Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#104551) Butcher82 válasza vicze (#104545) üzenetére


Butcher82
senior tag

Azért ez szerintem eléggé triviális dolog ahhoz, hogy az embernek ne kelljen tudományosan alátámasztania. Ennyi erővel minek a fényerőállítás. Zavar? Nyugi, de nem káros, majd hozzászokik a szemed :)

https://24.hu/elet-stilus/2019/02/22/mobiltelefon-fenyero-szemserules-lyuk/

[ Szerkesztve ]

***Go Ahead, Make My Day.*** Clint Eastwood óta szabadon.¯\_(ツ)_/¯

(#104552) vicze válasza S_x96x_S (#104550) üzenetére


vicze
félisten

Pontosan parasztosan... Pont így születnek a giga faszságok, amit a hülyék terjesztenek.
Csak épp az képtelen vagy felfogi mi van leírva, egy tesztben lézerrel bombázták a cellálat a másikban meg egy 5W-os LED-del. Tudod mennyi egy modern panel max. fogyasztása? 4W és az minden egybe nem csak egy db kék LED. Az 5W-s LED akár 500 lumen is lehet, vagy több.
Mi történt kisebb energiájú lézer esetében? Semmi. A második linkeden a f.lux fejlesztője pontosan ezt jegyzi meg szóval csak nem én vagyok a "hülye"...
Az a terhelés ami egy kijelzőből a szemedbe jut az ég világon semmit nem fog csinálni, ezt pont ez a kutatás igazolja.

@Butcher82: Bulvár szintre nem óhajtok lemenni.

(#104553) Tikakukac válasza vicze (#104543) üzenetére


Tikakukac
titán

Pusztán tudományosan elmész egy szemészhez vagy olyan dokihoz akinek ez a területe, oszt' tudományosan megmondja, hogy mitől ömlik kifele a könny a szemedből, káprázik a szemed és hasonlók.

Most komolyan bakker, tanulmányt szeretnél a sajreszelővel való kielégítés hátrányos hatásairól is? :P Mert már megint ilyen szinten mozgunk.

A titok az ordas nagy fényerő diffiben lesz, de, hogy a csapok meg pálcikák meg az ég tudja micsodák ilyenkor mit és hogy... mondom, szakember. Én a végeredményt ismerem, és az nem jó. A PWM sem jó amúgy. Meg a fos TN kijelző sem. Meg a sajtreszelő sem :B
Picit meg azt érzem, mint ahogy nagymuter indokol meg dolgokat. Nem kő' a', jó az így is. Mondta ezt az automata mosógépre, a mozgásérzékelős lámpára, a mosogatógépre, a szennyvíz bekötésre és kb. bármire. Akit átqrtak a kijelzőcserés géppel, vegyen bele rendes panelt. De ebbe az irányba elmozogni ordasul fájdalmas :B

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#104554) FoxiestFox válasza vicze (#104552) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Az nem gond, ha hülyeségeket gondolsz, viszont célszerű magadban tartani őket, mielőtt idejön valami laikus fényerő témában keresgélni, elolvassa, hogy jóvanazúgy, megkapja az önigazolását, és nézi tovább vaksöstétben is a max fényerős panelt.

Illetve ahogy többen írták előttem is, ne tőlünk várd, hogy elmagyarázzuk neked, milyen káros hatásai vannak a dolognak, nem a topik szakterülete, nem is a miénk, keresd fel szemészed, optikusod, de akár egészségügyi folyóiratokat is böngészhetsz a témában.

(#104555) vicze válasza Tikakukac (#104553) üzenetére


vicze
félisten

Az ugye megvan, hogy "kellemetlen a magas fényerő" és "kiégeti a retinád" közt van egy "csöppnyi" különbség? 1 szóval se mondtam, hogy használd magas fényerőn, ha számodra kényelmetlen, viszont azt írni, hogy káros a szemedre pusztán "ordasul fájdalmas".
Tudod mit mod nagymutter: "Ne nézd közelről a TV-t mert megvakulsz", "Ne nézd a monitort egész nap, mert megvakulsz" Soroljam? Igen ez esetben ti vagytok a nagymuter...

Abszolút egyetértek, hogy eredetit vegyen ahol működik a fényerő állítás rendesen, mert sokkal kényelmesebb tud lenni bizonyos esetekben.

