Hirdetés

2024. május 19., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#103951) scavy válasza vicze (#103944) üzenetére


scavy
tag

Köszönöm a választ. A T480s-t a beszámolók alapján zártam ki, legalábbis amit a notebookcheck.net oldalon olvastam, és ugye ott a VGA-nál sincsenek opcióim későbbre.
20N2000NHV - most egyenlőre ez a modell a nyerő, de ebbe is még kell plusz ram és nagyobb SSD, úgyhogy 600 alatt nem fog megállni sajnos úgy néz ki.

A WQHD kijelzők mindegyike matt? Nem tudom, talán 14 colon a scaling miatt nem gondolom hogy annyira szerencsés lenne, otthon lesz dokkoló 4K monitorral, illetve filmekre pedig oled TV, így ezért gondolom hogy elég a full HD screen.

(#103952) zsolti75 válasza Tikakukac (#103950) üzenetére


zsolti75
senior tag

Biztosan igazad van.
Én mikor a P50 volt új akkoriban váltottam Precision-ról Thinkpadra, vagyis párhuzamban voltak egy ideig, de a Lenovo P vált be nekem. A régiekkel nincs tapasztalatom. T470-480-580-490 az összes P-s a 73 kivételével, ezeket ismerem, és továbbra is tartom, hogy ezekbe nem raknak olyan rossz paneleket.
Az meg már a saját perverzióm, hogy szeretem cserélgetni a saját gépembe a panelt, ha kijön valami új akkor kipróbálom, hátha jobb mint az előző.

[ Szerkesztve ]

(#103953) Tikakukac válasza zsolti75 (#103952) üzenetére


Tikakukac
titán

Én amit mondok mondom úgy, hogy 10-15 év teljes palettája megvolt és emellett cserélgettem a kijelzőket én is, eléggé gyakran.

Én pár thinkpad esetében a minőség szót le sem merném írni kijelzők jellemzésére, de olykor a feláras "premium" is egy vödör fos volt. Ugye, T430?! Ha már előszedtelek, te.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#103954) vicze válasza zsolti75 (#103947) üzenetére


vicze
félisten

LOL, tehát tényleg még nem láttad azokat a kijelzőket.
Most épp nincs mindegyik T490 előttem, de mindegyik volt. Legalább nézd meg a technikai specifikációkat, mint írtam az alap IPS-esek 42-45%-osak, vagy Lenovo a te kedvedért mást rakott bele?

@scavy: Nem mondom, hogy a T480s a legjobb gép a világon, de nem is olyan szörnyű, a T490-ről rosszabb a véleményem. :P (mostanra már használhatóra kalapálták a BIOS-t legalább)
Ha kell a +dGPU akkor nincs sok választás. Amúgy P43s és T490 azonosak belsőre, csak a P Quadrót kap, itt árban is azonosak otthon nem tudom.

A T490 WQHD fényes, de matt fólia elég jól orvosolja. :)

(#103955) zsolti75 válasza vicze (#103954) üzenetére


zsolti75
senior tag

Most a kedvedért megnéztem:
alap kijelző 59,2%
LP kijelző 60%
QHD 88,7%
Egyébként én a szememnek hiszek

[ Szerkesztve ]

(#103956) zsolti75 válasza zsolti75 (#103955) üzenetére


zsolti75
senior tag

T490 wqhd tényleg fényes

[ Szerkesztve ]

(#103957) vicze válasza zsolti75 (#103955) üzenetére


vicze
félisten

És ez honnan?
Én a Lenovo által hivatalosan megadott AdobeRGB lefedettséget írtam:

Ezen belül nyilván van még panel lottó is mert van 5 beszállító és nem egyforma minőségűek.

[ Szerkesztve ]

(#103958) Tikakukac válasza zsolti75 (#103955) üzenetére


Tikakukac
titán

Inkább egy faja koloriméter. Ez a szememnek hiszek már csak 1 emelettel van a "szemre kalibrálok" szinttől.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#103959) zsolti75 válasza vicze (#103957) üzenetére


zsolti75
senior tag

Én meg a notebookcheck teszteket néztem, és mind adobe rgb%, a táblázatban nem.
A panel lottóban igazad van, van hogy 2-3x is beszállítót cserélnek, mert spórolni kell valahol $1-t.
Van még TN is wazz :W

(#103960) zsolti75 válasza Tikakukac (#103958) üzenetére


zsolti75
senior tag

Van a gépemben, használom is. De a végső döntés mindig az egyéni ízlésen múlik. A szemünk sem egyforma, meg mindenkinek más szempont a fontos.

