Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:49:35

LOGOUT.hu

Külső 2,5'' mobil rack-ek topikja
Kérdezés előtt, kérjük olvasd el az alábbi összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#801) zeusz55


zeusz55
senior tag

Amugy ő lett kinézve Western Digital Blue Mobile 500GB (WD5000LPVX)

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – =FOR SALE=

(#802) syler123


syler123
veterán

Sziasztok!

Tudnátok nekem ajánlani valamilyen 2,5"-os külső hdd házat?

Van egy seagate st1000lm024 1tb hdd-m és a htpc melegedésének csökkentése érdekében szeretném ezt a hdd-t rack-be tenni. A htpc usb 2.0-ás, de a pc-m usb 3.0, szóval jó lenne ha tudná az usb 3.0-át. Jó lenne ha fém lenne, mert melegedős a hdd.

Köszönöm előre is a segítséget.

Jah még annyi hogy ebay is játszik.

(#803) King Unique válasza syler123 (#802) üzenetére


King Unique
titán

téma összefoglaló, táblázat...

[ Szerkesztve ]

(#804) syler123 válasza King Unique (#803) üzenetére


syler123
veterán

Azt néztem, de a bőség zavara :)

Pl ez érdekelne, hogy nem lövök-e vele mellé.

Esetleg valami picit drágább is érdekelhet, de ha ez is működik rendesen, akkor nem vennék fölöslegesen másikat.

A csavarok amiket nekem kell venni hozzá nem olyanok, mint amivel a dvd meghajtókat rögzítjük?

(#805) batagy válasza syler123 (#804) üzenetére


batagy
őstag

Nem lősz mellé nagyon, szerintem az egy jó kis rack. No azért ne várj precíziós készüléket, de a pénzét nagyon megéri. Itt készítettem egy gyors review-t. Amit írtam adatsebességet, ne vedd figyelembe, mert rosszul teszteltem. Valamelyik későbbi hozzászólásban szerepel a javítás.

Csavarokat ezt veheted. Itt írtam róla.

Igazából a céloddal az a gond, hogyha kiteszed a vinyót külsős rackbe, akkor az fog jobban melegedni, bár nem tudom a mostani hűtésed milyen. Szóval ebben a rackben azért 24/7-ben nem hajtanám a vinyót. :N

[ Szerkesztve ]

(#806) King Unique válasza syler123 (#804) üzenetére


King Unique
titán

Nehéz csak úgy ajánlani egyet, mert bő a választék, de pont erre hivatott a táblázat, h támpontot adjon és mki megtalálja a magának valót. :)
Nem tudom hirtelen ODD-hez milyen csavart adnak, de ezekhez M3 kell, amiről fentebb szintén volt szó: [link], [link]
hoppá, beelőztél... :D

[ Szerkesztve ]

(#807) syler123 válasza King Unique (#806) üzenetére


syler123
veterán

Azt is írták hogy az m3 nem jó, mert nagy a feje :) Jó mindegy pc boltban úgyis kérek majd olyat ami jó hozzá. Szerintem bepróbálom a noname házat. Nem írtak rosszat róla.

batagy: :R Igen olvastam is, azért gondoltam hogy jó lehet, csak gondoltam megkérdezem, hátha volt azóta negatív tapasztalatod.

Hát rosszabb sem lesz, mint a házban :D Az be van fűtve rendesen, meg kicsi is a ház. Nem jár benne a levegő, melegszik. Meg ugye gyors kötözővel van behelyezve ez 2. hddnek :D Másik hdd-re töltök, erre csak rámásolom és tárolom, szóval úgy még jó is lehet. :)

ViaLAN EPC3 ház egyébként, amibe 2 hdd-t tettem.

[ Szerkesztve ]

(#808) DrGonzo22


DrGonzo22
őstag

Sziasztok!

Egy Hitachi (HTS545050B9A300) (5V 700mA) típusú HDD-hez keresek külső mobil racket. Főleg USB 2-es eszközeim vannak, de ugye jól gondolom, hogy egy USB 3-as mobil rack visszafelé teljesen kompatibilis, és akkor a jövőre nézve inkább ilyet lenne érdemes választani. USB 2-ről használva szerintetek szükségem lesz Y-kábelre? Vásárlási utalványom van (5000 Forint), úgyhogy nagyjából ilyen árban kéne választanom.

