Hirdetés

2024. május 19., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#103551) vicze válasza cellpeti (#103549) üzenetére


vicze
félisten

Használok iGPU-s. ?

(#103552) Wolfskin


Wolfskin
őstag

heló,

az normális, ha thinkpad w530 kézbe véve újraindul?
elég ha kétoldalt megfogom, és a legkisebb csavaró mozdulatra (mintha a ház merevségét, stabilitását akarnám demonstrálni) rögtön újraindul.
aksi jó, tápkábel is be na dugva. mi lehet?
félve veszem kézbe és teszem át másik helyre, mert sokszor tényleg a semmitől újraindul. nincs különösebb tipikus erőhatás, leginkább ha a jobb elejét (és a bal hátulját) emelő erő éri. mintha meg akarnám csavarni, hoigy mutassam milyen stabil, merev a ház (tehát nem egy iszonyat erős deformálás, csak egy pici nyomás a házon!)

ez mi lehet? :F

túlmelegedés nem,. épp hogy beindult és frissen van pasztázva
ssd nem, ssd-t kivéve csak biosban ugyanez a helyzet.
nekem t420s van sosem tapasztaltam ilyet, szóval nekem nem tipikus hibának tűnik

[ Szerkesztve ]

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#103553) FoxiestFox válasza Wolfskin (#103552) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Nem hangzik jól. :(

(#103554) thomasvold válasza cellpeti (#103549) üzenetére


thomasvold
őstag

Igen, 4800MQ-val.

(#103555) Tikakukac válasza Wolfskin (#103552) üzenetére


Tikakukac
titán

és frissen van pasztázva

Előtte is ilyen volt? Ez nem első eset lenne, hogy valami nincs visszadugva rendesen és éppen csak pöccinteni kell, hogy levágjon mindent.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#103556) Wolfskin válasza Tikakukac (#103555) üzenetére


Wolfskin
őstag

igen előtte is. csak akkor azt hittem, hogy a hdd kuka. ami az is. de vettem bele egy ssd-t és most is csinálja.
hát,a venti vissza van dugva,a billentyűzet is meg a touchpad is. más nem is lett kihúzva proci cseréhez

csak mert most vettem a gépet ssd/hdd nélkül, és lehet, hogy valami fizikai baja van...? alaplap...?

[ Szerkesztve ]

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#103557) cellpeti válasza thomasvold (#103554) üzenetére


cellpeti
veterán

mennyit bír 1 töltéssel?

Tigris, tigris, csóvafény...

(#103558) Tikakukac válasza Wolfskin (#103556) üzenetére


Tikakukac
titán

Vételkor volt próbálva?

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#103559) vicze válasza cellpeti (#103557) üzenetére


vicze
félisten

1óra ha használva van, és aksin visszaveszi magát.
80%-os az aksi benne.

(#103560) omiki57 válasza Wolfskin (#103556) üzenetére


omiki57
csendes tag

Szia! Dolgozom W530-as notebookkal, de ilyet nem tapasztaltam. Talán túl egyszerűnek tűnik, de próbáld meg egy másik billentyűzettel, mivel a főkapcsoló ezen van. Van egy német billentyűzetem ami x230-asban volt, nem világítós de a célnak megfelel. Felajánlom, ha elfogadod

(#103561) Wolfskin válasza Tikakukac (#103558) üzenetére


Wolfskin
őstag

posta + próbagari

de ezt leszámítva minden megy. csak nem tudom, ez mi lehet és mitől
repedt alaplap? vagy mi okozhat ilyet?

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#103562) Tikakukac válasza Wolfskin (#103561) üzenetére


Tikakukac
titán

Ha nagyon akarsz szórakozni vele, le tudod annyira kopasztani a gépet, hogy megtalálod melyik részen száll el valami. Hála a magasságosnak a tárházban lévő opciók a végtelenség felé konvergálnak.

Próbagari megtörtént, a gép fosimosi, mehet vissza vagy mondja meg az eladó hogyan kell tartani, a'la iphone ;]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#103563) thomasvold válasza cellpeti (#103557) üzenetére


thomasvold
őstag

Kb. másfél órát 100-as aksival.

