Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  iPad topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-11-10 14:07:28

LOGOUT.hu

iPad topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#40701) adomok válasza Ádám16 (#40698) üzenetére


adomok
tag

Én is a két modell között vacilláltam, és végül az Ipad 9 lett. Leginkább tartalomfogyasztásra használom, illetve házi videókat vágok full HD-ban, mindenféle probléma nélkül. Lehet, hogy az Air kijelzője jobb, de mivel ott sincs 120 Hz a pro pedig még drágább lett volna, így maradt az Ipad 9. Az is igaz, hogy én kifogtam egy akciót így 115-ért tudtam megvenni. Nem érzem, hogy a kijelző rossz lenne, csak a 60 Hz szokatlan a 13 pro mellett. Ha az Air 120 Hz lenne, akkor azt vettem volna, de a többi paramétere nekem nem érte meg a felárat. Persze nem is használok olyan alkalmazásokat, amihez kellene az M1 ereje.

(#40702) Ádám16 válasza adomok (#40701) üzenetére


Ádám16
addikt

Igen, viszont az Air-ben nemcsak az M1 brutális, hanem a 8GB RAM is.
Az iPad OS-nél számomra erősen kérdéses, hogy az iPad 9 meddig lesz fluid 3 GB RAM-mal.

5 évig problémamentesen, gyorsan, friss szoftverrel kéne működnie az új tabletemnek, ez lenne a cél. :)
Használtan valamelyik Pro esetleg?

kakuk.tamas: Azért is lehet jobb befektetés most egy Air5, mert ha az iPad 9 3 év múlva már nem lesz a legtutibb, és akkor kell új iPadet venni, szerintem nagyon más árak lesznek. Az Air5 viszont szerintem még simán mindenre elég lesz, ahogy írtad. Szóval én is efelé hajlok jelenleg, csak brutális a különbözet.

[ Szerkesztve ]

(#40703) kakuk.tamas válasza Ádám16 (#40702) üzenetére


kakuk.tamas
addikt

Ha van rá lehetőséged (anyagi forrásod), nyelj egy nagyot és vedd meg az Air-t. Ha hosszú távra gondolkodsz, jobban jársz. :)

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#40704) Süvi


Süvi
őstag

Tegnap megrendeltem a 11Pro-t Airpdos Pro 2-vel a 2016-os IpadPro helyére.
5 évig biztosan jó lesz.
Remélem, hogy a következő Ipad -ami majd ezt váltja- már olyan lesz, hogy billentyűre téve már MAcOS megy rajta :), vagy ha nem is, már nagyon meg fogja azt közelíteni :)

[ Szerkesztve ]

(#40705) adomok válasza Ádám16 (#40702) üzenetére


adomok
tag

Nem vagyok egy nagy IOS/IpadOS guru, de szerintem a 3GB RAM tartalomfogyasztásra bőven elég és ahogy említettem a videó szerkesztés is fluidabb mint egy átlagos win-es laptopon (i5/8GB RAM). Persze ez függ a szoftvertől is, de magam is csodálkoztam, hogy a render is villám gyors volt az Ipad-en. A laptopot nem váltja ki nálam egyéb okok miatt, de nem a hardveren múlik, hanem az IpadOS miatt. Persze ha az ár nem számít, akkor nem kérdés, hogy az Air mindenben jobb és biztosan elég lesz még bármire évekig.

(#40706) ittakary válasza Ádám16 (#40702) üzenetére


ittakary
nagyúr

a sima iPad és az iPad Air között alig van különbség, amit egy teljesen átlag felhasználó észrevesz

Ha Air-t akarnál venni, akkor vedd inkább a simát - nem fogsz többet kapni a pénzedért, rakd el zsebre a maradék 100ezret... Szerinted jobban megy majd attól a Facebook meg a Youtube meg a Safari hogy M1 CPU van benne meg NyócGB RAM? :D Még a játékok is teljesen jól futnak az utolsó generációs sima iPaden, szóval egyelőre az iPadbe rakott M1 kb felesleges, mindenki ezt mondja. Persze időtálló, de a sima Apple chipek is nagyon azok :K