Formára, színre.. ezek tetszettek meg:

[LC Power LC-25U3-BECRUX 2.5" mobil rack SATA fekete]

RaidSonic ICY BOX IB-231StU3-G 2.5" SATA HDD külső ház USB 3.0 vagy az IB-230Stu3-G

i-tec MySafe Advance 2.5" SATA HDD külső ház USB 3.0 /MYSAFEU311/

Előre is köszönöm a segítséget!

(#809) King Unique válasza DrGonzo22 (#808) üzenetére


King Unique
titán

Menni fog 2.0-ban is, Y kábel egy 2,5" 7200-ashoz kötelező USB2-ben, 5400-ashoz ajánlott, de ha elmegy rendesen 1 db portból (hátlapi), akkor ok. Ráadásul legtöbb 2,5" USB3 külső rackhez már csak szimpla kábelt adnak, ritka az Y (LC-power az), max külön veszel hozzá, ha kellene.
Aztán fontos a HDD megfelelő csavaros rögzítése, mert soknál csak bele kell csúsztatni és lötyöghet benne...
Raidsonic is minőségi, de volt akinél ezt a típust HD Sentinel nem ismerte fel.
LC-Power talán első körben, mert az vsz ASMedia chipes=HDS kezeli, csavaros rögzítésű, legalábbis az XL az az [link] és Y kábelt adnak hozzá.
Esetleg nézd meg az összefoglaló táblázatot, ott is össze van szedve sok típus.

(#810) DrGonzo22 válasza King Unique (#809) üzenetére


DrGonzo22
őstag

Köszi:) Igazából annyiban meg van kötve a kezem, hogy csak az aqua.hu kínálatából tudok választani (utalvány). És ott LC-powerből csak ez van: LC-25U3-BECRUX 2.5" mobil rack SATA fekete. Y-kábel ez alapján jár hozzá, már csak a csavarozás kérdéses akkor. Amúgy kinézetre is egyből ez a darab tetszett meg:)

(#811) King Unique válasza DrGonzo22 (#810) üzenetére


King Unique
titán

Raidsonic is jó, de az szerintem nem csavarozós és vsz néha eltérő chipek miatt, de HDS támogatása is kérdéses, már pedig az fontos lenne gondolom.
Néztem aqua-ás kínálatot , vannak jófélék, de feltűnően sok az USB2-es is , ami kilőve ugye, USB3-asba Delock, Chieftec, Thermaltake (ez csavaros és elég minőségi, csak az ára...), Zalman házak is jók, csak túl drágák...ez az LC-Power "allinone" mérlegelve mindenképpen jobbak közé tartozik. :K

[ Szerkesztve ]

(#812) DrGonzo22 válasza King Unique (#811) üzenetére


DrGonzo22
őstag

Igen köszi, azt fogom választani. Amúgy az sem annyira gond, ha nem csavaros, mert házon belüli használatra lesz, nagy erők remélhetőleg nem fognak rá hatni:)

(#813) ImI87


ImI87
őstag

Hello!

Egy 1Tb-os 5400rpm-es 2,5"-os WD vinyóhoz keresnék külső házat, amit laptop mellé használnék kiegészítő tárhelynek. Szeretnék jót venni, ami minden szempontból megfelelő. Ehhez mérten az ára is lehet magasabb, ha muszáj.

fém ház
usb3
csavaros rögzítés
hds kompatibilis
design nem fontos

Mit ajánlotok manapság ? :F

(#814) King Unique válasza ImI87 (#813) üzenetére


King Unique
titán

Fenti (excel) táblázatban találsz alternatívákat!

(#815) ImI87 válasza King Unique (#814) üzenetére


ImI87
őstag

Köszi, nézegettem, és még ezeket is találtam:
Sharkoon Quickstore Portable USB 3.0 - 6K
Arctic 2,5" HDD Enclosure - 7K

A listából:
Delock 42475 - 9K
Thermaltake silver river 5G - 7K

Ezek közül melyik lenne a legjobb ? :F

Legjobban a Delock 42488 szimpatikus, de az 13K, nem tudom, hogy megéri-e a majdnem dupla árat......

