Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:49:35

LOGOUT.hu

Külső 2,5'' mobil rack-ek topikja
Kérdezés előtt, kérjük olvasd el az alábbi összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#101) s_akos82 válasza nemtommi (#100) üzenetére


s_akos82
tag

Köszi a gyors választ, mindjárt ki is próbálom, kiváncsi vagyok :DD !

(#102) Teafilter


Teafilter
csendes tag

Sziasztok!

Coolink HDIUB2S tulajok! Az 500mA-nél nagyobb áramfelvételű vinyókhoz Y kábellel van
megoldva a dolog? Mivel csak egy kábel van hozzá a fellelhető fényképek szerint és tápcsatija nincs mint a Vipower VP2528-nak. A tokjába belefér a kábel?

Előre is kösz az infókat.

(#103) Intelligencs

Nekem egy 2,5-es Canyon rackem van, nagyon kis csinoska. Egy 4200-as Toshiba van benne, halk és gyors. 20-22.000 kbyte/s-al másol rá oda-vissza.

[link]

Amit megfigyeltem, hogy ha nem megy el egy USB portról, akkor abban nem mindig az alaplap a hunyó. Haverom Asus P4P800-asára dugva nem ment... amit nem akartam elhinni, mert otthon a családban két uilyen alaplappal is vígan elmegy. Gondoltam egyet, és átdugtam a ház előlapjára kivezetett USB helyett a gép hátulján találhatóra, ott persze ment. Tehát sztem sokszor a ház és az alaplap között meghúzódó USB madzag is hibás lehet abban, ha nem megy plusz tápfesz nélkül a 2,5-es vincsi.

The Amiga, Born a Champion

(#104) macilaci78 válasza Intelligencs (#103) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Nekem is ilyen házban van egy 80GB-os Samsung vinyó, de én mindig rádugom a 2 USB-re. Azért csinálom így, mert egyszer egy USB-ről nem indult el, csak kerreget, másik alkalommal meg csak az egyik partíciót látta csak a win rajta. Inkább nem kockáztatok.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#105) Intelligencs válasza macilaci78 (#104) üzenetére

Szerintem inkább a vincsijeink különbözőségében lesz a titok. Gondolom a tiéd többet fogyaszt, és azért vannak nálad anomáliák. Én direkt 4200-ast vettem, és igyeztem kisfogyasztású típust keresni.

The Amiga, Born a Champion

(#106) macilaci78 válasza Intelligencs (#105) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Való igaz, hogy annyira nem néztem körül, másrészt meg ez a két hibajelenség régebbi, P3-as géppel, illetve nagyon leharcolt sulis géppel fordult elő, de a kábel másik fele ott is megoldotta a problémát. Meg úgy voltam/vagyok vele, hogy nyilván nem véletlenül adták az Y-kábelt, inkább az a plusz 1 mozdulat, mint egy adatvesztés, meg vinyó-pótlás.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#107) sssent


sssent
senior tag

Tudnátok ajánlani 2,5-es racket és bele merevlemezt (konkrét típusokat), amik egész biztosan elmennek 1 usb-ről? Persze jó lenne, ha minél gyorsabb lenne, de az 1 usb az mindenképpen fix, inkább kivárom, amíg átvánszorog az adat. Köszi.

(#108) nemtommi válasza sssent (#107) üzenetére


nemtommi
senior tag

Két USB-ről nem lesz gyorsabb az adatátvitel. A második csati az energiaellátáshoz kell. Merevlemezeknél ajánlom nézd meg az összes gyártó elérhető modelljeinek adatait, így talán fogsz találni olyat ami elmehet egy USB-ről is. Biztosat ne várj ekkor se, hiszen nagyban függ a gépedtől/tápodtól is.

(#109) macilaci78 válasza nemtommi (#108) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Jaj! Egy kérdés! Nem lehet biosban, vagy valahol növelni az USB-re kimenő energiamennyiséget? Pl a watt-ot?

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#110) pschio válasza Intelligencs (#103) üzenetére


pschio
őstag

ebben van igazsag mert a haz eleji usbrol nekem sem ismerte fel. ha bedugtam hatulra egybol felismerte. JNC hazam van :DDD

[Szerkesztve]

''Én nem süllyedek a hülyék szintjére, mert ott legyőznének a rutinjukkal''

(#111) nemtommi válasza macilaci78 (#109) üzenetére


nemtommi
senior tag

(szerencsére) nem.

