Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  iPad topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-11-10 14:07:28

LOGOUT.hu

iPad topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18301) Ombi5 válasza leslieke (#18300) üzenetére


Ombi5
őstag

Magyar nyelvet gondolom mind1ik tartalmazza?! :R

(#18302) access_denied válasza Ombi5 (#18301) üzenetére


access_denied
senior tag

Ha a home gomb nem japán, hanem angol akkor igen.

Viccet félretéve, persze, hogy tartalmazza ;)

(#18303) oszy


oszy
veterán

Megéri megvenni egy iPad Air-t még mostanában? 60-65 körül mennek. Vagy inkább egy mini?

[ Szerkesztve ]

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#18304) hello28


hello28
aktív tag

Sziasztok
Lehet már sokan kérdeztek akarok venne egy ipad pro ipad ..
Kérdésem az lenne hogy ha veszek melle egy nas szervert melyikkel tudom normálisan az Ipadat használni zene filmek kezelni ?
Köszönettel

(#18305) Alex91 válasza hello28 (#18304) üzenetére


Alex91
félisten

Synology, Qnap... Bar szutyokkal is megy, ha megtalalja az ember a megfelelo app-okat.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#18306) r3dsnake válasza hello28 (#18304) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Synology + Plex.

(#18307) Alex91 válasza r3dsnake (#18306) üzenetére


Alex91
félisten

Plex folosleges :).

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#18308) leslieke válasza hello28 (#18304) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Synology mellett +1!

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#18309) r3dsnake válasza Alex91 (#18307) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Plex mellett minden más felesleges. :)

(#18310) hello28 válasza Alex91 (#18305) üzenetére


hello28
aktív tag

Sziasztok
Értem és az mit takar a megfelelő appokat nem egyszerű a kezelése működése??
Nehéz összehozni hogy ipad vezéreljem a nash és pl filmet tölti a nas és ipad megnézem?
Köszönettel

(#18311) Alex91 válasza hello28 (#18310) üzenetére


Alex91
félisten

Nem nehez, en is igy csinalom :D.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#18312) hello28 válasza Alex91 (#18311) üzenetére


hello28
aktív tag

Igen akkor tudsz segíteni is??:))

(#18313) leslieke válasza hello28 (#18310) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Napi szinten használjuk így. Nas letölt, iPaden meg egy nPlayer kell hozzá csak.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#18315) hello28 válasza #94965760 (#18314) üzenetére


hello28
aktív tag

Szia
Én most tervezem a ipad pro 10.5 64GB celluar..bár a tárhely miatt aggódom de nash meg iCloud vagy USB pendrive lighting csak elég lesz :)
Remelem jól lesz és tudom használni sok mindenre:))
Amúgy nas dolgot kell összehozni és akkor még a laptop se kell használnom ha filmet töltök
És neked minden oke vele ?

[ Szerkesztve ]

(#18316) access_denied válasza #94965760 (#18314) üzenetére


access_denied
senior tag

215-ért vettem újonnan a 256 GB-os 10.5-t.

(#18317) psg5 válasza leslieke (#18293) üzenetére


psg5
veterán

Köszönöm!
Még egy: milyen pencil-t érdemes vásárolni, mely használható is, de megfizethető kategória?

F.K.T.

(#18318) Süvi válasza psg5 (#18317) üzenetére


Süvi
őstag

Tollakhoz.
Közben teszteltem egy ilyet is, kb. hasonló mint az előzőek.
A Clipeset javaslom egyébként.

[ Szerkesztve ]

(#18319) psg5 válasza Süvi (#18318) üzenetére


psg5
veterán

Köszi! :R

F.K.T.

(#18320) Ragnar95 válasza Süvi (#18318) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Adonit termékekre +1, nekem is Jot Pixel van kb 1éve, nagyon meg vagyok vele elégedve, előtte pedig egy Jot Scriptet használtam majdnem 1 évig.

[ Szerkesztve ]

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#18321) Alex91 válasza hello28 (#18312) üzenetére


Alex91
félisten

Veszel egy Synology vagy Qnap nas-t. Letoltod az app-okat hozza az iPad-re, meg egy jo video lejatszot es mar kesz is... :)

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#18322) hello28 válasza Alex91 (#18321) üzenetére


hello28
aktív tag

Szia
Rendben
Köszönöm :)

(#18323) @matthew@


@matthew@
őstag

Sziasztok!
Keresgéltem a topikban de nem nagyon találtam választ (lehet csak béna voltam :D )
iPad Air (elso gen) valaki tud esetleg tapasztalatot mondani iOS11-el kapcsolatban? Uzemido, akadozas, barmi negativum tapasztalhato?

