#12703) almos94 válasza King Unique (#12702) üzenetére


almos94
aktív tag

Köszönöm szépen, az EaseUS programmal sikerült megcsinálnom!
Azt hiszem Samsung HDD, de nem 100%, USB 3-as Revoltec ALU-LINE III EX 207 rack van hozzá.

Miért érdemes tanulni??? A tanulás meghozza gyümölcsét, a gyümölcsből meg ugyebár pálinkát lehet főzni...

(#12704) King Unique válasza almos94 (#12703) üzenetére


King Unique
titán

Akkor jó :) , Revoltec rackek is f@szák :K , Delock-ot meg egyik havernak adtak hasonló notis ügynél, csak azért kérdeztem.

(#12705) warren


warren
tag

Sziasztok,

a segítségeteket szeretném kérni, nem tudok dönteni külső vinyók között hogy melyiket is vegyem :

Western Digital Elements 1TB USB 3.0
vagy
Western Digital My Passport 1TB USB 3.0
vagy
Seagate Expansion 1TB USB 2.0
vagy
Seagate Backup Plus 1TB USB 3.0

(mind portable)

Szerintetek melyiket érdemes megvenni?
Előre is köszönöm a segítséget.

Gigabyte GA-MA69GM-S2H;AMD Athlon X2 BE-2350 2100Mhz;Asus HD3650 Top; Dell Latitude D630; Lenovo T430; HP DC5800;

(#12706) King Unique válasza warren (#12705) üzenetére


King Unique
titán

Mind2-ből utóbbit érdemesebb, Expansion már csak usb2 miatt is kihúzható, itt a topicban sokan veszik WD termékeit, a My Passport bejáratott, megbízható széria. :K Elements-ből max az újat érdemes [link], gyanítom boltokban még a régi tégla kapható.
Nem rossz ez az új Backup Plus se, egyrészt szoftverek, másrészt cserélhető interface adapterek (akár Thunderbolt is) miatt sem, de ezeket külön kell megvenni hozzá, vmint kevés a tapasztalat róla.
De, ha kicsit visszaolvasol, bőven akad alternatíva (fémházas, ütésálló stb.) [kis segítség: 1, 2), link, szóba jöhet akár külső 2,5" mobilrack +bele notivinyó megoldás is, de ha ezen 4 közül muszáj választani és fontos a (szoftveres) körítés, akkor Passport nyugodt szívvel ajánlható. ;)

[ Szerkesztve ]

(#12707) warren válasza King Unique (#12706) üzenetére


warren
tag

Köszönöm szépen a segítséget, én is a WD felé kacsingattam, csak nem tudtam eldönteni, hogy Elements vagy Passport.Most egyenlőre "kész árúban" godolkozom ezért asszem beújjítom a passportot.
Köszi

Gigabyte GA-MA69GM-S2H;AMD Athlon X2 BE-2350 2100Mhz;Asus HD3650 Top; Dell Latitude D630; Lenovo T430; HP DC5800;

(#12708) warren


warren
tag

És ma meg is lett sikeresen a My Passport-om.
:))

Gigabyte GA-MA69GM-S2H;AMD Athlon X2 BE-2350 2100Mhz;Asus HD3650 Top; Dell Latitude D630; Lenovo T430; HP DC5800;

(#12709) King Unique válasza warren (#12708) üzenetére


King Unique
titán

Ilyenkor is kisztállítanak, v vmelyik áruházban vetted, milyen színben ?
A simát vetted gondolom, az új vékonyabb Ultra még vsz nem elérhető. ha hordozod majd sokat, nem árt neki vmi tok , akad bőven gyári [link, itthon is kapni párat], enyém Nomad.ban van.

(#12710) warren válasza King Unique (#12709) üzenetére


warren
tag

Nem magyarországi vétel, vettem hozzá még egy Logik neoprém tokot is.
[link]

Gigabyte GA-MA69GM-S2H;AMD Athlon X2 BE-2350 2100Mhz;Asus HD3650 Top; Dell Latitude D630; Lenovo T430; HP DC5800;

(#12711) KingBradley


KingBradley
csendes tag

Sziasztok!

