Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  iPad topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-11-10 14:07:28

LOGOUT.hu

iPad topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#951) Xero válasza focvis (#950) üzenetére


Xero
nagyúr

Nem látok paypal lehetőséget, szóval marad az ebay.

(#952) focvis válasza Xero (#951) üzenetére


focvis
veterán

Egy igen OFF kérdés: tudsz dollárban vezetni paypal számlát úgy, hogy csak magyar bankszámlád/kártyád van? Az a bajom vele, hogy a paypal nagyon rosszul váltja a devizát (HUF paypalról USD fizetés), ezért inkább a kártyás fizetést választom ahol csak lehet.

(#953) Xero válasza focvis (#952) üzenetére


Xero
nagyúr

Egy kattintás a PP beállításoknál, hogy ők vagy a bankod váltsa.

(#954) focvis válasza Xero (#953) üzenetére


focvis
veterán

Köszönöm szépen, nem tudtam, így már tökéletes lesz a PP is :R
Azért jól el van dugva az az egy kattintás ;)

Hátha mást is érdekel, én egy kis guglizás után megtaláltam:

My Account -> Profile -> My Money -> My preapproved payments -> Update -> See Available Funding Sources (or Set Available Funding Sources) -> Conversion Options (for card you'd like to change this option)-> Bill me in the currency listed on the seller's invoice -> Submit

[ Szerkesztve ]

(#955) llaszlo válasza Xero (#951) üzenetére


llaszlo
veterán

És ez miért számít?

(#956) Xero válasza llaszlo (#955) üzenetére


Xero
nagyúr

Bármi van dispute. Megvéd.

(#957) llaszlo válasza Xero (#956) üzenetére


llaszlo
veterán

Az az alinál is van. De az ebayen sem minden esetben kapod vissza.

(#958) Wlac


Wlac
Ármester

Sziasztok! Az USA-ban vagyok, és szeretnék egy iPad-et venni. Az Airt túl nagynak találom, a Mini Retina azonban nyerő méretben is, és ha jól nézem, teljesítményben sem marad el a nagy testvérétől. Mivel szükségem lenne sokszor netre, ezért a 3G-s verzió beszerzésén gondolkodom. Ha idekint veszek egyet, azt tudom majd később a magyar/európai hálózaton használni? Ha ez segít valamennyit, függetlenül venném.

A másik kérdésemmel pedig reménykedem abban, hogy valaki ismerős a kinti vásárlással kapcsolatban. Az Apple-től a 16GB-s változatot 500 dollárért tudnám beszerezni. Bár kerestem, nem találtam olcsóbban, de hátha valaki tud olyan helyi áruházról, ahonnan olcsóbban meg lehetne rendelni.

Kösz előre is,
Wlac

“The wha-"

(#959) erdoke válasza Xero (#949) üzenetére


erdoke
titán

Én nem szerettem a komplett tokot. Nehéz, vastag, és körülményes belőle kioperálni a gépet.

(#958) Wlac
Ne felejtsd el, hogy a mininek nem csak kisebb, de gyengébb is a kijelzője. Emellett van némi különbség telejesítményben, mert előbb kapcsol a hővédelem. A nagyobb kijelző egyébként lényegesen jobban használható.

A legjobb aláírás a héten

(#960) Xero válasza erdoke (#959) üzenetére


Xero
nagyúr

Én alapvetően semmilyen tokot sem szeretek, szóval nehéz ügy. Meglátjuk.
Ha lenne olcsón valami ilyesmi bőr vagy műbőr 4 szegmenses smart cover ripoff, azt már venném is.

(#961) boost válasza erdoke (#959) üzenetére


boost
addikt

miben gyengébb a retina mini kijelzője, mint az AIR-é? Tudtommal ugyanakkora a felbontása, ezért még a pixelsűrűsége is nagyobb a mininek, mint az AIRnek, tehát folyékonyabb a kép a kijelzőn.

