Hirdetés

2024. május 27., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum V. (téma lezárva)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:49:52

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51) beci válasza venember83 (#33) üzenetére


beci
őstag

Szerintem jó kis film.:)
Na nem csak a tekerések miatt,hanem a kidolgozás,zene,hangulat...stb.:)

Olyan nincs,hogy valami ne lenne sörnyitó....

(#52) venember83 válasza GhostLead (#50) üzenetére


venember83
nagyúr

Nem nagyon hiszem, hogy érdemben foglalkozna valaki a márkával. Rendelj webshopból, bár ez a gari miatt elég rizikós lehet, főleg amiatt, hogy magyarországi szervizháttér kb. nulla lehet, ami elég szívás.

(#53) Tamoo válasza Nyugdíjas (#49) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

"...elkezdte lökdösni a hátsókerekemet pici gázfröccsökkel..."
Én türelmes ember vagyok, de szerintem ettől elborult volna az agyam :(

(#54) Muton válasza Nyugdíjas (#49) üzenetére


Muton
addikt

Applikálj egy kulcsot a kormányod végére. Harci szekeret kell csinálni a bicajból :D
Ha már neked megy, akkor legalább karcolódjon is. Bár ez lehet, h önbíráskodásnak számít, vagy minek :))

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#55) rii válasza Nyugdíjas (#49) üzenetére


rii
nagyúr

aszittem, hogy már mindenféle barommal volt dolgom ... )))-: de ez durva

nekem távolsági busz ment el kva közel ... de télleg közel. pirosnál beérem, balhjézok, röhög, szóváltás, majd a végén ennyit mond röhögcsélve: " ... dehát elfértünk nem? ... " )))-: persze .... csak én ijedtemben "átugrottam" a jobbszélső lekanyarodó sávba .... )))-:

helyi buszos is csulkóssal szintén kva közel ment el. megállóba beérem. odamegyek mellé. nyár. lehúzot ablak. már-már könöyrgő esdeklő hangon megkérdezem szó szerint így: " ... maga szerint ez nem volt túl közel...." Rám néz unott arcal. Megvonja a vállát. Majd vissza az ajtókra. ))))-:

nem találok szavakat. Beszarás. Vitáig vinni meg nincs értelme. Úgyse ismeri el, h ő volt a fsz. Jó eséllyel még tettelegességig fajunlnak a dolgok, én meg nem szeretnék idegeskedni rajtuk, megváltoztatni gondolkodáukat nem lehet. 1000 ből 100 amúgy is ilyen retardált, ha találkozol ezek közül 1-2-t, és lerendezed nyugodt hangnben, elmgyarázod higgadtan, megkéred.... , ottvan még mindig a 95-98 másik )))-: akik közül eggyel szintén találkozhatsz, és megint minden előről. Ez meg felőrli az embert.

haver mondta, ha vett 6000 ft-ér tolyan kamerát, ami SD card-ra rögzít. ha van ilyen felvételem, amin látszik a veszélyeztetés, a rendszám, az nem bizonyító erejű veszélyeztetésre? saját felvétel nem felvétel?

Ba cy lus: az a baj, hogy a kocsisok kizárólagos jogot éreznek az úttest használatára, )))-: ha véletlen lassabban megy át valaki az úton, már túraztáatják a motort, a kerósokat inzultálják, veszélyeztetik. Ha a járdáól megyek zenrán, akkor az a baj, ha az úttestnen az a baj, ha van keróút, akkor miért nem parkoló az a baj. Bezzeg ők ráállhatnak a zebrára, a járdára. Nekem tettlegességig fajult a múltkor egy szitáció, .... mert úgy parkoltak mint írtam,... 2 autó, a 2 m széles járdán....... de nem az a baj, hanem hogy még 2 napig szín ideg voltam utána. Úgyhogy én már igyekszem nem észrevenni.

veszélyeztetés esetén meg komolyan mondom, a kormánynak kellene az autósok felé egy oktató kisfilemt csinláni, aki meg veszélyzetet keróst, azt egy hónapig arra itélni, hogy a váci-andrássy-budafokin tekerjen ____egy hónapig minden nap____!!!!!! nem pénz, nem börtön, nem közmunka. egye meg a szart amit főzött. (aki meg elüti, ne'aggy'isten, az meg több évig évig)

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#56) Hasaggymeg válasza ludsimon (#18) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

Reménykedjünk,hogy később érkezik.Szakmai okokból figyelem az időjárást és ilyenkor megtörténhet,hogy (ez a gyakoribb) lassabban ill. (ritkábban) gyorsabban érkezik a beígért front,legalábbis ide Pest megyébe.Így van esély,hogy szombat délutánig-estig még,vagy vasárnap délután már lehet tekerni. :K

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#57) beci


beci
őstag

A sisak méretet hogy lehet megállapitani próba nélkül?
Mert lenne egy patent állapotú Casco Viper sityak,de nem merem megrendelni.

