Hirdetés

2024. június 13., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:20:45

LOGOUT.hu

Üdvözlet minden kedves látogatónak, akit érdekel ez a remek kikapcsolódási forma. Legyen az hobbi vagy sport szintű.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51601) saen válasza @mriya@ (#51600) üzenetére


saen
veterán

Már a tulaj is megvan, felesleges terjeszteni.

(#51602) jansky1 válasza saen (#51601) üzenetére


jansky1
senior tag

Ha már felkerült ide, mi lett a történet vége?

(#51603) saen válasza jansky1 (#51602) üzenetére


saen
veterán

Facebook Dunai pecás csoportba felrakta Szarvas Zoli ezt és ott valaki ismerte a tulajt és szólt neki. Happy end, elvileg lopott volt.

(#51604) @mriya@ válasza saen (#51601) üzenetére


@mriya@
őstag

Oké, köszi! 😎

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#51605) hermanyi válasza szetcsuszott (#51596) üzenetére


hermanyi
őstag

Itt lakom tőle 100m re . A versenyre is külön vízügyi engedély kellett ,hogy a nádat kicsit igazítani lehessen . De majd Ősszel megpucolom úgy 3-4 liter glialkával .

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#51606) BlackmMmDog válasza hermanyi (#51605) üzenetére


BlackmMmDog
aktív tag

De majd Ősszel megpucolom úgy 3-4 liter glialkával .

Remélem csak viccnek írtad.

(#51607) galervin93 válasza hermanyi (#51605) üzenetére


galervin93
őstag

Akkor már inkább éjszaka, stikában egy kis gereblye.

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#51608) hermanyi válasza galervin93 (#51607) üzenetére


hermanyi
őstag

Azzal a nádat nem szeded ki :D

Felajánlottuk ,hogy kanalas géppel rendbe rakjuk a versenypályát (sajnos szinte horgászhatatlan a nádtól ) de nem engedélyezték erre a natura 2000 re hivatkozva , de az ,hogy lejjebb a soroksári szennyvíz-tisztítóból ömlik bele a tisztítatlan szennyvíz az nem gáz :W :W :W :W

(#51606) BlackmMmDog

nem

[ Szerkesztve ]

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#51609) jansky1


jansky1
senior tag

Ha egy botnak 3 lbs a dobósúlya, az mennyi normális mértékegységben? Netes konvertáló 1300 grammot ír, ami hülyeségnek tűnik.

(#51610) BÁ Nutrition válasza jansky1 (#51609) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

100g (2.75lb), 125g (3lb), 140g (3.25lb) /angling directnel volt egyik botnal

en is valszeg most hetvegen veszek valamit, de nem igazan tudtam eldonteni mi legyen

[ Szerkesztve ]

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#51611) FireFox1996 válasza hermanyi (#51605) üzenetére


FireFox1996
őstag
LOGOUT blog

Látogass el a csőhídi állásra, és nézd meg! ;) és ha érdekel, elárulom a titkot ;)

<< Nem szabad félni a kudarctól, játszd végig a játékot ! >>

(#51612) Spoon16 válasza jansky1 (#51609) üzenetére


Spoon16
tag

28-30 gramm/ librával szokták ezeket számolni.
A 3 lbs bottal ~80-90 gramm dobható kényelmesen

(#51613) partxxx válasza jansky1 (#51599) üzenetére


partxxx
tag

Hali,

Vettem egyszer 2kg vajsavas vödröset. A kesztyűt nem véletlen adják mellé :D
Fogni nem fogtam vele semmit, de nem releváns, mert aznap mással sem fogtam és más sem fogott.

Lehet már a halakat is elűzte a szag :D :D

[ Szerkesztve ]

(#51614) jansky1 válasza partxxx (#51613) üzenetére


jansky1
senior tag

Szombaton kinéztem Kécskére, igaz most nem én horgásztam, hanem barátok. Sajnos kapásig sem jutottak el, próbálkoztak békéshalazni úszóval, féderrel, meg harcsázni stupekkel. Gyakran meg lehet úszni kapás nélkül?

(#51615) Zoli bácsi


Zoli bácsi
őstag

Viszatért a nyár, legalábbis felénk, megállt a szél, perzsel a nap....Ilyenkor előfordul, hogy kapás nélkül megússza az ember..... :DDD
Ilyenkor kell elővenni az etetőkosaras úszót, és vízközt próbálkozni.

Amúgy kánikulai kapástalan időben szoktam elő venni a Matchbotot, partközelben kialakítani egy kis etetést, és egy szem csemegekukoricával próbálkozni. Valamiért működni szokott, pedig úgy súlyozok, hogy a horog feneket érintse. :)

(#51616) A Zéé válasza Zoli bácsi (#51615) üzenetére


A Zéé
addikt

csütörtökön tervezek Dunakeszi bányatóra egy reggeli-délelőtt áztatást (ha valaki csatlakozna, bátran :) ), és pont ez a módszer jutott nekem is eszembe. Elég gnóm megoldásnak tűnik, de hátha működni fog.

