Hirdetés

2024. június 13., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:20:45

LOGOUT.hu

Üdvözlet minden kedves látogatónak, akit érdekel ez a remek kikapcsolódási forma. Legyen az hobbi vagy sport szintű.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51151) galervin93 válasza FireFox1996 (#51149) üzenetére


galervin93
őstag

30 cm (vagy az adott helyen érvényes méretkorlátozás) alatt igen.

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#51152) vihartigris válasza FireFox1996 (#51149) üzenetére


vihartigris
őstag

Úgy jársz mint Zsanett a rendőrökkel :DDD ;]

bármi reciproka a semmi

(#51153) cool13


cool13
őstag

Mai példa ordas halai közül. 18db 2-3,9 kg közti lett ma. Kárász és keszeg is beesett. Ezek igen darabosak voltak. 5 match boton, a többi feederen.

(#51154) FireFox1996 válasza galervin93 (#51151) üzenetére


FireFox1996
őstag
LOGOUT blog

Borotválás után már kárász lesz, nem? :)

<< Nem szabad félni a kudarctól, játszd végig a játékot ! >>

(#51155) hermanyi válasza cool13 (#51153) üzenetére


hermanyi
őstag

Az öreg tavon voltatok hátul középen ?
a hülye gyerek mellet aki Ki volt pakolva mint állat és rakozott ?

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#51156) dragonfx válasza hermanyi (#51144) üzenetére


dragonfx
veterán

ez hol volt ma?
ez kb 7-8 as nem?

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#51157) hermanyi válasza dragonfx (#51156) üzenetére


hermanyi
őstag

kicsivel 10 fölött . 20" as a merítőfej .
Ordas tavak .

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#51158) Zoli bácsi válasza csƵ (#51146) üzenetére


Zoli bácsi
őstag

Én egész nap úgy pecáztam, hogy a keverőgyűrű feletti gyűrűnél a gyűrű talpai, és a gyűrű közé fűztem a zsinórt. Ha nem akad el a nyárfaszöszös zsinór, még egy darabig nem veszem észre. :D

(#51159) @mriya@ válasza FireFox1996 (#51149) üzenetére


@mriya@
őstag

Miért jut ilyesmi az eszedbe, hogy méreten aluli hallal csalizz?!
Nálunk fejlettebb országokban sok helyen tilos az élő csalihal használata, pedig ott van abból is dögivel. :F

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#51160) Szeszkazán


Szeszkazán
senior tag

Szóval ki mentünk ma estére Benta tavak VIP , ezt hittük 10 11 ig nem jön a vihar, hát jött 8:30kor, jól meg áztunk.
18:00-kor kezdtünk , be ment a medium rakétából úgy 11 erjesztett mag mix.
10 perc múlva az etetésről jött ez a szép 8,5kg , elég brutál kapással jelentkezett , csak sűvített a fék és bevágás után is húzta rendesen , ment mint egy vonat

Volt még 1 pontyom , nem voltak ekkora és egy vesztett halam, mind az etetésről kb 20m ről.
A kereső peca a másik boton nem adott halat.

[ Szerkesztve ]

(#51161) FireFox1996 válasza @mriya@ (#51159) üzenetére


FireFox1996
őstag
LOGOUT blog

Nem votlam biztos benne, hogy szabad, ezért inkább előtte megkérdeztem a fiúkat ;)
Ha jól tudom, akkor RSD-n bizonyos időszakban is tilos élővel csalizni, kivéve amikor a stupekot használod.

Másrészt: ezért ne tiltjuk már be végig, hogy élőhallal nem lehet csalizni, nem csak ponty horgászat van.

[ Szerkesztve ]

<< Nem szabad félni a kudarctól, játszd végig a játékot ! >>

(#51162) vendingo válasza FireFox1996 (#51161) üzenetére


vendingo
veterán

Én nagyon sajnálom horogratűzéskor a halat, mindig próbálok kíméletes lenni. Levételkor is óvatosan járok el, és szépen visszaeresztem. Fogtam már csalizni korábban csalizott halat.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#51163) Steady74 válasza Szeszkazán (#51160) üzenetére


Steady74
Topikgazda

Azigen!! Grat!

FFox: nem vagyok benne teljesen biztos, hogy mèg él-e a szabályozás, de élő "nemeshallal" nem lehet csalizni.

[ Szerkesztve ]

(#51164) #16514048 válasza FireFox1996 (#51161) üzenetére


#16514048
törölt tag

Pedig szerintem idő kérdése csak és egyre több egyesület fogja tiltani ezt is. Elnézve, hogy milyen mértékben "fejlődik" mostanában a halvédelem.

