Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:49:35

LOGOUT.hu

Külső 3,5'' mobil rack-ek topikja
Kérdezés előtt, kérjük olvasd el az alábbi összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3584) inf3rno válasza inf3rno (#3583) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Egyelőre nekem az tűnik reálisnak, hogy apmtimer-el beállítom satán, aztán visszateszem a rackbe, hátha attól lelövi magát. Gondolom a rack maga nem cseszteti állandóan, csak ha hozzáférés kell. Legalábbis remélem. Ha igen, akkor ugrott az idle mód, hacsak nem sikerült valahogy a rack firmwarejét frissíteni, hogy ne csesztesse állandóan a HDD-t. A hdparm egyértelműen nem működik többek szerint sem USB-s cuccoknál és hiába állítom be SATA-n, ha utána a power cycle törli a beállítást. A script, amit küldtél elviekben működhet, szóval last resortnak jó, de ha lehet inkább a HDD firmware-jében oldanám meg alacsony szinten a problémát, mint az operációs rendszerben egy bash script futtatásával magas szinten. A harmadik toolról fogalmam sincs, hogy mire való. Ezen kívül a hdparm-nak is van egy pár konkurrense pl udisk vagymi. Azokat se néztem még meg, hogy mit tudnak.

Megnézem desktopon sata-ban, hogy működik e a spindown a lemezen, meg mennyire van állítva. Talán az kiírja. Kíváncsi vagyok. Aztán felteszem windowsra az asmedia toolját, hátha az ad infot arról, hogy a rack firmware-ben mik a lehetőségek. Legalábbis rémlik, hogy van valami, amivel infot lehet lekérni. Aztán ez alapján talán meglátjuk, hogy hova tovább.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.