Hirdetés

2024. június 14., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:20:45

LOGOUT.hu

Üdvözlet minden kedves látogatónak, akit érdekel ez a remek kikapcsolódási forma. Legyen az hobbi vagy sport szintű.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51051) @mriya@ válasza dik (#51047) üzenetére


@mriya@
őstag

Olyan ez, mintha a Ferraridba auchanos benzint tankolnál, és arról panaszkodnál, hogy szarul gyorsul a kocsid. :N

Nem hiszem, hogy az olcsóbb Vape lapka (ami szerintem zárt térre készült) ugyanazt a hatóanyagot tartalmazná, mint a gyári. :F

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#51052) zeus_2k14


zeus_2k14
senior tag

Üdv.

Feeder bothoz-botokhoz milyen Rod Pod-ot tudtok ajánlani?

Köszi

(#51053) jenei1994


jenei1994
addikt

Sziasztok!

A kétt bot közül melyik lenne a jobb választás ? DAM CAMARO [link] vagy KAMASAKI big fish [link] Vagy ilyesmi áron van jobb ?

(#51054) Steady74 válasza @mriya@ (#51051) üzenetére


Steady74
Topikgazda

Dunakeszi Auchan mellett van egy Auchanos kút, egy vörös Ferkát több alkalommal láttunk mar ott tankolni.

(#51055) jozsi252


jozsi252
veterán

Sziasztok

Ha mondjuk választanátok Fox EOS 10000 vagy Okuma Aventa között akkor melyikkel járnék jobban? Vagy van esetleg harmadik alternatíva amit tudnátok ajánlani pontyokhoz? Az ár az maradjon ilyen huszonkörnyéke maximum.

:R

iPhone 13 Pro Max

(#51056) @mriya@ válasza Steady74 (#51054) üzenetére


@mriya@
őstag

Spórolós fajta. 👹

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#51057) Oposzumtoszó válasza jozsi252 (#51055) üzenetére


Oposzumtoszó
senior tag

Sziasztok!

24 éve hódolok a horgászatnak, most állok felszerelés csere előtt.

A Cormoran termékekről mik a vélemények? (Bot+orsó).

Előre is köszönöm a válszt!

(#51058) _Osprey_ válasza jenei1994 (#51053) üzenetére


_Osprey_
újonc

Szia, nemrég vettem egy Decathlonos tripodot (30k), és eddig teljesen meg vagyok elégedve vele. Masszív, és minden körülményhez beállítható. A szállítási mérete viszont átlag feletti. Mivel szellõsen fér el a zsákjában, így pár dolog elfér mellette.

(#51059) dik válasza Steady74 (#51054) üzenetére


dik
őstag

:D

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#51060) dik válasza @mriya@ (#51051) üzenetére


dik
őstag

Szerintem meg az életbe sem venném észre valami gond lenne a benzinnel. Meg szerintem a bolygón sem sokan lennének akiknek ilyen gondja lenne.... :)
Bár szerintem nem írtam sehol mivel ment a második teszt... :) De élve a gyanuval mindíg lesz olyan akinek valami nem tetszik az írásomban vagy bármiben (mint az órásoknál ugye te tudod milyen speckó állatok vannak ott helyesírás nem jó és az ember belét is húzzák) így ezennel nem lesz több ilyen jellegű hozzászólás. Akit érdekel meg majd kipróbálja milyen... Saját bőrén tapasztalja az ember azt majd látja.... :)

[ Szerkesztve ]

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#51061) dik válasza Zoli bácsi (#51030) üzenetére


dik
őstag

Véletlenül nem lenne fotó ahol mind a 2 orsó rajta van(40 és 50) és látni lehetne a fizikai méret elétéréseket. Itt nincs bolt ahol lenne ilyen a környékben így nem tudom személyesen megnézni. Ha lenne pár fotó priviben megnézném őket és nagyon megköszönönném előre is! :R

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#51062) HugóBoss


HugóBoss
tag

A facebookos alaptábor csoportban épp most szerveznek embereket mert kb 10től már kapnak kedvezményt a thermacell cuccokra. Ha érdekel valakit.

(#51063) dik válasza HugóBoss (#51062) üzenetére


dik
őstag

Nem találom esetleg link?