Vettem 1 hete egy Samsung 500Gb külső HDD t.
Na már most, lehetséges az és ha igen miért (mert ugye sentinel szerint így van) hogy a kondíció 9!!! %...

Ez egy vadi új cucc. Mi okozhatta ezt az amortizálást? Lehet valahogy javítani rajta otthoni körülmények között?

Vagy vigyem vissza és cseréltessem ki gar. szerint?

Válaszotok előre is köszönöm!

(#12712) King Unique válasza KingBradley (#12711) üzenetére


King Unique
titán

Bővebben...milyen samsung pontosan (fizikai méret, típus), Sentinel Smart screenshot mit mutat :F
Sentinel ált. nem téved, de esetleg ezen teszteket lefuttathatod (regisztrált verzió kell), ha valóban hibás, egyértelmű, h visszaviszed gariba.

(#12713) Impressa válasza KingBradley (#12711) üzenetére


Impressa
őstag

Szia!
Mit ír az első oldalon a Zöld sávban? pl. kezdjél nagyobb mennyiségű adatot másolni rá, ha az rendben lefut és nincs hiba, akkor lehet a SMART adatokat nem tudja rendesen olvasni. Persze érdemes lenne kicseréltetned a lemezt. Amit King Unique is ír, egy screenshot sokat segíthet.

[ Szerkesztve ]

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#12714) KingBradley válasza Impressa (#12713) üzenetére


KingBradley
csendes tag

Íme a diagnózis:

(#12715) KingBradley


KingBradley
csendes tag

Köszönöm szépen a válaszokat :R

(#12716) King Unique válasza KingBradley (#12714) üzenetére


King Unique
titán

Ez úgy néz ki kuka, ha hinni lehet Sentinelnek, Smart is jó lett volna, de ez alapján is egyértelmű...esetleg fent linketl tesztek vmelyikét, v manuális másolást, írás-olvasást próbálgass, mert ilyenkor vinyó tönkremenetelének tipikus jele a belassulás.
Amúgy mi ez, Samsung M3 Portable 500 GB :F Miután Seagate felvásárolta Samsungot, van amelyikbe átcímkézett samu vinyót (az a jobb), van, h sajátját teszi bele , notivinyóiba is van , ami nagyon jó, de akad sok olyan, ami újan néhány nap alatt leamortizálódik, mint én notimban lévő...
Szerintem vidd vissza gariba és, ha van rá mód esetleg másikra cseréltesd, pl. WD-re.

[ Szerkesztve ]

(#12717) BonFire válasza KingBradley (#12714) üzenetére


BonFire
veterán

Ezen mindég besírok!

„Ezen a ponton a merevlemez garanciális cseréje még nem lehetséges…” :O Van rajta ötezer hibás szektor, kondi 9-es, gyakorlatilag használhatatlan.

Nem akarlak elkeseríteni, de én nagyon megjártam az utóbbi időben a Samsung vinyókkal. Az első két hetes korában így járt, garanciában cserélték, de a postára ráfizettem vagy kétezret. Aztán futott tovább a cseredarab vagy ötszáz-nemtudomhány napot, majd az is végleg „ledobta a láncot”. Garanciaidő ugye kifutott, a bolt, ahol vettem, már nem is létezik.

Itt hever a szekrény aljában, mint veszélyes hulladék. :(((

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#12718) KingBradley válasza BonFire (#12717) üzenetére


KingBradley
csendes tag

Igen... undorító. Ma kiderül mi lesz. Viszem vissza a Media Markt ba.

Komolyan gondolnák amúgy, hogy ha majd a kondíció 1-0 % os lesz, vagy netán kigyullad a vinyó. Majd akkor reklamáljak (hdd sentinel szerint ugye).

Szerencsére nem kiskereskedőtől vettem, felhívtam őket, elég csak a blokk. Meg se nézik mi van vele és cserélik. De akkor felejtem is el a Samsungot.

Bezzeg PS3 hoz használok egy hasonló 320Gb os at, 1 éve semmi gondom vele és még mindig 95% os.

