Hirdetés

2024. június 13., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:20:45

LOGOUT.hu

Üdvözlet minden kedves látogatónak, akit érdekel ez a remek kikapcsolódási forma. Legyen az hobbi vagy sport szintű.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51401) dik


dik
őstag

Olyan kérdésem lenne valaki valahol látott már a thermacellhez csak lapkát? Itt a pecás boltban azt mondja az eladó(tulaj) létezik hozzá csak az országban nincs mert tán kifogyot, de majd lesz.

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#51408) Steady74 válasza dik (#51401) üzenetére


Steady74
Topikgazda

Walterland, Haldorádó, TopMix, ahol forgalmazzák az eszközt, ott lehet rendelni lapkát, palackot, és ezek kombójkát is rendelni.

Just a minute.

(#51410) MdewC válasza Steady74 (#51385) üzenetére


MdewC
nagyúr

:R

Tótszerdahelyen voltunk. :)

Szerencsések voltunk, mert 9:00 órától 16:00 óráig tudtunk pecázni. A lényeg, hogy végre összejött. :)

Reggel még meleg volt és délutánra érkeztek meg a felhők, 15:45-kor eredt meg az eső és jött meg a nagy szél.

Addig nem sok kapásunk volt, lebegő/oldódó/ananászos pellettel fogtunk, csalitüskén.

4 db hal lett meg, 3 db 2 kg-os és 1 db 4 kg-os. :)

Egy elment mert a tó közepén vannak etetett pontok, bójával jelölve és az egyik "okoshal" rátekeredett, legalább a szereléket sikerült megmenteni. Plusz volt egy páros kapás, abból az egyik lett csak meg.

Így 2 év után tökéletes peca nap volt. :)

praise the Lord then finesse / One shot, one kill

(#51412) Steady74 válasza MdewC (#51410) üzenetére


Steady74
Topikgazda

Gratulálok!!

(#51413) dik válasza Steady74 (#51408) üzenetére


dik
őstag

Köszönöm a javaslatot. Nem tudtam, hogy a nagyobb palackos lapkája is jó hozzá! Köszönöm az infót! Palack az nem kell van sok, csak lapkára van szükségem...

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#51415) Gabi atya


Gabi atya
csendes újonc

Sziasztok!

Idáig előkötött horgokat használtam, de itt az ideje, hogy magam kössem meg a horgokat.
Tudnátok ajánlani olyan horog márkát és típust ami kb minden mértben jó választás? Gondolok itt 8-10-12-14-16-os méretekre. Van-e lényegi eltérés a lapkás és a füles horgok között (nem megkötésben, hanem funkcióban)?

Köszi előre is!

(#51416) szgabor12


szgabor12
tag

Sziasztok!

Hétvégén volt alkalmam kipróbálni a feederbotos horgászatot és annyira megtetszett, hogy szeretnék magamnak venni két botot, de nem szeretnék túl sokat költeni rájuk, mert olyan sokszor nem tudok jelenleg eljárni, mint szeretnék, így feleslegesnek érzem többet rákölteni. A két botra 20e Ft-ot szánnék, 360-as méret bőven elég nekem. Tudnátok nekem ajánlani ebben az ársávban elfogadható minőségű botokat?

Előre is köszönöm!:)

,,If I'm not back in five minutes... just wait longer!"

(#51417) cool13


cool13
őstag

Sziasztok!
Segítség, tanács, ötlet kellene.
Hétvégén teszteltem a távdobást. Oly sikeresen, hogy két botom tört el. :D De nem csak e miatt, hanem már érlelődött bennem egy bot vásárlása.
A lényeg. Kellene egy feeder inkább, mint modjuk bojlis. Ami alkalmas távdobásra, olyan 100-120m. Mondjuk 120gr dobósúly max. Angolosan hajlékony fárasztáskor. Karcsú, kecses. Szép. :) Max 30 a keret rá.
Talán valami allrounder ha van ilyen. Nagy a dilemma.
Köszönöm!

