Hirdetés

2024. május 23., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum V. (téma lezárva)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:49:52

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#501) Manitou válasza venember83 (#500) üzenetére


Manitou
addikt

Neked se vált be a hajlított thomson akkor, úgy látom :U Mint írtam neked korábban, nekem csak kölcsönbe volt pár hétre, mikor vettem a vázat, de ezalatt a pár hét alatt kiderült számomra, hogy ez nekem nem lesz jó.

Tipp: Vegyél ritchey compot, levágva 350-re a 400-ast pont 250g-os a tömege, nekem ilyen van 30,9-be. Eladnám neked, de inkább megtartom a biztonság kedvéért tartalékba, mert ha véletlen törik a spéci rögzítésű karbon SDG nyergem ,akkor ezt be tudom tenni a helyére a régi nyergemmel együtt.
8k körül kapsz ilyen ritchey-t :K

Húh ,lehet felmentek az árak .8-ért nem látok richey-t, viszont ez nem rossz, és olcsó is :K :
[link]

[ Szerkesztve ]

(#502) Manitou válasza Manitou (#501) üzenetére


Manitou
addikt

Nekem ilyen a régi üléscsövem, csak feketében:
[link]
30,9-es 400mm-es, levágva 350-re 250g-ot nyom.

(#503) venember83 válasza Manitou (#501) üzenetére


venember83
nagyúr

Kösz az ajánlást, ebike-ról csak zöld kosaras terméket vagy raktáron lévőt szoktam rendelni, a többinél sokszor lényegesen többet kell várni a beszerzésre. CRC ugrott, akciós termékek között nincs megfelelő, és nem a súly miatt, hanem az átmérő miatt. Ami meg kellően akciós, az már bőven ötven euró fölött van... Rájöttek ezek is, hogy pénzt kell keresni, nem kell olyan olcsón adni mindent. Plusz a szállítás is jó drága, maradnak a németek, ha lesz most egyáltalán nyeregcső-beszerzés.

(#504) amargo válasza venember83 (#500) üzenetére


amargo
addikt

Eltudom képzelni :)
Én inkább karbonra cserélném, de azt a mozgása miatt vagy fully, de a tervek most is másfelé mutatnak, mert ez csak kényelmi szempont lenne nálam.

Szerk:
Mindjárt meg mérem, mert kíváncsi lettem.

KaraDani: Ha többre tartja magát, akkor nem :)

[ Szerkesztve ]

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#505) Mewryck


Mewryck
tag

erre a hétre egy új lakóval bővült az albink:

link1

link2

edit:
-sárvédők lekerülnek ha állandósul a jó idő
-poplock kar át lesz helyezve jobb kézhez
-távoli tervben van egy nagyobb méretű váz

[ Szerkesztve ]

...és úgy akarom élni az életemet, ahogy megálmodtam, nem pedig úgy, ahogy mások elvárják...

(#506) SOAD19


SOAD19
addikt

Hello!

Nézegettem használt kerékpárokat és ezeket mondta egyik haverom, hogy jók lehetnének:

1
2
3
4
5

Nekem az 5-ös és a 3-as tetszik külsőre legjobban. Nektek mi a véleményetek, ezekről a bicajokról, melyik éri meg az árát, ha nem, mennyi lenne a reális ára?!

Köszi! :R

Eladó új Barton tropical óra szíj fekete és fehér színben.

(#507) venember83 válasza SOAD19 (#506) üzenetére


venember83
nagyúr

Második vagy ötödik, szerintem. Milyen magas vagy?

(#508) SOAD19 válasza venember83 (#507) üzenetére


SOAD19
addikt

Először is köszi szépen! Elég apró emberke vagyok, 167 cm kb. 65 kg. Amúgy a haverom is mondta, hogy a Cube elég jónak tűnik. És ha az árat most nem vesszük figyelembe, akkor is ezt a kettőt ajánlanád?! A Kellys nem túl jó, vagy csak sok annyiért?!

