Hirdetés

2024. június 3., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:20:45

LOGOUT.hu

Üdvözlet minden kedves látogatónak, akit érdekel ez a remek kikapcsolódási forma. Legyen az hobbi vagy sport szintű.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51701) dik válasza yanna (#51692) üzenetére


dik
őstag

Tavaly gyönyörű kárászokat, keszegeket fogtunk 3 ponty is jött igaz nem nagyok törpe max. 3 db. Szóval én nem panaszkodom jó peca volt fent...

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#51702) jansky1 válasza yanna (#51700) üzenetére


jansky1
senior tag

Dinnyelapos 100 plusz, nem tudom apontos számot. 1 bottal feedereztem, a másik volt a süllős. Kizárólag fényváltáskor jöttek, élő küszre, parttöl kb 15 méterre. Tirolifa után kb 50 cm FC előke, azon kicsi horog.

(#51703) bilon73 válasza [HUN]Dani (#51688) üzenetére


bilon73
aktív tag

Helló,

én kb 3 éve kezdtem újra, és kb két éve feederezem.
A tapasztalatom:
Elsőre nem vegyél drága márkás cuccot.
Szerintem bőven elég, egy olcsó Silstar/eurostar/DAM (fuegos, Camaro) bot, vagy carp expert entrant feeder. Egy 3,60-as és egy 3,90-es.
Orsó is elég egy silstar, vagy car expert/hunter akármi.

De ezek a szettek amiket hirdetnek, is bőven jók. (mindegy a neve, meg hogy hány csapágyas az orsó)

Ez arra elég, ráérezz, és tudd, hogy mi kell neked (lágy bot, kemény bot, vagy inkább elmész péknek :) vagy bojlizni)

Utána már, ha tudod, akkor határ a csillagos ég, és utána már minőségi cuccot vegyél.

(ne úgy mint én, hogy van vagy 8 orsóm,. aztán vettem egy valóban minőségit, de ha nem vettem volna a 8 másikat, akkor pár 10 ezer huffal beljebb lennék :D )

üdv
p

(#51704) yanna válasza jansky1 (#51702) üzenetére


yanna
őstag

Mi a Kereszthátin sok-sok év alatt talán ha kettő kövest fogtunk. Érdekes. Bár ha jól sejtem, arra mélyebb a víz.

(#51705) joe979 válasza bilon73 (#51703) üzenetére


joe979
aktív tag

az Eurostar Masterclass szett amit ajánlott Zoli bácsi, az legyen az alap.
Ennél olcsóbban nem lesz normális szett amire azt mondjuk évi több tíz pecára használható is. Itt is visszalehet olvasni, keresni véleményeket , aaszem van is :DDD

Nagyon sokan nem vesznek utána jobbat, mert egyrészt beérik vele, másrészt nem is lesz igényük jobb cuccra ( ezt nem rossz értelemben mondom ) .Sok kezdő vagy újrakezdő pecásnak is ezt ajánlottuk ( míg volt haldórádó fórum , ott is ) , és mindig elégedetten írtak róla ott is.

[ Szerkesztve ]

Szissz

(#51706) jansky1


jansky1
senior tag

Eurostar master classt ajánlom én is bátran. 15 éve gyűrök kb egy 3.90es mh változatot. Ez az egyetlen feeder és az első számú botom.

(#51707) Gabi atya


Gabi atya
csendes újonc

Tanácsot szeretnék kérni. Évente párszor megyek a Dunára horgászni és jelenleg van egy Nevis botom 150 g-ig, de sokszor kevésnek éreztem. Általában a 80-100 g-os kosár már megállt a kívánt távolságban és sodrásban, viszont nagyon kicsi volt a befogadó képessége. A 100 g-os de nagy "hasú" kosárba pedig már annyi kaja fér (ami ugye nehezített is), hogy nem mertem azzal dobálni.
Mennyire javasoljátok a BY DÖME TEAM FEEDER POWER FIGHTER RIVER FEEDER 390XXH 100-250gr botot vagy a NEVIS VANITY CARP FEEDER 390 XXH 80-220G?
Visszaolvastam a fórumban és páran megjegyezték, hogy a by Döme botok valójában Nevis botok más színben. Érdemes egyáltalán valamelyik botot megvenni? Nagyon durongok? Év közben a kockatavi pecákon alapozó, etető botnak használnám.

Ha ekkora tömeggel klipszelve horgászik az ember nem szakad előbb utóbb a főzsinor?

