Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:49:35

LOGOUT.hu

Külső 2,5'' mobil rack-ek topikja
Kérdezés előtt, kérjük olvasd el az alábbi összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#851) cidalain válasza King Unique (#850) üzenetére


cidalain
veterán

Sajna nem fovarosi vagyok, rendelesnel a postakoltseg megdobja az arat.
A helyi bolt arlistajan meg tobbek kozott ezek voltak. Nyilvan dobok nekik emailt hogy megoldhto e masmilyen (altalaban meg szoktak oldani)
A kerdes inkabb az, hogy ezeket is be lehet e vallalni, vagy nagyon-nagyon ajanlott inkabb a listaban levokbol valogatni.
A csavaros dolog, meg ugy latom hogy nem nagyon altalanos, sok gyartonal egyaltalan nincs. Ezt a lotyogest hogy kell elkepzelni? Mondjuk ketoldalu ragasztoszalaggal azert fixalhato bennuk a vinyo?

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#852) King Unique válasza cidalain (#851) üzenetére


King Unique
titán

Sok 2,5" racknél a ház fala, teteje fogra közre a vinyót, úgy-ahogy, v hátuljában kis szivacs van (ha van), ami kiékeli a HDD-t. De érezni, h akár ezek, akár egy mezei home szikszalagos megoldás, nem éppen az igazi, főleg utóbbi... :N , jobb a fix csavaros rögzítés.
Nem szentírás a táblázat, nyilván nincs benne minden, de azokról legalább van vmi tapasztalat.

(#853) cidalain válasza King Unique (#852) üzenetére


cidalain
veterán

Ertem, koszi. Jo hogy van azert ilyen, mert akkor ad legalabb valami tampontot a tobbiek tapasztalata :-)

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#854) DeathAdder válasza King Unique (#850) üzenetére


DeathAdder
veterán

Nagyon köszi az útbaigazítást :R

Meglátom mi lesz még ebből, nehéz döntés, de valahogy még mindig nyugodtabb lennék, ha 5400-as kerülne abba a rack-be, még ha hangyányival lassabb is :))

(#855) cidalain


cidalain
veterán

Na visszatértem egy rövid beszámoló erejéig:

Vettem egy LC-Power EH-25U3W Elektra keretet. Nagyjából bruttó 3400-ba került.
Annyit tudok elmondani róla hogy USB3-mas, szimpla USB - Micro USB kábel jár hozzá.
A winyórögzítés nem csavaros, de stabil, úgy van kialakítva a belseje, hogy elég rendesen a helyére szorul a HDD, erővel kellett a helyére pattintani.
AS2105-ként ismeri fel a win, innen gondolom valamelyik ASMedia vezérlő van benne.
HDD Sentinel látja, teljesen okés minden.
A keret váza, az oldala alumínium, de a fedlap, és az alja műanyag. a HDD nem ér hozzá az alu részhez, így a hűtés kissé bajos lehet hosszú távon nyáron 1000 fokban. Most kis nyúzás után 33°C-os.

[ Szerkesztve ]

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#856) King Unique válasza cidalain (#855) üzenetére


King Unique
titán

Köszönjük az infókat! :R

(#857) cidalain válasza King Unique (#856) üzenetére


cidalain
veterán

nincsmit

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#858) drmazsi


drmazsi
aktív tag

Hello
A laptopban lévő winchestert kikapnám, helyére SSD megy majd /és nincs hely sajnos HDD-nek/
Milyen USB3-as külső házat ajánlanátok, ami jol vezeti a keletkező hőt, masszív fém/alu, csavaros ?

Ezt néztem eddig : [link]

Köszi

Don't hate the player, hate the game ...

(#859) King Unique válasza drmazsi (#858) üzenetére


King Unique
titán

Nem rossz ez a Thermaltake ház, táblázatba is betettük, minőségi db, ahogy a 3,5"-os változata is. :K
Olyan apróságok vannak azért vele, h nem csavaros rögzítésű tudtommal, rack két vége műanyag, ami a házhoz nem pontosan illeszkedik pár helyütt, USB-kábel vastag, de összességében tényleg egy jó rack.