Köszi még1*! :R

[ Szerkesztve ]

Eladó új Barton tropical óra szíj fekete és fehér színben.

(#509) venember83 válasza SOAD19 (#508) üzenetére


venember83
nagyúr

167 centihez a 17,5 col nem tudom, mennyire jó, talán túl nagy, Cube-ból meg csak páros méretek vannak, 17 nincs, csak 16 vagy 18. Jó lenne megtudni, hogy mennyi. Ha 16, akkor szóba jöhet. Alapvetően annyira nem szeretem a Kellyseket, de ez akár jó is lehet, de a hajtómű komolyabb az 5. Mongoose-on, pl, a Kellys fékei se tudom, hogy mennyire jók. A 15 colos Magellan elég nagy valószínűséggel kicsi, sajnos, pedig abban legalább normális teleszkóp van, és a többi alkatrésze se rossz. Tulajdonképpen mindenképpen kompromisszumot kössél, szerintem nézd meg mindegyiket, ülj rájuk, próbáld ki. Felszereltség szempontjából a Crux lenne a legjobb, csak ugye a méret kérdéses, neked 16 col körüli bringa kéne, ha jól tippelem.

(#510) SOAD19 válasza venember83 (#509) üzenetére


SOAD19
addikt

Köszi! :R A Magellán tényleg kicsinek tűnik. Akkor a Mongoose az esélyes, mert haver mondta, hogy Pesten lenne haverja, aki meg tudná nézni az adott kerékpárt és még le is tudná hozni Debrecenbe. Úgyhogy egyelőre húzok efelé, de szombaton megnézünk egy itteni bicajt, aztán majd látjuk. A Mongoose váza elég masszívnak tűnik, így laikus szemmel, meg tetszetős is, erre lehetne építeni később.

Köszi szépen (mulcu mesk ;) ) a bővebb válaszod! :R

Eladó új Barton tropical óra szíj fekete és fehér színben.

(#511) Xantomas válasza Muton (#472) üzenetére


Xantomas
őstag

Felesleges tiszta szeszt venni. nem is adnak, meg nagyon drága.
Apum Variac fék- és kuplungtisztító 500 ml-t szokott venni legelső találat (azzal mosom le forrasztás után a fluxot is :) )

A benzin nem jó, mert nem fogod tudni kiégetni a tárcsából, és csak visszaesik a fékteljesítmény.

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

(#512) Nyugdíjas


Nyugdíjas
nagyúr

Ma megadta az elsőbbséget egy trolivezető. Muszáj volt ezt írásba adnom :D Ugyse lesz többet ilyen ;]

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#513) ludsimon válasza Nyugdíjas (#512) üzenetére


ludsimon
veterán

Legalább intettél neki, hogy kapja be? ;] :DDD

De komolyan, nekünk kéne felháborodottnak lenni azért, mert átengedett. (Ami természetes lenne.)
Más országban pl. Németo. elő se fordul, hogy nem adnak meg elsőbbséget..
Elég fordított világot élünk Magyarországon.

[ Szerkesztve ]

undefined

(#514) Nyugdíjas válasza ludsimon (#513) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Mindig megköszönöm az ilyet, most sem hagytam ki. Viszont azt sem mindig tudajk az autosok feldolgozni, hogyha lehuzodok szelre elengedni oket, ha ugyis van hely, egy csomoan azthiszik mindjart kimegyek elejuk mint a hetvegi kerekparosok akik osszevissza hasznaljak az uttestet, aztan nem mernek jol megelozni.

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#515) KaraDani válasza Nyugdíjas (#512) üzenetére


KaraDani
addikt

Szerintem a BKV sofőrők, egyre korrektebbek úgy globálisan nézve, legalábbis én ezt érzem.

