Hirdetés

2024. június 13., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:20:45

LOGOUT.hu

Üdvözlet minden kedves látogatónak, akit érdekel ez a remek kikapcsolódási forma. Legyen az hobbi vagy sport szintű.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51551) itachi94 válasza csƵ (#51550) üzenetére


itachi94
tag

Igen ,tudom csak kényelmi szempontból illetve éjszakai pecához ha netán bealudnék . De ha ilyen árban tudsz jó érzékeny elsőfékes orsót akkor megköszönöm .

(#51552) saen válasza itachi94 (#51551) üzenetére


saen
veterán

Igazából az ilyen cucc pörgős pecához való, ha ez megvan akkor nem fogsz elaludni. Éjszakai pecához én picit erősebb cuccot használnék, ott nem árt ha van némi tartalék. Persze ez szigorúan magánvélemény :)

(#51553) itachi94


itachi94
tag

Jó akkor elnézést kérek ,hogy nyeletőfékeset írtam . Akkor valami elsőfékest 10-20e között tudnátok ajánlani ?

(#51554) csƵ válasza itachi94 (#51553) üzenetére


csƵ
őstag

Nem kell elnézést kérni, azért van a fórum, hogy javasoljunk egymásnak. A light peca tényleg nem éjszakára való.
Milyen hosszú a bot? Az orsó mérete miatt kérdem.

(#51555) Zoli bácsi válasza itachi94 (#51553) üzenetére


Zoli bácsi
őstag

Nyugodtan vedd a nyeletőst ha az tetszik, hasznos dolog az! Nekem botom sem lenne már, ha nem nyeletősek lennének az orsóim. Ma is ott ültem, míg a másik szereléket tekertem ki, egy brutális kapás jött a methodra, mire letettem a kezemből a botot, kb 5 m zsinórt húzott le.
A kapás mindig akkor jön, ha félrenézek...mással foglalkozom. A gyorsfékes orsó sem rossz, egy mozdulat a fék állítása "nyeletőről" főfékre, a nyeletőfékes orsó azért precízebb, mert ott be tudod állítani külön mindegyik féket.
Amúgy erre a botra egy Nevis Aqua Feeder orsó passzolna, és 10e alatt van. 2 éve tekerem (meg mások is) semmi baja, a fék nagyon jó. A csapágyszámot meg ne nézd, benne van ahol kell. :)

(#51556) itachi94 válasza csƵ (#51554) üzenetére


itachi94
tag

Egy Leeda Concept gt 300-as a bot.

(#51557) galervin93 válasza csƵ (#51554) üzenetére


galervin93
őstag

Lehet finomkodni éjszaka, ugyanaz mint nappal, csak sötétben. :D Lényeg hogy ne aludjon le az ember, ne hagyja ott a cuccot stb.
Igazából az lenne jó kiindulópont ha tudnánk, mit szeretne mívelni a kolléga. Mert ha egy klasszik keszeges/kárászos pörgős peca, akkor ugyanaz a cucc kell mint nappal, csak egy patron kell a spiccre, nyelető full felesleges. Ha félreülős-pontyozós horgászat lenne, ahol akár hosszabb idő is eltelhet a kapások között, akkor meg nem light cucc kell, hanem valami M, MH feeder, itt már szóba jöhet a nyelető (bár szerintem itt is túlzás, de már nem akkora szentségtörés).
szerk.: az a Leeda egy fain kis takony bot, nem kell oda nyelető. De továbbra is az a kérdés, hogyan, mire szeretnél horgászni itachi94? Annak fényében okosabbak lennénk.

[ Szerkesztve ]

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#51558) itachi94 válasza galervin93 (#51557) üzenetére


itachi94
tag

Hát ahol horgászok ott régebben sok dévér volt de most eltűntek nagyon , inkább az ilyen 1-2 kg-os pontyok vannak most . ( Azokat telepítik ) , amur is alig van már ! Elsősorban method wagglerezni szeretnék illetve sima method horgászat . Mint említettem kisebb pontyokra finom szerelékkel .