Olyan nincs,hogy valami ne lenne sörnyitó....

(#58) dqdb válasza beci (#57) üzenetére


dqdb
nagyúr

Ne is merd, próba nélkül nem szabad sisakot venni. Alapvetően a fejed kerülete számít, aminek a sisak tűréshatárán belül kell lennie, de a fejed és a sisak formája az elméletet képes szépen megborítani.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#59) Muton válasza beci (#57) üzenetére


Muton
addikt

Szerintem a sisak is az, amit próbálni kell. Attól, hogy a kerülete megfelelő, még nem biztos, h jó is. Én is próbáltam anno olyan sisakot, ami oldal irányba tötyögött, bármennyire is szorítottam meg. Szóval az én méretem volt, de nem az én fejformámra való.

szerk: ahogy dqdb már írta is :)

[ Szerkesztve ]

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#60) ludsimon válasza DemonDani (#43) üzenetére


ludsimon
veterán

Egyébként az nem elég, hogy nálad van a lámpa és felteszed sötétedéskor?

Szerintem ezért nem büntethet, hogy nincs 0/24 lámpa a bringán, mert nálad van és ha felteszed lesz rajta lámpa...

Nem?

Misály:
Mások az elvárások.
Én alapból nem nagyon szeretem 720p alatt nézni a videókat. Az meg kizárt, hogy az a videó 720-as lenne. Csak 480-ról lett felkonvertálva, hogy jobbnak látszódjon. Láttam már ilyet, de nem 720-ban hanem 1080p-ben.

Nyugdíjas:
Az állítólagos tiszteletlenség mellett volt még valami kihágásod?
Miért állított egyáltalán meg?
Autóból/val állított meg?

Hasaggymeg:
Nem akarom senki szívét fájdítani de halkan megjegyzem.
Én már tekerhetek mert nem kell a héten mennünk dolgozni. :)

De ettől függetlenül jó lenne ha jó idő lenne most már egy darabig.
Én meg bepótolom a hétvégi szar időt. :K

undefined

(#61) beci válasza dqdb (#58) üzenetére


beci
őstag

Köszi mindkettőtöknek.
Irta a srác,igaz vatera,de felpróbálhatom,és ha nem jó,visszaveszi.
Jó ár érte az 5000ft?
Valamint boltba ilyen ár körül van valami megbízható pofás darab?
A Cytec Leader az Intersportban most 7ezer ft.

[ Szerkesztve ]

Olyan nincs,hogy valami ne lenne sörnyitó....

(#62) venember83 válasza rii (#55) üzenetére


venember83
nagyúr

Nem, nem hitelesített kamerával nem bizonyító erejű a felvétel.

(#63) ludsimon válasza venember83 (#62) üzenetére


ludsimon
veterán

Az igen! :Y
Hitelesítettnek mi számít?

Akkor mondjuk hiába tökéletesen kristály tisztán látszik egy 1080p-s GO Pro kamerával akkor az se hitelesített egy esetleges balesetnél bíróságon?

Amúgy vállalkozásismereten tegnap tanultuk ha bárkinek bírósági ügye van az bekerül a nagykönyvbe.
Mesélte a tanárnő, hogy az egyik családtagja bírósági peren nyerte az ügyet.
Mikor Amerikába kapott volna munkát akkor megnézték az előéletét is és ez miatt nem vették fel mert volt pere!!!! Lényegtelen, hogy nyerte vagy nem!!!! Az számít, hogy volt e vagy sem.
VIGYÁZZATOK EZZEL MERT AKÁR AZ EGÉSZ ÉLETETEKRE KIHAT A DÖNTÉSETEK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Én próbálok mindig úgy közlekedni ahol elsőbbségem is van megköszönöm, hogy máskor másik bringást is szívesen engedjen át. Ne gyorsan még 'átlibbenek' előtte típusú legyen mert ezt a típust utálom a legjobban... és akkor nekiáll szép lassan csorogni a bringaúton keresztbe...
Próbálom nem zavarni a közlekedést, próbálok 'észrevétlen' maradni. Persze ettől függetlenül ugyan úgy látszódok ha korlátozott látási viszonyok vannak de szerintem érthető volt a mondanivalóm. :)