De egyébként abban is 100%-ig biztos vagyok, hogy nyugdíjas koromra nekem már rég nem lesz lehetőségem ezt a hobbit űzni.

[ Szerkesztve ]

(#51165) cool13 válasza hermanyi (#51155) üzenetére


cool13
őstag

Szia! A nagy tavon voltam. Ha a halőrháztól nézzük, akkor a jobb sarok közelében. Te/ti merre voltatok? Máskor összefuthatnánk pár szóra.

(#51166) Steady74 válasza cool13 (#51165) üzenetére


Steady74
Topikgazda

Nagy tó vagy Öreg tó? Öreg a patkó, Nagy a nádszigetes.

(#51167) hermanyi válasza Steady74 (#51166) üzenetére


hermanyi
őstag

Nagy tó. És ha jól láttam volt velük egy nö is. 😊 Volt séta a tó sarkáig is mert part mellett elment odáig a hal.

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#51168) cool13


cool13
őstag

A kis kőr helyén ültem. A képet én feliratoztam. Remélem jól.

hermanyi Nincs nőm. Azok nem mi voltunk. Általában egyedül járok.
De a történet igaz. Elvitte a hal egész messze a part mentén a cuccát. :D

[ Szerkesztve ]

(#51169) hermanyi válasza cool13 (#51168) üzenetére


hermanyi
őstag

sréhen veled szemben ültem . a VIP tó felőli nádas mögött .

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#51170) @mriya@ válasza FireFox1996 (#51161) üzenetére


@mriya@
őstag

Döglött kishallal, halszelettel, lótetűvel, nadállyal sikeresen lehet ragadozóra horgászni.
Olaszországban tudtommal szabad kis ponttyal, angolnával csalizni, én nem helyeslem. 🤔

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#51171) pityeszka


pityeszka
őstag

Sziasztok!

Zsinórklipsz házi megoldást nem tud valaki esetleg? Letört.

Egy katona mindig parancsokat követ, de egy harcos csak a szívét követi. >>>Steam ID: p1tyeszka<<<

(#51172) Zoli bácsi válasza pityeszka (#51171) üzenetére


Zoli bácsi
őstag

Rossz orsó dobjából szedjél ki egyet, vagy pótdobból. Szerintem kis barkácsolási hajlammal megoldható. Kerestem neked egy írást, ahol képekkel volt illusztrálva a műanyag klipsz átbarkácsolása gömbölyűre, de nem találom, pedig nem rég olvasgattam A lényeg hogy a műanyag klipszet egy megfelelő csavarral pótolták, ami méretben passzolt, állítólag működött a dolog.

Más:
[link] Szörnyű! :W :W :W :W

(#51173) csƵ válasza Zoli bácsi (#51172) üzenetére


csƵ
őstag

"így nem lesz több elvesztett kapás"

LOOOOL

(#51174) saen válasza Zoli bácsi (#51172) üzenetére


saen
veterán

Ez egyébként tiltott dolog, önakasztós cuccok nem megengedettek itthon.

(#51175) Spoon16 válasza Zoli bácsi (#51172) üzenetére


Spoon16
tag

Nekem is rémlik ez az átalakítós leírás,de én se találtam pár hete.

(#51176) stilo18


stilo18
addikt

Sziasztok,

Valaki ajánlhatna megbízható, jó áru webshopokat.
Millió egy van a neten, kicsit nehéz kiigazodni köztük..

Bocsi a láma kérésért... Köszönöm :R

#PS5#C9/QN95#Xiaomi13TPro#SSArctisPro+DAC#Aonic50

(#51177) dragonfx válasza cool13 (#51168) üzenetére


dragonfx
veterán

ennyire jo lett ez a tó mindenki ide jár?
hát sajnos ide auto nélkül lehetetlen eljutni

a google térkp csak az U alakut mutatja. én is csak arról tudtam egyszer voltunk ott. a U innenső oldalán...semmi nem volt....

a nagy attól nagy hogy 10+ halak vannak benne?

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#51178) Zoli bácsi válasza stilo18 (#51176) üzenetére


Zoli bácsi
őstag

xfish, Fishing Time, Sügér horgászbolt, Sneci.hu, Kiscelli horgászbolt, Walterland, Aliexpress...stb.
Első és az utólsó a legolcsóbb talán, ezektől szoktam rendelni. :)

(#51179) Spoon16 válasza stilo18 (#51176) üzenetére


Spoon16
tag

Nálam az Xfish vagy a fishingtime a nyerő. Ami van náluk polcon,az általában 1-2 napon belül a kezemben szokott lenni.