[ Szerkesztve ]

(#962) HardRic válasza boost (#961) üzenetére


HardRic
addikt

Fakóbb, nem adja vissza az élénk színeket. Míg a mini csak 60% körüli sRGB color gamuttal rendelkezik, addig az Air 105%-kal. Nagyon nem mindegy, egymás mellé téve elég feltűnő.
A mini elhasal a konkurenciával szemben is: [link]
Az Air pedig az élvonalban van: [link]

[ Szerkesztve ]

(#963) _Csaba_ válasza HardRic (#962) üzenetére


_Csaba_
senior tag

Na ezt nem is tudtam! Köszi :)

(#964) Gadgetfan_


Gadgetfan_
senior tag

Tudtok ajánlni olyan média lejátszó appot, ami támogatja DTS hangot? Nekem se az AVPlayernél, se az NPlayernél nincs hang iPaden film streamelésnél...

"Otthon" az, ahol a telefonod magától csatlakozik a wifire

(#965) univerzita válasza Gadgetfan_ (#964) üzenetére


univerzita
addikt

VLC visi a dts-t.

(#966) nofi


nofi
őstag

Sziasztok!

T-mobilos iPad-et le lehet tiltani? Vagy ez csak az iPhone-ra igaz?
Mi a különbség a totál fém fém hátlapú, illetve a fehér csíkkal (white esetén) ellátott iPad között?

Xbox GT: nozsolt

(#967) HardRic válasza nofi (#966) üzenetére


HardRic
addikt

A sima az wifi only, a mobilhálózatos jön csíkkal, mert ha ott alumínium lenne, akkor le lenne árnyékolva az antenna.

(#968) nofi válasza HardRic (#967) üzenetére


nofi
őstag

Értem, köszi! :R

Xbox GT: nozsolt

(#969) boost


boost
addikt

iStyleban még mindig vannak jó ipad akciók, és 12%os diákkedvezményt is lehet érvényesíteni.

(#970) insight válasza HardRic (#962) üzenetére


insight
aktív tag

A f.szért kellett nekem ezt elolvasnom, most emiatt iPad Air-t kezdhetek el nézegetni mini helyett... :DDD

aka Coyote2000 ('05-'13) / S24 Ultra / Flip 5 / QE75QN90A / Q5'20 / Corvette'81 / 944 '86 / Wrangler '97 / A3 e-tron '15 / Scott e-bike

(#971) franc0 válasza insight (#970) üzenetére


franc0
őstag

Nagy kaland...
iStyleban diákkedvezménnyel 132K.
Aquában 128K listaáron.
Hardverapron meg 110K.

A mini meg túl mini, pénzkidobás.

ThinkPad X200 X201 alkatrészek: http://bit.ly/Qcadc4

(#972) Gadgetfan_ válasza univerzita (#965) üzenetére


Gadgetfan_
senior tag

A VLC jó, de azon csak úgy tudom megnézni, ha előtte wifin letöltöm a médiatárba. A streamet nem sikerült még beállítani...

"Otthon" az, ahol a telefonod magától csatlakozik a wifire

(#973) insight válasza franc0 (#971) üzenetére


insight
aktív tag

A mini meg túl mini, pénzkidobás.

ezt már tárgyaltuk korábban... ;)

aka Coyote2000 ('05-'13) / S24 Ultra / Flip 5 / QE75QN90A / Q5'20 / Corvette'81 / 944 '86 / Wrangler '97 / A3 e-tron '15 / Scott e-bike

(#974) univerzita válasza Gadgetfan_ (#972) üzenetére


univerzita
addikt

Én Vlc - vel NAS - rol streamelek és probléma nélkül megy. Megattam neki fix IP címet amivel csatlakozik a NAS- hoz. AV Playerel hogy csatlakoztál a géphez?

(#975) Drachoo válasza insight (#973) üzenetére


Drachoo
senior tag

Hagyd, még mindig nem érti... :)

[ Szerkesztve ]

Okos pilóta alagútban nem katapultál.

(#976) Gadgetfan_ válasza univerzita (#974) üzenetére


Gadgetfan_
senior tag

Az AVplayert közben kikukáztam, mert sehogy nem sikerült a feliratokat is streamelni a film mellé, és van jópár francia és skandináv filmem és sorozatom, ahhoz kell... Most az NPlayert használom és ftp-vel és sambával is megy a megosztás, azzal nincs gond, csak DTS nem tetszik neki.

"Otthon" az, ahol a telefonod magától csatlakozik a wifire

(#977) univerzita válasza Gadgetfan_ (#976) üzenetére


univerzita
addikt

Van még 1 player ami kezeli a DTS. 8player ami két verzioba van a storba. A lite ingyenes de csak 5 filmet lehet nézni egy mappábol. Én megvettem a fizetöst mert az nincs kollátozva. A VLC- ét azért hagytam meg mert a egyetlen player ami simán lejátszotta a H- 265 kodekü filmet.