[ Szerkesztve ]

undefined

(#64) DemonDani válasza ludsimon (#60) üzenetére


DemonDani
addikt

gondolom nem is volt nála lámpa, dehát ha én elmegyek hogy körbe kerázzam a várost, mjuk 12:00kor és tom h 1 óra mulva már otthon leszek, mert meg sem állok, akkor miért vigyek villanyt? fölösleges súly...

Az első fék meg sem lep? nekem az volt a meglepőbb, minek egy kontrás 20éves csepelre első fék? van rajta 1 fék miért kell 2 fék? ez vmi kreszben benne lenne? :U

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#65) Frenky89 válasza DemonDani (#64) üzenetére


Frenky89
őstag

2 egymástól független fékrendszert javasol.

(#66) ludsimon válasza DemonDani (#64) üzenetére


ludsimon
veterán

116. § (1) A kerékpárt fel kell szerelni
b) két, egymástól függetlenül működtethető fékszerkezettel, melyek közül az egyik az első, a másik a hátsó kerékre hat

Egy kis olvasnivaló mielőtt késő lenne.
[link]

undefined

(#67) Nyugdíjas válasza ludsimon (#60) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Hátő.... szóval átmentem egy piroson egy picikét :B ;] Mellékutca volt amugy, egy teremtett lélekkel sem a környéken, szóval nem veszélyeztettem én semmit, ettől még szabálytalan, amit amugy el is ismertem. A gond az volt, hogy a civilből rámdudált a -mint utóbb kiderült- rendőr, én meg beszóltam neki, hogy miért fáj, hogy átmentem :D Na akkor jött utánam, és mivel nem tudtam még mindig, hogy rendőr, nem értettem miért akar leszoritani, és miközben ő megállásra akart engem késztetni, végig ordibáltam vele viszonylag minősíthatatlan hangnemben, hogy miért akar ezért megölni engem :D

Szóval igazából a dolog kulcsa az volt, hogy ciil ruhás rendőr, civil gépjárműben, aztán én meg jól besz.ptam :D

[ Szerkesztve ]

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#68) dqdb válasza DemonDani (#64) üzenetére


dqdb
nagyúr

Az első fék meg sem lep? nekem az volt a meglepőbb, minek egy kontrás 20éves csepelre első fék? van rajta 1 fék miért kell 2 fék? ez vmi kreszben benne lenne?
Nem KRESZ, hanem KÖHÉM rendelet:

116. § (1) A kerékpárt fel kell szerelni
b) két, egymástól függetlenül működtethető fékszerkezettel, melyek közül az egyik az első, a másik a hátsó kerékre hat,

[link]

Update: Most látom, hogy önmagamat lassan tudom linkelni :))

Nyugdíjas: ez a TIJ esete ;] Nem szoktam átmenni piroson (kivéve ha többen bringázunk, hogy ne maradjak le, mert a többiek átmentek előttem előttem a piroson, khmm), most már látom, hogy jól teszem.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#69) DemonDani válasza Nyugdíjas (#67) üzenetére


DemonDani
addikt

érdekes... civilben ugyan olyan ember szerintem, most akkor a szomszédnak sem szólhatok be? jönnek és 25ezer?
civilben büntethet ilyenért egyáltalán? a piros talán jogos, de nem vok benne biztos, sokat számít az eljárás, és az is meg van szabva gondolom...