(#103564) Wolfskin válasza omiki57 (#103560) üzenetére


Wolfskin
őstag

szia, köszönöm a felajánlást! :R budapesti vagy? írok privit
amúgy a 420 sorozat billentyűi nem jók tesztelni? bár gondolom nem...

amúgy az a mozdulat,m mintha a torziós merevségét tesztelnéd., az egyik oldalon a hátulját csavarod lefelé, a másikon az elejét. nem kell nagy erő, tehát nem recseg a gép vagy ilyesmi, épphogy erősebben megfogom és már indul is újra

szóval nem ez a természetes használat, tudom, de az ember néha csak a arrébb teszi. úgy tűnt fel, hogy át akartam vinni másik szobába, vagy csak átvettem az ölembe ilyesmi. és már indult is újra. ez a csavaró mozdulat csak azért van, mert 100% tudja reprodukálni a hibajelenséget

[ Szerkesztve ]

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#103565) omiki57 válasza Wolfskin (#103564) üzenetére


omiki57
csendes tag

Igen, a 22. kerületben lakom, munkanapokon a 8. kerületben vagyok. A 420-as billentyű más szerintem nem jó. Az 530-asnak jó súlya van és ha az oldalán fogod meg biztos hogy deformálódik, tapasztalatból tudom.

(#103566) Tikakukac válasza Wolfskin (#103564) üzenetére


Tikakukac
titán

Oké, akkor még mielőtt a fél gépet átszereled, szépen bekapcs után billzet le. Ha akkor is lekapcsol, akkor hívhatsz egy szelleműzőt is.
Csak még mielőtt 2 ember is energiát rakna bele. Olyan már volt, hogy vízkáros meg püfölt billzet nem kapcsolt gépet. Olyan is, hogy nonstop resetelt. Ilyet még sosem láttam ami neked van, de 2 pillanat alatt ki tudod deríteni :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#103567) Wolfskin válasza Tikakukac (#103566) üzenetére


Wolfskin
őstag

közben megtörtént, ssd ki, palmrest le, beindítottam és billentyű le.
a hűtő csavarokat egyesével kissé fellazítottam és újrahúztam, és minden más csavart is amit láttam
lokalizáltam a forrást, a bal alsó sarok csinálja, ha ott egy picit megfeszítem újraindul. nem nagyon, és nem is a gép felemelésével, hanem egy másik, de reprodukálható mozdulattal. és ismétlem, nem durván.

egyébként az elejétől csinálta, emlékszem amikor sikerült először bebootolnom linux cd-ról (mivel semmi oprendszer, meg meghajtó nem volt benne ekkor), és át akartam vinni a máik szobába, az ajtóig jutottam csak és leállt

azon gondolkodtam, hogy csak valamilyen tápellátással kapcsolatos dolog, ha más lenen nem inkább lefagyasztaná?

update közben tiltottam az nvidia /intel vga-t, de semmi változás

[ Szerkesztve ]

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#103568) Tikakukac válasza Wolfskin (#103567) üzenetére


Tikakukac
titán

Ha újraindul és nincs bekapcsolva biosban, hogy tápra induljon el, akkor a táp oldalról a becsatlakozásig a hibát kiszűrheted nyugodtan, mert akkor leállna és ennyi. Mivel resetel és kb tudod is mire, így kész, részedről lezárhatod, ez innentől főleg nem a te dolgod, hogy kiderítsd, főleg, hogy megcsináld.
Ha rendesen csomagolva volt, egy ilyen hiba nem keletkezik a semmiből. Posta vissza és csók az eladónak.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#103569) Wolfskin válasza Tikakukac (#103568) üzenetére


Wolfskin
őstag

nincs ilyen opció sztem a biosban, de amúgy is aksiról (is) teszteltem, tehát nem füg a táptól

még azon gondolkodom, hogy kérjek inkább árkedvezményt, végül is asztali gépnek lesz használva, a kézbevétel elkerülhető, így korlátozásokkal élhet teljes életet. hm...?

