Hirdetés

2024. május 27., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum V. (téma lezárva)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:49:52

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1101) ludsimon válasza Muton (#1091) üzenetére


ludsimon
veterán

Mi az, hogy a bringán szereljem át a féket? :))
Majd a motoron inkább. há. :N

undefined

(#1102) rétisün válasza rétisün (#1100) üzenetére


rétisün
veterán

alig 3 órát csúsztam el a válasszal, hiába, aki nem olvassa végig rendesen a topikot :DDD

Ludsimon: jobb oldalra a hátsó fék karját, balra az elsőét.

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#1103) rétisün válasza ludsimon (#1101) üzenetére


rétisün
veterán

dupla....

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#1104) TriackFeri


TriackFeri
aktív tag

megjött az új órám :))

(#1105) ludsimon válasza rétisün (#1102) üzenetére


ludsimon
veterán

Nekem nem kell motor. :P
Egy nagy motorost azzal, hogy meg lehet(ne) szívatni, hogy megcserélni a kuplungot és az első féket. :DDD :DD

undefined

(#1106) Bitang1975


Bitang1975
csendes tag

[L:/dl/upc/2011-04/06/76798_rnw1eloqbhqyfafv_dscf1003.jpg](IMG:/dl/upc/2011-04/06/76798_rnw1eloqbhqyfafv_dscf1003.thumb.jpg)(/IMG)[/L]

Eladó a képen látható SELLE Italia Q-bik nyereg! Kitűnő, abszolult újszerű állapot!
5K-ért vihető! Érd.: Privi

[ Szerkesztve ]

(#1107) Dirtyz válasza Katsu (#1097) üzenetére


Dirtyz
őstag

Ezt nézted? Nem tűnik rossznak, és túl sincs árazva, szvsz...

Védd a fákat, egyél hódot!

(#1108) rétisün válasza Dirtyz (#1107) üzenetére


rétisün
veterán

kerekek nélkül..... :U

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#1109) Dirtyz válasza rétisün (#1108) üzenetére


Dirtyz
őstag

Hopsz, benéztem :B

Védd a fákat, egyél hódot!

(#1110) Katsu


Katsu
aktív tag

Nekem sem tűnt fel, hogy kerekek nélkül? :D
Pedig úgy tényleg jó lett volna. Az a narancssárga valami a küllőkön a borostyán prizmát helyettesíti vajon?

(#1111) brownus


brownus
veterán

sziasztok,

tudtok újabb változatról?
A kerékpárosokra vonatkozó fontosabb KRESZ-szabályo 2010.03.10
megy a vita a srácokkal, hogy most kell-e küllőprizma vagy sem...
köszi!

[ Szerkesztve ]

(#1112) rétisün válasza Katsu (#1110) üzenetére


rétisün
veterán

igen, ebike-on is van, csak fehér. de ezek szerint van borostyán színben is

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#1113) Katsu válasza rétisün (#1112) üzenetére


Katsu
aktív tag

Az ilyen cuccok nagyon tetszenek nekem. :)

(#1114) Muton válasza brownus (#1111) üzenetére


Muton
addikt

Kell küllő prizma. Elvileg nem helyettesíti sem a reflex csík, sem a küllőre húzott szívószál szerű fényvisszaverő, vagy a felnire ragasztott matrica (mert vagy más visszaverési technológiával készült, mint a kemény műanyag macskaszem (3 féle van, asszem), vagy ugyanazzal, de a gyengébb hatásfokkal)

Az első, hátsó fényvisszaverőm nekem is matrica, de csak azért, mert nem rájuk van bízva a láthatóságom, hanem normális lámpákra, szóval csak a Kresz miatt vannak. Viszont az első küllőprizmám normális kemény műanyag, amit fel kell szerelni a reflexcsíktól függetlenül, mert belefuthat az ember egy kötözködő rendőrbe bármikor.