(#103961) HSM válasza vicze (#103957) üzenetére


HSM
félisten

Egyébként elég botrányosnak tartom, ha már szóba került, hogy ilyen 60% SRGB lefedettségű IPS panelekkel gép egyáltalán forgalomba kerülhetett...
Oké, a T420 (T430) HD+ panelje után kész felüdülés, de azért eléggé szem-szúró a difi az olcsó asztali 90% SRGB körüli IPS-emhez képest is, telefonok komolyabb kijelzőit nem is említve.

(#103962) zsolti75 válasza HSM (#103961) üzenetére


zsolti75
senior tag

60% Adobe
Teljesen egyetértünk.
Nekem is bőven elég lenne a FHD vettem már többet is, mind csalódás volt, nincs 100%-os max papíron, a valóságban 75-77% nál nincs jobb fhd. UHD paneleknél nem ritka a 88-100%
Sokan mondanák hogy ezek csak számok de rohadtul észrevenni még 2%-ot is, amiről most írok annál van jobb színű panelem 2%-al, csak vannak más szempontok is (fényerő, milyen a fehér/fekete sebesség)

(#103963) FoxiestFox


FoxiestFox
félisten

Bármilyen jók is az új panelok (s valóban, marha nagyot ugrott az elmúlt pár évben a kijelzőtech), csesszék meg, míg nincsenek 4:3-as TP-k újra. :D

(#103964) HSM válasza zsolti75 (#103962) üzenetére


HSM
félisten

"60% Adobe"
Nem-nem. :N Amiről én beszéltem, az bizony 60% SRGB, vagy 40% Adobe, a legtöbb (általában látott) T440-T470 közötti FHD panel csak ennyit tudott... :Y Pl. [link] , de ami az enyémben van LG sem jobb egy fokkal sem. Elég fájdalmas a kalibrált 90% SRGB [link] körüli asztali mellett...

Én amúgy úgy vagyok vele, ekkora méretben nemhogy jó a FHD, de bajos, ha nagyobb, ezen is már nagyon mini minden nagyítás nélkül viszont a nagyításnak is megvannak a maga betegségei win platformon, szóval nem lenne jó, ha az is kellene.

(#103963) FoxiestFox: Nekem cseppet sem hiányoznak a 4:3-as notebookok, mondom ezt úgy, hogy az egyik asztali monitorom egy modern 4:3-as IPS, elsősorban helytakarékossági okokból. :D
Ahogy pl. egy T61 befoglaló méretei és súlya sem hiányozna.

[ Szerkesztve ]

(#103965) FoxiestFox válasza HSM (#103964) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Én meg eladtam a W520-at és az X220t-t is, és egy T60-as házban lakó T61 lesz a fő notim, a súlyát meg elviselem, úgyis csak heti egyszer viszem manapság.
Egyszerűen tökéletes képarány szöveg olvasására és bevitelére, amit többnyire csinálok.
Csajom mióta látta, ez a gép milyen, alig használja a T430-át, úgyhogy neki is csinálok egyet a másik IPS panel köré.

Szerintem az iparág egyik legnagyobb szégyene, hogy a multimédiára - de tényleg szinte semmire, ami munka - alkalmas képarányt kapják gépek, amikkel a userek többnyire írnak, dolgoznak, preziket csinálnak. Minek?

[ Szerkesztve ]

(#103966) zsolti75 válasza HSM (#103964) üzenetére


zsolti75
senior tag

Azt hittem az én 60%-omra reply-ztél. (#103955)
Hát igen 40% ez volt 3-4 éve.
Igen az első P50-emben is egy LG volt SPK1 ha jól emlékszem..
Igen az megnéztem 37 adobe 58 sRGB :D de jó is volt az akkoriban.
Korai win10-nél szenvedés volt néhány programnál, de már minden oké, nincs gondom az UHD-val, teljesítményben sem veszek észre nagy veszteséget.
A 4/3 nekem sem, bár netezni jobb volt azon, anno vagy 10 éve mikor 1920x1200 ast használtam, nagyon nem tetszett a váltás 1080-ra, de megszokja az ember.

