Hirdetés

2024. május 27., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum V. (téma lezárva)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:49:52

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1701) Tamoo válasza Digital (#1700) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Ha emelni szeretnéd kénytelen vagy venni egy nagyobb szögűt illetve rövidebbet (amilyet linkeltem). Vagy mondod Xantomas-nak, hogy cserélje el veled az állítható ktm stucniját :DDD

Egyébként megfelelően van beállítva a nyereg? Mert ha igen akkor nagy a váz neked.

[ Szerkesztve ]

(#1702) Hasaggymeg válasza ludsimon (#1692) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

Pepecselni szerintem a csepegtetőssel kell,minden egyes szemhez csepegtetni,a spray-el szükség esetén gyorsan tekerve befújva majd letörölve a láncot kb.5 perc.A TF2 -ben még az tetszik,hogy leoldja a dzsuvát is,a Rolhoff-ot nem ismerem,de utálom ha megrakódik a lánc és le kell venni tisztítani.

(#1700) Digital...én is derékfájós vagyok,elvileg minél lentebb van a kormány annál kisebb a gerinceden/nagyobb a kezeden a teher.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#1703) Digital válasza Tamoo (#1701) üzenetére


Digital
addikt

Ha egészséges vagyok akkor jó a méret/beállítás, csak most "hikomat" üzemmódban szeretném használni a bicajt! :)

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#1704) venember83


venember83
nagyúr

Eladó Fox az apróban. :))

(#1705) dunc


dunc
nagyúr

(#1706) Jofi81 válasza dunc (#1705) üzenetére


Jofi81
őstag

Pont ezt akartam javasolni tegnap, de mivel 80k-t mondtál felső határnak, így nem tettem. :)

(#1707) Meme válasza dunc (#1705) üzenetére


Meme
aktív tag

milyen méret kell?

Szevasztok bogyókák!

(#1708) dunc válasza Meme (#1707) üzenetére


dunc
nagyúr

Hello 18" as rendeletem .(van pécsi átvevőhelye)

(#1709) Meme válasza dunc (#1708) üzenetére


Meme
aktív tag

ha már megrendelted, akkor lényegtelen...
mér nem kérdezel? vettél volna tőlem már vagy 3 bicajjal ezelőtt egy jót...namindegy...

Szevasztok bogyókák!

(#1710) dunc válasza Meme (#1709) üzenetére


dunc
nagyúr

Eddig is jó bicajokat vettem,csak kicsi a lakás,és egész télen nem kerülgetem . Idén is s szezon végén leves,nekem szempont az új,és ,hogy Pécsen tudjam átvenni.
Mindenesetre köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#1711) Meme válasza dunc (#1710) üzenetére


Meme
aktív tag

elnézést kérek, tényleg mondtad régebben is, hogy télire lapátra kerülnek a vasak.
:R

Szevasztok bogyókák!

(#1712) ludsimon válasza dunc (#1710) üzenetére


ludsimon
veterán

"Idén is s szezon végén leves" :Y :Y

undefined

(#1713) Nyugdíjas válasza ludsimon (#1712) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

így mulat egy igazi magyar úr, eszondom én

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#1714) Xantomas válasza ludsimon (#1712) üzenetére


Xantomas
őstag

Egyik ismerősöm is így csinálja. Valamilyen szinten megértem.
Kőbánya, kis lakás, nincs erkély, a pincéket meg minden évben végigfosztják a mexikóiak.
Szezon elején megveszi az alsó kategóriás biciklit, leharcolja, ősz végén eladja darabokban a használható részeket, (váz, villa, kormány, váltókarok, stb) majd köv tavasszal újrakezdi.

Ettől függetlenül, már több helyen megoldható, hogy pár ezer Ft-ért télire beadod a bicajt, tavasszal előveszik, féket, váltót, láncot, átnézik, beállítják, és használhatod.
De ez csak drágább kerékpárnál éri meg.

