Hirdetés

2024. június 13., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:20:45

LOGOUT.hu

Üdvözlet minden kedves látogatónak, akit érdekel ez a remek kikapcsolódási forma. Legyen az hobbi vagy sport szintű.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51651) joe979 válasza A Zéé (#51650) üzenetére


joe979
aktív tag

Semmi különös nincsen benne, jól érzed :)
Szép , tetszetős pofás ... de ennyi .... Megbízható ? Igen ... ennyi a lényeg. Kiviszed dobálsz vele, majd másnap dobcsere és finom peca .... talán emiatt volt felkapott.

Szissz

(#51652) A Zéé válasza joe979 (#51651) üzenetére


A Zéé
addikt

a legnagyobb bajom vele inkább az, hogy csúnyábban öregszik, mint bármelyik más eddigi orsóm: 2 év alatt a szürke műanyag sárga lett, a dobról pattog le a festék, hátul a fényes műanyag takaró lemez már eltört egy olyan helyen, hogy nem is értem, azt hogy sikerült, +az első takarítás óta nem bírom rendesen összerakni, finoman, de mindig egy kicsit súrlódik benne valami, pedig mindegyik orsót legalább évente egyszer szétszedem, takarítom. Majd télen leadom valaki szakinak, hátha ő többre jut vele.

Just a simple Lineman...

(#51653) #08094976


#08094976
törölt tag

Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni feltolós úszós szerelékkel kapcsolatban. A víz mélysége ahol horgászok kb. 1-1,5m.

A 8g-os úszót (hagyományos, nem önsúlyos) 3 db 3g-os sörétólómmal súlyoztam le mivel azt olvastam, hogy célszerű kb. 1g-al túlsúlyozni a feltolós szereléknél.
Szóval az ólmozást hogy célszerű elhelyezni?

1. A horog felett 10-12cm az egyik sörét (ez lenne a jelző), a másik kettő meg fölötte kb 20 cm-re összehúzva?
2. A 3 db ólom a horog felett 10-12cm-re összehúzva?

(#51654) galervin93 válasza #08094976 (#51653) üzenetére


galervin93
őstag

A legjobb lenne egy darab nagy (gömb)ólommal megoldani.
Abban a sekély vízben biztosan szükség van amúgy 8 grammos úszóra? Szvsz. egy 2-4 gramm körüli is elég lenne, persze akadhat extrém eset (erős szél pl.)
A 10-12 cm helyett elég akár a fele is, hisz pont az a lelke a dolognak, hogy az emelést lásd meg.

[ Szerkesztve ]

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#51655) gban válasza #08094976 (#51653) üzenetére


gban
Közösségépítő

Annyival egészíteném ki az előttem szólót, hogy a legjobb lenne ha feltennél elsőnek feljebb annyi ólmot ameddig szeretnéd ha kitolódna amikor a hal felemeli a legalsó ólmot, majd ekkor kerülne alulra a jelzőólom és így lőnéd be az eresztéket.
A jelzőólom akár el is merítheti az úszót, vagy csak jobban merítheti, az ereszték a lényeg úgyis.

Postázást nem vállalok.

(#51656) joe979 válasza gban (#51655) üzenetére


joe979
aktív tag

Sztem pontyozásnál ez nem számít , bár ezt nem tudjuk mi a cél hal, nyár van, falnak mint a desznyók ... Nyugodtan lehet durvulni .....

Szissz

(#51657) gban válasza joe979 (#51656) üzenetére


gban
Közösségépítő

Persze, nem is feltolós lesz az a kapás hanem elindulós - merítős.
De belőni azért be kell hogy normálisan álljon :))

Postázást nem vállalok.

