Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#104501) vicze válasza S_x96x_S (#104500) üzenetére


vicze
félisten

Semmi ilyesmit nem kell csinálni vagy szenvedni. A sima Windowsos BIOS updateben ott van már jó pár éve a create usb bat, ami mit csak el kell indítani és megmondani melyik drive-ra csinélja az updatet.

(#104502) HSM válasza darvinya (#104497) üzenetére


HSM
félisten

Kipróbáltam, ugyan idő hiányában csak a T460s-emen i7-6600U-val (max 3,1Ghz-en), de úgy is fürgébb, de legalább olyan gyors, ha az csak a 2,4Ghz-en lóg, 8-12Mbit/s közötti tempón, 20-24ms pinggel, míg a telefon száguld az 5Ghz-en, 7ms pinggel és ~50Mbit/s-en. Fordítva, illetve jobb jelerősségű helyen már meg sem néztem, ezek után minek... :N

[ Szerkesztve ]

(#104503) darvinya válasza HSM (#104502) üzenetére


darvinya
titán

Ok.
Akkor a router adatait is log-oltad, mikor melyik mennyi adatcsomagot kaptak?
Mert bizony első csatlakozó kapja a többet gyorsabban.
Tehát 100%-ból 1mp-alatt, az első kap 80%-ot min. 2mp alatt, a második kap 60%-ot min. 7mp alatt.
Függetlenül melyik hálózaton vannak, ha router azonos.

Abban igazad van, hogy 99%-os tesztet csak labor körülmények között lehetne csinálni.
Mert normál hálózati teszt csak max. 70%-os, mert sok összetevő is beleszólhat.
Pl: otthoni router, hálózat és szerver, tesztet szolgáltató hálózat és szerver, stb.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#104504) HSM válasza darvinya (#104503) üzenetére


HSM
félisten

Wifi képes gigabites routerről beszélünk, közvetlenül a routerből volt kiszolgálva mindkét eszköz, egyik az 5Ghz-es sávon, másik a 2,4Ghz-esen (külön SSID, így kézzel át lehet kapcsolni), ugyanazon a hálózaton, ugyanarról a net hozzáférésről NAT-olva, egy elég erős, 800Mhz-es CPU-s, 128MB ram-os routeren (TP-Link WDR4900, gyári FW-vel, kikapcsolt HWNat-al), 240Mbites sebességű internet hozzáféréssel.
Én azt gondolom, ha ekkora hátrányból, sok oldalon kipróbálva sem kapott ki a notebook, és ugyanígy a versenyhelyzetes 100+Mbites verzióban sem, akkor sehogy sem fog. :N Sajnos a telefonon nincs gigabites hálózati aljzat, hogy gyorsan bedugjam a gigabites switchembe a notebook mellé, úgyhogy ezekkel kell most beérni. :D Persze, lehet komolyabb tesztet is csinálni, ha valaki érez magában affinitást hozzá, de amire kíváncsi voltam, arra szerintem ez megfelelő. :R
Hasonló versenyhelyzetes 5Ghz-en mértem annak idején ki, mennyivel gyorsabb ez a Snapdragon 845-ös új telefonom a régi Snapdragon 820-asomhoz képest, és ott is remekül kijött a két CPU közötti erőkülönbség. :K

[ Szerkesztve ]

(#104505) Pyttawrx válasza S_x96x_S (#104500) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Igen, nézem, Köszi mégegyszer

(#104506) #34322688


#34322688
törölt tag

sajnos továbbra is a win 10-el kell szenvednem a t430-as laptopon. A szenvedést arra értem, egyszerűen ha feltelepítem a win 10-et, egy idő után kikapcsolja a dvd-meghajtót. olvasgattam a neten, többen is írtak erről a hibáról, de megoldást nem sikerült találnom. Már a bios beállításon is változtattam, de semmi.
Valakinek valami ötlete?

