Hirdetés

2024. június 7., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum V. (téma lezárva)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:49:52

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1151) -=Vacsek=- válasza golyani (#1150) üzenetére


-=Vacsek=-
senior tag

Köszi még1x fater árubeszerző majd csekkolom nála :D

(#1152) tzimash


tzimash
őstag

Neuzer Courier DT-t nyúz itt valaki?
újonnan 70k-t megér?
Olvastam, bikemag-en meg testbike-on róla, szerintem ár-érték arányban nem olyan rossz, leszámítva, hogy a gyári összeszerelés hagy némi kívánnivalót maga után, ill, hogy szinte "leér" a pedál :)
Munkába járásra, napi 20-30km megtételére, havi 1-2 alkalommal 100km+-os túrákra lenne használva.

(#1153) whiskey válasza rétisün (#1125) üzenetére


whiskey
tag

Fél éve használom a sportypal-t. Nekem bejött, működik rendesen...
A "megelégedés" alatt mire gondolsz ?

Mai feltöltésem.

(#1154) feka007


feka007
nagyúr

Most hogy működik ez az új (jónagy ótvar) bájkmeg apró? :F Fórumon belép, új aprón meg nem, és jelszóemlékeztetőre is azt írja, hogy "A megadott email címhez nem tartozik regisztráció.".. Most oda újat kell regisztrálni vagy mi? :U

Amúgy: Avid G3 Clean Sweep 3,5k

(#1155) KrAt válasza whiskey (#1153) üzenetére


KrAt
veterán

Milyen bringával tolod? :) Elég korrekt az a 35-ös átlag :)

(#1156) whiskey válasza KrAt (#1155) üzenetére


whiskey
tag

Egy Trek Fuel montival nyomom, 1.3"-os slik gumikkal, és országuti hajtóművel, hogy kicsit jobban guruljon. :D
Jól ki is hajtottam magam, mire odaértem, ezért az egész kör gyengébb lett. Szokott lenni Pécs-Harkány tekerés, és kíváncsi voltam mire vagyok képes...

Lassan kész az outim, remélem tudom még fokozni kicsit a tempót.

(#1157) KrAt válasza whiskey (#1156) üzenetére


KrAt
veterán

Nájsz :)

Én is gondolkozom virsligumiban :) Normál szélességű felnihez és nagy testsúlyhoz mi a legvékonyabb gumi, amit még el lehet viselni pesten?

(#1158) amargo válasza Hasaggymeg (#1131) üzenetére


amargo
addikt

Ha jól olvasom ki, akkor a kerékpáron kell lennie. Azaz a fiók és a táskában sem jó megoldás :)

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#1159) whiskey válasza KrAt (#1157) üzenetére


whiskey
tag

Nem tudom... Én fokozatosan vékonyítottam, az első slik-em 1.9-es volt utána 1.6, és most 1.3 van. igazából az 1.6 és az 1.3 között nem sok különbséget vettem észre. Talán próbálj egy másfél coll körülit..
Érdekes az outin egyre vastagabb gumik vannak. Ott a szingós talán 17-es volt a peremesek 19 utána 20 és most 21-nél keskenyebbet nem nagyon látok... És nagyobb baj, hogy totál tanácstalan vagyok, hogy milyen típust válasszak, sehol nem találok valami jó összehasonlító tesztet... :F

(#1160) Tamoo válasza whiskey (#1156) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Trek Fuel slick gumi outi hajtómű :Y hogy tehetsz ilyet :DDD

(#1161) venember83 válasza Tamoo (#1160) üzenetére


venember83
nagyúr

Azt hiszem, hogy ez már a perverzség határmezsgyéjét súrolja. :U :D

(#1162) ludsimon válasza venember83 (#1161) üzenetére


ludsimon
veterán

Inkább megerőszakolás . . . :Y :Y

Bringaboltban vajon nem kérdezték meg, hogy miért nem outit vesz akkor ha aszfaltos bringát akar?