Just a simple Lineman...

(#51617) joe979 válasza jansky1 (#51614) üzenetére


joe979
aktív tag

Vasárnap én aranypikkelyen jártam így, a pofám leszakadt . Mellettem az ekék, gettó cuccal fogtak mindent, én betermeltem 2,5 etetőt közelre, valamint utána aqua és annyi ... olyan 5 órát zúztam. Berágtam és húztam inkább haza.
Kb egy-egy beeső halat láttam fogni, kis ponty és tok vegyesen . Szokásos 2 vagy 3 hely volt, ahol kicsit jobban ment a hal.
vagy 5 éve nem jártam arrafelé, de a következő 5 évet ismét kihagyom . Akkor lepődtem meg a legjobban mikor észrevettem nincsen szemetes a vízparton :Y

Szissz

(#51618) lacoka123


lacoka123
újonc

Hali

Főleg a pergetőkhöz szólnék, a tipikus sárgás-zöldes neon zsinórok mellett ti még milyen színűt használtok ami JÓL LÁTHATÓ? J-braidet nem szeretem, szóval annak a multicolorja kilőve. :) :)

(#51619) DJ Boci


DJ Boci
csendes tag

Sziasztok!

Master carp pro 390Lc botomhoz szeretnék valami távdobáshoz jó orsót vásárolni.
Ebben szeretnék segítséget kérni, eddig az okuma custom blackkel szemeztem, de attól félek túl nagy lenne , esetleg valakinek van ilyen orsóval tapasztalata? Vagy valamit tudnátok ajánlani 20-25k körül?

Előre is köszi.

(#51620) hermanyi válasza DJ Boci (#51619) üzenetére


hermanyi
őstag

nekem a 4500 van nagyon jó orsó a nagy-testvér pedig simán jó a 100+ m hez és nem olyan bumszli mint az okuma .

Steady nem reklámnak szántam de tényleg jó .

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#51621) Zoli bácsi válasza DJ Boci (#51619) üzenetére


Zoli bácsi
őstag

Vedd meg a "hozzávaló" Döme távdobó orsót, állítólag nem rossz. Okuma CB-ből a 60-as nem nagy rá, a baj inkább az, hogy előtétzsinór kell, vagy a feederen használatos 0,20-22-es méretből felmenne rá 500m legalább.

(#51622) yanna válasza Zoli bácsi (#51621) üzenetére


yanna
őstag

Nem alátét akart lenni?

(#51623) Steady74 válasza hermanyi (#51620) üzenetére


Steady74
Topikgazda

Ezt már úgysem mosod le magadról, hogy az UK peca MAP arca lettél :DD ;]

(#51624) gban válasza Steady74 (#51623) üzenetére


gban
Közösségépítő

Hát izé....
Inkább, mint a kéké :DDD :DDD :DDD

Postázást nem vállalok.

(#51625) Zoli bácsi válasza yanna (#51622) üzenetére


Zoli bácsi
őstag

De igen.
Bár szerintem mindenki tudta, mire gondoltam. :)

(#51626) hermanyi válasza Steady74 (#51623) üzenetére


hermanyi
őstag

majd pecázunk egyet valahol és kézbe veheted a MAPróságaimat :D
Szerintem lesz közte olyan ami tetszeni fog a húshorgász mivoltod végett :DDD

(#51624) gban inkább :D

[ Szerkesztve ]

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#51627) Spoon16 válasza hermanyi (#51626) üzenetére


Spoon16
tag

Hozzám csere útján került néhány hete egy zsírúj MAP P4000 orsó és lefostam a bokám!
Nagyon rendben van a cucc és kicsit utánakavarva az ára sem vészes.

(#51628) Zoli bácsi


Zoli bácsi
őstag

Egy kis ötlet, hátha valakinek hasznos lesz.... :)
Fagyasztott kukoricát kiteszem a napra, kiolvad, azután kezd kiszáradni, ráncosodik. Ekkor beteszem zárt üvegbe, dobozba, majd valamilyen locsolóval pl. meglocsolom. Kis idő múlva jól beszívja a folyadékot a kukorica. Fogósabb a natúr társánál. :)
Félretettem a kiürült ízesített kukoricás üvegeket, erre a célra tökéletesek. Mostanában ha pellettel, bojlival horgászom, otthon felfűzöm a hajszálelőkére, és az egész felcsalizott horgot előkén beleteszem ilyen üvegbe, kap egy kis locsolót, és lezárom. Jól magába szívja a locsolót a csali A vízparton csak felakasztom a felcsalizott előkét, és mehet a peca.
Dovit Fokhagyma-máj duo bojlit áztattam fokhagyma-máj locsolóban, jól működik.
Van sok fajta locsolóm, etetőanyaghoz keverve nem veszek észre nagy különbséget, viszont mióta a csalikat áztatom, több a kapás.
Érett sajtos locsolóban áztatok jelenleg kiolvasztott fagyasztott kukoricát...... Szerintetek mire készülök délután...??! (Költői kérdés volt) :)

