Hirdetés

2024. május 27., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum V. (téma lezárva)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:49:52

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1901) venember83 válasza rétisün (#1877) üzenetére


venember83
nagyúr

Nem igazán. P*na vagy sör? ;]

(#1902) rétisün válasza venember83 (#1901) üzenetére


rétisün
veterán

most éppen arra gondoltam, hogy szépek, de nem outik (elvégre bicajos topik, vagy mi a szösz :DDD )

de tetszik a goondolatmeneted :C

(#1900) fpeter07: nem, onnan visszasétáltam az erdőgyöngyéig amolyan levezetésként, kicsit ücsörögtem, aztán jöttem haza.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#1903) venember83 válasza Ariadne (#1886) üzenetére


venember83
nagyúr

Ezek a Specik már csak ilyenek. Fene a sznob ízlésüket. :U

(#1904) DemonDani


DemonDani
addikt

szeretem ezeket a bikemap linkeket...
mind ugyan oda vezet:

Currently not all routes are visible, due to maintenance. Thank you for your patience!

tudja valaki esetleg mit kéne ezzel kezdeni hogy múkodjon?

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#1905) Tamoo


Tamoo
MODERÁTOR

Térdem sikeresen kikészült megint. Szánalmas átlagsebességet produkáltunk (18.3km/h)
sportstracker, sportypal (na ez érdekes átlagsebességet ír) Egyébként jó volt.

Pár kép:

Akit nem érdekel ignorálja :DDD

[ Szerkesztve ]

(#1906) venember83 válasza Tamoo (#1905) üzenetére


venember83
nagyúr

Változtasd az üléspozíciót, ott valami nincs rendben. Bringázástól nem szokott kikészülni a térd, max ha nagyon alacsony pedálfordulattal tekersz kemény áttételt hosszú ideig. Vagy persze lehet, hogy a hidegtől begyulladt, esetleg szalagproblémák lehetnek, de azok is inkább érzékenyek a járásra, mint a bringázásra... Dokit nem akarsz meglátogatni esetleg?

(#1907) Tamoo válasza venember83 (#1906) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Csak a jobb térdem. Nem szoktam nagy áttétellel erőltetni, szóval nem ez a gond. Viszont többnyire mindig akkor van ha sok a felfelé vagy ha hidegebb szeles idő van. Nem tudom mitől lehet, üléspozíció nekem kényelmes, elméletileg jól van beállítva. De lehet majd próbálom változtatni. Dokihoz egyenlőre nincs kedvem mászkálni, de ha a jövőben is gyakran előfordul lehet jobban járok ha megnézetem.

(#1908) dqdb válasza Tamoo (#1907) üzenetére


dqdb
nagyúr

Nem emlékszel az elmúlt pár évből olyan esetre, amikor azt a térdedet nagyon beütötted valahová?

A kettő átlagsebesség között valószínűleg az a különbség, hogy az egyik program a teljes útidőre vetítve számítja ki (azaz tekerés + pihenés), míg a másik csak a tekeréssel megtettre. Nekem a mai napra nézve az utóbbi (average moving speed) másfélszer akkora, mint az előbbi (average speed).

Érdekes dolog menetközben a GPS-en az emelkedést nézegetni. Volt olyan szakasz, amit közel síknak hittem, és nem értettem miért nem bírok olyan gyorsan menni, mint várnám, és a rövid emelkedőkön miért olyan nyögvenyelős a feljutás. Ma kiderült, hogy a "sík" 7%-os emelkedő, a kis emelkedők 12%-osak, csak a fák között nem volt viszonyítási alap :D

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#1909) Yeffy válasza Tamoo (#1905) üzenetére


Yeffy
veterán

Hmm, szép képek! Ja és szépek a paripák! :)
A piros nagyon tetszik. Meg a kék is, na kb. olyasmit szeretnék, ha tele lennék.

Térdedre meg vigyázz azért, pihentesd csöppet, hátha javul!