(#103967) FoxiestFox válasza zsolti75 (#103966) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Átalakultak a szokások, gondolom ez az oka.
Ha most valaki kap egy notit munkára, azon az eltöltött ideje 20%-ában fog dolgozni, a többiben videókat néz, vagy játszadozik valamit, mindkettőre jobb a 16:9.

Én az 5:4-et is bírnám, de igazából az épeszű kompromisszum a 3:2 lehetne.

[ Szerkesztve ]

(#103968) MrPetya19 válasza FoxiestFox (#103967) üzenetére


MrPetya19
addikt

A 3:2 egy nagyon jó középút a kettő között. Elég széles, hogy hét dolog fusson egymás mellett, de függőlegesen is van hely. A videók esetén pedig nem annyira vészesek a fekete sávok.

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#103969) havri1


havri1
félisten

Helló!

Hoztak 2 régi t500-ast, hogy a 2ből egyet rakjak már össze. Kap egy SSD-t még.
Egyikbe belepakoltam a másik ramjait, de a cpu elég sovány..gondoltam nézek bele egy elérhető legnagyobbat aprón.
Érdemes szerintetek? Hol tudom megnézni, mi a max támogatott cpu ebbe?
P8600 van benne..
:R

[ Szerkesztve ]

havri

(#103970) weiss


weiss
addikt

Van egy Lenovo ADLX90NLC2A tápom, és a 90 wattot az X250-hez overkillnek érzem, ezért azon gondolkodom, hogy vennék/elcserélném egy 45 vagy 65 wattos tápot/ra. Ehhez a notebookhoz a 45 W kevés lenne szerintetek? Ill. másik kérdés, hogy furcsamód ennek a tápnak kétpines csatlakozója van, aminek én nagyon örülök, mert így kevesebb helyet foglal kábele, de ha a neten rákeresek, akkor mindig csak 3 pines csatlakozósat mutat. Az mitől függ, hogy ez 2 vagy 3 pines?

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#103971) vicze válasza zsolti75 (#103959) üzenetére


vicze
félisten

Szerintem rossz feltételezésből indulsz ki, mert a T580 tesztét nézed, amibe alapból 72%-os panel kerül. Ha megnézed a P43s(azonos a T490-cel) tesztjét, amit a legkisebb IPS-sel csináltak akkor láthatod, hogy ott már 40% és ugyanez a T490-be is. Így néz ki a 250nit vs. 400nit.
Szóval amit mondasz igaz, azért mert mind a két kijelző amit összehasonlítasz 72% AdobeRGB, és nincs előtted olyan ami 40-es.
A legkisebb IPS-nek még a betekintési szöge is szar szerintem nem csak a színei.
Mint mondtam előttem itt van mind a 3 panel és látványosak a különbségek, kérlek

Sajnos a leggyengébb IPS-ek kifejezetten gyatrák, és bár jóval kellemesebbek mint a TN, a valósan jótól messze vannak.a T490 cikkből:
"For many years, the Full HD displays of the T series struggled with bad color-space coverage, but finally this is changing with the ThinkPad T490" Persze, ha a 400nit-es modellt nézik, a kisebbik ugyan olyan szar mint volt. :(

(#103972) vicze válasza weiss (#103970) üzenetére


vicze
félisten

Gyárilag az X450-höz 45W-s adapter járt, így megy vele gond nélkül, max. lassabban tölt, ennyi a hátránya minding a kisebb töltőnek.

"Az mitől függ, hogy ez 2 vagy 3 pines?"
A 2 pin-esek a vékonyított travel adapterek, a 3 pin-es a normál. Súlyban nem tapasztaltam különbséget, de laposabb a travel és jobban elférhet attól függően, hogy használod.

[ Szerkesztve ]

(#103973) barnam_ válasza havri1 (#103969) üzenetére


barnam_
nagyúr

Hello,

Én év elején egy T9600-as procit rendeltem Aliról, a T400-amba.
Itt meg tudod nézni mivel szerelték anno. Valószínűleg magasabb órajelű is belemegy, de az ritkább és drágább lesz.
Ha esetleg nagyon ki akarod maxolni, 4 magost is nézhetsz, de ahhoz már BIOS-t is kell mókolni. (és a hűtés is kérdéses)

(#103974) weiss válasza vicze (#103972) üzenetére


weiss
addikt

Kösz.

