Hirdetés

2024. június 6., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum V. (téma lezárva)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:49:52

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#201) venember83 válasza Tamoo (#200) üzenetére


venember83
nagyúr

Ha így gondolod, akkor tényleg nem. :)

(#202) KaraDani


KaraDani
addikt

Egy forró fürdő után azt fogom mondani, hogy de jót mentem ma. Most egyelőre azt mondom, hogy de qva sok volt ez most :D Elindultam Szentendrére gondoltam, majd meglátjuk hogy esik aztán annak megfelelően Skanzen, vagy paprét, vagy esetleg Kisrigó. Hát erre nem szöget ütött a fejemben kifelé menet, hogy bakker csütörtök van, és a nyarat leszámítva, az egyik Dobogókői panzióban minden héten torkos csütörtök van. Hát így már muszáj volt tennem egy kis kerülőt sütizni egy jót :D 95km/950m lett a vége, de megérte szép volt szokás szerint, és a kilátóban se voltam még soha egyedül. Sokkal jobb, így, hogy nincs turista meg motoros tömeg. Ja és persze az Északi szél külön jól esett felfelé a pofámba, mer hát "túl erős" vagyok, kell az még edzőtársnak :D

(#203) Tamoo válasza KaraDani (#202) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Elvetemült :R :DDD

(#204) dqdb válasza koshmar (#188) üzenetére


dqdb
nagyúr

Így van, szerintem érdemes egy 300 ezret rászánni egy normális össztelósra.
Újban az sajnos még mindig csak belépőszintnek számít, pakoljál még rá 150-200 ezret az árra, és akkor igaz lesz a mondatod.

Utálom a szembeszelet :(((

KaraDani: sörözni meg majd Kékes-tetőre fogsz járni? :))

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#205) venember83 válasza KaraDani (#202) üzenetére


venember83
nagyúr

A kaja milyen volt?

(#206) KaraDani válasza venember83 (#205) üzenetére


KaraDani
addikt


Almás fahéjas vaniliapudingos rétes (3 volt csak egyet már befaltam amire elővettem a gépet), és somlói. Sajnos egy full ebédre nem készültem anyagilag :)

dqdb: azt nemtom ott milyen sörözők vannak, de a HHH-n a Rekettyésben adnak arany fácánt, meg a hegytetőről nagyon szép a naplemente,úgyhogy ideális sörözésre :D

Tamoo: mér te meg a Kékesre jársz fel terepen, az se egyszerűbb

Amúgy megfürödtem, halljátok olyan jót tekertem ma... :DDD Amúgy most jöttem rá, hogy először voltam fent egyedül.

[ Szerkesztve ]

(#207) Hasaggymeg válasza KaraDani (#206) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

Ennyi tekerés nélkül ezt a sok kalóriát már nem tudtad volna lenyomni lelkiismeret furdalás nélkül! :N
Fél órát kínlódtam,hogy lemérjem nejem bringáján a középtengely hosszát.Nem is gondoltam milyen nehéz azt pontosan lemérni,de nem is sikerült. :((

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#208) rétisün válasza Tamoo (#196) üzenetére


rétisün
veterán

ez sokkal szebb :P

Hasaggymeg: ha még a hajtókar is rajta van, akor bizony nem igazán tudod pontosan megmérni, max az elérhető hosszúságok alapján megsaccolod, milyen hosszú lehet. ha cserélni kell, és szervízbe viszed, akkor meg úgyse neked kell méregetni.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#209) venember83 válasza Hasaggymeg (#207) üzenetére


venember83
nagyúr

Ha leszedted a hajtókarokat, akkor leteszed a monoblokkot egy ív papírra, aztán a tengely két végét bejelölöd ceruzával, majd a monoblokkot leveszed a papírról és megméred a két jelzés közti távolságot. Nem lesz tizedmilliméterre pontos, de olyan sokféle méret nincs. Persze ha a bringában van a monoblokk, akkor nem szóltam.

(#210) ludsimon válasza rétisün (#208) üzenetére


ludsimon
veterán

Ez lesz a következő bringád? :D

undefined

(#211) rétisün válasza venember83 (#209) üzenetére


rétisün
veterán

sőt, ha tesz a végéhez egy derékszögű vonalzót, akkor egész pontosan meg lehet mérni. persze egy tolómérő még jobb, akkor is használható, ha ki sincs szedve a monoblokk. viszont ha a hajtókarok fenn vannak, a tolómérő se igazán jó. :(
meg aztán nincs minden háztartásban tolómérő, valahogy nem része egy átlag hétköznapi konyhának :D

ludsimon: nem. minek? ez a mostani tökéletesen megfelel. sőt, ezen a hobbi szinten talán még ez is túlzás.

