Hirdetés

2024. június 6., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum V. (téma lezárva)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:49:52

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1501) brownus válasza brownus (#1343) üzenetére


brownus
veterán

tudnátok tippet adni, merre keresgéljek piros nyereg ügyében? amiket néztem eddig, nem adott ki találatot... piros-fekete kombóban már találtam, végül is jó lesz az is
rá kell, ezért válaszoltam magamnak, de beillesztem inkább. ő az

köszi!

off: mi a franc kerül egy nyeregben 100.000hufba??? :Y biztos vmi versenyzős cucc...

[ Szerkesztve ]

(#1502) Xantomas válasza brownus (#1501) üzenetére


Xantomas
őstag

A Csepel új nyergei. Csepel mintabolt, vagy bármelyik kerékpáros bolt hoz neked a nagykerükből.
4200 a sima, 4800 a szegecselt kisker ára, ha jól tudom.

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

(#1503) brownus válasza Xantomas (#1502) üzenetére


brownus
veterán

köszönöm! hazafelé benézek, ha már útba esik:)

(#1504) Xantomas


Xantomas
őstag

Őőőőőő... :)
Ettől függetlenül jó a videó. Csak akkor már nem tudom, hogy kapott a fixis srác 50Eft-os büntetést, ha 30 a max.

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

(#1505) brownus válasza Xantomas (#1504) üzenetére


brownus
veterán

nem volt türelmem végig nézni... :) felfokozott izgalmi állapotba kerültem:D

én azóta tettem egy prizmát is az első kerékre, fékek, lámpák rendben...

[ Szerkesztve ]

(#1506) venember83 válasza Xantomas (#1498) üzenetére


venember83
nagyúr

Ne csodálkozz, csak a felnik darabja harmincezer forint... :U

(#1507) KaraDani válasza venember83 (#1500) üzenetére


KaraDani
addikt

Ja így könnyű :P Kösz a segítséget, akkor jó lesz egy ilyen majd, ha csak valaki szakértő nem szavazza le közben. :)

(#1508) venember83 válasza KaraDani (#1507) üzenetére


venember83
nagyúr

Memét kéne megkérdezni, hogy nekik mi van. Ami megállja a helyét egy szervizben, az valószínűleg egyéni felhasználás során se mondja fel hamar a szolgálatot.

(#1509) ludsimon válasza Xantomas (#1504) üzenetére


ludsimon
veterán

Itt azt mondja csengő is kell. :D

undefined

(#1510) brownus válasza ludsimon (#1509) üzenetére


brownus
veterán

jaja, a duda nem szabályos!:) meg a fütty sem:d

Schwinn-Csepel Márkabolt
Cím: 1087 Budapest, VIII. ker. Vásár utca 4. (Rákóczi téri csarnok mellett)

hétfőn zárva!, kedd-péntek 10-19. nyitva

[ Szerkesztve ]

(#1511) -=Vacsek=-


-=Vacsek=-
senior tag

Böktem pár képet a kicsikéről :D

Bike

Egész jó állapotba van a teló rosszabbra emlékeztem jól látni hogy 6-6.5cm-t kimozogja. Bár kissé darabos a mozgása :DDD De majd az új telóval és felnivel adni fogja :K

(#1512) Ijk


Ijk
nagyúr

Mit lehet tenni ha télen teljesen berozsdásodott a lánc? Olyan szinten hogy nem lehet megtekerni?

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#1513) amargo válasza venember83 (#1496) üzenetére


amargo
addikt

Ez aszfaltos tisztán, legalább is én csak azt látok benne.
Én csak találtam, hogy egy srác ezt nyomta le és megtetszett! Csak nincs normális aszfaltos bringám.. így inkább terepen 3x.

gery03, Xantomas. Hétvégén van kedvetek jönni? :)

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#1514) KaraDani válasza amargo (#1495) üzenetére


KaraDani
addikt

Résztávra valamikor ok. Ez nekem egybe a fizikai képtelenség kategória :B Amúgy meg majd megevett a sárga irigység amikor avus belinkelte a klubbos fórumba ezt a bicajt, a kedvenc az idei hai outi palettáról :)

(#1515) -=Vacsek=- válasza Ijk (#1512) üzenetére


-=Vacsek=-
senior tag

Kidobni!

