Hirdetés

2024. május 27., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum V. (téma lezárva)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:49:52

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1651) Manitou válasza zabcs80 (#1648) üzenetére


Manitou
addikt

A talas levegős :K

Hány kg vagy? Testsúlytól függően kell belőni a telópumpával a nyomást mind a két foxban.

Itt vannak videók:
[link]

Itt meg táblázat is van a testsúly alapján, hogy mennyi psi kell bele ( 1lbs ~ 0,453kg )
[link]

Valamennyire be kell ülnie, ha nem ül be egyátalán, az nem jó, akkor túl keményre van fújva.

[ Szerkesztve ]

(#1652) wolfman válasza venember83 (#1643) üzenetére


wolfman
veterán

Ezért keresek olyan embert aki segítene nekem ebben! Aki szerelt már hasonló villát, az elmondhatná mit hogy és mivel érdemes. Csak bringa perifériákban vagyok rookie, de szereltem én már autót is úgy hogy mondták mit kell csinálni! :)

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#1653) Jofi81


Jofi81
őstag

Még egy kérdésem lenne a szombati Balatonkörrel kapcsolatban. :) Van annak valami jelentősége, hogy előző nap/este mit eszem?

(#1654) dunc válasza Manitou (#1650) üzenetére


dunc
nagyúr

Tényleg az 50 nél tűnt fel a 30 ast nem néztem meg annyira ! MTB nem kell.

(#1655) venember83


venember83
nagyúr

Hmm, most így teló nélkül érné meg 29erre váltani, ha úgy döntenék... Csak vázat, telót és kerekeket kellene venni. Nem akar valaki egy Brain nélküli Epicet valami jó 29er merevfarú vázra cserélni? :)

(#1656) Tamoo válasza venember83 (#1655) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

"csak" :DDD

(#1657) zabcs80 válasza Manitou (#1651) üzenetére


zabcs80
tag

Kb. 80-85kg. között vagyok.

Akkor viszont a nyeregcső magasságába bele kell számolnom a beülést és úgy remélem már jó lesz.

Amennyire jó ez a sok állítási lehetőség, kb. annyi bosszúságot is okoz. :)

Én is találtam táblázatot: [link]

És hol a szelep? A baloldali szár alján? Mert a jobb oldalon egy tekerentyű van.

(#1658) #56474624


#56474624
törölt tag

Nagyon elegem van ebből az időjárásból, ma kitett magáért a g*ci! :W

(#1659) Dirtyz válasza zabcs80 (#1657) üzenetére


Dirtyz
őstag

A "sima" F100 RL bal szár tetején levő kupak alatt van a szelep, a Talas-on is ott keresd, szvsz...

Védd a fákat, egyél hódot!

(#1660) venember83 válasza zabcs80 (#1657) üzenetére


venember83
nagyúr

A beülést a tag becsúszószárán található gumigyűrű segítségével mérjed meg, nem a nyeregmagasság változásával. Pontosan nem tudom, mennyi kell legyen a beülés mm-ben, de általában hátsó tagnál a teljes rugóút 15-20 százalékát javasolják az okosok, ha nem tévedek.

Dirtyz: Nincs a spájzban vagy valamelyik fiókban egy tuti jó állapotban lévő XC telód? :)

(#1661) SOAD19 válasza Hasaggymeg (#1638) üzenetére


SOAD19
addikt

Köszi srácok! Lehet valami olyasmit kellene vennem, amit linkeltél. Pl. ezzel egy villanyoszlophoz is hozzá lehet kötni a bicajt, míg az U lakattal nem valószínű. :F Persze megvan a hátránya is, a tömege. A Tiédnek mennyi körül van a tömege és hogy hordozod, a vázon, vagy hátitáskában?

Köszi! :R

[ Szerkesztve ]

Eladó új Barton tropical óra szíj fekete és fehér színben.

(#1662) fpeter07 válasza Manitou (#1651) üzenetére


fpeter07
veterán

Fele akkora a beülése annak a teleszkópnak, mint a sajátom teljes útja. :D A pogózás mentes tekerés viszont garantált.