(#112) macilaci78 válasza nemtommi (#111) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Miért szerencsére? Mondjuk, nekem notim van és könnyen megjegyezném, hogy a bal hátsó USB-be ne dugjam a pendrive-om, csak a vinyómat... Vagy nem lehetne intelligensen megoldani: érzékelje, hogy az adott USB-s eszköznek milyen feszkóra és áramerősségre van szüksége...

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#113) nemtommi válasza macilaci78 (#112) üzenetére


nemtommi
senior tag

Pl. én naponta más-más eszközöket dugok az USB-re (IR, kamera, webkamera, pendrive, nyomtató, USB hangkártya, ...) ezek között valszeg van olyan, aminek nem tenne jót a fesz emelése. Az meg igen valószinűtlen, hogy még abban az esetben is, ha lenne ilyen, egyenként lehetne állítani a feszt a portokon.

[Szerkesztve]

(#114) Intelligencs válasza pschio (#110) üzenetére

Újabb háznál tapasztaltam ezt. Sajnos ez pont a húgomnak vett gép. Most kúszhatok be az asztal alá, ha vincsit akarok csatlakoztatni... :D

The Amiga, Born a Champion

(#115) RPi


RPi
csendes tag

szerintetek melyik a jobb : egy freecom classic mobile külső HDD vagy egy vipower vp-2528 + bele mondjuk egy samsumg vinyó ???[link]

[Szerkesztve]

(#116) macilaci78 válasza nemtommi (#113) üzenetére


macilaci78
nagyúr

És valami külön bővítőkaresz? Bár ha már kártyázunk, akkor portunk is van bőven. Akkor elfeledem ezt a kérdéskört. :DDD

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#117) erdoke válasza RPi (#115) üzenetére


erdoke
titán

Szerintem tökmind1, nincs nagy különbség az USB-s 2,5'' vinyókeretek között. Nekem volt már többféle, most a ViPowert használom (VP-2528SA2), ez is megy gond nélkül. Előtte egy HotDrive típusú volt, az mintha masszívabb lett volna (lekerekített élek, több szivacs belül, stb.).

A legjobb aláírás a héten

(#118) Adi válasza Intelligencs (#103) üzenetére


Adi
senior tag

Vettem egy ilyen Canyon tokot én is, egész kellemes. :)

A többieknek infó gyanánt: ugyan a kék LED-et rohadtul utálom, de ebben ügyesen, tompítva jön csak ki a fénye, ui. eldugták egy Canyon felirat és logó mögé, ami jelentősen levesz a fényerőből.

További pozitívum a cuccal kapcsolatban az, hogy a tápellátáshoz adott plusz USB kábel dugójának másik vége egy USB aljzat, tehát ha használja is az ember, nem veszít vele USB portot. Egyébként nekem egy Thinkpad T42-essel kipróbálva (egy WD400VE van benne) szépen ment egy USB portról is. Kb. 22 MB/s-os sebességgel írt és olvasott Kubuntu Linux alatt, a Kubuntu saját 2.6.12-es kernelével.

Összességében elégedett vagyok. :)

ldm start-reconf primary

(#119) cigam válasza RPi (#115) üzenetére


cigam
félisten

Most lattam egy nagyon jonak tuno ajanlatot. Mondhatni gyanusan jo.(Vagy csak nem vagyok tisztaban az arakkal?)
Szoval 80G-s Toshiba 2.5-es a Plusz-nal :Y 29'990.- 2 ev garival.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#120) balpis válasza cigam (#119) üzenetére


balpis
őstag

Nem tunik extranak, a 80-as Samsungot ekozeli arban vettem sulinetben fel eve (talan 10%-kal tobbert)
Most 80-as Samsung 29 brutto pl. a vandorban, ami nem is a legolcsobb boltok kozul valo.
S tavaly legalabbis 3 ev gari volt a Samsungra. (bar lehet, csak a sulinetesre, nem tudom biztosan.)

nezz szet legalabb 8-10 bolt arlistajan, mielott vasarolsz.

pisti

[Szerkesztve]

notebookba (lenovo T400-ban volt, de sok másba is jó) SATA-I HDD caddy eladó

(#121) macilaci78 válasza cigam (#119) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Jaja, én 32k-ért Canyon tokot is vettem a samsung notivinyó mellé, a vinyóra 3 év gar van. :) Szvsz is inkább nézz körül még egy kicsit!