[ Szerkesztve ]

undefined

(#1163) golyani válasza ludsimon (#1162) üzenetére


golyani
addikt

magyar utakra való országúti :DDD

(#1164) tekeyagd válasza tzimash (#1152) üzenetére


tekeyagd
tag

nekem van egy 2007es courier-em, több mint 7000km-el,semmi panaszom rá!
pedig 100+ kg-ot kell neki elviselni... ;)
persze elég sok mindent kicseréltem már rajta,de az újabb Courier-en már egész jó dolgok vannak. :C

(#1165) whiskey válasza Tamoo (#1160) üzenetére


whiskey
tag

Biztos valamennyire megerőszakolás, de így alakult.
Amikor vettem arra használtam amire gyártották, de kb 2 éve, hogy nem terepezek, valahogy mostanában a tempós hosszabb tekerések jönnek be.
Télen nem veszem elő az outit, és hosszabb túrákra is kényelmesebb, komfortosabb egy össztelóssal menni mint az outival.
Eladni sajnálom, meg nem tom, lehet egyszer csak visszatérek az erdei bringázáshoz, és akkor visszakapja ami neki jár... :D
Ráadásul az outi most váz csere előtt áll, és a gumik is totál kész vannak rajta...
Szóval, bűn, nem bűn ez van, és ez vagyok én.....

(#1166) Mewryck válasza feka007 (#1154) üzenetére


Mewryck
tag

igen, újre kell regisztrálni, mert már nem a fórum adatbázisát használja

...és úgy akarom élni az életemet, ahogy megálmodtam, nem pedig úgy, ahogy mások elvárják...

(#1167) Hasaggymeg válasza Muton (#1147) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

Vásárolj 22 db. és meglátod mennyi megy bele.Hogy miért mondták nagynak nem tudom,amúgy az első linkemen 22-es csomagban vesztegetik.
Ami a keresést illeti,hát...a 3. találat. :U

Whiskey...erőszak vagy nem amit bringáddal művelsz,az a 35km/h átlag magáért beszél! :K

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#1168) Nyugdíjas


Nyugdíjas
nagyúr

Mentem most egy laza 30km-t,de rájüttem, hogy este nem jó móka 23as kerékkel szaladgálni, annyi nemkvánatos dologba mentem bele, meg rá, hogy a felénél megbántam az egészet...

Vagy kell valami atom világítóberendezés :D

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#1169) rétisün válasza whiskey (#1153) üzenetére


rétisün
veterán

van/volt-e vele valami gondod, pl. rosszul mérte a távolságot, olyan sebességet mutatott, ami tuti nem volt pontos, ilyesmikre gondoltam.
de már írtad, hogy neked bevált, ez a lényeg.

ja, milyen telefonnal használod?

mod2: basszus, ta aztán tolod neki :D sebaj, legalább maradhatok a legkényelmesebb outis :C

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#1170) Nyugdíjas válasza rétisün (#1169) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Ugyan ez itten alattam nem teljesen outi,de egy kategóriában "nevezünk", és én szerintem kényelmesebb vagyok azért.

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#1171) rétisün válasza whiskey (#1159) üzenetére


rétisün
veterán

(kifutottam a mod-időből :B )

"sehol nem találok valami jó összehasonlító tesztet..."

kérdezd meg itt, mintha lett volna linkelve ilyen teszt.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#1172) tzimash válasza tekeyagd (#1164) üzenetére


tzimash
őstag

na valami jó hír :)
egyedül a prowheel hajtóműtől féltem, meg az altrix agyaktól, de ha nálad okés, akkor nálam is az lesz :D

(#1173) Xantomas


Xantomas
őstag

Nah, megvolt az első tanúsíthatóan büntetett biciklis.

Egy fixist félreállítottak a rendőrök a Városligetnél, a Damjanich - Dózsa Gy. út kereszteződésénél.
Se lámpa, se prizma, se fékek, se csengő, se semmi fényvisszaverő ruházat.

50E Ft-os csekk (nem mondott címletet, csak azt, hogy a legmagasabb büntetés kapta, mert ráadásul a piroson ment át a szemük láttára), plusz leeresztették a kerekét, hogy innen inkább tolja tovább a járdán, vagy lakatolja ki, mert nem szeretnének pont ők menni helyszínelni, ha elütik.

Kérdezgettem a rendőröket, hogy mire figyelnek, mi az, amiért büntetnek:
Legyen a bringán valami világítás, villogó, elöl, hátul, plusz oldalról lehessen látni, ha rávilágítanak. Mindegy, hogy prizma, küllőre tehető fehér biszbasz, vagy csak reflexcsík, esetleg a felnin fényvisszaverő matricák, csak különüljön el a környezetétől.
Az se baj, ha fixis, de minimum első fék legyen rajta, és tudjon pedállal kontrázni, ergo legyen klipsz, vagy patent pedál.
A csengő nem is érdekli őket, nem fognak kekeckedni, ha a biciklis nagyon szemtelen, akkor ők is azok lesznek, és úgyis fognak olyat találni, ami nem felel megy szigorúan a KRESZ szabályának, pl a lámpa elhelyezési magassága, színe.
Aki látszik, és nem imbolyog, nem megy át a piroson, és nem riogatja a gyalogosokat a járdán, azzal nem foglalkoznak.

