Hirdetés

2024. május 23., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum V. (téma lezárva)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:49:52

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1251) Tamoo válasza dqdb (#1248) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Bikemag fórumban olvasgattam pár véleményt, ott már volt egy-két srácnak. Epicon is Axon is, szét is kapták. Dicsérték őket, aztán az idő eldönti mennyire tartós...

(#1249) DemonDani: Fekete becsúszósat nem vennék. Igénytelen amikor elkezd kopni. Nem tudom, szerintem ez még nem a 32-es becsúszós változat. De lehet tévedek.

[ Szerkesztve ]

(#1252) DemonDani válasza dqdb (#1250) üzenetére


DemonDani
addikt

Ez már elterelt téma :DDD

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#1253) venember83


venember83
nagyúr

Valakinek egy 4 éves, versenyeken használt agyonkönnyített SID nem kell? [link] :)

(#1254) ludsimon válasza venember83 (#1253) üzenetére


ludsimon
veterán

Neuzerhoz jó? :DDD

undefined

(#1255) xmad


xmad
őstag

vkit megállitottak már ellenőrzésre a rendőrők?

(#1256) Ariadne válasza KaraDani (#1242) üzenetére


Ariadne
őstag

Na valami ilyesmire lenne nekem is szükségem... Bicóval munkába járáshoz túl közel lakom, viszont ha sikerülne mégis azzal mennem, jöhetnék haza kerülővel. De lehet ez kicsit kifacsart gondolkodásmód. :)

Ma mentem egy kicsike terepezést, fogassal fel (hogy jól kezdődjön a szezon :D), sárgán le Szépjuhásznéhoz, és mentem két zöld kört. Ebből fogok többet is máskor, nekem edzésnek pont jó. Egyetlen gond, hogy hétvégén kb. járhatatlan a sok gyalogostól, így hétközben meg máskor nem jutok ki az erdőbe... :( Pedig gyönyörű volt, zöldülnek a fák és a bokrok, egy csomó ilyen nappali pávaszem lepkét láttam (jó nagyok, vannak vagy 3 centisek), csak úgy röpködtek összevissza, nagyon szépek. :)

mod.: Jelentem rendőrt láttam ma is, de nem állítottak meg. :)

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#1257) Xantomas válasza xmad (#1255) üzenetére


Xantomas
őstag

khmm.... ;]

Más:
Ma, az Oktogonnál, a nyugati fele menő oldalon, a bicikli út mellett, a szerviz út le volt zárva. Épp egy BMW-t pakoltak ki a rendőrök, de úgy, hogy az üléseket is kiszedték, és egy rendőr furgonba pakolták át a bálás fehér poros pakkokat.

Megyek, kormányt állítani, mert elkaptam egy oszlopot, miközben elkalandozott a tekintetem egy zöld Peugeot, vörös hajú tulaján, miután szemezni kezdtünk :)
Nekem ez a mai karikám: [link] Vannak benne képek is.

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

(#1258) thomasthomas


thomasthomas
tag

Sziasztok!

Szeretném véleményeteket, esetleg tapasztalataitokat kérni a következő külsőkkel kapcsolatban:

http://www.testbike.hu/velemeny/kulso-gumi/maxxis-ignitor?currp=p&p=6
http://www.testbike.hu/velemeny/kulso-gumi/wtb-weirwolf-race-21

Holnap sikerül leugranom Pestre, és szeretnék külsőt venni kimondottam terepre max. 6500 Ft-ért. A bicajra 26*2.10-es külső kéne, ennél jobbat egyenlőre nem találtam a neten. Ha netalántán tudtok jobbat, vagy ami nektek (már) bevált, osszátok már meg velem.

Előre is köszi.

.

(#1259) Muton válasza Xantomas (#1257) üzenetére


Muton
addikt

Hol van a kép a vörösről? :DDD

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#1260) dqdb válasza Muton (#1259) üzenetére


dqdb
nagyúr

Na ez az, ahol elfért 10 fotó, ott egy tizenegyediknek is lett volna hely :D

Xantomas: a neonzöld markolat újdonságként hat a bringádon, de kevés az emlegetett rózsaszín, mindössze egy kulacsfedélre futotta? :))

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#1261) Xantomas válasza Muton (#1259) üzenetére


Xantomas
őstag

Fészbúkon biztos van. :)

(#1260) dqdb Áh, nem erőltetem a pinket/magentát. Nem vagyok elég Deviant hozzá, hogy kiérdemeljem, ahhoz pár kilót le kéne dobni, mert mondjuk felmutatni pár eredményt, pl a 24 óráson duóban végigtolni a távot (váltótörés nélkül) :)
Civilben így is állandóan bizonyítgatnom kell, hogy "nem vagyok olyan", szóval nem lesz több deviáns szín.

