Hirdetés

2024. május 23., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum V. (téma lezárva)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:49:52

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#401) CUskater válasza rétisün (#398) üzenetére


CUskater
tag

Nyilván nincs harag részemről, hiszen nem tudhatod a másik fél miben jártas, vagy éppen miben nem. Viszont a kérdésem még mindig függőben van. :)

"Az élet szar, mondta Jézus, és bedobta a tömegbe a keresztet!"

(#402) Hasaggymeg


Hasaggymeg
veterán

Melyik kerékpárwebboltot ajánljátok?Az E-bike és Pedalomantól már rendeltem,előbbivel meg voltam elégedve de most nincs ami kellene nekem,utóbbinak pedig gyengus a felhozatala.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#403) venember83 válasza Hasaggymeg (#402) üzenetére


venember83
nagyúr

Bikemarket.hu? Esetleg privát Memének, vagy kiszaladni hozzá Vácra?

(#404) Hasaggymeg válasza venember83 (#403) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

:R

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#405) dqdb válasza Hasaggymeg (#402) üzenetére


dqdb
nagyúr

Kiegészítve a listát: bringabutik.hu, külföldről bike24.com, bike-components.de, chainreactioncycles.com, jensonusa.com, és lámpákért a dealextreme.com (az utolsó kettőnél a rendelés bizonyos összeg felett már vámköteles lehet, a többi EU-n belüli, így csak szállítási költség van).

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#406) Hasaggymeg válasza dqdb (#405) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

:R

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#407) SOAD19


SOAD19
addikt

Hali!

Szeretnék venni, vagy haverral összerakatni egy kerót. Nem szeretnék nagy igényeket támasztani a keró iránt, csak melóba járásra, meg kisebb túrákra használnám, szóval semmi komoly igénybevételre nem használnám. A kérdésem, hogy max. 80-85 k-ért van vmi bestbuy, ill. mit lehetne kihozni ennyi összegből, ha alkatrészekből lenne összerakva. (egyáltalan jobb, ha alkatrészekből rakja össze az ember, jobb keró kihozható így, mintha kompletten vennék egyet :F ) Szóval ki milyen kerót rakna össze 80-85k-ból? Jöhet privátba is. :K
Esetleg használtan nem tudtok valami jót Debrecenben?!

Köszi! :R

Eladó új Barton tropical óra szíj fekete és fehér színben.

(#408) SOAD19 válasza SOAD19 (#407) üzenetére


SOAD19
addikt

Találtam pár akciós kerot, ami még talán beleférhet:
Magellan Draco 2009 Acera
Magellan Crater V 2009
Giant Rincon 2010
Giant Rincon 2008
Giant Boulder Street 2010
Skarpea X400 2009
Színben a Magellan-ok közelebb állnak hozzám, kicsit ódzkodok a hófehértől.
Nos?! :) :R

[ Szerkesztve ]

Eladó új Barton tropical óra szíj fekete és fehér színben.

(#409) rétisün válasza SOAD19 (#408) üzenetére


rétisün
veterán

az biztos, hogy ennyi pénzből jobban jársz komplett bicajjal, alkatrészenként összerakni mindig többe kerül (asszem erről tudnánk itt egy páran beszélni :DDD )
ha főleg aszfalton használnád, ahogy írtad, akkor egy cross vagy trekking jobb lenne, mint egy monti.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#410) SOAD19 válasza rétisün (#409) üzenetére


SOAD19
addikt

Köszi szépen! :R A számítógépből indultam ki, mikor felvetettem, hogy alkatrészekből nem lehetne jobban kijönni, de akkor maradok a komplettnél. Amúgy miben különbözik az általad javasolt két típus a mtb-től,nem nagyon értek hozzá. :B Főleg aszfaltra lenne igen, de azért kisebb túrákat is bírjon ki. :K Amúgy amiket linkeltem, azok megérik az árukat?! Meg a teleszkópok, ennél az árfekvésnél kukák vagy van értelmük is, nem csak dísznek vannak?!

