Hirdetés

2024. május 27., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum V. (téma lezárva)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:49:52

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#151) becuszabi válasza beci (#149) üzenetére


becuszabi
aktív tag

Jól lement az ára, de ez tényleg az. Ha jó lesz a méret és az állapota is kifogástalan, akkor vedd meg nyugodtan.

"Aki szívből él, az élből szív"

(#152) KaraDani válasza ludsimon (#147) üzenetére


KaraDani
addikt

Hát tényleg elég Epic Fail, hogy miközben veszed le a sisakodat, véletlenül berántod az első féket, és úgy esel majdnem fejre, hogy pont abban a pillanatban vetted le ami ettől védene :D

(#153) beci válasza becuszabi (#151) üzenetére


beci
őstag

Délelött kiderül.:)
Állapotra kifogástalan,remélem a méret is jó lesz.

[ Szerkesztve ]

Olyan nincs,hogy valami ne lenne sörnyitó....

(#154) Tamoo válasza ludsimon (#147) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Majdnem így jártam már én is párszor :DDD csak szerencsére nem húztam be ennyire erősen a féket. Ez a mozdulatsor (nálam legalábbis) annak a következménye, hogy nincs a sisakban bogárháló :DDD

(#155) tr00p3r válasza venember83 (#117) üzenetére


tr00p3r
őstag

Nájsz!

A baj ott van, hogy én is csak 1x voltam hegyen a HeiHei Supreme-el eddig. :( A villám 2010-es SID Team, 2009 végén véve. 3x volt hegyen :F Néha elgondolkodom rajta, hogy meg kellene szabadulni az egész hóbelevanctól, amíg még kb. árában el tudom adni.... A TACX ergométerben is kb. 170 km van és lassan 3 éves lesz. Lehet, hogy már nem tud lázba hozni a bringázás?!?!? Motiváció nulla, pedig 2-3 éve ilyenkor már nagyban jártam a várost melóba és vissza. Biztos velem van a baj.....

(#156) venember83 válasza tr00p3r (#155) üzenetére


venember83
nagyúr

Engem lázba tud hozni még kicsit, de nem ez a környék, itt a dombokon valahogy nincs semmi érdekes. :( Mondjuk melóba azért bringával járok, mivel olcsó és gyors. Amúgy igen, én is gondolkodtam, hogy eladom az egészet a francba, mondjuk más megfontolásból, de sajnos problémamentes újra akkor se lenne pénz, használtat meg ki tudja, milyet kapnék, milyen új problémákkal és nyűgökkel... A bringázást abba nem hagyhatom, mert akkor megbolondulnék a semmittevésben.

[ Szerkesztve ]

(#157) beci válasza beci (#153) üzenetére


beci
őstag

Na,jó lett a sityak.:)
Igaz jó méretre,nem lötyög a fejemen,de valahogy nagynak néz ki kívülről.:) Lehet csak szokatlan.:)

Olyan nincs,hogy valami ne lenne sörnyitó....

(#158) venember83 válasza beci (#157) üzenetére


venember83
nagyúr

Minden sisak nagynak néz ki kívülről.

(#159) dqdb válasza venember83 (#158) üzenetére


dqdb
nagyúr

A Casco Viper a kialakításából adódóan a többi sisak között is különösen nagynak tűnik.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#160) venember83 válasza dqdb (#159) üzenetére


venember83
nagyúr

Igen, közben az is eszembe jutott, hogy a Specinek is pl. vannak kevésbé ormótlan, inkább fejre simuló sisakjai is. Persze horror áron, ezért is elterjedtebbek a kicsit bumfordi sisakok.

(#161) Dirtyz válasza tr00p3r (#155) üzenetére


Dirtyz
őstag

Öregszel? :P

Védd a fákat, egyél hódot!

(#162) tr00p3r válasza Dirtyz (#161) üzenetére


tr00p3r
őstag

Úgy tűnik! Csak gyorsabban a kelleténél...... :DDD Nem beszélve arról, hogy az egészségemmel is küszködök.... :U

[ Szerkesztve ]

(#163) amargo válasza tr00p3r (#162) üzenetére


amargo
addikt

Pedig felétek még a levegő is jó.. nekem is el kellene már valahova költözni. Az egészség a legfontosabb!