(#860) koko1238640


koko1238640
tag

Üdv!
Az lenne a kérdésem hogy ebben a csomagban lévő rack háznak az USB csatija USB 3.0-ás vagy "csak" 2-es?

(#861) King Unique válasza koko1238640 (#860) üzenetére


King Unique
titán

Kingston SSD-khez zömmel a gyári csomagban csak egy sima kis USB2-es racket szoktak adni (láttam párnál), ennél az USB mini-B megnevezés is erre utal, vmint kép alapján is én USB2-esnek nézem a mellékelt kábelt. Ugyan van 2,5" USB3-as rackeknél is MiniUSB csatlakozós (ritka), de a többség mikroUSB-s szokott lenni.
Szerintem biztos, ami biztos alapon legjobb, ha vmelyik itteni SSD topikban rákérdezel. :K

[ Szerkesztve ]

(#862) koko1238640 válasza King Unique (#861) üzenetére


koko1238640
tag

ok köszi a választ akkor megkérdezem még1szer egy másik topikban, még 1 kérdés, Az USB 2.0-ás maximum mekkora adatátvitelre képes?
(Ugy akarom az egészet hogy megveszem azt az ssd pakkot, laptopból HDD ki bele a pakkban kapott házba és lesz külső vinyó, ssd pedih HDD helyére be laptopba)

(#863) King Unique válasza koko1238640 (#862) üzenetére


King Unique
titán

Jellemzően 20-35 MB/s között, ami függ fájlmérettől is (nagy=gyors). Turbo driverek, írási gyorsítótárazás bekapcsolásával felmehet akár 40 MB/s körülire is, de az már nagyon a plafon, előbbi értékek jellemzőek inkább.
USB3 meg nyilván utat enged vinyó teljesítményének és akár 2-3,5 x sebesség is elérhető simán 2,5 colosnál, mostani nagy adatsűrűségő 2,5 colos notivinyók akár 100 MB/s felett is tudnak nagy fájlokat mozgatni.

(#864) koko1238640 válasza King Unique (#863) üzenetére


koko1238640
tag

Aham akkor tudnál ajánlani egy Rack házat ami 2.5 colos és USB 3.0-ás?
(akkor sztem ugy lesz hogy inkább veszek samsung 840 evot+külön házat amibe megy HDD)

(#865) FruchT


FruchT
tag

Sziasztok !

500GB-os 2,5" -os vinyóhoz keresek mobilracket ami külső táppal rendelkezik ! ...és lehetőleg usb3.0-ás.
A gondom az,hogy csak egy szabad usb portom van és hiába 3.0-ás a vinyó néha még így is kifekszik. Próbáltam az Y kábel másik végére rákötni egy USB-s telefontöltőt ami 1000mA-t tud (elvileg), de nem hozott megoldást.

(#866) batagy válasza FruchT (#865) üzenetére


batagy
őstag

Háááát, ott valami más gond lesz...

- A vinyó pontosan milyen típus?
- Az USB3-as port a gépen elől, vagy hátul van (alaplapra integrált), van laptopról van szó?
- Milyen a meglévő rack?

Ha jól értem, akkor valszeg USB2-es racked van, és ahhoz Y kábel?

Egy 500 GB-os modern vinyót 1 db szabvány USB3-as portról, a 900mA-rel el kellene vinnie, Y kábel nélkül. Akkor is ha csak USB2-es cucc van beledugva.

[ Szerkesztve ]

(#867) FruchT válasza batagy (#866) üzenetére


FruchT
tag

Egy AsusRTN65U routerre van rákötve aminek 2 USB3.0 portja van. Viszont csak az egyik port szabad mert a másikon csücsül egy masik vinyó,de az egy 3,5" os aminek külső tápja van. A szóban forgó cucc egy egy 2,5" 500GB Seagate, spire alu házban. Ha az y kábel Mindkét vége be van dugva a routerba akkor minden ok. Ha csak az egyik akkor egy bizonyos idő után, gondolom egy nagyobb igénybevételnél ledobja magát. Laptopon 1db usb2.0 -as portal is elmegy.