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#70) ludsimon válasza Frenky89 (#65) üzenetére


ludsimon
veterán

Nem javasol.
Hanem fel kell szerelni. :)

undefined

(#71) amargo válasza Nyugdíjas (#49) üzenetére


amargo
addikt

Gyalogosként éltem meg, hogy egy taxis behajtott a gyalogosok közé - már rég piros lámpája volt csak elaludt vagy mi -, barátnőmmel elugrottunk, de egy srácnak még arra is volt ideje, hogy visszakézből lecsapja a visszapillantóját. Nem tisztem az erőszak, de nem tudtam elítélni. A taxis egy pillanatra megállt, de akkor a gyalogosok közül - én is - elindultunk felé. Így inkább benyelte azt a nem kevés kárt.. ha jól sejtem 100e közeli volt ez az akciója.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#72) Tamoo


Tamoo
MODERÁTOR

Engem is megbüntethetnek végülis akármikor. Nem vagyok hajlandó se küllőprizmát se csengőt feltenni. De végülis bárkit megbüntethet ha akar... Mindennek úgy se lehet megfelelni.

(#73) Frenky89 válasza ludsimon (#70) üzenetére


Frenky89
őstag

Vagyis erősen javasolt. :)

(#74) dqdb válasza ludsimon (#66) üzenetére


dqdb
nagyúr

Ha lesz egy kicsit több időm, akkor összeszedem ennek a KÖHÉM rendeletnek és a KRESZ-nek a bringásokra vonatkozó részét, és szépen megformázva összeállítok egy első hozzászólást, mert lassan fejből tudom a rendeletek számát :D

Nem erőteljesen javasolt, hanem egy hivatalos, immáron 21 éve érvényben lévő 6/1990. (IV. 12.) KöHÉM rendelet írja elő, azaz kötelező :W Íme az első bekezdés:

A közúti közlekedésről szóló 1988. évi I. törvényben, valamint a közlekedési, hírközlési és építésügyi miniszter feladatáról és hatásköréről szóló 37/1989. (IV. 30.) MT rendeletben kapott felhatalmazás alapján - az ipari miniszterrel, a kereskedelmi miniszterrel és a hatáskörét érintő kérdésekben a környezetvédelmi és vízgazdálkodási miniszterrel egyetértésben - a következőket rendelem:

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#75) DemonDani válasza Tamoo (#72) üzenetére


DemonDani
addikt

(#74) dqdb
köszi a linkelést!
az hasznos lenne! :K

Ennek pont ez a lényege ahogy végigolvastam!
De elhatároztam h tesztelem, ma bejárom a várost, és megszámolom a szabályos bringákat!
Ez vicc!

Nem elfogadható a több funkciós lámpa vagy hogy kéne értelmezni azt az 1ki/1be kapcsolhatót??

[ Szerkesztve ]

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#76) ludsimon válasza dqdb (#74) üzenetére


ludsimon
veterán

Az szerintem elég jó ötlet lenne!

De akkor az első hsz-be azt is bele kellene írni az egyes alapvető fogalmakat mint pl. XC, DH, Országúti, stb.

Meg arra gondoltam, hogy egy olyat is kellene, hogy mit érdemes magaddal vinni egy hosszabb úton.
Illetve melyik kerékpárbolt / szaküzlet javasolt és melyikkel voltak fenntartások illetve problémák.

undefined

(#77) dqdb válasza ludsimon (#76) üzenetére


dqdb
nagyúr

De akkor az első hsz-be azt is bele kellene írni az egyes alapvető fogalmakat mint pl. XC, DH, Országúti, stb.

Meg arra gondoltam, hogy egy olyat is kellene, hogy mit érdemes magaddal vinni egy hosszabb úton.
Illetve melyik kerékpárbolt / szaküzlet javasolt és melyikkel voltak fenntartások illetve problémák.

Akkor hajrá, örömmel fogadjuk ;] Én a KRESZ + KÖHÉM részt összedobom a hétvégén, többet nem tudok vállalni.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#78) ludsimon válasza dqdb (#77) üzenetére


ludsimon
veterán

Ja, azt gondoltam már nagyon ráérsz. ;]
Na majd összehozunk valamit.

undefined

(#79) Tamoo


Tamoo
MODERÁTOR

Pár összeválogatott hasznos linkkel hozzá tudok járulni én is.

