Hirdetés

2024. június 3., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:20:45

LOGOUT.hu

Üdvözlet minden kedves látogatónak, akit érdekel ez a remek kikapcsolódási forma. Legyen az hobbi vagy sport szintű.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51851) A_ScHuLcZ válasza Steady74 (#51839) üzenetére


A_ScHuLcZ
addikt

Értem, akkor kicsit fenntartással kezelem az ott olvasottakat. :)

Én most a 22-es főzsinór mellé Power Pro 15-öst vettem dobóelőkének, kíváncsi leszek rá. Amin meglepődtem, és csak itthon vettem észre, hogy meglepően alacsony ennek a Power Pro-nak a szakítószilárdsága, 9kg. Fogja bírni, ha netalántán horogra akad valami méretesebb hal? A horogelőke 12-es fonott lesz, hogy az szakadjon előbb, ne a teljes szerelék.

Ehhez a dobóelőkéhez mekkora kosarakat használhatok biztonsággal 390H-s 30-100gr botnál? Most az a terv, hogy kipróbálom a TF Long Cast kosarakat, vettem belőle 25-35-45-55-ös méreteket.

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#51852) Steady74 válasza A_ScHuLcZ (#51851) üzenetére


Steady74
Topikgazda

Ha nem extrém mód terheled a botot, akkor a 15ös elég lesz. 55 gr-os kosárrala 100m nem gondy ha nem kell ekkorát dobni akkor elég lehet a 45ös is. Ha viszont kemény a talaj, akkor kellhet az 55 gr, mert arra jobban rá bírsz feszíteni a spiccel, az nem húzza el a kosarat a fenéken.

(#51854) hermanyi válasza Spoon16 (#51850) üzenetére


hermanyi
őstag

Érdekesen fájdalmas hangja volt :D
Akkor úgy 2 percig azért b@sztatta a csőröm ,de hál istennek hamar túl lettem rajta .

[ Szerkesztve ]

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#51855) Steady74


Steady74
Topikgazda

Urak, lassan szervezhetjük az őszi közös pecát! Hamarosan nyílik a topik és oda várjuk a jelentkezőket, ötleteket.

(#51856) Spoon16 válasza hermanyi (#51854) üzenetére


Spoon16
tag

Gondolom “ez egy ilyen szakma”.

(#51857) hermanyi válasza Spoon16 (#51856) üzenetére


hermanyi
őstag

Olcsó bot olcsó alkatrész ( ha van ) drága bot drága alkatrész . Effektíve nem lett volna neki szabad , kapott már sokkal nagyobb terhelést is . De nincs mit tenni . Remélem cserélik . Ha nem akkor húzós lesz ha új Whisker x tagot akarok.

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#51858) Szeszkazán válasza Steady74 (#51855) üzenetére


Szeszkazán
senior tag

Pont tegnap agyaltam rajta én is, lassan esedékes lenne :C
Gyermely ??

[ Szerkesztve ]

(#51859) FireFox1996 válasza Steady74 (#51855) üzenetére


FireFox1996
őstag
LOGOUT blog

RSD csepeli verseny pálya :)
Azok a fehér kockák :)

[ Szerkesztve ]

<< Nem szabad félni a kudarctól, játszd végig a játékot ! >>

(#51860) Steady74 válasza FireFox1996 (#51859) üzenetére


Steady74
Topikgazda

Nyiss kérlek egy topikot és ott beszéljük meg, nekem jó a Gyermely is, ott még úgysem voltam, de PechnyomagasanülökmégmindigaládánGergely meg már igen.

(#51861) FireFox1996 válasza Steady74 (#51860) üzenetére


FireFox1996
őstag
LOGOUT blog

[link]

<< Nem szabad félni a kudarctól, játszd végig a játékot ! >>

(#51862) joe979 válasza FireFox1996 (#51859) üzenetére


joe979
aktív tag

Aha persze, előtte megszóród a pályát minden este vagy hajnalban ;]

Szissz

(#51863) FireFox1996 válasza joe979 (#51862) üzenetére


FireFox1996
őstag
LOGOUT blog

Anélkül is sz*rá verlek titeket ott a pályán ;)

<< Nem szabad félni a kudarctól, játszd végig a játékot ! >>

(#51864) Steady74 válasza FireFox1996 (#51863) üzenetére


Steady74
Topikgazda

A botokkal igen :DD

Azt hallottam, hogy valami szerves cucc ömlik a kisdunába napok óta, és hogy nagy és sok harcsát fognak. igaz ez?