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#1910) Tamoo válasza dqdb (#1908) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Előfordult ütés, de nem attól van szerintem. Szalag vagy ilyesmi lehet, de inkább nem találgatok. Ezt a 945m mászást megéreztem most, van hova fejlődni.

Yeffy DJ: Köszi! A kék az női, érdekesen mutatnál rajta a mázsáddal :DDD Az enyém pont az ezüst :)

(#1911) Yeffy válasza Tamoo (#1910) üzenetére


Yeffy
veterán

Nm.
Igen, volt egy ilyen sejtésem a vázzal kapcsolatban, hogy nem a nememhez/súlyomhoz kompatibilis, de attól még tetszik! :DDD
A tied is jó! :)

[ Szerkesztve ]

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#1912) Muton


Muton
addikt

Jelentem, h fizetnék egy karton sört a szélnek, ha annyira nem fújna a bicajozásaim alatt, mint ma a vitorlázás során :DDD

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#1913) venember83 válasza Yeffy (#1911) üzenetére


venember83
nagyúr

A tied is jó!

Ezt már elszúrtad, kár fényezni. :D

(#1914) Tamoo válasza rétisün (#1895) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Nem sisakban. Van egy olyan rossz szokásom, hogy többnyire csak lefelére veszem fel. 10km/h-s mászásokhoz nem látom értelmét, csak zavar. És nem vagyok meggyőzhető h akkor is fontos. :DDD Viszont most pórul jártam. Holnap majd jól kiröhögnek melóhelyen :(((

venember83: ja, elvágta magát ;] ráadásul még szerkesztette is :DDD

[ Szerkesztve ]

(#1915) ludsimon válasza Muton (#1912) üzenetére


ludsimon
veterán

Minek mentél Te vitorlázni? :D

Mondták az időjósok, hogy jön az igazi tavasz vége a hülye időnek.

undefined

(#1916) Yeffy válasza venember83 (#1913) üzenetére


Yeffy
veterán

A francba! :o :DD
Tamoo: elmondom neked, csak egy szóösszetételi hibát szerkesztettem... :)

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#1917) venember83 válasza Tamoo (#1914) üzenetére


venember83
nagyúr

Pedig felfelé is elkaszálhat egy őrült autós, és akkor növeli a túlélési esélyeid a sisak. De tulajdonképpen nagyrészt a te életed.

(#1918) Muton válasza ludsimon (#1915) üzenetére


Muton
addikt

Hogy megtudjam, hogy milyen szélviszonyoknak kellene lennie bicajozáskor :DD

Amúgy csak azért, mert meghívtak :)) Amúgy qrva jó volt, megtanultam gyorsan az alapokat, meg iszonyat jókat kajáltam. De sajnos naptej ide-oda csöppet leégett a nyakam :(
Viszont, hogy ON is legyek picit, Fürednél nagy bicajos élet volt. Már reggel is, amikor még picit hűvös volt. Este meg szintén, és sokaknak nem volt lámpája. Szóval ez nem csak pesti szokás. Komolyan nem értem, h 3k-t hogy nem lehet egy alap lámpára fordítani :U

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#1919) Nyugdíjas válasza Tamoo (#1907) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Hasonló gondjaim vannak nekem is. Vagyis a jelenség hasonló. Nekem nem oldotta meg az üléspozíció, mondjuk nálam az áttétel az ugye akkora amekkora,de nem szoktam erőltetni. A hideg nekem is mindig előhozza, szerintem megfázhatott a télen... Engem viszont eléggé zavar, szerintem én megnézek egy dokit mosmár vele.

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#1920) Ariadne válasza Muton (#1918) üzenetére


Ariadne
őstag

Nagyon igyekszem, hogy sajnáljalak, de nem megy. :DD Most már akkor hajóra gyűjtesz, bicaj meg megy a padlásra? :P

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#1921) Tamoo válasza venember83 (#1917) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Gyalogosként a zebrán is elcsaphatnak. Nem vagyok sisakellenes, ott szokott lenni nálam, de csak akkor veszem fel ha fontosnak érzem. Ennyi kockázat nekem belefér.