(#1663) Manitou válasza zabcs80 (#1657) üzenetére


Manitou
addikt

Jól mondják a többiek. A tetején van az egyik szárnak, le kell takerni egy kis kupakot és ott lesz alatta az autószelep :K

Szvsz lődd be ~5,5-6 barra ( 85-90psi között ) az első villát. Én is annyin használom a talast ha jól rémlik.Bár már nagyon régen nem fújtam bele. Én jobb szeretem, ha puha, kihasználom a negatív rugóutat :) És súlyban is pont ekörül vagyok én is.

A hátsóba nekem valami 150psi rémlik hogy van. Abba se gyakran fújkálok, egyszer belőttem azóta nem piszkálom. Egy párszor nyúltam csak hozzá.

(#1664) lorcsi


lorcsi
veterán

Szevasztok !

kellene egy kis help v fék beállításban
a bnőm keróján a sárvédő nagyon széles ezért alig ért a fékpofa a felnihez. tettem egy nagyobb alátétet mind a 2 fékpofa belső részéhez. és a bovdent is kissé kiengedtem, a megnőtt távolság miatt
a baj viszont az hogy ha behúzzon a fékkart az egyik pofa jobban behúz (és talán úgy is marad) mint a másik. Hogy lehet azt beállítani, hogy úgyanakkorát húzzon be mind a másik és engedjen is ki ?

(#1665) ludsimon válasza lorcsi (#1664) üzenetére


ludsimon
veterán

A megoldás egyszerűbb mint gondolnád.
Vágd ki a sárvédőt méretre, hogy pont elférjen a fék test.

undefined

(#1666) lorcsi válasza ludsimon (#1665) üzenetére


lorcsi
veterán

ez a része már megoldott...most az a problem, hogy nem egyszerre húzódik a 2 pofa

(#1667) ludsimon válasza lorcsi (#1666) üzenetére


ludsimon
veterán

Ja, bocsi. Felületes voltam. :)

A fék test oldalában vannak csavarok. Azzal tudod beállítani mennyire legyen távol.
Ha befelé tekered távolodik, ha kifelé csavarod közeledik a felnihez.

undefined

(#1668) lorcsi válasza ludsimon (#1667) üzenetére


lorcsi
veterán

reggel megnézem...csavargattam asszem ezeket, de nem tudtam hogy lesz a jó

(#1669) ludsimon válasza lorcsi (#1668) üzenetére


ludsimon
veterán

Ha valami noname fék akkor elég sokat fogsz szopni vele.
Régi noname nekem is olyan volt, hogy 1 fokot csavartam a csavaron és az egész rosszabb lett mint volt.

Aminek van valami normális neve azt nem nehéz beállítani.
Sok sikert! ;)

undefined

(#1670) Xantomas válasza ludsimon (#1669) üzenetére


Xantomas
őstag

Ilyen esetben segít néha, ha teflonos olajjal kicsit a rugókat befújja, és jól áttörölgeti, de csak ideiglenes megoldás. Szarból nem fog tudni várat építeni

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

(#1671) ludsimon válasza Xantomas (#1670) üzenetére


ludsimon
veterán

:K

Mi a helyzet a géppel?
Feldobtad bikemag apróra? Van jelentkező?

[ Szerkesztve ]

undefined

(#1672) dqdb válasza Xantomas (#1670) üzenetére


dqdb
nagyúr

Akkor is ez a hajtókar volt a bringán, amikor az első éjszakai képeket készítetted? Nekem azokon a képeken ezüst színűnek tűnt, azt kifogásoltam, de így feketében tökéletes az összhang.

ludsimon: [link]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#1673) Nyugdíjas


Nyugdíjas
nagyúr

Banális kérdés,de.... mi a h.rével érdemes láncot kenni leginkább? :D
Van valami leginkább bevált cucc?

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#1674) DemonDani válasza Nyugdíjas (#1673) üzenetére


DemonDani
addikt

ha már itt tartunk megérik a cink bevonatos rozsdamentes láncok? Valóban sosem fog berozsdásodni?

ettől is függ a te kérdésed, mivel ha nem rozsdásodik valami akkor egészen más kenés is mehet neki mivel nem kell védenie, de szójjon be valaki ha rosszul gondolom :DDD

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#1675) Xantomas válasza dqdb (#1672) üzenetére


Xantomas
őstag

Igen, az volt rajta akkor is. Ami változott a tegnapi állapothoz képest, az a gumi forgásiránya, és a pedálok. Plusz rátettem a matricát, amin a váz származási helye, anyaga, és a gyártási technológia, valamint amin a vázméret van.