Köszi még1*! :R

[ Szerkesztve ]

Eladó új Barton tropical óra szíj fekete és fehér színben.

(#411) Misály válasza SOAD19 (#410) üzenetére


Misály
addikt

"Meg a teleszkópok, ennél az árfekvésnél kukák vagy van értelmük is, nem csak dísznek vannak?!" Hulyen mutatna egy merev villa bennuk, kb ennyi az ertelmuk.

(#412) venember83 válasza SOAD19 (#410) üzenetére


venember83
nagyúr

Ha aszfaltra kell, és nagyobb kerekű cross mellett döntesz, akkor szerintem kár telót tenni bele. Persze komplett bringa vásárlása esetén nincs sok választásod, mindegyikbe tesznek telót, méghozzá nagyon alap telót, ami szerintem kb. csak nehezéknek jó. Esetleg használtan kaphatnál olyan bringát kilencvenezer forint körül, amiben merev villa van.

(#413) rétisün válasza SOAD19 (#410) üzenetére


rétisün
veterán

nagyobb kerekek, vékonyabb gumik vannak rajta, mint egy montin, és alkalmasabbak aszfaltra. könnyebben gurul, mint a monti "traktor" gumija. ettől függetlenül akár földúton is lehet velük közlekedni, persze nem térdig érő sárban.
ebben az árkategóriában tényleg csak dísznek meg plusz súlynak van benne a teló.

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#414) Sefter


Sefter
veterán

sziasztok!

26x2,1-es gumi van jelenleg a bringámon, ebben a méretben melyik gumi márkát ajánljátok? Betonon és föld úton is használom (murvás rész stb..)

Psn ID: sefter_hun

(#415) fpeter07 válasza tzimash (#400) üzenetére


fpeter07
veterán

Ezeket a képeket te csináltad? A rovaros képeknél megállítottad az időt, vagy miként? :D Nem semmik. Mondjuk annyira nem vagyok oda a makróért, de enyhén szólva jó képek vannak az albumodban.

(#416) SOAD19


SOAD19
addikt

Köszi srácok! Érdekes, de a mtb-k valahogy pofásabbak. :DDD Belekukkantottam a trekking-es kategóriába és egy csomó ilyen öreguras keró volt benne. :DDD Na, majd meglátom, köszi a segítséget. :R

Eladó új Barton tropical óra szíj fekete és fehér színben.

(#417) amargo válasza fpeter07 (#415) üzenetére


amargo
addikt

Záridő.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#418) rétisün


rétisün
veterán

most nézegetem a shimano katalógust, benne van az equinox szemüveg. tavaly már alig lehetett szerezni, mert 2009-es modell, kifutó termék. erre most megint benne van, talán csak annyi különbséggel, hogy nincs belőle kék keretes.
á, ki érti ezeket? :F

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#419) Hasaggymeg válasza SOAD19 (#416) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

Hacsak nem vagy egy brutális ugrálós,DH-s vagy versenyző.zerintem még a sima,nem túl nehéz és nem túl drága rugós villa is jobb mint a semmi,rossz úton,padkáknál stb. leveszi a rezgést a karjaidról,puhábbá teszi a hirtelen leállást és megkíméli a bringát is az erősebb frontális sokkoktól.Nekem volt jó minőségű felső kategóriás Capagnolo verseny első villám outin,úgy hajlott/rugózott mint az állat,de a mostani gagyi Ballistic telómat nem adnám érte.Csak éppen ne legyen egy tonna és főleg ne törjön el alattad.Szerintem....

