Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  iPad topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-11-10 14:07:28

LOGOUT.hu

iPad topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#601) goldnarmz válasza DopeBob (#600) üzenetére


goldnarmz
aktív tag

Vedd meg nyugodtan a case-t, ha nem csak a szobában használod, és szereted biztonságban tudni a dolgaidat. ;)

(#602) DopeBob válasza goldnarmz (#601) üzenetére


DopeBob
addikt

akkor visszatértünk az eredeti problémához... 21k-ért baromi drágának találom :( viszont más gyártónál nem találtam olyat, ami több állásban is használható asztalra téve

MZ/X

(#603) focvis válasza DopeBob (#602) üzenetére


focvis
veterán

[link] nézz körül itt, van jó is, gagyi is pici áron ;)

Szerk: én olyant vennék ami védi a hátlapot is, szerintem praktikusabb az amikor különálló a cover és a tok, játéknál zavaró a cover (autós játék)

[ Szerkesztve ]

(#604) goldnarmz válasza DopeBob (#602) üzenetére


goldnarmz
aktív tag

Ezt meg tudom érteni. Nekem is nagyon fájt, de sikerült túllépni rajt'. ;)
Azt mondom, ha már hülységet csinálsz, csináld normálisan, és ne a cover-t vedd. :DDD
Mindjárt úgyis megkapjuk, hogy ez hülység, mert a család is azt használja, de hidd el, jobb a békesség.
Részemről egy notebook táskában hurcolom majd' 2 hónapja, és most, hogy ránéztem, pont azon a részen van sérülve a bőr, ahol a cover nem védené. Sz'al hajrá! Egy hónap koplalásra fel! :D

(#605) br4adam válasza DopeBob (#602) üzenetére


br4adam
aktív tag

Ebayen nézz szét esetleg, ki lehet fogni olcsón jó cuccokat is.

(#606) montressor


montressor
aktív tag

sziasztok

hatteret szeretnek kesziteni erre a szutyokra, de valahogy nem jon ossze. Azt talaltam neten, h 1024x768 as a felbontasa ill 1024x1024es kepet lehet csinalni, aminek a kozepet hasznalja. De amikor atrakom ra a megszerkesztett kepet csak egy reszet latom, mintha 640x320 koruli lenne a kepernyo felbontasa... :(
Van vknek vm otlete mi lehet a baj?
koszi

(#607) montressor válasza montressor (#606) üzenetére


montressor
aktív tag

o hogy az a ... rakja telibe
csak tegnap ota szivok vele
olyan tokre mindegy milyen meretet csinalok ennek, mert a beallitaskor lehet zoomolni, meg tologatni es kozepre allitani
koszi
bocsi

[ Szerkesztve ]

(#608) Sontir Fel


Sontir Fel
őstag

Üdv!

Tanácsot kérnék. TAB vásárláson agyalok, a keret kb 50-70K. Kinéztem egy Asus és egy Toshiba androidos 10"os tabot 60-65k között, de picit többért már van ipad mini is. A szívem felé húz, mert sokáig használtam szifont - 4S - de eladtam, mert borzasztóan zavart hogy a 7.0-ás oprendszerrel akadozott. Viszont most azt hallottam, hogy az új 7es frissítéssel ez a dolog javult. Mivel ugyanaz a vas van a 4sben és a miniben is, érdeklődnék, hogy valóban rendben van-e a kicsike vagy érezni még az akadozást?

BFBC2/Steam/BF2-3-4/Erszoft/BF42/: Mr.Norissz Origin: Mr_Norissz

(#609) Urban Terror válasza DopeBob (#598) üzenetére


Urban Terror
tag

A Krusell tokok jó minőségűek,nekem is ilyen van Air-en. 8k-ért vettem, minire nem tudom mennyi, érdemes rákeresni.

[ Szerkesztve ]

(#610) GALARDO


GALARDO
addikt

Végre a képeket is lehet látni, a hivatalos Twitter appban. :C

How would I describe myself? Three words: hard working, alpha male, jackhammer....merciless...insatiable. by: DS

(#611) kivlov válasza DopeBob (#596) üzenetére


kivlov
aktív tag

A válasz ebay ott kb max 3-4000 ft-nak megfelelő összegért tudsz beszerezni utángyártottat ami szintén jó, ráadásul nagyobb a választék mind színben mind stílusban de pár hetet rá kell szánni mire ideér...nekem is mióta megvan a sima mini azóta abban van és karcmentesen tartja... Ha sokat teszed le különböző helyekre illetve kocsiban is használod akkor nem árt védeni a hátulját is :)
Persze csak ha fontos az állapot megörzése a későbbi eladás szempontjából...