Köszi!

(#51708) szetcsuszott válasza Gabi atya (#51707) üzenetére


szetcsuszott
aktív tag

1. Haverom most vett párban két bájdöme master river pro 390 xxh -t. Az egyik az első horgászat alkalmával eltört a második tag közepén, mintha fűrésszel vágták volna el.
2. ha félsz a zsinórszakadástól, veszel egy tekercs 18-as Kastking superpowert és cső. Ár-érték arányban szerintem jobb nem nagyon van. Vastagabb a ráírtnál, de a szakítóját tudja, szóval ha leakadsz valamibe, akkor fogsz izzadni, mire betéped...

Kezitcsókolom, jó helyen járok? Ez itten az internett? Redmi note4 4/64, Mi11 lite 5G

(#51709) TigerDzsó válasza szetcsuszott (#51708) üzenetére


TigerDzsó
tag

Mekkora súlynál tört el?
Nekem is van egy ilyen botom, igaz csak 120g-okkal dobálok vele, de eddig nincs rá panasz.

(#51710) szetcsuszott válasza TigerDzsó (#51709) üzenetére


szetcsuszott
aktív tag

Kezitcsókolom, jó helyen járok? Ez itten az internett? Redmi note4 4/64, Mi11 lite 5G

(#51711) joe979 válasza Gabi atya (#51707) üzenetére


joe979
aktív tag

Márnázó botban nem gondolkoztál még el ? Tudom a szállítási hossz mindig problémás, viszont az élmény és a bot tulajdonságok teljesen mást adnak mint egy feeder. Én a 2lb Korum bottal , míg aktívan Dunáztam , simán és kényelmesen dobáltam a 160 és 180gr-os ólmokat olyan helyen ahol azok sem álltak meg.

Ha kevés etetőanyaggal sem tudsz halat fogni, oda a több kaja és nagyobb kosár sem lesz segítség.
Inkább keress új helyeket. Vagy próbáld időszakosan keresni őket ......

Szissz

(#51712) Vitee válasza Gabi atya (#51707) üzenetére


Vitee
aktív tag

Szia, tavaly vettem ősszel, tél elején pontosan ezt a botot, azóta másodiknak vettem egy 60-180grammos 360XXH verziót is.
Eddig csak pergettem, tavaly kezdtem a kenyérzsákos úsztatást és idén szinte csak a feedert nyomattam. Soha nem gondoltam volna, hogy valaha spiccet bámuló, üldögélős horgászatot fogok folytatni, mert csak pergettem évekig.
Szóval ezzel a bottal a 270grammos kosarat kajával dobáltam, igaz itt már recseg szegény nyélrész, nem annyira kényelmes neki, de ez az az árkategórira amit nem igazán sajnálok, hogy leesik, szétverem a köveken, felrúgom véletlenül.
Ezeket is klipszelve dobáltam. Dobtam már el dobás közben több kosarat is, de nem a klipsz miatt, vagyis részben. Vagy elakadt a dobóelőke kötésében, vagy nem jól volt kivitelezve a dobás. Dobás után magasra emelet, égnek álló spiccel, botot nagyon lazán tartva kell tompítani a kosár vízbe érkezését. A zsinór ilyenkor nem annyira terhelődik, átadja a botnak. Ha így dobok nincs baj, ha nem így akkor szakadhat.
Legkisebb kosár amivel szoktam dobálni 130gr körül van, legnagyobb eddig a 270-es volt.
A nagy bottal a kisebb halak fogása nem élmény, de a kicsivel már kilós körüli paducok is szépen dolgoznak. Ez a bot lágyabb, jobban szeretem.
Nagyon bejön a fővárosi Dunán a feeder, talán egyetlen alkalommal se volt, hogy nem fogtam semmit.
Két munkatársam is belevittem a feederbe, ők Vanity Carpot vettek az 50-180grammost 360 hosszban. Ez is power feeder bot csak nem piros, hanem zöld :D
A kisebbik botom spiccét törtem el, de az egy kutya volt, akit nyilván nem pórázon sétáltattak a sóderon és szerelés közben telibegaloppozta a szerkót. Szakadt minden, a spicc pedig szépen eltört. Normálisan megmutattam a kutya remekművét és közöltem, hogy mit csinált és csak szóltam, máskor figyeljen, nehogy más is így járjon ... még én horgásztam rossz helyen, máshol is lehetne horgászni :D
Én ajánlom.