(#51418) Steady74 válasza Gabi atya (#51415) üzenetére


Steady74
Topikgazda

Nézd meg a Guru pellet waggler horgokat, ajánlom őket. Nagy az öblük, erősek, könnyűek. 10-es méretben bármekkora halat megtart, én max 12-esben használom, átlagos pontyokra a 14-es elég.

szgabor12: Nevis Vanity Carp-ot ha használtan el tudsz csípni az jó lehet, MH akcióval. Sokan dicsérik őket.

cool13: Bydöme LC botokat sokan használják, használtan 16-18k között kapsz már. Igaz nem karcsú, nem parabola, ilyen paraméterekkel Daiwa SLR-t javaslok, vagy Rive távdobó feedert, igaz azok 75k+ árban mozognak. Viszont képeken a Döme botok is jól dolgoznak. Távdobáshoz technika is kell, meg egy jó orsó. Mérd ki a 100m-et és úgy dobáld, sokan meglepődnek mennyire nehéz is azt megdobni.

(#51419) Spoon16


Spoon16
tag

Urak,ismét érik egy többnapos peca és kellene megoldás estére feederbotokhoz. Simán rakjam bele a legerősebb spiccet és csipogós kapásjelző? Vagy van valami jobb ötlet? Nem vinnék estére +2 botot csak emiatt.

(#51420) galervin93 válasza Spoon16 (#51419) üzenetére


galervin93
őstag

Patron/lámpa + fék kienged.

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#51421) Gabesz87 válasza szgabor12 (#51416) üzenetére


Gabesz87
veterán

Szia. Én nemrég kezdtem elmerülni a horgászat világában, és itteni tanács, ajánlás alapjan Ilyen botot vettem. Nos, jó vétel volt, azt kell mondjam. Első horgaszatom alkalmával egy 4.2 és egy 4.8 kg-os tükör ponty sikerült! 🙂 Nagyon jól muzsikált a bot. Hozzá egy 40es Nevis Aqua orsot vettem.

(#51422) Madn!ght válasza Steady74 (#51418) üzenetére


Madn!ght
addikt

Nem tudom, hogy csak én fogtam ki belőle selejtet, de már a sokadik hajlik el a pellet waggler horgomból.
10-est és 12-est használok, 4-5 darab (2-5 kg közötti pontyok) hal után cserélni kell, annyira kihajlik. Visszaváltottam Korumra, mert elég sok halvesztést sikerült velük összehozni :B

₪ Herbalife Nutrition ₪ (rendelésben tudok segíteni) - FB: fit2gether

(#51423) csabamigo válasza Madn!ght (#51422) üzenetére


csabamigo
aktív tag

Nekem is kihajlottak!
Mosr Owner horgokat használok simát és szakál nélkülit is nagy elégedettséggel

Az Élet a Legjobb Méreg!

(#51424) Tondi


Tondi
tag

Sziasztok!

Mit lehet csinálni ha vagy inkább azt szeretném kérdezni mi a teendő ha nagyon finom szereléket amivel keszegezni szoktam, hosszúelőke 0,1mm 16-18-as horog a beugró kis pontyok iszonyatosan mélyre nyelik a horgot annyira hogy még horogszabadítóval sem tudom a kiszedni mert nagyon mélyre nyelte? Nem szeretném a halat feleslegesen kínozni, elnézést ha egyértelműt kérdeztem de csak 1 éve horgászom és nincs még sok tapasztalatom.

(#51425) csƵ válasza Tondi (#51424) üzenetére


csƵ
őstag

Ha nyeli a horgot, rövidíteni kell az előkén.

(#51426) szgabor12 válasza Gabesz87 (#51421) üzenetére


szgabor12
tag

+ Steady74

Köszönöm az ajánlásokat! :R

Körülnézek sikerül-e elcsípnem jó áron valakitől Vanity Carp-ot, ha nem, lehet ez az Eurostar lesz a befutó, ahogy elnézem egész jók a paraméterei és az ára is.

