Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  iPad topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-11-10 14:07:28

LOGOUT.hu

iPad topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41351) bostone válasza CharlieDrop (#41347) üzenetére


bostone
addikt

Egyre nagyobbak a játékok, ahogy a nagyobb címek érkeznek.
Végre az "A" kategória is tiszteletét teszi mobil fronton.

(#41352) Malfroy válasza bostone (#41351) üzenetére


Malfroy
aktív tag

Mint pl?

(#41353) CharlieDrop válasza bostone (#41351) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Értem. Én vagyok lemaradva. Air2-ről váltottam. Igaz játszani XBoxon szoktam

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#41354) Lezl válasza mazsiii92 (#41350) üzenetére


Lezl
tag

Igaz más felhasználási szokások, ha biztos hogy elég a 64 gigás akkor jó vétel lehet az is én is itt indultam hogy Air...de aztán kezdtem sorra venni hogy a Samsung Tablet S-en ami 128 gigás és van benne nekem 256os sd folyton helygonddal küzdök 4 játék van fent de multkor nem volt helyem frissíteni a diablot pl úgy hogy a videók stb az sd kártyán vannak...szóval 256os kellett volna akkor már 319 és az talán nem is volt 5g-s...ami nélkül lehet élni de kényelmesebb ha van azthiszem az 359 volt akkor ahhoz képest hogy legyen jobb kijelző jobb kamera jobb hangszóró, pláne úgy hogy mivel én nem fogok venni apple füllhalgatót hogy hr zenét hallgassak (erre ma jöttem rá hogy semilyen hd kodeket nem támogat az apple csak a sajátját...) marad a belső hangszóró az már 40k ftot megér Ja és Thunderbolt amivel elvileg akár 120hz 4kt is ki lehet rakni a tvre...persze ha majd 1x lesz támogatás de airrel max 4k 30hz asszem

[ Szerkesztve ]

(#41355) Lezl


Lezl
tag

Játékok terén a Genshin 20gb a diablo 15 körül a Wild Rift is majdnem 10

[ Szerkesztve ]

(#41356) Pano válasza Lezl (#41346) üzenetére


Pano
addikt

Használat függő.
Én tök jól elvagyok a 64 gigán. Még telefonon is 2 éve és azért nyüstölöm őket.
Igaz, a zenét meg a filmet is streamelem. Doksik meg mennek iCloudba.

[ Szerkesztve ]

(#41357) torkozsolt válasza Lezl (#41346) üzenetére


torkozsolt
csendes tag

Nem játékra használom, az usb c-n bármilyen ssd-t tudok csatlakoztatni, ha extra tárhelyre lenne szükségem. Ipad 9-et váltott, nekem a közel dupla ár is fájt kicsit :-) Nekem egy tabletért 400 ezer nem megérős, akkor már inkább egy Macbook Air M1 procival. De szerencsére nem vagyunk egyformák, én a 289 ezres árra írtam, hogy MOST (a brutál áremelés után) a cellular verzióért szerintem jó ajánlat.

(#41358) bostone válasza Malfroy (#41352) üzenetére


bostone
addikt

Csak azt tudom felsorolni, ami engem is érdekelt:
Warzone
Rainbow six
Battlefield

A COD nálam 17.5 GB.