(#868) batagy válasza FruchT (#867) üzenetére


batagy
őstag

Beleolvastam a router newegg véleményekbe, hát másoknak is gondja van az USB3-mal, de inkább azzal, hogy az USB3 része és a Wifi egymást zavarják.

Állítólag van benne " Reducing the USB 3.0 inference" beállítás, azt próbáltad?
A wifi-t használod rajta vagy csak a vezetékest?

Csak tipp, de az is lehet hogy menne az USB3-on rajta 1 db USB2 kábellel, csak a wifi bezavar neki és esetleg érzékenyebb ez a kapcsolat, mint a 3.5"-es tápnélküli HDD kapcsolat.

A helyedben új rack helyett megpróbálnám még egy másik USB2-es kábellel is, olyannal, ami minőségibb, és NEM Y kábel, csak sima.

(#869) FruchT válasza batagy (#868) üzenetére


FruchT
tag

Wifi is megy. A router beállítását majd megnézem de egy biztos, ha mindkét portot befoglalom az Y -al akkor minden okés, ha csak az egyiket akkor előbb utóbb reccs lesz. A 3,5"-os vígan muzsikál napok óta.

(#870) batagy válasza FruchT (#867) üzenetére


batagy
őstag

Egyébként az is lehet, hogy a router csak simán nem bírja mindkét két porton egyszerre a tápellátást, bár ennek ellentmond az, hogy a vinyók igazából mindig induláskor veszik fel a legnagyobb áramerősséget. Ami azt jelenti, ha elindul a vinyó rendesen, akkor utána már bírnia kéne.

A router specifikációjában a külső táp: DC Output : 19 V with max. 1.58 A current, ami ugye 30 W, de kérdés hogy az 5V-on mennyit tud leadni belőle.

Ha mindenáron külső tápos 2.5" racket akarsz, azt nehéz találni. Nekem volt egy USB3-as olcsó Ebay-jes, lásd összefoglaló táblázat utolsó előtti sorában, és a véleményem itt van, de ezt a racket nem ajánlom, elég gány minőségű.

(#871) FruchT válasza batagy (#870) üzenetére


FruchT
tag

Azt nem irtam hogy a 3,5" -os érkezése előtt is fennállt a probléma,tehát azt vehetjük úgy mintha most nem is lenne.

(#872) King Unique


King Unique
titán

Érdekes ez az interferencia dolog USB3 esetén, de lehet benne vmi, kábel minőség (árnyékolás) is számíthat.
Azért gyanítom áramleadás is PC-n az igazi, routerek és hasonló ketyerék esetén nem igazán stabil az USB-port, notin is sokx behülyül egyik-másik, a 3.0-ások közül.
Seagate notivinyók indítóárama magas, HDS is 1000 mA körüli értékeket ír rá.
Ez a "külső tápos" megnevezés se mindig egyértelmű, mert most külön 230 V - 12/ 5 V adapterre gondolt, v csak külön USB-kábelre, mert nekem az csak kiegészítő táp...? 2,5" külső táposról ilyen értelemben nem is hallottam, nem is láttam mostani kínálatban.
Telefontöltőkkel meg nem érdemes játszadozni :N , sok csak pár 100 mA-t tud, hiába van meg az 5 V feszültség, ha másképp nem megy, aktív USB-hubot kell az Y kábel "power" végéhez csatlakoztatni.

[ Szerkesztve ]

(#873) FruchT válasza King Unique (#872) üzenetére


FruchT
tag

Egy HTC toltovel próbáltam ami elvileg 1000mah-t tud,ami kiegészítésnek elégnek kéne lennie. Viszont az sem elhanyagolható hogy amíg az be volt dugva az Y ba addig a rouert sem tudtam tisztességesen újraindítani mert ugye az USB porton keresztül visszapofazott a töltőáram. Szóval talan egy teljesen független tápellátás lehetne a megoldás. Vagy beuzemelek inkabb egy 3,5"-es vinyót rackben

(#874) batagy válasza FruchT (#873) üzenetére


batagy
őstag

Mint javasoltam, szerintem egy jó minőségű árnyékolt USB kábellel próbáld meg először.