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#1115) Tamoo


Tamoo
MODERÁTOR

De ráparázott most mindenki a témára :) máskor is volt már ilyen "nagy ellenőrzés". Én továbbra se csinálok karácsonyfát a bringából... csakis annyira amennyit a saját biztonságom megkíván... sötétbe viszont nem tekerek, úh fölösleges bármit is felraknom :DDD (na jó azért ha a főúton megyek a lámpákat feldobom)

[ Szerkesztve ]

(#1116) Ted_Beneky válasza rétisün (#1102) üzenetére


Ted_Beneky
senior tag

Köszi a választ mindenkinek!

( Arra rájöttem, hogy mit jelöl, csak van ahol sima 39, van ahol 39T és van ahol 39F-nek írják és azt gondoltam esetleg valami geometriai eltérést jelölhet a fogprofilban. Inkább megkérdeztem ... )

Csillagkaput a Csillag térre!

(#1117) venember83 válasza Ted_Beneky (#1116) üzenetére


venember83
nagyúr

Nem, ugyanazt jelenti, tudtommal.

(#1118) Nyugdíjas válasza Muton (#1114) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Amelyik olyan az valamibe ugyis beleköt...

Egyébként meg le kell őket sz.pni rendesen, azt imádják. Azért a sima járőrök nem a legokosabb emberek általában, elég könnyen ki lehet velük jönni, az a tapasztnyalatom. Imádják, ha hajbókolsz nekik, szeretik érezni a tiszteletet :D

És akkor egy jó Prosectura refrén: "... hogy mit mondok, és mit gondolok az két teljesen külön dolog..."

[ Szerkesztve ]

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#1119) Hasaggymeg válasza Muton (#1062) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

3/16 hüvelykes lesz.

Nyugdíjas..."Egyébként meg le kell őket sz.pni rendesen, azt imádják. "...akkor rúzsozom a számat,mert én nem teszek csengőt! :N

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#1120) rétisün válasza Tamoo (#1115) üzenetére


rétisün
veterán

én nem "ráparáztam" a témára, hanem azért vettem csengőt :Y mert a f*sz kivan a sok böszme jóidőbringással/gyalogossal, akik úgy gondolják, hogy az egész kerékpárút azért van, hogy ketten, egymás mellett szép kényelmesen bicajozzanak, beszélgessenek.
közben persze teljesen figyelmen kívül hagyva, hogy más is közlekedne az adott úton, ne adj' isten, gyorsabban, mint az ő vánszorgásuk.

nem beszélve a sok kis szaros iskolásról, akik képesek annyian egymás mellett menni, ahányan csak elférnek, vagy a tipikus csürhe alakzatban elfoglalni az egész kerékpárutat, amin melóba járok.

Nyugdíjas: "isten hozott, de én viszlek el, gondold meg, hogy miket teszel.
rendőrnek nevelt a jó anyám...."

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#1121) Nyugdíjas válasza rétisün (#1120) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

A legjobb, ha mindez zenehallgatással párosul, igy aztán hiába csengetsz :D

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#1122) amargo válasza Nyugdíjas (#1118) üzenetére


amargo
addikt

Nincs meghatározva, hogy a csengő, hol legyen, így a nyereg alá tuszkoljam?
Eddig a hátizsákban volt, de prizmákkal hadilábon állok..

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#1123) venember83 válasza rétisün (#1120) üzenetére


venember83
nagyúr

Hú, de feldúlta valami a legkényelmesebb országútis rétisün lelkivilágát. Akarsz beszélni róla? :) Én pont az alábbiak miatt kerülöm, amennyire lehet, a bringautakat, szerencsére kis városomban nem is van sok ezekből, azok is csak járdára felfestett csíkok, kampány-bringautak, amiket használhatnak autók parkolásra, gyalogosok helyzetváltoztatásra, kutyatulajdonosok kutyasétáltatásra, közterületisek szemetes konténerek lerakására usw. Jó nekem az úton.

