Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  iPad topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-11-10 14:07:28

LOGOUT.hu

iPad topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19651) Véreshurka válasza z67 (#19650) üzenetére


Véreshurka
senior tag

:DD Okés! És tudja kezelni a felhőben lévő fájlokat is, vagy csak azokat amik az eszközön vannak? Gondolom az utóbbi.

El Psy Kongroo

(#19652) z67 válasza Véreshurka (#19651) üzenetére


z67
őstag

Tudja.

(#19653) dunc


dunc
nagyúr

Srácok!

Ez mennyire lenne előrelépés? 32 giga Mire elég? Lehet bővíteni?
Jelenleg egy ilyen táblagépem van! Megéri több mint 100 ezret rádobni?

(#19654) Véreshurka válasza z67 (#19652) üzenetére


Véreshurka
senior tag

Köszi! Ahogy lesz időm ki fogom próbálni! Mondjuk mellékesen, de mi van azokkal a dropbox felhasználókkal akiknek csak 2 GB helyük van, mert nálam pl. kb. 13 GB-ot kellene leszinkronizálni?

El Psy Kongroo

(#19655) LilProphet90 válasza Véreshurka (#19654) üzenetére


LilProphet90
senior tag

Csak akkor váltanék a helyedben, ha mindenképpen iOS-t használnál, a jelenlegi tabod is elég erős. Bővíteni nem lehet, hogy mire elég, az felhasználótól függ, nekem például untig.

100e pluszt viszont semmiképp nem dobnék rá.

[ Szerkesztve ]

Zenei alapok, remixek: http://www.reverbnation.com/lilprophetmusic

(#19656) Parson


Parson
addikt

sziasztok, lassan eljön az idö, hogy vennék én is egy sima iPad-et, otthoni nyomkodasra az asszonynak meg a nagyobbik gyereknek, meg hosszabb tura soran amolyan RSE (rear seat entertainment) opcionak a kocsiba a gyerekeknek.

Na most ket kerdes merül fel:
1. Filmtárolás, filmlejatszas mennyire / hogyan tamogatott ezen az eszközön - minden csak iTunes-szal megy ? Hiába van iPhone-om, ennyire mélyen azért nem ismerem az iOS-t.
2. Tud-e vki értelmes eladókat ahol jó iPad tartok vannak az autok hátsó ülésekkel szemben / között és/vagy anyósüléssel szemben?

Köszi elöre is.

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#19657) univerzita válasza Parson (#19656) üzenetére


univerzita
addikt

A első kérdésre a válasz hogy nem csak ITunes - szal lehet filmet felmásolni hanem pl. 3uTools -al vagy ha felteszed a iPad -re a VLC -akkor azzal akár wifin is felmásolhatod. A másikra majd valaki aki használja.

(#19658) Parson válasza univerzita (#19657) üzenetére


Parson
addikt

Mivel ugyanaz az iOS van az iPad-en és az iPhone-on is, gondolom ezt a VLC-t lehet tesztelni az iPhone-on is, nem? Ha nem, attól még no problem, már csak az a 2. kérdés az ami érdekel még.

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#19659) leslieke válasza Parson (#19658) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Nekem mindkettőn fent van, különbséget nem vettem észre.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#19660) Ragnar95 válasza Parson (#19658) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Persze, ugyanúgy működik a VLC iPhone-on, mint iPaden. VLC-t nem használok, de a jobb videólejátszók tudnak wifi transfert is, semmilyen app nem kell hozzá, hogy fájlokat másolj az iPadre gépről.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#19661) Parson


Parson
addikt

Gyerekek, van itt komolyan esély, hogy tavasszal tényleg jön vmi új iPad ami lejjebb nyomná a jelenlegi sima iPad árát vagy fölöslegesen várok ilyenre?