(#51180) stilo18


stilo18
addikt

Köszönöm szépen Srácok :R

#PS5#C9/QN95#Xiaomi13TPro#SSArctisPro+DAC#Aonic50

(#51181) Gabesz87 válasza Zoli bácsi (#51178) üzenetére


Gabesz87
veterán

Én is az xfish-en rendeltem múlt héten a feeder botomat, és az orsót, meg pár apróságot. Nincs is túl messze a melóhelyemtől, úgyhogy személyesem is át tudom venni a dolgokat. Most meg a Haldorádóról rendeltem pár dolgot.

(#51182) dragonfx válasza stilo18 (#51176) üzenetére


dragonfx
veterán

en is az xfish.től rendeltem.
személyesen is átvehető.
boltból meg szerintem a walterland a jó.

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#51183) joe979 válasza dragonfx (#51182) üzenetére


joe979
aktív tag

Halcatrazból is érdemes , de csak akkor ha van olyan cuccuk ami éppen kell. 6 ropi fölött ingyenes a szállítás.
Horgász Zóna is korrekt , náluk 10+ fölött érhető el az ingyenes szállítás.

[ Szerkesztve ]

Szissz

(#51184) busman


busman
addikt

Xfish+1

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#51185) musli26


musli26
tag

Mikor régen 3k fölött ingyenes volt a szállítás az Xfish-en!
:DDD :DD :))

Dell SE2416H Asrock B75M-GL Core i3 3220 Corsair Vengeance 8Gb 1600Mhz Samsung SSD 850 EVO 250GB Chieftec CTG-450-80PB Samsung J5 2016 gold

(#51186) hermanyi válasza dragonfx (#51177) üzenetére


hermanyi
őstag

nem nem attól nagy tó . És igen jó az a víz . jelenleg 6 tóból áll igaz abból 4 kacsaúsztató méret ,de van olyan kacsaúsztató amiben van 20+ os is . Nagy tóra a napijegy 2000 huf Ha jól tudom az U alakú öreg tóra is annyi . És van benne rendesen hal . Kikapcsolódni elfáradni pont megfelelő .

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#51187) galervin93 válasza hermanyi (#51186) üzenetére


galervin93
őstag

Na ez jól hangzik, kezdő haverral csütörtök délután kiszaladnánk. Viszont nem értem ezt az etetős-csalis dolgot, valaki járatos el tudná mondani? Saját Aquával sem nyomhatom? "előáztatott szemes" - ebbe belefér a csemege?

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#51188) Steady74 válasza galervin93 (#51187) üzenetére


Steady74
Topikgazda

Ne vigyél etetőt, még aquat sem, max szemest. Csalizni bármivel lehet, etetni csak ott vásárolt pellettel, magokkal, élőanyaggal lehet.

(#51189) cool13 válasza galervin93 (#51187) üzenetére


cool13
őstag

Tudomásom szerint, minden szemest használhatsz etetni. Gondolom csemegét is, hiszen árulják ők maguk is. Sajátot nem vihetsz. Szerintem Aqua-t sem. Hiszen hasonló mint több más pellet, ami nem az. De ezt meg kell kérdezni. Gombócozni, még az ott vásárolt áztatott cucokkal sem lehet. Horogra viszont tűzhetsz minden mást. De majd a hozzáértők is leírják ha tévednék.

dragonfx Hidd el hermanyi nem beszél mellé. Meg ha én, aki nem tud pecázni, napi 18 db környékén fogok halat, akkor milyen. Eddig bár mikor voltam.

[ Szerkesztve ]

(#51190) hermanyi válasza galervin93 (#51187) üzenetére


hermanyi
őstag

Vigyél 2 kiló tejsavas magmixet etetni . Más nem kell . Persze a horogra valón kívül . Én még nem bírtam megfejteni a tavat . Igaz eddig csak a nagy-tavon horgásztam 2x és mind a 2x ugyanott ültem . :D Érdekes mod jó peca volt mind a 2 .. Amit nem értettem egyik alkalommal sem ,hogy én a viszonylag szebbeket szedtem ,míg mások azért fogtak apróbbakat is .
Élő anyagot csak akkor használj ha keszegezni akarsz .

szerk . Vigyáz mert van benne tok is és szar már őket újraéleszteni
:D

[ Szerkesztve ]

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#51191) cool13 válasza hermanyi (#51190) üzenetére


cool13
őstag

Ezt a 2 kiló szemest be is etetted egész nap?
Ha igen, akkor talán ez a megoldás a nagyokra.
Elmondom miért gondolom ezt. Eddig én sokkal kevesebbet használtam. Kicsik jöttek (neked kicsik :D). Most szombaton és a múlt héten is akik nagyobbat fogtak körülöttem, azok sok kukoricával etettek. Minden kapás után ment be csúzlival a szemes.
Most szombaton is volt tok. Mondjuk nem értem ezt az újraélesztés dolgot. :(((
Szóval sok szemes etetés egész nap.