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#103975) havri1 válasza barnam_ (#103973) üzenetére


havri1
félisten

Köszönöm!

havri

(#103976) vicze válasza havri1 (#103969) üzenetére


vicze
félisten

T500 platform spec.
T9800 a max. eszerint.

(#103977) HSM válasza FoxiestFox (#103965) üzenetére


HSM
félisten

Ha meg csak heti egyszer kell hurcolni, akkor meg szvsz inkább dokk és külső monitor...

Hát nem tudom, nekem tökéletes olvasni/írni a 16:9 is, különösebben nem zavar a két szabadon maradó sáv a szélén, bőven elég magas így is. Azt meg teljesen butaságnak tartom, hogy a széles monitor ne lenne alkalmas munkára. Éppen ellenkezőleg, a 4:3-as aránynál szvsz erősen korlátozó tényező, hogy túl magas és nem elég széles, sehogy nem tudsz rajta több dolgot értelmesen elhelyezni, főleg kis méret mellett. A harmadik probléma pedig, hogy szvsz marha kényelmetlen a nagyon magas monitoros gépet hurcolni, nem tudnak belőle olyan keskeny praktikus gépet csinálni belőle, mint egy széles panelesből. Lásd pl. [link] . Persze, megértem, ha ez nem zavar heti 1 hurcolászás mellett, de ha minden nap viszed már nem mindegy.

(#103966) zsolti75: A legfrissebb Win10-ben is pocsék a skálázás, nekem kicsit sok volt elsőre 900P után a 1080P, megpróbálkoztam egy 125%-al, de borzalmas rossz volt, pár nap után ment vissza a jól bevált 100%-ra.
A 16:10 nekem is picit jobban bejött, mint a 16:9, de igazából már olyan mindegy, alig van különbség.

(#103971) vicze1: Én minden paneltől elvárnék azért minimum egy 90% körüli sRGB lefedettséget, PWM mentes háttérvilágítást és 500:1 kontrasztot, 200 nit valós fényerőt, főleg, ha IPS-ről beszélünk. Ennyi kell a normális használhatósághoz. Szomorú, hogy ebből az első kettő milyen gyakran nem teljesül, még 2019-ben sem.

[ Szerkesztve ]

(#103978) vicze válasza HSM (#103977) üzenetére


vicze
félisten

Hát kijelző képarányra szerintem a 3:2 lenne a legjobb amit MS és Google is tol a termékeiben. Pont a kettő közti kompromisszum, jó munkára és jó tartalom fogyasztásra és nem mellesleg ide a 3000x2000-es felbontással. :D
Amúgy a legújabb X1 Tab ilyen.

(#103979) FoxiestFox válasza HSM (#103977) üzenetére


FoxiestFox
félisten

What? Miért akarnék bedokkolni egy gépet az asztali gépem.. mellé? :DDD
Ez a lapi nem igényel dokkot és külső kijelzőt, pont azért, mert jó képaránya, és jó kijelzőmérete van.
Mindent megcsinálok a saját kijelzőjén, eltekintve a játékoktól és a fotószerkesztéstől, vagy számításigényes feladatoktól.

A széles monitor kétségkívül alkalmas sokféle munkára, arra viszont, amire a business gépek többségét eladják, pont rosszabb, mint a 4:3.

Arra, hogy a képarány miatt furcsa alakú lesz a gép... kit érdekel? Hol van leírva, hogy egy 16:9-es csík jobban fér el a táskában, mint egy 4:3. Nekem sosem tűnt fel, pedig volt mindből.

Tudod, mit tett még taccsra a csíkkijelző?
A billentyűzetet. A 7 soros billt sem azért vezették ki, mert idióták, hanem azért, mert rá akarták cseszni a gépeikre a minél nagyobb touchpadet (az olcsó gépekben azt szokta meg mindenki, a Trackpoint túl magas művészet ugye, legalább fél óra megszokni és megszeretni), ami helyet vett el tőle, mellette a piac időközben átállt a multimédia-habzsolásra két pofára, ergo KELL a csíkkijelző is, megint helyet veszítettek vertikálisan, megint össze kellett nyomni a billt.