Szerintem teljesen korrekt hozzáállás.

[ Szerkesztve ]

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

(#1174) Nyugdíjas válasza Xantomas (#1173) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Engem a napokban szinte minden gyalogos járőr alaposan megnéz, és én is erre jutottam, hogy ha ugy ránézésre ok vagy, akkor nem b.szogatnak. Én egyébként is szeretem azt hinni, hogy csak nem őrültek teljesen ők sem, szóval nyilván amelyik hülye az valamit kitalál,de az nem csak most, hanem máskor is. (Ha meg civilben áll a pirosnál, és átmegyek előtte, akkor ne csodálkozzon. Aki álcázza magát... ;] )

Juteszembe. Ma voltam este errearra, és számomra elképzelhetetlenül sokan full ninja-ban nyomják. Ők mit gondolnak? Komolyan... Eszembe nem jutott soha egy pillanatig sem, hogy világítás nélkül közlekedjek. De most komolyan az ilyennek az agyában mi a helyzet? De mindenféle korosztály, és mindkét nem bőven képviseltetet magát.

[ Szerkesztve ]

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#1175) albiosz


albiosz
őstag

Üdv!

Van/volt valakinek Giant Boulder SE '05-ös bringája?
Szívesen vennék bármilyen véleményt, tapasztalatot! :)

Jó tekerést mindenkinek!

(#1176) DemonDani


DemonDani
addikt

Kukás mellény amúgy mikor kell? ezt mindig elfelejtem :DDD Városon kívül mindig vagy ott is csak este?

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#1177) flash-


flash-
veterán

sziasztok!
erről a bringáról mi a véleményetek?
[link]
megéri az árát?

még egy kérdés
melyik méretet vegyem ha 180cm vagyok?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#1178) DemonDani válasza flash- (#1177) üzenetére


DemonDani
addikt

furcsa hogy 170mm-es a hajtókar egy ekkora bicajon, amúgy áránál van. Nem jobb mint bármilyen más, viszont az állítható kormányfej nem biztos hogy jó dolog rajta, méretedhez 18"-20" illik 20" inkább talán, de ha sok teret akarsz hagyni a testreszabáshoz akkor 18" is beleférhet

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#1179) flash- válasza DemonDani (#1178) üzenetére


flash-
veterán

állítható kormányfejnek mi a hátránya?miért nem jó dolog?

170es hajtókar ehhez kicsi?

és ha harmadik kérdés gondolom utólag is lehet rá szerelni sárvédőt?(olyat ami a vizfelverődéstől is véd)
?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#1180) Tamoo válasza flash- (#1179) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Kőnehéz. De nem nagy dolog lecserélni ha ilyennel kapod. A hajtókart nem a bringához kell nézni, de 180-as magassághoz meg úgy általánosságban szerintem előnyösebb a 175. Lehet rá sárvédőt rakni. Most nem bogarászom át a használtakat, de szerintem ott is érdemes szétnézned, mert ennyiért elég jók is elő szoktak fordulni. Méret meg 18-20" körül jó, annak függvényében, hogy mennyire akarsz előrehajolni. De ezt a stucnival is lehet manipulálni.

[ Szerkesztve ]

(#1181) Xantomas válasza flash- (#1179) üzenetére


Xantomas
őstag

Tessék egy másik nézőpont, hogy összekeveredj:
a 170mm-es hajtókarral nincs semmi gond, mivel valószínűleg első komolyabb biciklid lesz, jobb ebben az esetben, ha inkább pörgetni tanulod meg, hogy ne a térded terheld.
Az állítható kormányszár hátránya hogy nehéz, és ha nem jó minőségű, akkor nyekeregni fog. Viszont arra, hogy finoman hangold a dőlésszöget, és kitapasztald, hogy melyik az a beállítás, ahol se a csuklód, se a hátad nem fáj hosszabb útvonalon, arra ideális. Aztán az első beruházáskor, kicseréled egy könnyűre.

