Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  iPad topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-11-10 14:07:28

LOGOUT.hu

iPad topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19051) Arpee78 válasza Ragnar95 (#19050) üzenetére


Arpee78
senior tag

Köszönöm, bocsi :R

(#19052) leslieke válasza Ragnar95 (#19047) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Pedig kár érte, nekem is egy Mini4 van és nagyon elégedett vagyok vele. Amíg meg nem adja magát marad is.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#19053) Alex91 válasza leslieke (#19052) üzenetére


Alex91
félisten

Vagy amig az Apple nem nyirja ki... ;]

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#19054) pescara válasza GSpecter (#19030) üzenetére


pescara
aktív tag

En is ma frissitettem, nekem is nyitja azota a magnes a hatlapon is! 😂😂😂 De nem zarja, ugyhogy egyaltalan nem zavaro, sot jo is!

[ Szerkesztve ]

(#19055) leslieke válasza Alex91 (#19053) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

A 12-es ios már nem tervezem feltenni rá, akkor talán nem lesz vele gond. :)

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#19056) arkades válasza leslieke (#19055) üzenetére


arkades
aktív tag

A 11-esre is hallottam panaszokat, bár lehet, hogy nem figyeltem és ott az iPhone-ról volt szó.

Каждый дрочит как он хочет.

(#19057) leslieke válasza arkades (#19056) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Az eszköz mindegy, van panasz a 11-re mindkettőnél.
Nekem szerencsére nem igazán volt gondom egyiken sem. Most is a legfrissebb van fent rajtuk.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#19058) arkades válasza leslieke (#19057) üzenetére


arkades
aktív tag

Én még nem tettem fel a mini 4-re.

Каждый дрочит как он хочет.

(#19059) leslieke válasza arkades (#19058) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Mi alapdolgokra használjuk csak, de nincs vele gond.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#19060) Soybex


Soybex
őstag

Sziasztok!
Gondolkodok egy ideje hogy beruházok egy Ipadre, de hogy melyik típusra azt egyenlőre nem tudom. Egyátalán nem vagyok képben az Apple termékeivel, viszont szívesen kipróbálnék egyet.
Főképpen játékra amik nincsenek droidra, hírek olvasására, böngészésre, ytubera lenne használva.
Ti melyik típust ajánlanátok?
Fontos : Használtan venném itt hardveraproról, és legalább 32gb kellene, hogy vígan ellegyek rajta.
Köszönöm előre is a segítségeteket! :R

Az információ nem egyenlő a tudással. A tudás egyedüli forrása a tapasztalás.

(#19061) leslieke válasza Soybex (#19060) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Mennyi a keret rá?

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#19062) Soybex válasza leslieke (#19061) üzenetére


Soybex
őstag

Lemaradt elnézést. 80k körül szeretnék megállni :)

Az információ nem egyenlő a tudással. A tudás egyedüli forrása a tapasztalás.

(#19063) csabiks


csabiks
senior tag

karacsonyra ajandeknak vennek a baratnomnem egy ipadet (2017-es). van ennek barmi baja? ismert hibaja? prom volt, de nem hasznaltam eladtam, ez mennyivel lassabb / rosszabb?

"The loudest one in the room is the weakest one in the room."

(#19064) csab2 válasza csabiks (#19063) üzenetére


csab2
veterán

Közismert baja nincs. Remek kis gép szerintem, jó árban.
Gyengébb hardver és nem használható a pencillel. Ennyiben kevesebb, mint a Pro. Átlagos felhasználásra bőven elég.

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#19065) csabiks válasza csab2 (#19064) üzenetére


csabiks
senior tag

csak facere es netezesre hasznalna, es mivel nem is regi modell azt hiszem eleg lesz ra.

"The loudest one in the room is the weakest one in the room."

(#19066) csab2 válasza csabiks (#19065) üzenetére


csab2
veterán

Arra bőven, de tényleg bőven elég.

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#19067) Parson válasza Ragnar95 (#19047) üzenetére


Parson
addikt

Öszintén nem értem miért nem veszik észre hogy erre a fizikai méretre is lenne igény. Viszont elavult hardverrel (lehet hogy per pill még nincs vele gond, de mégsem a legujabb...) és emiatt rossz árazással (egyszerüen inkabb rafizetek extra 20 EUR-t és ujabb hardverrel, nagyobb iPad-em van) egyszerüen nem éri megvenni csak azért, hogy kisebb iPad-em is legyen. Nagyon nagy kár érte. :W

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#19068) Ragnar95 válasza Parson (#19067) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Még amikor hoztak ki új Miniket, akkor is csökkenő tendenciát mutattak az eladások, évek óta a Mini sorozat teljesít a legrosszabbul az iPad családból. Szóval úgy tűnik egy ördögi körbe futott bele a Mini, az Apple elhanyagolta, mert nem hozta a számokat, de utána már nem is tudta hozni a számokat, mivel nem fejlesztették.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#19069) r3dsnake válasza Ragnar95 (#19068) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Mondjuk az csúnya húzás volt, hogy nem kapta meg az Air 2 hardverét. Az Air-nél egyszerre kijött ugyanaz a tábla kisebb méretben. A mini 3 pedig kínosan béna volt.