(#51559) @mriya@ válasza csƵ (#51554) üzenetére


@mriya@
őstag

Én kedden "UL" pergettem.
3.90-es bojlis bot, 65-ös orsó, 0.35-ös monofil zsinór, 37 grammos villantó. 😎

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#51560) csƵ válasza @mriya@ (#51559) üzenetére


csƵ
őstag

Gondolom nem szeretted meg az "UL" pergetést. :DDD

(#51561) saen válasza @mriya@ (#51559) üzenetére


saen
veterán

Hány percig bírtad? 5? :D

(#51562) musli26


musli26
tag

Büszke tulajdonosa lettem egy nevis whisper carp match 4,2m botnak.
Többen ajánlották itt a fórumon ezért megvettem.
Hát brutál jó MC feederekhez képest nagyon finom,könnyű. :D
Olyan parabola akciója van :Y
Köszönöm nekik.

Tegnap sikeresen felavattam egy 6kg amurral. :DD

Dell SE2416H Asrock B75M-GL Core i3 3220 Corsair Vengeance 8Gb 1600Mhz Samsung SSD 850 EVO 250GB Chieftec CTG-450-80PB Samsung J5 2016 gold

(#51563) Zoli bácsi


Zoli bácsi
őstag

Jelenleg...

(#51564) galervin93 válasza itachi94 (#51558) üzenetére


galervin93
őstag

Azokra a kis potyeszokra tökéletes a bot. Rá egy pici orsó, nem kell nagy, 30-40-es. Szvsz. nyeletőre nincs szükség, elég egy jól beállított fék plusz folyamatosan szinte rajta a kéz a boton, method peca amúgy sem működik másképp. Legolcsóbb alternatíva szerintem a Nevis/Döme 4000-es, nekem egy kis pickeren szolgál, igaz már csak néhanapján veszem elő ha hazaugrok vidékre, meg após pecázgat vele, de teszi a dolgát. Ráadásul kerek fém klipszes, Döme ide vagy oda, szerintem jó kis ketyere ennyi pénzért. Amúgy meg ha beállítod a szűrőket (40-es orsó, 10-20ezer ft), kb. az összes elfogadható, nagyon nem nyúlsz mellé egyikkel sem. Maximum praktikusabb pl. az említett fém kerek klipsz, a fém pótdob, hosszabb gari stb., ezt neked kell eldöntened, nincs "tuti vétel".

[ Szerkesztve ]

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#51565) Steady74 válasza itachi94 (#51551) üzenetére


Steady74
Topikgazda

Vegyél rá olyan orsót amilyet szeretnél. Nyeletősben a MAP Carptek 4000 ACS orsóját nézd meg, pici csinos orsó extra az ACS klipsz.

(#51566) yanna válasza Zoli bácsi (#51563) üzenetére


yanna
őstag

Szép!
Kilépsz a kapun és helyben is vagy...? :)

(#51567) Steady74


Steady74
Topikgazda

Ordas tó, rakós peca. Sok testkapás, több leakadás mellett 8 ponty, 5kg a legkisebb, 11kg a legnagyobb. Kukorica, kendermag, összesen ennyit vittem. Reggel 8 és 11 között mozgott a hal szépen, ekkor fogtam és akasztottam több halat, 11 és du. 1 között szinte semmi, majd 1 és 2 között sok kapásom volt megint, 2 után teljesen leállt. Kellemetlen szél volt ma, nehéz volt rakózni. Érintőre állítottam a szereléket, de még az 1 gr-os úszó is kevés volt, áramlott a víz rendesen, így a fèl előkehosszt lefektettem, így volt nagyjából stabil a cucc.

Mikor csomagoltam egy cigó srác (sosem pecázott) és a haverja (ő tanítgatta) ült mellém 6-7 méterre. Az írástudó srác nagyom tudálékosan magyarázta kollégájának mit hogy kell csinálni. Odaszólt nekem, hogy ő Döme Gábortól tanult pecázni. Mondom neki segítsen màr mert nem tudom ki az. Magyarázta, hogy versenyhorgász, biztos ismerem. Mondtam sajnálom, de nem. Megemlítettem, hogy én Holler Imrétől tanultam szinte mindent, kiderült nem ismerí. Kértem nèzzen utána. Ezt a ziccert nem tudtam kihagyni :DD

(#51568) Zoli bácsi válasza yanna (#51566) üzenetére


Zoli bácsi
őstag

Majdnem....Kb 150m légvonalban a házunktól ez a hely. Minimálpeca, egy diszperzites vödörbe minden benne volt, még a bot is (telefeeder).
Idén először voltam a Kisrába városi szakaszán. Bár sokmindent nem fogtam, egy kisebb márna jött még, de rengeteg beleúszás volt a zsinórba, tehát volt ott hal. Csak egy doboz wafters volt nálam, de legközelebb viszek csontit vagy gelesztát (nem tudom mennyire tájszólás, de sokan így mondják errefele), meg asszonytól lopok sajtot, kockázom, lesz itt nagyobb márna is! :K

