Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-11-30 08:36:14

LOGOUT.hu

ide várjuk a Prohardver! lapcsaláddal kapcsolatos fejlesztési javaslatokat
a bugokat, hibákat ne itt, hanem a Bugok a PH! lapcsalád oldalain topikban jelezzétek!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22451) Bandi-T válasza Intruder2k5 (#22450) üzenetére


Bandi-T
csendes tag

Én pedig most pont azt jelzem, hogy szükségem lett volna rá.

(Illetve felvetődik az a kérdés is, hogy mi van a rejtett hibás árukkal? A friss vásárlás után a vevő boldogan adja a pozitív értékelést, majd a 30 nap lejárta után derül ki, hogy rejtett hibás a termék... addigra viszont az értékelés befagyott és örökre megváltoztathatatlan, és vezeti félre a következő ügyfeleket...)

[ Szerkesztve ]

(#22452) Viktor0610 válasza Bandi-T (#22451) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Arra ott a garancia.
Azért örökre nem várható el, hogy az eladó vállalja a felelősséget a megfelelő működésért.

Samsung Galaxy A54

(#22453) Bandi-T válasza Viktor0610 (#22452) üzenetére


Bandi-T
csendes tag

Hát jó, belátásotokra bízom.

(#22454) cof


cof
veterán

Már a 3. eladó szerintem az idén akire ráírok, hogy postáz-e. Jó lenne ha a csomagküldés checkboxot is manuálisan ki kellene választani és nem lenne megjelölve alapértelmezetten a "csak személyes átvétel". Pláne ha már a keresőben is van "csomagküldéssel is" checkbox opció.

Természetesen mindenki postázott is, ezzel meg tudnánk spórolni egy felesleges üzenetváltást.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#22455) Kalandor válasza cof (#22454) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

A jelenlegi a jobb megoldás, nem véletlen alakult így.

[ Szerkesztve ]

(#22456) s7evcsenko válasza Kalandor (#22455) üzenetére


s7evcsenko
addikt

Folyamat azzal érveltek, hogy az emberek túlnyomó része nem képes megfelelően kitölteni a hirdetést, ezért nem tesztek bele extra funkciókat.
Ha ez így van, akkor miért ez a megoldás a jobb, ha ezzel kb azonnal kizárja a felhasználók 80-90%-át?
Én pl sosem írok rá olyanra, akinél "csak személyes átvétel" van.
Ezzel szemben, ha a "csomagküldéssel is" lenne az alapértelmezett, majd valaki ráírna az eladóra postázással kapcsolatban és ő nem akarja postázni, akkor utána tudja módosítani ezt az opciót.
Arról nem beszélve, hogy feladáskor nekem is folyamat át kell kapcsolnom...
Akár meg is jegyezhetné az utolsó állapotot.

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#22457) Kalandor válasza s7evcsenko (#22456) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Folyamat azzal érveltek, hogy az emberek túlnyomó része nem képes megfelelően kitölteni a hirdetést, ezért nem tesztek bele extra funkciókat.
Igen, gyakran.

Ha ez így van, akkor miért ez a megoldás a jobb, ha ezzel kb azonnal kizárja a felhasználók 80-90%-át?
Mert aki árusít, az általában odaadja személyesen is, de nem feltétlen akar postázással foglalkozni. Ha viszont nem akar, akkor nem írhatjuk be default hogy postáz, miközben nem akar. Valaminek viszont alapnak kell lennie, így marad a személyes.

Akár meg is jegyezhetné az utolsó állapotot.
Termékenként eltér, ki mit vállal, ez sem jó.

(#22458) cof válasza Kalandor (#22457) üzenetére


cof
veterán

Valaminek viszont alapnak kell lennie, így marad a személyes.

Miért nem lehet kiválasztani kötelezően, mint az árat? Szerintem akkor írjunk be kategóriánként egy átlag árat is automatikusan, ne fárasszuk már azzal az eladót, hogy megmondja mennyit kér a cuccáért. Én hoztam egy érvet, hogy ez így miért hátrányos vásárlói szempontból.