(#516) Nyugdíjas válasza KaraDani (#515) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Mitol lehet ez? Mert enis mintha ezt vettem volna eszre, de aszittem csak bekepzelem:)

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#517) KaraDani válasza Nyugdíjas (#516) üzenetére


KaraDani
addikt

Szerintem több a bicajos úgy általában, és szokják talán. A Rákóczin a 7-es buszok sofőrjei sokkal toleránsabbak szerintem pl. Pedig ott én megyek az ő sávjában. Volt hogy előreengedett az egyik integetett, hogy menjek, mert ő majd úgyis mindjárt megáll, csak lestem.

(#518) KaraDani


KaraDani
addikt

Elindult a nevezés az Underworld kupára. Aki akar nevezzen hamar, mert gyorsan betelnek valószínűleg a helyek.

(#519) rii válasza Nyugdíjas (#512) üzenetére


rii
nagyúr

körforgalomba beletéptem 30-al, már 5 m megtettem bent, távolsági buszos akkor ért oda egy másik belépési ponthoz, hát persze hogy a gázt akarta nyomni és nem a féket, mutatok neki a flaszterra "OTT MARADSZ!!!!4444" erre besatuzik és elenged

erre én olyan kva büszke vagyok :DD :))

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#520) venember83 válasza rii (#519) üzenetére


venember83
nagyúr

Jó pár deci gázolajat elpocsékoltál a volánnak... :U

(#521) Misály válasza amargo (#495) üzenetére


Misály
addikt

Aranyos vagy, csak :

- Senkit nem okitottam, pusztan ravilagitottam valamire.
- Ha a szakmad angol billentyuzetet kovetel ( ICT szfera, angolul kommunikalsz mindenkivel ) nem fogsz fel percenkent alt-shift-et nyomogatni csak, hogy egy ismeretlen ember egy weboldalon kieleguljon az ekezettol. Ez nem sznobsag hanem munka;)
- Korcs szavak hasznalata es a billentyuzetkiosztas valasztasa nem azonos kategoria.

(#522) rii válasza venember83 (#520) üzenetére


rii
nagyúr

ha kierőszakolom az eslőbbséget, nem öncélúan teszem, hanem hogy olyan tényezőnek vegyenek egy kerékpárost, akivel számolni kell :) neaggyisten egyenjogúnak venni az utakon :)

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#523) Tamoo


Tamoo
MODERÁTOR

"háromhetes, fokozott országos közúti ellenőrzőakciót indít a rendőrség"

Remélem nem veszik túl komolyan a szabályokat... mert hogy én se csengőt se küllőprizmát nem teszek fel senki kedvéért az is biztos.

(#524) Muton válasza venember83 (#520) üzenetére


Muton
addikt

Amúgy én is úgy vagyok vele, hogy a buszt elengedem, mert azzal sok emberen segítek, de bicajjal már csumbi, mert ha előzékeny vagy akkor olyan mértékű zsuvát pöfög az ember képébe, hogy mehet is tüdőszanatóriumba pár hónapra. Persze ha nem 30 éves buszaink lennének, más lenne a helyzet. Illetve akkor menjen be elém, ha beengedem. Igaza van rii-nek abban, h vegye emberszámba a bicajost, semmivel sincs több joga az utakon.

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#525) Xantomas válasza Tamoo (#523) üzenetére


Xantomas
őstag

Hurrá... megint belém fognak kötni, hogy nem borostyán sárga az első lámpám, és miért villog...

Nekem küllőprizma helyett, a natur alu színű felnin, meg a vázon is fényvisszaverő matricák vannak, amik egész jól láthatóak.

De tény, hogy a csengőre jobban figyelnek a gyalogok, mint az "ELNÉZÉST" felkiáltásra.