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#212) venember83 válasza rétisün (#211) üzenetére


venember83
nagyúr

Tényleg, tolómérő, szép magyar nevén subler. Hogy milyen korlátolt vagyok néha... :B

(#213) ludsimon válasza rétisün (#211) üzenetére


ludsimon
veterán

Az. :)
De attól még legalább van egy jó hobbid és van lóvéd is kiélni a vágyaidat. :K

undefined

(#214) tekeyagd


tekeyagd
tag

ha fullyt akartok venni,vigyétek az enyémet! :DD
A váz nem a legprofibb,de szerintem jóféle, a tagnál meg tényleg nincs jobb... :C

(#215) rétisün válasza tekeyagd (#214) üzenetére


rétisün
veterán

csak nem te is outizni fogsz? :)) :DDD

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#216) venember83 válasza rétisün (#215) üzenetére


venember83
nagyúr

Nem, őt már az én Specim ikertestvére szívatja úgy, ahogy kell, természetesen a Brain tag, másképp ugyan, de csak a Brain. :DDD

(#217) Hasaggymeg válasza venember83 (#212) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

Jó hír:Van tolomérő (subler ;) ) a háznál.Rossz hír:A hajtókar lehúzó szerszám a majdani új monoblokkal (és még ezer egyébbel :U ) együtt jön az e-bike-tól.Így hát van mivel,de nincs hogyan,vagyis nagy nehezen megmértem felszerelve,csak nem lett valami pontos.115,9mm mértem,így a lehetséges 115mm és 118mm közül az előbből rendeltem egyet.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#218) Xantomas


Xantomas
őstag

Vajon mennyire lehet rugalmasabb a Kona P2, mint a Merida Speeder villája, és melyikbe férne bele legalább a 42mm-es ballonos trekking gumi?
Kona P2 700c tárcsa+V fék (ha minden stimmel, akkor a hétvégétől féláron lesz kapható)
Merida Speeder T2 villája

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

(#219) rétisün válasza Xantomas (#218) üzenetére


rétisün
veterán

nekem a dolgozóbajáróson ennek a merida villának a tárcsás haverja van, nem egy nagy élmény, na.....az biztos, hogy a kona rugalmasabb, mivel acél.
legrosszabb esetben kimész, aztán megméred, mekkora hely van a guminak. ha jól tudom, az xfactornetnek van valami boltja(?) ahol talán meg is tudod nézni élőben.

Hasaggymeg: mekkora hely van a hajtókar vége és a láncvilla között? nem fogja elérni a hajtókar a láncvillát, ha esetleg rövid a monoblokk tengelye? igaz, egy oldalon 1,5mm a különbség, annyira csak nincs kicentizve.
nekem anno a magellán vázamnál szívtam ezzel, igaz ott is közbejátszhatott, hogy outi hajtóművet raktam rá, azok meg talán szűkebbek, mint a monti/trekking hajtóművek (q-faktor, vagy mi)

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#220) venember83 válasza Xantomas (#218) üzenetére


venember83
nagyúr

Miért gondolod, hogy a P2 a rugalmasabb? Mivel a Merida villa hajlított, szerintem az a rugalmasabb, P2 meg erősebb. Persze ez téves feltevésnek is bizonyulhat.

(#221) Xantomas válasza rétisün (#219) üzenetére


Xantomas
őstag

Csepel, központi út 18 asszem.
Onnan van a Superior váza XD

Egy ilyen Merida S-presso villát kértem még Memééket, hogy hozzák el a Bikefuntól, csak közben öcsém meggondolta magát, hogy nem kell neki a bicaj, ne rakjam össze.
Az nagyon alacsonynak, és keskenynek tűnt, de így képről a v fékes kicsit szélesebbnek látszik, meg nem egyenes, hanem van benne egy kis hajlás.

Ha lesz időm, kimegyek, megnézem.

Már kész a látványterv a cross újáépítéséhez, de vérbeli fitness bicaj lesz, és ha minden jól megy, a Balatont is azzal fogok körbetekerni, csak a következő fázishoz várom a fizetésemet.

(#220) venember83
Ennek a P2-nek a 29er változatát ismerem, és az egész szépen kb 2 cm-t mozog, de annak a beépítési magassága is sztem nagyobb, így maga a villaszár is hosszabb.

A merida az alu, ami rideg, de ez esetben hajlított, nem tudom hogy viselkedik ilyen esetben az alu villa.
A Kona az CrMo, ami viszont anyagában rugalmas.