[ Szerkesztve ]

"Life before death, strength before weakness, journey before destination."

(#51713) Gabi atya válasza Vitee (#51712) üzenetére


Gabi atya
csendes újonc

Köszi mindenkinek az infót!

szetcsuszott: ha úgy törik el mint a régi iskolai kréta (tiszta nyírás), akkor szerintem anyag- vagy gyártási hiba áll a törés hátterében, szóval én gariban reklamálnék.

joe979: sajnos márnázó botok terén elég hiányosak az ismereteim, de ráguglizok.

Vitee: csak hogy biztos legyek a dologban, a bydömére írtad, hogy pont ezt vetted vagy a Nevisre (bár ugye írtad hogy csak a színe más :) )?
A klipszes dobásnál nyilván tompít a bot, csak azért 25 dkg az már parizerből is sok. :)

(#51714) Steady74 válasza Gabi atya (#51713) üzenetére


Steady74
Topikgazda

Fonott főzsinórnál csak a bot tompít, monofil esetében a zsinór is. Ha már benne van a kezemben a távolság, akkor a kiakasztás elérése előtt már elkezdem a víz felé engedni a botot így lágyan esik a kosár a vízre és a klipszet sem rántja meg nagyon a kosár.

(#51715) Vitee válasza Gabi atya (#51713) üzenetére


Vitee
aktív tag

Szia,

A Döme botra írtam, hogy van nekem. Meg annak egy kisebb verziója a 360XXH. Két munkatársam vett Nevist és majdhogynem ugyan az a két bot. Talán annyi a különbség, hogy az egyiknek a spiccrésze lágyabb míg a másiknak inkább a blank egy picivel. De ez szerintem elenyésző.
Nem kevés súly az biztos, de ha ennyi áll meg adott távolságon, akkor muszáj.

[ Szerkesztve ]

"Life before death, strength before weakness, journey before destination."

(#51716) purechill


purechill
csendes tag

Sziasztok!

Eddig néma követője voltam a fórumnak, viszont most elérkezettnek látom az időd, hogy segítséget kérjek Tőletek horgászfelszerelés választásához.
Tavaly és idén is immál-ámmal jártam csak el pecázi egy megörökölt felszereléssel. Ez idő alatt elég tapasztalatot szereztem, hogy belevágjak a felszerelésem lecserélésébe.
Tehát keresek botot, hozzá orsót és zsinórt az alábbi feltételekhez:

-bojlis botra gondoltam (2,75-3 lbs?)
-3.6 méteres botra gondoltam (ennél nagyobb botokkal a fák miatt már nehéz a stégről dobni)
-a method horgászat amit igazán bejött
-elektromos kapásjelzős pecát preferálom, a feeder technika nem jött be
-keszegre, kárászra, kisebb-nagyobb pontyokra horgászom
-elsőfékes orsót szeretnék (Okuma CB-60-ast nézegettem)
-természetes tavon horgászom, kevés akadóval
-közepes és hosszabb távú dobások a jellemzőek
-hobbi szinten járok pecázni
-keret max 20-20k botra és orsóra is (ha nem kell akkor azért nem használnám ki a maximális keretet)

Jelenleg az egyik botom egy 3 méteres teleszkópos 50-120 grammos dobósúlyú "noname" bot. Ennek a botnak nagyon tetszik az akciója fárasztás során (a keszeget is lehet érezni, ha a horgon van),
így közel ilyen akciójú botot keresnék.

Természetesen nem vagyok elzárkózva más lehetőségek elől sem!
Várom hozzászólásaitokat, amiket előre is köszönök! :)

(#51717) Zoli bácsi válasza purechill (#51716) üzenetére


Zoli bácsi
őstag

Avart érzek az erdőben...vagyis zavart az erőben......
Idézlek:

"-a method horgászat amit igazán bejött
-elektromos kapásjelzős pecát preferálom, a feeder technika nem jött be
-keszegre, kárászra, kisebb-nagyobb pontyokra horgászom"

A method az feederes peca. Keszeg-kárász (ponty) horgászatra is a feeder ami igazán való. A kapásjelzős, bojlis peca inkább a nagyobb pontyokról szól.
Ha rövidebb, pár órás-fél napos pecára mész, előnyösebb a feeder, szerintem.
Ja, és nem kötekedés, hanem segíteni szeretnék, mert ellentmondásos amit leírtál. :)
Amúgy ha az orsót már kinézted, és bojlis bot kell, szerintem egy Prologic C2-vel nem nagyon nyúlnál mellé... :)