Viszont az utolsó két képen levő lepukkant épülethez még visszamegyünk fotózni, az biztos.

(#1262) Thulcandra [link]
Én eleve úgy indultam el, hogy 10-es naptejet kentem a karomra, combomra, mert már én is kezdek pirosodni.
Nincs mese, tágul az ózonlyuk, és vékonyodik a többi részen is.

[ Szerkesztve ]

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

(#1262) Thulcandra


Thulcandra
senior tag

Bringáztam ma délután 1 és 6 között. Pirosra égett mindkét karom meg a pofázmányom. Április 7. 2001.03.07. Most komolyan? Áprilisban még SOHA nem sikerült leégnem.

" Ride away from falling ground, ride away from the big black cloud, ride away until the day come that we all live in a 2 wheel nation "

(#1263) Tamoo válasza Thulcandra (#1262) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

(#1264) KaraDani válasza Ariadne (#1256) üzenetére


KaraDani
addikt

Mit jelent a túl közel? Nekem 7-9 km útvonaltól függően. Az tuti, hogy mindig bicajjal fogok járni, kivétel a monsun napok. Így azért sokkal jobb, hogy ha a hazafelébe iktatom az edzőkört, mert ez +1 óra kb, és ennek már értelme is bőven van (főleg nagy hátizsákkal megpakolva, meg majd ha végre megkapom a laptopot is hordani kell+ a bordó :D ). A napi 15-18km fixen is biztos ér valamit, bár ezt "sétatempóban" tesszük meg, de akkor is mozgás.
Amúgy a felfelé tempóm még mindig katasztrófális, azért az, hogy a HHH-i úton 3-an előztek meg felfelé, köztük egy 50+ os ember, már eléggé demoralizált :( Még úgy is, hogy olyan vádlija volt az öregnek, hogy csak ámultam rajta.
Amúgy kb 20 bringással találkoztam amíg megjártam a Kolosy tér oda visszát, akik láthatóan HHH-ra mentek edzeni, nagy volt a forgalom :) Meg a meleg is, már néha locsoltam a fejem felfelé, vissza kell ehhez is szokni :B

(#1265) Thulcandra válasza Thulcandra (#1262) üzenetére


Thulcandra
senior tag

mi a franc volt 2001.03.07-én nem tudom, de az biztos, hogy 2011.04.07-et akart írni.
megártott a nap

Tamoo: nem az Északi sarkon bringázom :D

[ Szerkesztve ]

" Ride away from falling ground, ride away from the big black cloud, ride away until the day come that we all live in a 2 wheel nation "

(#1266) tekeyagd válasza Thulcandra (#1262) üzenetére


tekeyagd
tag

hát éppen csak 10 év 1 hónappal vagy eltévedve :DDD
én már égtem le tavasszal ugyanilyenkor,mondjuk azon az éven vagy 5-6szor sikerült megismételni. sajnos meg is látszik a bőrömön... :Y

mod: hát meg! ;)

[ Szerkesztve ]

(#1267) Hasaggymeg válasza Frenky89 (#1239) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

Több led,erősebbek,más színűek stb.Az csak természetes,hogy a hátsó nem olyan erős mint az első.

[B(#1262) Thulcandra]...a szeles idő egyrészt tisztítja a levegőt,másrészt hűti a bőrt,min2vel növelve az UV sugárzás erősségét ill.elnyelt mennyiségét.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#1268) xmad válasza Xantomas (#1173) üzenetére


xmad
őstag

na az szuper :) akkor már merek csengő nélkül menni... felnimen sajna semmi fényvisszaverő sincs.. szerzek..

a lámpákat nappal is felkell rakni a bringára? vagy csak sötétbe?

(#1269) amargo


amargo
addikt

Akinek van kedve majd jönni :)

Szerk:
Elnézést a reklámért, ha valakit zavar, akkor kiszedetem.

[ Szerkesztve ]

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#1270) amargo válasza KaraDani (#1242) üzenetére


amargo
addikt

Ha még a Gellértre, Tamariskára és a Várba is felmész, akkor +200m nyersz, én ezt karikázom :)

venember83: Mindenképpen jó vétel lehet, ha agyonvágottat akar az ember - hozzáteszem nem értek hozzá :)

[ Szerkesztve ]

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#1271) Jofi81 válasza amargo (#1269) üzenetére


Jofi81
őstag

Sajnos nem jó az időpont, pedig érdekelne. Idén lesz Velence 10x?