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

(#526) Misály válasza SOAD19 (#510) üzenetére


Misály
addikt

Szia, hasonlo mongooseom volt annyit kell roluk tudni hogy hosszuak a vazaik es amit kineztel ranezesre 20-as, a felsocsove 22,5 lehet, a stucni 11 centi korul ami nekem is sok volt ( 185 centi ), ha csak varosban akarod hasznalni akkor kenyelmetlen lehet, a te mereteidhez a 15-os magellan jobban passzolna szerintem.
Joval kenyelmesebb ulespoziciot vehetsz fel, es ha nem akarsz cc-zni csak turazgatni kenyelmes tempoban, talan az lenne a legjobb valasztas ( mongoose-okra sokan panaszkodnak hogy hosszuak, nekem irrealisan hosszu stucnival adtak pl ).

Arrol nem is beszelve hogy varosban a kicsiny vazak rovidtavon nagyon jok, fordulekony vagy es nem akadsz bele a felsocsobe ha baj van. Legalabbis en inkabb dobom el a bringat minthogy bennem kar essen.:P

(#527) SOAD19 válasza Misály (#526) üzenetére


SOAD19
addikt

Hello!

Köszi szépen! De, Te nem véletlenül az 1-es linkben szereplő Mongoose-ról írtál?! Én ezt néztem ki, meg venember83 is, ezt a Mongoose-t ajánlotta a kettő közül. Amúgy egyetértek, amit a váz kialakításáról írtál. Én se szeretem, ha túl magas, inkább lejtsen lefele egy kicsit a váz. Volt, hogy kipróbáltam egy kollega bicaját (ami a magasabb kollegára volt beállítva) és mikor megálltam, majdnem kapott az alvázam egy enyhe ütést, ha érted mire gondolok. :DDD
Az 5-ös linkben szereplő Mongoose-ról mi a véleményed, eléggé szimpatikusnak tűnik és szerintem a méretével se lesz gond, de várom a srác mail-jét, amiben ír bővebben is róla. :)

Köszi!

[ Szerkesztve ]

Eladó új Barton tropical óra szíj fekete és fehér színben.

(#528) Tamoo válasza SOAD19 (#527) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Én a linkeltek közül a kelly's-t választanám. Szerintem nem lenne gond a mérettel. Nem olyan nagy az... Bár az 5-ös mongoose-ról jó lenne többet tudni.

[ Szerkesztve ]

(#529) SOAD19 válasza Tamoo (#528) üzenetére


SOAD19
addikt

Neked is köszi! venember83, azt írta, hogy a hajtásláncot komolyabbnak tartja a Mongoose Pro-nál. Erről mi a véleményed?! Várom a srác válaszát, mert tényleg elég keveset írt az eladásra kínált termékéről. :)

Eladó új Barton tropical óra szíj fekete és fehér színben.

(#530) rii válasza Misály (#521) üzenetére


rii
nagyúr

igyekszem többet nem hozzászólni már ebben a témában ... de ...
neked toleráta mindenki az ékezetek hiányát, holott küldöldön ____élő____ és dolgozó magyarok tundak ékezetekkel írni (érdekes). :)

a fórum nyelve magyar, .... lehet h sokaknak meg a "wannabe" kifejezés szúrta a szemét, amit használtál, és használ sokmindenki, de nem szól érte, énsem, ..... új lap, googlöztem, megértettem mit akartál mondani

nem veszed észre, h már csak az én szemem láttára is több ermberrel komfrontálódtál, régebben is, pedig kva riták járok ide meg írok bárhova is

de mindegy. csak tefeléd is tolerálnak dolgokat, (mert toleráltak), akkor légyszíves, mivel te sem vagy tökéletes, ezért nem várhatsz el tökéletességet te sem senkitől sem, És mivel te sem tudsz megfelelni mindenki szája ízének, ezért te sem várhatod el hogy minnnnnndeki megfeleljen a te szád ízének.