Köszönöm mindenki kedvességé :R

(#12719) sumsang


sumsang
aktív tag

Sziasztok!
Egy alaplapilag tönkrement Asus laptopban lévő 320GB-os SATA HDD-t szeretném egy külső HDD házba tenni. Még nem vettem meg a külső házat, s ezzel kapcsolatban lenne pár kérdésem.
Milyen ház lenne erre a legmegfelelőbb árban , küllemre , megbízhatóságra, tartósságra, stb., tehát ár/érték arányban?
A másik kérdésem az, hogy a merevlemez C meghajtóján lévő Windows7 op. rendszer elindul egyáltalán a külső hdd-ről, vagy ha nem , akkor hogyan lehet letörölni, ill. formázni? A C meghajtón a Win7-en kívűl is van pár olyan adatom, mely nem tenne boldoggá, ha elveszne.
Ezekre a külső 2,5" HDD-re ugye nem kell külön árramforrás, hanem az USB-n keresztül kapja az energiaellátás?
Előre is köszi a válaszokat.

(#12720) King Unique válasza KingBradley (#12718) üzenetére


King Unique
titán

Ja, h MM, az komoly... :D
Azt mindig nem árultad el, milyen Samsung pontosan...de vmi átcímkézett Seagate-Samsung lehet gondolom, ha 2,5", akkor M3 Portbale? Netán vmi kifotott régi samu db-ot árultak még ott sunyiba, targonca rakodás közben leesett, azért lett badsectoros...

(#12721) Impressa válasza King Unique (#12720) üzenetére


Impressa
őstag

Az eladótérben azzal támasztották alá a polcot :DDD

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#12722) King Unique válasza Impressa (#12721) üzenetére


King Unique
titán

Lehet... :DDD

(#12719) sumsang: milyen kell, milyen csatlakozóval, aszerint, hőelvezetés miatt aluház előnyös.. :K Van külön topicja is, de itt gyakran esik szó róluk [link]., nemrég más által kérdett német Fantech is jó cuccokat gyárt.
Oprendszert külső vinyóról dolgot én annyira nem erőltettem soha, némi trükközéssel pendriveról ment anno XP, manapság linuxok, lehet win7 is külső vinyóról, de pl. win8-at usb-re nem is engedte telepíteni, 7-est se, futtatni passz..., de ez függ alaplaptól is, h usb boot-ot támogatja-e, ha már rajta van, mint nálad, külső vinyóról megy-e., sebesség terén is csak usb3-al van értelme.
Elvileg esata-ra lehet telepíteni, bootolni is, annak sávszélessége is már ok, apró fileok futtatásánál gyorsabb is usb3-nál. De lemezterhelés miatt vinyó melegedni fog, fém ház nem árt hozzá, de elsődlegesen nem ilyen célra, hanem adattárnak valók ezek.
Törölni, formázni, particionálni Lemezkezelőben tudsz értelemszerűen, v külső progikkal, mint Easus, Minitool, Paragon stb.
2,5"-eknél usb táp alap, ha 1 vonal (1 port) esetleg nem elég (vinyó áramfelvét magas, gép usb port gyatra), akkor kell max 2 vonalú usb Y kábel, de egy ilyen régi 320-asnak vsz elég 1 is.

[ Szerkesztve ]

(#12723) sumsang válasza King Unique (#12722) üzenetére


sumsang
aktív tag

Köszi a tartalmas és értehtő választ:)
Ezt a dobozt néztem ki [link]
Nem is a Win7 működése érdekelne a külső lemezről, hanem kicsit attól parázok, hogy nem tudom majd megnyitani a C meghajtómat amin sok egyéb adataim is vannak a Win7 mellett. Vagy ez alaptalan félelmem csak?

(#12724) King Unique válasza sumsang (#12723) üzenetére


King Unique
titán

M-Techet nem ismerem annyira, de jobbára gagyi kínai, mobilrack topicba láttam vki ilyen márkájú rackre panaszkodott, de nem ez volt az, akár még jó is lehet...viszont itteni ajánlásokba, ottani kínálatba is akad más alternatíva - Chieftec, Sharkoon (pl ez), Thermatake - , amik megbízható, bejáratott cuccok. ;) Ha másik webshopból is mehet a vétel, érdemes rákeresni RaidSonic termékekre, IB-231StU3-G is jó árban van.
Jó esetben sima ügy megnyitni cuccokat, ha nem engedné fileok módosítását-mozgatását, esetleg saját tulajdonba kell venni [link]

(#12725) HartgeH3-2.8 válasza King Unique (#12699) üzenetére


HartgeH3-2.8
addikt

Üdv ismét!