(#1124) Nyugdíjas válasza venember83 (#1123) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Az úton közlekedéssel amugy a fokozott ellenőrzést is ki lehet bekkelni, ha már ugyis attól parázik mindenki. Nem nagyon láttam én még ráérő járőrt a napokban csak a bringautak mentén.

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#1125) rétisün válasza venember83 (#1123) üzenetére


rétisün
veterán

ha már idecsinálták a bringautat, nem fogom a böszmék miatt nem használni. főleg, hogy az egyik, majd 10 km-es szakasz pont útbaesik az őrség felé, ahol viszont kifejezetten szeretek kerekezni (sőt, idén nyáron szeretném még jobban bejárni, mint tavaly)

legfeljebb majd veszettül kolompolok a taplóknak, akik sajátjuknak érzik az egészet.

az is igaz persze, hogy a bicajosok között van jónéhány barom. azt még megértem valamennyire, hogy kerékpárúton beszélgetni kell, ehhez pedig egymás mellett menni, de hogy az ostoba állatjai a forgalomban is képesek erre :Y
és csodálkozunk, ha az autósok nem szeretik a bicikliseket.

apropó, használ valaki sportypal-t? mennyire van vele megelégedve?

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#1126) Hasaggymeg válasza rétisün (#1120) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

"kerékpárút azért van, hogy ketten, egymás mellett szép kényelmesen bicajozzanak, beszélgessenek."...ha tőle függne,a nejem kizárólag így tekerne.Főleg beszélgetne. :U

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#1127) rétisün válasza Nyugdíjas (#1121) üzenetére


rétisün
veterán

ha ketten mennek, akkor nem hallgatnak zenét, mer' beszélgetnek. ha egymagában, zenét hallgatva megy, akkor meg csak nem fedi le az egész járdát/bringautat.
ha lefedné, akkor meg olyan széles, hogy ki se fér otthonról :DDD

Hasaggymeg: nem lenne ezzel semmi baj, ha időnként hátranézne, és lehúzódna, hogy aki gyorsabb, megelőzhesse.....

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#1128) brownus válasza Muton (#1114) üzenetére


brownus
veterán

nem örülök... ami van azt azért szedtem le, mert csörgött, zörgött, mindig le akart esni. akkor keresek valami puha gumiszerűt. ha létezik ilyen.

(#1125) rétisün , oo de szép helyeken tekerhetsz nap mint nap... jó neked:) párszor már jártam az őrségben és gyönyörű!

[ Szerkesztve ]

(#1129) Hasaggymeg válasza rétisün (#1127) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

Na az meg az én dolgom!Állandóan szólnom kell neki,húzódjon félre,mert ha csengő nélkül,észrevétlenül közelíti meg valaki,infarktust akar kapni.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#1130) Nyugdíjas válasza rétisün (#1127) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Gyalogosból létezik pedig ezafajta.

Hasaggymeg: Én is igy ijesztettem meg egy lányt a hétvégén. Ő nem volt szabályos,de mégis én szégyelltem el magam, annyira megijedt :D

[ Szerkesztve ]

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#1131) Hasaggymeg válasza amargo (#1122) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

Ha nincs meghatározva hol kell lennie a csengőnek,akkor az enyém otthon a fiókban is lehetne?Lehet mégis veszek egyet.
Nyugdíjas...a nejem rég volt lány,ő nem lehetett. :O

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#1132) rétisün válasza brownus (#1128) üzenetére


rétisün
veterán

sajnos csak hétvégén, amikor hosszabbat tudok menni, jutok el ilyen helyekre.....pedig, ahogy a viccben mondják "igény vóna rá" akár minden nap :D

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#1133) Muton válasza brownus (#1128) üzenetére


Muton
addikt

Nekem még nem esett le szerencsére. Mondjuk helet, hogy azért, mert nem a megfelelő módon raktam fel, hanem egy küllőnyivel odébb, így full szorul az egész. Hang nulla, csörgés-zörgés: nulla :)
Viszont ez 36 (vagy 32) küllős keréken van csak így. Egy pl 24-esnél nem tudom, hogy mi lenne. :U

Gumiszerűt még nem láttam.