[ Szerkesztve ]

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#531) Misály válasza SOAD19 (#527) üzenetére


Misály
addikt

Az 5-osrol:
Egy szep hdr foto csodakra kepes:) Ranezesre utolag lett tarcsasitva, tehat lehet sokat hasznaltak es a szarabb alkatreszeket kidobaltak rola, RST villa lehet reajta, valtot nem tudom megmondani hajtokar valoszinuleg 4szog tengelyes, de ez a te sulyoddal nem lehet problema, a meret talan meg jo fuggolegesen, de nezd meg magat a vazat hogy meg van nyulva az eleje, ez meg problema lehet, de ha nem turazol hosszan vagy roviditesz a stucnin meg jo lehet. Mindenkepp ki kene probalni.

A mongoose az egy furcsa allat:D

rii: senkitol nem vartam el tokeletesseget, mivel jomagam sem vagyok az, az a legnagyobb problema hogy teljesen elferdited a parbeszed iranyat es eszervektol mentesse teszed, az alt-shiftet meg igenis megsporolom ha munkahelyi gepnel ulok, fentebb irtam, nem erdekel kinek okoz kielegulest az ekezet latvanya, ettol meg ertheto vagyok. Viszont telefonrol, otthoni pc-rol ekezettel irok, csak hat az ritkabban fordul elo:)
Megjegyeztem hogy szerintem gaz ezeknek a "szleng" szavaknak a hasznalata, es a folyamatos szoismetles szokincshiannyosagokra utal, pont. Attol meg hasznalhatja, max kesobb meg egyszer megjegyzem, nem erdekem hogy valtoztasson a szokasain az ember, erthetetlen honnan szurtetek ezt le.
Az meg a vitaerzek teljes hianya, hogy teljesen nem idevago dologgal tamadtok vissza. Tipikus haztartasbeli veszekedesek kezdodnek ilyen emelkedetten, ( "nem kapcsoltad le a vilannyt" - "te meg nem vitted le a szemetet" )

[ Szerkesztve ]

(#532) SOAD19 válasza Misály (#531) üzenetére


SOAD19
addikt

Köszi!

Hát igen, én is hdr-es képnek gondoltam, bár nem vagyok teljesen tisztában, hogy mit is takar, csak azok a képek ilyenek. :DDD Akkor, ha jól szűröm le, akkor meggondolandó. Ha, orvosolható a váz hossza a stucnival, akkor nem gond. Az a baj, hogy én debreceni vagyok, ez meg Pesten van és nincs semmi kedvezményem már a vonatra... Szóval a személyes kipróbálás nem nagyon kivitelezhető. :(

Amúgy látom Neked is MongooseTyax-od van, én is egy olyat akartam megvenni pár napja, persze nem Super-t. Csak, hát természetesen már nem volt meg. [link]

Olvastam, hogy a váz nagyon egyben van.

Eladó új Barton tropical óra szíj fekete és fehér színben.

(#533) Misály válasza SOAD19 (#532) üzenetére


Misály
addikt

Az mar csak volt, most egy Mountain Cycle Battery-t nyuzok. Egyebkent nagyon strapabiro es halas gepezet volt, imadtam majdnem minden vele toltott percet ( miutan lecsereltem a gyari hajtokart:P ).

(#534) don pardon


don pardon
aktív tag

Sziasztok!

Múlt héten írtam ide, és most megint zargatnálak titeket kicsit. Szóval ugrott a lánc és tegnap kicseréltem egy újra és most is ugrik. Csak bizonyos fogaskerekeken. Ha a legkisebbtől nézem akkor az 1,3,4,7 fogaskerekeken ugrik. Nézegettem de nem nagyon láttam különbséget rajtuk, meg fura lenne az is hogy csak ezek vannak elkopva a többi nem.

Valami ötletetek van erre?

köszi
egy elvonási tünetekben szenvedő biciklizni vágyó

Ha 5 perc múlva nem jövök vissza, várjanak tovább! - by Ace Ventura

(#535) Frenky89


Frenky89
őstag

Emiatt: 1, 2 már nem sokáig érdemes halogatni a középső tányér cseréjét, ugye?