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#103570) Tikakukac válasza Wolfskin (#103569) üzenetére


Tikakukac
titán

Áhá, aztán ha egyszer picit jobban megnyomnád gépelés vagy bármi közben és levágna mindent vagy ha majd rosszabbodik... nem az én pénzem, de hacsak nem akarsz abba a bizonyos erdőbe beszaladni akkor gép csomagol, visszaküld.
Ha nem tudnám, hogy neppertől van a gép egyből mondanék egy nicket :B Ami az aprón megy az hihetetlen.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#103571) Butcher82


Butcher82
senior tag

Sziasztok,

nem specifikusan thinkpad probléma, de mivel az általam használt T520 is produkálja megékrdezem. Miért van az, hogy szinte minden bekapcsoláskor újra kell csatlakozzak a wifire? WIN 10 van a gépen. Egy másik laptoppal is ugyanezt csinálja.
Köszi előre is.

***Go Ahead, Make My Day.*** Clint Eastwood óta szabadon.¯\_(ツ)_/¯

(#103572) cellpeti válasza thomasvold (#103563) üzenetére


cellpeti
veterán

Uhh, akkor lehet mégis "u" - sat kellene. 1.5ora igen karcsú

Tigris, tigris, csóvafény...

(#103573) bigrock


bigrock
addikt

Szeretett X230-asomtól lassan meg kell válnom, mert mostanában rengeteget kell AutoCad-et használnom terepen, amivel FHD felbontás alatt kínszenvedés a meló. Viszon az céges beszerzésnek sajnos használt Dell vonalon van jó kapcsolata, mindenáron azt akarnak rám sózni. Szerintetek van értelmes 14" FHD Dell alternatíva, vagy próbáljak meg kisírni TP-et? Ha igen melyiket? i5, 8GB RAM elég, nem kell erőmű. A hordozhatóság miatt 14" felé nem mennék.
Köszi a féloff válaszokat! :)

(#103574) Flashcash válasza bigrock (#103573) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Thinkpad vonalon:
X390 [link]
T490 esetleg T490s vagy a korábbi modellek (T460/T470/T480) [link]
Off vonalon :) [link]

Dellt nem ismerem, talán ez hasonlít:
Dell Latitude 7390 [link]
Nálunk ilyet osztogatnak, de néha kék halált dob Win10 alatt, amit egyelőre nem tudtak megoldani.

[ Szerkesztve ]

(#103575) thomasvold válasza cellpeti (#103572) üzenetére


thomasvold
őstag

Felhasználás függő, én videókat renderelek, szerkesztek rajta, azért kellett a nagy proci. Aksiról nem is hajtom, csak hálózatról.

(#103576) Tikakukac válasza bigrock (#103573) üzenetére


Tikakukac
titán

Kérdés mi a keret meg a választék meg izé, ez így tapogatózás a sötétben. Latitude vonalon 7470 már csodákra képes.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#103577) ro_bert17 válasza Flashcash (#103574) üzenetére


ro_bert17
őstag

Nálunk a cégnél is rengeteg 90-es sorozatú Dell pihen a raktárban, mert szintén random kék halálozik w10-el, amit senki sem tud megoldani hetek óta.

(#103578) letix


letix
aktív tag

Üdv a szakiknak!
Tanácsot szeretnék kérni T420 tulajoktól.

IBM T60-ig bezárólag volt jó pár masinám, mindegyiket imádtam, több darab meg is van a mai napig, aktív használatban. Arra gondoltam, hogy a main gépemet (HP 6570b, 3rd gen i5, stb..) lecserélném egy T420-ra. Azért is erre mert tudtommal itt alkalmazták az utolsó "normális" IBM billentyűt, és nem mellesleg nincs még időben olyan messze az IBM/Lenovo eladásától sem, hátha itt még a régi megszokott minőség és megbízhatóság a jellemző.
Erősen túlárazva de találtam pár gépet, i7 M és QM procikkal is. Mindkét esetben dedikált VGA-val vannak ellátva a gépek, szóval ezáltal még plusz hőtermeléssel kell számolni. Mennyire lehetnek ezek így melegedősek? Főleg a 45W TDP-s
Megéri még ilyen masinát venni heti 8-16 óra használatra? Pici játék, pici virtualizáció, de semmi extra. Multimédiás képességek is érdekelnének.. HD+-os kijelző és a hangszórók mennyire alkalmasak néha egy DVD megnézésére?
Néztem T420s-t is, de ott meg túlmelegedési problémák tömkelegéről lehet olvasni.
Hálás volnék egy kis tanácsért, legyen az bármennyire is elfogult. ;)

Köszönöm!
udv
letix

don't panic! ... http://www.letix.hu - linux parancsok

(#103579) Tikakukac válasza letix (#103578) üzenetére


Tikakukac
titán

4 magos procival akkor vegyed és használd, ha tényleg, valóban kihasználod és tudod, hogy ez mivel jár.
Kijelző meg hangszóró, well, hát erről van elég teszt a neten, képes DVD-ről filmet olvasni és megjeleníteni valamint hangosítani. És akkor konzervatív voltam.