Az Y kábel, egyik vége routerbe, másik vége töltőbe, valóban nem jó megoldás, mert ott feszültség kavarodás van.

#872) King Unique

Szerintem a külső tápos 2.5" annyi hogy a tápot külön csatin kapja. Az már mindegy, hogy a külön csati egy (másik) USB-ről jön-e, vagy külön adapterről. Amúgy is USB-s fali adaptert bárhonnan lehet venni. persze megfelelő áramerősségűt.
Az említett olcsó ebay-jes rack (táblázatban alulról a második) ilyen külső tápcsatlakozós. Olyasmi kellhet neki, ha egy jobb USB kábel nem válik be.

(#875) King Unique válasza FruchT (#873) üzenetére


King Unique
titán

Márpedig 2,5 colosba nem nagyon van ilyen (nincs is értelme) :N .
Azért ok, hogy töltőre rá van írva x érték, de pl. nekem is van, amire 550 mA van írva és meg se pöccinti a 2,5" 5400-as külső vinyót, holott ennek már elégnek kéne lennie...önmagában ha rádugod, meghajtja egyáltalán?
Nyilván ez a router se tökéletes ilyen téren, egy 3,5" külső tápos lenne az igazi.

(#874) batagy : nem akarok szavakon lovagolni, de az 2,5" rackek ugye USB táposak, vagyis 1 db kábelen megy adat és táp, a + 1 db DC bemenet / USB tápkábel csak opcionális, kiegészítésként van ott, ha 1 kábelen nem menne el. Más dolog, hogy anélkül az az ebay-es hibaüzenetet dob, de más Y kábeles, v külön DC-USB kábeles külsőknél nem muszáj a 2. vonalat csatlakoztatni, anélkül is mennek vígan.
Én azt az eszközt nevezném külső táposnak, ami csak külön (külső) egységről képes üzemelni (3,5"), de valóban csalóka a megnevezés, ennyi erővel 2,5" külső vinyónak is, külső egység (PC, noti) adja a kraftot... :)

[ Szerkesztve ]

(#876) FruchT válasza King Unique (#875) üzenetére


FruchT
tag

Igen,meghajtja.

[ Szerkesztve ]

(#877) King Unique válasza FruchT (#876) üzenetére


King Unique
titán

Az jó, de ha noti USB2 portjába megy, router USB3 portjába meg nem, akkor ott utóbbival valóban vmi gond van...router restart, ki-be kapcsolás után is ez a helyzet, illetve ha 3,5" nincs rádugva, akkor 1 db porton elmegy?
Ez a "külső Y tápolás" nem az igazi, lehet " feszültség kavarodás" lép fel, esetleg egy aktív hubbal nem tudom mennyit javulna a helyzet, ott meglenne adatkapcsolat is routerrel, abba mehetne 3,5" csatija, meg Y kábel power csatlakozója.

[ Szerkesztve ]

(#878) FruchT válasza King Unique (#877) üzenetére


FruchT
tag

Száz restart utan is ez a helyzet. Akkor is instabil ha csak őkelme egyedul lóg 1 porton (router).

[ Szerkesztve ]

(#879) King Unique válasza FruchT (#878) üzenetére


King Unique
titán

Akkor vagy a router xar ilyen téren (FW update esetleg?), v ez a Spire rack is hasonló az ebay-eshez, hogy Y kábeles használatot szereti, porttól függetlenül.
Sajna ez van...külső HDD-k alapvetően PC-vel, notival való használatra vannak tervezve, csak manapság már minden készülékre ráaggatják az USB-portokat, aztán elméletileg minden megy mindennel, csak a gyakorlatban nem mindig jön össze... :U

(#880) syler123


syler123
veterán

Nah meg jött az itt korábban ismertetett kínai hdd rack. USB3-on jól működik a mellékelt kábellel, viszont usb 2.0-án nem tudtam működésre bírni, nem kap elég tápot a hdd, pedig a 500gb-os WD Blue nem hiszem hogy túl sokat követelne. Gondolom nekem Y kábelre lenne szükségem.