ha viszont meglenne a pénzkeret az Air-re (oktatási kedvezménnyel 230k), akkor simán ajánlom, hogy vegyél Apróról iPad Pro-t - mondjuk 200-250 között már lehet kapni 12.9 iPad Pro 2020-at

na az más liga

12,9" brutál élmény - ilyenem van, hidd el nekem
ez megspékelve a 120Hz Pro Motion-nel :D
minden lefolyik a kijelzőről olyan fluid az egész
Face ID
4 hangszóró

egy élmény vele bármit is csinálni

Az elmúlt években csak iPad Pro-im voltak, nem azért mert nagy művész vagyok és Pencillel bohóckodok, hanem egyszerű azok érik meg. Ha van pénzed vegyed az új Pro-t, ha nincs akkor használtan olyat, amilyenre van - 150k körül kapni 2018 11" iPad Pro-t. Az is nagyon jó készülék.

[ Szerkesztve ]

(#40707) Werkly


Werkly
őstag

Segítséget kérnék, hogy iPad Air 2 készüléken vannak letöltött elemek ezeket hogyan tudom a tabról a PC-re menteni? Köszönöm!

(#40708) zoli62


zoli62
addikt

Ipad Air 2020. Mobilkapcsolatnál hotspotot hozok létre saját jelszóval. Iphone Se-ről próbálok csatlakozni, időnként jelszót kér, és nem csatlakozik azonnal. Ilyenkor csak a Wifi ki-be kapcsolása, hálózat elfelejtése után sokadik próbálkozásra tud csatlakozni. Ennek milyen okai lehetbnek? Androidos tabletre simán csatlakozik az iPhone. A másik egy érdekesség: Ipad hotspotra csatlakozva az iPhone letölti az új szoftverfrissítést, de nem telepíti megfelelő hálózati kapcsolat hiányában (Wifi), Androidos laptophoz csatlakozva simán letölti, és telepíti a szoftverfrissítést, ezt nem tudom, ki vette észre. Ez miért lehet?

(#40709) mazsiii92 válasza Ádám16 (#40702) üzenetére


mazsiii92
aktív tag

Én Air 5-öt vettem diákkedvezménnyel 232-ért, plusz hozzá 55 ezerért egy airpods pro 2-t, talán a mai nap jár le ez a diákkedvezményes deal. De ha nem kell a füles, akkor a sima Air 5 232-ért nagyon megéri. Holnap / holnap után ez már 330 lesz.

iPhone 13 Pro + Watch Ultra 2 + MacBook Air M1 + AirPods Pro 2 + PS5

(#40710) Ádám16 válasza mazsiii92 (#40709) üzenetére


Ádám16
addikt

"Az ajánlat október 17-ig érvényes"
Pedig a zasszony egyetemen tanár. Pont lecsúsztam.

(#40711) lugosi válasza Ádám16 (#40698) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

A többiek már szerintem kb. leírták a lényeges különbségeket. Van még különbség, pl. az ipad pro csatlakozója thunderbolt (és usb 4), nem csak sima usb-c. Ez például nekem nem igazán számít, én külső ssd-re szoktam vele dolgozni néha (videók importálása, és a feldolgozás után közvetlenül az ssd-re exportálás, anélkül hogy a belső tárhelyre elmenteném), de ez csak sima usb-c. Jobb lenne sebességben a thunderbolt, de drága, nem éri meg nekem. De ez nem kifejezetten hétköznapi felhasználás.
Nem figyeltem, hogy mekkora tárhelyet akarsz, 256 giga felett csak a pro van. 16 giga ram is csak itt elérhető, de ennek - szerintem - inkább csak a "desktop" gépként való használatkor lesz jelentősége, én még nem futottam bele ilyen limitbe (az én promban 8 giga van).
A kamerát írtad, a pro-nak az előlapi kamerája is jobb.

Egyébként az új air eléggé utolérte a korábbi pro-t, ha a fentiek, illetve a kamera, hangszórók nem számítanak, akkor ahogy elnézem a 256 gigásban 50 ezerrel olcsóbb az air, szerintem nagyon jó vétel.