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#122) cigam


cigam
félisten

Koszi az infokat. Sajna videken minden picit dragabb.
80G Samsung winyot 25 es 33e kozott arulnak, es meg nem vettem hozza ''kupakot''.
Nalam Sulinet nem jatszik, ezert gondoltam, hogy jo ajanlat.
Persze winyot a winyo boltbol, es nem a zoldsegestol kell venni. :)

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#123) balpis válasza cigam (#122) üzenetére


balpis
őstag

Megneztem a szamlat: 28500 korul volt november vegen. S a sulinetes cuccok mindig dragabbak voltak, mint a tobbi. Lehet, azota felfele mentek az arak, de ez nem jellemzo. Szerintem max. 26-ert kellene talalni most.
Sulinet alkatreszre ma mar senkinek nem jatszik, legalabbis a tavalyi allaspont szerint (lehet, ujra valtozott?) en is ezert vettem novemberben gyorsan egyet, az utolso elotti napon. S csak most uzemeltem be ezen a heten egy kulso rackbe.

Most nezem, pl. a Usersben 27k, Fujitsu meg 24...


notebookba (lenovo T400-ban volt, de sok másba is jó) SATA-I HDD caddy eladó

(#124) Talas


Talas
tag

Légyszi segítsetek abban hogy egy 60gb-os hitachi vinyót ha belerakok egy vipower VP-2528SA2 rackba, akkor azt hogy is kell beüzemelni?

A cucc ajándékba lenne a tesómnak, és az az igazság hogy mindjárt úgy szertném átadni neki hogy működik, mivel ő (na meg én sem) értek igazán az összeszereléséhez.

Formázás, particionálás hogyan?
NTFS -FAT 32 melyiket? a lényeg hogy főleg képeket hurcibálna 3 gép között és a lehető legkevesebb gondot szeretnék neki okozni.

A cucc még nincs nálam, de szertnék addig tisztán látni míg megjön, majd összeeszkábálni. És szombaton már át is kéne adnom neki.

Köszi a segítséget, privi is jöhet.

szerk: ja pio mod, slawe - master érdekes?

[Szerkesztve]

(#125) nemtommi válasza Talas (#124) üzenetére


nemtommi
senior tag

Összeszerelését szvsz. nem lehet elrontani. Szerencsére ezek bolondbiztosak.
Partícionálni vagy Partition Magic-el, vagy XP telepítőlemezzel ajánlanám.
Elötte BIOSban állítsad be az USB-s winchesterek kezelését.
Én NTFS-re állítanám, igaz FAT32 kicsivel gyorsabb.

(#126) Talas válasza nemtommi (#125) üzenetére


Talas
tag

Köszi a gyors választ.

Biosban és nem találtam ilyen opciót hogy usb-s vinyó kezelése, nekem asus a8N-e van, és itt nem igazán találtam ilyesmit.
Nem tudom mit kéne látnom, esetleg leírnád?

(#127) @kos


@kos
tag

Hi! Segítségeteket kérem! Problémám a következő lenne. Toshiba külső vinyó 30 gb. Itthoni gépben megjeleníti a tartalmát másolni is tudok róla a gépben lévő vinyóra, de fordítva már nem megy. Azt írja ki, hogy megtelt a lemez és lekapcsolódik az usb-ről. Vagy olyan is van, hogy nem ír ki semmit csak a másolás közben lefagy, lekapcsolódik oszt kész. Kisebb file-okat rendesen átmásol (pl. képeket), de a nagyobbakkal gondja van (pl. 3 mega felett). Érdekes, hogy melóhelyemen kifogástalanul működik. Mondták azt, hogy biztos akad valamivel, de azt akkor az eszközkezelő kimutatná vagy nem? Minden ötletet hálásan fogadok és köszönöm.

(#128) @kos


@kos
tag

Még annyit, hogy ez egy mp3-as lejátszónak a winchestere így elég korlátozottak a lehetőségeim.

(#129) @kos


@kos
tag

Ok. Közben már átnéztem a topicot és rájöttem, hogy valószínűleg nem kap elég feszt a vinyó. De akkor az irodai gépben miért működik tökéletesen? :F

(#130) Rover623 válasza @kos (#129) üzenetére


Rover623
félisten

Más alaplap?

primus inter pares

(#131) Senior tag válasza @kos (#129) üzenetére


Senior tag
aktív tag

Hiába szabvány, nem egyforma tartalékkal működnek az USB portok különböző gépekben.
Nem biztos, hogy tápfesz hiány, próbáld meg 2 USB-ről. Ha megoldódik, akkor az volt.