(#41359) Lezl válasza torkozsolt (#41357) üzenetére


Lezl
tag

Igen én is egyet értek azzal hogy 400k erős egy tabletre csak azért vettem meg mert énbennem felcsillant a remény a 16.1el hogy hátha kicsit pcsíti az m1es tabletet az Apple hogy lehesen számítógép helyett használni ha épp úgy adódik... első apple termékem egyébként és azt tudom hogy nekem a Mac kizárt mert egyszerűen számomra használhatatlan munkára...annyi idegesítő dolog van benne hogy bőven elegendő az nekem ha valami kolléga megkér hogy állítsak be nála valamit benne, napokig agyvérzés kerülget utánna.
Android vonalon sajnos nincs elég erős tab ami tudjon kezelni belassulás nélkül 2 kijelzőt és normális multitaskot mert ott a Samsung S7 ami van nekem de az dex módban egyszerűen lassú és néztem az S8at de az már annyiba kerül majdnem mint az Ipad Pro és még mindig csak fele olyan gyors jó esetben.
Felraktam a 16.2 bétát hogy megtudjam nézni a külső kijelzős módot úgy ahogy megy de még elég bugos remélem sikerül stabilizálniuk, most még keresem az appokat hogy mindent tudjak ami Samsungon megy...jó lenne egy normális videólejátszó mert a VLC ugyan mindent lejátszik de keret nélküli ablakban még ne tud futni (4es verzióban igérik) (ha tudtok valamit annak egyébként örülnék mert van egy másik amit mondanak de az meg fizetős és én 30kt nem fogok érte adni, 3mat még adnék de 30at nem az tuti)

(#41360) Laby


Laby
senior tag

Van aki használ közületek Magic Keyboard-ot?
Vettem használtan egy 2020-as iPad Pro-t és hozzá egy Magic Keyboard-ot is.

Iszonyatosan szeretem mindkettőt, viszont nagyon zavaró hogy amikor nem egy asztalon van a tablet, akkor ha kattintok a touchpad-on, vagy csak megkocogtatom a billentyűzetet bárhol, esetleg simán csak összecsukom a tabletet, akkor van ilyen zizgő, csörgő gagyi műanyag hang, gondolom a billentyűzetnek a hangja?!
Ez normális, ez mindegyiknél ilyen? Nem lehet csinálni vele valamit, hogy olyan néma legyen, mint amikor egy asztalon használom a tabletet? Elég gagyi érzetet kelt így, és nagyon fülzavaró. :B

(#41361) Rage47 válasza Lezl (#41359) üzenetére


Rage47
veterán

nplayer

(#41362) Amilo02 válasza Laby (#41360) üzenetére


Amilo02
aktív tag

Nekem most az ölemben van a magic keyboard. Próbáltam mindenhogy összecsukni(gyengén, kicsit erősebben stb..) bökdösöm a touchot, de semmi zizzgő csörgő hang.... Kb. 1 éves. 12.9-es verzió.

[ Szerkesztve ]

(#41363) Semin válasza Laby (#41360) üzenetére


Semin
senior tag

Nálam sincsen semmilyen zizzgő hang. Vagyis inkább úgy írom, hogy én nem hallom. Egy médiába nézz be ott szokott lenni kirakva, az jó lenne kontrollnak.

[ Szerkesztve ]

(#41364) Micsurin válasza consono (#41348) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Genshin és Diablo mellett is van ~10-12GB szabadon.
Most úgy van 5Gb-m a 64-esen, hogy fent van:
Genshin, Diablo, Last Campfire, HP Mistery, Rise of Cultures, meg valami random platformer.
Genshin most 18.2-ön áll... ha minden frissítés után újra teszitek 2-3 gigát nyertek vele mert nem tudja ált. törölni a telepítési fájlokat.

Bőven élhető ez a méret... mondom ezt a 128-as S10 után és 512-es SD után. :)

[ Szerkesztve ]

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#41365) Süvi


Süvi
őstag

Érdeklődnék, hogy van olyan tok, hátlap, ami Magic Keyboarddal működik? Elég sokat használnám nélküle is és olyankor nem szeretném, hogy karcolódjon a háta. Köszönöm

(#41366) trobi28 válasza Süvi (#41365) üzenetére


trobi28
addikt

[Parancsolj] :K

Boldogok a tudatlanok, akiket nem terhel gondolat súlya!

(#41367) Amilo02 válasza Süvi (#41365) üzenetére


Amilo02
aktív tag

(#41368) Micsurin válasza Micsurin (#41364) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Ennyire el lehet még azért lenni a 64el, ami nem app az úgyis Icloudban van.