(#40712) VD válasza zoli62 (#40708) üzenetére


VD
őstag

Szerintem bug lesz, mert nálam is előjött. Eddig gond nélkül váltott a saját hotspot-ra, ha elhagytam a korábbi wifi-t. Most viszont ha rányomok sem kapcsolódik. Azt dobja fel, hogy a hotspot nem indítható. Wifi ki/be és működik. Mindenhol a legfrissebb OS van, és mintha azóta csinálná.

[ Szerkesztve ]

(#40713) sityupityu


sityupityu
veterán

Most nézem, hogy az air 4-et lehet még valahol venni, 280 környékén van az ára. Drágább mint az air 5. :DDD Nyár elején a 4-et 210 környékén vettem.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#40714) ittakary


ittakary
nagyúr

Wow, elméletileg tegnap lejárt az Apple AirPods kedvezmény, de még engedi megrendelni!

Így összesen 286k

de ebből az AirPods Pro 2-t simán elpasszolod bontatlanul 100 körül

180-190k körülre kijön az Air 5 az úgy TALÁN nem annyira rossz választás

130k körüli sima iPad-hez képest 50k felárat nagyjából még én is azt mondom, hogy megéri - a 100ezer felárat viszont egyáltalán nem

[ Szerkesztve ]

(#40715) Alex91


Alex91
félisten

Azert a 64 GB tarhelyen is el lehet gondolkodni, 5 ev mulva eleg lesz... :F

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#40716) kakuk.tamas válasza Alex91 (#40715) üzenetére


kakuk.tamas
addikt

Ott az iCloud. És minden eszközön ott van minden.

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#40717) sityupityu válasza kakuk.tamas (#40716) üzenetére


sityupityu
veterán

Pusztán adattárolásra én egyébként sem használom ezeket az eszközöket. Ilyenből van négy darabom erre a célra.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#40718) Ádám16 válasza Alex91 (#40715) üzenetére


Ádám16
addikt

App-oknak tuti, minden egyéb Onedriveon van nekem.

(#40719) ittakary válasza Alex91 (#40715) üzenetére


ittakary
nagyúr

:D :D

a 16GB alaptárhely idejében volt ez fontos vagy még talán a 32GB idejében, de a 64GB már jó pár játék, film, stb elég :K

(#40720) Alex91 válasza ittakary (#40719) üzenetére


Alex91
félisten

5 ev mulva is... :F (Halkan jegyzem meg, anno 16 GB-os iPad1-el kezdtem :D )

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#40721) ittakary válasza Alex91 (#40720) üzenetére


ittakary
nagyúr

te 5 évig tárolod a megnézett filmeket és kijátszott játékokat? :D

iPad 1-2-3-4-Air-Air2 mindig alap tárhelyes készülékeket vettem évekig
a 9,7" iPad Pro-val lett 32GB
A 10,5" iPad Pro-val lett 64GB
Most 64GB iPad Pro 12,9em van - és 64GB Mini 6 :D

több mint a kétharmada üres ezeknek... szerintem sokáig elég :K

(#40722) ittakary válasza ittakary (#40714) üzenetére


ittakary
nagyúr

szerintem ne rendeljétek meg ... én megrendeltem és teljes árat vont le

1 órája telefonálok Apple ügyfélszolgálattal, hogy mi a tököm ez ...

1) kint a promóció
2) engedi kosárba rakni
3) engedi megrendelni
4) kedvezményes árat igazol vissza a rendelés véglegesítésénél
5) a levonás pedig kedvezmény nélkül magas összegen történik ?????
6) visszaigazoló email pedig megint csak a kedvezményes árat igazolja vissza!!!

itt valami nagyon nem oké....

[ Szerkesztve ]

(#40723) Alex91 válasza ittakary (#40721) üzenetére


Alex91
félisten

Nem tudom, en mar 32 GB-on nem fernek el... :D (Nem fotozom, nincs rajta se film, se zene... Ja, jatek se igazan!)

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#40724) zioncsabi


zioncsabi
tag

En, mint Air5 tulajdonos azt mondom, ha ezt a kerdest felteszed, hgy melyik kell, akkor nagy valoszinuseggel a gyengebb is eleg. Tartalomfogysztasra , bongeszesre az elkovetkezo 4-5 evre valszeg ez is eleg lesz. Szerintem az egyetlen igazi elonye az Air-nek az USB-C. azt meg egy atlagember is ki tud hasznalni. Azosszes tobbin tul lehet lendulni.