@FoxiestFox: Tehát igazolás nélkül lehet hülyeséget lehet állítani. De megkérdőjeleni már nem hm... Igen a jó népbutító diktatúrák így működnek. :)

(#104556) Tikakukac válasza vicze (#104555) üzenetére


Tikakukac
titán

Fogd meg magad vagy a virtuális énedet és húzz egy olyan topikba/szakemberhez akkor, ahol 30 oldalon/órában elmagyarázzák neked a miérteket olyan latin kifejezésekkel, amik már ki fogják elégíteni a kívéncsiságodat. Ne nagymuterozz, ne ordas fájdalmazz, tedd meg, csináld, csak ne nyálazz, mert unom. Ha neked egy instant válaszreakció kevés a rohadt szervezetedtől, akkor forrassz műanyagot is, amit előtte pillanatragasztóztak. Miközben ájulsz el és patakzik a könnyed, mondogassad magadnak, hogy tudományos-tudományos.

Nagymuteres példádból akkora lóláb lóg ki, hogy ki kellett térnem előle, mert majdnem eltalált. Pontosan tudod, hogy nem önmagában a TV kijelzője vagy a monitor miatt leszel vaksi, hanem a helytelen haszálatból. Kérdezd meg ha majd az optikushoz mész, hogy miért kell idősebb korban már szemüveg egyre több embernek, független monitorozástól. Be fogsz síelni a választól, hogy mit mond majd.
Itt a mostani esetünkben sem a magas fényerő a gond, hanem a kijelző körülötti térben a sötét. Ha pedig rendesen használod azt az LCD-t ahogy kéne, akkor fel fogod vagdalni magadat 10 percen belül esténként. End of story, jó beszélgetést kívánok a szakemberekkel akkor :R

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#104557) Tim82


Tim82
nagyúr

Az offot - és egymás csepülését - be lehet fejezni.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#104558) FoxiestFox válasza Tim82 (#104557) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Fun police. ;]

(#104559) Tim82 válasza FoxiestFox (#104558) üzenetére


Tim82
nagyúr

Köszönjük értékes hozzájárulásodat neked is.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#104560) FoxiestFox válasza Tim82 (#104559) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Szóra sem érdemes.

(#104561) Tim82 válasza FoxiestFox (#104560) üzenetére


Tim82
nagyúr

Valóban, még arra sem. :K

Az érdemi hozzászólóknak: akkor visszatérhetünk a topik témájához lassan?

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#104562) FoxiestFox válasza Tim82 (#104561) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Jó. Mi is volt a téma?

(#104563) Dalion


Dalion
tag

Sziasztok!
Van valakinek ötlete honnan tudnék hozzájutni egy 3 heatpipe-os T530 CPU hűtőre (FRU: 04W3622)? Aliexpresszel nincs nagy kedvem szórakozni és már árérzékeny sem vagyok csak jó legyen, legutóbb amit kaptam rosszabbul teljesített, mint a jelenlegi 2 heatpipe-os.
A magyar google találatokon már túl vagyok.

(#104564) vicze


vicze
félisten

Úgy látszik elkezdték a T490-en is javítgatni, a tervezési hibákat.
A legújabb amit kaptam más mint az eddigiek. Novemberi gyártás, a korábbiak mind szeptember vagy korábbi.
Világosabb a ház, minimálisan más a tapintás talán jobb, elég furcsán a hátlap nem a szokásos réz színű hanem alu, ilyet még egyiknél se láttam. Ez az első aminél a hátlap leszedés nem törte szét valahol a klipeket és elsőre visszament gyönyörűen úgy ahogy kell, 0 szenvedés. A leszedés még minding nem egy baráti művelet, de jobb mint eddig.

Még egy megjegyzés, hogy 1.58-as BIOS-szal a Linunx-ok végre értelmesen mennek max sebességet enged érezhetően gyorsabb, cserébe az alap szabályzás rosszabb és gyorsabban merül, ez nyilván egyengetni lehet SW-vel.

Ha sikerül akkor tudok csinálni képet mind a 3 IPS opcióról egymás mellett, elég szépen látszanak a szintlépések.

[ Szerkesztve ]

(#104565) Tim82 válasza Dalion (#104563) üzenetére


Tim82
nagyúr

Az FRU-ra keresve eBay-en vannak gyári eredetinek hirdetett CPU hűtők, USA eladóktól. Jobb ötletem nincsen beszerzési forrásra.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#104566) Surfym@n válasza Dalion (#104563) üzenetére


Surfym@n
senior tag

W530-ashoz való hűtőt keress, az 3 heatpipe-os és T530-al kompatibilis.