[ Szerkesztve ]

(#816) King Unique válasza ImI87 (#815) üzenetére


King Unique
titán

Ezek közül, amik csavarosak, az a 2 Delock és Thermaltake-ben nem voltam / vagyok biztos, de lehet az is, utóbbi elég minőségi db.
A 42488 a multi 4 db - USB2 / USB3 / eSATA / eSATAp interfészek miatt olyan drága, értelem szerűen, ha utóbbi 2.re nincs szükséges, akkor felesleges megvenni, megteszi a 42475 is, bár az se olcsóbb annyival.

(#817) Dulika1978


Dulika1978
csendes tag

Sziasztok!
Olyan kérdésem lenne hogy ki szeretném cserélni a DELL 3537-157813 laptopomba lévő 1 TB (2, 5", 5400 rpm, SATA3, 9,5 mm?) vinnyót egy SSD-re és a régi vinnyót szeretném egy Hdd boxba (mobil rack) beépíteni.
Olyan szeretnék ami usb 3.0 legyen és csavarozható legyen. nézegettem a táblázatot de nem tudok dönteni
köszi

(#818) mrmft válasza ImI87 (#815) üzenetére


mrmft
senior tag

Ha delockot veszel az uzletben nyisd ki!
Nekem 2db 42486-osom van. Elkovettem azt a hibat, hogy nem nyitottam ki az uzletben oket. Mind a ketto rack teteje ossze volt karcolva a gyari csomagolas alatt. Irtora orultem neki.
Egyebkent szepen mukodnek, csak rossz rajuk nezni. Plane ugy, hogy nem en inteztem el a fizimiskajukat.

(#819) zeusz55 válasza mrmft (#818) üzenetére


zeusz55
senior tag

amugy sem kell őket nézegetni, mert nagyon izléstelen a kinézete :D de legalább tényleg jól müködnek... és nem áll fenn a veszélye hogy beletöri az ember a csatlakozót!

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – =FOR SALE=

(#820) Plehboj


Plehboj
tag

Tudnátok nekem ajánlani olyan 2,5"-os külső hdd házat,ami... ?

- USB 2-es (nem 3-as)
- csavaros a merevlemez rögzítése
- fémből van (műanyag kizárva)
- itthon kapható (nem ebay, Kína stb.)
- az ára max 3 e Ft

(#821) King Unique válasza Plehboj (#820) üzenetére


King Unique
titán

Ott a fenti táblázat, aminek hamarosan lesz majd újabb verziója, linkekkel (gyártó, ár), de addig rákeresni se túl melós szerintem.
Max 3k keret szűkös lesz, ahogy nézegettem legolcsóbb USB3-asok is inkább 4k körül vannak, ha ennél olcsóbban kell, akkor használtan, v ebay és tarsai..

(#822) zeusz55 válasza Plehboj (#820) üzenetére


zeusz55
senior tag

EZT

ajánlom nekem ilyen volt, nagyon jó, csak nem csavaros, de valami filc anyaggal ki tudod pótolni!! 5*

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – =FOR SALE=

(#823) King Unique válasza King Unique (#821) üzenetére


King Unique
titán

Bocs..ha csak USB2-es kell, akkor jó a fentebb ajánlott, de igazából azok 1-2k körül vannak, szal keretbe biztos bele fog férni. :K

(#824) Plehboj válasza zeusz55 (#822) üzenetére


Plehboj
tag

A PCX oldalán van erről egy vélemény:

Nagyon jó kis vinyó-tok, tulajdonképp nem is noname hanem Coolink márkájú. Pozitívumok: 20-30 MB/s-kel másol, adnak hozzá kis bórtokot is. Negatívumok: Egy Y usb kábelt adnak hozzá ami nem forgatja meg a vinyót ha csak az egyik van csatlakoztatva, így sat-beltérihez/médialejátszóhoz venni kell még hozzá egy párszáz forintos kábelt.

Ez igaz ???

(#825) zeusz55 válasza Plehboj (#824) üzenetére


zeusz55
senior tag

Nekem wd 500 5200as winyo wolt bene 1 usb kábel gépnél witte rendesen tvnél nem tudom! ha jol tom ez az y probléma csak usb3 eseten al fen?