(#1272) KaraDani válasza Jofi81 (#1271) üzenetére


KaraDani
addikt

Lesz persze, engem pont ezért nem is érdekel :D

Ellenben Zalaegerszegi 10 órás monti érdekel valakit?

[ Szerkesztve ]

(#1273) amargo válasza Jofi81 (#1271) üzenetére


amargo
addikt

Sajnos az időponton már nem tudunk változtatni.

KaraDani: Itt is le lehet tekerni 10x, akkor annyival nagyobb az esélyed a nyereményekre ;)

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#1274) Thulcandra válasza Xantomas (#1261) üzenetére


Thulcandra
senior tag

Ez csodás, azt hittem tavasszal bringázhatok kicsit rövid ujjú pólóban, de akkor már most vehetem fel a hosszú ujjú fehéret... meg a kalapot is ;]

Hasaggymeg neked is köszi az infot :)

" Ride away from falling ground, ride away from the big black cloud, ride away until the day come that we all live in a 2 wheel nation "

(#1275) KaraDani válasza amargo (#1273) üzenetére


KaraDani
addikt

Hát én április végén még arra se leszek jó, hogy a tavalyi eredményemen javítsak :N De majd júniusra... :K

(#1276) DemonDani: hát Zalaegerszeg felénk sincs, ha arra írod. De hát ott a jó öreg Máv, meg a sátor ;)

[ Szerkesztve ]

(#1276) DemonDani válasza KaraDani (#1272) üzenetére


DemonDani
addikt

ez már szédítő ;]
Felénk persze semmi nincs :(((

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#1277) Jofi81 válasza KaraDani (#1272) üzenetére


Jofi81
őstag

Meg is van. :) Idén megnézem szerintem, tavaly sajnos ki kellett hagynom.

(#1278) KaraDani válasza KaraDani (#1275) üzenetére


KaraDani
addikt

És most jövök rá, hogy majd Júniusra semmi, mert valószínűleg el se tudok menni, vagyis el tudok, de akkor alvás nélkül, úgy meg csöppet esélytelen 300km-t tekerni egy nap :O

(#1279) ludsimon válasza Xantomas (#1257) üzenetére


ludsimon
veterán

Ezeket a napi történeteket úgy szeretem elolvasni. :)
De komolyan! :K

#1263 Tamoo:
Már rekord nagyságú? :Y

undefined

(#1280) rii


rii
nagyúr

fáin'

link

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#1281) Xantomas válasza ludsimon (#1279) üzenetére


Xantomas
őstag

[link] Valsz ez az :)
Velvetes link

A Vörös meg... ha nem úgy néznék ki, mint egy hajléktalan... pedig aranyos volt.

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

(#1282) ludsimon válasza Xantomas (#1281) üzenetére


ludsimon
veterán

Szerintem nem a kinézeteddel van a gond.
Hanem azzal, hogy nekimentél az oszlopnak.
De biztos jót nevetett a csajszi. :DDD

undefined

(#1283) rétisün


rétisün
veterán

majd elfelejtettem, amikor csengőt/prizmát vettem :B , láttam a csepel egysebi/fixi bicaját....
nem is tetszett, á, dehogy. :N ha nem lenne a kona dolgozóbajárós, vettem is volna városi bicajnak, mi az hogy! nagyon is!

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#1284) Xantomas válasza ludsimon (#1282) üzenetére


Xantomas
őstag

Jól esik az ilyen a nők önbizalmának, az biztos, szóval szereztem neki egy jó napot. :)

(#1283) rétisün Ugye? pedig már hónapok óta mondogatom, hogy jó cucc. A geóját eltalálták, méretileg, és ár/érték arányban is nagyon jó.