(#51629) MdewC válasza Steady74 (#51412) üzenetére


MdewC
nagyúr

Köszi! :R

praise the Lord then finesse / One shot, one kill

(#51630) partxxx válasza jansky1 (#51614) üzenetére


partxxx
tag

Stupekes harcsázást igen :)

A békések 99%-ban jönnek. Nyáron van pár meleg nap mikor semmi nem jön össze. Hajnalban (4-9 közt) viszont mindig van valami.

(#51631) hermanyi válasza Spoon16 (#51627) üzenetére


hermanyi
őstag

Én most adtam el 2 db ot belőle nem rég ,mert kíváncsi voltam a Dual Feedere és a Parabolixra . Parabolixal már horgásztam a Dual Feeder 4500 at holnap tesztelem . Eddig nem bánom ,hogy ment a két P4000 .

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#51632) Spoon16 válasza hermanyi (#51631) üzenetére


Spoon16
tag

Én a 10k körüli Nevisekhez vagyok szokva,azokhoz képest a P4000 is nagy lépés.

(#51633) hermanyi válasza Spoon16 (#51632) üzenetére


hermanyi
őstag

Jó orsó nem vitás . Az új Parabolix az még finomabb (futásra ,fékre mindenre ) a Dual pedig szerintem egy igazi vadölő amivel szinte minden megoldható . Dual fékét még nem tudtam tesztelni ,de bízom a holnap délutánban :D

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#51634) jansky1


jansky1
senior tag

Fárasztásnál kiszabadítjátok a zsinórt a klipszből, ha etetésen horgásztok? Vagy bírja a feeder hajlékonysága + monofil nyúlása, hogy ne szakadjon a szerelék, ha egy normál méretű ponty van a horgon?

(#51635) bilon73 válasza jansky1 (#51634) üzenetére


bilon73
aktív tag

ha úgy húzza, hogy elér a klipszig, akkor ki.
ezért van jelölve a zsinor, hogy utána visszataláljak.

(#51637) jansky1 válasza bilon73 (#51635) üzenetére


jansky1
senior tag

Alapból a klipszig ér a zsinór bedobás után nem? Vagy tekersz rajta?

(#51638) twine


twine
addikt

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni horog fenés témakörben.
Érdemes, nem érdemes, ha érdemes van e bevallt jól használható horog fenő, ami igazán ajánlott...!?

Biztosan finomítani kell a wobbler vezetésemen, de azt vettem észre hogy a kavicsos köves részen, ahol húzom a wobblert, pikk pakk megszűnik a f@sza gyári fogós hegye a horgoknak, és egyre több a lemaradt halam...
Van két egyforma bevált fogós wobblerem, amiken már a horgokat kicseréltem, így mondhatni "kifogytam"...
Venni két dolog miatt nem akarok egyelőre...
-két horog itthon kb a kínai trulinoya wobblerem árába kerül (ez lenne a kisebbik probléma)
-a nagyobbik , hogy félek a vásárolt horog is pikk pakk eltompul az apró kavicsok között...
Szóval részemről favorizálnám a horog fenőt!
de melyiket?

Előre is köszönöm a válaszokat :R

[ Szerkesztve ]

(#51639) bilon73 válasza jansky1 (#51637) üzenetére


bilon73
aktív tag

A fesziteshez tekerek rajta. Ha erzem higy nagy es megindul, mar a kezem a zsinoron hogy kiakasszam. De vannak errol videok a youtube-on.

(#51640) jansky1 válasza bilon73 (#51639) üzenetére


jansky1
senior tag

Csak a Döme félét találtam youtubeon. Van linked esetleg?

(#51641) LazacX válasza twine (#51638) üzenetére


LazacX
tag

Nálam is tompulnak. :) Én egy apró finomszemcsés kaszakő darabot használok, amíg lehet fenni egy horgot. Előfordul, hogy a hegyéből le van pattanva egy darab, ilyenkor már cserélem a horgot.