(#51865) FireFox1996 válasza Steady74 (#51864) üzenetére


FireFox1996
őstag
LOGOUT blog

Hát a verseny pályán idén még nem láttam harcsát, ami hazavihető utoljára tavasszal láttam :Y
Egyébként ha jól tudom a verseny pályán a legtisztább víz az egész szakaszon. Mögötte jön egy szennyvíz tisztító, onnan szoktak befolyni az odanemvaló dolgok.

<< Nem szabad félni a kudarctól, játszd végig a játékot ! >>

(#51866) vendingo válasza FireFox1996 (#51863) üzenetére


vendingo
veterán

Isten nem ver bottal :D

[ Szerkesztve ]

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#51867) Gabesz87 válasza Gabesz87 (#51835) üzenetére


Gabesz87
veterán

Ja, azt ki is hagytam a vasárnapi horgászat beszámolómból, hogy az Eurostart Master Class botom (3,6m) spiccvége valahogy letört. Nem tudom mikor, és hogy, de az egyik bedobás előtt vettem észre. Ott van még mondjuk a tartalék, ami volt hozzá, zöld színű (ez amúgy keményebb, mint a sárga, vagy csak a színe más?), de most megelőztük a cserét azzal, hogy lecsíptük a letört véget, és használtam tovább. Viszont vennék azért egy sárga spiccet, mert az legalább könnyen látható. Csak épp nem találok. Tudtok segíteni, hol lehetne kapni? Mert vagy más bothoz van, vagy más mérethez, vagy nem sárga, amiket találtam.

(#51868) bilon73 válasza Gabesz87 (#51867) üzenetére


bilon73
aktív tag

hívd fel az eurostart. ha szerencséd van, van hozzá pótspicc, ha nincs akkor nincs :) akkor azt mondják, hogy próbálgass mást, hátha valamelyik jó. :)

(#51869) jjohn válasza A_ScHuLcZ (#51851) üzenetére


jjohn
aktív tag

Szia!

Kamasaki Super Braid 100m 0,14mm fonott Horgász Zsinór Szakító sz.: 11,2kg. Én ezt használom dobóelőkének a 20-as főzsinórhoz folyamatosan, és folyó vízen is megállja a helyét.

A szereléked bírni fogja a nagyobb halakat is, jól beállított fékkel. Ne legyen nagyon akadós a terep, akkor indokolt a nagyobb szakítószilárdságú zsinór.

Egy 45 grammos kosár megfelelő, megtöltve kb 60-70 gramm lesz ezt biztonsággal és messzire dobhatsz.

Az okosok azt mondják, hogy a bot teljes dobó súlyának kb 60 % a legideálisabb a táv dobáshoz. De maximális dobósúllyal is lehet dobni a bot bírja csak nem pl 90 m-t hanem kevesebbet.
Hozzáteszem nekem pl 390H 60-120-asom van. És kb 200 g-al megtöltve 15 méterig biztonságosan merek dobni, persze nem mint állat.

Úgyhogy csak bátran 60-70 g-al messze tudsz dobni és kísérletezz bátran és óvatosan.

[ Szerkesztve ]

(#51870) Palesztin994


Palesztin994
aktív tag

Sziasztok!
Szerintetek mekkorát lehet dobni egy Greys Prodigy GT4-el? Normális felszereléssel gondolom, tehát egy 14000-es ultegrával és mondjuk egy 22-es trabucco távdobó zsinórral (19es- power pro előkével).
A 120 méter azért gondolom sima, de mondjuk 150-et meg lehet dobni vele? Eddig azon gondolkoztam, hogy veszek egy shimano tribal tx9A-t, de nem tudom van-e értelme 105 ezerért, mikor a gt4 41ezer, egyszerűen nem hiszem, hogy annyival jobb élményt nyújtana. Dobótávban biztos jobb, de talán nem 60 ezer forinttal. :D

(#51871) Palesztin994 válasza Palesztin994 (#51870) üzenetére


Palesztin994
aktív tag

ja és a 13/3,5 verzióra gondolok. :)

(#51872) csƵ


csƵ
őstag

Annyira imádom ezt a botot, de 3 kiló felett extrémsport.



(#51873) Steady74 válasza csƵ (#51872) üzenetére


Steady74
Topikgazda

Daiwa botzsákba pont beleférne még így görbén is :DDD

(#51874) joe979


joe979
aktív tag

Ma vettem észre Walternál kaphatóak dobok is ... nézzétek át hátha találtok jókat ... AkciósDob

Szissz

(#51875) jjohn válasza Palesztin994 (#51870) üzenetére


jjohn
aktív tag

Szia!

Az én tudomásom szerint Greys Prodigy GT4-el ezeket a távokat lehet megdobni.