Tehát legalább a szövegbevitel ergonómiája ÉS megjelenítése is trágya lett.

Leszögezem, ez az én véleményem, és tökre elfogadom a tiédet is (még örülök is neki, hogy legalább neked van választásod, ha új gépet akarsz venni), csak vedd észre, hogy a klasszik képarány egy létező piaci igény, nem azért vannak tele netszerte a fórumok azzal, hogy mikor lesznek ismét ilyen gépek, mert az embereknek túl sok idejük van, hanem azért, mert sokan emlékeznek arra, hogy bizony notin szöveggel dolgozni évről évre szarabb, és hogy nem volt ez mindig így.
Abban a pillanatban, ahogy gyártásba kerülne egy új 4:3 vas, vissza lehetne tenni a 7 soros billt, és még a tapinak is maradna hely.

Értem azt is, hogy a Lenovo és a többi gyártó is a kisebb ellenállás irányába halad, magyarán azt teszi a gépeibe, ami olcsó, és már tömeggyártásban van, megterveztetni, rendelni, és gyártásban tartatni egy korszerű 4:3 kijelzőt, lehetőleg 2 méretben, lefejleszteni hozzá az aktuális gen TP-k házát, akkumulátorokat, dokkokat, nem kevés idő és pénz befektetése, de ez nem azt igazolja, hogy a 4:3-nak nincs létjogosultsága, hanem azt, hogy greedy fszok, és tojnak bele.

(#103980) HSM válasza vicze (#103978) üzenetére


HSM
félisten

Az se olyan rossz, ha jól látom, kb. félút a 16:9 és a 4:3 között. Bár én továbbra is a 16:10 mellett szavazok (ami szintén kb. félút a 16:9 és 3:2 között :DDD ), saját tapasztalat alapján az nekem tökéletes volt kb. mindenre. (16:9 és 4:3-at használtam még azon kívül.)

(#103979) FoxiestFox: "Nekem sosem tűnt fel, pedig volt mindből."

Sok 16:9-es gépet hazavágnak azzal, hogy nagy batár maga a gép, és igazából úgy is magas, hogy a kijelző keskeny. Talán a T410/T420 kijelzőjénél látszik, hogy pl. a 420-asnál mennyivel kevésbé tölti ki a helyet a kijelző, vagy úgy is mondhatnám, feleslegesen magas hozzá a gép [link] . Itt álltak át ugye a 16:10-ről 16:9-re, ugyanakkora gépház mellett. Így persze, hogy nem érezni előnyét. :D
Elég feltűnő ez a jelenség pl. a sima T460 és az s változat egymás mellé rakásakor is, elég batár a sima az s-hez képest: [link] .
Amúgy a T420 nekem még 14"-os Lenovo zsebes puha tokba sem fér bele, amiben a T460s kb. lötyög... :C A T460s-en már nagyjából jól gazdálkodtak a hellyel, az azért nekem elég komoly minőségi előrelépés súly/méret tekintetében, napi szinten hurcolászva, érezni. :K

A 7-soros cucc pedig ahogy írod, az elefántoknak tervezett méretű touchpad miatt veszett ki. Szomorú, de ez van. Fun fact, hogy a Thinkpad 25 anniversary modellen csont nélkül bele tudták rakni egy T470 házába a 7-sorosat, és teljesen normális (bár nyilván kicsit szerényebb) méretű touchpadnak is maradt még bőven hely [link] . Szerintem amúgy nem olyan nagy baj, meg lehet szokni a 6-sorosat is, először tartottam tőle, de végül nem okoz jelentős kellemetlenséget a napi használatban, persze én is inkább a kis touchpad és 7-soros klaviatúra párosa mellett voksolnék, ha lehetne.

"Tehát legalább a szövegbevitel ergonómiája ÉS megjelenítése is trágya lett."
Ezt továbbra sem értem. Miért lenne rossz a szövegbevitel a keskeny kijelzőtől? :F Teljesen jól lehet szöveget bevinni, sőt, elárulom neked, sokkal hosszabb sorok kiférnek 16:9-en! :Y :P Ez azért sok szerkesztési feladatnál előnyös ám, lényegesen kevesebbet kell pl. oldalirányba görgetni, ami nekem pl. jelentős idő spórolás nagyobb excel táblázatokkal való munka során.