De...

Az az akcio, ami van most az Airpods-al es a tutira veheto nagy dragulas miatt inkabb szoritsd ossze a fogad es most add ki a relaitve nagyobb osszeget es ezt egy netan ket evvel hosszabban hasznalhatod majd mire elered ugyanazt a limitet, mint a 9-el.

Szoval Air5
+1

(#40725) Amilo02 válasza ittakary (#40714) üzenetére


Amilo02
aktív tag

Cupertinoban mèg csak most indul a kedd😉

(#40726) moleculez válasza ittakary (#40722) üzenetére


moleculez
veterán

Nekem a diák kedvezménnyel volt az, hogy jár 120£ ajándékutalvány. Erre a rendelés közben levették a kártyámról a 120£-t mintha csak rendesen vettem volna egy gift cardot. Chateltem velük, és elmagyarázta a srác, hogy az van, hogy igen "megveszem magamnak " az utalványt, de amikor leveszik a rendelt termékre (esetemben macbook) az összeget, akkor annyival kevesebbet vesznek le. Szóval 2999 minisz diákkedvezmény = 2799£ helyett fizettem 2679£. (Mert ugye nem akkor fizetsz, amikor ténylegesen befejezed a tranzakciót az oldalon, hanem napokkal később veszik le). Lehet nálad is hasonló lesz.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#40727) smc


smc
addikt

[link]
Na érkezik. :) Hány körül szokott lenni a launch ilyenkor?

[ Szerkesztve ]

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#40728) CharlieDrop válasza smc (#40727) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Reggel 10. Avagy 19.00 itthoni idő szerint

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#40729) Roland0224 válasza smc (#40727) üzenetére


Roland0224
senior tag

Kíváncsi leszek a 10 mennyiért nyit
Szerk.: Ha type-ct kap akkor gondolom a pencil 2-t tudja csak használni
Vagy kiadnak egy type c-s pencilt?:F🤣

[ Szerkesztve ]

(#40730) smc válasza Roland0224 (#40729) üzenetére


smc
addikt

C-s lesz ez már. Azaz pencil 2.
Nem hinném hogy visszatérnek a korábbi töltési megoldásra. A pencil 2 is már 4 éves, behozta a fejlesztési költségét bőven.. :D

[ Szerkesztve ]

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#40731) Sordoran válasza ittakary (#40721) üzenetére


Sordoran
addikt

Azért nagyon nem mindegy kinek mi a felhasználói szokása. Legnépszerűbb mobilos játékok ugye ingyenesek, de mikrotranzakcióval tele vannak szórva, és folyamatosan frissülnek <- sose játszod ki. Ebből fenn van készüléken 2-3 darab azok simán megeszik teljes tárhelyet.
Csak két példa, ami népszerű és most ennyit foglal iPhone-on (iPad-en is kb. ennyi):
- Genshin Impact 19,6 GB
- Diablo Immortal 12,26 GB
Filmek, videók amik még sokat foglalhatnak, ez mindenkinek egyéni preferencia mennyit tart a gépen. Lényegében 64GB is elég teljesen alap átlag használatra, pár kisebb játék is belefér, és kicsi (max. 720p) film is. Nekem viszont már a 128 GB is kevés volt. :DDD

Double rainbow... what does it mean? Well, a double rainbow is a phenomenon of optics that displays a spectrum of light due to the sun shining on droplets of moisture in the atmosphere. Does that explain?

(#40732) Roland0224 válasza smc (#40730) üzenetére


Roland0224
senior tag

Igen
Gondolom lesz egy új hármas

(#40733) moleculez válasza smc (#40727) üzenetére


moleculez
veterán

Nem akarok idén iPadot venni, remélem semmi lényeges újítás nem jön ;] :DDD

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#40734) smc válasza Roland0224 (#40732) üzenetére


smc
addikt

Azt szerintem nem így fogják bemutatni ha lesz. Ha csak nem egy minimális upgrade lesz.