(#612) BMW-M6power


BMW-M6power
tag

flash-t lehet valahogy rátenni az Air-re?

Galaxy S10+

(#613) Xero válasza BMW-M6power (#612) üzenetére


Xero
nagyúr

Elmondtam már világosan.

[ Szerkesztve ]

(#614) Szabikaa20 válasza BMW-M6power (#612) üzenetére


Szabikaa20
őstag

Letöltöd a Puffin böngészöt az megnyitja a flash tartalmakat...De a pro verziot erdemes megvenni mert a free egy jó szót nem ér! :))

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#615) bundli válasza Sur1G (#593) üzenetére


bundli
tag

Na igen, pont ilyenekre gondolok. A többujjas mozdulatok is érdekelnének, meg olyat is láttam, hogy a notification center is ketté bomlik, de ez lehet droidon láttam, nincs kizárva, hogy keverem. Olyanra is emlékszem, hogy az FB messenger is egy kis ablakban jelenik meg.

iPad és iPhone appok. Azt tudom, hogy ez a 2 kategória van a Store-on, de ez pontosan mit jelent? Az iPhone-os appok mindegyike futtatható iPade-en, vagy mindegyikből kell iPad-es verziót is szedni/venni?

(#616) Szabikaa20 válasza bundli (#615) üzenetére


Szabikaa20
őstag

Nem kell messenger a FB-hoz elég a FB app,ez nem droid! :) Futtatható,de az ipadesek direkt ipadra vannak konfiguralva,gondolok itt a kijelzö meretre pl,mert ugye iPad 2048x1536 iPhone 1136x640...

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#617) vtechun


vtechun
veterán

Egy fogyasztásmérővel megmértem mennyi teljesítményt vesz fel az ipad4-em, és kiderült, hogy csak 6w körül. Holott több mint 12-t kellene. Kolléga ipad airje ugyanezzel a töltővel 14 wattot vesz fel. Úgyhogy emiatt tölt az enyém ilyen marha lassan. Már csak gariztatni kellene. De Nyíregyházáról nem lesz egyszerű gondolom...

(#618) szijartg


szijartg
senior tag

Aqua-ban vásárolt iPad4-et oda is kell vissza vinni ha van rajta pár pixel hiba?
Ha, cserélik akkor nem indul újra a gari ugye? Mint a szolgáltatós iPhone-nál?

(#619) focvis válasza szijartg (#618) üzenetére


focvis
veterán

A pixel-hibát passzolom.
Gariztatni vidd inkább egy hivatalos szervizbe, nem kérnek semmi papírt :) 1-2 nap és kapod a fóliázott zsír új padot, ha jogos az igényed. A gari nem indul újra, de ha kevesebb mint 3 hónap van hátra belőle, akkor kapsz 3 hónapot a cserétől számítva.

(#620) szijartg válasza focvis (#619) üzenetére


szijartg
senior tag

1 hónap van vissza.
De, azon agyalok hogy inkább hagyom... annyira nem idegesít mert fent van a bal felső sarokban.
Inkább veszek hozzá egy AppleCare-t 6K-ért aztán még 2évem lesz!
Jó ötlet?

(#621) focvis válasza szijartg (#620) üzenetére


focvis
veterán

+ 1 éved lesz, de szerintem jó ötlet, azért én kicseréltetném most.

Csapj le a protection planre, múltkor én nem tudtam megvenni. Most nem hagyom ki, köszönöm! :R

SZERK: és most sem tudtam megvenni... szop@t. :W

[ Szerkesztve ]

(#622) szijartg válasza focvis (#621) üzenetére


szijartg
senior tag

Nem lehet most sem megvenni :((

(#623) Mister_X válasza focvis (#621) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Nekem azt írja, hogy ez ingyenes, csak fel kell hívni őket /menjek be valami Apple kirendeltségbe.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#624) Xero válasza szijartg (#622) üzenetére


Xero
nagyúr

Hoppá-hoppá. Itt máskor is szokott AppleCare fent lenni ilyen áron? Elég jó beruházás lenne. :K

[ Szerkesztve ]

(#625) erdoke válasza Xero (#624) üzenetére


erdoke
titán

Nem, ez a kifutó ár volt, utolsó pár darab. Egyébként 18e-ért árulták, amit szülinapos, cetelemes mókákkal le lehetett tornázni 15400 körüli összegre.