A 4:3-at amúgy én elég rétegigénynek gondolom. Ahogy írod is, multimédiára igazából valamelyik szélesebb arány a jó, és mivel munkára is alkalmas, így az lett az irány. Persze, abban egyetértünk, hogy talán valami köztes méret lenne az abszolút ideális, 16:10, 3:2, azzal azért jól el lehetne lenni. Én egy vékony keretes, pici 16:10-es gépnek tudnék nagyon örülni. Bár nagy duzzogva elfogadnám az előbb linkelt X1 Carbont is 16:9-ben is. :DD

(#103981) zsolti75 válasza vicze (#103971) üzenetére


zsolti75
senior tag

Írtam, hogy a T580-at hasonlítottam, én azt ismerem jobban, bár volt nálam pár órát egy T480 de az matt érintős volt, az biztosan nem alap :) . Szomorú hogy ilyen gyenge panelt raknak a T490-be.
Az van mint az autóknál, ha jobbat akarsz lehet extrázni, egy tempomat beépítés egy $10-os kapcsoló + programozás, a vevőnek meg +100e.

[ Szerkesztve ]

(#103982) FoxiestFox válasza HSM (#103980) üzenetére


FoxiestFox
félisten

"Ezt továbbra sem értem. Miért lenne rossz a szövegbevitel a keskeny kijelzőtől? "
Valószínű bénán fogalmaztam. :D
Jobban áttekinthető a folyó szöveg vertikálisan, sokkal kevesebb görgetés szükséges, miközben a horizontális tér is bőven elegendő. Hacsak nem zoomolsz be durván, hogy a sor hossza legyen a szűk keresztmetszet.
Más típusú tevékenységet végzünk amúgy, mert nekem Excelre is jobban adja, főleg, mióta benne van az 1600x1200-as. :D Sok munkalappal dolgozom, melyeken oszlop nincs rengeteg, sor viszont annál több.

Na igen, az Anniversary ergonómiailag egész jó lett. Attól tartok, nem lesz komolyabb modell belőle. :(
Mit nem adnék egy ilyen méretű, súlyú, vékonyságú gépért 4:3-mal, bill oldalain vastag keret nélkül :Y

[ Szerkesztve ]

(#103983) vicze válasza HSM (#103980) üzenetére


vicze
félisten

"Fun fact, hogy a Thinkpad 25 anniversary modellen csont nélkül bele tudták rakni egy T470 házába a 7-sorosat, és teljesen normális"
Ez jól szemlélteti:

"sokkal hosszabb sorok kiférnek 16:9-en!"
Nem Excelezik végtelen táblázatokkal. :) Meghülyülnék 4:3-on tőle.

A 4:3 valójában csak böngészésre jobb bizonyos oldalakon, de ott ahol igazodtak a 16:9-hez(nem PH! lapcsalád...) ez se feltétlen igaz. Pl. az Nvidia új fórumát nem tudom mihez tervezték de ránézésre, 42:9-re... ("Béláim túltoltuk!")

Surface Laptop 3 (AMD verzió) ;)

(#103984) darvinya válasza HSM (#103980) üzenetére


darvinya
titán

Azért megnézted, hogy 410 és 420 képaránya mekkora a kerethez viszonyítva?
Mert 420-nak alul és oldal nagyobb kávával rendelkezik, mint a 410.

vicze1

NVidia gondolom több kijelzős panoráma játékra gyúr, így jobban lehet eSport -ban aprítani a jónépet. :)

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#103985) FoxiestFox válasza vicze (#103983) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Ez a kép nagyon durva, nem láttam még így egymás mellett.
Kiférne simán... de akkor marad a kérdés... miért kellett ezt lebutítani? :F

(#103986) vicze válasza FoxiestFox (#103985) üzenetére


vicze
félisten

Mert a minél nagyobb touchpad felé haladunk lásd Macbook.
T490-en sokkal nagyobb mint minden korábbiban, teljesen kitolták a burkolat széléig, sokkal jobban is használható.