(#536) HartgeH3-2.8


HartgeH3-2.8
addikt

Sziasztok híradóban értesültem hogy Ápr.hónapban fokozottabban fogják a bringásokat ellenőrizni ugye első hátsó lámpák, este láthatósági mellény és prizma.Na utóbbi már a CM felvonulásokon is kérdés volt én nagy önbizalommal mentem bukósisak, lámpák minden ami kell erre mondják nekem prizmába beleköthet a rendőr.Könyörgöm most szereljek fel a küllőkre olyan régi sárga hülyeséget mint az oviba?
Már azon gondolkozom elmegyek a gazdaságos üzletbe aztán veszek valami prizmát.Hátulra még oké de előre nem tudom feltenni max kormányra az meg kicsit vicces.
Ilyet ha látott valaki Budapesten valahol kérem jelezze :)

Nem tudom az a fényvisszaverős szalag amit sokan viselnek az helyettesíti e a prizma kérdést..?!

Üdv minden bringásnak!

[ Szerkesztve ]

Az OFF topikban OFF, az ON by LaciCRM

(#537) HartgeH3-2.8 válasza Tamoo (#523) üzenetére


HartgeH3-2.8
addikt

""háromhetes, fokozott országos közúti ellenőrzőakciót indít a rendőrség"
Remélem nem veszik túl komolyan a szabályokat... mert hogy én se csengőt se küllőprizmát nem teszek fel senki kedvéért az is biztos.
"

Hehh nekem csengő van! :) Kis fekete CatEye állat jó azzal szoktam csengetni :)) :DD
Néha pokolian hasznos tud lenni..!
[link]
Jut eszembe! A riportban az volt hogy a bringások a járdán merészelnek menni...?!
Menjek az autó úton ahol majd szépen egyszer eltrafálhatnak hátulról?

Én kulturáltan közlekedem a járdán is, nem értem mire háborodnak fel.
Olyat se szoktam látni hogy vagánykodnának járdán..

[ Szerkesztve ]

Az OFF topikban OFF, az ON by LaciCRM

(#538) Nyugdíjas válasza HartgeH3-2.8 (#536) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Nekem egészen biztosan nem lesz semmi ilyen a kerékpáromon, sőt -mivel már nagy tapasztalatom van ebben- meg is emlitem nekik ujra, ha szükséges, hogy nyalják meg a.... kisujjamat :D (igen, igy élem meg a punkot :DDD)

Alig várom már, hogy a csak elől lévő fékemet elmagyarázhassam a hatóságnak, hogy miként képez a lábammal két különálló két külön kerékre ható fékrendszert.

Az a bajom nekem ezzel ami mindenki másnak is, és nem akarom ujra leirni, csak röviden megemlitem, hogy nem a küllőprizma miatt kellene basztatni a kerékpárosokat, hanem kellene valami kötelező oktatás, hogy kerékpározhass, vagy nemtom. Mert ezeknél ezereszer ön-, és közveszélyesebb az ha a kislány kisszoknyába (ami amugy egy igen jó dolog ;] ) oldschool citybikeon küllőprizmával, minden francal,de nem tud közlekedni normálisan, teljes szélességében használja az úttestet, stb...

A járda meg tényleg a gyalogosoké, én szerintem 20m-nél többet nem tettem meg még ott sohasem. Sajnos le kell menni aza utók közé, és küzdeni ;] ez jutott...

[ Szerkesztve ]

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#539) Jofi81


Jofi81
őstag

Nekem lámpám és prizmám is van, csengőt viszont nem fogok felszerelni, nem is férne már el a kormányon. Mondjuk a küllőprizma gyárilag fehér, az előírás borostyánsárga, úgyhogy akár emiatt is büntethető lennék...