Modell Dobótávolság Dobósúly Optimális Dobósúly
12ft. 3,00 lb. 128+ Meter 1oz. - 4oz. 2,5oz. -3,5oz.
12ft. 3,25 lb. 146+ Meter 1oz.-4oz. 3,0oz.-4,0oz.
12ft. 3,50 lb. 165+ Meter 1oz.- 5oz. 3,0oz-5,0oz.
13ft. 3,50 lb. 183+ Meter 2oz.- 5oz. 3,0oz.-5,0oz.

Shimano Tribal TX9 A-val 13ft 3,5 lb.26-os zsinór, 130 g-os ólom SHIMANO POWER AERO 14000 XSB orsó 180+ ot lehet dobni.Ezt összeadva már 200e felett vagyunk.

Véleményem szerint nem ér 60e-vel többet ahogy te is írtad. Azt kell figyelembe venni szerintem tényleg mire használjuk és kihasználjuk e?
Én sosem vettem olyan cuccot ami csúcs technológia ha volt kevesebbért és ugyanazt tudta, az élmény a fontos a megfogott hal.

De ez az én véleményem különbözőek vagyunk, tehát nem is kell hogy egyetértsünk, de azért megoszthatjuk egymással a tapasztalatot.

Persze új széria, új anyag összetétel stb. Amire használnád szerintem a GT4 is tökéletes.

[ Szerkesztve ]

(#51876) Palesztin994 válasza jjohn (#51875) üzenetére


Palesztin994
aktív tag

Sajnos hajlamos vagyok elszállni és mindenből a legjobbat venni. Óriási szerencsére viszont mindig jól átgondolom, és csak akkor teszek tényleg így, ha tényleg van értelme. A leírtak alapján azt hiszem tökéletesen jó egy GT4, külföldi sztár tesztelő is nagyon ajánlott kategóriába tette. Köszönöm! :)

(#51877) Palesztin994 válasza Palesztin994 (#51876) üzenetére


Palesztin994
aktív tag

Még 1 kérdés. Szeretném kicsit kombinálni a feederes horgászattal a dolgot.Tehát akár bojli helyett pellett, ólom helyett method, vagy bordás kosár. nyilván ez a távolság rovására megy, ez helytől függ, hogy alkalmazom-e. Az említett 22-es főzsinór és a 0.19-es fonott power pro mellé egy 15lb-s előkezsinór szerintetek vékony egy 3,5 librás bojlis bothoz? Kinéztem az sbs discovery, vagy a pb chameleon zsinórokat, 6,8kg a szakítójuk, a főzsinóré ennél valamivel kisebb ugye. Persze vegyük számításba, hogy az előke jóval rövidebb a főzsinórnál. Ti mit gondoltok?

[ Szerkesztve ]

(#51878) jjohn válasza Palesztin994 (#51877) üzenetére


jjohn
aktív tag

A helyzet az hogy mindig összhangban kell lenni a szereléknek.

A főzsinór tud pl 6 kg-t akkor az előke legyen 5-5.5 kg-os mármint szakító szilárdság és így tovább lefelé haladva. Ahogy nézem a te összeállításod szerintem jó.

Lényeg, hogy ha szakítás van ne az egész szerelék vesszen oda hanem csak csak az előke, illetve a halkímélés szempontjából a hal csak a horgot és zsinórt cipelje magával ne az egész cuccot.

Mivel később a horog kilökődik belőle.

(#51879) jjohn


jjohn
aktív tag

Feltöltök egy oz és gramm váltót. 1 font (lb) 16 oz 0,4536 kg

Font gramm váltó.

Uncia-ból Font-ba átváltás

lb = oz * 0.062500

[ Szerkesztve ]

(#51880) jansky1 válasza jjohn (#51879) üzenetére


jansky1
senior tag

Köszi.

Steady74, betennéd összefoglalóba, hasznos cucc.

[ Szerkesztve ]

(#51881) joe979 válasza jansky1 (#51880) üzenetére


joe979
aktív tag

Á, újra kellene írni az egész összefoglalót, egy kalap kuka ami most van benne ;]

Szissz

(#51882) lugosi


lugosi
MODERÁTOR

Villantóval csukára horgászni jó a fonott zsinór, vagy inkább simát vegyek?
Bármelyikből, milyen vastagságút, márkát ajánlotok erre a célra?

(#51883) hermanyi válasza lugosi (#51882) üzenetére


hermanyi
őstag

tökéletes csak használj drót előkét :D

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#51884) sityupityu válasza lugosi (#51882) üzenetére


sityupityu
veterán

Szerintem a fonottat jobban tekeri mint a simát a körforgó. Hiába van forgókapocs akkor is.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#51885) lugosi válasza hermanyi (#51883) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Köszi azt kaptam egyet.