[ Szerkesztve ]

(#881) King Unique válasza syler123 (#880) üzenetére


King Unique
titán

Lehet...mivel USB 3.0 Type Mini-B interfész van a racken, ezért még szerencséd is van, mert egy ilyen USB 2.0-ásba szinte filléres tétel [link] és elég ez a kábel, mivel USB 2.0 portban úgysem tudod kihasználni rack gyorsabb csatlakozóját.
Valóban nem eszik sokat a WD Scorpio Blue, de függ kábelhossztól, elő / hátlapi USB-porttól is a sikeres felpörgés.

[ Szerkesztve ]

(#882) batagy válasza syler123 (#880) üzenetére


batagy
őstag

WD5000BEVT a vinyó?
Eszerint kétlemezes, de 500 mA-t ír felpörgési áramnak, szóval 1 db USB2 portnak is el elvileg el kéne bírnia.

Nekem is van ilyen rackem, de nem volt gondom USB2-es portokban (NAS-on, lejátszóban, gépben). Toshiba MQ01ABD050 vinyó van benne. Majd kipróbálom USB2-n mégegyszer otthon.

USB2 Mini B csati pedig az én rackembe nem nagyon megy bele, legalábbis nehezen, ezért másik kábellel nem erőltetném.

(#883) syler123 válasza batagy (#882) üzenetére


syler123
veterán

wd5000bpvt. Nem pörög fel, villan egyet és annyi. USB3-al működik rendesen, de elég hosszúnak tűnik ez a kábel, lehet az a baj. Jó lenne ha menne az usb 2.0, mert ez így nem okés. Egyedül egy PC-men van usb 3.0, így nem sok hasznát veszem. :)

King Unique: köszi, majd beszerzek egyet innen apróról, remélem jó lesz vele.

[ Szerkesztve ]

(#884) King Unique válasza batagy (#882) üzenetére


King Unique
titán

Szerintem az a HDS se éppen pontos, mert minden 5400-as WD-re 500 mA-t ír, Toshibákra meg 900-940 mA-t, aztán azok is vígan elmennek 1 db USB 2.0 portban.
Kompatibilitás terén "elvileg" belemegy, de lehet nem az igazi, mint ahogyan USB3 Micro-B-be is bele lehet erőszakolni a 2.0 Micro-B csatiját...

(#883) syler123: Akkor helyesbítem, vagy veszel egy ilyen USB 2.0 OTG szerű Y "elsosztót", vagy egy USB 3.0 Mini-B Y kábelt.

[ Szerkesztve ]

(#885) syler123


syler123
veterán

Nah kipróbáltam a Samsung S2 vinyóm kábelével, ez usb 2.0. Ezzel megy a hdd usb 2.0-ával, az usb 3.0-ás kábel is használhatom a 2.0-ás hdd-hez? Mert akkor megcserélem a kettőt és akkor nem veszek mást, bár így pont az usb 3.0 veszik el :D

(#886) batagy válasza King Unique (#884) üzenetére


batagy
őstag

Ok.
Szerintem se pontos az 500mA. A WD5000BPVT saját oldala is 500mA-t ír, de nekem se tűnik reálisnak. Ráadásul 2 lemezes....

#885) syler123
Szerintem az USB3-as kábelt ne használd a másik USB2-es rackhez. Az USB3-as csatiban kétszer annyi érintkező van, így nem annyira stabil, mint az USB2. Egyébként az USB3-as Mini B nem is igazán elterjedt, ezen az Ebay-jes kinai racken kívül máshol még nem is láttam. Type A, vagy Micro B szokott lenni.

Mindenesetre jó hogy működik USB2-n is!!

[ Szerkesztve ]

(#887) syler123 válasza batagy (#886) üzenetére


syler123
veterán

De akkor az usb 2.0-ás kábellel nyugodtan használhatom, amivel kipróbáltam és működött? Mert a Samsung hdd-m csak 160gb-os, akkor egyenlőre használnám a kábelt ehhez a rackhez, vagy veszek egy másik usb 2.0 kábelt.

Köszi mindenkinek a jó tanácsokat!