[ Szerkesztve ]

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

(#1285) Ariadne válasza KaraDani (#1264) üzenetére


Ariadne
őstag

Gyakorlatilag a Lánchíd egyik oldaláról a másikra kell átmennem. :D De ha átköltözik végre a munkahelyem, akkor kb. gyalog 5-7 perc lesz bemennem, az is lépcsőn. :DDD

Igazából az kellene, hogy időben hazalépek melóhelyről és utána indulok neki, csak valahogy akkor eltötymörgöm az időt... De ez a két nap bicózás most iszonyúan jól esett, kitisztítja a gondolatokat. :)

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#1286) rétisün válasza Xantomas (#1284) üzenetére


rétisün
veterán

látszott képről is, hogy jól eltalált bicaj (talán valami charge váza van, ha jól emlékszem, vagy keverem valamivel?) de csak most volt hozzá szerencsém élőben.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#1287) DemonDani válasza KaraDani (#1275) üzenetére


DemonDani
addikt

Konkrétan én hevesi vok a semmi közepe... arra gondoltam, de akkor felétek sem sok, pedig Zalaegerszeg már jó nagy falu

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#1288) KaraDani válasza DemonDani (#1287) üzenetére


KaraDani
addikt

Na félreértettük egymást, pár éve Bp.-n lakom. Itt a környéken van azért bőven. Csak úgy értettem, hogy Zalagerszeg sincs épp közel ide, de hát el lehet jutni, ha akar az ember, csak egy kicsit költeni kell rá az tény. Nincs annyira sok ilyen jellegű monti verseny pl. hogy az utazás miatt ne akarjak elmenni :)

(#1289) Nyugdíjas válasza rétisün (#1286) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Saját váz az, és amugy tényleg jópofa a cucc,de az a papucs rajta... annyira ronda szerencsétlen. Nekem az egészet elb.ssza,de komolyan... Mé kellett? :D

[ Szerkesztve ]

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#1290) Xantomas válasza Nyugdíjas (#1289) üzenetére


Xantomas
őstag

ha nem tetszik a papucs, akkor a crmo vázat kell megvenni :) Annak szebb a papucsa, de csak a váz kerül annyiba, mint a hi-ten vázas komplett bicaj

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

(#1291) Nyugdíjas válasza Xantomas (#1290) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Tudom én ezt jól. Ha ilyet vennék, azt venném az biztos :K

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#1292) TriackFeri


TriackFeri
aktív tag

Szemüveg vásárlása előtt állok. Ti milyet ajánlanátok? XC-re használnám és mindenképp cserélhető lencséset akarok. Ha nem muszáj nem szeretnék 40nél többet költeni rá.

(#1293) Bitang1975 válasza TriackFeri (#1292) üzenetére


Bitang1975
csendes tag


Én ezt használom és nagyon meg vagyok vele elégedve (sárga,színtelen,kék lencsék)
Rugalmas, szilikon orr része állítható, fotokromatikus lencsékkel.
lencsék fényáteresztő képessége: 17-85%-os.
100% UV védelem.
Kiváló minőségű grilamid nejlon anyagú keret
Kiváló minőségű szemüvegtartó tokkal.

(#1294) Nyugdíjas


Nyugdíjas
nagyúr

Úgynézem ha hihetünk ameteorológiának akkor a hétvégén megint szobabiciklizünk akkor is, ha a szabad ég alatt tesszük :D (jó kis 25-30km/h-s szelek lesznek)

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#1295) belaazallat válasza Nyugdíjas (#1294) üzenetére


belaazallat
addikt

Akkor vitorlát bontok és hazáig szállok! :)

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#1296) Xantomas válasza Nyugdíjas (#1294) üzenetére


Xantomas
őstag

Miért, szélben nem lehet biciklizni? Eltörik a váz, vagy kicsavarja a kezedből a kormányt? :)

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

(#1297) KaraDani válasza TriackFeri (#1292) üzenetére


KaraDani
addikt

[link]Én egy éve ezt használom. Olcsó, cserébe baromi kényelmes, gumis az orrodnál fülednél, baromi nagy lencse, frankón fed. 4 lencse, egy tartalékgumi az orrészhez, illetve egy olyan kemény tartó amit fel lehet rakni a vázra, mint váztáska. Előtte valami 6-7ezres BBB volt, de az közelébe nem ért. Ami már BBB-ből Shimanoból ilyesmi az 15k környéke. Annyiért akkor meg már legyen fotokromatikus ne cserélhetőlencsés szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#1298) rétisün válasza TriackFeri (#1292) üzenetére


rétisün
veterán

link... :U [link]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#1299) Misály válasza KaraDani (#1297) üzenetére


Misály
addikt

Nekem egy ilyenem van, nem parasodik kenyelmes a szivacsa es karcallo. Jol fogja a pantja a kamerat:) Angliabol vicc aron lehet beszerezni.

(#1300) Xantomas válasza Misály (#1299) üzenetére


Xantomas
őstag

Zsir, egy ilyen nekem is kell, csak piros lencsevel. Aztan pedig hegyrol lefele, mely hangon azt uvoltenem, hogy "maximum speed".

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum V. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.