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#19662) Alex91 válasza Parson (#19661) üzenetére


Alex91
félisten

Ja, max. Pro szerintem...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#19663) Ragnar95 válasza Parson (#19661) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Ígyis eléggé lent van a sima iPad ára, lejjebb nem hiszem hogy menne már. Frissíteni lehet, hogy frissítik a palettát, de az is benne van a pakliban, hogy csak a Prokhoz nyúlnak.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#19664) ittakary válasza Parson (#19661) üzenetére


ittakary
nagyúr

szerintem jelentős árváltozás nem lesz, de így sem vészes szerintem

újonnan 96k

apróról kell kifogni jó áron:K 80ért vagy alatta

(#19665) arkades válasza ittakary (#19664) üzenetére


arkades
aktív tag

No igen. Én is elkapkodtam. Decemberben vettem mini 4-et 100-ért. Tökéletesen működik, semmi gond, de azért azt hiszem inkább várnom kellett volna.

Каждый дрочит как он хочет.

(#19666) NomAd_82


NomAd_82
aktív tag

Sziasztok!

Van valakinek tapasztalata biztosított ipad cseréjével kapcsolatban?
Történt, hogy pottyant egyet, majd közölték hogy hívjam fel a biztosítót és jelentsem be. Eddig OK.
Ezek után be a szervizebe, ők megnézik, majd kapok egy másikat. Eddig is ok.

Na most a kiegészítő szöveg az volt, hogy a dobozt majd tartsam meg, mert a szerviz raktárról küld egyet de csak a készüléket küldik ki. Dobozt nem. Na itt mi a fákk van? Egy szerviz hogyan küldhet ki csak készüléket??? Akkor nem valami javított szart fogok kapni?

A szitu az hogy ami törött az AIR 2, ami ugye már nincsen forgalomban és erre azt mondták, hogy a szerviznek biztos lesz. Na ez a duma micsoda?
Volt valaki hasonló szituban? Mire lehet számítani? Mire kell figyelni?
Pl. ha a szerviz csak a gépet küldi ki, meg lehet-e tudni hogy zsír új a cuc, vagy valami refurb szemét?

Köszi a tapasztalt kollégák válaszait.

(#19667) mukibuci válasza NomAd_82 (#19666) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

Javított szart fogsz kapni, ugyanúgy, mint az iPhoneoknál is.

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#19668) csabiks válasza NomAd_82 (#19666) üzenetére


csabiks
senior tag

a javitott szar, enyhe tulzas. ezekbe a refurb keszulekekbe vadonatuj (0perces) akku van, es garantaltan beviszgalt hardver, foliaval kapod, gyakorlatilag mintha új lenne, kar ezektol felni....

"The loudest one in the room is the weakest one in the room."

(#19669) ittakary válasza NomAd_82 (#19666) üzenetére


ittakary
nagyúr

gépre kell dugni és meg kell nézni hány ciklus van az akksiban

3utools pl :)

(#19670) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Sziasztok. Egy olyan kérdésem lenne, hogy az Apple Mail-ben van valami limit, hogy mekkora csatolmányt tud elküldeni? Egy Ipad Pro 13-ról van szó és gépen simán elküldöm a 10mb-os csatolmányt(tehát nem exchange limit), de a Mail képtelen rá visszadobja. Köszönöm előre is a segítséget!

(#19671) szasanyi


szasanyi
félisten

iPad 2017-tel mért vki netsebesség tesztet? Letöltöttem a speedtest app-ot, de nálam 107/107 volt a maximum (ASUS N18U + Digi Net1000) amit keveslek... mindössze ennyit tud valóban?

(#19672) leslieke válasza szasanyi (#19671) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Digi oldalán nézd meg: http://digi.hu/internet/meres

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#19673) Firestormhun válasza szasanyi (#19671) üzenetére


Firestormhun
senior tag

Nálam Ipad pro 2.4 GHz N szabványos wifin maximum ~100/100-at tud, 5 GHz AC szabványoson pedig 440/200-at.

...

(#19674) szasanyi válasza leslieke (#19672) üzenetére


szasanyi
félisten

Ott még a 100/100-at sem éri el.