(#1922) amargo válasza Tamoo (#1914) üzenetére


amargo
addikt

Saját tapasztalatból írom ne várd meg, amíg minden mozdulat és mozdulatlanság is fájni fog..

Sisakra hordáshoz egy lehetséges variáció, hogy a fejedre zuhan egy helikopter.
Viszont, ha valami sokkal valószínűbb lehetőséget veszek figyelembe, egy ág esik rá.
Azért megkérdem, hogy milyen sisakot hordasz? Mert engem egyáltalán nem zavar, amit én hordok.. habár belegondolva, párszor megnyomja az orrnyergemet, a szemüvegre nehezedő sisak, de a fülemnél is megszokott nyomni. Mászáskor melegben leszedem én is a szemüveget, de ezt a párásodás miatt teszem. Igaz ebben az esetben "csak" a szememet csaphatja ki egy ág.
Persze egy fakopáncs is megtámadhat, de a fent vázolt esetek már mind megtörténtek velem erdőben.

Szerk:
"Ennyi kockázat nekem belefér." Kedvesedet kérdezted már erről?
Nem akarom folytatni a szálat, de amíg még "csak" Te vagy, tényleg megteheted. Egy - haha, több is - barátom is sokáig így szemlélte az életet, most meg kétgyermekes apuka, aki több mint 3 év után megivott két pohár sört és fejre állt tőle. Persze még ma sem százas, de régebben János-hegyen korlátokat szaggatott DH közben puszta testtel, hol egy fának csapódva, hol egy bokor mélyén lett megtalálva - semmi baja nem lett soha, ez is fura.

[ Szerkesztve ]

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#1923) szatocs válasza Nyugdíjas (#1919) üzenetére


szatocs
őstag

Nekem régi bringámon kattogott nagyon jobb térdem, kicsi volt nekem a váz, és kb 3 évig azzal jártam mindenhova, télen-nyáron, hóban-fagyban. Gondolom jól megfázott valamikor közben és kattogott emiatt mindig. Az "új" bringámnál a helyes pozícióval kb 1 évbe tellett, hogy ne kattogjon, szerintem megerősödött vagy megolajozódott, nem is tudom, mostanában csak néhányszor vettem észre egy-két kattanást, azt is a nagy hidegekben, ha szél volt, vagy ha már több, mint 20km-t tekertem folyadékpótlás nélkül.

[ Szerkesztve ]

=== Szatocs ===

(#1924) Nyugdíjas válasza szatocs (#1923) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Nekem azthiszem kissé nagy az 55-ös váz, ezt gondolom, lehetséges, hogy ehhez is köze van. Ez hamarosan kierül, mert éppen cserélem a vázamat.

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#1925) Tamoo válasza amargo (#1922) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Nem akartam belemenni a témába, egyszer már próbáltál meggyőzni régebben.
Igen fejemre eshet egy ág, de a városban is a fejemre eshet egy leszakadó párkány :(
Egyébként a DH fullfaceben is veszélyesebb, minthogy én 10km/h-val mászok felfelé egy lezárt erdészeti aszfalt úton sisak nélkül. Ebben szerintem semmi extrém veszély nincs. Ha a fejemre esik egy ág így jártam. Ez gyalogosan túrázva is megtörténhet. Fel tudom mérni mi számít számomra veszélyesnek és mi nem. A baj meg bármikor megtörténhet. Nem hordhatok 24órában sisakot. Egyébként egy speci tactic. Nincs vele bajom a nemlétező bogárhálón kívül, de nem olyan mintha nem lenne a fejemen semmi.
Térdem ha továbbra is rendszeresen vacakol azt viszont tényleg meg kellene nézetnem.