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#164) venember83 válasza tr00p3r (#162) üzenetére


venember83
nagyúr

Amúgy hogy is néz ki az a HeiHei? Mármint nem úgy általában, hanem a tied... :U

(#165) Hasaggymeg válasza tr00p3r (#162) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

Az egészséggel ne küszködj,hadd vegyen erőt rajtad. ;) :DDD

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#166) Jofi81


Jofi81
őstag

Ha valaki jönne a Balatonkörre, április 1-ig lehet 2500-ért előnevezni online, ebben az esetben jár névreszóló rajtszám is. :)

(#167) tr00p3r válasza amargo (#163) üzenetére


tr00p3r
őstag

Biztos nem a levegőn múlott..... :DDD

@venember: megy privát

[ Szerkesztve ]

(#168) koshmar


koshmar
őstag

mephi666:

Szerintem 10-15 ezret már én is tekertem eddig, csak nem ugyanabba a gépbe. :D
Volt egy Altrix teleszkóposom is, mint kiderült utólag, ugyanolyan semmirevaló...
40 ezerért senki ne vegyen összetelósat.

Én szerencsére értek hozzá valamennyire- bowdent kicseréltem, megzsírozom, féket-váltót beállítom, defektet elhárítom, stb.

Szóval én nem viszem senkihez, inkább hozzám szoktak hozni. :))

Ja, egyébként fasza lehet a síneken nyargalászni. :D
Az acélvázasok tényleg dögnehezek- az enyém Cro-Mb, ami nem tudom, miért jó, de hogy nagyon könnyű, az biztos.

[ Szerkesztve ]

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#169) mephi666 válasza koshmar (#168) üzenetére


mephi666
nagyúr

én szerintem ebbe 40-50ezret simán beletekertem... az elmúlt 1.5 évben (főleg munkahelyre járva, napi 8-10km-el) is belement kb. 2-3ezer... előtte pedig napi 40-50km-ek lazán megvoltak majdnem minden nap...

lefotóztam a bringát most gyorsan telefonnal... kicsit koszos, mert nemrég kaptam jókis esőt a nyakamba és nem volt még időm megtakarítani... a giant matrica ne tévesszen meg: azért ragasztották fel rá a boltban, mert volt 1 minimális sérülés a festésen és ne rozsdásodjon... még talán kedvezményt is adtak a vételárból ('94-ben került 18.500-ba, ha nem csal az emlékezetem) :)

tényleg megszolgálta már az árát :K hajtókar, pedál, fékek szerintem tuti cserére szorulnak... meg ráfér egy alapos átkenés is (amit tudtam, azért megcsináltam én is otthon időszakosan) nem tudom, milyen árban jönnék ki, ha minden lényegest lecseréltetnék a gépen... egyedül a vázhoz ragaszkodok: nehéz, mint a dög, de legalább masszív... és annak idején is elsősorban emiatt tetszett meg... képen nem nagyon kivehető, de fekete alapon zöld "áram-mintás" (vagy hogy mondják)

fékből mit lenne érdemes rátenni? fontos, hogy jól fogjon, ritkán kelljen állítgatni... de ha kell, szépen finoman is lehessen vele fékezni (télen, jégen-hóban is ezzel járok és kellemetlen tud lenni ilyenkor a satuzás)

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#170) Muton válasza Jofi81 (#166) üzenetére


Muton
addikt

Kicsit elnézted, mert a legjobb kategória ingyenes :DDD

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#171) Jofi81 válasza Muton (#170) üzenetére


Jofi81
őstag

Mire gondolsz? A Balaton Köröcskére? :DDD

(#172) koshmar válasza mephi666 (#169) üzenetére


koshmar
őstag

Hát ez tényleg régi egy gép. Húha. :D

Látom, ezen még a Cantilever fék van...fuhh, iszonyat szar egy fék.
Enyémen is ez volt gyárilag.
Mióta V-fék van rajta, bitang. Első fék régebben olyan volt, hogy egy ujjal fejre álltam. :D

Én mindenképpen a V-féket ajánlom, egy 18 éves bringára nem sűrűn raksz tárcsaféket.
/Ahhoz új villa kéne, meg olyan agy/.