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#420) SOAD19 válasza Hasaggymeg (#419) üzenetére


SOAD19
addikt

Hát nem vagyok nagy kerós, jó pár éve alig tekertem valamit. Csak régen szerettem kerózni és most szeretnék venni egy viszonylag tűrhető kerót, ami nem hullik szét alattam és később lehetne fejlesztgetni. Pont azért szeretnék, majd én is venni egy értelmesebb teleszkópot, mert biztos jó az, ha az úthibákat tompítja egy kicsit. Szóval most valami masszív vázú kerót keresgélek, ami tetszik is és akkor később legalább azt nem kell cserélni.

A korábban belinkelt Magellán-ról jókat írnak vázügyileg, meg pofásan is néz ki. :K De, hátha tudna a haver keríteni nekem valami használtat...

[ Szerkesztve ]

Eladó új Barton tropical óra szíj fekete és fehér színben.

(#421) rétisün válasza Hasaggymeg (#419) üzenetére


rétisün
veterán

azért egy outi villát ne hasonlítsunk össze egy teleszkóppal, főleg rugózás szempontjából.....és nem azért, mert én éppen outis vagyok (akármenyire is csak hobbi outis, de outis) de nem igazán lehet (és értelmetlen is) összehasonlítani a kettőt.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#422) Hasaggymeg válasza SOAD19 (#420) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

Itt sok fórumtárs komolyan nyomja,nekik több forintnál kezdődik egy első villa mint te (de akár én is) amennyit összesen szánnál egy bringára.Azok meg ráadásul jó szervízigényesek is. :U

(#421) rétisün...outis-t hoztam fel mert az volt,de a lényeg a merev és a valamilyen rugós összehasonlítása a kolléga által említett felhasználásra.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#423) KrAt


KrAt
veterán

Tartottunk ma egy gyors "házigazda - moderátor" találkozót haverommal :D


(KrenAtesz és Daywalker bringa)


(KrenAtesz bringa)

Nekem tetszik a bringám, jólett, szépen összeállt :)

[ Szerkesztve ]

(#424) Tamoo válasza SOAD19 (#410) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Ehhez mit szólsz? [link] (feltéve ha lehet kapni vhol)
Itt vannak róla képek: [link]
Nekem nagyon tetszik :DD

[ Szerkesztve ]

(#425) Hasaggymeg válasza KrAt (#423) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

Megmutatom a kacsámat ott? :DDD

SOAD19[/B...][I"mtb-k valahogy pofásabbak"]...ezzel valahogy én is így vagyok. :F

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#426) tzimash válasza fpeter07 (#415) üzenetére


tzimash
őstag

Köszi :B Remélem az új obival, még tudom fokozni, mert még van mit.
Nem röptében fotóztam őket ám, meg kell várni amíg leszállnak:)

(#427) rekid válasza SOAD19 (#420) üzenetére


rekid
addikt

Van két kollegam, egyiknek -altalad linkelt-egyik magellan masiknak másik van. Egyikuk 70 kilo másikuk 100. Meloba járnak veluk és néha visegrád meg aszfaltos tura. Erre tökéletesek.
De ennel többet azert ne várj tőlük.

Gyáva népnek nincs hazája!

(#428) SOAD19 válasza Tamoo (#424) üzenetére


SOAD19
addikt

Aha, láttam... Kicsit olyan, mintha versenykeró beütése lenne(lehet a villa miatt), oly karcsú. :DDD Meg nincs teleszkópja, gagyi. ;] Nem tudom nekem a kép alapján nem tűnik túl masszívnak vázügyileg, de lehet ettől még, hogy az. Amúgy tényleg jobban néznek ki a kerók teleszkóppal, érthető miért raknak, majd mindegyikre, még ha xar is. Amúgy nem lehet rossz.
Nekem jobban tetszik külsőre ez a Magellán, színt is beleértve: [link]

rekid: Én még kisebb termetű legényke vagyok. (65 kg :B ) Jelenleg csak városi cirkálásra tervezném a kerót, viszont van két haver, akik elég sokat túrázgatnak és lehet mennék velük majd nyáron, de nem tudom milyen terepen szoktak járni.

[ Szerkesztve ]

Eladó új Barton tropical óra szíj fekete és fehér színben.