(#51718) gban válasza Zoli bácsi (#51717) üzenetére


gban
Közösségépítő

Ahogy én látom, mint főként úszó-kedvelő:
A method az egy módszer, a csali felkínálására, míg a feeder az megint egy módszer, de a kapás jelzésére.
Én is kapásjelzővel használom a method-ot amúgy amikor nagyritkán bedobok fenekezni, elég prózai okokból: annyi az uszadék felénk, hogy a stég előtt le kell súlyozni a zsinórt a fenékre. Így meg a feeder nem játszik.
Vagyis adott körülmények között (ami persze nem biztos hogy a kollégánál is fennáll), nem gondolnám hogy a kapás jelzése határozná meg hogy milyen halhoz passzol egy-egy módszer.

Postázást nem vállalok.

(#51719) saen válasza Zoli bácsi (#51717) üzenetére


saen
veterán

Method nem egyenlő feeder. Pontyosok is methodoznak, nincs ebben semmi különös.

(#51720) hermanyi válasza saen (#51719) üzenetére


hermanyi
őstag

Mezei 360 as feeder 60dkg keszeg alatt .
Minden kiadott forintját megérte .

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#51721) Steady74 válasza hermanyi (#51720) üzenetére


Steady74
Topikgazda

Már majdnem Daiwa szint ;]

(#51722) gban


gban
Közösségépítő

Nem tudom mennyire jó ár, nem tudom mennyire jó bot, de hátha...

Postázást nem vállalok.

(#51723) hermanyi válasza Steady74 (#51721) üzenetére


hermanyi
őstag

csak fele annyiba kerül :D

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#51724) Steady74 válasza hermanyi (#51723) üzenetére


Steady74
Topikgazda

de 3X annyi mint a fehérBD bot :DD

(#51725) purechill


purechill
csendes tag

Ha a feeder botok irányába mozdulnék el akkor milyen dobósúlyú, márkájú botok jöhetnének szóba?

(#51726) csƵ válasza purechill (#51725) üzenetére


csƵ
őstag

20g-től 200g-ig. Eurostartól Guruig.

(#51727) joe979


joe979
aktív tag

Frissíteni kellene a téma összefoglalót :U

Szissz

(#51728) Szeszkazán válasza joe979 (#51727) üzenetére


Szeszkazán
senior tag

DG FanClub-ra

(#51729) magyarkátyú


magyarkátyú
újonc

Sziasztok!

A feeder orsóimon leszeretném cserélni a főzsinórt, de nem tudom milyen típusút tegyek fel. Megosztanátok velem pár ajánlott típust? Kb. 4 éve cseréltem zsinórt az orsókon, így nem vagyok képben a mai zsinórokkal kapcsolatban.

Köszi!

(#51730) Steady74 válasza magyarkátyú (#51729) üzenetére


Steady74
Topikgazda

Angol zsinórok (Guru, MAP, Preston) egészen jók, ne tévesszen meg, hogy sokkal kevesebb a szakítóertékük, ezt csomózva is tudják, kb az a valós. Nekem kedvencem még a HD pellet line, 20as elegendő, max 22-es.

(#51731) hermanyi válasza Steady74 (#51730) üzenetére


hermanyi
őstag

GURUT és a MAP ot lehúznám ,használom mind a 2 öt . GURU pöndörödik viszonylag jól merül ,MAP nem merül elég gyorsan de viszont nem pöndörödik :DDD

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#51732) Steady74 válasza hermanyi (#51731) üzenetére


Steady74
Topikgazda

Nekem a Guru-val nincs bajom. Mondjuk halason legutóbb a 24es Gamakatsu G line egy 5 centis darabon harmonika lett a peca végére.

(#51733) jansky1 válasza magyarkátyú (#51729) üzenetére


jansky1
senior tag

Nekem nagyon bejött a nevis endura superior class. Szeretem az ilyen fluo zsinórokat, főleg éjszakai fárasztásnál.