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#51064) @mriya@ válasza Steady74 (#51054) üzenetére


@mriya@
őstag

Még a nejem is észrevette, hogy valami nem stimmel az osanos gázolajjal.
Ugyanígy jártunk az aviás benzinnel, pedig nagyonis alapkategóriás autókról volt szó.
Persze mindkettő lehet egyedi eset (a benzinnel megismétlődött), de azóta igyekszem elkerülni mindkét kutat. :K

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#51065) @mriya@ válasza dik (#51060) üzenetére


@mriya@
őstag

Csak arra akartam rámutatni, hogy míg a Vape lapka beltérre készül (amúgy manapság nagyon sok a panasz ellene), addig a ThermaCell kültérre.
Abban látatlanban biztos vagyok, hogy a hatóanyagok nem egyeznek meg a két termékben (de ha neadjisten mégis, akkor a mennyiségük más).
Én még egyiket sem próbáltam a tóparton, a lakásban is párologtatós lötty van. :K

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#51066) cool13 válasza Steady74 (#51046) üzenetére


cool13
őstag

Szia! Most értem haza. Életem eddigi, legjobb pecája volt. Ezt annak ellenére mondom, hogy leakadt 5 db
(szakáll nélküli horog + béna voltam) és nem tép szét vagy 3db akkor nem is tudom mit mondhatnék erre a pecára. Ha van még ilyen ötlet, tipp a tarsolyban, kérlek osszátok meg velem.

4,5kg

(#51067) Steady74 válasza cool13 (#51066) üzenetére


Steady74
Topikgazda

Bővebben is mesélhetsz :) örülök ha tetszett a peca.

(#51068) Jofi81 válasza HugóBoss (#51062) üzenetére


Jofi81
őstag

Ez engem is érdekelne.

(#51069) hermanyi válasza cool13 (#51066) üzenetére


hermanyi
őstag

Apraját szedted ?
Végül milyen felszereléssel mentél ?

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#51070) Steady74 válasza hermanyi (#51069) üzenetére


Steady74
Topikgazda

:DD

(#51071) dik válasza @mriya@ (#51065) üzenetére


dik
őstag

Persze mindenre van panasz olyan termék még nem volt ami mindenkinek jó lett volna... :) Ez ilyen...

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#51072) @mriya@ válasza dik (#51071) üzenetére


@mriya@
őstag

Csak az a gond, hogy a régi önmagához képest romlott a hatékonysága, valami természetbarátabb hatóanyag miatt.
Ahhoz képest pedig, hogy szinte semmit nem ér, baromi drága. :(((

Én most a szobában a DM sajátmárkás párologtatóját használom. :K

[ Szerkesztve ]

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#51073) dik válasza @mriya@ (#51072) üzenetére


dik
őstag

Semmi nem olyan már mint régen. Egyre hitványabb a minőség mindenben sajnos. Eddig a herbal vape löty volt a szobámban hibátlanul tette a dolgát. Azt meg nem tudom manapság mi az ami működőképes lehet talán már semmi. A marketing duma megvan mindenhol az tuti. Ha a Thermacell sem válik be úgy ahogy szerettem volna akkor reptetése lesz....

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#51074) dik


dik
őstag

Ezek a csodák közül próbált már valaki esetleg? Működőképesek lehetnek? Vagy felejtős téma? [link]

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#51075) bilon73 válasza jenei1994 (#51053) üzenetére


bilon73
aktív tag

Helló,

nekem camaro feederem van.
nincs összehasonlítási alapom jobb feederekkel, de alapjában véve meg vagyok elégedve. tudok vele halat fogni :)
annyi gondom van vele, hogy ha törik a spicc, akkor nincs hozzá pót.

(#51076) joe979 válasza dik (#51074) üzenetére


joe979
aktív tag

Alin is találsz ilyeneket. Jó dolgok, de csak akkor ha nem marad bent a vízben.
Csak a 2,5gr - 5gr-ig nem lesz könnyű használná. Majdnem 40cm hossz .... háááát

[ Szerkesztve ]

Szissz

(#51077) gban válasza dik (#51074) üzenetére


gban
Közösségépítő

Én ilyet vettem, univerzálisabb, ugyanoda jó ahová a normál patron.

Postázást nem vállalok.

(#51078) dik válasza gban (#51077) üzenetére


dik
őstag

Aha ilyen is van. Kissé le vagyok maradva. Mikor meglátam ezt az úszót na mondom ez szuper, de ezek szerint annyira mégsem. Remélem lesz majd itt valaki aki tud kis tapasztalati dolgot is róla. Ez a te féléd ez csak világít a hagyományos patront váltja le?