(#429) rekid válasza SOAD19 (#428) üzenetére


rekid
addikt

Ezt a magellant nyúzza a 100 kilos kollega.

Igazából ahogy előttem irtak érdemesebb most tobbet adni a bringáért vagy jobbat venni használtan mert a későbbi majd fejlesztgetem témakor súlyos összegekbe fog fájni.

[ Szerkesztve ]

Gyáva népnek nincs hazája!

(#430) Tamoo válasza SOAD19 (#428) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Én szivesen elcsrélném a Cross-om egy ilyen gagyi magellan-ra :DDD akkor már lenne két magellánom :))

(#431) rekid válasza Tamoo (#430) üzenetére


rekid
addikt

És az egyik árából vehetnél 3-at a másikból ;]

[ Szerkesztve ]

Gyáva népnek nincs hazája!

(#432) rétisün válasza rekid (#429) üzenetére


rétisün
veterán

"későbbi majd fejlesztgetem témakor súlyos összegekbe fog fájni."

ez igaz, de milyen tök jó, mikor megint fejlesztettél valamit a bicajon :K :C rendesen függőséget tud okozni :D

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#433) SOAD19 válasza rekid (#429) üzenetére


SOAD19
addikt

Hát, ezzel egyet értek, csak hát... Nehezen ad ki az ember sok pénzt egyszerre, jobban elviselhetőbb lenne, ha apránként fejlesztgethetném.

rétisüm: Jaja, olyan jó érzés, hogy mindig van valami ami kell és lehet kutatni, utánajárni, hogy mit vegyen az ember. Szerencsére mindig akad valami, ami eszébe jut az embernek, hogy hoppá, de jó lenne. :DDD Most fejeztem be a fejhallgató projektet, úgy érzem az már rendben van (poton 80k-ba került hangkártyával együtt :W , persze ezt se ennyinek terveztem :DDD )

[ Szerkesztve ]

Eladó új Barton tropical óra szíj fekete és fehér színben.

(#434) djsunny


djsunny
aktív tag

Sziasztok Bringások!

Szeretném megosztani veletek a téli punnyadás utáni első gurulásunkat, egy jó kis sisak kamerás videó formájában! Parancsoljatok: [link] :))

[ Szerkesztve ]

(#435) rekid válasza SOAD19 (#433) üzenetére


rekid
addikt

Természetesen, csak előre jelzem - en is saját "káromon" tapasztalom- ami az eljén X-el többe kerül az később könnyen lehet 2x.
Pl. nekem az elején tárcsás bringa X-el került volna többe most minimum másfélszeres áron fogok "fejlesztgetni". Feltéve ha rászánom magam. :D

Ha tényleg csak lightos városi néha turázgatós biciklizesre kell akkor semmi gond (Bár egy deore váltotnál nem adnám alább de minimum alivio). Ha meg kesobb komolyabban akarsz foglalkozni a témával akkor gyujts meg egy picit es vegyel egy felsobb kategorias hasznaltat Memetől.

Gyáva népnek nincs hazája!

(#436) Tamoo válasza SOAD19 (#428) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Pedig amit linkeltem az ideális városba szerintem. Elől egy tányér, merev villa... jó minőségű kiegészítők. Jóval többre nézem mint azt a Crater-t.

(#431) rekid: Nehezen... az enyémért is csak fillérekért lehetne eladni :( de biztos nem fogom :DDD a szívemhez nőtt.

[ Szerkesztve ]

(#437) Muton


Muton
addikt

Ha a (hátsó) tárcsa berezonál fékezéskor, azzal lehet valamit kezdeni? Talán nincsenek eléggé meghúzva a csavarok?

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#438) rétisün válasza Tamoo (#436) üzenetére


rétisün
veterán

idézem:

"Meg nincs teleszkópja, gagyi."

nincs miről beszélni.....

