Hirdetés

2024. június 13., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:20:45

LOGOUT.hu

Üdvözlet minden kedves látogatónak, akit érdekel ez a remek kikapcsolódási forma. Legyen az hobbi vagy sport szintű.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51801) Gabesz87 válasza sityupityu (#51799) üzenetére


Gabesz87
veterán

Én kezdő pecás lévén Zoli bácsi ajánlása alapján vettem a 40-es Nevis Aqua-mat, és bár eddig 1 horgászat alkalmával tudtam csak használni (hétvégén lesz a 2.), de pozitív tapasztalatom van vele. Fogtam is két majdnem 5 kg-os tükörpontyot.

(#51802) busman


busman
addikt

Nevistől Airtec van két darab is.. gyakorlatilag Walter racer ..

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#51803) sityupityu válasza Gabi atya (#51800) üzenetére


sityupityu
veterán

Hogy ha beváltak, akkor csak azt tudom mondani, hogy még sok további sikeres és kellemes horgászatot hozzájuk. Csak ez számít, ez a lényeg. :)

(#51801) Gabesz87 Egy peca után nem lehet véleményt mondani, a tartósságot majd az időtényező határozza meg.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#51804) hermanyi válasza busman (#51802) üzenetére


hermanyi
őstag

Map P szériát koppintota a Nevis és a Walter is. De azok a Nevisek tényleg jók. Mondom ezt úgy, hogy szutyok MAP Parabolix, Dual és P szériás van nálam használatban.

[ Szerkesztve ]

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#51805) jansky1


jansky1
senior tag

Van egy 4.50es match botom, azon egy nevis legacy van sok sok éve, bátran ajánlom ezt az orsót.

(#51806) Steady74


Steady74
Topikgazda

Mai peca beszámoló: Ezüst-tó KKHalas. Én rakóval, komám 2 feederrel (method). 11.5m-ben horgásztam tejsavas kukoricával etettem és csaliztam. 31 db pontyot fogtam 2.5-3kg közöttieket, komám kb 20db, köztük egy igazi nyurgatestű 8kg-os erőgéppel. Sok volt a testkapás, legalább 20-25 oldalba akadásom volt, amikor csak pikkely jött ki. Komám du 2 körül elégelte meg a sok lemaradást és lebegő csali helyett süllyedőre váltott. Bejött, utána minden kapását megfogta. Én éirntőn pecáztam, majd az előkét teljesen lefektettem, de így is sok volt a pikkelyes fárasztás.

Sikerült azért egy Holleringet nyomni. Megérkezés után kérdezte (az amúgy nagyon szimpatikus)halőr srác, hogy voltunk-e már itt, és, hogy tudunk-e mindent(szabályok). Mondtam, hogy tudunk mindent, egyet kivéve, jön-e ma a mi Hollerimink. Hát a kedves srácból morcos srác lett, és kérte, ha lehet ne emlegessem az "illetőt", mert amúgy sem szívesen látják, amikor nincs ott akkor meg ne emlegessük.

Jubileum is volt ma, Hermanyival pont ma egy éve voltunk ezen a tavon pecázni, amikor is a Mesterrel készült egy közös kép H-nak, és ő kért/kapott autogrammot is.

[ Szerkesztve ]

(#51807) hermanyi válasza Steady74 (#51806) üzenetére


hermanyi
őstag

1 éve nem fogtunk ennyit . KB 40db volt kettőnknek . De nagyon jó peca volt az

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#51808) Steady74 válasza hermanyi (#51807) üzenetére


Steady74
Topikgazda

csak akkor az átlagsúly 5 kg körül volt, vagy felette. nagyobbak jöttek mint most. de igen, emlékezetes és jó peca volt :R

(#51809) A_ScHuLcZ


A_ScHuLcZ
addikt

Mi a véleményetek, finomszerelékes feederhez 390H 30-100gr dobósúlyú botra 25-35-ös kosár és 25-ös főzsinór mellé kisebb távdobáshoz, nem kifejezetten akadós terepre (Balcsi déli part) fonott, vagy (vastagodó tapered line típusú) monofil dobóelőkét inkább? Valamint melyikből milyen méretet?