28 év és 2.8-as rekesz felett már nincs mese...

(#104567) Ganz-[HUN] válasza Dalion (#104563) üzenetére


Ganz-[HUN]
addikt

keress bontásban lévő T530-ast. HA-n tuti hogy fogsz találni, ha nem FRU szám szerint is.

Furry /// Psszt, srácok, kértek egy kis szocializmust? - egy random ember a '18-as öszi mondoconon /// ThinkPad T480s, T60 15" FlexView IPS SXGA+ /// Asus P9X79-E WS, Xeon E5-1620v2, Noctua NH-D14, 980Ti, Sony DTC-ZE700 DAT, MX Master 2S, Shure SRH-440A, OLED ToTK Switch

(#104568) Dalion válasza Surfym@n (#104566) üzenetére


Dalion
tag

A W530 tuti, hogy kompatibilis? Kinézetre teljesen más a kettő persze attól még lehetnek ugyanott a csavarlyukak, de nem találok erről semmilyen megerősítést.

(#104569) S_x96x_S


S_x96x_S
őstag

Lenovo’s 2020 ThinkPad X1 Carbon & Yoga: Wi-Fi 6, New Keyboard, & Security Features
https://www.anandtech.com/show/15279/lenovos-2020-thinkpad-x1-carbon-yoga-new-keyboard-security-features

[ Szerkesztve ]

Mottó: "A verseny jó!"

(#104570) Ganz-[HUN] válasza S_x96x_S (#104569) üzenetére


Ganz-[HUN]
addikt

Yikes 6. gen...

emlékszme amikor olvastam az írásokat PH-n az X1C-ről és elcsöppent a nyálam. Vagy Az még erősen az első gen volt. Basszus, repül az idő.

Amúgy az X2xx- szériát kiviskárolták?

[ Szerkesztve ]

Furry /// Psszt, srácok, kértek egy kis szocializmust? - egy random ember a '18-as öszi mondoconon /// ThinkPad T480s, T60 15" FlexView IPS SXGA+ /// Asus P9X79-E WS, Xeon E5-1620v2, Noctua NH-D14, 980Ti, Sony DTC-ZE700 DAT, MX Master 2S, Shure SRH-440A, OLED ToTK Switch

(#104571) vicze válasza Ganz-[HUN] (#104570) üzenetére


vicze
félisten

Mivel 13.3" lett belőle így igen.

(#104572) qnadam válasza S_x96x_S (#104569) üzenetére


qnadam
veterán

ezt lehet, hogy el tudnám viselni az xps helyett.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#104573) vicze válasza qnadam (#104572) üzenetére


vicze
félisten

Az XPS épp most kapott egy 16:10-es kijelzőt.

Más: ThinkPad TrackPoint Keyboard II, 2.4GHz vagy BT5.0-lal, USB-C töltés, 100$, májustól.

[ Szerkesztve ]

(#104574) akos86


akos86
aktív tag

Sziasztok!

Volt egy Lenovo T540p Thinkpadem aminek számomra borzasztó volt a touchpadja (le lehetett nyomni) a későbbi Thinkpadek is követik ezt a megoldást vagy ez csak egy széria erejéig volt elérhető? Olyat keresnék ami a klasszikus érintőpados touchpaddal rendelkezik hol tudnék ennek utánanézni?

[ Szerkesztve ]

3dfx, gone but never forgotten...

(#104575) Ganz-[HUN] válasza akos86 (#104574) üzenetére


Ganz-[HUN]
addikt

Cseréld ki Tx5x-ére. Belemegy.
[link]
[link]
Sok ember képtelen hozzászokni, bár én kifejezetten szeretem. Ki szokták cserélni 5-ös sorozatúra, annak vannak dedikált trackpoing gombjai, és csak a touchpad alján lehet katintani mint más laptopoknál ez megszokott.

Furry /// Psszt, srácok, kértek egy kis szocializmust? - egy random ember a '18-as öszi mondoconon /// ThinkPad T480s, T60 15" FlexView IPS SXGA+ /// Asus P9X79-E WS, Xeon E5-1620v2, Noctua NH-D14, 980Ti, Sony DTC-ZE700 DAT, MX Master 2S, Shure SRH-440A, OLED ToTK Switch

(#104576) Ganz-[HUN]


Ganz-[HUN]
addikt

Ha nézek egy T540p-t, a hardver mennyire hasonlít T440p-re? Hackintosh végett kérdezem.