Esetleg valakinek van tapasztalata, hallott már valamit ezekről?:

Kamasaki Super Feeder
Nevis Force Carp
Carp Hunter Plus
Carp Hunter Classic

Ezeket találtam még újonnan olyannak amik árban megfelelnének és paraméterek alapján jónak tűnnek (bár nem vagyok nagy szakértő :DDD)

A Nevis-nek és a Carp Hunter Plus-nak a többihez képest ,,viszonylag" nagy a súlya, ezek 365-370 grammosak, a másik kettő 300 körül mozog, nem tudom ez sokat számít-e?

,,If I'm not back in five minutes... just wait longer!"

(#51427) joe979 válasza csabamigo (#51423) üzenetére


joe979
aktív tag

2 kérdés :
fonottat használtok e , valamint milyen botnál hajlottak ki ...

Szissz

(#51428) Zoli bácsi válasza szgabor12 (#51426) üzenetére


Zoli bácsi
őstag

Huh, ezekből egyiket sem javasolnám.
Olcsó árkategóriában ami (szerintem) használható: Eurostar Master Class, Silstar RC10 feeder (Leeda concept GT blank állítólag).
Kicsitt többért a Nevis Vanity, esetleg a Nevis Altiva. Találkoztam még Nevis Red Star feeder [link] bottal, árában ez is jónak tűnt.
:)

(#51429) Spoon16 válasza Zoli bácsi (#51428) üzenetére


Spoon16
tag

Ígyígy. Vanitym van,illetve egy Red Starom szintén. A Vanity MH-ban,az egy lágyabb bot,a Red Star az talán univerzálisabb,akár lightosabb folyami pecára is jó lehet. Nagyhalasabb bot,mint a Vanity. Mindkettőt szeretem.

(#51430) gban válasza Zoli bácsi (#51428) üzenetére


gban
Közösségépítő

Ejj, ezek a beidegződések.
Red Carp nem Red Star :DDD

Postázást nem vállalok.

(#51431) Steady74 válasza joe979 (#51427) üzenetére


Steady74
Topikgazda

jaja, nekem is fura. Tavaly dömetavon (eléggé erőszakosan fárasztok) sok nagyobb pontyot fogtam, de nem volt bajom a horoggal. Lehet rossz szériát fogtak ki páran?

(#51432) szgabor12 válasza Zoli bácsi (#51428) üzenetére


szgabor12
tag

Köszönöm szépen a segítségeket, átgondolom a lehetőségeket, az Altiva és a Red Carp nem lóg túl olyan sokkal a kereten, lehet kitolom kicsit és ezek közül lesz valamelyik, de ez a Silstar is tetszik. :K

Damillal kapcsolatban lenne még egy kérdésem, matchbotról van otthon elfekvőben két Nevis Tactic Feeder orsóm, ezeket szeretném a botokhoz használni, valamint két tekercs bontatlan Nevis Ixxus Match 0,19-es zsinórom. Ezeket a damilokat nyugodtan használhatom elsőre, vagy inkább vegyek kifejezetten feeder zsinórt? :F

,,If I'm not back in five minutes... just wait longer!"

(#51433) Steady74 válasza szgabor12 (#51432) üzenetére


Steady74
Topikgazda

19-es jó lehet feederre is, ha sokat dobálsz, vagy nagyobb súlyt, vagy amúgy is, kötnék egy 6-7m dobóelőkét, akár 25-28-as FC-ból

(#51434) Spoon16 válasza gban (#51430) üzenetére


Spoon16
tag

És tényleg :D

(#51435) galervin93


galervin93
őstag

Jövő hétfőn el kellene vinnem kezdő havert egy pecára. Házirétre gondoltam első körben, mert ugyan csak netes írásokból okoskodok, de dicsérik a keszeg állományt, aztán ha véletlenül nem menne a ponty legalább azt fogjunk (meg én is szórakoznék egy jót :) ). Esetleg más ötlet? Nézegettem a bányatavakat Varsány környékén, hát annyi van, nem tudok eligazodni...

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#51436) szgabor12 válasza Steady74 (#51433) üzenetére


szgabor12
tag

Lehet kicsit banális lesz ez a kérdésem, de mi az az FC? :F :B

,,If I'm not back in five minutes... just wait longer!"