(#51658) joe979 válasza gban (#51657) üzenetére


joe979
aktív tag

Tény... Túl kell súlyozni kapásból . Az úszó is adja a feneket, utána lehet játszani a súlyozással; ki mennyire szeretne precíz lenni .
Jó kis odabaszós úszós beállós szerelék .... Legjobb :)

Szissz

(#51659) hermanyi válasza A Zéé (#51650) üzenetére


hermanyi
őstag

nem szabad szétszedni a Ryobi műszer . és képzeld el ha szarrá lesz törve akkor is ugyanolyan megbízható darab marad . Egy nagyon megbízható strapabíró orsó ,ezért is a nagy hypeolás körülötte . Az meg ,hogy neked sikerült eltörnöd egy olyan helyen ahol nem is tudod ,hogy hogyan törhet el valszeg nem az orsó hibája . Az elszíneződésen csodálkozom ,bár nem tudom ,hogy hol tartod az orsót , felszerelést .

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#51660) joe979 válasza hermanyi (#51659) üzenetére


joe979
aktív tag

az előélete sem ismert a kurblinak , vagy de ?

Szissz

(#51661) A Zéé válasza hermanyi (#51659) üzenetére


A Zéé
addikt

Majd aki ért hozzá, összerakja jól, aztán tényleg nem piszkálom :K A törés sem zavar, a használatot nem befolyásolja, meg az elszíneződés sem, csak csúnya kicsit. Majd kövi fórumpecán megmutatom, a nap szívta ki a színét, mert az orsó tartó alatt még az eredeti. Otthon amúgy a garázsban van, a tokjában a bot, csak peca alatt éri a nap.
Ezekkel amúgy mind együtt tudok élni, amennyiért át ettem tőled bele is fér, mert nem nagyon kaptam volna jobbat azért az árért, de ahogy mondtam is, ha az eredeti árán vettem volna, akkor jobban zavarna :)

[ Szerkesztve ]

Just a simple Lineman...

(#51662) hermanyi válasza joe979 (#51660) üzenetére


hermanyi
őstag

De ismert . Vadi új volt . :D

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#51663) dragonfx válasza A Zéé (#51652) üzenetére


dragonfx
veterán

Es tudsz ilyen szakit bp.n?
Nekem se artana a damnak es trabucconak general....

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#51664) A Zéé válasza dragonfx (#51663) üzenetére


A Zéé
addikt

Siági Lajost ajánlják kb. midenhol. [link]

Just a simple Lineman...

(#51665) Spoon16


Spoon16
tag

Urak,a mostani 3 napos pecán a Silstar orsóm kapott némi esőt és nem megy a nyeletőfék. Hiába váltom át a gombot,mindig csak az első fék erejével dolgozik. Lehet-e ez az esőtől illetve rendbe tudom-e én ezt hozni viszonylag egyszerűen vagy inkább szerviz?

(#51666) Zoli bácsi válasza Spoon16 (#51665) üzenetére


Zoli bácsi
őstag

Tierra FS, vagy Tierra Feeder? 40-es?

(#51667) @mriya@ válasza Spoon16 (#51665) üzenetére


@mriya@
őstag

Tegnap sz@rrá ázott az Okuma LB, és a Banax Helikon.
Köszönik szépen, jól vannak. :C

[ Szerkesztve ]

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#51668) Spoon16 válasza Zoli bácsi (#51666) üzenetére


Spoon16
tag

Feeder. 60-as.

(#51669) Spoon16 válasza @mriya@ (#51667) üzenetére


Spoon16
tag

Nevis,Shimano,Map itt is hibátlanul megy, ennek az egynek van valami nyűgje. Az is lehet,hogy nem az esőtől,előtte nem használtam.