(#51569) @mriya@ válasza saen (#51561) üzenetére


@mriya@
őstag

Kicsit tovább. 😎

Régebben ilyen cuccal busáztam. 😞

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#51570) BlackmMmDog válasza Steady74 (#51567) üzenetére


BlackmMmDog
aktív tag

Mondtam sajnálom, de nem. Megemlítettem, hogy én Holler Imrétől tanultam szinte mindent, kiderült nem ismerí. Kértem nèzzen utána. Ezt a ziccert nem tudtam kihagyni :DD

Szenya vagy :P ,de illett volna tudnia Hollert(sokat letett a horgászatban :DDD )
Gratulálok a szép fogásokhoz

(#51571) Steady74 válasza BlackmMmDog (#51570) üzenetére


Steady74
Topikgazda

Köszi :R

(#51572) twine válasza hermanyi (#51546) üzenetére


twine
addikt

+mindenki
Köszönöm a tanácsokat :R

(#51573) itachi94 válasza galervin93 (#51564) üzenetére


itachi94
tag

Köszönöm a segítséget. :R

(#51574) gban válasza BlackmMmDog (#51570) üzenetére


gban
Közösségépítő

Ugyanmár...
Azt kellett volna mondani hogy jaaaa megvan ki a Döme, tőlem tanulta amit tud, már akkor is furán beszélt :DDD

Postázást nem vállalok.

(#51575) Szeszkazán válasza Steady74 (#51567) üzenetére


Szeszkazán
senior tag

:C :C :C

(#51576) cool13 válasza Steady74 (#51567) üzenetére


cool13
őstag

Irigykedem. Micsoda halak. Grat
A videómegosztón, könnyű tanulni bár kitől. Erre gondolhatott. Képzelem a haveri körben, mekkora halakat szokott fogni. :D

(#51577) szetcsuszott válasza Zoli bácsi (#51555) üzenetére


szetcsuszott
aktív tag

Nekem is titkos tipp, ha nincs kapás, enni kell, lehetőleg olyat, amivel tele van a kezed, mondjuk kolbász+kenyér+paradicsom+paprika, hogy tutira menj.
Vagy pisilni, háttal a botnak. Ha nagyon döglött a víz, akkor lehet akár kombinálni is a kettőt, extrém esetben. :DDD

Kezitcsókolom, jó helyen járok? Ez itten az internett? Redmi note4 4/64, Mi11 lite 5G

(#51578) zolynet válasza Steady74 (#51567) üzenetére


zolynet
addikt

Óóóriási!!! És a halak se kutyák! :))

Life is too short to stay stock!

(#51579) vendingo válasza szetcsuszott (#51577) üzenetére


vendingo
veterán

Nálam a telefonálás a favorit. Régebben vállalkozó voltam, sokszor napi 40-60 hívásom volt. Amikor kapástalan idő volt, akkor párszor megkértem ismerőst, hogy 10 percenként hívjon fel, hogy fogtam-e már valamit. 5-ből 4 alkalommal mindig akkor volt kapás amikor hívott. :D

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#51580) jansky1


jansky1
senior tag

Nekem a szerelés a titok. Botrepülős kapás, majd a kötött horog, előke, akármi elhajítása, hogy kezdhesd újból.
Telefonálás, kajálás is meglepően eredményes.

(#51567) Steady74:: Majdnem bevettem a sztorit, egész hihető volt, de az kizárt, hogy Imrét valaki ne ismerje. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#51581) gban válasza jansky1 (#51580) üzenetére


gban
Közösségépítő

Egyetértek.
Nálam is akkor jön a másik boton bármi is az egész napos csend után amikor épp bogozok, vágok, fűzök, ólmozok, horgot cserélek az úszóson.

Postázást nem vállalok.

(#51582) musli26 válasza Steady74 (#51567) üzenetére


musli26
tag

Sikerült belőni a ziccert úgy érzem. :)) :D :DD :C :C :DDD

Dell SE2416H Asrock B75M-GL Core i3 3220 Corsair Vengeance 8Gb 1600Mhz Samsung SSD 850 EVO 250GB Chieftec CTG-450-80PB Samsung J5 2016 gold

(#51583) galervin93 válasza Steady74 (#51567) üzenetére


galervin93
őstag

;] ;] ;]

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#51584) FireFox1996


FireFox1996
őstag
LOGOUT blog

Fiúk! Ha a horgászhelyen előtt nagyon sok hínár van, és elkezdem takrítani a hínárt, akkor megbüntethet a rendőr/halőr ezért?