Sajnos a Toshiba LED tévén nem működik az USB 3.0 Samu külső vinyó. Kap áramot világít a kék led. Bemegy a tévé menübe és nincs eszköz. Nem látja nem ismeri fel. Amint rámegy egy 2.0-ás USB eszköz egyből működik.

Most vagy nem kezeli le a vinyót, vagy nem tud 3.0-ás eszközt kezelni az a tévé csak 2.0-t.

Blama mert nyugodt szívvel ajánlottam ismerősömnek a Samu külső vinyót. :U

Az OFF topikban OFF, az ON by LaciCRM

(#12726) sumsang válasza King Unique (#12724) üzenetére


sumsang
aktív tag

Hálás köszönetem :R

(#12727) King Unique válasza HartgeH3-2.8 (#12725) üzenetére


King Unique
titán

Mármint pendrive usb2, flash memória az más...
Én mondtam anno, nem garantált kompatibilitás, akadna más alternatíva is vinyóba, lejátszásra is, samsung külső vinyóival régen is voltak kisebb, nagyobb gondok, ezek a Seagte által felvásárolt újabbak se feltétlenül az igaziak.
Samsung TV-kel is vannak hasonló gondok, de ott van, h usb2 külső vinyóval se ment, v nem megfelelően egyik-másikon, nekem ügyfélszolgálat ilyen kitérő választ adott.
Nem kell ezt usb3-ra fogni feltétlenül, mert sokaknál simán mennek TV-n új 3.0-ás cuccok. Esetleg megpróbálhatsz TV-n firmwaret frissíteni, külső vinyót többfelé particionálni, Samsung TV-n logikai partíció megoldotta a nehézkes felismerés gondokat, elsődlegest vmiért nem megfelelően kezelte, de ez már az ő bajuk... :D , meg sajna emiatt useré is :((
Amúgy attól, h világít a kék LED, még nem biztos, h kap elég áramot, rezeg, fel is pörög rendesen, mert ha fel sem ismeri, lehet elégtelen táp miatt is, ha nem, inkompatibilitás, TV hiányos eszköz kezelése miatt, az gáz, nagyon is...manuáljában említik, h kezeli-e egyáltalán usb hdd-t?

[ Szerkesztve ]

(#12728) BonFire válasza King Unique (#12727) üzenetére


BonFire
veterán

Attól a villogó kékesfehér ledtől kaptam gyorsan sikítófrászt. :Y A fekete tévé be van süllyesztve a szekrény jótékony feketeségébe, nézem rajta a filmet, hát villog az a szar, mint az állat! Azt hittem, abbahagyja egy idő múlva, de nem. Megfordítottam a polcon a vinyót, hogy a fal felé villogjon, de a szekrény belső fehér hátlapjáról úgy verődött vissza, mint a házfalról a rendőrkocsi lámpája.

Leragasztottam fekete szigszalaggal. Olyan fénye van, hogy azon is átvillog. Két réteg szigszalag kellett rá. Hihetetlen ez a villogás. Minek? Ha nem kap megfelelő tápellátást, azt rögtön tudom, mivel nem működik. A led fölösleges „paraszt”vakítás. De olcsó, és ha villog, drágábban lehet eladni a lomot. Pendrájvon is utálom, ha villog, de az abbahagyja, ha megszűnik a lemezművelet. A modem is itt diszkózik a szemem előtt, de az még tűrhető. Vincseszternél nem kimondott előny…

[ Szerkesztve ]

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#12729) King Unique válasza BonFire (#12728) üzenetére