A legjobb aláírás a héten

(#626) Xero válasza erdoke (#625) üzenetére


Xero
nagyúr

Akkor mindegy. Annyit nem ér nekem iPadnél. :N

(#627) focvis válasza Mister_X (#623) üzenetére


focvis
veterán

ezt nem értem, az edigital.hu írja ezt??

@erdoke: neked szerintem az újabb verzió van, nem? az applecare+ (a pluszon van a hangsúly), ami önrész ellenében a törött ipadet is újra cseréli, az az ebayen is min. 40 €.

@xero: volt egy hónapja is, akkor nem jött össze nekem, de egy forumtársnak igen.

most kicsit erőszakoskodtam a rendszerrel és sikerült egy "megrendelés alatt" státuszt összehozni, holnapra talán kiderül.

(#628) erdoke válasza focvis (#627) üzenetére


erdoke
titán

Nem, a normál Apple Care van, ami 25e Ft APR-eknél...

A legjobb aláírás a héten

(#629) focvis válasza focvis (#627) üzenetére


focvis
veterán

Nem akarom elhinni, de úton van a pick-pack pontra az AppleCare-em. Ezek szerint másodjára, egyben "DOS / túlterheléses támadást" :DDD indítva az edigital szerverei ellen sikerült megvenni akciósan. Érdemes figyelni az oldalt, köszönöm szijartg fórumtárs!

(#630) Sify


Sify
senior tag

Kb 1 honapja nekem is sikerult vennem az edigitalban ilyet. Nem volt vele semmi gond, siman beaktivaltak de csak telefonon lehet aktivaltatni. Vagy ha nem kell akkor meg el is lehet adni.😄

Iphone 14 Pro, Apple TV4K, Ipad (2018), AirPods Pro, Apple Watch Series 3

(#631) szijartg válasza focvis (#629) üzenetére


szijartg
senior tag

Igazán nincs mit! Örültem, hogy segíthettem :K

Nekem nem volt szerencsém, de ebay-en találtam egyet 9K-ért. Ma este elküldi a srác a számot(nem kell a doboz sem) és akkor beregisztrálhatom én is. Majd ha meg megyek fel Pestre akkor valahol kicseréltetem a pixel hiba miatt!

Valahol olvastam a neten, hogy akinek van AppleCare annak egyből cserélik bármilyen hiba miatt a készüléket.

[ Szerkesztve ]

(#632) focvis válasza szijartg (#631) üzenetére


focvis
veterán

THX! :R
Ma kézhez kaptam én is, elég viharvert a doboz, gondolom sok időt töltött a polcon. Garanciális szervizt itt végeznek, szerintem postázni is tudod, érdeklődj utána. Amikor ott jártam, épp futár hozott több készüléket javíttatni / cserélni.

(#633) Süvi válasza Urban Terror (#609) üzenetére


Süvi
őstag

Szia!

Meg tudnád mérni, hogy mennyi a tok súlya?
Teljesen hátra lehet hajtani, anélkül, hogy megsérüljön a tok?

Köszönöm

(#634) llaszlo


llaszlo
veterán

Milyen billentyűs tokot ajánlotok hozzá? Lehet ebayen is.

(#635) DopeBob


DopeBob
addikt

Hát egyenlőre vegyesek az érzéseim az ios-el kapcsoltban. Maga a cucc gyönyörő, a kijelző (nexus7-hez hasolítva) ég és föld, ez után a Nexus képe már homályos :)

Viszont nagyon nem vagyok elájulva a rendszertől, egyelőre körülményesebbnek érzem mint a 4.4-es Androidot... a telefonom is Android, így szükségem van a google-es alkalmazásokra, de valahogy ios-en a gmail pl egy szar... próbáltam a beépített mail programot is, hát arról sincs sokkal jobb véleményem.

App Store sem tetszik így elsőre, bár lehet, hogy csak túl nagyok voltak az igényeim :( Még barátkozunk.

Olyan felülete nincs az Apple-nek, mint a play.google.com? Telepíteni programokat a tabletre egy böngészőből? itunes.apple.com-on nem találok ilyet :B

MZ/X

(#636) erdoke válasza DopeBob (#635) üzenetére


erdoke
titán

PC-n iTunes alatt is megvásárolhatsz dolgokat, aztán csak fellököd az eszközre.
Gmail nálam kiesik az Exchange támogatás miatt (gagyi szarrágás szerintem), úgyhogy nincs sok tapasztalatom vele. Hotmail/Outlook kiválóan működik bármilyen állítgatás nélkül, ahogy a céges Exchange is.

A legjobb aláírás a héten

(#637) Süvi válasza erdoke (#636) üzenetére


Süvi
őstag

Air vásárlás előtt állok, nem értek IOS-hez.
A gmail-t nem tudom majd jól használni a készüléken?