[ Szerkesztve ]

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

(#222) fpeter07 válasza beci (#177) üzenetére


fpeter07
veterán

Én tegnap előtt jártam így. Gondolkodtam rajta, hogy mi legyen, visszaforduljak-e. Az emelkedő előtt virított egy 17%-os tábla. A felénél vigyázzba állt a lábam. :D Tavaly nyáron se ment, kizártnak tartottam, hogy így sikerülni fog.

(#223) Hasaggymeg válasza rétisün (#219) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

Jó,hogy most szólsz! :(( :D miközben azt néztem,hogy a láncvonal ne térjen nagyon el az 5cm-től,nem is figyeltem erre,de ...itt a maximális eltérés a mért és valós között 1,5-2mm lehet,az 2 fele osztva 0,7-1mm míg a hajtókar vége (legközelebbi pontja) és a láncvilla közé befér a mutatóujjam.Ami persze több mm vastag! :DDD

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#224) rétisün válasza fpeter07 (#222) üzenetére


rétisün
veterán

hol találsz te mindig ilyen emelkekdőket itt a környéken? :Y

Hasaggymeg: hát tudtam én, hogy miért akarsz monoblokk tengelyt mérni? :))

Xantomas: a konának annyi előnye (is) van, hogy egy esetleges későbbi tárcsásítás is megoldható lesz vele.

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#225) fpeter07 válasza rétisün (#224) üzenetére


fpeter07
veterán

Lefelé outival csak behúzott fékkel próbálnám meg. Olyan furcsa érzésem volt, nem kellett volna a km órára néznem.

(#226) Xantomas válasza rétisün (#224) üzenetére


Xantomas
őstag

Ki van csukva a jövőbeli tárcsásítás. Alivio V fék, Corratec betéttel, elég lesz az :)

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

(#227) becuszabi válasza Xantomas (#226) üzenetére


becuszabi
aktív tag

A P2 garantáltan jó választás. Ha a Kona a világjáró bringájába is azt teszi, akkor sok baj biztos nem lesz vele.

Nekem is ez lenne majd, csak sajnos a hozzá illő vázat nem kapni :O :(

"Aki szívből él, az élből szív"

(#228) rétisün válasza becuszabi (#227) üzenetére


rétisün
veterán

amikor én vettem (rendeltem) a kona vázamat (hülye fejemmel a villát nem kértem hozzá :((( ) az xfactornetben szétszedtek egy bicajt, mert ilyen váz nem lett volna elérhető, csak nagyon később.

Xantomas: "vérbeli fitness bicaj lesz" 42-es gumival? :Y

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#229) TriackFeri


TriackFeri
aktív tag

Ahhoz képest hogy március vége van, még mindig találtam jeges útszakaszt.

(#230) ludsimon válasza TriackFeri (#229) üzenetére


ludsimon
veterán

Hol? Az északi sarkon? :F
Nem tudtam kihagyni. :DD

undefined

(#231) TriackFeri válasza ludsimon (#230) üzenetére


TriackFeri
aktív tag

Odáig nem tekertem el :) (pedig az volt a cél)
Bánkút közelében találtam.

(#232) Xantomas válasza rétisün (#228) üzenetére


Xantomas
őstag

Neeem, csak előny, ha belemegy :)
A lényeg az lenne, hogy bele tudjak tenni egy 28mm-es gumit, + sárhányót, és szükség esetén fel tudjam rá dobni a Smart Sam-eket, és lehessen vele menni kisebb földutas túrákra. Ha már a váz elbírja, az első villa se legyen cingárabb, már csak a szimmetria miatt.

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

(#233) becuszabi válasza rétisün (#228) üzenetére


becuszabi
aktív tag

No igen, csak sajnos most bringájuk sincs, amit bontani lehetne.
Azt rebesgetik, hogy nagy a baj a házuk táján :(

"Aki szívből él, az élből szív"

(#234) rétisün válasza Xantomas (#232) üzenetére


rétisün
veterán

na igen, a sárvédőt nem kalkuláltam bele....

becuszabi: én is hallottam az egyik itteni boltostól ilyesmiket. lehet, hogy ez a nagy akciózás (mostanában mintha több iyen hírlevél jött volna) már a készletfelszámolás része.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#235) Xantomas válasza rétisün (#234) üzenetére


Xantomas
őstag

Hasonlót hallottam én is, de más forrásból. Nem véletlenül passzolták tovább a Superior kerékpárok forgalmazását másnak.

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

(#236) becuszabi


becuszabi
aktív tag

Azt esetleg nem mondták, hogy kit lehet még/már zaklatni Kona ügyben?
Lassan már itt az összes cucc, nagyon szomorú lennék ha pont az nem lenne, amiért belefogtam az építésbe :((

"Aki szívből él, az élből szív"

(#237) albiosz


albiosz
őstag

Srácok!
Egy roppant amatőr kérdésem lenne, ne kövezzetek meg! :) Szóval montiknál a collban mért vázméret az általam pirossal vagy kékkel megjelölt (netán teljesen más) hosszt jelenti?