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – =FOR SALE=

(#826) King Unique válasza zeusz55 (#825) üzenetére


King Unique
titán

Ezt hogy érted, USB3-as külső vinyóra?
Mert nem attól, hanem benne lévő HDD-től és eszköz (pl. TV) USB portjának áramleadó képességétől, valamint kábelhossztól függ. Ugyanúgy lehet ilyen USB2-es külső vinyóvál, külső mobil racknél is tápprobléma.
Magával USB3 porttal meg nyilván nem, mert több áramot ad le.

(#824) Plehboj: ezt nem értem, mert Y lényege pont az, h 2 vonal, 2 db USB port együttes használata, aminek elegendőnek kell lennie 2,5" külső HDD-nek. Itt talán arra gondolhatott, h ha adott eszközön csak 1 db USB2 port van, akkor adni kell neki külső tápot, pl. aktív hubról.
Ha félreértelmeztem vmit, akkor bocs.

[ Szerkesztve ]

(#827) zeusz55 válasza King Unique (#826) üzenetére


zeusz55
senior tag

Akor ezt roszul tudtam! Sztem nem lesz gond! am milyen vinyoval hasznalod?

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – =FOR SALE=

(#828) batagy válasza Plehboj (#824) üzenetére


batagy
őstag

Azt a kivastagított mondatot én se értem.

Ahogy King Unique mondta, a vinyótól függ és a gépen lévő porttól függ, hogy 1 db USB2 elbírja-e. Ha nem, akkor 2 db USB2.0 biztosan. Tehát a véleményíró valamit erősen félreértett. Y kábel esetén ha egyik nem bírja, akkor mindkét végét be kell dugni, de újabb kábel nem szükséges.

Olyan fordulhatott elő, hogy valaki a Y végből csak azt a felét dugta be, ami igazából a plusz leágazás, tehát a kábel eredeti végét esetleg nem csatlakoztatta, akkor valóban nem viszi. De ez utóbbi user error.

Az eredeti kérdésedre, sajnos nem tudok olyat, ami itthon kapható és csavaros rögzítésű. Hátha King tud...

(#829) King Unique válasza batagy (#828) üzenetére


King Unique
titán

nem tudok én se csavarosat így elsőre, inkább USB3-asokra vagyok szakosodva :D
ráadásul, ha találok is hirtelen, mivel régi USB2-es, idehaza már nem kapható, kifutott termék...legjobb ezeket ebay és hasonló helyekről levadászni, csak kollegának meg az nem jó...

(#830) artiny


artiny
őstag

Tudnátok ajánlani kulso hdd re való hdd racket (márkát vagy tipust)?
van egy 1tb 2,5" wd hdd.m amit kulso hdd nek szeretnek hasznalni.
valami fele kovetelmeny:
-USB 3,0
-nem tudom hogy szokott e ilyen lenni,de hogy lealljon a hdd ha nem hasznalja vagy ha lehuzom a geprol,tv rol akkor ne ártson a hdd nek szoval van valmi vedo funkcio ezekben a hdd dobozokban
-orulnek valami gumizott doboznak ami vlami modon ved az utestol

[ Szerkesztve ]

(#831) King Unique válasza artiny (#830) üzenetére


King Unique
titán

Összefoglaló táblázatot nem nézted :F
Azt nem írtad, milyen WD vinyó, mert van a WD10TPVT=12,5 mm, meg a WD10JPVT/-X=9,5 mm, tehát rackbe is olyan kell, amibe belefér?
Van az üresjárati leállítás és a leválasztáskori, utóbbit PC / TV esetében is érdemes manuálisan megtenni, aztán, h valóban le is állítja e rendesen, az már benne lévő vezérlő chiptől, annak firmware-étől is függ.

Ütésálló 2,5" külső vinyók leginkább egybeszerelt, kompakt kivitelben vannak, de külső mobil rack is akad, pl. Raidsonic kínálatában: 1, 2. Bár azért megjegyzem, egy kompaktnál, a többrétegű ütésálló burkolat vsz jobban véd, mint ezek.