Ha az a te érved, hogy azért ilyen mert a felhasználó nem tud kitölteni egy hirdetést normálisan, és nem tudja eldönteni, hogy csak személyes vagy csomagküldéssel is adja fel a hirdetést, akkor szerintem ne áruljon semmit. Én azért itt adok/veszek, és nem a fb marketen, hogy az ilyen embereket elkerüljem, és ne nehezítsük meg egymás életét.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#22459) ekkold válasza cof (#22458) üzenetére


ekkold
őstag

Van amikor a még hirdetésbe is beleírom, hogy az eladni kívánt dolgot nem postázom (itt és most lényegtelen, hogy miért, megvan rá az okom) ennek ellenére igen gyakran akad olyan, aki megkérdezi, hogy nem postáznám-e mégis. Na én meg az olyanokat szeretném elkerülni, aki nem érti ami oda van írva. De ugye hiába lenne egy olyan opció, mondjuk, hogy "Ön hülye? igen/nem" mert aki igen, az is a nem-et jelölné meg, néhányan meg poénból az igen-t, néhányan meg azért mert ugyan tényleg, de ezt a kérdést sem értette...

Amúgy én azt részét nem értem, hogy mondjuk vevőként nézelődök akkor miért nem szűrhetek többféle szempont szerint... konkrétan pl. monitor képarányt és felbontást vetettem fel (4:3, 16:9, 21:9 stb...) Értem, hogy nem mindenki tudja megadni, és ezzel esetleg kizárnék a keresésből lehetséges találatokat, de ez hadd legyen az én bajom. Tegyük fel olyat keresek ami adott képarányú, és kizárólag olyan eladótól szeretném megvenni aki képes ezt az adatot megadni a hirdetésében is... :) :)

(#22460) cof válasza ekkold (#22459) üzenetére


cof
veterán

Akikkel én beszéltem, ott nem volt a leírásban említve, hogy nem postázza. Akkor nyilván nem írok, mert értem. Esetemben csak a személyes átvétel volt megjelölve, de ettől még lehet, hogy nem postázza hiszen azért van megjelölve a csak személyes átvétel. Szóval én lottózzam ki, hogy hátha postázza, ami szerintem nonszensz vevői oldalról, mikor meg lehetne ezt oldani egyszerűen már hirdetés feladásnál.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#22461) s7evcsenko válasza Kalandor (#22457) üzenetére


s7evcsenko
addikt

Termékenként eltér, ki mit vállal, ez sem jó.
Igen, csak pl nekem 100 termékből talán egyszer van olyan, hogy nem postázok, és én inkább 1x kattintanék át, mint 99x. :U
Persze, ha a kattintásszám fontos az oldal számára, akkor értem a ragaszkodást, csak akkor legyen inkább ez az ellenérv.

ekkold:
ha beírod a hirdetésbe, akkor tök egyértelmű, hogy nem az alapbeállítás miatt van.
ám ezentúl én is írni fogok azoknak, akiknek nincs külön kiemelve a hirdetésében. :B

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#22462) csako válasza s7evcsenko (#22461) üzenetére


csako
veterán

"ezentúl én is írni fogok azoknak, akiknek nincs külön kiemelve a hirdetésében."

Lehet az lenne a legjobb, ha ez a személyes/postázás jelölés nem is létezne :D Ha így is, úgy is bele kell írni a hirdetésbe, hogy mi a helyzet vele kapcsolatban, illetve kérdezősködés a vége... És akkor így senki sem legyint egy titokban postázósra, hogy "áhh, csak személyes".

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#22463) asdf_ válasza csako (#22462) üzenetére


asdf_
veterán

Pont nem, mert ha szövegben van, akkor nem tudod szűrni. Ha kötelezően klikkelendő, akkor meg igen.

(#22464) DS39 válasza asdf_ (#22463) üzenetére


DS39
nagyúr


Itt amúgy nem Átadás módja kellene legyen, ha ilyen opciók vannak?
Ha viszont a képen látható, akkor Igen/Nem lenne logikus, és nem a jelenlegi.

(#22465) csako válasza asdf_ (#22463) üzenetére


csako
veterán

Tudom, de a kötelezőség már el van vetve.

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#22466) asdf_ válasza csako (#22465) üzenetére


asdf_
veterán

Nem vagyok nagy aprós, de nekem a személyes igen/nem, csomagküldés igen/nem lenne logikus es értelmes (és két nemet nyilván nem fogad el a rendszer) . Az előző képen a csomagküldéssel is azt jelentené, hogy személyes átvételt mindenképp biztosít az eladó, ami nyilván hülyeség (szintúgy, mint ennek elvárása), tehát a jelenlegi állapot eleve hibás.