(#540) xmad válasza HartgeH3-2.8 (#536) üzenetére


xmad
őstag

mennyek a f.....-ba. csengő meg prizma... valószinű :D ilyen szarokat fel nem szerelek...de mindig akkor van ilyen ellenőrzés amikor vmi részeg ökör állatot elüt egy autó..

most komolyan akinek mondjuk van egy komoly dh bringája, csengőt biztos nemfog felszerelni :D

(#541) Misály válasza xmad (#540) üzenetére


Misály
addikt

En a csengotol, konkretan a mogottem hidon csengeto idiotaktol agyergorcsot kapok, sot volt hogy huzott el mellettem olyan aki keresztezodesben nem nez korbe hanem csak csenget, amikor meg rakerdeztem nala hogy figyelj azontul hogy kurv@idegesito, nem erzed veszelyesnek a dolgot? Erre annyit mondott hogy "maj biznisz" pokhendien, majd veletlenul majdnem elesett.

Prizma maradt a pedalon, varosban meg ritkan kozlekedek. Es igen, nem fogok a freeride gepemre csengot rakni hogy minden leerkezeskor csilingeljen:D

(#542) xmad válasza Misály (#541) üzenetére


xmad
őstag

nekem is csak a pedálon van prizma.. de ha kell a kerékre is akkor bele köthet a rendőr.. :S

az a baj, hogy én városba használom a legtöbbet a bringát..sokszor járdán, mert a 4 sávos úton ahol száguldoznak biztos nem megyek rá :D

[ Szerkesztve ]

(#543) HartgeH3-2.8


HartgeH3-2.8
addikt

Amúgy a csengő csak képen tűnhet nagynak ez élőben kis pici gomb az egész sőt láttam még ennél kisebbet is :) Valóban egy komolyabb DH gépre enyhén vicces bááár láttam olyat ami ilyen pölö Garfield figura meg "maszk" ugye tudjuk az melyik összenyomod valahol kijön a levegő és fura hangod ad.Na olyat konkrétan fogason felfelé menet egy elég komoly bringán láttam :) Prizma pedálba nekem is van akkor sirály.

Viszont a járdán fogok menni ha tehetem továbbra is.
Én véleményem szerint sok esetben jó előre jelezni pokolian hasznos egy ilyen kis csengő kütyü.
De hát ez csak az én szerény véleményem :) :)

[ Szerkesztve ]

Az OFF topikban OFF, az ON by LaciCRM

(#544) DemonDani válasza Misály (#541) üzenetére


DemonDani
addikt

barátnőm szokta azt csinálni, megyünk nagy csendben, súrlódik a fém keveredik a természet hangjával, szal na mind1 belemerülök, egyszer csak csengőszó... általában ilyenkor törném le szívesen :D neki ez az unaloműzője, már sokszor megfogadtam hogy leszedem ;]

Mellesleg az ő kerája megfelel a KRESZ-nek :DDD mér prizmája is van, nem engedi hogy levegyem :DDD

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#545) Misály válasza xmad (#542) üzenetére


Misály
addikt

Szerintem a normalisabb rendor nem azt fogja szivatni aki lathatoan sportolasra hasznalja a kerekparjat.

(#546) xmad válasza Misály (#545) üzenetére


xmad
őstag

ja, remélhetőleg

(#547) Nyugdíjas válasza Misály (#545) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Énis erre számítok egyébként, hogy láhatóan kultúráltan próbálva közlekedni, nem részegen, bukóban, kivilágítva csak nem b.sztatnak már meg a prizmáért basszameg a kecske :D

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#548) bnss válasza Tamoo (#523) üzenetére


bnss
veterán

"Remélem nem veszik túl komolyan a szabályokat... mert hogy én se csengőt se küllőprizmát nem teszek fel senki kedvéért az is biztos."

Én sem rakok a Cápára ilyesmit, az tuti.

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#549) Manitou válasza Tamoo (#523) üzenetére


Manitou
addikt

Nekem prizma nuku. Csengő helyett meg gázkürt van ;]

(#550) tekeyagd válasza Manitou (#549) üzenetére


tekeyagd
tag

KÉSZ a bicaj,most elmegyek vele a naplementébe! :C

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum V. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.