(#104507) darvinya válasza #34322688 (#104506) üzenetére


darvinya
titán

De miért baj, hogy kikapcsolja mikor nem használod.
T410-nél ugyanez van, de amikor kell, azaz kinyitom, hogy lemezt rakjak bele, akkor újra üzem képes.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#104508) Dare2Live válasza #34322688 (#104506) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

nálam még olyat is csinált, hogy az ajtaját is kinyitotta.

mivel szökőévente használom kiszedtem. Könnyebb is. Nem is idegesít. :)

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#104509) #34322688 válasza darvinya (#104507) üzenetére


#34322688
törölt tag

Hát ebben igazad van, én is feladom, marad így.

(#104510) tothjozsi96


tothjozsi96
addikt

T560-ban két akksi van, viszont csak hálózatról használom a gépet.
Gondoltam lemerítem 20%-ra mindkét akksit és akkor beletolok egy ciklust.

Nem tudtam hogy ez így van, de még 0%-ra nem merül le a beépített akksi addig a kivehető akkumulátort nem meríti.

Erre létezik bármi hogy ne merítse le csutkára a belső akku-t?

(#104511) Pyttawrx válasza tothjozsi96 (#104510) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Biosba tiltsd le, azt hiszem azzal megoldható.

(#104512) darvinya válasza #34322688 (#104509) üzenetére


darvinya
titán

Energia gazdálkodás alatt visszakapcsolhatod állandóra.
De ez mélyebb beállításban van.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#104513) tothjozsi96 válasza Pyttawrx (#104511) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Köszi!

Közben ez a cikk lett a befutó!

(#104514) Pyttawrx válasza tothjozsi96 (#104513) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

:C

(#104515) HSM válasza tothjozsi96 (#104513) üzenetére


HSM
félisten

Ja, nagy öröm a T460s-ben, hogy szintén két akkuja van, aminek marha sok értelme van úgy, hogy mindkettő integrált, kivehetetlen. :DDD
Legalább macerásabb vele minden, és dupla annyiba kerül, ha esetleg cserélni kell, pedig az egyszeres újakku ár sem piskóta.

[ Szerkesztve ]

(#104516) tothjozsi96 válasza HSM (#104515) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Ennél már csak az a szebb amikor ránézel Aida-val az akksidra hogy az egy éves gépedbe romlott-e valamit az akku így szinte nulla használattal. És persze igen, asszem 3 ciklus van benne és 4% romlott.

Persze 2017-es akku van benne de azért egy év alatt 4% úgy hogy végig 80%-on volt..

(#104517) vicze válasza HSM (#104515) üzenetére


vicze
félisten

Miért kéne egyszerre cserélni?

Azért van kettő mert design újrahasznosítás, mivel a T440s lett módosítgatva T470s-ig. Ez van.

(#104518) HSM válasza vicze (#104517) üzenetére


HSM
félisten

Nem nyert. :N A T460s eléggé új dizájn lett. A 440s és 450s hasonló egymáshoz, valamint a 460s és 470s, némileg a 480s is, illetve a simák voltak eléggé egy kalap 440-től 480-ig.
Nem "kell" egyszerre cserélni, de ha egy egy akkus gépben cserélek, akkor van egy teljes ~50Wh-s akkum, itt viszont csak ~25Wh egy, és ha a másik már félig elromlott, akkor ugyanabból a pénzből csak "félig" javítottam meg a problémát, mert a másik akku öreg és félig rossz maradt. Érdekes módon a T480s-ben már meg tudták oldani épeszűen, egy akkuval. Ugyanúgy, ahogyan generáción belül az X1 Carbon-nál is. [link]
Ez itt szvsz egyszerűen egy elrontott tervezési döntés. :N

[ Szerkesztve ]

(#104519) vicze válasza HSM (#104518) üzenetére


vicze
félisten

Tudom milyenek van mindegyik, külsőre új, belsőre nem sokat változott a platform, csak 8gen-nél inkább hátrányára, a 9 meg már az X1-re épül minden előnyével és hátrányával.
T440 belső felépítését és elgondolást a s-sorotat vitte tovább, a sima T pedig szerencsére újratervezték és visszaadták a jobb bővíthetőséget. Hiába s külsőt kapott a 9gen, belül még sima T.