(#51437) gban válasza szgabor12 (#51436) üzenetére


gban
Közösségépítő

FluoroCarbon

Postázást nem vállalok.

(#51438) szgabor12 válasza gban (#51437) üzenetére


szgabor12
tag

Így már értem, köszi :)

Köszönöm mindenkinek a segítséget és tanácsokat, ha eldöntöttem mi lesz végül, és meglesz az első peca velük megírom a tapasztalatokat/élményeket. :)

,,If I'm not back in five minutes... just wait longer!"

(#51439) Zoli bácsi válasza gban (#51430) üzenetére


Zoli bácsi
őstag

Valóban, köszi! Van Nevis Red Star, de az orsó... :U Szerencsére linkeltem, és tudtátok mit akartam. :))

(#51440) twine


twine
addikt

Tegnap végre beérett a türelem,,és a befektetett munka gyümölcse... :)
Előzmények;
Idén télen kerdezgettelek titeket ,a multis pergetésről...
Ezúton is köszönöm a segítségeket...
Végül,mint itt írtam és mutattam is alirol rendeltem egy Kastking Spartacus szettet...0.14-es mega8 került az orsora...
Sokat nem tudtam a vízre lejarni,és akkor is csak kevés időre,de ezen alkalmakkor raklapnyi Twistert, Rapala rattlin-t, eresztettem szélnek,és bontottam megszámlálhatatlan mennyiségű gubancot az orsón...

Mostanra eljutottam odáig,hogy már nem csak a 14-16gr-os jigeket tudom dobni a cuccal,hanem az 5gr-os wobbler is nagyjából oda repül ahová szeretném :D
Megkedveltem a szettet,,,pont annyit nyújt, amit vártam tőle...egy fokkal sem többet,de semmilyen idegesítő kínai szarsagba sem futottam,,,teszi a dolgát... én a magam részéről , kezdő multis szettnek ilyen áron csodás vásárnak tartom...
És mivel előzmények,,, hozzá tartozik az is,hogy gyermek és ifjúi eveimet telepített tavakon horgasztam, a Duna egyetlen 1,5kg-os deveren kívül semmit nem adott...

Tegnap viszont megtörtént a csoda,,, sipcsontig erő sarban megközelítve a kis Duna egy vadregényes részét, esti fenyvaltas közben kijött egy 45centis balin, 10percre rá egy 2centivel kisebb süllő....
Mindkettő ugyanarra a 6centis 5gr-os wobira...
Akkora élmény volt,,abban a vadregényes miliőben , mezítláb sipcsontig a vízben állva ,ezeket a halakat megfogni,,,hogy elmondhatatlan,,főleg hogy az első lemaradt balin olyan látványosan vert oda a wobinak a kis vízben a part mellett,hogy azt hittem elsirom magam a gyonyortol...
Ezt talán csak megboldogult Fekete István tudná igazán szavakba önteni,,,ahogy megy le a nap a Pilis mögött,ahogy a pangó vízben körülöttem a hódok jönnek mennek és dolgoznak,ahogy a vadkacsa mama tereli a pelyheseket, ahogy csak én vagyok és a természet...
És ahogy a balin odaver a cuccnak....álom...
Tudom,nem gigászi halak, és talán sokaknak megmosolyogtató a lelkendezésem,,,,
De ennyi év hal nélküli próbálkozás,ennyi hónap tanuló multis szerencsétlenkedes után, ez az este figyelembe véve a környezetet és körülményeket is... álomszerű volt...
A Kastking meg fasza volt....szinte fájt,olyan hamar kijöttek a halak a vízből...pedig a féket tudták húzni a halak ha akarták, én "sporthorgasznak" tartom magam, a halak nem vizisieltek a víz tetején kifelé csorlozve, szerettem volna kicsit farasztani, de úgy tűnik a bot hamar elvégezte "helyettem" a dolgát... :B :)

Uh. Most végre megjött a lendület,,azt hiszem kicsit több időt fogok adni ennek a sportnak ismét ..