(#51670) Zoli bácsi válasza Spoon16 (#51668) üzenetére


Zoli bácsi
őstag

Azért kérdeztem a méretet, mert a 40-es méreteknek máshogy van megoldva a nyeletőfék, könnyen kimozdul egy kis spirálrugó, bár akkor az szokott lenni a hibajelenség, hogy nem vált vissza nyeletőről teljesen, fárasztáskor recseg.
Nekem van pár darab (Tierra FS és Tierra feeder,, szinte ugyanaz a kettő, dob és csapágyszám, meg a hajtókar a különbség), összeset szétszedtem télen karbantartani.
Úgy gondolom, hogy esőtől nem tud annyi víz belemenni hogy problémát okozzon, ha bele jut pár csepp, a zsírt nem hinném hogy feloldja.
Ha garanciális, akkor küld be szervizbe. Jó tapasztalataim vannak velük, egy nyeletőhibás Tierra Feeder 4000-est szervizeltek, a fentebb leírt hibával. A boltba vidd be, ahol vetted, nekem a boltos rendezte a garis javítást.
Ha nem garis, akkor szedd szét, vagy kérj meg valakit, aki szedett szét nyeletőfékes orsót. Ha szétszedéskor nem veszed le jobb oldalról a nyeletőfék kapcsolót, akkor nem esik szét a kapcsoló szerkezet mikor leveszed a fedelet.
Engem már nem érdekel a gari, ha Silstar orsót veszek, azonnal szétszedem. Nyitott csapágyak vannak benne, nem viszik túlzásba a gyárba a zsírzást, az tuti.
Amúgy nekem vannak 4-5 évesek, kicsit kopik a króm a hátsó nyeletőfék körül, de működnek.:)

(#51671) Spoon16 válasza Zoli bácsi (#51670) üzenetére


Spoon16
tag

Most,hogy száradt picit már egy fokkal jobb, de az igazitól még messze van.
Sajnos neten vettem, így a posta oda-vissza majdnem annyi lenne,mint egy új darab.

Megpróbálom szétszedni este, legrosszabb esetben megtartom etető orsónak, masszív cucc.

Köszönöm a segítséget !

(#51672) Gabi atya


Gabi atya
csendes újonc

Sziasztok!

Szombaton gondoltam elugrok pecázni egy kicsit, bár tartottam a viharoktól. Szerencsére csak délben ért el az eső szél nélkül és mivel volt hova behúzódni így nem zavart. Reggel kb egy óra leforgása alatt jött 9 hal, vegyesen ponty, keszeg, kárász. Tényleg egy cigit nem tudtam elszívni. :) Utána lassultak a kapások. Amikor leszakadt az ég, akkor jött a legnagyobb potyesz, viszont utána teljesen megált minden.
[/ L]

Máshol is evett a hal a zivatarok előt? Kicsit tartottam a változékony időtől a kapási kedv miatt is.

(#51673) yanna válasza Gabi atya (#51672) üzenetére


yanna
őstag

Békésszentandráson, Kákafokin péntek, szombat, vasárnap semmi. Pedig azt gondoltam, megmozdulnak a frontra. (Azaz 2 db. 25 centis harcsakölök volt kishalra.)

(#51674) Spoon16


Spoon16
tag

Kellene egy kis segítség,mert elakadtam bot ügyben.
Szeretnék venni egy botot,amolyan mindenesnek. Értsd: fenekező horgászat, rablózás, esetleg úszózás.
3 méteres hosszra gondoltam, 50-100 gramm körüli dobósúllyal, lehetőleg 2 részes kivitelben.

Ilyesmi botja volt mindenkinek anno,de úgy látom mostanra nagyon specializálódtak a kategóriák, nincs már "allround" bot, vagy csak maximum teleszkóposban.

Tudtok valami ilyesmit?

(#51675) saen válasza Spoon16 (#51674) üzenetére


saen
veterán

Ez már nem divat, de egy ilyen pergetőbotot biztos találsz még ami befogható ilyesmire.

(#51676) Zoli bácsi


Zoli bácsi
őstag

Talán elfér ide (Admin sporttárs törli ha nem), egy hasznos kis összefoglaló FB-ról, Pallagi Attila‎ írása a Pergető horgászok - kínai cuccok csoportból.
(Amúgy zárt csoport, tagoknak látható. Tudom hogy vagytok innét is, de sokan nem)
"Az elmúlt éveink orsóvásárlásainak summázása...