Furry /// Psszt, srácok, kértek egy kis szocializmust? - egy random ember a '18-as öszi mondoconon /// ThinkPad T480s, T60 15" FlexView IPS SXGA+ /// Asus P9X79-E WS, Xeon E5-1620v2, Noctua NH-D14, 980Ti, Sony DTC-ZE700 DAT, MX Master 2S, Shure SRH-440A, OLED ToTK Switch

(#104577) qnadam válasza vicze (#104573) üzenetére


qnadam
veterán

a 16:10 engem nem hat meg, teljesen jól elvagyok a 16:9-cel is :) meg ezt a gépet most használom amíg szét nem esik, aztán meglátjuk.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#104578) MrPetya19 válasza S_x96x_S (#104569) üzenetére


MrPetya19
addikt

A HP tanulhatna a Lenovótol a hívás gombokkal kapcsoaltban...

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#104579) Frawly válasza vicze (#104571) üzenetére


Frawly
veterán

Jó is, hogy szóba kerül, ilyen X390-et látott már valaki testközelből, hogy meg tudta nyomkodni milyen? Kíváncsi vagyok. Annak ellenére, hogy a 13,3 colnak nincs értelme, a T490s megkérdőjelezi a létjogosultságát, mind méretben, mind súlyra minimális az eltérés.

Amit még nem tudok, hogy majd a 10. TP generációt hogy fogják hívni? Pl. lesz T5100-as vagy T5101-es? Esetleg T5X10-es lesz a neve?

(#104580) donjohnson válasza Frawly (#104579) üzenetére


donjohnson
addikt

Másképp nevezi el a laptopjait a Lenovo

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#104581) Ganz-[HUN] válasza donjohnson (#104580) üzenetére


Ganz-[HUN]
addikt

És majd jön utána a T15 Gen 2?

Furry /// Psszt, srácok, kértek egy kis szocializmust? - egy random ember a '18-as öszi mondoconon /// ThinkPad T480s, T60 15" FlexView IPS SXGA+ /// Asus P9X79-E WS, Xeon E5-1620v2, Noctua NH-D14, 980Ti, Sony DTC-ZE700 DAT, MX Master 2S, Shure SRH-440A, OLED ToTK Switch

(#104582) vicze válasza Ganz-[HUN] (#104581) üzenetére


vicze
félisten

T2x vagy T11x, attól függően mennyire akarják követni az Intel számozását, ami még mindig rosszabb.
Fene tudja, hogy a marketing osztály gondolkodik-e 10évet előre.

Az jobb kérés, hogy az AMD-s gépek amik úgy néz ki jobbak lesznek az Intelnél, hogyan lesznek jelölve, vagy lesznek-e egyáltalán jelölve.

(#104583) qnadam válasza vicze (#104582) üzenetére


qnadam
veterán

t15 kétezerhuszonegy koraősz vége ;]

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#104584) Butcher82 válasza Ganz-[HUN] (#104581) üzenetére


Butcher82
senior tag

T151, T152...... :D

Csak tippelek.

***Go Ahead, Make My Day.*** Clint Eastwood óta szabadon.¯\_(ツ)_/¯

(#104585) Ganz-[HUN] válasza qnadam (#104583) üzenetére


Ganz-[HUN]
addikt

:C :DD ez övön aluli dobás volt egy rohadt almával.

Furry /// Psszt, srácok, kértek egy kis szocializmust? - egy random ember a '18-as öszi mondoconon /// ThinkPad T480s, T60 15" FlexView IPS SXGA+ /// Asus P9X79-E WS, Xeon E5-1620v2, Noctua NH-D14, 980Ti, Sony DTC-ZE700 DAT, MX Master 2S, Shure SRH-440A, OLED ToTK Switch

(#104586) cellpeti


cellpeti
veterán

Sziasztok!

Tanácsot kérnék. Néztem ki egy T460s modelt, érdemes rá beruházni. Amire nekem kellene, azt mind tudja. Jo proci, hosszú üzemidő...Van valami probléma vele?

Tigris, tigris, csóvafény...

(#104587) Frawly válasza Butcher82 (#104584) üzenetére


Frawly
veterán

Elképzelhető. T20-at nem használhatnak újra, hiszen olyan széria már futott 17-18 évvel ezelőtt.

(#104588) Butcher82 válasza Frawly (#104587) üzenetére


Butcher82
senior tag

Bezony, erre gondoltam én is.