Sárvédő: igen, rá lehet szerelni. Nincs olyan bicikli, amire ne lehetne :)

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

(#1182) Hasaggymeg válasza Xantomas (#1173) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

"A csengő nem is érdekli őket,"...noha óvakodnék ez egy eset alapján messzemenő következtetések levonásától,mindenképp jó hír!Már csak a kukás mellény hiányát kellene elnézni,a prizmával már csak kibékülök valahogy. :K

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#1183) venember83 válasza Tamoo (#1180) üzenetére


venember83
nagyúr

Valamint az állítható stucnik előbb-utóbb kikopnak. Mindegyik.

(#1184) Jofi81 válasza flash- (#1177) üzenetére


Jofi81
őstag

Nekem 2010-es Caprine CrossTwo-m van, teljesen meg vagyok vele elégedve. Megérte az árát, igaz én még 99900-ért jutottam hozzá egy éve. A 180 cm-es magasságomhoz L-es vázat vettem, ami 20"-os.

(#1185) Misály válasza Nyugdíjas (#1174) üzenetére


Misály
addikt

Nekem van osszvissz egy piros villogom estere, meg ket pedalprizmam, elore semmi. Budapesten olyan fenyar van hogy nem nagyon kell. Ebbol kifolyolag este lassan is megyek.

Egyebkent a ninjarol a maszkos napszemuveges bukosisakos noob-saibot utanzatok jutottak eszembe:D

(#1186) Muton válasza Hasaggymeg (#1167) üzenetére


Muton
addikt

Na basszus, mindent kerestem (pl HB-RM50 ball size), csak képet nem. Kezd kiütközni, h újabban nem iszom rendesen :DDD

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#1187) rétisün válasza Xantomas (#1173) üzenetére


rétisün
veterán

"esetleg a felnin fényvisszaverő matricák"

ez még az outin is elmegy, ragasztgatok is valamit mindjárt. :K

igaz, én még nem is láttam sünöket rendőröket itt mifelénk.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#1188) Nyugdíjas válasza rétisün (#1187) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Én is azzal operálok, nem mondom, hogy szép látvány,de ezt még elviselem én is.

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#1189) Ariadne válasza Nyugdíjas (#1174) üzenetére


Ariadne
őstag

Este a bringások túlnyomó többségének egyáltalán nincs világítása vagy csak valami kis minimál, sajnos. :( Bezzeg ha valami erős fényű lámpával megy az ember, akkor meg megy a panasz az autósoktól, hogy jaj de erős...

Apropó, lassan éjszakai túrára is újra alkalmas lesz az idő, tavaly volt azért pár jó kis túra így... :)

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#1190) dqdb válasza Ariadne (#1189) üzenetére


dqdb
nagyúr

Bezzeg ha valami erős fényű lámpával megy az ember, akkor meg megy a panasz az autósoktól, hogy jaj de erős...
Nekem már szólt be szembejövő éjszakai nindzsa a Teleki utcában, hogy túl világos a lámpám (ami alacsony fényerőn volt, volt még feljebb egy fokozat). Nos, ott nem igazán van közvilágítás :W

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#1191) Misály válasza dqdb (#1190) üzenetére


Misály
addikt

En is szedettem le mar stroboszkopot sisakrol, szembejovo emberrol.

(#1192) flash- válasza Xantomas (#1181) üzenetére


flash-
veterán

értem

Caprine Cross one nak nagyon tetszik a váz festése,vajon meg lehet valahol venni csak a vázat?

Tudom,ez olyan mint könyvet a borítójáról,de én nem versenyezni akarok,én a bringát arra használnám hogy heti 3-4x tekerek vele fél órát,szóval nem egy harci eszközt keresek...

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#1193) Nyugdíjas válasza Ariadne (#1189) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Az az igazság, hogy nekem is csak villogóim vannak. Városban elég az. Látszok, látni meg látok a közvilágítástól. Persze ettől függetlenül előztem énis olyan kollégát tegnap akinek kb 8méterről vettem észre a villogóját, mert vagy szét volt merülve az elem, vagy koszos volt, vagy csak simán szar...