[ Szerkesztve ]

(#22467) Kalandor válasza csako (#22462) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Lehet az lenne a legjobb, ha ez a személyes/postázás jelölés nem is létezne
Ez egy átgondolandó opció több ok miatt is.

(#22468) 5teve válasza asdf_ (#22466) üzenetére


5teve
senior tag

"Nem vagyok nagy aprós, de nekem a személyes igen/nem, csomagküldés igen/nem lenne logikus es értelmes (és két nemet nyilván nem fogad el a rendszer)."

Ez lenne a jó és logikus változtatás szerintem is.

tel: 7o-373-oo29 *** NO SMS!!! *** brit tudósok szerint 10 fogorvosból 8 az 2.

(#22469) Bandi-T válasza Kalandor (#22467) üzenetére


Bandi-T
csendes tag

Ötlet: mindegyik eljuttatási/átadási mód (legalább) három állapotú lenne:
* nem adta meg/nincs kitöltve/"kérdezd meg a hirdetés feladóját"
* (határozottan) nem
* (határozottan) igen

[ Szerkesztve ]

(#22470) ekkold válasza 5teve (#22468) üzenetére


ekkold
őstag

Egyetértek, így lenne logikus. (Főleg ha tényleg lehetne szűrni is rá kereséskor.)

(#22471) liszi70


liszi70
nagyúr

Régebben az volt az írott vagy íratlan szabály, hogy szerkesztési időn belül a másnak írt válaszokat is tegyük egy hsz-be. Úgy tudom mostanában az van, hogy szerkesztési időn belül is inkább külön hozzászólásban legyen a másnak írt válasz, mert úgy sokkal áttekinthetőbb és követhetőbb a téma-szál. Van már erre valami írott szabály, útmutatás?

(#22472) Kalandor válasza liszi70 (#22471) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Nem igazán.

(#22473) liszi70 válasza Kalandor (#22472) üzenetére


liszi70
nagyúr

OK, akkor írott nincs, de íratlan van? :)

(#22474) Kalandor válasza liszi70 (#22473) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Széles a közönség már, nem tudunk ilyesmit elvárni. Ha egybeteszik, az jó, ha nem, nem.

(#22475) lezso6 válasza liszi70 (#22473) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

A válaszokat külön írd.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#22476) liszi70 válasza Kalandor (#22474) üzenetére


liszi70
nagyúr

Ha Churchill-ből indulunk ki, aki szerint a legnagyobb érv a demokrácia ellen egy beszélgetés az átlagszavazóval, akkor kellene valami iránymutatás ebben is. :D Az sem jó, ha teleszórja valaki 1 mondatos új hsz-ekkel a topikokat, meg az sem, ha visszakövethetetlen lesz a téma, mert közösbe vannak sűrítve. Ezzel is, azzal is találkozni időnként.
De OK, megértettem és elfogadtam, nincs és nem is lesz erre szabályzat, éljen és virágozzon az önszabályozás. :)

#22475lezso6liszi70
"A válaszokat külön írd."
Rendben külön fogom írni... Mint most is. :D De egyébként nem magam miatt kérdeztem. Én régebben hajlamos voltam sok mindent egy hsz-be írni, mostanában inkább külön válaszolok, hacsak nem pár szavas reagálásról van szó.

[ Szerkesztve ]

(#22477) Kalandor válasza liszi70 (#22476) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Nyilván ha valaki látványosan hsz gyűjtögető, akkor odalépünk, ahogy eddig is.

(#22478) besbalazs


besbalazs
újonc

Up nem működik!

(#22479) Intruder2k5 válasza besbalazs (#22478) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Vagy csak nem megfelelő rendezési módot használsz.

(#22481) lezso6 válasza #79484416 (#22480) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Hogy itt beállítod.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#22483) liszi70 válasza #79484416 (#22480) üzenetére


liszi70
nagyúr

"a kedvencekben szereplő topic-ok ne jelenjenek meg az "itt szóltam hozzá" listában"

Na, ezt én is beállítanám, azzal a különbséggel, hogy az "Itt szóltam hozzá" listában szereplő topic-ok ne jelenjenek meg a kedvencekben. :D De úgy látom, erre nincs opció.

(#22484) Intruder2k5 válasza liszi70 (#22483) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Hogy mi? A kedvencekből törlöd, és nem fog ott szerepelni.