[ Szerkesztve ]

(#888) King Unique válasza batagy (#886) üzenetére


King Unique
titán

Szerintem csúsztat WD is, mert oldalon pont a "Spin Up Power" - felpörgési áram értéket nem adják meg, csak az aktív írási-olvasási műveletekkor felvett értéket, vsz ennek híján HDS is csak kb. írja ki ezt...Toshibáknál [link] és többi HDD gyártónál általában megadják.

(#885) syler123: azért szerintem ne néhány száz / ezer pár szász Ft-os kábelen sprórolj...amit linkeltem USB3 Mini-B Y ideális lenne, 3.0 portba csak a fő vonalat, USB2-es gépen meg mindkettőt bedugod, aztán jó napot. ;) De az "OTG-szerű" se rossz.
Ha meg S2 Mini-B kábelével simán megy egy USB2 portból, az is ok, akkor lehet hosszával volt a gond (cm?), mert 2,5 colosokhoz zömmel 20-4x cm közöttieket szoktak adni.

[ Szerkesztve ]

(#889) FruchT válasza batagy (#868) üzenetére


FruchT
tag

Interferencia csökkentés be volt kapcsolva eddig is ugyhogy az kilőve. Vegul szereztem egy 3,5-es racket meg volt otthon elfekvobe egy 160gb-s 3,5" vinyó. Az lett rákötve. Egyelőre minden ok. Köszönöm a tanácsokat !

(#890) Boogie33


Boogie33
senior tag

Hali.
KOLINK HDSUB2U3

LCPOWER LC-25BU3

TRACER 723-2

RAIDSONIC IB-253U3

RAIDSONIC IB-254U3

RAIDSONIC IB-268StU3-B

König CMP-MOBSTOR170

Patriot PCGTII25S

Ezek közül melyiket vegyem ? Ezeknél drágábbat nem tudok venni , így ezek közül amelyik a legjobb egy Hitachi sata3 7200rmp 500gb nak kellene .

[ Szerkesztve ]

"Gyerekek,ne legyetek már ilyen közönyösek"

(#891) hentes555


hentes555
senior tag

Üdv!

Olyan problémám lenne, hogy vettem ma egy N-drive külső házat egy 250-es Seagate-hez.Ha a gépre kötöm, megy tökéletesen, ahogy az meg van írva.Viszont van egy Samsung LCD TV-m és azon van USB bemenet, 8 gigás pendrive-ot, valamint haverom 1 terrás külső vinyóját is olvassa, viszont ezt, ha rádugom, semmi.Világít a házon a piros led, ami annyit jelent, hogy dolgozik a merevlemez, de én még azt sem hallom, hogy egyáltalán felpörögne.Mi lehet a probléma?

"Tiefe Brunnen muss man graben wenn man klares Wasser will"

(#892) King Unique válasza Boogie33 (#890) üzenetére


King Unique
titán

Nem könnyű erre reflektálni, csupa olyan, ami listában nincs benne, itt se nagyon van róla tapasztalat...

- KOLINK HDSUB2U3: Mini-B csatis, ami előny, vsz nem csavarozós, de minőségi ház

- LCPOWER LC-25BU3: vsz ASM1051 chipes, ami jó, Mini-B ez is, nem csavarozós olvastam vhol

- TRACER 723-2: Mini-B itt is előny

- RAIDSONIC: ezen márka termékei ált.jók és minőségiek, mind3 Micro-B csatlakozós, ami nem rossz, de a feszegetést kevésbé szereti, bírja, mint a Mini-B. Az IB-253U3 kizárható, mert elvileg csak 7 mm-es HDD / SSD-t kezel, Hitachi vinyó meg vsz 9,5 mm, ha csak nem vmi újabb 1 tányéros.

- König CMP-MOBSTOR170: Micro-B csatlakozó, nem rosszak jónak mondható a 3,5" König házak, ez 2,5" is talán az

- Patriot PCGTII25S: kevés róla az infó, talán még nem eléggé kiforott gyártó HDD-házak terén.