PS: mindkét hal ment is vissza a vízbe...
PS2.0;
Persze a telefonom az autóban,mert "halat úgysem fogok", viszont az agyagos csúszós sárban, vízben kommandozni nem akartam a telefonommal az úszó gatya zsebében,mert bármelyik pillanatban bele fekszem a sárba,akkor bukom a telefont...
Így viszont fotó nélkül ki hiszi el nekem az estét!? :DDD
Ami mindegy is,,, az élmény már az enyém,,,a többi lényegtelen :B ;)

Szerk;
Sűrű elnézést , hogy ilyen hosszú lett a post :B

[ Szerkesztve ]

(#51441) galervin93 válasza twine (#51440) üzenetére


galervin93
őstag

:R
No ezért szeretünk horgászni. :) Gratulálok, sok hasonló élményt kívánok a cuccal!

[ Szerkesztve ]

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#51442) saen válasza twine (#51440) üzenetére


saen
veterán

Gratula a halakhoz, sok ilyet még!

A fárasztáshoz egy info, ha vissza akarod engedni a halat, akkor nem érdemes sokáig fárasztani, az árt a halnak. Szóval nem baj az, ha gyorsan kijön, a pergetés úgysem a fárasztásról szól.

(#51443) vihartigris válasza twine (#51440) üzenetére


vihartigris
őstag

Az élmény ami megfizethetetlen. :K

bármi reciproka a semmi

(#51444) twine válasza saen (#51442) üzenetére


twine
addikt

+galervin93

Köszönöm szépen a jókívánságokat, és a tanácsot... :R

Fárasztás:
Kissé furcsa volt elsőre ez a "néma fék"...Hozzá voltam szokva a múltban a "recsegő" fékekhez,,,persze nem arról beszélek, amit még a túlparton is hallanak.
Csak, hogy mégis valami kis finom műszer hangja legyen a féknek,amikor megugrik a hal, mégis halljam , hogy dolgozik a ren'cer :B
Na most tegnap az első halnál szürkületben úgy kellet "rázoomolnom" a dobra szemmel, hogy mégis mi a helyzet a fékkel,,a semmit tekerem a karral, és ellent tart a hal, vagy áll, vagy feszítsek rajta,,vagy mi legyen... :B
Nyilván ez az amatőrségemnek, és a kezdeti izgalomnak köszönhető, mert utólag átgondolva az ember ráejti az ujját a dobra, és máris érzi, hogy mi a feladat, de a magamfajta szökőévben halat fogó, "recsegőkön szocializált retrohorgásznak" segítség a hanghatás :B :DDD
Persze a fék "érzésre" be volt állítva, és nem is volt vele gond, csak...........majd ehhez a némasághoz is hozzászokom :K :U

(#51445) tepenzed válasza twine (#51440) üzenetére


tepenzed
őstag

Irigyellek, nekem még mindig nem jött össze a Dunán, igaz csak pár alkalommal próbáltam, de valahogy mindig feladom, hogy áh úgysem pergetek semmit... :(

(#51446) hermanyi


hermanyi
őstag

Ha jól emlékszem nemrég valaki keresett Ládát . Most tudok 50 ért egy Trabucco X5 competition ládát 4 telos láb 2 sima + lábrács 50 ropi .

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#51447) Steady74


Steady74
Topikgazda

Holnapi 1es menü.

(#51448) cool13 válasza Steady74 (#51418) üzenetére


cool13
őstag

Köszönöm a válaszod. Sajnos az a 70 ezres nem nekem való árkategória.
Van pár jelöltem. Esetleg ezek közül, mely lehet a legjobb? Tubertini tetszik, de a fox is. :)
1.
2.
3.
4.
5.

(#51449) Steady74 válasza cool13 (#51448) üzenetére


Steady74
Topikgazda

Ha be tudsz menni valamelyik walterboltba, szerintem menj be, mindegyik botot meg tudod fogdosni ott. Vagy válaszd amelyik tetszik, és akkor nekünk is lesz tapasztalatunk :)

(#51450) yanna válasza twine (#51440) üzenetére


yanna
őstag

Szuper!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.