(#1926) Jofi81


Jofi81
őstag

Megvolt az első balatonköröm. Ahhoz képest, hogy az eddigi leghosszabb túrám 66 km volt, az is tavaly, elég jól bírtam. Meg is lepődtem magamon... :D Nem is kellett volna ennyi pihenő, illetve nem ilyen hosszúak. Sokat kellett állni egy helyen, mire mindenkit összevártunk. A telefonom kibírta az utat, csak Szemesnél lefagyott sajnos, pedig jó lett volna, ha megvan a teljes kör sports-trackerben.

(#1927) Muton válasza Ariadne (#1920) üzenetére


Muton
addikt

:Y Hogy Zsömlét a padlásra ?!?! Ez felségsértés!! :DDD

Ki sem tudom számolni (mert csak 10 ujjam van :DD), hogy hányszor nagyobb havi bevétel kellene ahhoz, hogy egyáltalán elgondolkodjak a hajóra gyűjtésen.

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#1928) dqdb


dqdb
nagyúr

[link] :))

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#1929) rudymester


rudymester
senior tag

Elkezdtem aktívan bringázni. A melójárat útvonalam 2x16 km. Első nap után azért megéreztem, hiába edzettem előtte. Szigetszentmiklós/Pesterzsébeti Tesco környéke az útvonalam. Szerencsére kevés főút esik utamba. Nem megyek valami jó időt 50-60 perc a menetidő, de van benne 1 km járdás és kb 150 méter burkolat nélküli út is. Most másodjára már jobban ment a reggeli menet, a folyamatos enyhe szembeszéllel nehéz volt megbarátkoznom... :(((

Egyébként van valami optimális üléspozíció, nekem a jelenlegi kényelmesnek tűnik. A pedál alsó állásában majdnem teljesen nyújtva van a lábam, a kormány kicsit az ülés szintje felett van.

Ja és ne vegyetek előre Tescós lámpát, mert ZÖLD. Oké, látszik messziről, de az utat nem világítja meg semennyire. Szerencsére este kivilágított környéken megyek...

[ Szerkesztve ]

Retrofaktor, a régi játékok tárhelye (bemutatók, végigjátszások) - youtube.com/retrofaktor

(#1930) amargo


amargo
addikt

Sziasztok!

Milyen váltó bowdent ajánlotok XT váltáshoz? Régebben jagwire-t használtam, de nem vagyok fele elégedett és most esedékes lenne lecserélni a paripán, csak nem tudom milyen másikat..?

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#1931) Hasaggymeg válasza Jofi81 (#1926) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

Ja ,a telefon! :U ...valld be,hogy feladtad a végén! ;]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#1932) venember83 válasza amargo (#1930) üzenetére


venember83
nagyúr

[link]
[link]

Mivel gondolom, hogy házat is cserélnél.

(#1933) Hasaggymeg


Hasaggymeg
veterán

Más...Fiatal (értsd új) teleszkóp kellene az öreg Adrenalin SP Schwinn Csepelembe.Azt szeretném tudni mire kell odafigyelnem.Lényeg,hogy valami 0-hoz közeli szervízigényű,egyszerű,tartós,v fékes,30huf alatti kellene.90% aszfalt,bringaút,földút,5% egyéb,semmi DH meg egyebek,általában kímélem dolgaimat,évi 1000-2000km tekerek,egyszerre 30-130-at.(Köszönöm előre a linkeket. :B )

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#1934) amargo válasza venember83 (#1932) üzenetére


amargo
addikt

Köszönöm!

Emlékeztem, hogy volt róla szó, csak azt felejtettem el, hogy az már máshol van..

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#1935) KaraDani válasza amargo (#1922) üzenetére


KaraDani
addikt

"Sisakra hordáshoz egy lehetséges variáció, hogy a fejedre zuhan egy helikopter...
... a fent vázolt esetek már mind megtörténtek velem erdőben."