Alapjában véve nem rossz egyik sem, de ugye mindet mi sem tudjuk itt végigtesztelgetni, jobban utána kéne nézni egyik-másiknak, majd batagy kiegészít.
Arra figyelj, higy 7200 RPM-es vinyónak USB3 port általában elég, de USB 2.0 már nem :N , oda vagy USB Y kábel, v DC Power kábel kell, a megfelelő tápellátáshoz.
Tehát, ha USB2 portban is használod, akkor előnyös lehet az a rack, amelyikhez adnak előbb említett kábel vmelyikét (ritkább USB3 rackeknél), vagy külön veszek hozzá Y kábelt.

(#891) hentes555: vsz tápprobléma...TV.ken a sima "USB IN" (0,5 A) port nem mindig ad megfelelő áramot 2,5" külső vinyóknak, ezért van jobbakon megnövelt áramú "HDD IN" (1-1,2 A) port. Ha van rajta több USB-port, akkor Y kábellel adsz neki extra powert, vagy ha nincs, akkor megtámogatod pl. egy aktív USB-hubbal.

[ Szerkesztve ]

(#893) hentes555 válasza King Unique (#892) üzenetére


hentes555
senior tag

Próbáltam úgy, hogy 2 m-nyi USB hosszabítón adtam áramot neki a notiból az Y másik ágán, de nem hatotta meg.
Aztán rádugtam az Y másik oldalára a noti helyett a mobiltöltőt, amire pedig olyan 2 mp-es időközökkel surlódó hangot adott, akkor pánikszerűen lerántottam a töltőről, mert az 1A-es, a házra meg úgy van írva, hogy 5 V DC 500mA

"Tiefe Brunnen muss man graben wenn man klares Wasser will"

(#894) Boogie33 válasza King Unique (#892) üzenetére


Boogie33
senior tag

Köszönöm a bőven kielégítő választ. Anyit még hozzá fűznék hogy az alaplap gyári USB3-as csatlakozójára teszem majd. Így gondolom elég lesz ? Vagy ha mégse akkor ezzel Y kábellel megoldható a probléma ?
Gyorsan megnéztem 800mA áram felvétal van van rá írva a vinyóra . És 7mm-es.

[ Szerkesztve ]

"Gyerekek,ne legyetek már ilyen közönyösek"

(#895) batagy válasza hentes555 (#893) üzenetére


batagy
őstag

A 2m-nyi USB hosszabbító az nem túl jó, az USB tápfeszültség nem nagyon bírja a hosszú távot, és 2m már túl hosszúnak számít.

A Y kábelezésnél, ha az egyik vége másik külső eszközbe van dugva, ott azért lehetnek gondok. Föntebb ezt "feszültség kavarodásnak" hívtuk pongyolán. Pontosabban az a gond, hogy olyankor a két feszültséggenerátor földpontja nem biztos, hogy pontosan azonos potenciálon van. Magyarul a két eszköz ütközhet szerintem.

A súrlódó hangot a töltő adta vagy a vinyó?

Az 1A önmagában nem lenne baj a 500mA-rel szemben, mert a vinyó (terhelés) annyit vesz föl, amennyi szükséges van, az 1A csak a max. De amit előbb említtettem, az gond lehet.

Gondolom nincs ugye 2 db USB port a TV-n?
King Unique említett egy ötletet korábban, egy aktív USB hubbal próbáld meg.

(#896) hentes555 válasza batagy (#895) üzenetére


hentes555
senior tag

Értem.
Akkor megpróbálom közelebb vinni a notit, hátha úgy jobb lesz.
A Tv-n sajnos csak 1 USB van, a surlódó hangot pedig a HDD adta.

Ha nem lesz jó a kisebb kábel, akkor tényleg az lesz, hogy fogom és veszek aktív hubot.

Csak még egy kérdés: Ha mondjuk azt csinálom, hogy a TV és a most talált 850 mA-es Sony töltőt ugyanabba az elosztóba dugom, így sem lehet azt elérni, hogy a földpont potenciál ugyanaz legyen?