(#1516) fpeter07 válasza sanzi89 (#1453) üzenetére


fpeter07
veterán

[link]
Egy szó mint száz kényelmes. :K Tapasztalatot nem tudok írni, mivel a régi nyergem óta nem fájt a farom.

(#1517) amargo válasza KaraDani (#1514) üzenetére


amargo
addikt

Amennyire elnéztem mind ezt platform pedállal tette. Ha majd mentél egy ilyen bringával, igaz nem ekkora szélben, mond és írd, hogy képtelenség.

A résztáv a 3x ;) De meglátjuk kinek mennyire menne majd. Eddig senkit nem erőltettem.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#1518) HartgeH3-2.8


HartgeH3-2.8
addikt

Sziasztok bringások!

Itt a rendőr úr azt mondja nem lehet villogni hanem folyamatos fényforrást kell biztosítani, akkor most az se jó ha van lámpám de villogok elöl hátul? Agyrém.

Ja és..

budapesti Critical Mass szervezői gyűlés - hétfő 18:00
Helyszín: Nemzeti Múzeum lépcsője
Időpont: ‎2011. április 11. 18:00

Az OFF topikban OFF, az ON by LaciCRM - Online túraautó E-Sport bajnokságok közvetítése élőben, kommentátorral! Real Cars Real Racing Hungary Youtube/Facebook!

(#1519) dqdb válasza amargo (#1517) üzenetére


dqdb
nagyúr

Terepes résztávra én is jelentkezem. Már közel 300 km-t mentem a Konával, de még csak aszfaltot látott :(((

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#1520) Xantomas válasza amargo (#1513) üzenetére


Xantomas
őstag

Gyere a cube-bal. En is az uj Devillel megyek, felvavatom, had nyuljanak be a bowdenek, meg a kullok ;)

Mostmar tuti nem tartom meg magamnak, mert rovid a vaz, ugy erzem kinottem, igy a 110mmes kormanyszarral is :)
Geoban ugy egy 175-180cm-es embernek lenne jo.

Este lovok kepeket, meg orulnek neki, ha bearaznatok.
Elvittem fujatni a kerekeket, egy kozeli boltba, es ott egy kicsit magasabb arat mondtak ra, mint amire en gondoltam, miutan kiprobaltak, megneztek az alkatreszek allapotat.
Mezei usert ugyis elriasztana, hogy nem 27 sebesseges, hanem "csak" 21.

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

(#1521) gery03 válasza amargo (#1513) üzenetére


gery03
senior tag

Van, de csak ha nem lesz nagy eső, kis csepergés belefér. :D
Nem tudom még melyik nap lesz jó nekem, de szerintem inkább a vasárnap.

(#1522) amargo válasza Xantomas (#1520) üzenetére


amargo
addikt

Rosszalkodik az agyváltó és Linda nem engedi, hogy elvigyem szervizbe, mert most Ő használja.. a szerviz meg 2 hét lenne..

Max keresek valami vékony külsőt. Bár nem tudom mekkorát lehet fel rakni rá.. DT X445 disc-es felnire.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#1523) peugeotmate válasza Xantomas (#1504) üzenetére


peugeotmate
őstag

Ezt ma néztem én is. Hát, mit ne mondjak, nem volt a helyzet magaslatán a biztos úr! :D

meg

(#1524) fpeter07


fpeter07
veterán

Vélemény erről a szerkezetről? [link] Attól tartok az én láncomat csupán a kosz tartja össze. ;]

(#1525) KaraDani válasza amargo (#1517) üzenetére


KaraDani
addikt

"Elevation Gain: 3,404 m" Nekem ez általában véve is rengeteg lenne, most meg még magamhoz képest se vagyok formában. :N

(#1526) HartgeH3-2.8


HartgeH3-2.8
addikt

Srácok segítsetek légyszi mert nem tudom.

Az XC az a Cross Country-t jelenti? Tehát hogy adott szakaszon jössz lefelé a hegyen?