:Y :P

[ Szerkesztve ]

(#1936) Jofi81 válasza Hasaggymeg (#1931) üzenetére


Jofi81
őstag

Ne is mondd, majdnem földhözvágtam. Direkt átraktam a sim kártyát a régi telefonomba, hogy biztosan kibírja egész nap. Az utolsó pihenőnél, Fonyódligetnél még működött is. aztán Szemesen álltunk elég sokat, hogy bevárjuk a végét, ott lefagyott. Szerencsére vissza tudta állítani az addigiakat, így nem veszett el az egész. De az akku legalább bírta...

(#1937) amargo válasza KaraDani (#1935) üzenetére


amargo
addikt

Igazából pappír sárkányt eregetnek a 3H-nál, de lehetett volna helikopter is :P

Inkább aziránt érdeklődöm, hogy ma is bringával jöttél? Van kedved egy gyors karikára valahol munka után?

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#1938) amargo válasza amargo (#1937) üzenetére


amargo
addikt

pappírsárkány

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#1939) fidig


fidig
tag

Valaki tud egy elfogadható árú első lámpát ajánlani, ami az átlaghoz képest kicsit jobb látási feltételeket biztosít??? :)
Előre is köszi a válaszokat.

A remény hal meg utoljára...mert ő a gyilkos :)

(#1940) venember83 válasza amargo (#1938) üzenetére


venember83
nagyúr

:F

Papírsárkány.

(#1941) body007


body007
addikt

Egy érdekes cikk: Újra kell gondolni a kerékpárt

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#1942) KaraDani válasza fidig (#1939) üzenetére


KaraDani
addikt

DX-es 10-20$ is lámpák a legolcsóbb értelmes megoldások, amit már régebben is mondtam neked.

(#1943) amargo válasza venember83 (#1940) üzenetére


amargo
addikt

Fene a helyesírásba.. Köszönöm! Egyszerűen duplázok, tagolok, elírok, nem tudom. Ha 4x olvastam volna el, akkor sem vettem volna észre magamon, csak másnál..

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#1944) fidig válasza KaraDani (#1942) üzenetére


fidig
tag

Ha vki rendel onnan, gondoljon rám :) és szóljon. De ha van más megoldás is, jöhet az ötlet :)

A remény hal meg utoljára...mert ő a gyilkos :)

(#1945) KaraDani válasza fidig (#1944) üzenetére


KaraDani
addikt

Nem most rögtön (előbb németországból alkatrészek lesznek rendelve), de 1-2 hónapon belül én akarok egy fényágyút majd, meg tán egy kamerát. De nyugodtan megrendelheted magában azt is, mindenre free shipping van.

(#1946) ngabor2


ngabor2
nagyúr

mennénk gyerekekkel biciklikirándulni. jópár gyereknek még nincs komplett felszerelés (prizma, lámpa, esetleg kukásmellény). átlag 5 gyerekre jut 1-1 felnőtt (komplett felszereléssel). csapatban így mehet a törvény szerint a buli, vagy ha jön a rendőr, "kiemelheti" a nem teljes felszerelésűeket? fék természetesen minden biciklin van, abból nem engedtem, 2, egymástól függetlenül, jól működő fék nélkül senki nem indulhat.

(#1947) rudymester válasza body007 (#1941) üzenetére


rudymester
senior tag

Őrület, most komolyan. Ennek mi értelme?

Retrofaktor, a régi játékok tárhelye (bemutatók, végigjátszások) - youtube.com/retrofaktor

(#1948) KaraDani


KaraDani
addikt

Valaki tud egy jó aszfaltos útvonalat Jánoshegy és HHH között?

(#1949) dunc


dunc
nagyúr

Az e-bike mennyi idő alatt szállít ki vidékre? (zöld kosaras terméket?)

(#1950) KaraDani válasza KaraDani (#1948) üzenetére


KaraDani
addikt

Vagy legyek kemény és menjek át lightos terepen, 700*28 al 8 baron? :U

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum V. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.