(#19070) GSpecter


GSpecter
tag

Sziasztok!

Nem feltétlenül iPad specifikus problémával szembesültem ma reggel, de:

az iPademen lévő iBooksból eltűnt egy csomó dokumentumom, szerződések, adásvételik, kötvények, igazából mindegy, hogy mi, pdf-ek voltak.

Miért tűnhettek el? A mappáik megvannak, de üresek.

Az iTunes-szal kavarohatott össze, vagy az iPhone-nal?

A durva az, hogy azt gondoltam, hogy a felhőben lehet bízni, és nincs róluk másolatom.

(#19071) arkades válasza leslieke (#19059) üzenetére


arkades
aktív tag

Én is csak alap dolgokra használom, talán ezért sincs túl nagy jelentősége, hogy nem a legújabb van rajta.

Каждый дрочит как он хочет.

(#19072) leslieke válasza arkades (#19071) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

:K

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#19073) Unbaised-Ben


Unbaised-Ben
senior tag

Sziasztok, ez minek a jelensége? Elszállt a kijelző?
Újraindítás néha vissza rakja a helyes működésre, de a kövi alvó állapot feloldása után újra ilyen. Kijelző csere? Mennyi? Ipad mini 2

(#19074) bopeti98


bopeti98
őstag

Sziasztok!

Tegnap este óta valami nagy bugja van a 2017-es iPad-emnek.
Azt csinálja hogy 1-2 perc használat után egyszerűen eltűnik minden a kijelzőről, rövid időre megjelenik egy kis forgó karika fekete háttéren majd lockolja magát és kéri a Touch ID-t vagy a jelkódot feloldás után pedig minden app be van záródva. Na ezt kb másfél percenként eljátssza velem. Már nagyon ideges vagyok miatta mert ez így használhatatlan. Újraindítás nem segített. iOS 11.1.2 van rajta. Mi lehet ez?

[ Szerkesztve ]

(#19075) Csabee. válasza bopeti98 (#19074) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Erről volt cikk több helyen. Dugd fel usb-n a gépedre s itunesen keresztül frissítsd!

Üdv: Csabee.

(#19076) HIJ válasza bopeti98 (#19074) üzenetére


HIJ
őstag

Ez nekem is előjött tegnap előtt. Én feltettem a 11.2 -t és azóta nincs gond...

(#19077) oszy válasza bopeti98 (#19074) üzenetére


oszy
veterán

December 2

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#19078) bopeti98


bopeti98
őstag

Köszönöm a válaszokat!
A 11.2-re frissítés valóban megoldotta a problémát. :R

(#19079) vadászcsiga


vadászcsiga
félisten

Lehet hogy meredeken hangzik, 10.1.1-en vagyok es maradok is, es van egy olyan gyanúm hogy az Apple nem csak a felugró ablakkal, a csak magasabb verziójú iOS-el frissitheto appokkal, illetve a belassítással kényszerít újabb ieszköz megvételére, hanem azzal is hogy bizonyos appok akkorára nőnek hogy folyamatosan az "elfogyott a lemezterület" hibát dobják. Soha, még aktív iPhone felhasználó koromban sem volt ilyen problémám. Összes telefonom, iPadem 16gb-os volt ahogy a mostani Air is, es mindig kijöttem belőle. Most így jópár év után meg már le is nyugodtam, a főoldalon kívül 1db plusz oldal van!, tehát nem 2000 app figyel es nyomorog a helyért.

(#19080) galaxys80 válasza vadászcsiga (#19079) üzenetére


galaxys80
veterán

Egyre jobb összeesküvés elméleteket gyártotok. :DDD
Mégis mi a franc köze van az Apple-nek ahhoz, hogy egy külsős app mekkorára hízik? :U

(#19081) Parson válasza vadászcsiga (#19079) üzenetére


Parson
addikt

Ez az összeesküvöselmelet annyira uncsi. Tegyel fel egy Windows 10-et egy 386-os, 40 MB(!) winchesterrel rendelkezö IBM notebbok-ra, amit 1994 környeken pl en is hasznaltam... Nem fog menni. Vajon ezt a Microsoft is azert csinalta, hogy vegyel uj gepet, vagy egyszerüen a technikai fejlödes okozta, hogy a fenti eset már kivitelezhetetlen? Ez utóbbi, és az apple-nél is ugyanez megy. Nem belassitják a gepedet, hanem egyszerüen elavul (gyenge lesz magától) a géped az uj igényekhez képest, amikhez szimplán uj hardware kell, amit vagy megveszel vagy nem.