Letöltések alapján van nézettsége, van aki érdeklődik is, van aki pofátlan alacsony áron venné meg postafordultával (30E Ft, mert hogy "nem tudhatja milyen állapotban van). A vele való levelezést inkább nem másolom be, de a mai nap az volt az egyetlen dolog, ami mosolyt tudott csalni az arcomra.
Van aki két hét múlva vinné, és egy ismerős aki a felesége rábólintására vár, de a korábbi PH-s tapasztalatok alapján ezeket nem tartom komoly vevőnek.

De ha tudtok rá vevőt, és nem akar nagyon sokat alkudni (amit eleve belekalkuláltam az árba, hogy kb nullszaldósra jöjjön ki a dolog) ne habozzatok.

Illetve még érdekelne a véleményetek az áráról, hogy soknak, kevésnek, vagy reálisnak tartjátok.

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

(#1676) Nyugdíjas


Nyugdíjas
nagyúr

Van ám nekem más bajom is :D
Küllők... Van valakinek infoja arról, hogy a BTS küllők milyenek? Eddig a létező összes bringám DT-vel volt fűzve, nem nagyon merült fel más még gondolati szinten sem,de most nem találok DT-ből feketét sehol... BTS van,de nem vágom kifélék, mifélék... Vagy túllihegem a dolgot? :D

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#1677) zabcs80 válasza Manitou (#1663) üzenetére


zabcs80
tag

Ez a bal oldali szár. A közepét is lehet tekergetni, azt kell kitekerni?

(#1678) Manitou válasza zabcs80 (#1677) üzenetére


Manitou
addikt

Ez az, azt a kék kupakot kell letekerni és ott lesz alatta az autószelep. :K

lorcsi: a V fék egyik féktestjén elvileg kéne lennie kis csavarnak, ami annak a féktestnek a rugóerejét állítja. Akaszd ki a féket és úgy tekerd inkább a pici csavart. Ezzel lehet "finomhangolni a cuccot" .

Nyugdíjas
Én ezt használok már ezer éve: [link]
De van még sok más gyártó is. Pl Sonax is gyárt jó láncolajat.

[ Szerkesztve ]

(#1679) Hasaggymeg válasza SOAD19 (#1661) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

1300 gr :Y (bringám összsúlyának 10,5%-a),és a nyeregszáron hordom,DE csak olyankor,mikor látókörön kívül szándékozok hagyni,ami felettébb ritka.Általában a sodronyzárt hordom,és csak látókörön belül hagyom.Amúgy a lánc otthon lóg a korláton,ott zárom vele a zárt lépcsőházban az ajtó előtt.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#1680) Hasaggymeg válasza Nyugdíjas (#1673) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

Nekem ez vált be.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#1681) lorcsi válasza Manitou (#1678) üzenetére


lorcsi
veterán

köszi !
meg fogom próbálni

(#1682) zabcs80 válasza Manitou (#1678) üzenetére


zabcs80
tag

Köszi, délután kiderül mire jutok vele.
Pedig én azt hittem, megveszem, kitolom, és tökéletes. :)
Úgy néz ki, hogy az élet picit bonyolultabb.

(#1683) KaraDani válasza Manitou (#1678) üzenetére


KaraDani
addikt

+1 a Rohlhoff -ra

(#1684) Jofi81 válasza Hasaggymeg (#1680) üzenetére


Jofi81
őstag

+1 a TF2-re :D

(#1685) KaraDani válasza Jofi81 (#1684) üzenetére


KaraDani
addikt

-1 a TF2-re ;] , arról váltottam a rohlhoff-ra. Többet ilyen teflonos hajtógázosat tuti nem veszek, nem marad meg a láncon valami sokáig. Amit szerettem benne, hogy szép fényes tőle a lánc, és ennyi :D Ja meg böszme nagy a flakon, ezt hurcolászni macerás, míg ezeket a kis tubusos olajokat akár zsebre is lehet vágni.