Köszönöm

(#638) DopeBob válasza Süvi (#637) üzenetére


DopeBob
addikt

De, én ilyet nem mondtam. Csak annyit, hogy Android után egyelőre nem esik kézre, Androidon valahogy sokkal jobb a gmail app.

MZ/X

(#639) Süvi válasza DopeBob (#638) üzenetére


Süvi
őstag

Köszönöm.
Akkor örülök ha lehet.

Eddig csak a Microsoft Outlook programot használtam (táblagépen a beépített naptár alkalmazást).

Érdeklődnék, ha a telefonom wp7.8, asztali gépen MS Outlook, van windowslive-om és gmail-es emailem, a naptárat és leveleket tudom majd szinkronizálni gond nélkül az AIR-rel?

Köszönöm

(#640) Xero válasza DopeBob (#638) üzenetére


Xero
nagyúr

A Google sem hülye, nyilván jobban odafigyel a "saját" platformjára.

(#641) focvis válasza Süvi (#639) üzenetére


focvis
veterán

A wp részt passzolom. Androiddal és iOS-szel hibátlanul megy a PC-s Outlook, Gmail és ezek naptárainak a szinkronizálása oda-vissza.

(#642) DopeBob válasza Xero (#640) üzenetére


DopeBob
addikt

Világos, de a beépített Mail alkalmazás sem tetszik egyelőre... Pl miért nem lehet simán kijelölni több levelet? :(

MZ/X

(#643) erdoke válasza Süvi (#637) üzenetére


erdoke
titán

Csak az Exchange szervert nem támogatja a GMail, IMAP és CalDAV van, illetve a névjegyzéket is meg lehet oldani valami harmadik trükkel. Nekem már ez így együtt elég ahhoz, hogy ne foglalkozzak vele. Cím + jelszó, a többihez csak ennyi kell, és megy minden, a push is.

(#642) DopeBob
Már hogyne lehetne kijelölni több levelet? :F
A beépített szűrő is kiválóan működik, pl. olvasatlan levelekre tudsz szűrni, ha beírod, hogy unread (unr is elég szerintem).

A legjobb aláírás a héten

(#644) DopeBob válasza erdoke (#643) üzenetére


DopeBob
addikt

Ha előtte rányomok a szerkesztés gombra... majd megszokom. :U

MZ/X

(#645) #99546112 válasza DopeBob (#638) üzenetére


#99546112
törölt tag

Én meg épp fordítva vagyok ezzel! :D

(#646) Süvi válasza erdoke (#643) üzenetére


Süvi
őstag

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat, meg is rendeltem, holnap érkezik az öröm-boldogság :))

(#647) szijartg


szijartg
senior tag

Srácok.
AppleCare-t akarok beregelni itt
De, sajnos mikor kiválasztom hogy Magyarország akkor ezt dobja:

Sajnos a kérést jelenleg nem tudjuk teljesíteni. Ha további információra van szükséged, fordulj ügyfélszolgálatunkhoz.

Ötlet esetleg? Már tegnap is ezt írta.

(#648) Süvi válasza szijartg (#647) üzenetére


Süvi
őstag

Nem értek IOS-eshez, de a napokban találkoztam egy ezzel kapcsolatos dologgal:

Az egyik sufnyigsm boltban árultak "AppleCare Protection Plan iPad-hez", de azt mondták, hogy Mo-on ez nem működik, csak akkor, ha a regisztrációnál nem Mo-ra lett beregisztrálva a készülék.

Bár ezt a kijelentést egy másik topicban már megcáfolták a fórumtársak ill. felhívtam az apple-t és nem mondták volna, hogy nem létezik Garancia kiterjesztés Mo-ra, és azt mondták, hogy fel kell hívni őket és segítenek. Szerintem próbáld meg. (Amikor én telefonáltam sztem egy kezdőt foghattam ki, mert azt mondta, hogy 9.900 az AppleCare és amikor rákérdeztem, hogy akkor miért van 24.990-ért a honlapon, akkor megkérdezte, hogy hol van ez az apple honlapján és megköszönte, hogy megmutattam)

[ Szerkesztve ]

(#649) erdoke válasza szijartg (#647) üzenetére


erdoke
titán

Online nem megy, hívd fel holnap az ingyenes Apple támogatás számot, és megcsinálják.

A legjobb aláírás a héten

(#650) szijartg válasza erdoke (#649) üzenetére


szijartg
senior tag

Szép!
Ok, holnap hívom őket! Köszi!

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  iPad topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.