Sokféle orsót vettünk az alin, nálam 40+ tipus járt ezek közül, több méretben is. Elmondhatjuk hogy a kínai sajátmárkás orsók ára tükrözi a minőségüket, nálam a vállalható orsó választóvonal 25 dollárnál húzódik. Az olcsóbbak is jó műszaki tartalommal bírnak az árukhoz képest, csak a járásuk, az összeszerelésük hagy némi kívánnivalót maga után...ezzel együtt használhatóak. A márkák között, műszaki tartalomban, felhasznált alkatrészekben igen nagy az átfedés, sok alkatrész, dob, csereszabatos más kínai tipusokkal. A kezdetben drágább orsók (90-100 dollár) minősége sajnos változott negatív irányban, ahogy olcsóbban kezdték adni őket. A kínai orsóknál szimpatikus kétcsapágyas csigamegtámasztás, több tipusnál is eltünt...DMK, Sharky3,...Itt az alsó csapágy nem ér a házhoz, csak a rotor hosszirányú távtartójaként szolgál. Gyakran előfordul trehány, hiányos összeszerelés, rossz hézagolás, kimaradt alkatrész, alulméretezett alkatrész ( kodiak). A Seaknight és a Tsurinoya ami tartja a minőségét az első vásárlásaink óta. A seaknightból főleg az axe ami nagyon bevált, illetve a tsurinoyák szinte kivétel nélkül. Némi tipushibával mindkettő egyedei bírnak, de ezek olcsón orvosolhatók. Az axe esetében a felkapókar visszacsapó tengely törése okozott bosszúságot...ennek kiküszöböléséről illetve javításáról tettem fel leírást a csoportba. A tsurinoyáknál eddig hibaként csak a fékcsillag elnémulása volt a visszatérő probléma, ám ez is javítható egyszerűen ( erről is van fenn leírás a csoportban), illetve kapható párszáz forintétrt Szabolcs webshopjában. Az Na esetében egy szériában volt az az ominózus ragacsos zsír, túl vastag féklemez probléma,ami egy kis takarítással, lemezcserével megoldható volt.

Igazán hosszú távú tapasztalatom, (több mint két éves használat) ami tsurinoya NA, Fs, Jaguár, illetve a seaknight axe vonatkozásában van. Ezek hoszabb intenzív használat esetében is tartják a minőségüket, bőven kiemelkednek ár/érték arányban a kínai orsók közül is, nem beszélve az itthoni kínálatról, ahol átraketgóriákkal feljebb levő orsókat megszégyenítően jól teljesítenek.

Ezt a kis összefoglalót főként az új tagoknak írtam, (pláne azoknak, akik nem szeretnek olvasgatni ...:D) Talán könnyebb lesz nekik a döntés az orsóvásárlásnál. Nálam az ár/érték arány bajnoka a Tsurinoya FS, ami mind tartósságában, mind összeszerelésbena legegyenletesebb minőséget hozza, nagyon jó áron. Alkatrészellátása is megoldott, könnyen szervizelhető."

(#51677) Zoli bácsi válasza Spoon16 (#51674) üzenetére


Zoli bácsi
őstag

Parancsolj, Pecaplázából: [link] Carp Zoomtól, itt a legerősebbre gondoltam: [link], Az ABSF-nek is van még egy két boltban elfekvőben ilyen: [link]

Szerk: Ja, és 3m-es bojlis bot is van szinte mindegyik márkának, egy 2,5- 2,75 LBS bojlis is jó lehet akár.

[ Szerkesztve ]

(#51678) dik válasza yanna (#51673) üzenetére


dik
őstag

Itt sem megy Szentes, Szegvár Kurca vagy akármi más sehol semmi. Teljesen mindegy milyen idő van és milyen csali van felkínálva.
Idén tervben van egy Duzzasztói peca tavaly is volt az élő körösön. Zöld árat kellene kifogni ne legyen tavaly embertelen mennyiség volt, de attól eltekintve jó peca volt.Esetleg ha tudsz róla valamit írhatnál pár sort.

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#51679) Spoon16 válasza Zoli bácsi (#51677) üzenetére


Spoon16
tag

Köszönöm, bár ennél picit magasabb minőségre gondoltam. Nem szeretem a pecaplázás cuccokat.

(#51680) FireFox1996


FireFox1996
őstag
LOGOUT blog

Volt vki mostanában Kána tónál pecázni? Mik a tapasztalatok?

<< Nem szabad félni a kudarctól, játszd végig a játékot ! >>

(#51681) yanna válasza dik (#51678) üzenetére


yanna
őstag

Az élőről nincs információm mióta (lassan 10 éve?) az erőmű miatt nem lehet horgászni a duzzasztó alatt. Jó, két horgász elfér a tiltó tábla és a Kákafoki kifolyó között, de az elég karcsú.