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

(#1715) golyani


golyani
addikt

Green Oil

az idő múlásával a lánc hasonlóan ragadóssá vált, mint a gyári zsíros korában volt. de a port nem gyűjti jobban, mint más olaj. nekem bejött. :)

(#1716) szatocs


szatocs
őstag

Ha tekerés közben derékzsibbadást tapasztalok, mivel lehet a gond? Létezik, hogy túl magasra van a nyereg húzva? Bár pont most van úgy szerintem, ahogy lennie kellene... ha a sarkammal rátaposok a pedálra, éppen nincs csak kinyújtva a lábam.

1 héten belül húztam fentebb 1,5 centit kb, a combomon és a vádlimon érzem, hogy egészen más részeken dolgozik a lábam.

[ Szerkesztve ]

=== Szatocs ===

(#1717) dunc válasza Xantomas (#1714) üzenetére


dunc
nagyúr

Hát igen sajnos ez van,viszont nagyon szeretek bringázni,ezért vállalom.
Viszont úgy néz ki idén lehet megváltozik a helyzet,mert átépítjük az előszobánkat,és már előre jeleztem állítható bringatároló lesz . :D Az alagsor 100% felejtős,szerintem 1 hétig se lenne meg annak ellenére,hogy 3 biztonsági zár vezet a mi részünkhöz,és sajnos ez se garancia ,hasonló körülmények voltam ismerősnél is de nem maradt meg a kerékpár.

"Ha tekerés közben derékzsibbadást tapasztalok, mivel lehet a gond?"
Beállítási gond lesz,rossz üléspozícióba tekersz.

[ Szerkesztve ]

(#1718) rii válasza dunc (#1717) üzenetére


rii
nagyúr

nincs egy haver, akihez betolhatnád egy fél évre? (-: vidék, vagy bármi .....

vagy nem is cél 3-5-7 évig ugyanazt a drótszamarat kergetned?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#1719) dunc válasza rii (#1718) üzenetére


dunc
nagyúr

"vagy nem is cél 3-5-7 évig ugyanazt a drótszamarat kergetned?" Hát nem de évente azért nem szívesen cserélem,arra hajtok,hogy ez megmaradjon. Ha hely lehetővé teszi meg is fog.

(#1720) bnss válasza dunc (#1719) üzenetére


bnss
veterán

Ha ezen múlik, szívesen segítek, van hely a Cápám mellett télen, és úgy tudom, nem laksz messze tőlem Pécsett.

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#1721) ludsimon válasza dunc (#1719) üzenetére


ludsimon
veterán

Tessék!
A lehetőség adott.
Végy valami jó deore xt szintű gépet, persze ha megteheted! :K

undefined

(#1722) dunc válasza ludsimon (#1721) üzenetére


dunc
nagyúr

Ilyen lesz,valahogy szimpatikus,persze nem egy nagy szám !

(#1720) Bon3ss Köszi rendes vagy,amúgy kertibe lakom.

[ Szerkesztve ]

(#1723) ludsimon


ludsimon
veterán

Haverral megyünk este tekerni!!!
Nem szeretne valaki csatlakozni???

Még csak most dobtam fel a töltőre a fényágyút az még nem kis idő mire feltölt. Jelentkezni bátran lehet!
Haver nagyon keményen tolja. Múltkor a Rómain toltuk 32 km/h-val.
Napi 11 km-t teker Ő is.

undefined

(#1724) rétisün válasza ludsimon (#1723) üzenetére


rétisün
veterán

én valahogy nem tudotam ma rávenni magam, hogy megint megküzdjek a széllel :(
mellé még elég rendesen le is hűlt az idő, elővettem megint a téli kabátom melóbamenéshez.
pedig ki akartam próbálni a sportypal-t, de elegem van a hidegből :(((

az időjárás mondjon le !!

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#1725) ludsimon


ludsimon
veterán

Mivel nekem ez a havi első ;] , így 25-26 km/h felé nem szeretném első körömet vinni.