Jobb szeretném kímélni a halat, de mono-mono kötésekkel sajnos vannak rossz tapasztalataim korábbról.

jansky1: Köszönöm! :)

[ Szerkesztve ]

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#51810) Zoli bácsi válasza A_ScHuLcZ (#51809) üzenetére


Zoli bácsi
őstag

Az én véleményem: A 25-ös monofilt túlzásnak érzem...Illetve ahhoz már nem is lenne muszáj dobóelőke. Én 0,20, max 0,22-es (méretpontos) főzsinórt tennék, és fonott dobóelőkét. Az én tapasztalatom, hogy a fonott sokkal jobban bírja a gyűrődést, mint a monofil.
Kb 1 éve ezt a kötést használom, kis csomót ad, és soha nem volt gond vele:

(#51811) jansky1


jansky1
senior tag

(#51809) A_ScHuLcZ: Albright csomó +1

(#51806) Steady74: Grat, jó peca lehetett.

Én is voltam tegnap, hasonló távot szórtam meg szintén erjesztett kukoricával, csak én match bottal horgásztam rá. Etetés után kb. fél órával álltak rá a halak, jöttek a túrások, beleúszások, dülöngélt az úszó, de egy nyamvadt kárászt sikerült fogni összesen egész nap. Csalinak ilyen üveges kukoricákat próbáltam, meg az erjesztettet, amivel etettem. Nem nagyon volt még ilyen, azóta is ezen agyalok, hogy miért nem sikerült onnan pontyot, amurt fogni.
Match mellett egy feeder volt bent, aqua uni/classic 50/50 májas aromával, method kosárban. Az adta a nagyobbakat is.

[ Szerkesztve ]

(#51812) BÁ Nutrition válasza Zoli bácsi (#51810) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

3,25-3,5 libras bojlis bothoz? 25os fozsinor ill vmi fonott eloke, de mar a 12es is relative erosnek tunik elso blikkre. Mi lenne ami illik egymashoz? Iden csak etetokosarral lenne hasznalva mondjuk 45-50g kornyeken

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#51813) BÁ Nutrition válasza Zoli bácsi (#51810) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

Ezt a kotest lehet hasznalni monofil es fonott zsinor barmilyen variacioira?

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#51814) A_ScHuLcZ válasza Zoli bácsi (#51810) üzenetére


A_ScHuLcZ
addikt

Eredetileg a közvetlenül peca előtt vásárolt Tubertini Gorilla Feeder 0,20 vagy 0,22-es (már nem emlékszem) zsinór volt rajta, de valami selejtes példány lehetett, mert pár elvesztett szerelék után próbálgattam, kézzel különösebb erőfeszítés nélkül simán el tudtam szakítani a zsinórt.

Rögtönzött volt a dolog, 25-ös Silstar Senzo Carp Premium zsinór volt kéznél, így nem tudtam mást tenni rá. Nem tudom, hogy maradjon, vagy lecseréljem.. (nincs pótdobom sajnos)

Ilyenem van itthon dobóelőkének, 3x15m van még rajta.

[ Szerkesztve ]

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#51815) cool13


cool13
őstag

Nagyon elleneztem, de az úthenger leterített. By Döme TF Fine Carp 5000 orsót vásároltam. :D
Meglepően jó elsőre.

A_ScHuLcZ
Nálam is gond volt azzal a zsinórral. Kézzel téptem szét amikor és ahol csak akartam.

[ Szerkesztve ]

(#51816) A_ScHuLcZ válasza cool13 (#51815) üzenetére


A_ScHuLcZ
addikt

Igen, pontosan ugyanez, kukáztam is az egész tekercset...

[ Szerkesztve ]

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#51817) twine válasza BÁ Nutrition (#51813) üzenetére


twine
addikt

Szerintem igen,,,
Én ezt használom pergetésnél a fluorocarbon,és a fonott kotesere

(#51818) jansky1 válasza BÁ Nutrition (#51813) üzenetére


jansky1
senior tag

Én ezzel kötöm a fonott dobóelőkét a monofil főzsinórhoz.

(#51819) Zoli bácsi válasza BÁ Nutrition (#51812) üzenetére


Zoli bácsi
őstag

Ezt a kötést használom a monofil főzsinórhoz fonott előkét kötni, de két monofilhoz is tökéletes.

Én a 3,5lbs botokon 0,30-as zsinórt használok, ha jó a zsinór ide már nem kell dobóelőke. Saját tapasztalataim alapján a 0,25-ös főzsinórhoz még kell (Bojlis, fenekező botról beszélek) dobóelőke, a 0,30-as már bírja a tömött kosarakat is.
Én feederhez, tehát 0,20 as monofil zsinórhoz használok 0,12-0,14-es fonottat. Ha bojlis bothoz kötök, akkor 0,16-ost, dobóelőkének, vagy picit vastagabbat.
Szóval a konkrét kérdésedre válaszolva, én jobb minőségű ,0,30-as monofilt tennék, dobóelőke nélkül. Ha azonban távdobás a cél, akkor 0,25-ös monofilt 0,16-0,18-as fonott előkével.