(#51682) dik válasza yanna (#51681) üzenetére


dik
őstag

Nem lefele kell menni hanem felfele. :) Én a holtágakkal vagyok így ott az összessel, hogy nem ülök le melléjük mert akkorákat nulláztam szörnyű több alkalommal már. Bár most egyik ismerős mondja a siratói tán nem rossz(duzzasztó fele menni a gáton majd ahogy elfogynak a nyaralók lefordulni és neki az élőnek van valami helyük). Valahogy nem akarom hinni neki... :)

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#51683) Steady74 válasza Zoli bácsi (#51676) üzenetére


Steady74
Topikgazda

:R természetesen marad.

(#51684) Zoli bácsi válasza Spoon16 (#51679) üzenetére


Zoli bácsi
őstag

Nem kell megijedni az olcsó, kompozit botoktól, 3m-es hosszban nem sokkal nagyobb a tömege, meg a vastagsága mint a magas minőségű karbonból készülteké. Persze 3,6m és fölötte nekem sincs kompozit botom, de a linkelt ABS-ből van 2,7m-es. Szeretem, főleg fárasztásnál. Na meg elpusztíthatatlan, a ráírt dobósúly felett terhelve is lehet izomból dobni vele......
Energofishnek is vannak sikeres, jól sikerült botjai, pl a River Feeder. Én a napi akcióból szoktam tőlük rendelni, így lett féláron 6m-es Tanaka Bolom. Most meg valami 4e. forintos kupont kaptam, a vásárlásaim után is van 3eft-nyi, szóval van 7e ft kedvezményem ami hamarosan lejár...Lehet egy Benzár Method Feeder lesz, az is jól sikerült.. :)
Visszatérve az eredeti témához, szerintem egy 2,5 librás, vagy akár kevesebb (1,75-2lbs) bojlis bot lesz neked a megfelelő.

(#51685) [HUN]Dani


[HUN]Dani
őstag

Sziasztok! Lehet valahol kapni valami szuper kezdő feeder szettet vagy inkább válogassam össze egyenként? Esetleg ajánlásokat is elfogadok nagyon szívesen. Egy közepes méretű tóra kellene havi 1-2 alkalomra :))

magyarsrac

(#51686) Steady74 válasza [HUN]Dani (#51685) üzenetére


Steady74
Topikgazda

Teleshop-os boltokban, F&H-on sokat reklámoznak ilyeneket. Egyszerű a vásárlás, de keserű a tapasztalat. Ha mondasz egy összeget, szerintem tudunk adni tanácsokat miket érdemes megnézned. Persze tudni kell, hogy milyen halakra, milyen távolságra, milyen módszerrel, milyen vízterületen horgásznál.

Annyit tudni kell, hogy akadálymentes víznél, ha nem 5 méterenként ülnek az emberek, egy ún. light bottal is megfogható egy 10-es amur vagy ponty. A keret szerintem 50 ezertől a csillagos égig terjed, segíts, és segítünk :)

(#51687) Zoli bácsi válasza [HUN]Dani (#51685) üzenetére


Zoli bácsi
őstag

Lehet kapni, főleg az Energofishnél, a bot és orsó mellett egy vödör kacatot is kapsz. :)
Alig többért mint egy ilyen szett, egész jól használható szettet rakhatsz össze magadnak.
Szerintem az alap, legolcsóbb, de jól használható páros:
Eurostar Master Class Feeder + Nevis Aqua Feeder 5000 orsó. Zsinórral együtt 20e-ből megvan.
Kicsit többért:
Nevis Vanity Carp feeder bot (Dobósúly, hossz igényeid szerint) + OKUMA Custom Black Feeder orsó. Ezt olyan 30e. körül kapod.
Aztán a határ a csillagos ég...Én mindig az olcsón jót... ;] öööö.. izé, olcsón használhatót keresek, ebben tudok tanácsot adni, ha magasabb a kereted, akkor majd a profi sporttársak segítenek. :)

(#51688) [HUN]Dani


[HUN]Dani
őstag

Nos először is köszönöm a gyors válaszokat. Egy tó lenne a kiszemelt nem épp akadálymentes. Elsősorban ponty, keszeg és társai érdekelnének.