"Tiefe Brunnen muss man graben wenn man klares Wasser will"

(#897) Boogie33


Boogie33
senior tag

Ez így lehet hogy nem lesz jó , ahogy nézem ezek mind csak sata2-öt kezelnek tehát hába teszek bele sata3-t nem tudom kihasználni. Lehet csak jó drágán találok olyat ami megfelel nekem.
Segítsetek légyszi mert hülyét kapok. Legyen akkor mondjuk 5-6 rúgó csak tudja a Sata3-t USB3 táp elátás meg minden , azt szeretném ha jó gyors lenne .
Arra fogom használni hogy a gépben lesz egy ssd a rendszernek ez meg kívűl minden másnak programok ,játék ,film ,stb.csak a gépbe azért nem akarom tenni mert állandóan pörög.

[ Szerkesztve ]

"Gyerekek,ne legyetek már ilyen közönyösek"

(#898) batagy válasza hentes555 (#896) üzenetére


batagy
őstag

"Akkor megpróbálom közelebb vinni a notit, hátha úgy jobb lesz."
Ezzel ugyanúgy fennáll a különböző potenciál kérdés.

Viszont ha ugyanabba az elosztóba dugod őket, az elvileg segít, bár így sem túl biztató.

Találtam egy angol topikot ahol erről van szó, az aktív hubot javasolják ott is.

Az Y külön forrással kapcsolatban sokmindent írnak, gyakorlatilag az a fontos hogy a táp jól stabilizált legyen. Olyat is írnak hogy egy szabványos USB max 100mA terhelésig biztosítja a tápot abban az esetben ha nincs az adat-tüskén egyeztetés. Ez nem tudom igaz-e, de ha igaz akkor a plusz port nem sokkal több tápot ad hozzá.

SZERK: ja igen, az is lehet még gond, hogy a töltő esetleg bizonyos minimum áramerősséget ad le, nem tudom van-e ilyen szituáció... (?). Mindenesetre a vinyó 2 másodperces súrlódó zaj nem túl biztató!

SZERK2: bár végül is azon agyalok, hogy amennyiben egy rack eleve külön DC tápos (pl. 3.5-esek), akkor a racken belül ugyanúgy fennáll a föld potenciál kérdés, de azoknál nem szokott gond lenni....

[ Szerkesztve ]

(#899) King Unique válasza Boogie33 (#894) üzenetére


King Unique
titán

Ezek szerint, nincs semmi gond, akkor az a 7 mm-es HDD-t kezelő Raidsonic rack is szóba jöhet.
Vinyód vsz Z7k500, aminél más van a matricán (800 mA), más a gyári specifikációban (max 5,5 W--->1100 mA) és más ír HDS (900 mA), de ez szinte összes vinyónál így van...egy biztos, egy db USB 2.0 port karcsú neki,ott biztos Y kell, de az USB 3.0 már elég lesz, főleg PC-n :K , mivel USB-portok áramleadó képessége függ a gazdaeszköz teljesítményétől is.

(#896) hentes555: vsz, amit batagy is mondott, 2 m túl hosszú volt, rövidebbel próbáld. Ezekkel a teló, meg egyéb töltőkkel nem árt óvatosnak lenni, mert ugyan nagyjából megfelelő USB-s áramot tudnak produkálni külső vinyónak is, de elsősorban azon adott eszközökhöz valóak.
Aktív hub meg ugye univerzális, szinte akármilyen PC-s USB-eszköz - pendrive, külső ODD, külső HDD stb. - kezelésére és meghajtására alkalmas, bár ott is a PC-vel/ notival való összekötés és utána hubhoz csatlakoztatás az ideális. Ez a "felemás", egyik végét ide, másokat oda csatlakozás sajna okozhat meglepetéséket, de talán az aktív hub stabilabb, mint a töltő.

(#898) batagy : újabb érdekes és hasznos felvetés, vsz ez rá a magyarázat. :C

[ Szerkesztve ]

(#900) Boogie33 válasza King Unique (#899) üzenetére


Boogie33
senior tag

Igen olyan a vinyó. Megnéztem ez IB-253U3 tudja a sata3-at,akkor ez lesz a befutó. És tudom nem ide tartozik de szerinted lehet majd rendesen használni arra amit leírtam hogy erről futtatnám a játékokat meg mindent ?

"Gyerekek,ne legyetek már ilyen közönyösek"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.