[ Szerkesztve ]

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#41369) Lezl válasza Micsurin (#41364) üzenetére


Lezl
tag

Jó de ha 5 GB helyed van akkor rendszer frissítéséhez valszeg már le kell szedned valamit és az se életszerű nálam hogy folyton le fel telepítsem a játékokat. Plusz ki tudja de ha ennyi írást kap a 64es SSD pár év múlva már gond is lehet. Arról nem is beszelve hogy utazáskor nem tudsz streamingről letölteni néznivalót. A mocskos Apple nem hiába nem rakott 128 gbt az airbe az alapmodelbe tudja hogy sokaknak az kevés és kifizetik a felárat a 256ért. Plusz még 1 dolog ami hátrány lehet még 1 x hogy a 64es nem tud virtuális memóriát kezelni. Most még nincs program amihez kellene de remélem 1 év múlva már lesz pár. Én a 300at sokaltam ahhoz hogy ennyi kompromisszumot kössek így aztán elköltöttem 400at.

kipróbálom azt az nplayert köszi

(#41370) kakuk.tamas válasza Lezl (#41369) üzenetére


kakuk.tamas
addikt

Ha nagyon filmet akarsz nézni utazás közben, rákötsz egy akárhányterrás vinyót.

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#41371) Lezl válasza kakuk.tamas (#41370) üzenetére


Lezl
tag

Netflix amazon egyebek tudnak külső meghajtóra letölteni? Néha egyébként alternatíva lehet tényleg de még 1 kütyü amit cipelni kell meg akkor már inkább egy nagyobb pendrive plusz szintén ha sokat használom az USB t még erre is töltés, pendrive külső monitor vajon fogja bírni hosszú évekig, ha elromlik itt még vezeték nélküli töltés sincs alternatívaként. Sokat rágódtam én ezen, 64 gigás miniről indítottam a gondolatmenetemet ami fele annyi lett volna és ide jutottam végül. :))
Amit szeretnék ezzel mondani hogy érdemes végiggondolni pontosan mire lesz szükséged egy 300 ezres vásálás előtt

[ Szerkesztve ]

(#41372) Süvi válasza trobi28 (#41366) üzenetére


Süvi
őstag

és @Amilo02: Köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#41373) lugosi válasza torkozsolt (#41357) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Én használok usb-c-t videószerkesztéskor, azért a tapasztalatom szerint nem olyan mint a belső tárhely. Nem mondanám bugmentesnek a kezelését és ahhoz hogy lehessen vele dolgozni olyannak kell lennie az appnak ami támogatja a külső forrásból való munkát (pl. Fotók app azonnal kilőve).

(#41374) smc válasza CharlieDrop (#41347) üzenetére


smc
addikt

[link] - Divinity Original Sin 2
Majdnem 18 giga.

Diablo Immortal is valami 12 giga.

Jajj, most látom hogy lemaradtam. De azért a DOS2 említésre méltó. Most volt leárazva azt hiszem.

[ Szerkesztve ]

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#41375) Micsurin válasza Lezl (#41369) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Utazáskor zene és könyv, vagy mobilnet :)

Ha tudnád egy 64-es SSD mennyi írást kibír, jóval hamarabb szoktak a vezérlők lehasalni :)) de az itt kicsit más kivitelezés lásd a mac és a feltanított SSD-k.

Van rá gari ha azon túl elkönyököl az USB kicseréltetem, itt nem alaplapra forrasztott ala S10.