(#51642) bilon73 válasza jansky1 (#51637) üzenetére


bilon73
aktív tag

keress rá a dovitos PG videóira ;] :DD

(#51643) vihartigris válasza twine (#51638) üzenetére


vihartigris
őstag

Majdnem mindegy mivel fened a horgot, ha már lejött a "védőréteg" a horogról, kicsorbult utána nem lesz olyan tartós, kemény, hegyes. Rövid ideig még használható a horog, de ...

bármi reciproka a semmi

(#51644) A Zéé


A Zéé
addikt

Na végül csak sikerült szabadságra mennem, így reggel ki is verettem Dunakeszire a bányatóra. A terv az volt, hogy egy bottal keszegezek, a másikkal meg methodozok, aztán amikor elkezdi sütni a nap előttem a vizet, addigra összerakom a method wagglert, és megnézem mit ad a vízfelszín. Elég kevesen voltak lenn, a vasút felől a 11-es helyre ültem le. Fél7-kor dobtam be először, 11-ig a halőrön kívül senki és semmi nem érdeklődött felőlem. Próbáltam édes kaját, halas és kukoricás pelletet, fokhagymás kaját, mindenféle csalival, mindenféle távon, de semmi. Volt mozgás pedig, az árnyékosabb részen folyton ugráltak a pontyok, előttem mászkáltak a keszegek, meg járőrözött egy akkora balin, hogy először azt hittem, hogy amúr.
Method waggler szereléket le is bontottam, átszereltem a matchbotot sima wagglerre, és az előttem levő törést próbáltam megkeresni vele. ~7-8 méterrel előttem, kb. 4 méteres víznél próbálkoztam kb. érintőre rakott horoggal. A terv az volt, hogy addig csökkentem az eresztéket, amíg nem találok valami halakat itt. Beetettem a keszeges kajával, feltűztem 4 szem csontit, és vártam. Közben a methodot kidobtam magam mellé olyan 10 méterre, a part szélébe (max 3 méterre a parttól). Ide jött az első kapás, bejött teljesen elém, és közvetlenül a part tövében forgolódott, valamire sikerült ráakasztania a cuccot, és megszökött. Miközben a bottal szöszöltem észrevettem, hogy nincs meg előttem az úszó. Akasztás, éreztem, hogy van rajta valami, de azt hittem nagyobb keszeg lesz,mert nem húzott nagyon, de aztán csak nem akart feljönni a víz tetejére. Aztán egyszer csak az eddigi legnagyobb pontyom volt előttem. Egész sokáig küzdött, de sikerült megszákolni. Súlyát nem tudom, mert nincs mérlegem, de faroktőig 55 cm-es pacni tükrös köszönt be. 4-5 kiló köré saccoltam.
Visszadobtam mindkét cuccot, és megint elsült a match, ezúttal egy kicsit kisebb jött ki. Még a matracon volt a hal, amikor derékba hajolt a feeder, szóval "A" paciens vissza a vízbe, "B" paciens pedig a partra, kb. ugyanakkora tükrös. Ezek után kicsi szünet, egy keszeg és még egy formaponty jött match-re, aztán fél 12-kor mintha elvágták volna, még mozdítás se volt semmire, úgyhogy 1 órakor összepakoltam, és eljöttem.
Szóval elég punnyadtnak indult a nap, megint nem úgy alakultak a dolgok, ahogy elterveztem, de az a bő fél óra pörgés, amikor elém keveredett a raj, azért elég jó élmény volt. :B


Azért látszik, hogy pontyos bot a Nevis, nem rossz kisebb halaknál sem, de azért az ilyen méretűek alatt dolgozik igazán szépen.

Just a simple Lineman...

(#51646) twine válasza vihartigris (#51643) üzenetére


twine
addikt

+LazacX
:R :R

(#51647) musli26 válasza A Zéé (#51644) üzenetére


musli26
tag

Nagyon szép képek!
:) :)
Jó ez a match bot.

Dell SE2416H Asrock B75M-GL Core i3 3220 Corsair Vengeance 8Gb 1600Mhz Samsung SSD 850 EVO 250GB Chieftec CTG-450-80PB Samsung J5 2016 gold

(#51648) vendingo válasza A Zéé (#51644) üzenetére


vendingo
veterán

Grat. Amióta bejöttek ezek a nagy melegek, még éjjel se megyek horgászni.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#51649) hermanyi válasza A Zéé (#51644) üzenetére


hermanyi
őstag

jó az az orsó

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#51650) A Zéé válasza hermanyi (#51649) üzenetére


A Zéé
addikt

Hogy őszinte legyek, nem hozta meg nekem azt a hűha érzést. :N Első Ryobi orsóm, és mivel annyira hype-olják mindenhol a márkát, sokat vártam tőle, de azt nem hozta. Ha a rendes bolti árát kellett volna kifizetnem érte, akkor nagyon haragudnék rá :)

Just a simple Lineman...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.