Egy V-fék szett sztem 3-4000 lehet (én anno még 2500 forintért vettem/.
Azt felrakod, minden sarkon fejre állhatsz.
Sokáig nem fog még kimenni a divatból.

Szerintem egy jól beállított V-fék néhány bowdenes tárcsaféktől is jóval erősebb.

[ Szerkesztve ]

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#173) Xantomas válasza koshmar (#172) üzenetére


Xantomas
őstag

Egy jó kanti, jó fékkarral is van olyan, mint egy közepes V-fék, de tény, hogy ár/érték arányban a V-fék jobb, mert kialakításából adódóan merevebb.
Mivel a mostani féke teljesen műanyag, így a legolcsóbb, teljesen alu v-fék is 1000x jobban fog fogni, de a nagyobb fékerő miatt a felnit is jobban meg fogja enni, ami egy ilyen korú gépnél, nem hiszem hogy nincs elkopva.

mephi666 (#169)
Hát... nem tartozol a túl igényes bringások táborába, de ez még jó, nem fog elszállni veled a ló :)
Igazából a képet a másik, a hajtás oldaláról is le kellene fotózni, hogy lássuk milyen váltószet van a biciklin, de az eredeti vételárát belőve, nem hiszem, hogy nagyon a TX/TY széria felett lenne, talán még az se.

Nem érdemes ebbe a biciklibe pénzt ölni :S Ha nekiállsz lecserélgetni az alkatrészeket, akkor hamar eljutsz oda, hogy szépen sorjában mindent cserélni kell, mert a régi kopott alkatrészek megeszik az újakat, bőven idő előtt. (amellett, hogy amíg nem kopik össze az új a régivel, addig nem is fog jól működni)

Inkább amortizáld le teljesen, és gyűjtögess, de egy biztos, hogy a mai biciklik, csak a felsőbb kategóriákban tudnak olyan tartósságot produkálni, amilyet anno ezek a belépő kategóriás alkatrészek.

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

(#175) mephi666 válasza Xantomas (#173) üzenetére


mephi666
nagyúr

#+172: köszönöm... hát kicsit elkeseredtem, mert nem szívesen válok meg ettől a bicajtól... csomó emlék fűz hozzá és számomra emiatt érték még mindig :K ...mellesleg ez volt az első "komolyabb" biciklim... előtte egy több évtizedes valami 26-os ruszki bringám volt... ég és föld volt már itt a különbség... amúgy, ha a váz kivételével majdnem mindent lecserélnék, akkor milyen pontokon kellene kopástól tartani? elég idióta lennék más szemében, az már biztos, ha tízezreket költenék erre, de szeretném megtartani ezt a gépet részben... :B végülis teljes felnicserét bele tudnék kalkulálni, fékcserét, hajtóművet+pedálokat is... talán még váltót is... új biciklitől félek és félteném, mert rengeteg bicajt lopnak :(

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#176) Muton válasza Jofi81 (#171) üzenetére


Muton
addikt

Aha, már a neve is nagyon komoly :))

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#177) beci


beci
őstag

Hát azt hiszem van mit gyúrni a kondin igy 6-7 év biciklizés nélküli év után.:)
Kimentem a Parkerdőig, kb 5km emelkedős út,ott tettem az erdőbe kb ugyanennyit,a lábam remeg,a hátsó fertályom sajog.:)
Fene se gondolta ilyen tápos vagyok.:)

Olyan nincs,hogy valami ne lenne sörnyitó....