[ Szerkesztve ]

(#832) g-one válasza leikomessi (#549) üzenetére


g-one
csendes tag

Szia!

Azt próbáld ki,vagy nézz utána,hogy ha tv-re rákötöd kap-e elég áramot.Ugyan is nemrég vásároltam M-tech usb2.0 külső háza ami tökéletesen működik csak a tv-k nem érzékelik.És sokan a tv-be épített lejátszóhoz vesznek külső tárolókat.

üdv.

(#833) batagy válasza g-one (#832) üzenetére


batagy
őstag

Egy 2012-es hozzászólásra reagáltál.

(#834) haddent


haddent
addikt

hello

szeretnék segítséget kérni, mert az excel táblában találhatóak közül nem találtam könnyen beszerezhetőt..
Egy USB3.0 (ha van esata is annál jobb!) rack kéne, SSD lesz benne, tehát a leglaposabb formátum a legjobb. A kérdés az, hogy mindnek kell-e 5V táp. Ilyeneket néztem "NATEC Hippo USB 3.0, 2.5", fekete, alumínium", jó árban van, szép jó minden, de 5V csati ott van rajta. Nem tudja azt az USB -ről leszipókázni? :F Van olyan, ami képes erre? (Azaz 1 kábel elegendő neki)

(#835) batagy válasza haddent (#834) üzenetére


batagy
őstag

5V táp mindnek kell, a kérdés az, hogy külső DC tápről vagy USB-ről veszi-e.
Olyat, ami külön 5V DC tápot kér, olyat ne vegyél.

Értelemszerűen az a jó, ha az USB-ről veszi a tápot. Nagyok sok ilyen van. Ha USB3-ast keresel, akkor biztosan nagy a választék. Ha USB3 és eSATA-t is szeretnél, na az már eléggé szűkös.

Az, hogy 1 USB kábel elég, vagy Y USB kábel kell, az attól függ hogy a HDD/SSD mennyi áramot vesz föl. Mindenképp nézd meg az SSD specifikációjában ezt, mert könnyen lehet hogy 1 db USB nem viszi el. 1 db USB3.0 port 900 mA-t ad, 1 db USB2.0 port 500mA-t bír.

Amúgy SSD-t külső rackbe tenni, nem tudom mi értelme van? Mert az SSD előnye a gyorsaság, éppen azt veszed el vele.

(#836) haddent válasza batagy (#835) üzenetére


haddent
addikt

USB3 -al nagyon sokat nem kéne, hogy veszítsen :F Egyébként az értelme az, hogy pendrájv helyett nagyobb, gyorsabb, biztosabb megoldás.

(#837) batagy válasza haddent (#836) üzenetére


batagy
őstag

Hát az USB3.0 a névleges sebességet biztosan nem éri el. Talán max 120-150 Mbyte/sec-re felmegy?...
Persze lehet hogy még így is valóban gyorsabb, mint egy pendrive.

Egy dolgot még ne felejts el. A TRIM funkció külső USB3 porton valószínűleg nem működik. Ami annyit jelent hogy az SSD gyorsabban elhasználódik.

[ Szerkesztve ]

(#838) King Unique válasza batagy (#837) üzenetére


King Unique
titán

SSD-től függ (+ vezérlő, gép), h milyen gyors lesz USB 3.0-n, de az átlagos SSD-ket nem lassítja különösebben :N
Egy alap gyári külső is tud 180-200 MB/S körül [link], de a brutálabbak már feszegetik Mac-en az USB 3.0 kb. 400 MB/s határait.[link]
A Thunderbolt csatisak meg még vadállatabbak [link],igaz áruk is ;]

(#834) haddent: az meg nem igaz, h nem könnyen beszerezhetőek :N , direkt az ismertebb gyátók cuccai lettek összeválogatva, csak meg kéne túrni google-t, v jobban megnézni webshopok kínálatát...

[ Szerkesztve ]

(#839) batagy válasza King Unique (#838) üzenetére


batagy
őstag

OK, akkor csöppet el vagyok maradva. Nem tudtam hogy külső SSD is terjed. :Y

Akkor rendben.