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#40735) moleculez válasza smc (#40727) üzenetére


moleculez
veterán

Tim "Take Note" tweetje sztem az új iPadOS-el érkező endless whiteboard appra utal. Amit valahol várok, mert erre a célra most OneNoteot használok, de nem szívlelem.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#40736) ittakary válasza Sordoran (#40731) üzenetére


ittakary
nagyúr

mondjuk ez igaz :K

1) én soha nem játszok mobileszközön
2) streamen nézek mindent - vagy ha pl repülök, akkor kell csak lementenem offline

így tényleg nem kell sok háttértár :D

(#40737) smc válasza moleculez (#40735) üzenetére


smc
addikt

Meg arra hogy a budget ipad is kap új ceruzát. :)

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#40738) merqree válasza smc (#40730) üzenetére


merqree
őstag

Valamit most nem értek :R
Az idén nyáron vásárolt iPad Pro 11" (2021) USB-C, sőt nagyon jól használható ezzel.

(#40739) smc válasza merqree (#40738) üzenetére


smc
addikt

Mi az ipad 10-ről beszélünk, ami a 9-es utódja, ami még lightning csatlakozós. Ez fog most USB-C-re váltani mint az összes többi ipad, köztük a te Pro-d is.
iPad 10. generáció. Így talán jobban érthető. :)

[ Szerkesztve ]

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#40740) Alex91 válasza smc (#40727) üzenetére


Alex91
félisten

Vagy csak siman arat emelnek a haboru es Brusszel miatt... :D

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#40741) smc válasza Alex91 (#40740) üzenetére


smc
addikt

Lol, árat amúgy fognak is, az fix, legalábbis forintban. :D

[ Szerkesztve ]

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#40742) Roland0224 válasza moleculez (#40735) üzenetére


Roland0224
senior tag

Ha csak jegyzetelni kell pecillel a good notes nekem bevállt
Ingyen 3 doksit tudsz létrehozni be lehet importálni pdfet/wordot és arra írhatsz.
Vagy törlöd az egyiket és tudsz újat létrehozni vagy előfizetsz ~3500/év az sem vészes én egyenlőre nem fizettem elő még próbálgatom az alternatívákat de mindig ide térek vissza amit egyedül hiányolok az a vonalzó

(#40743) ittakary válasza smc (#40741) üzenetére


ittakary
nagyúr

+30% mindenre - innen indulunk :K

(#40744) merqree válasza smc (#40739) üzenetére


merqree
őstag

Ok, köszönöm! :R

(#40745) ittakary válasza ittakary (#40722) üzenetére


ittakary
nagyúr

amúgy a hiba valószínűleg itt lesz, hogy a mai vásárlásomnál már az ÚJ +30% árral fizettette ki a webshop

az ügyemet már külföldre vitték ki, azt ígérték pár napon belül visszahívnak és megoldják a dolgot

számomra elég egyszerű: vagy a régi áron megkapok mindent + AirPods is jön, vagy sztornó az egészre

nem is értem idáig miért nem vettem észre ezt a dealt :D

[ Szerkesztve ]

(#40746) Alex91 válasza ittakary (#40745) üzenetére


Alex91
félisten

Akkor lehet, hogy nem veletlenul 17-ig tartott az akcio...

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#40747) ittakary válasza Alex91 (#40746) üzenetére


ittakary
nagyúr

hát igen ...

jó nagy hápogás mindenhol :( aki tervezgette a vásárlást de gondolkozott rajta, most megkapja a fekete levest hogy minden +30-35% :(

sőt volt pár napja 450 az USD ... ez esetben az 1 évvel ezelőtti árhoz képest a +50% emelés sem lenne indokolatlan :(

[ Szerkesztve ]

(#40748) moleculez válasza Roland0224 (#40742) üzenetére


moleculez
veterán

Jegyzetelni a Notabilityt használom. De ilyen "végtelen papír minden irányban" brainstormingolni abban nincs, arra kell a OneNote.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#40749) Roland0224 válasza ittakary (#40747) üzenetére


Roland0224
senior tag

Már nem is engedi megnézni az árakat ""épp frissítjük az Apple Store-t"

(#40750) ittakary válasza Roland0224 (#40749) üzenetére


ittakary
nagyúr

Bizony, innen már tényleg csak előre van

az iPhone bemutatóra fel lehetett készülni, mert tudtuk a dátumát

de ezt meg már be sem jelentették, hanem csak frissítik a honlapot ...

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  iPad topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.