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#1194) bLaCkDoGoNe


bLaCkDoGoNe
veterán

Sziasztok,

Gondolkodom azon, hogy én is belépek a bringások táborába és tavasztól őszig biciklivel fogok közlekedni BKV helyett.
Az első kérdés amin fennakadtam, az a számomra helyes vázméret megtalálása. A neten több helyen többféle módszert olvastam a megfelelő méret megtalálásával kapcsolatban, szeretném megkérdezni a Ti véleményeteket is.
Én kb. 193-195 cm vagyok (nem tudom pontosan :D), mekkora vázméretben gondolkodjak? 21" túl kicsi lenne? (Ekkora a legnagyobb méret az általam kinézett bicikliből.)

Minden tippet, tanácsot örömmel fogadok. Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#1195) koxx válasza bLaCkDoGoNe (#1194) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

21" elég lehet egy megfelelően hosszú nyeregcsővel ill stucnival
Én egy 22"-os Treket hajtok ~12 éve (kb 5éve járok vele melóba is), emellett egy 20"-os Meridát, mindkettő kényelmes. Igaz utóbbiban van teló is.

[ Szerkesztve ]

(#1196) rétisün válasza bLaCkDoGoNe (#1194) üzenetére


rétisün
veterán

milyen bicajról van szó? mert az sem mindegy a vázméret szempontjából. amúgy egy-két méretnyi különbséget (pl. 20" helyett 19") lehet korrigálni beállításokkal, stucni méretével....

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#1197) dqdb válasza Misály (#1191) üzenetére


dqdb
nagyúr

Nem sisak, hanem kormány, nem villogott, hanem folyamatosan világított, és úgy beállítva, hogy 6-7 méterig világítson be elém. Két folyamatosan világító fokozatom van, az alacsonyabbon volt. Ha valaki világítás nélkül megy közvilágítással nem rendelkező részen, akkor ne csodálkozzon, ha egy fényforrás megzavarja a csillagok hatását. Érdekes módon belvárosi részen senkit sem zavart még ez a lámpa. Én szeretek látni és látszani is, nem csak látszani. Kertvárosi részen a gyenge közvilágítás fényének jelentős részét a fák leárnyékolják, így egy erősebb lámpám van, a Nagykörúton belül természetesen elég lenne egy átlagos villogó is.

Ha valaki megy bringázni közepes/hosszabb távra, akkor naptejről gondoskodjon, szüksége lesz rá.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#1198) Ariadne válasza dqdb (#1197) üzenetére


Ariadne
őstag

Én megyek. :) Egy kis terepezés lesz most, már ha nem leszek túl lusta elindulni. :D

Ja és a jegyzőkönyv kedvéért: tegnap 70 km-t mentünk aszfalton (Bp-Vác-Bp), 17,5 km/h átlaggal, vagyis 2x2 óra alatt. Jól esett, de az én karom is lepirult, jó erős volt a nap. :K

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#1199) Xantomas válasza dqdb (#1190) üzenetére


Xantomas
őstag

Nekem is szoltak mar, de nem igazan foglalkozok vele. Mas potolhato, en nem.
Lámpánal megállva, ha kanyarodo autosok vannak, akkor a tenyeremet ele teszem, hogy ne vakitsa oket, es belassanak rendesen oldalra, de nem fogom mas kenyelme miatt a sajat eppsegemet veszelyeztetni.

Az utat nezze, ne a lampamat, es maris nem vakit. Ha kibirja lakotteruleten kivul, a szembejoco autos fenyet, akkor ki fogja birni varosban is.
Viszont az eros strobit en is leszedetnem par bringasrol.

(telorol, bocs az ekezetek miatt)

szerk:
Ariadne ezzel vigyazni kell most. Allitolag par napja veszesen elvekonyodott az Északi-sark feletti ozon reteg, es kertek is az embereket, hogy kenjek magukat, de lehet hogy Simon is linkelte mar korabban a cikket.

[ Szerkesztve ]

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

(#1200) Muton válasza dqdb (#1197) üzenetére


Muton
addikt

Az a baj a gyengén világított részekkel (pl faárnyékos közvilágítás), hogy sokkal nagyobb fényerőt igényel, mint a tök sötét. Mármint ha tényleg látni is szeretnéd, h van-e valami (gödör, szilánk stb) az úton.

Naptejből tavaly vettem egy 30 ml-eset a DM-ben, meg kértem egy orvos ismerőstől fecskendőt meg tűt, úgyhogy azzal a picivel tekerek nyáron. Egy-két alkalomra elég, ha meg kifogy, akkor újratöltöm az említett eszközökkel. Így nem kell küzdeni egy fél kilós normál naptejjel :K
Gramm mániákusoknak ajánlom a módszert :))

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum V. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.