(#178) ludsimon


ludsimon
veterán

Nem igaz, hogy elcseszi a napomat a szél. :(((
[link]
30-40 km/h-s szelet nem igazán láttam errefelé mostanában.
Inkább nem is próbálok vele küzdeni mert értelmetlen 10-15km/h-val menni. :(

Idén a széllel kell leginkább küzdenünk, nem is az esővel? :F

undefined

(#179) Hasaggymeg válasza koshmar (#168) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

"40 ezerért senki ne vegyen összetelósat."...azt még 140 ezerért sem! :(

memphi666..."én szerintem ebbe 40-50ezret simán beletekertem..."...hacsak nem vagy 50 éves,melyből 10-et bringafutárkodtál... :U

(#178) ludsimon...végre visszalassulsz emberi szintre

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#182) ludsimon válasza Hasaggymeg (#179) üzenetére


ludsimon
veterán

Én csak azt tartom kizártak az egészben, hogy 40-50e km-t ment és még csak most koptak el az alkatrészek. :F Főképp a láncra gondolok. Meg a fogsorra.
Fogaskoszorú akármilyen régi 10-15- max. 20 ezer km amit bír aztán ugrál rajta az új lánc mint a kis majom.
Kissé én is kételkedem ebben a 40-50 ezer km-ben. :U

undefined

(#183) mephi666 válasza Hasaggymeg (#179) üzenetére


mephi666
nagyúr

éreztem, hogy valaki belém fog kötni... :B amikor vettük a bicajt, akkor olyan km/h-órát kaptam, ami csak 999.9-ig mért... kb. havonta 1-szer átfordult... általános sulis koromban is 10-esével "ettem" a kilómétereket... középsuli alatt meg kb. napi szinten 22km-t tekertem exhez meg vissza... plusz a városban is mászkáltam... jópárszor meg körutakat tettem a környéken: nem egy nap volt, amikor 100km fölött zártam... az elmúlt 1.5évben ezzel járok munkahelyre is: napi 8-10km a minimum (nem mindig nyílegyenesen haza megyek... élvezem, hogy mobilisebb vagyok, mint más kocsival)

ha 50ezer km-t számolunk, akkor 17 év alatt évi 3000-t kellett volna lenyomnom... ez napi 10km alatt van... nem olyan sok: aktívabb koromban többszöröse is megvolt átlagban :K

#182: 1-2szer volt egyik ismerősömnél a bringa "nagyszervízen": racsnizást tuti, hogy cserélt... talán láncot is... mást meg passz (egyébként időnként ugrik 1-1-et a lánc és a jobb pedál meg néha "kopog"), ezért is akarok már fullos nagyszervízt

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#184) Hasaggymeg válasza ludsimon (#181) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

Aki már legalább 10 éve bringázik az azért csínján bánik 40-50 ezrekkel. :U

(#183) mephi666...kizárni nem lehet,de az ilyen saccolások általában pontatlanok.Lehet rosszul volt beállítva a kilométerórád. ;] ...ha megvolt havonta ezer az kemény.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#185) rétisün válasza Hasaggymeg (#179) üzenetére


rétisün
veterán

ha tényleg olyan régi bicaj, akkor évi 5 ezerrel számolva 8-10 év alatt megvan.....az olyan sok? főleg napi használatban.....

Ludsimon: még elfutok a postára csomagfeladni, aztán usgyi bicajozni :K itt is fúj egy kicsit a szél, de úgy döntöttem, nem érdekel.

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#186) ludsimon válasza mephi666 (#183) üzenetére


ludsimon
veterán

Mindig úgy szokás mondani, hogy szerviz után mennyi van a bringában és így senkit nem tévesztesz meg. ;)
Ha volt már cserélve lánc, fogsor akkor nem szóltam. :)

rétisün:
Jó tekerést! :C A hátszél legyen veled! :D

[ Szerkesztve ]

undefined

(#187) Hasaggymeg válasza rétisün (#185) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

Lehet,csak kétségek gyötörnek ..de ez legyen az én bajom.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#188) koshmar válasza Xantomas (#173) üzenetére


koshmar
őstag

Én azt utáltam a cantilever-ben, hogy nagy szögben törte a bowdent...és az nagyon nem szereti...ergo hetente egy bowden el is szakadt.
V-fék-nél egy bowden simán húzza évekig, ha mondjuk kened is.