Ha legalább látni akarod amit csinálsz, T450-ig kell ugrani. Vagy rommá moddolni a T420-at.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#103580) letix válasza Tikakukac (#103579) üzenetére


letix
aktív tag

Hajlandó vagyok némi kompromisszumra, elvégre a mostani konyhai zenélős T60 sem egy multimédiás vadállat.. :) Mégis kávé, víz, por, zsír és minden egyéb álló, legalább is az elmúlt 10 évben. :)
Nagyon fontos szempont a régi bill, szóval effőlé ugrani gondolom csak a T430 esetében lehetséges, mintha azt olvastam volna, hogy oda még valahogy betehető a régi bill.

Elég sok mindent le kéne cserélnem (dokkoló, HDD Caddy, cserealkatrész-bázis stb.) ha HP-ról visszaugranék IBM/Lenovo vonalra, mégis a jó tapasztalatok (IBM és nem Lenovo) miatt vonzó a jó öreg stabilitás, már ha egyáltalán a T420 köszönő viszonyban van a T60-nal.. :)

[ Szerkesztve ]

don't panic! ... http://www.letix.hu - linux parancsok

(#103581) Wolfskin válasza letix (#103578) üzenetére


Wolfskin
őstag

nekem t420 s van már jó pár éve, előtte meg t410s volt, szerencsére nem olvastam a túlmelegedési problémákról így nem is érintett... remélem, most hogy szóltál, nem kezd melegedni... ;]
amúgy nagyon pöpec gép, könnyű és erős (nekem a legnagyobb i7-el van, dedikált vga kártyával), csak annyi a nyűgje, hogy a Lenovo ezekhez már nem fejlesztett w10 drivereket, mindent úgy kell kézzel fölrakni

most van a kezeim közt egy w530, annak se olyan rossz ám a billentyűje!

a T410s nagy erénye, hogy sokkal, de sokkal világosabb a kijelzője, és 16:10-es, ami a gyakorlatban olyan, mintha egy kategóriával nagyobb lenne. Ugyanis a hasznos kiterjedéséből, a magasságából vettek el, hogy ostobán széles és lapos legyen, vagyis 16:9. Ezt 16:10 után nagyon nehéz volt megszokni, de főleg beletörődni az emberi butaság egy újabb diadalába (hú, ezt szépen mondtam),

ha a thinkwikin utánaolvasol, ezekben is lehet panelt cserélni (t420/430) FHD IPS-re, mert a paneljük sajna a legolcsóbb TN

[ Szerkesztve ]

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#103582) Tikakukac válasza letix (#103580) üzenetére


Tikakukac
titán

Már akkor sem volt gyakorlatilag semmi köze a kettőnek egymáshoz, mikor beolvasztották, azóta meg főleg.
Emiatt váltani vagy reménykedni felesleges. Zongorázható ahogy ment itt is lefele a színvonal.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#103583) Tim82 válasza letix (#103580) üzenetére


Tim82
nagyúr

A dokkoló és az ultrabay nem kompatibilis a T60 és a T420 között. A töltő igen.

Ha ragaszkodsz a "régi jófajta billentyűzethez", akkor T420. Multimédiás vadállat ez sem lesz, de tartósságban még oké lesz. A gyári kijelző elég gyenge TN, legyen akár 1366*768 vagy 1600*900 felbontású panel.