[ Szerkesztve ]

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#41376) Süvi


Süvi
őstag

Angol nyelvű billentyűzettel milyen tapasztalatok vannak, mennyire kínszenvedés vele írni?
A következő ESR termékeken gondolkozok, szinte "tok árában" vannak, és elég jókat írnak róla:
iPad Air 5/4 and Pro 11'' Ascend Keyboard Case - ESR (esrgear.com)
iPad Air 5/4 and Pro 11'' Rebound Magnetic Keyboard Case - ESR (esrgear.com)
Van esetleg most valamilyen jó ESR kupon?
Köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#41377) Laby válasza Amilo02 (#41362) üzenetére


Laby
senior tag

+ #41363Semin

Köszi az infókat, akkor lehet vennem kell egy újat... :D
Olvastam, hogy 2 kiadása volt már a Magic Keyboard-nak, az eredeti, és 2021-ben egy frissített verzió kijött belőle.
Nektek melyik van? Az első 2020-tól kapható, vagy 2021 utáni?

(#41378) Amilo02 válasza Laby (#41377) üzenetére


Amilo02
aktív tag

A két kiadásról nem tudok nyilatkozni, annyira nem ástam bele magam a dolgokba.
Én 2021 szeptemberében vettem a keyboardomat.

(#41379) CharlieDrop válasza Süvi (#41376) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Én vakon gépelek, szóval :D
Ezek olyan "tokok", ami csak asztalon, vagy sima felületen használható? Amolyan ölbe vehetős noti feelinget nem ad?

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#41380) Lezl válasza Micsurin (#41375) üzenetére


Lezl
tag

Sajnos a mobilnet sok esetben nem opció mert akár Budapest Bicske vasuti vonalon az út felében még a zene streaming is be tud akadni annyira nincs vagy lassu a net videóról ne is beszéljünk saját tapasztalat...lényeg mindenki a saját igényei szerint válasszon.

Más, mint új ipad oses pár kérdés...
A home screenen nem lehet úgy elrendezni ikonokat widgeteket hogy én kihagynék üres helyeket?
2 Bluetooth füles csatlakozásakor hol kell bekapcsolni hogy egyszerre mind2 szóljon?
Váltakozó háttérképet be lehet állítani?

(#41381) Süvi válasza CharlieDrop (#41379) üzenetére


Süvi
őstag

De igen, ez a második iPad Air 5/4 and Pro 11'' Rebound Magnetic Keyboard Case - ESR (esrgear.com) "olyan mint" az Apple magic Keyboard.

(#41382) kislaci


kislaci
senior tag

Sziasztok, szeretnék venni egy ipad öt 9-esre gondoltam. Van iphoneom és a feleségemnek is. Viszont az ipad közös lenne, illetve a gyerekek is használnák. Vannak benne profilok, vagy ha nincs hogy tudnám elérni, hogy a srácok ne garázdálkodjanak rajta, nehogy véletlenül kitöröljenek egy emailt, üzenetet stb? Csak youtube, meg játékra használnák ők, nem szeretném hogy belépjenek a viberembe stb. Köszi

(#41383) CharlieDrop válasza Süvi (#41381) üzenetére


CharlieDrop
veterán

de hülye vagyok, csak az elsőre kattintottam :W :O :DD :DDD

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#41384) Alex91 válasza kislaci (#41382) üzenetére


Alex91
félisten

Sziasztok, szeretnék venni egy ipad öt 9-esre gondoltam. Ott a lenyeg, 5-ot kel venni, ahogy irod! :DD

Sajnos Apple szerint ez is 1 felhasznalos, mint az iPhone.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#41385) Laby válasza Amilo02 (#41378) üzenetére


Laby
senior tag

11-es vagy 12,9-es ipadod van?

(#41386) kislaci válasza Alex91 (#41384) üzenetére


kislaci
senior tag

De gondolom más is ász alja így, arra lennék kíváncsi, hogy más hogy oldja ezt meg. Biztos más is jár hasonló cipőben mint én. Fókusz móddal nem lehet mokolni valamit?

(#41387) Amilo02 válasza kislaci (#41386) üzenetére


Amilo02
aktív tag

12.9" 2021
Sorry, Laby-nak szántam :B

[ Szerkesztve ]

(#41388) CharlieDrop válasza kislaci (#41386) üzenetére


CharlieDrop
veterán

A fókusz mód az értesítésekre van kitalálva.
Én nem adtam oda a gyerekeknek olyat aminél számított ha elnyomkodják. Inkább vegyél valami olcsó droidos tabletet.