Sityupityu: köszi neked is. Az nem jó mert ma is volt vagy 3 gubancom amivel szenvedtem mire kicsomóztam. A végén két forgót tettünk rá (szerencsére másnál volt ilyesmi is). Az megoldotta annál a botnál.

[ Szerkesztve ]

(#51886) FireFox1996 válasza lugosi (#51885) üzenetére


FireFox1996
őstag
LOGOUT blog

Pergetésnél 90%-ban körforgót használok (főzsinór + forgó + drót előke + körforgó), 14es fonottal. Ősszel-télen heti rendszerességgel pergettem, elmúlt 6 évben nem nagyon volt ilyen problémám.

<< Nem szabad félni a kudarctól, játszd végig a játékot ! >>

(#51887) jjohn válasza lugosi (#51882) üzenetére


jjohn
aktív tag

Szia!

Van a palettán többféle, de ajánlok párat ami, szuper. Ami a forgót illeti használhatsz dupla vagy akár 3-as forgót is
15-ös mérettől már bátran használhatók, de egy kis ízelítő pár zsinór szakítószilárdságból. Mindet nem szeretném felsorolni.
Van egykét gyöngyszem ami 15 alatt is hozza a formát.
Érdemes körbe járnod a felhozatalt és eldöntheted neked mi a megfelelő minőségben és árban.
Szerintem, ha most kezdesz pergetni, akkor nem muszáj egyből a legdrágábbat venned, hanem kezdhetsz olcsóbbal, jóval is. Majd kialakul, hogy érzel rá. Ami fontos a topic mindig nyitva áll sok nagyszerű ember van itt akik ellátnak hasznos tanáccsal.

Igaz az áruk sem hétköznapi, de a minőségük magukért beszélnek. Persze lehet olcsóbban is venni pl: a Decathlon kínálatában is van egy két jó minőség, vagy Kamasaki Super Braid.

A Sufix 832 Advanced
0,10 mm 0,13 mm 0,15 mm 0,18 mm 0,20 mm 0,24 mm 0,28 mm 0,33 mm 0,38 mm 0,42 mm
5,90 kg 8,20 kg 9,20 kg 12,00 kg 13,50 kg 17,70 kg 22,80 kg 28,50 kg 36,00 kg 39,00 kg
A sufix Gore 832 még strapabíróbb.

Berkley Whiplash Green
Átmérő: 0.08 mm
Szakítószilárdság: 12.3 kg

Spider Dura 4 Green
átmérő: 0.10mm szakítósz. : 9.1kg
átmérő: 0.12mm szakítósz. : 10.5kg

Fox Rage Fonott Black ez már 14-től 9,38 kg szakítóval nagyon jó.

Power Pro

(#51888) Palesztin994 válasza jjohn (#51878) üzenetére


Palesztin994
aktív tag

Igen, erre en is szoktam figyelni. Eddig eros szerelekem volt, ugy,hogyha szakad is,akkor csak az eloke vesszen oda. Legutobb viszont azt hiszem tul vastag volt,nem fogtam jól. Igaz nem ment az egesz vízen, de lehetett volna többet kicsikarni. Szóval azt mondod az előkéből is elég a 15 lb-s? Az,hogy rövid és talan ott kapja a legnagyibb terhelést az egesz zsinór az orsóig nem számit? Persze a féket jól kell állítani, de azért kell egy bizonyos erősségű előke.

[ Szerkesztve ]

(#51889) saen válasza jjohn (#51887) üzenetére


saen
veterán

Szerintem a szakítószilárdság adatot nem érdemes nézni, a legtöbb tekercsen az van, hogy melyik gyártó mennyit mer hazudni. Jellemzően köze nincs a valósághoz. Vagy ha a szakító pontos, akkor a vastagság nem...

(#51890) lugosi válasza FireFox1996 (#51886) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Köszi a tanácsot, végül úgy látom így kötötték fel nekem is a felszerelést, hogy a drótelőkénél is van egy forgó és ez tényleg bevált.

jjohn: nagyon köszönöm neked is. Végül is egy Nevis márkájút tettek fel nekem, 18-asban ha jól emlékszem (nincs nálam a bot, csak fejből írom), remélem beválik, majd írok hogy milyen lett.

[ Szerkesztve ]

(#51891) sityupityu válasza saen (#51889) üzenetére


sityupityu
veterán

"Vagy ha a szakító pontos, akkor a vastagság nem..."