(#22485) liszi70 válasza Intruder2k5 (#22484) üzenetére


liszi70
nagyúr

Na ja, de ilyen alapon az Itt szóltam hozzá-ból is lehet egyenként törölni a topikokat, mégis van rá opció, hogy automatikusan törlődjön, vagy meg se jelenjen. :D Szóval persze, nyilván igazad van, nem nagy energia törölni időnként egy-egy topikot, csak gondoltam, milyen luxus lenne má', ha ez automatikusan megtörténne. :)

[ Szerkesztve ]

(#22487) Intruder2k5 válasza liszi70 (#22485) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Továbbra sem értem a problémád. Ahogy előttem is írták, a "kedvencek" egy teljeskörűen felügyelt lista, ott semmi sem jelenik meg, vagy tűnik el, a beavatkozásod nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#22488) liszi70 válasza Intruder2k5 (#22487) üzenetére


liszi70
nagyúr

Semmi problémám nincs, csak egy kósza gondolat volt a duplikátumok automatikus eltüntetése opcióval kapcsolatban. :)

(#22489) Viktor0610 válasza liszi70 (#22488) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

De nincs duplikátum, ha úgy állítod be a topikok megjeleítését:

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#22490) csako válasza Viktor0610 (#22489) üzenetére


csako
veterán

Neki az kellene, hogy amikor egy kedvencekbe rakott topikhoz később hozzászól, akkor kerüljön ki onnan automatikusan, és csak az "itt szóltam hozzá" részben legyen. Hogy ez miért lenne jó, azt viszont nem tudom :D

[ Szerkesztve ]

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#22491) liszi70 válasza Viktor0610 (#22489) üzenetére


liszi70
nagyúr

Igen, de én úgy gondoltam duplikátumot megszüntetni automatikusan, hogy az Itt szóltam hozzá-ban maradjon meg. De ez nem lehetséges, kedvencekből csak manuálisan lehet eltávolítani a topikokat, és jól is van ez így. Túlbeszéltük. :) Köszi!

Szerk.:
#22490csako
Pontosan erről van szó! :K
"Hogy ez miért lenne jó, azt viszont nem tudom "
Én se nagyon. :) Annyi hogy akkor nem manuálisan kell eltávolítani a kedvencekből. Megspórolok vele roppant értékes másodperceket. :D

[ Szerkesztve ]

(#22492) Undoroid


Undoroid
őstag

Sziasztok!

Egy érdekes és vicces dologra hívnám fel az illetékesek figyelmét:

Az pedig az adatlapokon található, új arculatban látható ez a példa:

Hirdetések 1 hirdetése van (mind aktív)

Kicsit furán hangzik, hogy abból az 1 hirdetésből, mind az egy aktív! :DDD

* * *

Az utóbbi időben (fél órában) borzasztóan lelassult a bejelentkezés, szövegek küldése, cikkek megnyitása, privátok megnyitása-küldése, stb... Sajnos sokszor mutatja a rendszer az 503-as cicát!

https://logout.hu/bejegyzes/ngabor2/nyugodj_bekeben_bordoi.html _ https://robo-venture.com -> Az ökotudatos, digitális közösségi alkotóműhely <-

(#22493) liszi70


liszi70
nagyúr

3.5 évvel ezelőtti problémámra manapság már lehetséges megoldás?

[ Szerkesztve ]

(#22494) Viktor0610 válasza liszi70 (#22493) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Kétlem, hogy ez bármikor is megvalósulna.
Nem is értem, mikor lenne ez jó, de ami ennél fontosabb, hogyan is kellene ezt linkelhető formában, egy oldalon elhelyezni.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#22495) liszi70 válasza Viktor0610 (#22494) üzenetére


liszi70
nagyúr

Sokszor lenne jó. Amikor egy adott témáról szóló hozzászólás-folyamot szeretnék linkelni egyszerre, a más témát érintő felesleges hozzászólások nélkül. Többször lett volna rá szükségem.