[ Szerkesztve ]

(#80) DemonDani válasza ludsimon (#76) üzenetére


DemonDani
addikt

Országúti = outi...
elsőre én is elgondolkodtam mikor láttam h outi, wtf miez... :DDD

Fixi 1sebi...

nem férne el annyi karakter egy hszben hogy mindenre legyen magyarázat

[ Szerkesztve ]

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#81) Muton


Muton
addikt

81 hsz-ből eddig 22 full OFF, de a maradékban is van rendesen :))
Egy jó első hsz mellé jól jött volna, ha legalább az első 100 hsz-t ésszel küldjük, mert ez így lehet, h elrettenti a nem törzsfórumozókat :DD

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#82) Nyugdíjas válasza DemonDani (#69) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Igen ezt kifogásoltam énis, hogy ha nem látszik rajta, hogy rendőr, akkor nem tudom megadni a szerinte nekik alanyi jogon kijáró tiszteletet (ebbe ne menjünk bele hogy az alanyi jogon járó bármiről mi a véleményem), de kezdett kicsit elfajulni a dolog (megemlitette, hogy ha szeretném bevisz), igy hagytam... A bírságot a piros figyelmen kivül hagyásáért kaptam, a szemtelenkedést csak a helyszinen forszírozta, ilyenért nem büntethet szerencsére.

[ Szerkesztve ]

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#83) DemonDani válasza Muton (#81) üzenetére


DemonDani
addikt

kicsit több mint 65000 (:DDD ) előző hozzászólás van, lehet böngészni, ennyi után, jó hogy nincs már miről írni csak beszélgetünk a téma körül :B

de hogy kicsit megtörjem:
Mit gondoltok?
első fék:
-gyenge fékerő
-iszonyatosan hangos nyekergés éles idegesítő hangon
-leginkább 10km/h alatt jön meg a hang, addig fogni próbál

mi a gond?
valami kenőanyag kerülhetett a betétre? :F

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#84) tr00p3r


tr00p3r
őstag

Sziasztok,

Elsősorban teljesítmény orientált bringások figyelmébe ajánlanám a következőket!

Volna egy Polar CS500 pulzusmérős kilométerórám eladó. Garancia természetesen van rá, de a doboza már nincs meg. Aki nem ismerné a márkát vagy a típust, itt tájékozódhat bővebben. Az óra teljesen új 0 kilométeres, W.I.N.D.-es (2,4 GHz) rendszerű.

A bolti ára 69.900.-

Nálam most 55.000.- Ft-ért elvihető. Ez az egy darab van és nem is lesz a közeljövőben.

Akit érdekel írjon privátot. Felrakom a BikeMag-ra is, de ha innen jelentkezik vki az előnyt élvez. ;)

Ezenkívül van egy fehér Syncros 110 stucnim és egy fekete egyenes alu kormányom eladó. Ezek is újak, nem voltak beépítve. Az árban megegyezünk. ;)

A közeljövőben egy Csóványos túrára vki? ;] Április 16.-án Balantonkör, én megyek. Még vki?

Jó tekerést és edzést!
tr00p3r

[ Szerkesztve ]

(#85) ludsimon válasza tr00p3r (#84) üzenetére


ludsimon
veterán

Jó ár érte! UP!
Csóványos túra jó lenne, de megfogadtam amíg nem lesz használható terep bringám maradok outin. :))

Tavaly nagyon (teljesen?) el voltán tűnve. :)
Örülök, hogy látlak!
Remélem az egészség is meg van, de ha bálatönkőrről írsz akkor valószínűleg azzal nincsen probléma. :)

Most milyen órád van?

Neked is jó tekerést!

[ Szerkesztve ]

undefined

(#86) don pardon


don pardon
aktív tag

Sziasztok!

Remélem bepofátlankodhatok egy kérdéssel.
Az lenne a gondom, hogy kicseréltem a hátsó kerekem (fogaskeréksorral együtt) és azóta ugrik a lánc. Ami fura nekem, hogy csak minden második fogaskeréken történik ez. Tudtok valami ésszerű magyarázatot adni erre? (A fogaskerekek nekem jónak tűnnek, de mondjuk nem vagyok túl tapasztalt ilyen téren) Meg hogy mit kéne cserélnem? láncot, fogaskeréksort vagy mind2őt.

Köszi szépen :R

Ha 5 perc múlva nem jövök vissza, várjanak tovább! - by Ace Ventura

(#87) tr00p3r válasza ludsimon (#85) üzenetére


tr00p3r
őstag

Szia!

Bizony jó ár! Nekem marad a jólbevált CS600 és a RS800 CX Bike. A szóbanforgó CS500 ajándék volt.

Meg vagyok. Lehetnék jobban, nem is nagyon tekertem tavaly. 2x ha ültem bringán.... Inkább túráztam gyalog kutyával. Verseny sem volt. A Balatonkör is csak a kisebb lesz. Erőnléten és a motiváción van mit dolgozni. 35 lettem nemrég és bizony az egészségem sem a régi......