Matthew 24:42

(#18325) Jst válasza #05304832 (#18324) üzenetére


Jst
csendes tag

Szia!
Ezt használom én is ...
Documents by Readdle (fejlesztő: Readdle Inc.)
https://itunes.apple.com/hu/app/documents-by-readdle/id364901807?l=hu&mt=8

(#18327) Jst válasza #05304832 (#18326) üzenetére


Jst
csendes tag

A képek a Documents-be való importálásának most az új “files” app létezése óta talán már nincs olyan nagy szükség. Az egyesével való importálást ki lehet kerülni, a képeket fel a Dropboxba, és a kívánt mappát szinkronizálni a Dokuments-el. Személy szerint egy-egy munka PDF fájl-nak megtekintésére használom (tervek), kapok egy tervet mailben, “open in” Dokuments kiválaszt és már ott is van, csak a megfelelő mappába kell behúzni, minden egy helyen..

(#18328) Süvi válasza #05304832 (#18324) üzenetére


Süvi
őstag

https://readdle.com/products/documents Korábban volt Documents5
De már látom meg is van.

Ahogy a fórumtárs mondta:
Services-Account beállítása, majd megkeresni azt a mappát, amit Szinkronizálni szeretnél. Három kis pötty fent és SYNC

[ Szerkesztve ]

(#18330) csab2


csab2
veterán

Végre megjött az új iPad-em (sima, 2017-es 9,7-es modell).
Pár megjegyzés néhány órai használat után:
1. Az új billentyűzet nagyon tetszik.
2. Jó lenne ha a kijelzőre egy oszloppal és egy sorral több ikon kiférne! Így nagyon ritka, nem igazán tetszik.

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#18331) theballa32 válasza csab2 (#18330) üzenetére


theballa32
tag

Én is most vettem ilyet.Nekem sajna bill nem jön be annyira,de az akkuidő ,meg a többi az tetszik.Megérte az árát.Méltó utódot találtam az Xperia tablet S után

(#18332) Jst


Jst
csendes tag

Sziasztok!
9.7 pro-nál a Safari megnyitásakor a már egyszer betöltött oldal “recegve”,
növekedve nyílik meg. Ha bekapcsolom a mozgás csökkentést akkor az jónak látszik viszont ekkor az alkalmazvásváltós oldalt ráteszi a főképernyőre. 11.03, újraindítás megvolt..

(#18333) sebgutkopf válasza Jst (#18332) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Más böngésző is csinálja, vagy csak a safari?

(#18335) Süvi válasza #05304832 (#18334) üzenetére


Süvi
őstag

Háttérben nem.
Én még ilyet sokat nem csináltam. 5-10 gb között van nekem.

(#18336) Dr. Venkman válasza kkdesign (#18297) üzenetére


Dr. Venkman
tag

Nekem pont a napokban érkezett meg egy ilyen tokom (vörös), teljesen klassz, azt tudja ami a hirdetésben van, ami meglepett, hogy a hátsó része az tulajdonképpen egy plexi "tálca" amiben maga a tablet fekszik, valamiért azt gondoltam, hogy az is bőr, de egyáltalán nem gond, jól néz ki, és így stabilan tartja a cuccot. Szóval én ajánlom, mondjuk az Ali nem futott gyors kört, kb. 35 nap volt mire ideért.

(#18337) Dr. Venkman válasza hello28 (#18304) üzenetére


Dr. Venkman
tag

Nálam a setup "low budget" verziója van, egy akcióban 22 dollárért vett Amlogic s905-ös mediaplayerrel, amin Libreelec fut, transmission torrent klienssel, ezt tudom webről irányítani, a letöltött filmeket meg Infuse 5-el streamelem Ipadre. Tökéletesen működik a belső hálózaton, nincs megakadás egyáltalán, pedig 1080p-s 10gigánál méretesebb filmek is vannak közte, sőt próbáltam már x265 kódolású 4K anyagot is azt is folyamatosan játszotta. A korábbi Nexus 2013 + vlc kombóm esetében 720p volt a maximum amit bufferelés nélkül játszott. Szóval teljesen elégedett vagyok. A NAS-nak ehhez képest annyi előnye biztos van, hogy arról távolról is tud streamelni az ember (mondjuk Plex-el), nem csak helyi hálózaton.