Előre is köszönöm![L:/dl/upc/2011-03/25/260853_m2th3vkukoudzbx7_merida-matts-tfs-300-d-2007.jpg](IMG:/dl/upc/2011-03/25/260853_m2th3vkukoudzbx7_merida-matts-tfs-300-d-2007.thumb.jpg)(/IMG)[/L]

[ Szerkesztve ]

(#238) rétisün válasza albiosz (#237) üzenetére


rétisün
veterán

a vázméret a nyeregcső hossza a középcsapágy közepétől vagy a tetejéig (mint a képen), vagy a felsőcső közepéig.

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#239) beci válasza fpeter07 (#222) üzenetére


beci
őstag

Biztos fog.:)
Nekifutunk párszor,mindig feljebb jutunk pár méterrel.:)
Ha nem,akkor toljuk.:)

Olyan nincs,hogy valami ne lenne sörnyitó....

(#240) venember83


venember83
nagyúr

Miért van az, hogy az XT hajtóművel egy szinten lévő Truva Noir hajtóművek ennyivel többe kerülnek? Olyan sok SRAM-hívő van, aki nem nézi az árat, csak azt, hogy mi van a matricán? Őrület, hogy milyen összegeket kérnek ezekért a hajtóművekért, amikhez képest az amúgy abszolút jó SLX és XT hajtóművek ár szempontjából belépő kategóriásnak tűnnek...

(#241) Hasaggymeg válasza venember83 (#240) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

Nem a szénszálasakat nézted?Mert azok nem csoda,hogy drágák.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#242) ludsimon


ludsimon
veterán

A 2010-2011-es télen rendkívül nagy mennyiségű és nagyon hideg levegő halmozódott fel az északi félteke pólusán a sztratoszférában, amely miatt a szokottnál kevesebb ózonkoncentrációt mértek az adott térségben.
"az elmúlt hetekben hirtelen a felére csökkent az ózon mennyisége a gáz pusztulása nagy valószínűséggel tovább folytatódik."

"fel kell készülni arra, hogy az idei tavaszon és nyáron a szokottnál is erősebben kell védekezni a Nap veszélyes UV-sugarai ellen - nem lesz ugyanis, ami megvédjen minket a különböző káros elváltozásokat okozó sugárzással szemben."
[link]

Te jó ég! :Y
Mi lesz itten nyáron?
Mindenki 20+ faktort használ majd?

[ Szerkesztve ]

undefined

(#243) venember83 válasza Hasaggymeg (#241) üzenetére


venember83
nagyúr

XT - Noir. Oké, hogy szénszál borítású a hajtókar, de attól még belül alu, így a szénszál csak vakításnak jó, és ezért kerül száz euróval többe? Ja, meg középrész nélkül szállítják le, ha már ilyen olcsó. :DDD

(#244) Hasaggymeg válasza ludsimon (#242) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

Takarni kell a test nagy részét,lepedőben fogunk tekerni,mint az arabok.
Érdekes 3D hatású a térkép amit linkeltél. :K

(#243) venember83...még jobban is tetszik az XT :K...nínuyz 50g= + 100 jeuró

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#245) ng0ofy válasza ludsimon (#242) üzenetére


ng0ofy
KORREKTOR

Legalább bebarnulnak a svédek is xD

(#246) Hasaggymeg válasza Hasaggymeg (#244) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

mínusz... :W még korán van...a jeuró pedig oláh tájszólás ;)

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#247) amargo


amargo
addikt

Még is.

Adott egy srác 170cm, inkább könnyű terepen, murva stb használná a kerékpárt, de menne vele aszfalton is ritkán.
Én cross-t kezdtem az elején ajánlani, de kiderült a 170cm és nem vagyok meggyőződve már róla.

Milyen kerékpárt érdemes venni, max 150e és csak újban gondolkodik.

Köszi!

[ Szerkesztve ]

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#248) amargo


amargo
addikt

Egy másik kérdés, hogy merre találok Schwalbe SV18 / 40-622?

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#249) Hasaggymeg válasza amargo (#248) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

[link]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#250) amargo válasza Hasaggymeg (#249) üzenetére


amargo
addikt

Tudtam, hogy még valamit elfelejtettem le írni. Lehetőleg olyan helyen, ahol személyesen is átlehet venni.
De az ebike leányánál ezt meg lehet tenni, ha jól tudom.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum V. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.