Egy Bp-Szentendre-Skanzen-Szentendre-Bp kört megyünk így az este.

undefined

(#1726) ludsimon


ludsimon
veterán

Ja és a haverom rendőr (nem ilyen utcai), úgyhogy jöhetnek azok is akiknek nincs 'véletlenül' prizmájuk. ;]

undefined

(#1727) dqdb


dqdb
nagyúr

Meme: melyik az a gyártó, amelyik különcködik bizonyos telóknál a szelep terén? Emlékszem, hogy említetted egyszer Vácon, de nem ugrik be.

Apropó: így lehet hozzátok kijutni a 2-es út elkerülésével, már párszor felmerült a topikban.

ludsimon: aztán osztoztok? ;]

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#1728) fpeter07 válasza ludsimon (#1726) üzenetére


fpeter07
veterán

Mindenkinek kijárna egy ilyen haver. :P

(#1729) fungeld


fungeld
aktív tag

Sziasztok! Remélem jó helyre írok, teleszkópválasztáshoz kérnék tanácsokat. A mostani biciklim egy Merida Kalahari 510 SX. V-fékes és ehhez kéne másik teleszkóp olyan 20-35 ft-ért. Ilyen árban melyeket ajánljátok? Például a Dart2-t nézegettem.

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/118824533@N04/

(#1730) Hasaggymeg válasza golyani (#1715) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

Szinte virágot öntözni is jó,mi? :DDD

(#1726) ludsimon...neked Colombo a haverod?! :Y

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#1731) Tamoo válasza fungeld (#1729) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Dart2 Dart3 vagy Tora. Amilyet találsz jó áron V-fékesben. 30-35körül Inkább Tora-t nézzél, alatta meg Dart3.

(#1732) ludsimon


ludsimon
veterán

A technika megviccelt minket.
A lámpám nem tér észhez, túl rég óta nem töltöttem fel. :(
Marad az egész esti töltés és elhalasztás. :(((
Pedig ma úúgy lett volna kedvem.

dqdb:
:DDD

Hasaggymeg:
Nem teljesen. :))

[ Szerkesztve ]

undefined

(#1733) rétisün válasza ludsimon (#1732) üzenetére


rétisün
veterán

látod, ezért kell nappal bicajozni :P

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#1734) dqdb válasza rétisün (#1733) üzenetére


dqdb
nagyúr

Nem-nem, éjszaka és terepen. Nem tudod te, mi az igazán jó :K

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#1735) venember83 válasza dqdb (#1734) üzenetére


venember83
nagyúr

Pedig CX géppel lehetne akár terepezni is. Éjszaka. :)

(#1736) rétisün válasza dqdb (#1734) üzenetére


rétisün
veterán

lehet, hogy nem tudom, de a bicajozásnak ezt a részét akkor is meghagyom nektek... :))

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#1737) Hasaggymeg válasza ludsimon (#1732) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

Én is menni akartam veletek,de az én lámpám sem tölt valamiért...vagyis leereszkedett a kerekem és nincs egy pót belsőm sehol.Vagy nem is,hanem... :U ;]

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#1738) venember83


venember83
nagyúr

Ha valakinek fék kell, akkor nézze meg a CRC akciót, nagyon jó áron van tárcsa nélküli Elixir CR. :K

(#1739) Meme válasza dqdb (#1727) üzenetére


Meme
aktív tag

jelentem a marzo hülyéskedik ezzel...
mondjuk, így garantáltan nem eresztesz ki levegőt a pumpa levételekor...

kormány milyen?

Szevasztok bogyókák!

(#1740) ludsimon válasza Hasaggymeg (#1737) üzenetére


ludsimon
veterán

De gonosz vagy. ;]
Pedig tényleg volt kedvem menni. :U

undefined

(#1741) dqdb válasza Meme (#1739) üzenetére


dqdb
nagyúr

Köszi az infót, csak annyi rémlett, hogy M betűs gyártóról van szó.