King Unique
titán

Hát ja, néha tényleg elég irritáló, viszont ez a leragasztás ötletes... :)
Elvileg azért van rajta, jelezze, ha van kapcsolva, villogás lemezműveleteket mutatja, bla, bla...
Legtöbbnél elülső oldalán van, így fektetve pont szembever :D , akad pár, aminél fedlapján, talán az kevésbé, de nem próbálgattam ilyen téren őket annyira...
Thermaltake rackek nagy kék LED-je, na az tud idegesítő lenni [link], de aszem igaz kikapcsolható, noti hűtőpadba is volt ilyen márkájúm, az megint ott volt ilyen téren ;]

[ Szerkesztve ]

(#12730) HartgeH3-2.8 válasza King Unique (#12727) üzenetére


HartgeH3-2.8
addikt

Közben fejlemény :)

Nem fogjátok elhinni :) Gondoltam egyet, hogy ugyan kéne már formázni és egyből ok :)

Egyből felismerte és filmek OK.

Az OFF topikban OFF, az ON by LaciCRM

(#12731) King Unique válasza HartgeH3-2.8 (#12730) üzenetére


King Unique
titán

Mért, nem volt formázva, pedig gyári külsőket alapből előformázzák , leginkább NTFS-re :F Esetleg ez az elsődleges-logikai dolog, gondolom utóbbira toltad.

(#12732) HartgeH3-2.8 válasza King Unique (#12731) üzenetére


HartgeH3-2.8
addikt

Ismerősöm Hollandiában él tehát csak közvetítve tudom mondani.

Alap normal Samsung S3 Portable vinyó USB 3.0, rajta a Samsungos programokkal. Elsőnek úgy kötötte rá és semmi. Aztán mondom neki csináljon egy formázást és úgy egyből megette a tévé.

Én is esküdni mertem volna, hogy ez a gyárban megvan úgy formázva, hogy nincs ezzel gond.

Az OFF topikban OFF, az ON by LaciCRM

(#12733) Dzsolo


Dzsolo
senior tag

Sziasztok! fényért jöttem hozzátok :D

Van egy SATAIII-as Hitachi HTS541010A9E680 2.5-ös merevlemezem, ezt szeretném USB házba tenni, na most csakis 3.0 jöhet szóba, (gépem tudja) 2 problémám van, az egyik, hogy itthon ilyen kiírások vannak USB 3.0 külső csati de belül Sata I-II ??? ez most, hogy? akkor nem tudja a Sata3 sebességet? A másik, hogy az Ebay-ről olcsóbb lenne viszont ott nem írják oda a méreteket mert nekem 9.5-es kellene. Lehet rosszul értelmezem de az USB3 csatlakozó ezek szerint nem garancia az 5Gb-os sebességre?

Nekem egy olyan ház kellene ami tudja az 5Gb/s-ot, esetleg ha ajánlanátok vagy linkelnétek azt megköszönném.

(#12734) King Unique válasza Dzsolo (#12733) üzenetére


King Unique
titán

Ha jól nézem, ez egy 2,5" 5k1000 1 TB 9,5 mm sata 3 notivinyó, ami nem gond, visszafelé kompatibilis, bele lehet tenni sata2-usb átalaktós mobilrackbe simán, legtöbb rack szabványos 9,5 mm-esre van tervezve, tehát az is ok. :K
Sebességet nézve, egy ilyen notivinyó tud szekvenciálisan kb. max 115 MB/s körül ( = nagy fájlok, pl. HD filmek), amit bőven kiszolgál sata2 is, sata3 egyértelműen SSD-k miatt lett bevezetve. Usb3 esetében ugye 5 Gb/s=625 (600) MB/s, de ahogy usb2-nél (60 helylett 3x-40) , úgy itt se teljes a hatásfok, ebből kb. tud 3xx-et, durván a felét, viszont neked ez is bőven elég lesz szerintem... ;) Másrészt ez függ gép, noti teljesítményétől is picit, usb3 drivert se árt frissíteni, ha win7 alatt fog menni, vmint, ha másik hdd, amiről-amire másolsz, tiedénél lassabb, akkor az is limitálja sebességet, kisebb-vegyes méretű fájlok esetében meg szintén nem lesz annyi, a fentebb említett érték.