Ugorgyunk!

(#132) cigam válasza @kos (#127) üzenetére


cigam
félisten

Ha masik gepen tokeletesen muxik a masolas, akkor nagy valoszinuseggel az otthoni geped nek nem tetszik. Pl. nemtudja rendesen megtaplalni USB-rol. (Van kulso taplalasi lehetoseg? Radugni es ugy megprobalni). Az is lehet, hogy azUSBportod rossz. Nalam is volt mar olyan alaplap, aminek teljesen bizonytalanul mukodott az USB portja.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#133) @kos


@kos
tag

Előtte volt egy 2 gigás mp3 lejátszóm. Annál nem volt ilyen probléma.
A lényeg, hogy a cuccon egy usb bemenet van, meg a töltő bemenet. Ennyi.

(#134) Rover623 válasza @kos (#133) üzenetére


Rover623
félisten

Ha van töltő bemeneted akkor azt is érdemes rádugni...van olyan kábelecske, ami az USB-ből csak az 5V-ot hozza ki...
Hátrány: 2 USB portot foglalsz el, de legalább menni fog!

P.S.:
Egyébként a gyártók szemétsége hogy elhitetik a vásárlóval: pusztán az USB-ről is mindig menni fog tutira...:(((
Meg lehet nézni a 2.5''-es vinyókra ragasztott matricát...5V-on 650-1000mA...miközben a szabvány egy USB portra 500mA terhelhetőséget ad meg...:(((

primus inter pares

(#135) @kos válasza Rover623 (#134) üzenetére


@kos
tag

Öööö, most ezt a 2 USB portos dolgot nem értem igazán. :F

(#136) Rover623 válasza @kos (#135) üzenetére


Rover623
félisten

Az egyiken az adatokat kapja és a tápot, a másikon meg csak tápot...

primus inter pares

(#137) Talas válasza Talas (#126) üzenetére


Talas
tag

#126-ra valaki?

ja és mégegy, ha nem particionálom akkor csak rádugom és megy mint egy pendrive?
érdemes particionálni egyébként, ha csak képeket tárolnak és hordanak rajta?

(#138) Rover623 válasza Talas (#137) üzenetére


Rover623
félisten

Ha nem particionálod, akkor a következőkre alkalmas:
- monitor/hangfal/akármi alá magasítónak
- roppant érzékeny egér alá mousepad-nak
- USB tápfeszültség teszternek
- kézmelegítőnek
- egyéb

primus inter pares

(#139) nemtommi válasza Talas (#126) üzenetére


nemtommi
senior tag

USB Storage support, vagy ilyesmi néven kell lennie.
Amúgy nem valószínú, hogy már gyárilag partícionálva, és formázva lenne, így nem fogod tudni pendriveként használni addig.

(#140) Talas válasza nemtommi (#139) üzenetére


Talas
tag

Köszi, végülis akkor először mint egy új vinyó, úgy kell kezelni. Bocs csak nekem kínai, hogy ez usb-n keresztül hogy megy végbe, ''ilyet még nem kóstoltam''. Na de majd ha meglesz...


Rover
:) alátétből és lomból, meg papírnehezékből már van elég, most már valami használható cucc is kell tesónak.

(#141) @kos


@kos
tag

Na, sziasztok. Rákötöttem a töltőjét az mp3-as lejátszóra, szintén lekapcsol az usb. Beletettem egy usb-s pci-os kártyát, arról az usb 1.1-el hajlandó működni csak hát elég lassú a lelkem. Alaplap csere a jövő héten lesz. Remélem az megoldja a problémát.
Köszi a segítséget mindenkinek!

(#142) Talas válasza Talas (#140) üzenetére


Talas
tag

na megjött a cucc, install ok.

Átlag 30 MB/s olvasással elég jónak tűnik. A max az kb. 36 ról indul.

Gondolom a vinyó kevésbé szereti ha többször felrakom és leveszem a gépről, mint egy flash memó. Célszerű minden esteben a plusz tápot használni? vagy ha elmegy 1 ről is akkor elég az is? A motor nem sínyli meg az indításnál a kevesbb áramot 1 usb-s csatlakozás esetén (elvileg 1 amper kellene neki indulásnál)?
Ha hardver biztonágos eltávolítását választom, akkor nem kellene a vinyó motorjának leállnia? Így forgás közbe húzom le a vezetéket (parkoló állásba tud állni így is a fej?)