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#1134) Tamoo válasza rétisün (#1132) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Nekem meg nincs kedvem egyedül menni :( lehet lusta is vagyok... Pedig lenne időm egy körre ma is.

[ Szerkesztve ]

(#1135) -=Vacsek=-


-=Vacsek=-
senior tag

Hali!

Van egy rst cappa t5 telóm kéne bele olajat rakni! Kérdés hol töltsem ill meg milyet rakjak bele?

[link]
[link2]

(#1136) Muton válasza Hasaggymeg (#1119) üzenetére


Muton
addikt

:N volt aki próbálta, és nagy lett. Ezt talán az is alátámasztja, hogy azt 20-as csomagban adják, nekem olyan kell, ami 22 db-os.

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#1138) Hasaggymeg válasza Muton (#1136) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

Ittvanné!

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#1139) rétisün válasza Muton (#1136) üzenetére


rétisün
veterán

nem találtál robbantott ábrát az agyról? azon rajta van pontosan, milyen típusú, gyáriszámú golyó, kónusz, tengely,stb kell.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#1140) Hasaggymeg


Hasaggymeg
veterán

Ittvanné!...ez is az a méret.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#1141) golyani válasza -=Vacsek=- (#1135) üzenetére


golyani
addikt

zsír kell bele nem olaj.

láb alján két csavar kicsavar, külső szár lehúz, megtakarít, perselyeknél szimeringeknél zsír beken rendesen, összerak. zsírt lehet keverni esetleg sűrűbb olajjal.

(#1142) tzimash


tzimash
őstag

Akciós hónap Fehérváron a Vitálban.

(#1143) Hasaggymeg válasza tzimash (#1142) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

Nem valami felhasználóbarát.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#1144) tzimash válasza Hasaggymeg (#1143) üzenetére


tzimash
őstag

Mire gondolsz?

(#1145) Hasaggymeg válasza tzimash (#1144) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

Honlapra.Se felszerelés,se méretek.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#1146) tzimash válasza Hasaggymeg (#1145) üzenetére


tzimash
őstag

Ja, igen... Ha ott nézelődök, mindig nyitva van egy másik lap is, ahol részletesen informálódok.
A menürendszere is gány egyébként. :)
DE!! Akcijó van! :DDD

(#1147) Muton válasza Hasaggymeg (#1140) üzenetére


Muton
addikt

Király vagy, köszi! Többet tudsz, mint a Shimano honlapja :R
Azért azt majd mond már el kérlek, h pontosan mire kerestél, mert nekem több óra alatt sem sikerült egy ilyen ábrára lelnem.

A problémám már csak az, hogy hogy tudtam kiszedni 22 golyót, ha csak 20 volt benne, és miért írják a neten, hogy a 3/16-os nagy bele :F

De most jöttem rá, hogy a nővéremnek is van egy ilyen aggyal szerelt bicaja, hétvégén szétkapom (persze csak titokban, mert a végén Ő kap szét engem :DD), és remélem mindenre fény fog derülni.

rétisün: én sajnos nem találtam ilyen ábrát, de Hasaggymegnek sikerült a lehetetlen :D

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#1148) -=Vacsek=- válasza golyani (#1141) üzenetére


-=Vacsek=-
senior tag

Köszi!! Az mind1 milyen zsír?

(#1149) brownus


brownus
veterán

fél off:) FB-kétkerétkem, kétkerétkem :)
hátha érdekel valakit...

(#1150) golyani válasza -=Vacsek=- (#1148) üzenetére


golyani
addikt

hát ha sokat szánsz rá akkor manitou prep-m, ha kevésbé akkor valami szilikonos ne lítiumos. de ha valaki jobban tudja majd kijavít engem :)

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum V. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.