(#51820) hermanyi


hermanyi
őstag

Holnap megyek keszegezni Nagy Dunára Árasztó utca . kb 3 kiló kaját viszek (maradékok) 6 kiló agyaggal . Remélem délután 2 ig kitart :D

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#51821) Grillo


Grillo
senior tag

Szentendrei északi szigetcsúcs környékén szokott valaki pergetni? Megyek Kisorosziba estére, aztán lehet kisétálnék dobálni egy órát, attól függően, mikor kezdek rendesebben sörözni. :DDD

(#51822) sityupityu válasza Grillo (#51821) üzenetére


sityupityu
veterán

Ott voltunk pont a héten valamelyik nap motorral. :) Megnéztük, mert még sohasem voltam egészen a a szigetcsúcsnál. Festői. Viszont szó szerint egy falura számíts ott, hihetetlen, hogy mennyi kempingező ember van ott. Ennyi lakókocsit mint ami ott van...a sátrakról meg már ne is beszéljünk. Alig hittem a szememnek, hogy ennyien vannak ott. Egy srác műlegyezett a spiccen, amíg ott voltunk emlékeim szerint nem fogott halat, de szerintem a táj kárpótolta. :)

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#51823) BÁ Nutrition válasza Zoli bácsi (#51819) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

Köszi

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#51824) twine válasza sityupityu (#51822) üzenetére


twine
addikt

Bár ez nem a drónos topic,veszem a bátorságot a saját felvételeket linkelni a szigetcsucsrol...
Én a déli falujában lakom a szigetnek,azon a környéken pergetek,,,az eszaki csúcsra csak a családdal járok néha pancsolni...
De szerintem a sziget környékén, balinra domolykóra,és helyenként sullore simán lehet számítani...
Mert bárhol járok, balin rablást ebben a nyári időszakban szinte mindenhol látok a part mellett

[ Szerkesztve ]

(#51825) yanna válasza twine (#51824) üzenetére


yanna
őstag

Lehet mindenkinek evidens, de melyik sziget? Gyönyörű.

(#51826) twine válasza yanna (#51825) üzenetére


twine
addikt

Igazad van,, elnézést, én nem írtam...:R
A Szentendrei-sziget északi csúcsáról beszélünk.
Minden évszakban, mindenféle vízállásnál, más és más arcát tudja mutatni...
Valóban gyönyörű,,, bár ebben a nyári időszakban az a rengeteg ember kissé tényleg "megmérgezi" :(

[ Szerkesztve ]

(#51827) jansky1 válasza twine (#51826) üzenetére


jansky1
senior tag

Hát igen, gyönyörű hely. Nyári szünet előtt/után egy H-P napon érdemes kinézni, akkor jóval kevesebben vannak, úgy megmarad a hely varázsa.
Ha kigyönyörködtétek magatokat, akkor meg érdemes átmenni Dunabogdányba a Pisztrángoshoz enni egy jót :DDD

Pergetni nem láttam senkit, de egy srác bolóval szépen szedte a keszegeket a Szentendrei ág felől.

(Neked nyomtam a válaszra véletlen, de az érdeklődőknek szól. Kisoroszi szigetcsúcs)

[ Szerkesztve ]

(#51828) jansky1


jansky1
senior tag

Más: ez a HD-s micro mag mix mi lehet? Valami madáreledel? Megpróbálnám reprodukálni itthon.

(#51829) A Zéé válasza jansky1 (#51828) üzenetére


A Zéé
addikt

köles, kendermag, és búza tuti van benne. Azt a narancssárgás kerek magot nem ismerem fel, de ha elmész valami nagy áruház bio részlegére tuti találsz valami hasonlót :D

Just a simple Lineman...

(#51830) BÁ Nutrition válasza Zoli bácsi (#51819) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

Markat vagy zsinort tudsz ajanlani? Pl tobbszor latok jutyubon olyat hogy ilyen hupilila zold sarga damilokak hasznalnak. Annak milyen elonye van? Fugg esetleg evszaktol vagy a viz tisztasagatol h ilyet hasznal inkabb valaki?

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#51831) Steady74 válasza twine (#51824) üzenetére


Steady74
Topikgazda

Király felvétel, gratulálok!