Ha QM (négymagos) i7-es változat, akkor az nagy valószínűséggel utólagos bővítés kétmagos i5/i7 prociról. Abban az esetben azzal számolj, hogy 65 W-os töltővel valószínűleg nem fog indulni (90 W-os kell neki), dokkolóval meg a 135 W-os töltő lesz a minimum. Melegedni meg rendesen fog, az én egyik gépemen (integrált videóvezérlős T520) ezért inkább letiltottam a Turbo Boost-ot a Windows energiagazdálkodási beállításaiban, miután belekerült egy i7-2670QM.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#103584) letix


letix
aktív tag

Köszönöm a tippeket, akkor a 4c/8t-as ki is esett, erről is sokan írtak rajtatok kívül is melegedési problémát.
Elkezdtem ezen fórumot visszafele olvasni, hát nem semmi mekkora tudásbázis van itt, arról nem is beszélve, hogy rengeteg a T420 tapasztalat (is). :)
Szemezgetek W520-at is, szimpatikus felszereltségűeket lehet kapni, de az már valami iszonyatos méretű böszme lehet..
Fogvicsorgatva, de szemezek a világítós T430-akkal is, igaz élőben még nem láttam ilyen gépet, jó volna megtapogatni, főleg a billentyűt. Meg ha esetleg ilyen recsegős-ropogós anyagból van, na attól is tud rázni a hideg. Gondolom itt a rollcage a kijelző felőll már teljesen felejthető..

Apropó, aktív/passzív/bármilyen DP-> HDMI adapterrel érdemes próbálkozni kép ÉS hang átvitelére a fenti gépekkel?

don't panic! ... http://www.letix.hu - linux parancsok

(#103585) HSM válasza letix (#103584) üzenetére


HSM
félisten

Az elrendezése gyengébb a T430 illetve újabb gépeken, de gépelni teljesen jó rajta, nekem kellemesebb is, mint a T420 volt. Persze, vélhetőleg ez beszállító függő is, melyik klaviatúrát fogod ki. Elvileg tudják a kép+hang-ot DP-HDMI átalakítóval, T410 már egészen biztosan tudta.

(#103586) Wolfskin válasza letix (#103584) üzenetére


Wolfskin
őstag

méret? az attól függ, hogy egész nap a táskádban fityeg, vagy csak otthon az íróasztalom csücsül. cipelni "s" verzió, de amúgy nem túl böszme az 5x0. csak nehéz. és hidd el, nem melegszik a 420s. de ha nem kell usb3.0 és elég a kisebb teljesítmény sokkal szebb és használhatóbb a t410s képe.
és a t420s se tudja kiadni az usb 3-a a dokkolón, csak a hátsó porton. de lehet kapni port re replikátort

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#103587) HSM válasza Wolfskin (#103586) üzenetére


HSM
félisten

Vagy ha kicsi is legyen, és USB3 + USB3 dokk, akkor ott a T450/T450s, vagy akár újabb gépek. Azokban már FHD IPS is opció, ami szvsz erősen jobb a 410/420/430-as generáció TN paneljeinél.

(#103588) Wolfskin válasza HSM (#103587) üzenetére


Wolfskin
őstag

igaz, de nálam olcsóbb opció lenen az FHD kijelző csere (hisz annyi kiegészítőm van ehhez), + DIY élmény+ egyediség faktor :D
szerintem teljesítményben alig múlná felül az új, sem súlyban alul. talán a fogyasztás/akkuidő lenne valamelyest javulás

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#103589) HSM válasza Wolfskin (#103588) üzenetére


HSM
félisten

Hát nem tudom, nekem egyáltalán nem szimpatikus, hogy ilyen tákolásnak vessem alá a T420-asom. :N Szeretem én is a DIY-t, de nem ennyire, illetve ilyesmiben (gondolj az esetleges zárlatokra, illetve mekkora tüzet tud okozni mondjuk egy combos 9 cellás akku ilyen esetben).

Ami a teljesítményt, súlyt illeti, nálam az i7-es T460s éppencsak gyorsabb a szintén i7-es T420-ál, súlyban viszont majdnem csak a fele. A töltő súlya szintén, 90W vs. 45W. Illetve így szűk 1,4kg súlyban képes értelmes akkuidőre, míg azért a T420 alá nem ártott a 9 cellás akku, ha használni is akartad vezeték nélkül, a T420s-ben pedig ha nem tévedek csak egy nagyon pici 4 cellás akku van, az már a 35W-os CPU-val szvsz csak egyik konnektortól a másikig elég, még erősen visszafogott CPU használat mellett is.