(#840) haddent válasza King Unique (#838) üzenetére


haddent
addikt

Akkor módosítom: az a 2-3 nagyobb webshop amit ismerek és használok, ott nem láttam :(
De látom te akkor vágod ezt a külső ssd dolgot. Az ottaniak közül eminent em7033 -et néztem ki, az se lassítaná túlzottan? Látom, hogy ezek mind olyan, hogy 1 usb és 1 5v táp. Egy SSD azért jó eséllyel indul arra, hogy CSAK usb-vel elfusson, nem? Ha nem, akkor adnak hozzá USB-5V tápkábelt?

Ha az a kiszemet doboz nem (elég) jó ssd mellé, akkor tudnál egyet ajánlani? :R

[ Szerkesztve ]

(#841) King Unique válasza batagy (#839) üzenetére


King Unique
titán

Hát annyira azért még nem, csak akinek van rá elég dellája... :(
Meg ez a TRIM támogatás se teljesen egyértelmű, főleg többi interfésznél.

(#840) haddent : az tűlzás, h vágom , el se terjedtek még ezek nagyon, csak szeretek előre képben lenni, informálódni kicsit. :D
Sebesség szerintem attól függ, h milyen SSD-t pakolsz bele és géped alaplapi vezérlője mit tud, mert az egyes USB 3 chipek közt is akadnak kisebb eltérések. Másik, h miről /mire másolsz vele, mert ha vmi régi HDD van a másik oldalon, akkor azt nem fogja tudni tartani vele a lépést.
Legtöbb 2,5" USB rack elmegy 5 V-ról, az hogy adnak mellé USB Y kábelt, v éppen egy + DC kábelt, annak használata általában opcionális, ha nem lenne elég előbbin a kraft.
De nem is igazán értem ezen irányú kérdésedet, mert USB=adat+táp , + ha szükséges kiegészítő USB DC táp, tehát mért nem menne 1 db kábelről :F

[ Szerkesztve ]

(#842) DeathAdder


DeathAdder
veterán

Hali.

Egy RaidSonic külső házba még mindig a Hitachi 5K1000 a leggyorsabb?
Fontos volna a sebesség, ezért kérdezem.
úgy látom a szekvenciális írás olvasás ennél a típusnál kb. 110/110

Van esetleg ennél is gyorsabb alternatíva?

(#843) King Unique válasza DeathAdder (#842) üzenetére


King Unique
titán

Ennél csak 2,5" 7200-asok gyorsabbak (vagy SSD, SSHD), de ugye áramellátás, melegedés miatt külső adattárnak azok kevésbé ajánlottak. Legtöbb 2,5" 5400-as HDD ezt a 11x MB/s értéket tudja szekvenciálisan, de ez csak nagy fájlok másolásánál annyi kb.
Mihez kéne, h annyira sebességre kihegyezve a dolog?

(#844) DeathAdder válasza King Unique (#843) üzenetére


DeathAdder
veterán

BD25/50 filmek gyors felmásolása végett szeretnék minél gyorsabbat.
Olvastam róla kicsit, és valóban nem mernék 7200-ast tenni a rack-be, ami nyilván gyorsabb.
Szerinted jó választás lehet az általam említett vinyó, vagy inkább mást ajánlanál?

(#845) King Unique válasza DeathAdder (#844) üzenetére


King Unique
titán

Jónak mondható 3 év garival, olcsó is :K , de többi se rossz [link]. Külső 2,5" Hitachi Touro Mobile-ok uezen belsővel eléggé parkolják az olvasófejet, de igazából többi - Toshiba, WD - is, bár utóbbinak gyári progijával rá lehet állítani.[link]. Persze nem kell ezt a parkolás dolgot se túlmisztifikálni (HDS-ben korlátozható külsőknél), mert egy szükséges művelet, csak, ha nagyon megszaporodik és sok leállás-indulás is társul mellé, akkor lehet élettartam rövidítő hatása.
Teljesítményre nagyjából egykutya mind, de ahogy telik meg a drive úgy lassulhat másolás, vmint másik HDD-nek is tudnia kell azt a tempót, mert ha az tele van, töredezett, v alapból lassabb, akkor az fogja visszafogni a sebességet.Ha vmi új, brutál SSD, az nyilván nem. :D

[ Szerkesztve ]

(#846) DeathAdder válasza King Unique (#845) üzenetére


DeathAdder
veterán

Igazából egy még újnak mondható 3TB WD RED -ről fogok kizárólag másolni nagy fájlokat, ami egyébként soha nincs közel sem tele, és amit csak is tárhelynek használom.
Így talán USB 3.0 csatlakozón keresztül nem okozhat gondot a stabil 100 mb/s másolás nagy fájlok esetén.