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#51079) gban válasza dik (#51078) üzenetére


gban
Közösségépítő

Igen, csak világít.
Mit várnál még tőle? :DDD
Igen, pont ott tudod használni mint a hagyományos patront, méretben megegyeznek.
Tehát jó pl. világítópatronos úszóba, vagy a cralusso patrontartójába, be bármi másba is ahol nem kell meghajlítani a patront.
Elem van benne, látod a képen, a bekapcsolás összetekeréssel megy.
És ha jól gondolom ez van az általad linkelt úszóban is, de nem biztos.
Ebbe keresgéltem hogy mennyi lehet az elem, de emlékeim szerint arra jutottam, olcsóbb így kompletten mint az elem önmagában.

Postázást nem vállalok.

(#51080) Gabi atya


Gabi atya
csendes újonc

Tisza-tavi (Poroszló) beszámoló: pénteken 7 előtt érkeztünk így volt hely gazdagon, de egész hétvégén jöttek-mentek az emberek, így talán a szombat de-du periódust leszámítva lehetett volna helyet találni. Már a horgászboltban is azt mondták hogy nagyon törpés a víz és a sarudi részt javasolják inkább. Sajnos ezt nem vettük figyelembe így megszivattuk magunkat. Vasárnap reggel 8-kor összepakoltunk és irány haza.
Egy kis keszeg és egy mini ponty (15 cm) volt ami beesett véletlenül a törpe áradatban. Illetve egy kb 1.5-ös süllö mentette meg a becsületünket.
A következő módszerek nem váltak be törpe ellen: fenekezve csemegekukorica, fenekezve csemegekukorica meglebegtetve, úszós készséggel érintőn és vizközt csemegekukorica, búza. Etetőanyagban a kagylósat is és a citromleveset is szereti a törpe. Még amikor kishalat akartunk fogni az esti süllőzéshez akkor is 3:1 volt a törpék javára. Csak a 20-as bojlit és a fűzött takarmány kukit és tigris mogyi kombót nem vették fel, de azt más sem. Részemről Tisza-tó, Poroszló kihúzta magát a horgásztérképemről. :(

Thermacell tapasztalatok: egyik este nem éreztük különösebb hatását, bár kicsit járt a levegő. Másnap a szürkület előtt tettünk be friss lapkákat (eredeti), teljes szélcsend, fél méterre ültünk egymástól és köztünk volt a szerkezet. A "külső" oldalunk már kilógott a védett zónából... Szóval szerintem max 2 nm-t tud ideális esetben, de ott tényleg érezhetően sokkal kevesebb volt a szúnyog. Bár csíptek így is és még fújós risztóban is megfürdettük magunkat rendesen. Szóval ha nem mozog a levegő akkor ér valamit, de a 20 nm-es kupola hatás kamu (bár nem tudom elhiszi-e valaki).

Bocs, hosszú lett. :)

(#51081) joe979 válasza gban (#51079) üzenetére


joe979
aktív tag

Tessék egy Dovitos teszt, Jámbor Attilától. Amúgy ezt a litiumos megoldást forgalmazza vagy 20 éve az energofish. Jól néz ki, hangulatos, nem kell ragozni :)

[link]

Szissz

(#51082) dik válasza gban (#51079) üzenetére


dik
őstag

Legalább azt vártam mint az úszótól ha akció van akkor kapcsoljon vagy valami... :DDD :D

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#51083) HugóBoss válasza dik (#51063) üzenetére


HugóBoss
tag

[link]

Tegnapi poszt, megosztani nem lehet sajnos.

(#51084) cool13 válasza Steady74 (#51067) üzenetére


cool13
őstag

Nem vagyok a szavak embere. De megpróbálom.