(#103987) HSM válasza zsolti75 (#103981) üzenetére


HSM
félisten

Igen, pont úgy. :K Mondjuk itt az a szomorú, hogy míg tempomat nélkül elég jól el lehet lenni, egy PWM-es vagy 60% sRGB monitor a napi használatot is durván zavarja. Ez inkább olyan, mintha mankókerékkel adnák az autót, és neked kellene méregdrágán rendes kereket venni rá.... :((

(#103982) FoxiestFox: Anniversaryból az az egy T470 alapú verzió van. Nem vitték túlzásba. :(

(#103983) vicze1: Nagyon jó kép. Jól szemlélteti, hogy a T470-en elfért, de egy rövidebb T470s-re már lehet pont necces lett volna.

Surface 3, igen, keretre hibátlan, de ez a hosszú kialakítás a gigantikus touchpaddel nekem ránézésre nem adja. :B

(#103984) darvinya: Ezt próbáltam szemléltetni, hogy nagyjából egyforma méretű gépek (a T410 picit hosszabb, 335.5 mm * 239 mm , a 420 szélesebb 340.5 mm * 233 mm), közel egyforma képátlójú kijelzővel (420: 14", 410: 14,1"), és kézbe véve egymás mellett a két géppel kb azonnal szemet szúr, hogy a 410 méreteihez pont jó a kijelző, míg a T420-nál azért vakarhatták a fejüket, mit csináljanak azzal a rengeteg felesleges hellyel a kijelző felett és alatt.... Kapott egy otromba széles keretet és annyi.

(#103986) vicze1: Hát igen. Erről eszembe jutott a kedvenc videóm a témában: [link] .
Amúgy szerintem az egyetlen jól használható touchpad az az, amelyik ki van kapcsolva, akkor legalább bajt nem okoz. :C Főleg ezek az új nagyok, a T420-on még el lehetett lenni bekapcsolva, csak ritkán könyököltem bele, a T460-on esélytelen úgy kényelmesen gépelni. :D Azon már always OFF.

(#103988) Tim82 válasza havri1 (#103969) üzenetére


Tim82
nagyúr

T9900 a maximum. [link]

Ár-érték arányban a T9600 az, ami megéri, én is azt tettem nem olyan régen egy T500-ba.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#103989) MrPetya19


MrPetya19
addikt

Sziasztok!

Egy X390 Yoga vásárlásán gondolkozom. Érdekelne, hogy van-e esetleg itt valakinek tapasztalata a géppel?
Illetve ha Németországból lenne vásárolva, akkor a garancia itthon is érvényes lenne?

A kijelző képarány és touchpad méret témához:
Microsoft Surface Pro 3-at használok már 4-5 éve, 3:2-es kijelzővel, és munkára nagyon jó.
Függőlegesen tud annyi helyet, mint egy 4:3-as, de széles annyira hogy két ablak használhatóan elfér egymás mellett.
A nagy touchpadre a Macbookon azért van szükség, mert nincs érintő kijező. Surface-e nem használtam sokat a tapi padot, mert a kijelzőt sokkal kényelmesebb és gyorsabb megérinteni nekem.

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#103990) S_x96x_S


S_x96x_S
őstag

X13 ; T14 ; E14 ; E15 ; L13 ; :F
Lenovo ThinkPad T14 & X13: T490 & X390 successors adhere to new naming scheme
https://www.notebookcheck.net/Lenovo-ThinkPad-T14-X13-T490-X390-successors-adhere-to-new-naming-scheme.445044.0.html

Mottó: "A verseny jó!"

(#103991) vicze válasza S_x96x_S (#103990) üzenetére


vicze
félisten

Hát most vagy egy 0 raknak hozzá vagy elvesznek, nagyon mást nem tudsz csinálni, gondoltam hogy ez lesz.
Intelnél is szörnyű a 10210U jelölés...

(#103992) zoli62


zoli62
addikt

Eddig főleg Asust, HP-t, Toshiba-t használtam. Most vettem használtan egy Thinkpad L440-et. Windows 10 Pro-val telepítve. Elég szép, masszív, ezt is vártam. Mondjuk a visszajelző ledek kicsit hiányoznak. (töltésjelző, caps-lock, stb.) Tesztcélokra, kimondottan mászkálós laptopként használnám. Újratewlepítettem a Windows 10-et rajta. Az akkuja is elég jó, kb. 10% az elhasználódás.. Van pár kérdésem.. Minőségben hol helyezkedik el az L-es Thinkpad szeria a HP belépő üzleti szériás notebookok és MacbookAir között? Honnan milyen programmal lehet kinyerni a pontos szériaszámot, illetve, hogy érdemes-e ilyen korú Thinkpadot beregisztrálni a Lenovó fiókba? Első kérdésre gondolom a Lenovo rendszerinfoban találok választ.