(#18338) blakey válasza Dr. Venkman (#18337) üzenetére


blakey
titán

Bár a NAS erősebb és mindenképp jobb szerver de az LE-vel támogatott boxodat is eléred külső hálózatból, ehhez nem kell más, mint egy FTP szerver (ez meg futtatható Kodi alól is) meg a routeren egy Port forward és máris látod külső hálózatból a dolgokat. Az Infuse-on kívül ajánlom figyelmedben az nPlayert és a MrMC-t (Kodi) is.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#18339) Cuccok válasza blakey (#18338) üzenetére


Cuccok
tag

Ha van hozza szerver akkor a legjobb megoldás a plex.
Tökéletes out of the box megoldás. Informatikai analfabéták is tudják kezelni/telepíteni :)

(#18340) Jst válasza sebgutkopf (#18333) üzenetére


Jst
csendes tag

A DuckDuckGo nem csinálja, viszont a gyári mail szintén, csak nem annyira mint a Safari .. ha kilövöm az álk váltóból akkor elsőre nem csinálja de másodszori visszatéréskor igen és ez elég zavaró semmi kedvem újra rakni , mert most jött vissza a tab kicserélve, 10.3-on nem csinálta🤔

[ Szerkesztve ]

(#18341) blakey válasza Cuccok (#18339) üzenetére


blakey
titán

Nem a Plex a legjobb, DLNA alapú és nem visz sokmindent, én FTP-t is beállítottam a NAS-son, analfabétáknak is 10 perc, tökéletesen megy minden a Kodival, MrMC-vel, bármivel külső helyszínről a netes kapcsolat erejéig, tehát simán megy a 90Mbps-es anyag is ha a kimenő sebesség adott.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#18342) r3dsnake válasza blakey (#18341) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Visz mindent és tud realtime konvertálni kisebb felbontásra/sávszélességre. A DLNA-t teljesen ki lehet kapcsolni benne, én nem használom azt a részét.

(#18343) blakey válasza r3dsnake (#18342) üzenetére


blakey
titán

Oké, tudom mire képes, 3 évig használtam, Samsung tv-re/lejátszóra fordítottam is, stb. Nem visz mindent, de ez már nem ide tartozik. A lényeg, hogy van akinek megfelel, nekem már nem, kevés a tudása és a minősége sem felel meg.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#18344) Cuccok válasza blakey (#18341) üzenetére


Cuccok
tag

0 szaktudással installálható. Csak a filmek, sorozatok, zenék könyvtárat kell megadni neki, utána minden lokális illetve távoli eszköz látja az indexelt tartalmat. Lehet szűrni címre műfajra, előadóra, megjelenés évére mindenre. Telefonok, tabletek, tévék, médialejátszók, webböngészők tudják folytatni a másik eszközön félbehagyott filmet.
Sávszélesség függvényében automatikusan változó bitráta.
Más plex felhasználókkal megoszhatóak filmek/tartalmak. Jah és mindez ingyenes.
DLNA-n is oszt, de nem muszáj úgy használni.
Ennél nem igazán tudok jobbat és kényelmesebbet :)

Teljesen platformfüggetlen.
Mondjuk egy raspberry nem elég hozzá az igaz :)

Természetesen nekem is párhuzamosan fut más lehetőségekkel, de outofthebox megoldásnak tökéletes.

[ Szerkesztve ]

(#18345) blakey válasza Cuccok (#18344) üzenetére


blakey
titán

Mint írtam, oké, használja aki szereti, én is használtam 3 évig, 13 eszközön volt telepítve, azóta találtam jobbat. Nekem fontos, hogy valóban mindent bithelyesen vigyen és minden videó valamint hangformátumot ismerjen.
Megértem ha valaki szereti a Plexet és elégedett vele, egyszerű használatra elegendő.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#18346) r3dsnake válasza blakey (#18345) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Nem érten az FTP hogyan lehet jobb alternatíva.

(#18347) blakey válasza r3dsnake (#18346) üzenetére


blakey
titán

Sehogy, az FTP csak a külső eléréshez kell. Jobb alternatíva természetesen lejátszókra vagy lejátszó app-okra vonatkozik.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#18348) Dr. Venkman válasza blakey (#18338) üzenetére


Dr. Venkman
tag

Köszönöm, ezt nem tudtam, tök jó! Be is állítottam mindent, kipróbáltam külső IP-ről és ment klasszul az 1080p stream, ezt nem is gondoltam volna. Holnap tesztelem a munkahelyről is :D Ha ott is menni fog nekem ez teljesen kiváltja azokat a funkciókat amire egy NASt használnék, szuper.

[ Szerkesztve ]

(#18349) viera


viera
őstag

Üdv.A mai nappal én is csatlakozom egy Cellular-os Pro 10.5-tel.Pro 9.7-et váltott ami wifi-s volt de szükségem volt a mobilnetre.Nagyon tetszik,főleg a kijelző nagyon jó lett még a 9.7-hez képest is.Biztonsági mentést szépen vissza is tette iCloud-ból amit még 9.7-tel csináltam.Utána pedig ment is fel a legújabb iOS 11,ami szerintem sokkal jobb iPad-en mint a 10-es volt.Apple Pencil-en gondolkodok még.Milyen alkalmazás ajánlott hozzá,akár jegyzetelésre is?

[ Szerkesztve ]

Soha ne mondd,hogy soha!!!

(#18350) leslieke válasza viera (#18349) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Evernote

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  iPad topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.