(#51832) Zoli bácsi válasza BÁ Nutrition (#51830) üzenetére


Zoli bácsi
őstag

Ami nekem bevált, az a Carp Expert Camou zsinórja, ára is nagyon jó. Másik jóáras favorit zsinórom az Awa-shima, ebből veszek ha kapni lehet.
Ezeknek a fluo zsinóroknak éjszakai pecánál van jelentősége, látod merre megy a hal. Meg jól mutat az orsó dobján........ Más előnyét nem tapasztaltam. :)

(#51833) sityupityu válasza twine (#51824) üzenetére


sityupityu
veterán

Nagyon király... :) Ezt én is befogom játszani. Én most kezdtem el a reptetést...

szerk: Javítok, ez iszonyat gyönyörű...A munka is és a felvett táj is.

[ Szerkesztve ]

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#51834) Spoon16 válasza twine (#51824) üzenetére


Spoon16
tag

Nagyon szép lett a videó és a környék is csodás !

(#51835) Gabesz87


Gabesz87
veterán

Hű de borzalmas volt a vasárnapi horgászatunk Derekegyházán. Reggel úgy 8-tól 1-ig kint voltunk, de SEMMIT nem fogtam, még csak kapás sem volt. Apósom fogott két kárászt, ez volt az egész napi adag. Nagyot csalódtam az etetőben is, kipróbáltam egy Haldorados tejsavas mixet,, egy rakás sz.r. Szerintem azért (is) nem volt kapás, mert állagánál fogva már vízbe érkezéskor kijött minden a method kosárból. Tölteni is alig tudtam a kosarat....
Már a legelején első bedobásnál sikerült a nádasba dobnom, szóval egyből újraszereléssel indíthattam a napot. Próbálkoztam spiccbottal is, az sem jött össze. Lehet hogy a dögmeleg miatt nem volt kapás, meg előző nap volt verseny ott, az is közrejátszhat. Na de van ilyen, nyilván nem minden horgászat végződik sikerrel :)

[ Szerkesztve ]

(#51836) sityupityu válasza Gabesz87 (#51835) üzenetére


sityupityu
veterán

Strandolni kell az ilyen durva melegben... :)

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#51837) A_ScHuLcZ


A_ScHuLcZ
addikt

Szoktam nézegetni a Haldorado oldalra felkerülő írásokat/videókat, ez a videó most hétvégén került fel.

Egy valamit nem értek, miért használ 20-as főzsinórhoz 20-as fonott dobóelőkét, nem túlzás az egy kicsit? (feeder szerelék és 20-as főzsinór esetén tudtommal 14-es fonott a javasolt)

Arra tudok gondolni, hogy az a kosár megtömve olyan nehéz, hogy esetleg amiatt lehet indokolt.

[ Szerkesztve ]

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#51838) joe979 válasza A_ScHuLcZ (#51837) üzenetére


joe979
aktív tag

Mert egy állat a fickó, és kell neki a plusz kakaó a szerelésbe, vagy éppen nem fogy a 0,20as fonott ;)
Nem kell ezt túl Legózni :R

Szissz

(#51839) Steady74 válasza A_ScHuLcZ (#51837) üzenetére


Steady74
Topikgazda

A 20as fonott a nagy dobások miatt (gondolom), a 20as mono szintén, hogy minél kisebb ellenállással menjen ki a zsinór a gyűrűk között. 2 éve ugyanez a figura volt Siófokon egy tavon pecázni, ahol a tó szélessége kb 50-60 méter. A távdobó botokat vitte ki, és hosszában horgásztak a tavon a nagy dobások miatt... nagyjából én ennek megfelelően kezelem ezeket a beszámolókat.

(#51840) bilon73 válasza Gabesz87 (#51835) üzenetére


bilon73
aktív tag

Nekem hála égnek nem.

Dunakeszin voltam. a nyugati oldalra ültem, és nem voltak sokan. Ebből gondoltam, hogy sokminden jóra nem kell számítani.
Csak gabonás etetőt vittem meg magokat, igazából amúrt akartam fogni, mert az asszony szereti.
amúr nem jött, de kárászok igen, illetve 3 "nagyhal" elment.
Valszeg új horokelőkéket kell kötnöm, mert mind a háromnál 90 fokban behajlította a botot, de kettőnél még csak nem is éreztem, hogy meg lett volna, a harmadiknál meg két tekerés után elgyengült.
12-es "nem tudom milyen márka" horgokat használok.
A kárászok frankón jöttek. 40 méterre horgásztam, és a döme féle popup ananász-banán, és a walter féle vajsav volt a nyerő, de úgy, ha nem emelkedett el nagyon. ha 8 vagy 10 mm-es csalit tettem fel, azonnal megszűnt a kapás.

a szomszádban a srác fogott két potyeszt is.
bár kiba hőség volt, azért én jól szórakoztam.

illetve megnéztem a zsinórtekeredésmet is. most is tekeri, de nem annyira, ennek oka, hogy finomkodás ide vagy oda, visszatettem a jó kis 30-as zsinórt, és ezzel nem volt gond. a nevis feeder damilokat most egyelőre kukázom.