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#439) SOAD19 válasza rekid (#435) üzenetére


SOAD19
addikt

Értem, de mégis mennyi körül van egy elfogadható tárcsafékes, teleszkópos és stb keró, ami lightos túrázásra is alkalmas? 130-140k környéke vagy ennél olcsóbban is van?
Ez a Meme egy személy gondolom, hol érhető el, netalántán az apróban? :)

rétisün: Csak poénnak szántam. ;) De, az tény, hogy teleszkóppal jobban tetszenek a kerók, így valószinű, hogy később vennék egy normálisat, meg hasznos dolognak tartom, persze, ha egy normális az. :)

[ Szerkesztve ]

Eladó új Barton tropical óra szíj fekete és fehér színben.

(#440) Tamoo válasza rétisün (#438) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Igaz... nem tudom mit erőszakoskodom :)

(#441) rétisün válasza SOAD19 (#439) üzenetére


rétisün
veterán

Meme
bicajboltja és szervíze van Vácon, használt bicajai is vannak.

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#442) fpeter07 válasza KrAt (#423) üzenetére


fpeter07
veterán

Erről van szó, ilyen terepen kell tekerni. :D

(#443) SOAD19 válasza rétisün (#441) üzenetére


SOAD19
addikt

Köszi! Hát Vác egy kicsit odébb van Debrecentől. :)

Esetleg a #439-esre Neked lenne egy saccod? :)

[ Szerkesztve ]

Eladó új Barton tropical óra szíj fekete és fehér színben.

(#444) Xantomas válasza Muton (#437) üzenetére


Xantomas
őstag

Rezonál, (zuzug) vagy cicereg (visít)?

Ha machanikus féked van és előbbi, akkor valószínűleg, csak annyi, hogy középre kell belőni a féktestet, hogy fékezéskor ne nyomja el oldalra a tárcsát.
Nekem ez megoldotta.
Ha cicereg, akkor valószínűleg be kell koptatni, de előtte lemosni a tárcsát, és a betétét. Irány egy magas domb, feltekerni, és onnan lefele folyamatosan fékezgetni, had kopjon csak a betét.
Ha ez 3-4 komolyabb kör után nem oldja meg, akkor nem passzol össze a tárcsád anyaga a betéteddel.

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

(#445) Xantomas válasza SOAD19 (#439) üzenetére


Xantomas
őstag

Mondd azt, hogy ez így, ebben a formában nem szép :)

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

(#446) SOAD19 válasza Xantomas (#445) üzenetére


SOAD19
addikt

Hát nem csúnya, ez tény! :P De, amit az előbb linkeltek és ehhez eléggé hasonló az "csak" 8 sebességes. Az nem kevés, pl. ha hegyekbe megy az ember túrázni?! Mondjuk írják is, hogy városi keró...

Eladó új Barton tropical óra szíj fekete és fehér színben.

(#447) Teasüti


Teasüti
nagyúr

Villámkérdés:
normális, h ez kihordja nekem ide a zsírt?
Nem fog ez így rövidtávon kiszáradni?
Kössz!

(#448) Xantomas válasza SOAD19 (#446) üzenetére


Xantomas
őstag

megmondom őszintén, engem egy kicsit aggaszt, hogy pl egy zötyögősebb útra téve, az első láctányéron semmi nem akadályozza meg a láncot, hogy ne essen be a középcsapágyhoz, de tény hogy nem is éri akkora hatás, mint egy egytányéros montin, vagy cyclocross gépen.

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

(#449) becuszabi válasza Teasüti (#447) üzenetére


becuszabi
aktív tag

Szimeringet kellene cserélni.
Nem csak azért mert el fog fogyni a kenőanyag, hanem mert azon a résen a koszt is be fogod vinni a teló belsejébe.

"Aki szívből él, az élből szív"

(#450) venember83 válasza Xantomas (#445) üzenetére


venember83
nagyúr

Nem szép. Nem csúnya, de nem szép. :P

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum V. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.