Reggel kb 7 felé érkeztem. Igazi kezdő révén, beszélgettem kicsit a főnökkel, mit hogyan lehet. Persze nem mindent kérdeztem meg, mint később.kiderült. Vettem 2mm-es pelletet. Kifejezetten ezt ajánlották. Nekem már akkor gyanúsan hasonlóak voltak az én Aqua cuccaimra. Ezt az írásod után derült ki, jól gondoltam.
A helyre hogy hova üljek, a nagy tó bal oldali partját tanácsolták. Későbbi árnyék miatt. Persze nem oda ültem. :) A feeder rész, kb 4. helyére ültem. Ezt azért ,mert match és feeder-t is ki akartam próbálni. A match még nem megy sehogy, ez miatt választottam azt a helyet. Az úszózásra még rá kell éreznem. Egyszerűen nem érzem még. Walter match botjával kezdtem. Meg is érkezett az első kb 2,5kg potyka 9 óra környékén. Kukorica, csonti kombóra. Ezt a tanácsotokra használtam. Mást nem nagyon mertem, mert nem tudtam hogy lehet. Aztán semmi, kb délben cseréltem. Elő vettem a Leedát. Innen elindult valami. Jöttek szépen. Csak ponty. 2kg alatt nem volt, ami kijött. De sok hal, a szakadt előke és kiakadt horog miatt ment el. Mellettem kettővel egy kb 6m-es bolonyai bottal nyomult valaki. Neki jött a 13kg-os hala. Jó sokáig küzdött vele. Amikor meg volt, telefonált, majd nem sokra rá jött ismét valaki kettőnk közé. Barátoknak tűntek. Na ő is feederrel nyomta. Kicsit hallgatóztam, figyeltem, mert folyamatosan szedte ki a halakat. Ekkor és a te válaszodból, amit csak haza érkezésemkor olvastam, derült ki, mást is lehet használni a horgon. :W
Innen kezdődött a mosolygós rész. Szinte minden tetszett a halaknak. :)
6 mm-es Ringers csoki narancs, az imádták talán a legjobban. Szintén ekkora májas, vajsavas, ananászost próbáltam. Ezek annyira nem jöttek be. De volt kapás rá. Szerették még a 8mm-es, epreset. Erre jött a napi legnagyobb halam. 4,5kg.
A halak, harcosak, küzdenek végig. Ki Leeda kapta rendesen. Néha már féltettem. De olyan szép volt amikor nyáltől kezdődütt a hajlása. :D
Az egyik nagy ami életem hala lett volna, nem fért bele a szákba elsőre. A második próbálkozásomat meg már nem hagyta. Leakadt, Kb 6-7 kg lehetett.

Tapasztalat.
Tanulni, tanulni. Match főleg. Jobban fel kell készülnöm. Előkék terén főleg. Amik vannak silányak. Gyári csomagolt készek. Kötnöm kell. Különböző méretűeket. Úgy horog, mint hossz terén.

Várom a hétvégét. Azt hiszem ismét ott leszek, azon a parton. :DD

Bocs a béna és hosszú leírásért. Nem kenyerem az ilyesmi. :B

hermanyi Én ennek is nagyon de nagyon örülök. :D Végre nem csak a kis 1,5 kg-os halakat fogtam.

[ Szerkesztve ]

(#51085) Steady74 válasza cool13 (#51084) üzenetére


Steady74
Topikgazda

Grat ügyes voltál :R

(#51086) galervin93 válasza cool13 (#51084) üzenetére


galervin93
őstag

Tök jó beszámoló, szeressük az ilyet! :K
Nem kell szégyellni, ha valamit nem tud az ember, nem megy. Én még versenyeken is szoktam magam néha égetni, de legalább ezek rámutatnak, hogy mennyi mindent lehet még tanulni. :D

Holnap pl. egy számomra vadiúj dolgot fogok kipróbálni, pasztával fogok (akarok legalábbis :DDD ) horgászni. Sosem csináltam még ilyet, de nagy nyári melegekben azt mondják jól működik. A módszer gumis spiccbotozás lesz, de azért a matchet is magammal viszem, rövid előke, egy szem nagy ólom - klasszik feltolós szerkó, ezer éve nem csináltam már ilyet sem.
Szóval holnap peca, ez a lényeg. :DD

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#51087) hermanyi válasza cool13 (#51084) üzenetére


hermanyi
őstag

Ordas jó víz. Steady h@l isten megdumált oda 1 pecára. Mivel sokkal rutinosabb meg ügyesebb pecás mint én így nem szégyenkeztem mellette, hogy nekem csak a kisebbek jöttek. Örültem mint majom a farkának, hogy én is tudtam fogni pár darabot. De a totypik föni az aprított a szebbeket mint a képen is látszik.

Match ott nagyon jó peca tud lenni csak szerelék kell hozzá. És gyakorlás gyakorlás. Nekem még meg kel tanulnom pontosan dobni vele :(

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#51088) vihartigris válasza cool13 (#51084) üzenetére


vihartigris
őstag

Van úgy amikor egy jó horgászat több, szebb, jobb élményt nyúlt mint egy rossz szex :D :))

bármi reciproka a semmi

(#51089) Steady74 válasza hermanyi (#51087) üzenetére


Steady74
Topikgazda

Évek óta beszéltúk, idén sikerült végre. Halasi visszatérés hamarosan. Mondjuk ha többen mennénk se lenne baj.

Szép volt ez a ponty, küzdött rendesen, egy szomszéd meg csak b@sztatott, hogy emeljem már meg a fejét, és bakker alig bírtam :) rakóval élmény a nagyhalas peca!