Eddig több kevesebb, de inkább kevesebb sikerrel dobáltam etető kosaras feeder bottal. Nagyon tetszik ezért maradnék ezen a vonalon.

Nagyjából 20 ezer forint környéke lenne elsőre amit rászánnék a botra és a hozzátartozó dolgokra, aztán majd később persze többet is. Ez elég lehet első nekifutásnak?

magyarsrac

(#51689) Gabesz87


Gabesz87
veterán

Használ valaki ilyen telekomos horgász díjcsomagot? Mennyire jó, mit lehet tudni róla? Ma jött meg a horgász kártyám, láttam, hogy Toyotahoz is van kedvezmény, de erről semmit nem találtam.

(#51690) vihartigris válasza yanna (#51681) üzenetére


vihartigris
őstag

Azt a részt tényleg jól tönkre vágták, kispórolták a lépcsőket. :((

bármi reciproka a semmi

(#51691) Spoon16 válasza [HUN]Dani (#51688) üzenetére


Spoon16
tag

A Zoli bácsi által javasolt szettek szerintem teljesen jók erre.

Zoli bácsi: köszi,meg fogom nézni. Az az ABSF még talán tetszene is...

(#51692) yanna válasza dik (#51682) üzenetére


yanna
őstag

A felvíz nekem soha nem volt szimpatikus, így tálán 3-4 alkalommal horgásztam rajta nulla eredménnyel, ill. max. törpe zsákmánnyal. Másokat sem láttam normális halat fogni ott.
A Kákafoki kezd alakulni, mióta a kezelését átvette a KHESZ a rablóbandától.

(#51693) yanna válasza vihartigris (#51690) üzenetére


yanna
őstag

Jó pár éve nem is néztem arra, mikor utoljára láttam, olyan állapotban volt minden, mint 15-20 éve. Régi lépcsők, régi partvédelem.

(#51694) _Osprey_ válasza yanna (#51673) üzenetére


_Osprey_
újonc

Mi tegnap kezdtünk pecázni a Kákafokin. Darabosabb keszegek jöttek és egy kis ponty a törpék mellett. Tavaly a Siratóin csak törpe jött.

(#51695) yanna válasza _Osprey_ (#51694) üzenetére


yanna
őstag

A tesómék 1 éve lesz hamarosan, hogy a vízpartra költöztek. A telekre lassan 30 éve jár(t)unk szinte minden hétvégén, de kb. az elmúlt 10 évben összesen fogtunk annyi halat, mint ebben az évben. Pontyot, kárászt, keszeget.

[ Szerkesztve ]

(#51696) csƵ válasza yanna (#51695) üzenetére


csƵ
őstag

Elvileg a halászat beszüntetése miatt nagyon megnőtt a fogások száma.

(#51697) Zoli bácsi válasza [HUN]Dani (#51688) üzenetére


Zoli bácsi
őstag

Pont dobálta a Facebook a hirdetéseket, szerintem ez is elég korrekt: [link]
Picivel a kereted fölött van, de ez már jól használható. Jók a Döme cuccok, nem kell tőle félni, ez az orsó meg szépen fut, precíz fékkel.

(#51698) yanna válasza csƵ (#51696) üzenetére


yanna
őstag

Annyi biztos, hogy 20 évig a rablóbanda minden évben vitt mindent ami mozgott. 2017. tavasza óta van a KHESZ kezelésében a víz, és meg is látszik.

(#51699) jansky1


jansky1
senior tag

Tavaly ősszel nekünk nagyon ment kákafok, ketten 10 pontyot fogtunk, plusz süllőket, kősüllőket, úgy hogy a peca kb harmadlagos volt a család, wellness, főzőcske mellett.

(#51700) yanna válasza jansky1 (#51699) üzenetére


yanna
őstag

Igen, sok halat telepített a KHESZ, remélhetőleg visszaáll a holtág régi állománya.
A kövesek melyik részén jöttek?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.