(#12732) HartgeH3-2.8: akkor lehet rajta lévő progikkal akart vmit kezdeni,de beletört a bicskája...utána már ment nyilván, de azért kicsit gáz TV részéről.

[ Szerkesztve ]

(#12735) Dzsolo válasza King Unique (#12734) üzenetére


Dzsolo
senior tag

köszönöm, válaszod, kezdem kapisgálni, egy SSD + USB-s merevlemez dolgozna együtt csak, hogy ne kelljen hordanom állandóan a HDMI-s laptopot filmnézéshez ezért kell mobilnak lenni a külsővinyónak a TV úgyis csak 2.0-át tud. Viszont ha gépben van akkor legyen gyors a kommunikáció amennyire csak lehet :)

Ezek szerint bőven elég számomra amit ez a kombináció tud nyújtani, még egyszer köszönöm. :R

[ Szerkesztve ]

(#12736) Tekmen


Tekmen
aktív tag

Üdv mindenki!

Kb 2 éve vettem egy WD My passport essential-t, és az a problémám vele, hogy a gépeim képtelenek felismerni. :( Rádugom a vinyót a gépre, kis lámpa világít, de meg se moccan a cucc.. :S

Bárki esetleg tudja mi a gond és/vagy a megoldás?

Köszi előre is! :R

[ Szerkesztve ]

Tekmen

(#12737) King Unique válasza Tekmen (#12736) üzenetére


King Unique
titán

Ez lehet elégtelen tápellátás miatt (ha nem is vibrálrendesen), ha usb-n nem kap eleget. Milyen gépek, mert PC-n ajánlott hátlapi usb-be, notin, néhány gyatra modellnél lehet elkélhet 2 végű Y usb kábel? Nekem is van egy 2 év körüli usb3-as Passport, annál tápgond csak előlapi usb-be volt néha, de mivel áramfelvételük kicsi, simán elmennek 1 usb2-be is.
Lehet nálad más a probléma...vinyó állapotát figyelted (HD Sentinel, friss screenshot esetleg?),nem halt be, esetleg nem ejtetted le, gyári NTFS filerendszeren volt hagyva, windows abszolút nem látja, javítani formázni se akarja, megfelelően szoktad usb-ről leválasztani?
Meg kéne próbálni másik usb portokon, mképp gyári rövid kábelével, ha netán hosszabítóval próbáltad volna, esetleg Y-nal is, ha motor elindul-vibrál megnézni programok - Sentinel, saját WD Smartware [link] - látja-e , utóbbiba van meghajtó diagnosztikai rész is.
Ha vinyó total nem megy, "meg se moccan", lehet behalt, rack elektronikája elszált, de ezekben nem nagyon szokott, ráadásul áttenni se lehet másikba vinyót belőle, mert NYÁK-ra integrált usb csatis...ha még nem futottál ki gariidőből és fentiek nem vezetnek eredményre, vissza kéne vinni.

[ Szerkesztve ]

(#12738) Misser


Misser
tag

Egy külső hdd-t rákötnék a gépre is és a médialejátszóra is. Jó lenne egy kapcsolható elosztó hozzá, ne kelljen ki be dugogatni. Tudnátok ajánlani egy típust, ami megbízhatóan működik? Vagy jó a legolcsóbb ebayes is?

(#12740) BonFire


BonFire
veterán

Na, végre rászántam magam, és elkezdtem formázgatni a MyPassportot a fórumtárs javaslata szerint. EaseUs-t használtam, és ugyanúgy egyetlen partíciót hagytam, viszont átkonvertáltam logikaira. Samsung UE32EH5000 & WD MyPassport logikai partíció - tesztvideó

Egy kicsit gyorsult, bár nem jelentősen. Mondjuk, hogy egyharmad időszakot lefaragott a lassúságából. Ami eddig 10 másodpercig tartott, az most kábé 6 és félig. A videók indítása és leállítása szembetűnően gyorsult, bár észrevettem, hogy a rövidebb videófájlt hamarabb le tudja állítani, mint az egész estés filmet. Tehát ténylegesen pufferel valamit a tévé.