(#103590) Tikakukac válasza HSM (#103589) üzenetére


Tikakukac
titán

Olyan dolgokat láttam és műveltem életemben, hogy bátran merem mondani, nyugodtan moddoljon kijelzőt aki akar. Tűz szinten amiről tudok és láttam és valóban több volt egy kis kondifüstnél az 100%-ban azért volt, mert emberünk annyira gagyi töltőt vett, amiből fagyit sem adnának. Vagy, amikor kalapáccsal akartak akkut nyitni, meg ilyesmik. Ezen moddolások ha rosszul sülnek el egy kuka lap szokott lenni a vége.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#103591) Tim82 válasza HSM (#103589) üzenetére


Tim82
nagyúr

Érdemben egy dolgot kell tákolni az eDP-s adapter board + 1080p IPS panel moddoláshoz: le kell valahogyan vágni a topcase (palmrest + billentyűzet körüli keret) venti fölötti fém merevítőjét ahhoz, hogy az adapter elférjen (közvetlenül a hűtőventi fölött). Vagy lehet a kijelző mögé tenni az adapter board-ot, de akkor egy idő után nyomni meg melegíteni fogja a kijelzőpanelt belülről, ami nyilván mindenféle érdekes kijelzőhibához vezethet.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#103592) HSM válasza Tim82 (#103591) üzenetére


HSM
félisten

És akkor ott van a kérdés, jó sorozatból sikerül-e szerezni adaptert, éppen jól működik-e majd a gépedben (gonosz dolog az interferencia), plusz éppen elég IPS panel beszerzéses rémtörténetet osztott meg Tikakukac az utóbbi években, hogy ezt is egy nehezítő körülményként értékeljem. Persze, ha összeálltak a csillagok és minden kiadta, akkor szuper, kb a best retro TP az IPS-es T420, ami ma is megállja a helyét. :)

Én azért saját részre biztosabb útnak láttam egy használt IPS-es T460s beszerzését. Nyilván, azért jóval költségesebb is. De nem bántam meg, méret, súly, energiatakarékos képességek terén azért elég sokat fejlődött benne a technika.

(#103593) Tim82 válasza HSM (#103592) üzenetére


Tim82
nagyúr

Nézd, rémtörténetek mindenre vannak, én most az utóbbi időből AC(-snek hirdetett, de single band N-es) WLAN kártyák és Core 2 Duo-s Thinkpad-ekkel kompatibilis 4 GB-os 2Rx8-as DDR3 RAM-ok beszerzésével szívtam sokat. Ettől függetlenül továbbra is azt mondom, hogy megéri mindkettő upgrade.

Amit tényleg nagyon nagy szívás beszerezni, az X220-ba, X230-ba való LG IPS panel, azért 14" 1080p panelből sokkal több lehetőség van. (Tekintve, hogy T420 + eDP adapternél fel sem merül whitelist, mint a T460s-nél, talán kevésbé szívás is. :P )

Az adapterre meg már írtam korábban, hogy egy jó ideje (úgy legalább egy éve) megbízhatóakat lehet beszerezni, szerintem többször is linkeltem is forrást, vonatkozó forum.thinkpads.com-os thread-et is, szóval engedd meg, hogy elengedjem ezt az érvelésedet, ha már a régi dolgok maradtak becsípődve nálad rendszeresen a témában. :)

(Szerk.: félreértés ne essék, csak ugratlak egy kicsit, az tény, hogy mindig van kockázat, amit vállalni kell. :) )

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#103594) HSM válasza Tim82 (#103593) üzenetére


HSM
félisten

Emlékszem a postodra. :R Nekem néhány ember tapasztalat bár bíztató volt, de nem megnyugtató. Megnyugtató a még pár hónapig gyártói garis, gyári állapotú, eredeti paneles T460s volt. Persze, megértem, ha nem mindenki gondolkozik így. :R

Ezek a whitelistek pedig... :N T420 WLAN, T430 +akku, újabbakban már +kijelző is, ki tudnak ezek készíteni. Jó, hogy eDP adapter whitelist nincs még bennük... :C

[ Szerkesztve ]