Firestormhun: akkor valszeg ez a 100/100 körüli érték lehet a maximum N-es WiFi-vel. Köszi.

(#19675) ittakary válasza szasanyi (#19674) üzenetére


ittakary
nagyúr

Ja hogy 2.4Gn merted... ott meg az 50-60nak is orulhetsz

(#19676) szasanyi válasza ittakary (#19675) üzenetére


szasanyi
félisten

Írtam a router típusát, ami nem AC-s. Amúgy AC-n sokkal (érezhetően) jobb?

(#19677) Ragnar95 válasza szasanyi (#19676) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

AC-n eszköztől függően 500Mbps-ot is el lehet érni. A kérdés inkább az, iPaden minek 100mega fölötti letöltés?

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#19678) szasanyi válasza Ragnar95 (#19677) üzenetére


szasanyi
félisten

Azért merült fel a kérdés, mert éppen router cserét fontolok és mert hiába a relatíve magas sebességteszt eredmény, mintha mostanában többet "gondolkodna" böngészés közben.
Abban bízok, hogy a kiszemelt ASUS RT-AC66U B1 routerrel gyorsabb, gördülékenyebb lesz minden az AC miatt.

(#19679) sebgutkopf válasza szasanyi (#19678) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Jóval gyorsabb lesz, már csak azért is, mert kevesebb az 5Ghz-es eszköz, így az a frekvencia tartomány kevésbé zajos, ami miatt a jel minőség is jobb.

(#19680) pinnacle válasza bopeti98 (#16724) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Nekem is gond van az automatikus fényerővel iPad 2017-nél? Bekapcsoláskor leveszi vagy feltolja, de utána már nem működik. Tehát pl. sötét helyen bekapcsolom akkor leveszi, kiegyek világosba, felviszi, de utána ha visszamegyek a sötét helyre nem történik semmi. Nektek ez működik, vagy még javításra vár?

[ Szerkesztve ]

(#19681) psg5


psg5
veterán

Sziasztok!
Ipad-ről PC-re (laptopra) képek és videók letöltése, hogy működik? Illetve milyen mód az amit két idősebb kollegának is el lehet magyarázni, úgy hogy meg is tudják valósítani? Itunes Pc-re és Ipadre és kész? Vagy van szoftvermentes esetleg más megoldás?
(A felhőből való letöltés nem játszik náluk)

[ Szerkesztve ]

F.K.T.

(#19682) pinnacle válasza pinnacle (#19680) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Apple-től megnézték, távoli eléréssel, nem láttak semmi szenzor problémát. Mondjuk szerintem szoftveres lesz, mert le, fel állítja, csak utána nem működik.
Almárium-Pro már nem hivatalos Apple szerviz? Azt mondták már nem az, mert sok panasz volt a kiszolgálásra, de még lehet oda vinni. Én meg úgy tudtam, hogy pont ez volt az ajánlott szerviz, a többiekhez képest.

(#19683) univerzita válasza psg5 (#19681) üzenetére


univerzita
addikt

Szerintem a 3uTools ( gépre) programmal a legkönnyebben lehet. Megnyitod számítógépen a 3uTools -t ,kábelen a iPad és simán Export.

(#19684) csabiks


csabiks
senior tag

Sziasztok! Csatlakoztam a taborhoz, egy ipad pro 10.5 szemelyeben :) volt korabban is tabom, ezt most a macbook kivaltasara vettem, eddig nagyon tetszik.

"The loudest one in the room is the weakest one in the room."