<< Nem szabad félni a kudarctól, játszd végig a játékot ! >>

(#51585) FireFox1996 válasza Zoli bácsi (#51563) üzenetére


FireFox1996
őstag
LOGOUT blog

:R
Ahányszor nézem a képeidet, milyen kis patakon horgászol, mindig örülök, hogy milyen szerencsés helyen horgászhatok :) (RSD)

<< Nem szabad félni a kudarctól, játszd végig a játékot ! >>

(#51586) jansky1 válasza FireFox1996 (#51585) üzenetére


jansky1
senior tag

Szerintem tök hangulatos, sajnálom, hogy nincs a környékünkön ilyen csatorna.

(#51587) gban válasza FireFox1996 (#51584) üzenetére


gban
Közösségépítő

Nézd meg a területi engedélyed, abban elvileg benne kell lenni egy ilyen résznek, ami erről szól.
Ha nincs benne hogy tilos bármily módon irtani a természetet, vagy hasonló, akkor elvileg nem tilos.
Nálunk is benne volt szerintem, de most nézem, az ideiből kikerült.
Értelme nem sok volt, pl. a nádtól a stégre se lehetne bemenni ha nem alakítanánk rajta.

Postázást nem vállalok.

(#51588) Spoon16 válasza Zoli bácsi (#51563) üzenetére


Spoon16
tag

Zolibácsi,ez melyik telefeeder?

(#51589) hermanyi válasza FireFox1996 (#51584) üzenetére


hermanyi
őstag

Igen meg ,mivel NATURA 2000 természetvédelmi területen horgászol (Az egész RSD az )

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#51590) Zoli bácsi válasza Spoon16 (#51588) üzenetére


Zoli bácsi
őstag

[link]
Egy Dam Onliner Telepickert váltott le. Ennek nagyobbak a spicc gyűrűi,lehet dobóelőkét kötni. Hiába dobáltam kicsiket 25gr-os kosárral, a 0,20-as főzsinór hamar megnyúlt. Most 0,25-ös monofil dobóelőkét kötöttem (GBN, 10kg szakítószilárdság), így tartósabb lesz. :D

(#51591) Spoon16 válasza Zoli bácsi (#51590) üzenetére


Spoon16
tag

Köszi!

(#51592) szetcsuszott válasza FireFox1996 (#51584) üzenetére


szetcsuszott
aktív tag

Ha a helyi horgászrendben nincs erre vonatkozó konkrét tiltás TOVÁBBÁ a hínárnövényzet nem tartalmaz védett fajokat, ÉS a helyi illetékes természetvédelmi őrrel megbeszéled, akkor nem ördögtől való. A halőrnek ez csak akkor hatásköre, ha horgászrendbe ütközik, egyébként ilyesmiért a természetvédelmi őr (szabálysértési bírság) rosszabb esetben a természetvédelmi hatóság büntethet.
Önmagában az, hogy Natura2000 a terület, még nem zárja ki. A Natura2000 terület azoknak a fajoknak, illetve speciális élőhelyeknek a védelmét szolgálja, amire a területet jelölték, erről van egy ún. SDF adatlap, ami elérhető a neten is, ha tudod a Natura2000 terület kódját. (pl. A HUHN10001 az a Szatmár-bereg különleges madárvédelmi terület, a HUHN20001 meg a Felső-Tisza kiemelt jelentőségű természetmegőrzési terület, merthogy kétféle Natura2000 terület van, madaras meg élőhelyes)

[ Szerkesztve ]

Kezitcsókolom, jó helyen járok? Ez itten az internett? Redmi note4 4/64, Mi11 lite 5G

(#51593) vendingo válasza FireFox1996 (#51584) üzenetére


vendingo
veterán

Egy jó nagy harcsás kanállal hamar kijön a hínár. Senki nem szólhat érte, ha véletlen mindig telemegy a horog. Felénk is takarítják az öregek a csatornát a nemzetiparkban.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#51594) hermanyi válasza szetcsuszott (#51592) üzenetére


hermanyi
őstag

Segítek . A HUDI20042 Ráckevei Duna-ág kiemelt jelentőségű természetmegőrzési terület .
Szóval hínárért nádért helyszíni főbelövés járhat . Ezért lett katasztrofális állapotú is a Csőhídi versenypálya is .