[ Szerkesztve ]

(#103993) Ganz-[HUN] válasza zoli62 (#103992) üzenetére


Ganz-[HUN]
addikt

Szia.
Biosba belépsz és első oldalon ott kellene hogy legyen az első oldalon a szériaszám ami az alaplaphoz tartozik.

Furry /// Psszt, srácok, kértek egy kis szocializmust? - egy random ember a '18-as öszi mondoconon /// ThinkPad T480s, T60 15" FlexView IPS SXGA+ /// Asus P9X79-E WS, Xeon E5-1620v2, Noctua NH-D14, 980Ti, Sony DTC-ZE700 DAT, MX Master 2S, Shure SRH-440A, OLED ToTK Switch

(#103994) darvinya válasza zoli62 (#103992) üzenetére


darvinya
titán

Lenovo Vantage telepítés után egyből felismeri milyen eszköz, már adja net mellett milyen szolgáltatás kaphatsz.

Nemrég vettem T410-et, amin friss SSD-n a Win10-em (fiókomhoz kötöttem).
L.V. program egyből felismerte, írta is hogy nincs garancia, de vannak lehetőségek miként legyen megint, stb. egy rakat lehetőséggel.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#103995) zoli62 válasza Ganz-[HUN] (#103993) üzenetére


zoli62
addikt

Köszönöm, megtaláltam, regisztráltam.

(#103996) zoli62 válasza darvinya (#103994) üzenetére


zoli62
addikt

Nálam nem ismerte rel, most szkennelem a drivereket a Lenovo saját programjával.

(#103997) weiss


weiss
addikt

Van valami progi, amivel pl. a caps lockot ki lehet jelezni valamelyik nem használt leddel? Adott egy x250 aminek ugye nincs caps lock ledje, ami hát elég wtf, és ezt szeretném a nem használt f4 gombra - microphone mute - mappelni.

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#103998) scavy válasza vicze (#103954) üzenetére


scavy
tag

Rendben, köszönöm. Varok meg egyenlore, most 560 bruttoert van vegre olyan kijelzovel, amit szeretnek, ez egyenlore egy picit magas. Januarig ugy sem kell, igy kivarok, hatha valami ujevi csoda folytan lejjebb kusznak az arak. :)

Update: P43-mat alig találok MO-n, ami van az árban már jóval magasabb az 500 korul mozgo T480/T490 parostol.

[ Szerkesztve ]

(#103999) S_x96x_S válasza weiss (#103997) üzenetére


S_x96x_S
őstag

>Adott egy x250 aminek ugye nincs caps lock ledje, ami hát elég wtf,

valakinek a BIOS frissítés után tűnt el .. de ha jól értem, neked fizikailag nincsen ..
Lenovo Thinkpad x250: Caps lock indicator stopped working

> a caps lockot ki lehet jelezni

(feltételezve, hogy windowst használsz)

ha a képernyőre is jó.
https://github.com/jonaskohl/CapsLockIndicator
( a release tabnál van letölthető exe ; de nem teszteltem)

vagy van még rengeteg - ha szeretsz teszteni
https://github.com/topics/capslock

De talán az AutoHotkey is megoldás lehet - csak scriptet kell hozzá irni.
https://autohotkey.com/board/topic/9587-keyboard-led-control-capslocknumlockscrolllock-lights/
https://www.autohotkey.com/search/?q=thinkpad

Mottó: "A verseny jó!"

(#104000) Frawly válasza weiss (#103997) üzenetére


Frawly
veterán

Én javaslom a Caps Lock teljes letiltását, vagy átállítását Shift-é, vagy amivé akarod. Gondolom nem használod, csak arra jó, hogy véletlenül megnyomjad. Ma már minden szövegszerkesztő tud utólagos nagybetűsítést.

Windowson registry hackkel lehet kieszközölni a letiltását, funkciójának módosítását, de Linux alatt is megoldható.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.