***Go Ahead, Make My Day.*** Clint Eastwood óta szabadon.¯\_(ツ)_/¯

(#104589) vicze válasza Frawly (#104587) üzenetére


vicze
félisten

T23,24,25 stb. lenne, olyan nem volt.

(#104590) Ganz-[HUN] válasza cellpeti (#104586) üzenetére


Ganz-[HUN]
addikt

I summon kukac ;]

Furry /// Psszt, srácok, kértek egy kis szocializmust? - egy random ember a '18-as öszi mondoconon /// ThinkPad T480s, T60 15" FlexView IPS SXGA+ /// Asus P9X79-E WS, Xeon E5-1620v2, Noctua NH-D14, 980Ti, Sony DTC-ZE700 DAT, MX Master 2S, Shure SRH-440A, OLED ToTK Switch

(#104591) Tikakukac válasza Ganz-[HUN] (#104590) üzenetére


Tikakukac
titán

Well, ráhibáztál, most kezdtem T460-akat nézni, jött egy pakk elég olcsón, talán-talán váltanék én is.

De még nem jutottam oda, eszközbeszerzést kell csinálnom, mai napom felét megette a 3D nyomtató átalakítás. Majd talán holnap :K

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#104592) tothjozsi96 válasza Tikakukac (#104591) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Miről váltanál?

(#104593) Tikakukac válasza tothjozsi96 (#104592) üzenetére


Tikakukac
titán

x230. Csak nem akaródzik. Egyfelől rablás szinten olcsón vettem, szóval casht is rakni kéne a buliba, másfelől meg ezzel mocsok gyorsan tudok meghajtókat klónozni 1 darab külső rack bevonásával, minden máshol, ahol a pociban van a HDD rekesz ehhez kéne tartani magamnál még 1 külső meghajtót. Amit nem akarok.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#104594) cellpeti válasza Ganz-[HUN] (#104590) üzenetére


cellpeti
veterán

Hm? :F

Tigris, tigris, csóvafény...

(#104595) tothjozsi96 válasza cellpeti (#104594) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Szerintem nyugodtan vedd meg, igaz nekem nem T460s van hanem T560 de magával a szériával szerintem nincs semmi probléma.

Gyerekbetegségről nem tudok.
De jó gépek!

A kijelző nekem nagyon nagy pozitívum, végre értelmes kijelzővel szerelt gépek.

(#104596) Kalandor


Kalandor
HÁZIGAZDA

Ilyen autós+hálózati autós töltőt (41R4538) használt valaki hosszabb ideig?
Megbízható? (gyengének tűnik több helyen is)
Nem melegszik túl a nyári melegben? (nagyon vékony)

[ Szerkesztve ]

(#104597) FireKeeper


FireKeeper
nagyúr

Sziasztok!

Tesóm régi T400-asa megadta magát, valami alaplap hiba lehet (bootig nem jut el). Budapesten melyik szervízt ajánlanátok, ami olcsón és megbízhatóan dolgozik, esetleg egy nagyságrendbeli árat tud mondani valaki, hogy ilyen hibát mennyiért javítanak? Vagy inkább ne költsek rá egy forintot se, és szórjam el aprón alkatrészenként? Tesómnak másik gépe van azóta, szóval tartalék gépnek javíttatnám meg, 10-20 ezernél többet nem szívesen költenék rá.

Előre is köszi a válaszokat

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#104598) FoxiestFox válasza FireKeeper (#104597) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Szerintem vegyél bele egy bontott lapot.

(#104599) HSM válasza tothjozsi96 (#104595) üzenetére


HSM
félisten

"végre értelmes kijelzővel szerelt gépek."
Azért a 460-as gépek FHD IPS paneleinek 60% sRGB lefedettsége szerintem még legalább 30%-ra van az értelmestől, de ha arra gondoltál, hogy minőségi előrelépés a korábbi 900p TN panelekhez képest, úgy már egyet tudok érteni.

(#104600) tothjozsi96 válasza HSM (#104599) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Hát, nekem T520 után megváltás volt!

Az asztali PC-mhez is egy olcsóbb LG monitorom (24MP59G) van de ahhoz képest sem érzem gyengének a T560 kijelzőjét.

Kinek mi, szerintem általános felhasználásra elég jó a T560 kijelzője.
Mondjuk Thinkpad-et nem biztos hogy netezésre szoktak venni. ;]

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.