(#88) tr00p3r válasza don pardon (#86) üzenetére


tr00p3r
őstag

Az ilyen cseréknél lánc csere is dukál. Lánc és sor mindig együtt! Kopott a lánc, ezért ugrál az új soron.... Extrém esetben a lánckereket (fogaskerék a hajtóművön) is cserélni kell.

[ Szerkesztve ]

(#89) don pardon válasza tr00p3r (#88) üzenetére


don pardon
aktív tag

Sajnos ettől féltem :)
Köszi!

Ha 5 perc múlva nem jövök vissza, várjanak tovább! - by Ace Ventura

(#90) Xantomas válasza Meme (#47) üzenetére


Xantomas
őstag

Ok, kerékpáros kérdés:
Miben más a Shimano 7 sebességes, ill 8/9 sebességes kazetta teste, ill maga a lánckeréksor?
Azt tervezem, hogy egy 9 sebességes lánckeréksort dobok fel 7 sebességes agyra, úgy, hogy az utolsó lánckereket leveszem, és kihézagolom. Eleve halott ötlet, vagy megoldható? Vagy hagyjam a gányolást, és menjen rá 7 sebességes sor?

Adva van egy ingyen szerzett, régi 7 sebességes XT agy, egy 9 sebességes deore hajtómű alu tányérokkal, azt akarom összepárosítani a crossomra.

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

(#91) Hasaggymeg válasza don pardon (#89) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

Bizony ki kell deríteni nyúlott-e a lánc,12 külső/belső láncszem hossza csapszegtől-csapszegig 30,48cm.1,6mm nyúláson felül cserélni kell a láncot.

(#90) Xantomas...igaz nem pont olyan de nálam a 8 soros kazetttára 7 tányér van téve kihézagolva és tökéletesen müxik.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#92) Xantomas válasza Xantomas (#90) üzenetére


Xantomas
őstag

XT... STX agy, HG-s dobbal.

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

(#93) Xantomas válasza Hasaggymeg (#91) üzenetére


Xantomas
őstag

Ok, de a 8/9 sebességes kazetta adott hosszúságú, és fél hivatalosan hézagolóval rátehető a 7 sebességes sor, míg a 7 sebességes agy, az elvileg 4,5mm-rel keskenyebb.

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

(#94) Jofi81 válasza tr00p3r (#84) üzenetére


Jofi81
őstag

Balatonkörre én is megyek, ez lesz az első. Bár idén még csak háromszor ültem biciklin, remélem azért bírni fogom.

(#95) DemonDani


DemonDani
addikt

szél szél szél...
25km/h, komolyan mondom szélerőmű kéne a kertbe :((( 16km után ráuntam

amúgy a 8sebes kazetta helyére minden gond nélkül bemegy a 9es mert ott közelebb vannak a fokozatok, és ezért kell hozzá vékonyabb lánc is ugye?

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#96) rétisün válasza ludsimon (#60) üzenetére


rétisün
veterán

"Én már tekerhetek mert nem kell a héten mennünk dolgozni." :P

DemonDani: simán jó.....én váltottam 8-as rendszerről 10-esre, ugyanazzal a hátsó kerékkel, és semmi gondom nem volt vele.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#97) Tamoo válasza ludsimon (#60) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

"Én már tekerhetek mert nem kell a héten mennünk dolgozni."
Nekem meg még szombaton is menni kell

(#98) Muton válasza DemonDani (#95) üzenetére


Muton
addikt

Itt Bp-en most viszonylag tűrhető volt a szél szerencsére. Nekem most egy roma asszonysággal való ütközés árnyékolta csak be a bringázást. De az nagyon beárnyékolta :DDD
fszank kell mindenkinek a bicikliúton mennie, amikor 4 m-es járda van mellette :((

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#99) DemonDani válasza Muton (#98) üzenetére


DemonDani
addikt

némelyik "roma asszonyság" 4m széles...

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#100) latyak17


latyak17
tag

Nyugat Mo-n megérett az idő a bringázásra még szerncs hogy úgy tettem el a bringámat, hogy kicsit eltört a felni :((( :D

METABOND olaj, olajadalék, üzemanyagadalék forgalmazása !

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum V. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.