(#19685) ittakary válasza csabiks (#19684) üzenetére


ittakary
nagyúr

szerintem nem lehet vele kiváltani teljesen, maximum akkor ha facebookozni internetezni meg zenét hallgatni használtad a macbookot (mondjuk az macbookosok 90%a erre használja :D )

gépelni rajta huzamosabban tré, egér nélkül profi munkára tré

(#19686) Ragnar95 válasza ittakary (#19685) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

A gépelés, meg egér hiánya egy dolog, pl Office feladatokra bőven felesleges az egér szerintem, márpedig sokaknak még a munka is MS Office-ban + emailezésben kimerül gyakorlatilag, szerintem ami sokkal nagyobb probléma még iOS11-el is, a korlátozott multitasking. Ha már 3 appot kell egyszerre használnod és akár csak percenként váltogatnod köztük, rémálom mindezt iPaden kivitelezni asztali oprendszer helyett.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#19687) BÁ Nutrition


BÁ Nutrition
addikt

udv, letezik olyan ipad case amibe ha belarakom akkor hasonloan lehet hajtogatni mint pl egy laptop eseten a kepernyot? nem nagyon talalok es eleg bosszanto h kb egy gyartonak sincs ilyen megoldasa. pl anyam elmegy fozni, de skype-on tartjuk a kapcsolatot erre csak a plafont lesem mert ezeket a nyomorult tokokat nem lehet 90 fokban beallitani ha lerakod az asztalra. gondolom nem en vagyok az elso ember a foldon akinek ez feltunt.. na mindegy remelem tudtok segiteni thx :R

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#19688) BÁ Nutrition válasza BÁ Nutrition (#19687) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

mondjuk valami ilyesmire gondoltam [link]

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#19689) Seep válasza BÁ Nutrition (#19687) üzenetére


Seep
senior tag

Szervusz, persze hogy van. Tobb is, pl:

[link]

[link]

[ Szerkesztve ]

(#19690) BÁ Nutrition válasza Seep (#19689) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

Talaltam egy megoldast az igeartol ami tetszetos. Meg annyi h ipad air 2 az csak 9,7”-ban van ugye? Ha jol emlekszem enyem olyan, dobozat nem talalom

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#19691) Seep válasza BÁ Nutrition (#19690) üzenetére


Seep
senior tag

Air 2 = 9.7", nincs mas valtozat

(#19692) Whynot? válasza Seep (#19689) üzenetére


Whynot?
aktív tag

Tudtok ilyet magyar kiosztással? Értelem szerűen nem a gyári 30-40 ezresre gondolok :)

(#19693) univerzita válasza Whynot? (#19692) üzenetére


univerzita
addikt

(#19694) psg5 válasza univerzita (#19683) üzenetére


psg5
veterán

Koszi! Itunes masra van?

F.K.T.

(#19695) univerzita válasza psg5 (#19694) üzenetére


univerzita
addikt

Képek másolásra nem jó. Ha több Apple eszközöd van akkor köztük sinchronizálásra jó. De zenét felrakni is jó.

(#19696) pinnacle válasza univerzita (#19693) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Magyar kiosztással, hol kapható még? Már csak angolt találtam. Ugye ez az iPad 2017-hez is jó?

(#19697) univerzita válasza pinnacle (#19696) üzenetére


univerzita
addikt

A képen angol nyelvű de aszt írják hogy van magyar ( nemtudom)[link]

(#19698) pinnacle válasza univerzita (#19697) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi! Olyan billentyűzetes tokra gondoltam, amit linkeltél. Lehet ez már jobb is, mert írták az előző tesztjében, hogy könnyen felborul. Lehet mégsem ez az igazi megoldás.

[ Szerkesztve ]

(#19699) Rob700


Rob700
senior tag

Sziasztok! Tegnap vettünk egy iPad-et (2017) és frissítettem IOS11-re. Hogy tudom azt megcsinálni, hogy a kijelző egyik felé. Safari a másikon pedig a jegyzetek vagy más fusson...?

iPhone 12 128GB Black 

(#19700) Seep válasza Rob700 (#19699) üzenetére


Seep
senior tag

Settings > General >Multitasking & Dock = Allow Multiple apps

Aztan elinditod a jegyzeteket, roviden felpoccinted a taskbart es ranyomsz a safarira es felhuzod a kijelzo egyik szelere.

[link]

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  iPad topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.