Szerintem a V-féket iszonyat jól be lehet állítani.
Haverom pl. úgy megcsinálta, hogy 3 mm-re kellett behúzni 1 ujjal, és bárki előre esett vele. :D Persze azért ennyire nem kell.

Hasaggymeg:
Így van, szerintem érdemes egy 300 ezret rászánni egy normális össztelósra.

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#189) Ariadne válasza ludsimon (#63) üzenetére


Ariadne
őstag

Bocs, de ez kamu... :U Az USA vízumhoz sok mindent megnéznek, de azt nem tudják, hogy kinek milyen pere volt (pláne ha polgári), mivel nemes egyszerűséggel nem létezik olyan naaagy adatbázis, ahol ezek meglennének... Az viszont elképzelhető, hogy valami büntető ügye volt valakinek, vagy akár egy személyi sérüléses közlekedési baleset, amiről viszont elképzelhető, hogy lehet elérhető infó számukra, sajnos sok mindent kiadnak feléjük. Többek között ezért sem akarok a tengerentúlon arrafelé menni, eleve nem megyek oda, ahol kvázi bűnözőnek néznek mindenkit és ujjlenyomatot vesznek a határátlépés előtt. :( Jó nekem az öreg Európa is, itt egy szál személyivel röpködhetek, amerre kedvem tartja. Sőt most leteszteltem, az utóbbi két hétben Brüsszel, München és Madrid viszonylatban is simán átmentem minden reptéri ellenőrzésen egy szál on-line check in után otthon kinyomtatott beszállókártyával, nem is kérték a személyimet... :P

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#190) mephi666 válasza ludsimon (#186) üzenetére


mephi666
nagyúr

volt nyár, amikor napi szinten megvolt exhez a 2x22km körüli... mondjuk heti szinten 5 alkalommal számolva így 1000km simán kijön (főleg, hogy a faluban - ahol laktam - is mindenhova bringával jártam)

nem titok... kunszálláson laktam: volt, hogy kunszállás-kiskunfélegyháza-tőserdő-cserkeszőlő-kunszentmárton távot is oda-vissza leküldtem... kb 60-65km az út és 5:00 -> 7:30 teljesítettem oda... vissza pedig 19:00 -> 21:30-ra... de kunszállás-bugac-móricgát-jásszentlászló-kiskunfélegyháza-kunszállás kört is lenyomtam egy délelőtt alatt... alföldön azért könnyebb tekerni, mint mondjuk a hegyek között... egyszer fogadásból meg akartam csinálni, hogy győrújbarátig áttekerek 1nap alatt nővéremékhez... na, ez már kemény lett volna, de 10éve egyik ismerősöm sem volt hajlandó belemenni, mert tudták, hogy egy 20ezresért simán megcsinálnám, vagyok olyan idióta ;] (kiszámoltam: kb. 5:00 -> 22:00 időszakban sikerülhetett volna... persze több megállással és utána döglöttem volna nővéreméknél napokig s*ggáztatással)

ui: na, most tekerés haza... szembeszélben :(

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#191) koshmar válasza mephi666 (#190) üzenetére


koshmar
őstag

Imádom a szelet.

Ha megyek a városba befele, oda is szembe....éééés vissza is. :DDD

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#192) Ariadne


Ariadne
őstag

Ja és mellékesen: nicsak, új topik. :))

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#193) tzimash válasza mephi666 (#190) üzenetére


tzimash
őstag

"...alföldön azért könnyebb tekerni, mint mondjuk a hegyek között... "

Az lehet, de 100x unalmasabb is :D
Legalábbis amikor még ott laktam semmi kedvem nem volt 30-40km-nél többet menni. a települések távol vannak egymástól, közte semmi látnivaló, max szántóföld.
Lehet, hogy nem kell felmászni a "hegyre", de ebből kifolyólag a lejtőn sem lehet pihenni, viszont tekerhetsz állandóan :)
2001-ben egy haverommal hazamentünk Zalaegerszegről Törökszentmiklósra, a Dunáig nem volt semmi bajunk, de a Solt-Kecskemét durván 50km-es táv kicsinált minket, nyílegyenes unalmas rész, az ellenségemnek sem kívánnám. :)