(#978) erdoke válasza Gadgetfan_ (#976) üzenetére


erdoke
titán

A CineXPlayerben elérhető a DTS mint In-App (+1.79 euró), de ha streamelni kell, maga az app fabatkát sem ér.

A legjobb aláírás a héten

(#979) nofi


nofi
őstag

Na beüzemeltem az Airt :U
Mivel még nem volt tabletem ezért a wow-faktor duplájára nőtt, máris nehezemre esik felkelni a kanapéról :) Azért csodálkozom, hogy pl. Foursquare, Viber, Any.do app nincs, de nagyobb problémám ne legyen. Az nPlayer egyből vitt minden videót, köszönöm az ajánlást.
Meglepett viszont, hogy bár van iCloud mentés egyes játékokban, Rayman, Badlands teljesen előről akarja kezdeni velem a játékot, hiába járok iPhone-on a végénél.
Lehet béna vagyok, de pl. az alap Notesot sem sikerült szinkronizálnom telefon és ipad között, pedig mindkettőnél be van állítva a szinkronizálás...

Xbox GT: nozsolt

(#980) erdoke válasza nofi (#979) üzenetére


erdoke
titán

Mintha a Notability éppen ingyen lenne. ;)

A legjobb aláírás a héten

(#981) Gadgetfan_ válasza nofi (#979) üzenetére


Gadgetfan_
senior tag

"Lehet béna vagyok, de pl. az alap Notesot sem sikerült szinkronizálnom telefon és ipad között, pedig mindkettőnél be van állítva a szinkronizálás"

Ha jól emlékszem, a jegyzetek alkalmazásban is, a fiókokban is be kell állítani az iCloud használatát, nem elég a beállitásokban csak. Minden esetre nekem működik a két eszköz jegyzetei közötti szinkronizálás.

"Otthon" az, ahol a telefonod magától csatlakozik a wifire

(#982) Gadgetfan_ válasza nofi (#979) üzenetére


Gadgetfan_
senior tag

Lejárt a szerk.idő, de közben eszembe jutott, hogy ha a régebbi jegyzeteidet is felhő alapon akarod megosztai a két cucc között, akkor sajnos szépen át kell másolgatni egyenként az "összes jegyzet" fiókból az "iCloud" fiókba valamelyik eszközödön. Nem nagy meló, ha nincs többszáz jegyzeted ;] ja, és persze közben törölni is kell a régit, különben duplán lesz meg. Mondjuk, jó alkalom, hogy kiselejtezd a régi, nem aktuális cetliket... :)

"Otthon" az, ahol a telefonod magától csatlakozik a wifire

(#983) Mela Kehes válasza nofi (#979) üzenetére


Mela Kehes
addikt

A jegyzetekkel nekem is ez volt a gondom. Emlékeztető, naptár stb. ment, a jegyzet nem. Feltettem egy dropbox sync-es progit, azzal nincs gond. Különben is az iOS 7-es jegyzet már nem tetszik.

"Ha lehet menni akkor menjünk, ha meg tökölni kell akkor meg tököljünk."

(#984) nofi


nofi
őstag

Köszi a tippeket!

Xbox GT: nozsolt

(#985) llaszlo


llaszlo
veterán

Ha Németo-ban vagy USA-ban veszek apple care-t az itthon is érvényes lesz? iPad-re mennyi pluszt ad? 1 vagy 2 évet?

[ Szerkesztve ]

(#986) focvis válasza llaszlo (#985) üzenetére


focvis
veterán

1 évet kapsz pluszban, simán érvényes lesz itthon is.

(#987) erdoke válasza focvis (#986) üzenetére


erdoke
titán

Feltéve, hogy nem Plust vesz, mert az itthon még nem érvényesíthető. Legalábbis nekem ezt mondták tavaly novemberben a müncheni Apple Store-ban.

A legjobb aláírás a héten

(#988) robesz26


robesz26
tag

Sziasztok!

Nem tudok dönteni.
Ipad mini sok memóriával (cellular) vagy retina kijelzős mini kevés memóriával (wifi only)?