[ Szerkesztve ]

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#41389) consono válasza kislaci (#41386) üzenetére


consono
nagyúr

Igazából nem. Az iPad egy felhasználós. Pont. Kódot persze tehetsz rá, de akkor egyáltalán nem tudja az használni aki ezt nem tudja.

"In God we trust. All others must bring data"

(#41390) Süvi válasza kislaci (#41382) üzenetére


Süvi
őstag

Vannak alkalmazások, amelyeknél be lehet állítani, hogy FaceID, TouchId-vel lehet csak belépni, pl. Google Drive. De ha jól tudom Viberen pont nincs ilyen lehetőség.

(#41391) Alex91 válasza kislaci (#41386) üzenetére


Alex91
félisten

[link] , esetleg oktatasi celu uzembehelyezes...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#41392) consono válasza Alex91 (#41391) üzenetére


consono
nagyúr

De ezt otthon nem tudod megcsinálni, kell hozzá a szerver oldal is...

"In God we trust. All others must bring data"

(#41393) gduck


gduck
addikt

Sziasztok!

Apple iPad (9th) 2021 10.2 64GB Wifi asztroszürke lenne a kiszemelt.
Kétfajta modellt látok és nem találom mi az eltérés: MK2K3FD/A és MK2K3HC/A

Előre is köszi a segítséget :R

(#41394) kislaci


kislaci
senior tag

Ilyesmire gondoltam: [link]

(#41395) crue válasza Kaba (#41343) üzenetére


crue
őstag

Valóban, meg is érkezett.

(#41396) CharlieDrop válasza kislaci (#41394) üzenetére


CharlieDrop
veterán

ok, de ki lehet kapcsolni, amúgy ezt sohasem teszteltem, próbáld ki.

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#41397) Sumptuous


Sumptuous
senior tag

Szeretnénk a mamának egy másik tabletet venni, mert a mostani gagyi androidos nagyon lassú már és a hangja sem jó. Gyermekeivel tartja a kapcsolatot messenger híváson keresztül, illetve néha néz egy pár videót, amit a család küld neki szintén messengeren. Erre a felhasználásra szeretnénk minél árbarátabb megoldást egy iPad személyében. Melyiket javasolnátok erre a célra? Egy Air2 megoldás lenne? Vagy akár egy sima air? Vagy annyira régi rajta a rendszer, hogy nem támogatja a messengert sem?

(#41398) szabonagyur válasza Sumptuous (#41397) üzenetére


szabonagyur
félisten

Ilyen célra nem vennék ennyire régi eszközt. Egy sima Airrel egy idős Mini2-nk volt és nem sok mindenre volt jó, de a Mini 4 sem igazán.

Keret függvényében 2019 utáni eszközöket néznék.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#41399) xsjado93


xsjado93
senior tag

Sziasztok. 9th Gen iPadhez keresek olyan billentyűzetes tokot, aminek a használata a lehető legkevesebb macerával jár, van rajta touch pad és billentyűzet világítás. Ezért gondoltam elsősorban a Logitech Combo Touchra a Smart connector miatt. Viszont képbe jött még a Brydge 10.2 MAX+, mert ezt meg jobban lehet laptopként használni a mágneses csatlakozás miatt. Esetleg valakinek összehasonlító tapasztalat?
Ha jól olvastam eddig, akkor a magyar nyelv beállítása nem kéne, hogy akadályt jelentsen.
(anyukámnak lenne, aki közel informatikai analfabéta sajnos)
Válaszokat előre is köszönöm! :R

Your life is a lie.

(#41400) Malfroy válasza Sumptuous (#41397) üzenetére


Malfroy
aktív tag

A jelenlegi alap iPad jó lehet neki.

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  iPad topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.