Köszi :R

Az OFF topikban OFF, az ON by LaciCRM - Online túraautó E-Sport bajnokságok közvetítése élőben, kommentátorral! Real Cars Real Racing Hungary Youtube/Facebook!

(#1527) amargo válasza KaraDani (#1525) üzenetére


amargo
addikt

Azért írtam a felét kezdésnek ;)
Én eddig 1-2x mentem 2000-3000 környékén.. de gyúrni kell rá :)

HartgeH3-2.8: Down Hill.

[ Szerkesztve ]

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#1528) Jofi81


Jofi81
őstag

Szombaton Balatonkör. Mivel ez lesz az első ilyen hosszú túrám, szeretnék tanácsot kérni, hogy mit vigyek magammal. Amire én gondoltam: szendvics, banán, müzliszelet, esetleg szőlőcukor.

(#1529) rétisün válasza fpeter07 (#1524) üzenetére


rétisün
veterán

"csupán a kosz tartja össze."

akkor nehogy lemosd, mert szétesik :DDD

Jofi81: így, ebben a sorrendben jó lesz :K esetleg még valami izotóniás italt (isostar, és társai) a jobb ásványianyag utánpótláshoz.
esetleg valahol megállni egy pizzára, a tésztafélék jók ilyenkor (ha jól emlékszem :B ) a szénhidrát miatt

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#1530) Hasaggymeg válasza Ijk (#1512) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

Menthetetlen,nem szabad idáig engedni. :(

(#1524) fpeter07...nem elég,hogy Lidl?!Weldtite TF2 befúj,pár perc múlva nem csak felhígítja a ráragadt vastagabb olaj-por dzsuvát,hanem beszivárog mindenhova és ken.Aztán alapos törlés.Hátránya,hogy gyakran kell alkalmazni.(~100km-ként)

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#1531) Dirtyz válasza amargo (#1495) üzenetére


Dirtyz
őstag

Mehetünk, de nem inkább a Pilisben terepen kellene ezt megtennünk?

Védd a fákat, egyél hódot!

(#1532) amargo válasza Dirtyz (#1531) üzenetére


amargo
addikt

Persze mehetünk oda is, jobb is lenne :)
De eddig úgy néz ki nekem a szombat lenne a jó.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#1533) Dirtyz válasza amargo (#1532) üzenetére


Dirtyz
őstag

Sajna dolgozom szombaton, max. kitalálunk egy későbbi időpontot...
Vasárnap mentem egy 75-80-ast, benne másfél Dobogókővel ~1450 szint.

Védd a fákat, egyél hódot!

(#1534) amargo válasza Dirtyz (#1533) üzenetére


amargo
addikt

Akkor egy későbbiben megyünk majd :)

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#1535) Jofi81 válasza rétisün (#1529) üzenetére


Jofi81
őstag

Köszi. Igen, gondoltam valami olyan italra is, persze főleg víz kell szerintem. Pizzát vagy valami péksüteményt adnak a pihenőhelyeken elvileg, de ha nagy lesz a sor, inkább leülök és eszem a sajátom. :)

(#1536) dqdb


dqdb
nagyúr

Valaki tudna linkelni írást a helyes pedálfordulatszám rejtelmeiről? Olyanra gondolok, milyen tartományt érdemes használni a terep/tempó függvényében.

Ez az összesítés a Budapest-Vác-Budapest útvonalon készült, odafelé kényelmes tempóban tekertünk, visszafelé a végét Dunakeszitől kicsit megnyomtuk, és az utolsó 25 km-en némi szembeszél is bejött a képbe. Ez a 60-80 közötti, 67-es átlagú fordulatszám jó, vagy próbáljam rászoktatni magam magasabb fokozatra?