(#51734) musli26 válasza magyarkátyú (#51729) üzenetére


musli26
tag

Szia!
Én évente cserélem a főzsinórt.
Nekem ami bevált:Trabucco feeder,HD pellet line,Awa-shima

Dell SE2416H Asrock B75M-GL Core i3 3220 Corsair Vengeance 8Gb 1600Mhz Samsung SSD 850 EVO 250GB Chieftec CTG-450-80PB Samsung J5 2016 gold

(#51735) hermanyi válasza Steady74 (#51732) üzenetére


hermanyi
őstag

A 6 librás gurut kb 5 pecánként rövidítenem kell 5-6m el mert olyan hurkák vannak rajta ,hogy csak na . 3-4 perces ütemet horgászom vele 30g os kosárral általában .

szerk :
15-17 es guru előkéből általában 3-5 db fogy 1 peca alkalmából .

[ Szerkesztve ]

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#51736) Steady74 válasza hermanyi (#51735) üzenetére


Steady74
Topikgazda

RSD-n akkor a viz a szar ami megeszi a zsinorodat. Teresken 45m-t dobalva egesz napot kibirt a zsinor talan szinten 30as, igaz method kosarral.

(#51737) hermanyi válasza Steady74 (#51736) üzenetére


hermanyi
őstag

itt csak 20m ert dobálok . Előke a kagyló miatt fogy 90% ban
Map zsinórban eddig 4 peca van 40m re 30-50g os kosárral kunkorodásnak semmi jele . Előke ugyanúgy fogy :D

[ Szerkesztve ]

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#51738) Steady74 válasza hermanyi (#51737) üzenetére


Steady74
Topikgazda

Mondom h a víz a ludas :DD csak nem ééted

(#51739) A_ScHuLcZ


A_ScHuLcZ
addikt

Sziasztok!

Mik a tapasztalatok, a regisztrációt követően mennyi idő alatt érkezik meg a horgászkártya?

És mi a helyzet akkor, ha nem érkezik meg addigra, amikor már szeretném használni? Lehet valamivel bizonyítani, hogy megigényeltem?

Kb másfél hét múlva lenne rá szükségem.

Köszönöm!

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#51740) yanna válasza A_ScHuLcZ (#51739) üzenetére


yanna
őstag

A regisztrációról kapsz egy igazolást.

(#51741) FireFox1996 válasza Steady74 (#51738) üzenetére


FireFox1996
őstag
LOGOUT blog

szerintem hermányi a ludas, ugyanott horgászom mellette, de a zsínórom már 4 éves, és minden szezon elején max 3-5m-t vágtam le :C

<< Nem szabad félni a kudarctól, játszd végig a játékot ! >>

(#51742) sityupityu


sityupityu
veterán

Sziasztok!

Gondoltam bejelentkezem. :)
Kicsit jobban alakul a nyaram mint terveztem, így a kb nulla horgászatból azért a heti egy peca csak összejön, a héten talán kettő is lesz. A legutoljára szerdán volta a nagy emelkedésnél a nagy Dunán. Kicsit féltem tőle, hogy milyen hatással lesz a halakra ez a hirtelen nagy vízszintemelkedés, mert volt már olyan, hogy az ilyen nagyon elrontotta az egészet, de most szerencsére nem ez volt.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#51743) Steady74 válasza sityupityu (#51742) üzenetére


Steady74
Topikgazda

Szia Pityu!! Mesélhetnél a pecákról kicsit!

Bréking!!!!

(#51744) gban válasza Steady74 (#51743) üzenetére


gban
Közösségépítő

:O :O :O

Postázást nem vállalok.

(#51745) sityupityu válasza Steady74 (#51743) üzenetére


sityupityu
veterán

Mesélhetek, csak írjál valami konkrétumot, hogy melyik részére is vagy kíváncsi.

Apám, ti már együtt éltek az tuti... :DDD

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#51746) Steady74 válasza sityupityu (#51745) üzenetére


Steady74
Topikgazda

Már nem, szakítottunk, nem látod? :DDD

Bármilyen részlet érdekel!

(#51747) hermanyi válasza Steady74 (#51743) üzenetére


hermanyi
őstag

Összevesztetek ?

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#51748) Steady74 válasza hermanyi (#51747) üzenetére


Steady74
Topikgazda

Azt mondta utálja a MAP-ot.

(#51749) hermanyi válasza Steady74 (#51748) üzenetére


hermanyi
őstag

Az nem lehetett az OK mert neked sincs már belőle szinte semmi . Én meg így alapból nem kerülhetek képbe :DDD

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#51750) Steady74 válasza hermanyi (#51749) üzenetére


Steady74
Topikgazda

Miattad történt meg a szakítás.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.