A kormány jó, ezt 150 km után már ki merem jelenteni, csak végre terepet is kellene vele látni :B

Esetleg a privát üzenetemre van ötleted?

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#1742) ludsimon


ludsimon
veterán

[link]
Az utána következő szavak is érdekesen hangzanak magyarul. :DD

undefined

(#1743) zabcs80 válasza ludsimon (#1742) üzenetére


zabcs80
tag

Országútival mentek tekerni?

(#1744) Tamoo


Tamoo
MODERÁTOR

Elég szimpatikus nekem EZ a superior :U elvileg 350 az alapára.

(#1745) dunc válasza Tamoo (#1744) üzenetére


dunc
nagyúr

Nekem is szimpatikus .

(#1746) Tamoo válasza dunc (#1745) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

de EZ is. :W inkább nem nézegetek több bringát.

(#1747) Xantomas válasza Tamoo (#1746) üzenetére


Xantomas
őstag

Ilyen vázam van ;)
Inkább keríts egy vázat, telót, felniket, és dobd át rá a mostani rendszered.
Az első próba felhasználók, akiknek nem jött be a komótossága, vagy gyengék hozzá, azok mostanában válnak meg a vázaiktól, igaz el is kapkodják, mert kezd nagy lenni a hiszti, hogy divatból már mindenki ilyet akar.
Én csak örülök neki, mert így lehet jobb áron fogok kifogni magamnak egy új telót.

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

(#1748) #56474624 válasza rétisün (#1724) üzenetére


#56474624
törölt tag

Tegnapelőtt összesen 71-72 km-t tekertem (egy hét kihagyás után, de mostanában egyébként sem voltam rendszeresen, "logisztikai okok" miatt), abból legalább felét szembeszélben, meg esőben, vízben... Időközben be is sötétedett, a hátsó lámpámból kimerült az elem a világ végén, persze hiába vettem, nem ceruza elem megy bele. Végül átpakoltam az első lámpából a hátsóba a még jó elemeket. :)
Aztán tegnap dél körül mikor elindultam volna suliba, akkor derült ki, hogy a szar időjárás mellé bónuszként defektet is kaptam, valami jó lassút utólagos meglepetés gyanánt... Hogy mi lukasztotta ki, azt nem találtam meg persze. :U
De tegnap már jobb volt a helyzet, már csak szembeszél volt. Meg hideg.

[ Szerkesztve ]

(#1749) Tamoo válasza Xantomas (#1747) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Aha, akkor jól rémlett :)
váz+egy jó teló+felni+küllők(vagy kerékszett)+külsők,belsők+újrabowdenezés... az sem olcsó mulatság. Meg ha nem muszáj nem veszek használtat. Egy komplett bringával szerintem jobban járok. De igazából mindenképp kipróbálnék előtte valamilyen úton módon egyet, nem ugranék bele "ismeretlenül". De pár hónapig biztos nem veszek, még elég sokismeretlenes az egyenlet.

(#1750) Xantomas válasza Tamoo (#1749) üzenetére


Xantomas
őstag

Mondanám, hogy próbáld ki az enyém, de a kikopott, torkán is véres Dart3 miatt nem egy nagy élmény. Már többet kell rá figyelni, hogy ne kapjon nagy terhelést, és bekapcsolva a lockot már pogózik :)

Jó, nem szar, csak már kotyog -> kuka, (egy ideig sűrűbb olaj megoldja), ha már perselyt nem lehet benne cserélni, csak addig bírja ki, míg meg lesz az utód.
Ezen, a kettőn gondolkodtam, de most éppen állatorvos zsebébe folyik a pénz.
Nincs halálos baja a cicának, de elég súlyosan megbetegedett a májára, hogy tízesével vándoroljanak a Mátyások kezelésenként.

mod:
Megyek szét is kapom a villát, kipucolom, feltöltöm, csak még nem tudom hogy kapom le a seeger gyűrűt, mert a fogó kampóját leamortizáltam.

[ Szerkesztve ]

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum V. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.