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#1537) Kloden válasza Jofi81 (#1528) üzenetére


Kloden
senior tag

Huu én is mentem 2 éve egy balcsikört, kemény volt, kicsit ráhúztam, így 260km lett a 220 helyett. Amit én vittem: 1,5l inivaló (nem víz hanem vmi cukros akármi) de ez elfogyott az első 50-en, így onnantól kezdve kúttól-kútig... :D
Energiaszeletet én vittem, az nagyon jól jött, a szőlőcukrot én nem erőltetném, mert bár nagyon hamar felszívódik,hamar felmegy a vércukrod, de ugyan olyan gyorsan le is esik, ami nagyon nem ajánlatos. Neked a hosszú túrához lassan felszívódó szénhidrát kell. Vagy többször kell enni kevesebbet.
Én kaját nem nagyon vittem, néha ettem 1-1 hambit, vagy vmi csokit... De igazából a kaját nem nagyon kívántam , inni viszont végtelen mennyiségben. Hozzáteszem, 40 fokban kerekeztem. Lehet idén megint megyek egy ilyen kört :) Neked meg sok sikert és hátszelet :)

Egy kérdésem nekem is lenne: egy kényelmes trekking bicóra gondolkodom rugós nyeregcsőn. Mivel még sosem ültem olyan bicón amin lett volna, hátha van itt valaki akinek van ezirányú tapasztalata. Érdemes ilyet használni? Vagy csak parasztvakítás?

"Ön fél a haláltól?" "Az élettől félek."

(#1538) venember83 válasza dqdb (#1536) üzenetére


venember83
nagyúr

Tartsd általában a kilencven körüli fordulatszámot. Persze lehet, hogy adott terepviszonyok között inkább pörgetni kell vagy inkább nyomatékból hajtani, de általában a kilencven körüli fordulatszám a legjobb kb. mindennek: térd, szív, tüdő stb.

(#1539) Jofi81 válasza Kloden (#1537) üzenetére


Jofi81
őstag

Köszönöm, a szőlőcukrot akkor hanyagolom. Én egy liternyi vizet tervezek vinni, két pihenő között talán elég lesz. Most biztosan nem lesz 40 fok, örülök, ha nem fog esni az eső... Köszi a bíztatást, remélem, menni fog! :)

(#1540) Ijk válasza Hasaggymeg (#1530) üzenetére


Ijk
nagyúr

WD-40 kúra?

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#1541) venember83 válasza Ijk (#1540) üzenetére


venember83
nagyúr

A rozsdát le fogja oldani, egy próbát megér, de kenni nem fog, mivel nem kenőanyag, inkább oldószer.

(#1542) KrAt


KrAt
veterán

Volt ma egy 50-es köröm (otthon - meló - Szigethalom (leendő házam) - haza Kispest)

Jól esett, de a végére kész lettem :) Viszont találtam egy 4-es pack csokit, megérte :DD

Kapott a bringa új kormányt (feketét, enyhén hajlítottat), szarvakat, kitámasztót, láncvédő anyagot..

Meg lőttem egy képet a bringáról, háttérben a leendő Atesz-Lak :B

(#1543) venember83 válasza KrAt (#1542) üzenetére


venember83
nagyúr

Szép, de nem lesz kicsi az a kis barakk ott bal oldalt? Hogy fog ott elférni a konyha, hálószoba, nappali, fürdőszoba stb. meg persze KrenAtesz a famíliájával együtt? :F

(#1544) Xantomas


Xantomas
őstag

Mivel kicsit későn kapcsoltam, hogy hazafele fotózni is kéne, így már csak a sötétben jutott eszembe.

Csak linkek, mert elég rossz minőségűek a képek.
[link]
[link]
[link]
[link]

Váz: Balance cross, 20"-os, 55cm-es a virtuális felső cső hossza. Valsz szokásos taiwani katalogus váz. 2020g csavarokkal együtt, szóval van benne anyag, nem fog idő előtt eltörni. Hydroforming, változó keresztmetszet, meg egyéb marketing dolgok.
villa: Merida MERIDA CROSSWAY TFS 100 villája
kormánycsapágy: BTS XC Elite, alu csészék, ipari csapágyak
hajtómű: Deore FC-M510, XT alu tányérokkal
Hátsó váltó : Alivio, MC10
Első váltó: Alivio M412, alsó bilincses
Lánckerék sor: 7 sebességes HG30
Lánc: CN-HG40
Fék/Váltókarok: ST-EF28 3*7 sebességes rendszer
Fékek: Avid SD3 Hátsó féken egy fékmerevítő, mert nekem érzetre nyúlós volt a fék
Agyak: Shimano Alivio MC10, 7 sebességes kazettával (úgy tengelyek, kónuszok, szerelékek, áthézagolva 50mm-es láncvonalhoz)
Felnik: Rigida Zac Pro 622, 36h
Küllők: DT champion
Nyeregcső: Zoom 27.2 400mm-es
Nyereg: Selle Royal
Kormányszár: KTM állítható, 110mm-es (nincs típus jelölés)
Kormány 600mm-es hajlított, alu
Shimano, és Jagwire bowdenek, bowdenházak
Ritchey markolat
Gumik majd holnap (Continental Contact, és Travel plus 622-28)
plusz a prizmák.
Súly: 11.5Kg BTS HC comp pedálokkal