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#51595) FireFox1996 válasza vendingo (#51593) üzenetére


FireFox1996
őstag
LOGOUT blog

Én is így gondoltam :)
Hermanyi: 32+62es állásnál + csőhíd melletti állás tök tiszta ;)

<< Nem szabad félni a kudarctól, játszd végig a játékot ! >>

(#51596) szetcsuszott válasza hermanyi (#51594) üzenetére


szetcsuszott
aktív tag

Ajjjajjj.. :(

Valóban úgy tűnik, hogy a 3150 hínárnövényzete az jelölő élőhely, és a spec. célok között is szerepel a vízinövényzet irtásának tilalma. Ráadásul a fenntartási tervben a hínárnövényzetre veszélyeztető tényezőként van felsorolva a horgászat, szóval úgy néz ki, hogy a legális hínárpucolás valóban bukó.. :U

Kezitcsókolom, jó helyen járok? Ez itten az internett? Redmi note4 4/64, Mi11 lite 5G

(#51597) twine válasza saen (#51544) üzenetére


twine
addikt

"de a srác most is nagyon élvezi."

Viccelsz!?
Gyerekkorom óta próbálkozom a dunaval,de semmit nem adott...
Gyermekkorom óta néztem áhítattal a multi orsókat...
De húsvéti pénzből 30 évvel ezelőtt nem nagyon fért bele az akkor még itthon bőven "egzotikumnak" számító felszerelés...
Gyermekkorom óta szeretem a vadregényes szép vizeket...

És most a dunanak azon a szakaszán szinte eggyé tudok válni a természettel... Vadvíz, pangó víz, erdő, hódok, kacsák,,,
És nem telik el úgy nap ,hogy ne fogjak halat,,tegnap 5 süllő!!!
(Abból mondjuk 2db 10és 25centis :DDD) de a maradék három 43-46kozott....
Sipcsontig állva a langyos vízben,dobálni a wobblert...
Egy csoda...
Valszeg mindezt akkor is élvezném, ha egy száraz faággal művelném:D
Tegnap pld. Csak két kicsi domolyko jött az egyik kb 10centi...nem is értem hogy vert oda a 6centis wobinak...
Kicsi süllő gyereket megértem,neki legalább már vannak "ertelmes" fogai...de a kis domolyko meglepett a (negatív) méretével :DDD

Viszont lenne egy szakmai kérdésem...;
Azt veszem észre nagyjából "standard" méretek jönnek sullobol napok óta a 6centis wobira...
Ezt vajon tudnám növelni, ha 6helyett mondjuk 9vagy 12centis wobikkal dobaloznek?
Egyelőre féltem kipróbálni,hiszen nehéz volt a bizonytalanert feladni a tutinak vélt csalit....
De gondoltam megkérdezem, ti mit mondtok!? 9-12centisre ugyanúgy ravernek az eddigi halak is,, vagy valamit valamiért alapon,kevesebb lesz a hal, de nagyobb esély a méretesebbekre!?

Uhhh tegnap sötétben botorkaltam ki az autóhoz ,erős fejlampaval világítottam a vizet,,hatva térdig érő vízben, egy cca. 70-80centis koma figyelt...
Először azt hittem egy erős faág,,,majd a következő pillanatban egy durva burvanylassal megindult a dög...nem tudom csuka vagy süllő volt,,,de valami álom méretű...szóval látom hogy vannak ott nagyobbak is...

[ Szerkesztve ]

(#51598) twine válasza twine (#51597) üzenetére


twine
addikt

Olvasom,hogy össze vissza írtam.. a kis domolykok tegnap előtt jöttek...tegnap volt az 5süsü
És a halak mennek is vissza a vízbe ;)

[ Szerkesztve ]

(#51599) jansky1


jansky1
senior tag

Csak félve kérdezem meg, Pistamix terméket használt már valaki közülünk ? :)

(#51600) @mriya@


@mriya@
őstag

Ezt egy másik csoportban most tették közzé!
"FIGYELEM!

Megtaláltak egy horgászcuccal teli zöld sharkot, 9.9-es Yamahával a Duna közepén, HORGÁSZ NÉLKÜL Dunakeszi és Újpest között... Ha van valakinek tippje kié lehet, próbálja meg felhívni. Névtábla nem volt a csónakban. Sajnos az se kizárt, hogy a vízbe esett az illető. 😳"

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.