Rossz irányból nézed az aksi dolgot, ha egy aksid van és meghal akkor nézel bután, ha kettő, akkor az egyikkel még kihúzod amíg megjön az új, ez elég sokszor segítette a seggemet mostanában, mivel mostanra kezdenek haladozni a T460s aksik.
Amúgy a statisztikáim alapján az egyik aksi mindig jobban le van amortizálva többnyire 20% a difi.
Kicsit bosszantott is hogy csak egy lett 2 helyett.

(#104520) HSM válasza vicze (#104519) üzenetére


HSM
félisten

Mit értesz azon, hogy "belsőre nem sokat változott a platform"?
Nekem a teljes fizikai felépítése merőben másnak tűnik, és mondom ezt úgy, hogy van itthon sima 460-as is, amit nem csak kívülről láttam, ahogy a 460s-et sem...

Rossz irányból nézem? Inkább a saját szempontomból. Engem nem izgat, ha elromlik az akku, van tartalék gépem, használom addig azt, vagy töltőt, ha olyan a helyzet. A legtöbbször úgysem egyik pillanatról a másikra váratlanul adja be az akku az unalmast. Amúgy igen, nem egyszerre öregszenek, hiszen mindig először az egyiket meríti, nálam is abban vagy 3x annyi ciklus van már, mint a másikban, a kondíciója is legalább 10%-al rosszabb.

Nekem amúgy nem tetszik túlzottan az irány, amerre a 9-es szériával elmentek. A sima bukta a kivehető akkut és egy memória slotot, de ami nagyobb baj, hogy egy vastagabb x1-et csináltak az s-ből, hogy már egy memória slot sincs rajta, se ethernet csatlakozó. :( A sima áttervezését még megértem valahol, de az S-t így sehova sem tudom rakni.
Sokkal több koncepciót láttam a 8-as szériában, hogy szépen külön célcsoportnak ott volt a jól bővíthető sima, a kicsit kompromisszumosabb, de vékonyabb s, és a nagyon vékony, nagyon kompromisszumos X1. Kompromisszum alatt értve a bővíthetőséget és portokat.

(#104521) vicze válasza HSM (#104520) üzenetére


vicze
félisten

"Nekem a teljes fizikai felépítése merőben másnak tűnik"
Max elsőre úgy tűnik. Nézd meg egy kicsit jobban elvonatkoztatva a SATA csatakozótól. Mivel 7-esig volt dokk csatlakozó, így sok minden elég kötött volt, proci helye, hűtő helye, csatlakozók helye.
Nyilván 4 és 5gen azonosak, valamint a 6 és 7, de mind a 4 ugyanazokat az elveket követi, több kötöttség miatt. Amúgy részben a dokk csatlakozó is az oka a kettéválasztott aksinak, mert drasztikusabban újra kellett volna tervezni az egész elrendezést ahhoz, hogy minden megmaradjon.
8-as külsőre hiába néz ki úgy mint a 7, különbözőbbek nem is lehetnének.
Ha pl. megnézed a T490-en szinte azonos belső felépítésre a T480s-el, csak a RAM-ot mozgatták, hogy legyen hely a Dolby hangszóróknak felül. Én a T490-et tekintem a T480s utódjának és belsőt nézve egyértelműen az is.

(#104522) vicze


vicze
félisten

Ezekről majdnem meg is felétkeztem. Pár apró sorját kivéve elég jó minőségnek tűnnek.
45 és 65-ös töltővel se volt semmi gond, nagyobb USB-C-s nincs jelenleg. Eredeti Lenovo és két 3rd party-val(60W) is próbáltam.

(#104523) weiss válasza vicze (#104522) üzenetére


weiss
addikt

Hány wattosnak hazudják magukat?

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#104524) vicze válasza weiss (#104523) üzenetére


vicze
félisten

Fogalmam sincs, hol kéne látni? (Szerintem továbbra is ez teljesen dinamikus.)

(#104525) weiss válasza vicze (#104524) üzenetére


weiss
addikt

Le kell mérni az föld meg a középső pin közti ellenállást.