(#103595) joergie válasza bigrock (#103573) üzenetére


joergie
őstag

Szerintem ha valaki racionálisan, márkafüggetlenül gondolkodik, és a legjobb ár érték arányú használt készülékben gondolkozik, akkor thinkpad x30 szériáról érdemes dell xx70 szériára váltani, legelterjedtebb az 5470, szeirntem neked is ezt kínálták fel, nekem nagyon tetszett. Szerintem thinkpad x30-as széria után visszatérni lenovora x70-80 körül érdemes.
Engem speciel leginkább a zsanérmegoldás zavar.
Ha választani lehetne akkor viszont egy i7 6.gen x1 yoga wqhd oled kijelzővel ;] Kb mint a fehér holló(múlt héten volt egy fhd ips i7 6.gen x1 yoga 100k-ért hardverapron). convertible megoldás terepen szerintem amúgy is adja.

Egy bizonyos szint fölött nem süllyedünk egy bizonyos szint alá.

(#103596) mettyuz


mettyuz
tag

Sziasztok Urak,

A rövid helyzetleírás a következő: a macska "játszott" az Lenovo X280 billentyűzetével, ennek eredményeképpen a "K" betű billentyűjének tartópöcke megrepedt, két lenyomás után kiesik.

Abban kérném a segítségeteket, hogy van-e olyan online bolt, fórumtárs, bárki, akinél lehetséges egy darab billentyű vásárlása, vagy mindenképpen a teljes csere a megoldás?

köszi

Beteg ez a világ, őrültnek titulálnak, ha nem állsz be a sorba, téged is kiutálnak

(#103597) Tikakukac válasza mettyuz (#103596) üzenetére


Tikakukac
titán

Első körben legyen tuti: a gomb mechanika lett tropa vagy magának a billzetnek a kis kampóiból van legyilkolva 1-2 sarok?

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#103598) dave0825


dave0825
őstag

Üdv.

Vettem használtan egy Thinkpad T540p gépet, és az a gondom, hogy hiába hajtom le a képernyőt, nem kapcsol ki, belátni, hogy világít.
Utánanéztem, hall szenzor nézi, hogy le van-e hajtva, azzal szemben pedig egy kis mágnes van. A mágnest megtaláltam a touchpad alsó része alatt a gép keretében, de azzal ellentétesen a képernyő körül (a kamera mellett) nincs semmi, ami nézhetné. Se kis panel, se egy tranzisztor, ami a hall szenzor lelke... Hol kéne lennie, vagy egyáltalán hall szenzor nézi ebben a típusban is?
Windows beállításait néztem, minden jó, be van állítva, úgyhogy nem az a gond, hanem hardveres. :F

Illetve a másik gondom, hogy vettem hozzá dokkolót (40A2-t), és a HDMI portja nem megy. Kicseréltettem az eladóval, szerinte nem az a gond, mert több tízet eladott, és eddig 1-gyel volt valami gond. Megjött, megnéztem, ugyanúgy nem működik. A 2 Displayport megy, ugyanazzal a HDMI kábellel (Displayport-HDMI átalakító), de próbáltam másikkal is, a tv-n másik portba dugni is, sehogy nem megy. Először bejött a kép az első dokkolónál, 1-2 másodperc, és eltűnt, azóta semmi, az újnál nem néztem, hogy először volt-e kép, elfelejtettem bekapcsolni a tv-t. A Windows se lát másik megjelenítőt, a Displayportba dugva igen. Lehet, hogy az alsó csatlakozó, ami a dokkolóra megy, azzal van gond? Akksi ki, kicsit kontaktspray-vel csatlakozó megtakarít?

[ Szerkesztve ]

Huawei P30 // Suzuki DL650XT '15 <-- Kawasaki Z750 '07 <-- Aprilia RS 125 '99

(#103599) donjohnson válasza dave0825 (#103598) üzenetére


donjohnson
addikt

telepítsd újra az intel vga meg az nvidia vga drivert miközben dokkolón hdmi-n van egy monitor.

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#103600) Tikakukac válasza dave0825 (#103598) üzenetére


Tikakukac
titán

T540p-t így meg nem mondom hol és micsoda hirtelen, kijelző keretben szokott lenni az ellenpárjuk. Jellemző, hogy a megmókolt gépeket szétborítják a mágnesek elkallódnak vagy kiesnek aztán mehet rá a hideg víz, mert miért nem kapcsol le. Hát ezért.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.