Azzal telt el egy fél nap, mire a Passport tartalmát átmásoltam a gépre, majd a művelet végeztével vissza.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#12741) King Unique válasza Misser (#12738) üzenetére


King Unique
titán

Nem feltétlenül ilyenek ajánlgatásával foglalkozik a topic :N , ilyesmi usb hub, v switch kellene [link], milyen külső vinyóhoz ?

(#12740) BonFire: ez van...vsz jelen esetben TV függő, lehet még tovább javulna, ha mappa nélkül lennének rápakolva, talán majd kijön hozzá fw update, ami javít rajta.

(#12742) BonFire válasza King Unique (#12741) üzenetére


BonFire
veterán

Így van. Nem is kívánom tovább ragozni a témát, csak gondoltam, adok egy esélyt ennek a formázásnak. Valamennyit azért javult.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#12743) HartgeH3-2.8 válasza King Unique (#12734) üzenetére


HartgeH3-2.8
addikt

Én sem teljesen értettem pedig egy elég fullos Toshiba Full HD tévéről van szó ha jól tudom.
Minden esetre a formázás után minden mint a kis angyal :)

Talán Samu tévé Samu vinyó elsőre, de ki tudja :R

Az OFF topikban OFF, az ON by LaciCRM

(#12744) Tekmen válasza King Unique (#12737) üzenetére


Tekmen
aktív tag

Hát ez semmit nem produkál.. Ha bedugom, akkor csak melegszik..

Tekmen

(#12745) Misser válasza King Unique (#12741) üzenetére


Misser
tag

Nos, jobb topikot nem találtam : )
Egyébként most bajban is vagyok, mert rájöttem, hogy amiket láttam ebayen, azok nem is jók nekem. Áh, marad a dugdosás.

(#12746) King Unique válasza Tekmen (#12744) üzenetére


King Unique
titán

Amiket mondtam megnézted, kipróbáltad, picit bővebb infót tudnál mondani :F
Ha melegszik, főleg usb csatinál lévő vézérlő része, akkor vsz az szállt el, de mivel NYÁK-ra integrált, áttenni se lehet vinyót másik házba...marad gari, ha még érvényes, ha nem esetleg megnézeted vmi szakival, itt PH-n is akad néhány [hoember, liksoft], de hdd probléma topicban is érdeklődhetsz.

[ Szerkesztve ]

(#12747) kristof123


kristof123
őstag

Sziasztok!

Adott egy WD 1Tb-os külső vinyó, egy ilyen tokban. HDSentinel észleli, semmi baja nincs, de win7 64bit és XP 32 bit sem "veszi észre rendesen". Észleli, hogy csatlakoztattuk, de semmi egyéb. Nem szívesen piszkálnám, mert nem az enyém. Tudnátok segíteni?

Kaptam egy olyan infót, hogy lehet nem tudja kiszolgálni a vinyót és kéne hozzá az 5V-os táp is.

[ Szerkesztve ]

(#12748) King Unique válasza kristof123 (#12747) üzenetére


King Unique
titán

Előfordulhat az is, ha nem pörög fel rendesen, nem vibrál burkolata, de nekem van 1 TB Passportom, régebbi asztali gépen 1 db usb2 portból (azon használja?) is elment hosszabbító kábellel is, fontos, h hátlapiba legyen dugva. Ezen a racken van usb tápkábel bemenet [link], max egy olyat mellékötni, de fenti tapasztalatom szerint simán menni kéne neki anélkül is . Windows Lemezkezelőben, Eszközkezelőben látszik, megformázva, particionálva van a vinyó benne?

(#12749) kristof123 válasza King Unique (#12748) üzenetére


kristof123
őstag

Ezek elméletileg előformázottak, vagy rosszul tudom?

Mindjárt bedugom hátlapiba.

Eszközkezelőben is látja. De ennyi.

[ Szerkesztve ]

(#12750) King Unique válasza kristof123 (#12749) üzenetére


King Unique
titán

A gyári kompaktok - pl. My Passport - azok azok, de ha külön veszed meg notivinyót és hozzá a mobilracket, mint esetetekben, akkor neked kell formáznod, particionálnod. Ha ez kimaradt, akkor vsz azért "veszi észre rendesen"... :)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.