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

(#1545) Kloden válasza Xantomas (#1544) üzenetére


Kloden
senior tag

Ejj ez baromi jól néz ki! :C Várom a nappali fénynél készült képeket!!

"Ön fél a haláltól?" "Az élettől félek."

(#1546) KrAt válasza venember83 (#1543) üzenetére


KrAt
veterán

Ott a Kadét fog pihenni :)

(#1547) Xantomas válasza Kloden (#1537) üzenetére


Xantomas
őstag

Rugós nyeregcső: nem rossz dolog, de terepen, csillapítás nélkül, csak ellövi az ember fenekét, meg pattog raja. A kisebb úthibáknál, pl a hazai sz@r bicikliutaknál nem olyan rossz.
Én sokáig használtam,

Két féle van:
- A hagyományos, teleszkóp mechanikás. Hatalmas hátránya, hogy pár hónap, esetleg hét után, kikotyogósodik, és pár fokos oldalirányú mozgás lesz a vége.
- paralelogramma mechanikás: nem kotyog, viszont csak akkor használható, ha a váz, teteje, és a nyereg alja között, legalávv 10-15 cm hely van, mert a mechanika elég sok helyet foglal.

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

(#1548) dqdb válasza Xantomas (#1544) üzenetére


dqdb
nagyúr

Jól néz ki a váz, nagyon dobnak a piros bovdenek az összképen, Ritchey bácsi neve lehetne kicsit kevésbé hivalkodó. Ha jól sejtem, fekete fékkarod nem volt elfekvőben, különben az került volna fel. A kormányszár a designhoz passzol, csak az alacsony súlyhoz nem ;)

Azoknak, akik nem értik, hogy miért kell prizma a bringára, ajánlom a vakuval készült képeket megtekintését, úgy mint:
1. reflexcsík a külsőn (első, második kép)
2. küllőprizma (első kép)
3. első prizma (második kép, némileg az első is)
4. hátsó prizma (harmadik kép)

A kormányra szerelt Magicshine-t már nem is említem. Ma sötétedés után tekertem haza, nem kevés büntetést ki tudtam volna osztani ...

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#1549) Kloden válasza Xantomas (#1547) üzenetére


Kloden
senior tag

Köszönöm szépen a választ, hát terepen nem lenne használva, ezért is gondolkodom egy ilyenen. Ahogy nézem pl eBike-on csak teleszkópos van, áruk nem vészes, lehet akkor majd próbából befigyel egy ilyen.

"Ön fél a haláltól?" "Az élettől félek."

(#1550) Xantomas válasza dqdb (#1548) üzenetére


Xantomas
őstag

A magicshine-t ma egy pár másodpercre villogóra állítottam. Autós rámvillogott, mert biztos zavarta a fény (pedig a középső állásban volt). Ahogy villogóba áttettem, már nyomta is a dudát.

Nem volt fekete fékváltókar, de gondolkodtam rajta, hogy szétkapom, és elviszem homokfúvatni, és feketére eloxáltatni, de az már túl felesleges lett volna. Pedig volt ebből a szériából már fekete változat.

A kormányszár azért ez, mert ez volt itthon, meg jó dolog volt játszadozni, hogy belőjem a szöget :)
A kormány, és a nyeregcső se egy pehelysúlyú darab. A kormány, kormányszár együtt bőven 700g felett van. Szóval egy komolyabb párossal a bicaj súlya bőven 11kg-ra vihető le.

[ Szerkesztve ]

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum V. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.