(#51841) csƵ válasza Steady74 (#51839) üzenetére


csƵ
őstag

Istenem...

(#51842) gban válasza Gabesz87 (#51835) üzenetére


gban
Közösségépítő

Vasárnap nekem is elég betegen indult.
Úszóztam ahogy szoktam, eredmény alig, pár mini keszeg, azok is ritkán.
Aztán megjött a szomszéd, addig dumáltunk míg nekiálltam fenekezni.
Method kosárba ördögűző, tüskére HD fokhagymás gumikuki. (nem én vettem, szomszéd adta, nem kell cikizni :DDD )
Ennyi lapát dévért életemben nem fogtam, és 4 év után meglett az első itteni pontyom is.
Utóbbi a legvégén, amikor elfogyott a kaja, de azért bent hagytam a cuccot sokáig, jobb híján.
Közben meg voltak időszakok hogy a második botot fel se bírtam csalizni, kosarat megtölteni mert olyan hamar vitték a másikat.

Nektek is hasonló szép élményeket, csak-a-kékkel.
Imi

:DDD

Postázást nem vállalok.

(#51843) Gabesz87 válasza gban (#51842) üzenetére


Gabesz87
veterán

Na legközelebb lehet, hogy kipróbálom akklor ezt az ördögűzőt! :) De biztos ami biztos veszek a múltkor bevált tintahalas-májas kombóból is! :K

(#51844) gban válasza Gabesz87 (#51843) üzenetére


gban
Közösségépítő

Lehet a fokhagymás gumikuki volt a titok, nem tudom.
Lehet, egyben a kettő.
Ha a végén kevertem volna be valami alap kosárbavalót akkor talán közelebb lennénk az igazsághoz, de lehet akkor sem mert közben is volt azért pár jó hosszú csönd.

Postázást nem vállalok.

(#51845) Steady74 válasza csƵ (#51841) üzenetére


Steady74
Topikgazda

Bizony, bizony, emlékezetes peca volt! Nézd meg 12:20 körül honnan szedi ki a halat, a tó ellentétes sarkába dobált..

(#51846) cool13


cool13
őstag

Sziasztok!
Sajt.
Milyen? Trapista? Melyik tart jól a horgon? Minden sajttal kapcsolatos ötlet érdekel. Köszönöm.

(#51847) hermanyi


hermanyi
őstag

akkor beszámolok én is :D Vasárnapi Dunai peca . Árasztó utca volt a helyszín
Kb 3és feles vizem volt ,siketült sz@r helyre ülnöm úsztatni csak kb max 3m es szakaszon tudtam mert két kőszórás közé sikeredett a helyezkedésem . Én a pálya alsó felén voltam ami sajnos elég halltalan volt ,míg tőlem kb 60m el feljebb volt szépen hal (ott kb 70cm el kisebb víz volt ) . Kajám 3 kiló etetőkaja 6 kiló agyag fél liter csonti . Amit tudtam fogni azok a 5-15 cm es márnák , paduc 10-30cm között sajnos nem sok ,pár darab kicsi dévér keszeg és 2 szebb jász a nagyobbik kb 1,5 kiló a kisebbik kb 1-1,2 kiló .
Ennek a halnak nem nagyon tudtam akkor örülni ,mert lehet elég drága lesz :D

Ezzel be is fejeztem a vasárnapi horgászatot :DDD

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#51848) A Zéé válasza hermanyi (#51847) üzenetére


A Zéé
addikt

:Y :Y Lyally :(

[ Szerkesztve ]

Just a simple Lineman...

(#51849) Grillo válasza hermanyi (#51847) üzenetére


Grillo
senior tag

Mert nem tisztelted, biztos rángattad, mint állat. :DDD

Részvétem.

(#51850) Spoon16 válasza hermanyi (#51847) üzenetére


Spoon16
tag

Uh. Nagyot pukkant?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.