Ja és még egy: Ha kikapcsolom a gépet, az usb-n akkor is marad áram és tovább megy a vinyó motorja. Ez így normális?

(#143) erdoke válasza Talas (#142) üzenetére


erdoke
titán

Ha rendesen eltávolítod, akkor nem lesz vele gond. Biztonságosabb 2 db USB-ről használni vagy ha van szabad PS/2 portod, akkor egy egérhez kapott átalakítóval oda is dughatod a tápot.
Szerintem a vindózból való eltávolítással nem kell leállnia a motornak, viszont a gép kikapcsolása után illene.

A legjobb aláírás a héten

(#144) Talas válasza erdoke (#143) üzenetére


Talas
tag

Van elvileg szabad USB portom, de ha PS2 nagyobb áramot ad ki akkor inkább használok átalakítót (erről van valami leírás bekötés - áram- fesz adatok?)

Lehet az a gond hogy biosba be van állítva a billenytyűzetről történő indítás? Néha érdekes dolgokat művel a gép leállás után. Hol a billenytyűzeten marad égve a num lock, hol az egér görgőjének jelzőfénye, de most pl a hálókártya mindkét ledje is világítva maradt kikapcs után.

Már arra is rájöttem hogy ha plusz tápot menetközben akarom rádugni, azt sem díjazza igazán a kütyü. Tehát jó gondolat az, amit már korábban írt valaki, hogy először táp, aztán az adat.

Tesómnak asszem sikerült kinyírnia egy usb portot egykábeles bekötéssel. kb 35 giga átmásolásánál leállt a másolás és hibát írt ki, azóta nem is megy neki az a port. Még jó hogy a vezérlő nem krepált be. Pedig a Hitachinak ez a vinyója, a menetközben az egyik legkevesebbet kajáló HDD-k közé tartozik. Lényeg a lényeg mindig használom inkább a két kábelt én is, mert még egy egyszerű Word mentésnél is bekattogott a vinyó, pedig az alaplapi usb-re lett rádugva.

Előlapi aljzatoknál a kis vezeték keresztmetszet miatt lehet nagyobb az ellenállás, és ha meg van terhelve a vinyó indításakor, akkor leeshet a feszkó is. Ezt majd lehet kimérem multiméterrel.

(#145) citkar


citkar
addikt

üdv
van két 2.5 rackem
egyiket rég használom,benne vinyó jól megy
újba ezt a vinyót berakom s gépre kötöm felismeri a tárolót de meghajtót nem ad ki,azt írja a kezelőnél h inicializáljam,de akkor elevsztem az adatot nem? nem tettem meg,vissza régi rack,ott megy,megint újba s megint inicializáltatni akarja a ivnyót

muszáj ezt megtenni az új racknél? v elekrülhető?

(#146) citkar válasza citkar (#145) üzenetére


citkar
addikt

senki nem tudja miért kell újraparticionálni ha a másik rackbe teszem?

(#147) citkar válasza citkar (#145) üzenetére


citkar
addikt

ha az új rackben particionálom a vinyót ott jól megy,de utána még ha átalakítóval rendesen rákötöm egy ide kábelre akkor is újra kell particionálni
ezek szerint ha behal a rack elevsztem ami rajta van v még egyet evszek?

miért van ez,nem lehet elkerülni?

(#148) nemtommi válasza citkar (#147) üzenetére


nemtommi
senior tag

Ha IDE kábelen particionálod, akkor sem működik a rackben?
Amúgy eléggé x aktás esetnek tűnik. Más vinyókkal is ezt csinálja?

(#149) citkar válasza nemtommi (#148) üzenetére


citkar
addikt

noti vinyó,átalakítóval tudom ide kábelre kötni
s igen,akkor is ilyen
vki olyasmit modnott h talán másképp inicializál v másképp osztja ki a particiót,nemtom

keresek vkit aki ért ezekhez


két vinyóval is ugyanezt csinálja
ha lényeges transcend storejet 2.5 a rack tipusa


ja és ha a transcend rackbe rkaom , particionálás után tökéletesen megy,az a baj h ha a rack behal particionálnom kell h használhassam a vinyót,de akkor oda minden adat

[Szerkesztve]

(#150) nemtommi válasza citkar (#149) üzenetére


nemtommi
senior tag

Vágom, nálam is van pár ilyen megoldás (rack, meg IDE átalakítós is)
Szvsz felejtsd el ezt a racket, ha fontos dolgokat is akarsz tárolni a vinyódon.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.