"hogyan is kellene ezt linkelhető formában, egy oldalon elhelyezni"

Én ehhez teljesen hülye vagyok, de úgy képzeltem gyermeki naivitással, hogy a linkbe bekerülnek valahogy a linkelni szándékozott hozzászólások számai, vagy az ilyesfajta linkelésből, aminek a vége /hsz_22461-22466.html, kikerülnek azok, amikre nincs szükség, vagy csak azok kerülnek be, amikre szükség van. Vagy mittudomén. :B
De ha ez jelenleg programozásilag kivitelezhetetlen, akkor majd 3.5 év múlva megint rákérdezek, létezik-e már rá technológia. :D

[ Szerkesztve ]

(#22496) Compc


Compc
csendes tag

Sziasztok!
Egy apró javaslatom lenne:
A " Privát beszélgetések"-ben nemrég történt frissítések, javítások, nagyon jól sikerültek... Kivalló elképzelés volt, hogy minden egy helyen jelenjen meg: a beszélgetőpartner, a beszélgetések, a szóban forgó hirdetés, szóváltások száma, időpont...stb.! Mind-mind nagyon hasznos dolog, de egy apró gond van csak vele amit valamiképp meg kéne oldani!
Ha a hirdetést feladó törli a hirdetését, akkor itt is törlődik, és csak annyi jelenik meg, hogy "Törölt hirdetés" és már rákattintani sem engedi... Tisztában vagyok azzal, hogy mindenkinek szíve-joga, hogy véglegesen törölje a saját hirdetését ha szeretné, és ha nem akarja megtartani az "utókor" számára, de azt meg kéne oldani, hogy itt a privát beszélgetések közt, tehát privátban, nem publikusan, maradjon valamiféle emlékeztető, hogy melyik hirdetésről is volt szó.. Nyilván, hogy a legtöbb beszélgetésfolyamból, általában ez kiderül, de sajnos sokszor, a rövid sietős üzenetváltások miatt, egy idő után, nem mindig lehet emlékezni rá, vagy idő, meg türelem hiánya miatt nem mindig érek rá kikeresni a "szövegből"! Ezért, szerintem, ha egy hirdetést véglegesen törölnek, itt, a szóban forgó helyen, maradjon meg a hirdetés, vagy legalább egy kép formájában, lehessen "előhozni" a szóban forgó hirdetés első lapját!
Köszönöm
compc

[ Szerkesztve ]

Ha érdekel valami... kérdezz!!!

(#22497) Golden9 válasza Compc (#22496) üzenetére


Golden9
addikt

Amig nem készül el, addig te is meg tudod csinálni, hogy az első üzenetváltásotok végére offban bemásolod az adott hirdetés címét, tartalmát.

Érdeklődő.:
sza a vilpol mé megan?, Potázni tod?

A te válaszod.:
Szia! Sajnos már 2001-ban elvitték. :(
---------------------------------------------------------------
Megjegyzés magamnak.:

"Whirlpool mosógép ingyen elvihető! (AWT5108)

Whirlpool mosógép, a képeken látható állapotban, és tartozékokkal együtt, (lefolyó, és bekötő cső) ingyen elvihető!
Kb. 4 éve már csak porosodik.. ezért egy alapos tisztítás ráfér! A fedelén pici rozsdafolt, de ezeknél a típusoknál, már típushibának tekinthető! Új vásárlása miatt lett lecserélve, mert a centrifugája már akadozott, az elején csak néha, …de utólag, már egyre gyakrabban nem akart centrizni…egyéb funkciója, emlékeim szerint működött!
Szállításban, cipelésben nem tudok segíteni!
Az "ingyen" számomra valóban ingyen van, nem kérek se csokit se sört sem semmit, esetleg egy piros pontot elfogadok, de az sem feltétel!
Posta nincs, nem viszem sehová, csak személyes átvét Gyálon a megbeszélt helyen, és időpontban!"

[ Szeretkezve ]

(#22498) Compc válasza Golden9 (#22497) üzenetére


Compc
csendes tag

..... igen.... csinálom is... mindig mentem amint tudom, de sokszor elfelejtem, vagy elmarad a mentés, és mire észbe kapok, már törölték a hirdetést... ezért nagyon hasznos lesz, ha elkészül... kösz szépen...

...a mosogép még megvan... :K ....lehet vinni bármikor...

[ Szerkesztve ]

Ha érdekel valami... kérdezz!!!

(#22499) sputyi70


sputyi70
aktív tag

Sziasztok. Keresgettem választ a problémámra, de nem találtam így hátha tudnátok segíteni. Az lenne a kérdésem, hogy apróhírdetéses privát üzenetet vissza lehet-e valahogy állítani. Sajnos kitöröltem egy olyan üzentet is amiben a megvásárolt termékemre küldték a postázási adatokat. :B Van erre valamilyen mód?

(#22500) Viktor0610 válasza sputyi70 (#22499) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

(Tudtommal) Nincs.

Samsung Galaxy A54

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.