(#194) Jofi81 válasza tzimash (#193) üzenetére


Jofi81
őstag

A Solt-Kecskemét szakasz tényleg nagyon durva, még autóval is. Ha egyszer rászánom magam, hogy hazatekerjek, más útvonalat fogok választani, az tuti, félúton felvágnám az ereimet az unalomtól... :D

(#195) Hasaggymeg válasza Ariadne (#189) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

Volt olyan,hogy a sógorom Erdélyből elment Bukarestbe vízumért (azt ott nagyon nehezen adják!),kérdezték hol van a gyereke meg a felesége,azt mondta otthon Marosvásárhelyen várják és kapott vízumot.A gyerek meg a feleség kint voltak már több hónapja. :Y

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#196) Tamoo


Tamoo
MODERÁTOR

Tudnám díjazni, ha holnap nem fújna így a szél amikor végre el tudnék menni tekerni... De nem lesz szerencsém...

Most nézegettem, a giant-nak is van egész tűrhető áron belépő fully-ja. amivel már lehet valamit kezdeni [link] [link]

óóóó de ez valami gyönyörű :DDD [link]

[ Szerkesztve ]

(#197) mephi666 válasza tzimash (#193) üzenetére


mephi666
nagyúr

nem tudom, engem nyugtatott :) egyébként volt, hogy 0:00-2:00 között indultam átlagban haza 20-25km-ről és ilyenkor nemhogy látnivaló nem volt, látni is alig láttam :D ...de végtére szerettem akkor is... valahogy nyugtatott és teljesen kikapcsolt mindig a bicajozás... rengetegszer volt, hogy céltalanul elindultam és csak tekertem, egyszer pedig visszafordultam... jobb szeretném egyébként, ha nem a városon kellene átbicajoznom a munkahelyig, hanem szántóföldek vennének körül... sógorom mesélte még régebben, hogy ő exéhez 160km-t tekert egyszer... persze győr környékén, ahol nincs hiány szintkülönbségben... rendesen elfáradt... egy ekkora táv itt az alföldön kicsit lazább lenne

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#198) ludsimon válasza Ariadne (#189) üzenetére


ludsimon
veterán

Tanárnő biztos nem kamuzna ilyet. Főleg 50 év körüli nem... :U

"Az viszont elképzelhető, hogy valami büntető ügye volt valakinek, vagy akár egy személyi sérüléses közlekedési baleset, amiről viszont elképzelhető, hogy lehet elérhető infó számukra"

Akkor ez lehetett.
Nem ment bele a részletekbe, mivel nem az ismerőse ügyéről kellett beszélni az órán. :DDD

"eleve nem megyek oda, ahol kvázi bűnözőnek néznek mindenkit és ujjlenyomatot vesznek a határátlépés előtt"
Így van! :C :R

"Brüsszel, München és Madrid"
Akkor látom összejött a meló. Gratula! :)

undefined

(#199) venember83 válasza Tamoo (#196) üzenetére


venember83
nagyúr

Ha megvannak az alkatrészeid, ilyen X5 vázat árul az egyik kereskedő újonnan, garanciával a bikemag aprón. Tán láttad is.

mephi666: Exhez kár annyit tekerni.

Ariadne: Ugyan, számos kocsmán ott van, hogy jogában áll megválogatni a vendégkörét, mégse háborognak az emberek. Amerika is pontosan ugyanezt teszi. Csak kicsit más léptékben. Amúgy az ujjlenyomatos meg biometrikus adatokkal felvértezett személyi és útlevél is ugyanezt a cél szolgálja.

[ Szerkesztve ]

(#200) Tamoo válasza venember83 (#199) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Láttam, de nem költök rá... nem érdemlem meg :DDD

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum V. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.