Ennyi... :) Nagyon kevés van ami megfelel a valóságnak. Még a megadott vastagságnak sem, nem hogy mindkettőnek. Régebben (bár ezt már sokszor írtam) horgászboltban kb mindegyik előke és főzsinóron átmentünk mikrométerrel, notórius zsinórmérők voltunk a haverommal. Az előkezsinórok jobbjai nagy részénél kb hiteles adatok vannak ami a méretre vonatkozik (kivéve a prestont, annak vagy két számmal nagyobb volt mindegyik mérete mint kellett volna hogy legyen, de ezt is írtam már), de a főzsinóroknál igen siralmas a helyzet. Voltak fura számok. :) Ezeknél általánosságban elmondható, hogy két tizedet rájuk lehet számolni, tehát pl ha 16-os főzsinórt akarsz, akkor a 14-est kell megvenni. Nagyon kevés volt köztük ami hiteles volt.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#51892) Steady74 válasza sityupityu (#51891) üzenetére


Steady74
Topikgazda

Bár a Preston is angol márka, a Guru, Daiwa, MAP a 20-a zsinórjaikra 5-6 libra, azaz 2,5 kg kb van írva (nem számoltam ki pontosan, nem néztem utána), szerintem valahol ezek a valós értékek. a 22-es zsinórnak a 7-8 kg szakító szürreális barokkos túlzás.

(#51893) jjohn válasza saen (#51889) üzenetére


jjohn
aktív tag

Igen ez valóban előfordul, illetve a csomó nélküli szakítást adják. Ha pedig csomózod már nem biztos, hogy annyi lesz.

Én ezeket támpontnak veszem, illetve a saját tapasztalataim alapján döntök.
Régebben én is méregettem és voltak eltérések, de ma már nem foglalkozom nagyon vele. Azt használom, ami nekem a legmegfelelőbb és bizonyított. Pl.: a Kamasaki Super Braid 14 bevált előkének is pergetéshez is.
Még a Red Devil amit feederezéshez, esetleg bojlizáshoz használok nálam ők nyerők.

Persze van még egykét márka ami kedvenc, de a fentiek vannak jelenben a palettán.

[ Szerkesztve ]

(#51894) bilon73


bilon73
aktív tag

A szakitoszilardsagot hogy adjak meg? Mert ugye van nyulasa a zsinornak. Szoval hogy? 1m zsinor szsz-ra vagy mashogy?

(#51895) jjohn válasza Palesztin994 (#51888) üzenetére


jjohn
aktív tag

Persze attól függ mire horgászol elég 15 lb-s, de ha komolyabb halat akarsz, vagy akadós a terep akkor kicsit erősebb sem árt. Persze nem 0,60-as.

Ahhoz kell választani a többi zsinórt. Nehogy az előke annyira erős legyen, hogy a főzsinór szakad. A féket mindig az előkéhez kell igazítani, mert ha a főzsinórhoz állítod ami többet bír, biztos halvesztés lesz mert a előke zsinór szakad. Azért írtam fokozatosan legyen a szerelék.

Pl. előke 6 kg dobóelőke ha van 7-8 kg és a főzsinór 9-11 kg vagy több. Ha meg csak előke és főzsinór van akkor annak függvényében. Ez csak egy példa.

(#51896) jjohn válasza bilon73 (#51894) üzenetére


jjohn
aktív tag

Valahol azt olvastam nem számít, hogy mekkora a zsinór hossza. Nincs rá sablon hogy 1m vagy 10 cm.
Máshol az volt, hogy 1m-en mérik, mert mérik a zsinór nyúlását is, de ugye minket a szakító szilárdság érdekel.

Tehát, ha rosszat írok nem magamtól vettem.

(#51897) @mriya@ válasza lugosi (#51885) üzenetére


@mriya@
őstag

Tudtommal a "madárfészek" nem a fonott zsinór csavarodásától jön létre, hanem a rossz dobótechnikától. :F

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#51898) saen válasza @mriya@ (#51897) üzenetére


saen
veterán

Ez csak multinál igaz, peremfutós orsónál a zsinór csavarodása okozza elsősorban.

(#51899) @mriya@ válasza saen (#51898) üzenetére


@mriya@
őstag

Sosem használtam multit, de mióta odafigyelek a dobásra szinte egyáltalán nem dobok gubancot. :C

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#51900) lugosi válasza @mriya@ (#51897) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Biztos, hogy jórészt azon múlt hogy bénán dobtam! Ebben igazad van. Azt vettem észre hogy ha magas íven inkább felfelé mint előre megy, akkor nagy valószínűséggel karfiolos lesz a zsinór. Majd javulok remélem és kiküszöbölődik ez.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.