(#51192) hermanyi válasza cool13 (#51191) üzenetére


hermanyi
őstag

Igen be is megy a 2 kiló . egy bő fél kilóval kezdek alapnak és utána minden halat követ kb másfél deci koncentráltan a horgászhelyre . Közbe közbe pedig csúzlival lövöldözöm az úszó környékét . A 2 kiló épp elég 8 tol 3 ig .
Fogtam most hétvégén is 1 db tokot .

KB 15 percembe tellett mire már nem a hasát mutatta a nap felé hanem bódultan féloldalasan előttem szenvedett mire el tudott normálisan menni az beletellett neki vagy 20 percbe . Amúgy rühellem a halat mert nincs az a normális merítő amivel meg lehet meríteni . Mondjuk fárasztás közben 1x ki is ugrott a vízből (elég látványos volt ) Ezt is 3x próbáltam a 20" as fejjel és mindig kifordult belőle . Meguntam megfogtam a zsinórt és kihúztam a partra :D

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#51193) BlackmMmDog válasza cool13 (#51191) üzenetére


BlackmMmDog
aktív tag

Tokok a meleget nem igazán bírják.Minimum fél óráig kell ringatni ,hogy észhez térjen .

(#51194) cool13 válasza hermanyi (#51192) üzenetére


cool13
őstag

Köszönöm az infót. Így teszek máskor.
Mellettem a srácok egy óriás bojlis merítőt használtak, kb 1x1x1m volt. Simán szákolták. :)

Gyorsan vissza is engedték és elúszott. Lehet mákjuk volt. Vagy azóta a víz felszínén van, nem tudom.

[ Szerkesztve ]

(#51195) galervin93


galervin93
őstag

Köszi srácok, így már tisztul a kép!
Mivel haver még nem igazán tudja eldönteni, mivel-hogyan szeretne peccantani, így csinálnék neki egy erősebb matchet meg egy feedert (ha jól látom ez utóbbi csak a kijelölt helyeken használható, de ez nem gond, oda ülünk akkor). Ugye jól értem, ez a sor "VÁLTOZÁS!!! Feeder, illetve picker botnál max. 20g-os ólom, kő, vagy oldalkosár, (...) használható" azt jelenti, hogy mondjuk egy klasszik feeder szerkó 20 grammos körteólommal használható? Mert akkor nem cifrázom a dolgot, csinálok neki egy ilyet is, filccel megjelölöm a távot mindkét boton, aztán hagy csinálja. Én meg elbohóckodom valami mással.

[ Szerkesztve ]

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#51196) cool13 válasza galervin93 (#51195) üzenetére


cool13
őstag

Az első részére tudok csak határozott választ. A nagy tavon van egy szakasz ahova le lehet feederrel ülni. Oda szoktam, mert válom a match vagy feeder botot. Így lehet nyugodtan, ezt ott mondták. Mondjuk azt még meg kellene tudni, meddig él az a szakasz? Csak a táblával jelölt résztől, a tó sarkáig? Vagy a rövid oldali folytatására is él a feeder lehetőség?
Van még egy variálási lehetőség. Ha pergetős jegyet veszel, azzal is tudsz váltani napközben az oldalon leírtak szerint.

(#51197) Steady74 válasza cool13 (#51196) üzenetére


Steady74
Topikgazda

Pénteken megyek Ordasra, ha valaki jönne pecás-dumán napra ne habozzon :) Egyik barátom fiával leszek, kipróbálom a nagyhalas rakómat, meglátom mire leszek képes vele.

(#51198) erik365


erik365
aktív tag

Sziasztok!

Compó horgászatra van valakinek bevált praktikája?

[ Szerkesztve ]

1.4 T-jet M32

(#51199) vihartigris válasza erik365 (#51198) üzenetére


vihartigris
őstag

Rosszul emlékszem, hogy védett hal a compó?

bármi reciproka a semmi

(#51200) szetcsuszott válasza vihartigris (#51199) üzenetére


szetcsuszott
aktív tag

Rosszul. :K

Kezitcsókolom, jó helyen járok? Ez itten az internett? Redmi note4 4/64, Mi11 lite 5G

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.