[ Szerkesztve ]

(#51090) cool13


cool13
őstag

Ha ez a víz ezt tudja, akkor többször megyek ide. Félek viszont, hogy kicsinálom a kis Leeda botom. Kell valami ami így dolgozik, de kibírja ha beesik a nagyobb hal. Itt pedig simán jöhet. Nézegettem már az új szériát is. Tetszik ahogy kinéz stb. De azt már 3,6m vennék. Esetleg tipp mit érdemes kis költségből?
Kell zsinór, ami bírja. De nem nagyobb mint 22.
Jól süllyedjen. Ebben a Maxima az etalon állítólag.
Filóztam hogy nem vizet használni az aqua kezelésére, hanem valami folyékony aromát valami mást. Jár az agyam. Aztán a kisördög meg beszól, minek változtatni ami jó. Nehéz kenyér ez. :D

Mondtam is a haveroknak, ezért szeretem ezt a topikot itt, mert jó fejek lakják. Jó írások, ötletek, tanácsok. Nem a szokásos titkolózás.

Tereske is vár még egyszer. Az is tetszett. Bár ott is béna voltam.

Most feltöltődtem. Lehet halat fogni, még az ilyen bénáknak is mint én. Persze kell a hely is hozzá. ezeket szeretnék párat begyűjteni.
Nem jó ha csak locsolom a pénzt a tógazdák zsebébe. Telepítést bemondva, meg halat nem lát az ember. Ki tudja mikor volt. A gondos odafigyelésről nem beszélve. Élvezze a horgász ha hozzá megy.
Itt a tulaj bevallása szerint 2016 óta nm telepítettek. De olyan az egész szabályrendszer, hogy a halak jól érzik magukat.
Nincs beleszórva minden xar. Minden tavukban láttam és kicsit próbálták a levegőztetőt. Szóval, érezni hogy törődnek vele.

hermanyi Ne szerénykedj.
galervin93 Téged olvasni élmény amikor peca után leírod. De olyan szinten nem megy nekem.
Steady74 Köszi

(#51091) Steady74 válasza cool13 (#51090) üzenetére


Steady74
Topikgazda

Szerénykedik, szerénykedik, közben meg pacek pecás !!

(#51092) hermanyi válasza cool13 (#51090) üzenetére


hermanyi
őstag

Legközelebb a VIP tora ülj orsós bottal . 22/22 madzag elég . Van benne állítólag 10 körüli is de 15 felett az átlag :D
a többi tóra szerintem a 20/19 elég mindenre . Rakora én 22/17 be kezdtem ,de kellett a 19 es előke ,mert volt két olyan halam aminek csak max vigyázba álltam :D . A gumi belassítani nem tudta ,nem hogy megállítani .

LEDA-t ne féltsd bírja (gondolom én ) Én a kis Frenzeet és a MAP ot is le merném oda vinni ,ha nincsenek sokan még a halat is ki bírnám szedni ,ha sokan vannak akkor meg mindenkit össze bírnék szedni :D

Ha nem lesz nagy meleg akkor lehet megyek én is hétvégén . Kipróbálom a másik rakot is .

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#51093) Szeszkazán válasza hermanyi (#51092) üzenetére


Szeszkazán
senior tag

Én pénteken megyek haza, vasárnapra peca foglalva, remélem az időjárás nem b@szik ki velem , jó rég voltam már parton lógatni. :))

(#51094) Steady74 válasza hermanyi (#51092) üzenetére


Steady74
Topikgazda

Ordasra mész?

(#51095) Grillo válasza Steady74 (#51089) üzenetére


Grillo
senior tag

Szóljatok, ha mentek, ha van időm, én szívesen csatlakozom.

Akár még az Államtitkár nélkül is. :DDD

(#51096) hermanyi válasza Steady74 (#51094) üzenetére


hermanyi
őstag

igen oda tervezem .

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#51097) Steady74 válasza hermanyi (#51096) üzenetére


Steady74
Topikgazda

Max kimegyek meglesni papa, kicsilányt aznap viszik el faterék vonattal, valamikor dél körül.

(#51098) joe979


joe979
aktív tag

Holnap valaki peca ? Harcsát látogatnám meg, ott még sosem voltam :)

Szissz

(#51099) Steady74 válasza joe979 (#51098) üzenetére


Steady74
Topikgazda

Nekem meló van.

(#51100) plmarci87


plmarci87
lelkes újonc

Sziasztok! Nem tudjátok véletlenül Szlovéniába az Adriára milyen engedély kell, és hol lehet kiváltani? Próbáltam rákeresni, de csak Horvátországról találtam infót

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.