(#1686) Jofi81 válasza KaraDani (#1685) üzenetére


Jofi81
őstag

Valóban sűrűn kell használni, ez igaz. Viszont olyan sokat nem megyek egyszerre, hogy magammal kelljen cipelnem. :)

(#1687) Tamoo válasza KaraDani (#1685) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

100km-t kibír a láncon. Utána meg úgyis mosnom+újrakenni kell a bringát általában. Úh részemről is +1 a TF2-re.

(#1688) #56474624 válasza Hasaggymeg (#1679) üzenetére


#56474624
törölt tag

Az U-lakatom se könnyebb, sőt... :)

(#1689) venember83 válasza KaraDani (#1685) üzenetére


venember83
nagyúr

Van kis flakonban is. Nekem általában ott van a táska oldalsó zsebében a kis flakon. Pl. ha vízmosáson mész át, az úgyis levisz minden kenést. Múltkor TF2-t vettem, most valami Park Tool márkájú cucc van. Nem igazán van miből válogatni itt, azt veszek, ami éppen van.

(#1690) amargo válasza KaraDani (#1683) üzenetére


amargo
addikt

+1. A táskában mindig ott van. Csak érdemes nagy kiszerelésbe venni és után tölteni :)

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#1691) venember83


venember83
nagyúr

Ahogy nézem a Recon Gold RL és a sima Reba között már csak a két külön állítható légkamra a különbség, illetve az a száz-százötven gramm pluszba a Recon "javára".

(#1692) ludsimon


ludsimon
veterán

TF2 tapasztalataim alapján annak jó, aki nem teker heti 100 km felett.
Zavaró tud lenni mikor indulnál útnak de már nincs idő újrakenni hét elején és nyikorgó lánccal indulsz útnak. :U

Én a TF2-t annak ajánlom aki szeret pepecselni heti 1-2 alkalommal az újrakenessél/fújással.

Én nem tököltem a városi bringámmal, fogtam és adtam neki a 'méz szirupból'. Rohloff a neve.
3 hete van fent és nem nyikorog és a kenés is még megfelelő.

undefined

(#1693) Nyugdíjas válasza ludsimon (#1692) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Rohloff lesz a befutó. kifejezetten azt szeretem, ha nem kell foglalkozni a bringával.

Köszönöm mindenkinek a tanácsokat, igy ennyi hsz. alapján összeállt a kép, jobb lesz nekeme a Rohloff.:R

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#1694) Tamoo válasza venember83 (#1691) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Miért eddig volt más különbség az mcd-s Recon-ok és a Reba közt?

New for Model Year 2011:
• New graphics.

[ Szerkesztve ]

(#1695) Digital


Digital
addikt

Hali!

Nem vagyok járatos a kerékpár szerelésben, de állítani szeretnék a kormányom magasságán.
Egy 2008-as KTM Ultra Fire cangáról lenne szó.

Köszi

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#1696) dqdb válasza Digital (#1695) üzenetére


dqdb
nagyúr

Vagy kormányszárat cserélsz rövidebbre/hosszabbra, nagyobb/kisebb emelkedésűre, vagy a kormányt magasabb emelkedésűre/egyenesre.

Ha túl magas a mostani kormányod, akkor még a hézagolókkal tudsz valamennyit játszani, esetleg a kormányszárat fordíthatod meg. Ha túl alacsony, akkor vásárlás nélkül biztosan nem úszod meg.

#1698: ebben az esetben még a szélesebb és a kicsit nagyobb szögben hátrahajló is opció lehet.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#1697) venember83 válasza Tamoo (#1694) üzenetére


venember83
nagyúr

Mintha eddig a váll is acélból lett volna, de a fejemet nem tenném rá.

(#1698) Digital válasza dqdb (#1696) üzenetére


Digital
addikt

Sajnos túl alacsony :(

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#1699) Tamoo válasza Digital (#1695) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Nem tudom a tiéd gyári-e...hogy van beállítva, rákerestem és a képeken "normál mtb állása van". Lehet nem ilyet kellett volna venni :DDD nem lenne szívem elcsúfítani egy magas stucnival, sőt ezt is inkább lefelé fordítanám. Ezekkel tudsz rajta emelni: [link] [link]

(#1700) Digital válasza Tamoo (#1699) üzenetére


Digital
addikt

Idáig megfelelt, de most be van csípődve a derekam. Tegnap picit tekertem volna, de jelen állásában picit lent van a kormány.
Így néz ki!

[ Szerkesztve ]

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum V. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.