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#19082) Ragnar95 válasza vadászcsiga (#19079) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Nehogymár az Apple-t okold amiért a 3rd party appok fejlesztői képtelenek normálisan megoldani a cache-elést :U
Töröld le az adott appot, majd rakd fel újra, rögtön eltűnik a cache. Az mondjuk még mindig szomorú, hogy kiszedték több főverzióval ezelőtt az opciót, hogy töröld egy app minden adatát az app újrarakása nélkül, de ez se mai fejlemény már.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#19083) vadászcsiga válasza Ragnar95 (#19082) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Vajon miért szedték ki? :D

(#19084) galaxys80 válasza vadászcsiga (#19083) üzenetére


galaxys80
veterán

Biztos, azért, hogy rákényszerítsenek az új eszközre...

(#19085) Csabee. válasza vadászcsiga (#19079) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Nyugi androidnál rosszabb a helyzet. Ott egy 8gb-os androidnál felmegy minden frissítés marad kevesebb mint 1GB helyet, egy 16Gb-os samsung táblagépnél szintén marad alig 6gb szabad helyed a gyáriak mellett.. Ergo használhatatlanok .

Üdv: Csabee.

(#19086) vadászcsiga válasza Csabee. (#19085) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Telefon android ;)

(#19087) vadászcsiga válasza galaxys80 (#19084) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Akkor elnézést kérek nagytudasu nagyuram, biztos majd 10 év iOS után rosszul látom az összefüggéseket.

(#19088) galaxys80 válasza vadászcsiga (#19087) üzenetére


galaxys80
veterán

Elméleteket mindenki tud gyártani.
De az általam korábban feltett kérdésre még mindig nem válaszoltál.

(#19089) Parson válasza vadászcsiga (#19087) üzenetére


Parson
addikt

Hát elég rosszul látod, az már bizonyos. De ha ezt már ennyire magyarázni kell... a 10 évnyi iOS meg mit se számit, ha még mindig összeesküvéselmeleteket gyártasz.

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#19090) odrif


odrif
MODERÁTOR

Üdv!
Böngészésre és filmnézésre melyik iPad típus ajánlott? (használtan)

[ Szerkesztve ]

20 éve a Prohardveren

(#19091) univerzita válasza odrif (#19090) üzenetére


univerzita
addikt

Air alá nem mennék.

(#19092) odrif válasza univerzita (#19091) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Köszönöm, egy kis utána olvasás után én is erre jutottam.

20 éve a Prohardveren

(#19093) vadászcsiga válasza Parson (#19089) üzenetére


vadászcsiga
félisten

2 iPhone, es 1 iPad Apple általi gallyra vágása után szerintem nem túlzó amit irtam.

(#19094) leslieke válasza odrif (#19090) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Ezt azért bármelyik hozzá.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#19095) Jimy83


Jimy83
aktív tag

Üdv összefoglalóban nem találtam ezért rákérdezek.
Androidos tab-ról akarok váltani ipad-ra, mivel nincs megfelelő droidos tab hc játékra. Viszont több játék amit tolok legalább 4 különböző google fiókhoz van kapcsolva.
Meg lehet oldani ios-on a google fiókkal bejelentkezést, mennyire bonyolult ?
A másik amit olvastam hogy server választásnál lehetnek még gondok, de gondolom ezt is át tudom állítani hogy europai servekre tudjak felmenni?

(#19096) Warter


Warter
őstag

Affinity Photo felaron, ha vkit erdekel.

(#19097) Ragnar95 válasza Jimy83 (#19095) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Az iOS játékok legnagyobb része GameCentert/iCloudot vagy FB-ot használ bejelentkezésre, Google fiók használatára még nem láttam lehetőséget egy játéknál sem. Ma már a legtöbb nagy online mobilos játék támogatja a mentés átvitelét Androidról iOS-re, tehát konkrét játékokra kéne rákeresned, hogy azok épp támogatják-e ezt, mert ez teljes mértékben a fejlesztőn múlik.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#19098) AliasJani


AliasJani
csendes tag

Sziasztok! Tudnátok nekem abban segíteni, hogy iPad 2017-esre milyen gyári tokot érdemes venni? Pl.: iPad pro 9.7 gyári? Esetleg tudtok ajánlani valamilyen minőségi alternatívát?

(#19099) megema


megema
őstag

Érdemes mostanában iPad Airről valami újra váltani? Várható modellfrissítés június előtt?

Nézegetem a kínálatot, de kicsit tanácstalan vagyok. Árban a sima iPad tetszene, de nem tudom hány év lehet még benne, tekintve a 2016-os hardvert. Esetleg egy tavalyi Pro? Funkcióit tekintve elég a mostani Air is. Irodai feladatokra, csevegésre és videó nézésre van használva, de kezd általánosan is elég lassú lenni.

Az pl. mennyire normális, hogy a FB Messenger fél perc alatt tölt be rajta? Visszaállítás, majd backup visszatöltés nem oldotta meg. Az app újratelepítésével is teszek majd egy próbát.

(#19100) pescara válasza AliasJani (#19098) üzenetére


pescara
aktív tag

A pro nem jo ra, en a laut caset vettem, nagyon bevalt es nagyon vekony is.

https://www.itslaut.com/collections/ipad-air-series A trifolio, van mas szinben is

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  iPad topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.