(#989) llaszlo válasza erdoke (#987) üzenetére


llaszlo
veterán

Kösz a válaszokat.
Amúgy érdemes venni? Milyen problémák szoktak lenni egy ipad 4-gyel? Nem sok meghibásodásról olvastam.

(#990) nofi válasza robesz26 (#988) üzenetére


nofi
őstag

Neked kell tudnod mire használod és legfőképpen hol használod. Ha sokat utazol belföldön és útközben is jó ha eléred a dolgaidat akkor csak a cellular jöhet szóba, vagy marad a telefonos netmegosztás. Az is nagy kérdés, hogy a mobilcsomagodban mekkora az adatforgalmi csomag, mert 1 gigással nem nagyon fogod hónap végéig kibírni iPaden. Ha túllépsz ezen a kritériumon akkor némileg erősebb hardvert és szebb kijelzőt kapsz.

Xbox GT: nozsolt

(#991) Szabikaa20 válasza robesz26 (#988) üzenetére


Szabikaa20
őstag

Retinásnál jobb/szebb a kijelzö!Az hogy cellular vagy wi-fi azt neked kell eldöntened es azt is mire fogod hasznalni!En pl 16-ost vettem,de megbantam,mert 32-es minimum kellene!

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#992) univerzita válasza robesz26 (#988) üzenetére


univerzita
addikt

Nos a cellular nem töb memóriat jelent hanem hogy képes 3G hálozaton SIM kártyával müködni.

(#993) univerzita válasza robesz26 (#988) üzenetére


univerzita
addikt

Bocs a hozzászólásom látom már tárgytalan.

(#994) erdoke válasza llaszlo (#989) üzenetére


erdoke
titán

Ami elromolhat, az általában el is romlik valamilyen arányban. Mondom ezt úgy, hogy eddig 6 iPadből egyikkel se volt semmi gond bő 3 év alatt, kivéve persze az egyikkel megesett fizikai behatást. Még az is hibátlanul működik repedt kijelzővel...

A legjobb aláírás a héten

(#995) robesz26


robesz26
tag

Köszönöm a válaszokat!
Kicsit átgondoltam mire használom és valószínű, hogy egy sima wifis air 32gb lesz.

(#996) boost válasza robesz26 (#995) üzenetére


boost
addikt

Ha pl jársz rendszeresen Balcsira, vag ynagyszülőkhöz ottalvásra, tehát ahol nincs wifi, akkor az az éve egy két hét is megéri, hogy legyen 3G-LTE iPad-ed.

(#997) erdoke válasza boost (#996) üzenetére


erdoke
titán

Telefonról, hotspotról is lehet netet osztani, ráadásul utóbbi több eszközt is kiszolgál extra iPad akksi merülés nélkül.

A legjobb aláírás a héten

(#998) boost válasza erdoke (#997) üzenetére


boost
addikt

de az plusz eszközt, vagy telefon esetén plusz állandó előfizetést kíván. iPadbe meg tolható egy dominós fix 2GBos előfizetés, amire akkor tolsz rá pénzt, amikor szükséged van netre.

(#999) erdoke válasza boost (#998) üzenetére


erdoke
titán

Okostelefonhoz általában van internet előfizetése az embernek, amihez lehet bővítést aktiválni, ha szükséges. Éppen a ritka esetekre nem fontos a 4G az iPadbe. Nekünk van itthon mindkét iPad verzió, illetve mindkét net megosztás működik. Ha ritkán kell egy eszközre, akkor a telefon is megteszi, ha gyakrabban és több kütyüt kell ellátni nettel, akkor a HotSpot verhetetlen.

A legjobb aláírás a héten

(#1000) robesz26 válasza erdoke (#999) üzenetére


robesz26
tag

Arra jutottam, hogy nyaralásnál a szállodában mindenhol van wifi, nem kell külön mobilnet.
Főleg otthon lesz használva, inkább a több memória lesz a lényeg.
Nyaraláskor pár mese, film, könyv, zene ráférjen még a játékok és egyéb mellé.
Most 16gb-s ipad 2 van, ez sokszor kevéske, a szabad hely mindig pár száz mega.

A kérdés az lenne, hogy az ipad mini mennyire jó olvasásra (az ipad 2 nem túl jó a felbontás miatt, túl pixeles). Illetve azt tudni, hogy meddig lesz támogatva az ipad mini?

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  iPad topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.