Látom amit linkeltél és amire válaszolt djculture, miszerint a 750 wd blue skorpió sokkal jobb választás lenne, mint az előbb felsoroltak, de nem nagyon akarok 7200-ast tenni rackbe, még ha nem is zavar, hogy csak 750-es.

Gondolom ezt te sem ajánlod? :N

(#847) King Unique válasza DeathAdder (#846) üzenetére


King Unique
titán

Nem mondom, h nem, csak kevésbé. USB3-on 7200-as is elmegy már, Y kábel nélkül is akár, gyorsabb lesz vmivel, de nem olyan hű de sokkal, mert adatsűrűség is számít sebességnél, és abban a WD-ben még 2*375 GB tányér van, az új 5400-asokba meg 2*500 GB. Ha én nagyon ki akarnám hegyezni HDD fonton a sebességre a dolgot, akkor 7200-as Hitachi 7k1000 (HTS721010A9E630) tennék bele, viszont egyrészt HDS szerint kicsit magas az indítóárama [link], másrészt látszik, h szekvenciálisan=nagy fájlok másolása annyival nem gyorsabb se ez, se a WD, az új 5400-asoknál (Toshiba MQxxx, WDxxxLPVT) . [link]

(#848) DeathAdder válasza King Unique (#847) üzenetére


DeathAdder
veterán

A magas indítóáram a 7200-as Hitachi 7kxxx esetében Y kábel nélkül problémához vezethet?
Most gondba estem, hogy 7k -t vegyek-e 5k helyett, ami szerintem igen jó áron van.

Az általad linkelt tesztek alapján a 7k valóban gyorsabb lehet stabilan 10-20 mb/sec -el?

Ill. az érdekelne még, hogy ott a tányérok elrendezése szempontjából mennyivel volna rosszabb választás egy 7k750, és a találatlistán miért írja, hogy 7k750, 500 gb? :F

Nagyon köszi :R

(#849) cidalain


cidalain
veterán

Sziasztok.
Külső merevlemez házat szeretnék venni. Van valami jó vétel mostanában a piacon?
2,5" Sata notebook HDD-t tennék bele. Elsősorban biztonsági mentés tárolása, néha adathordozás (ha a 8 GB pendrive nem elég). Gépemen van USB2, USB3, és eSata port is, de a más gépekkel való kompatibilitás miatt USB3 csatolós kellene. Jó lenne natúr alu, vagy alu-fehér kombinációban.

Olvastam a fenti táblázatot, de amiket én tudnék venni azok nincsenek benne :)
Illetve mit jelent a HD sentinel támogatás? (nem ismeri fel, nem mutat kondíciót, stb?)
Miért lényeges a csavaros HDD rögzítés, ha egyáltalán lényeges?

Ezekről mi a véleményetek?
LC-Power EH-25U3B Elektra ~3400
RaidSonic ICY BOX IB-252STU3 ~4700
RaidSonic ICY BOX IB-232STU3

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#850) King Unique válasza DeathAdder (#848) üzenetére


King Unique
titán

USB3-on több 7200-as elment 1 portból, de nyilván nem lett mind végigpróbálgatva, ill HDS adatait sem kell szentírásnak venni. Igen gyorsabb vmivel a 7k1000, pont az 500 GB / tányér adatsűrűség miatt, ha csak 750-eset vezzel, azzal ugyanott vagy, mint a WD Black-el.

(#849) cidalain: nincsenek benne, mért honnan rendeled...?
Jók a lenti házak, de nyilván konkrét tapasztalat nincs velük, itt sincs letesztelve minden. :N Csavaros rögzítés, a HDD fixálása miatt lényeges, mert egyik-másik háznál lötyöghet benne, ami SATA csatlakozónak sem tesz jót.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.