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#104526) darvinya válasza weiss (#104525) üzenetére


darvinya
titán

Az csak kapcsoló, hogy mekkora a max. töltő teljesítménye.
Valóságban nem mindig megy max.-on teljesítmény.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#104527) weiss válasza darvinya (#104526) üzenetére


weiss
addikt

Attól még érdekel.

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#104528) Tompika777


Tompika777
senior tag

Ezzel a kijelző kérdéssel kapcsolatban, azon kívül, hogy a fényerő állítás nem működik bizonyos cserélt kijelzőknél és esetleg ez energiagazdálkodásban gondot jelenthet, más negatívumot okoz még? Most nem a minőségre értem, hanem hardveresen valami gondot okoz az, ha ilyen kijelző van egy laptopban? Csak azért kérdezem, mert már elég sok szó esett erről, meg hogy mit lehet vele kezdeni, de azt, hogy a fényerő állításon kívül milyen gond van ilyenkor hardveresen?

(#104529) S_x96x_S válasza Tompika777 (#104528) üzenetére


S_x96x_S
őstag

> a fényerő állítás nem működik ...
> ... ,hardveresen valami gondot okoz az,
> ha ilyen kijelző van egy laptopban?

ha a "biológiai" hardver is számít .. nem tesz jót a szemnek.

( elfogultan: Linuxot kell rá feltenni .. )

Mottó: "A verseny jó!"

(#104530) darvinya válasza weiss (#104527) üzenetére


darvinya
titán

Tehát az érdekel, hogyan lehet bekapcsolni?
De táp nélkül nem ér semmit, max. gyengébb tápnál mindkét eszközt hazavághatod.
Mert rosszabb kialakítású gyengébb táp túlterhelés következtében zárlatba fordulását átadja a gépnek, ezzel mindkettő eszköz tönkre vágja.

Vagy egyénileg szeretnél építeni tápot?

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#104531) gaben1117


gaben1117
senior tag

Sziasztok!

T440-es gépembe szeretnék egy M.2 SSD-t tenni, hogy a rendszer és a programok arról fussanak.

Egy videóban láttam, hogy a lenti képen látható 3G modemet, vagy mit kell kiszedni és a helyére mehet is pl. egy ilyen: [link]

A kérdésem az lenne, mivel ezt a videóban átugrották, hogy ha kiszedem ezt a kártyát a helyéről, akkor mit kezdjek vele? Kössem le róla a kábeleket és annyi? A kábelek végét tekerjem be valamivel? BIOS-ban kell valamit letiltani vagy állítani?

(#104532) Pyttawrx válasza gaben1117 (#104531) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Kiszeded és kész, nem fontos mást tenni, biosba nem kell semmit állítani, csak majd a bootot ha arról akarsz.

(#104533) Butcher82 válasza gaben1117 (#104531) üzenetére


Butcher82
senior tag

Kábelek végéhez van gyári - talán szilikon - "kupak", ha ilyet nem tudsz beszerezni, le is szigetelheted szalaggal, leglábbis én ezt tenném még mielőtt rövidre zár valami(ke)t.

[ Szerkesztve ]

***Go Ahead, Make My Day.*** Clint Eastwood óta szabadon.¯\_(ツ)_/¯

(#104534) weiss válasza darvinya (#104530) üzenetére


weiss
addikt

Nem, a kérdésemre a válasz érdekel. Szimplán csak, mert ilyen vagyok.

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#104535) Ganz-[HUN] válasza gaben1117 (#104531) üzenetére


Ganz-[HUN]
addikt

Lehet érdekelne az a modem. Ha eladó lenne, kérlek írj egy privatot.
Edit: Kompatibilis szerintetek X240-nnel? Méretileg nem úgy tűnik nekem.

[ Szerkesztve ]

Psszt, srácok, kértek egy kis szocializmust? - egy random ember a '18-as öszi mondoconon /// ThinkPad T480s, T60 15" FlexView IPS SXGA+ /// Asus P9X79-E WS, Xeon E5-1620v2, Noctua NH-D14, 980Ti, Sony DTC-ZE700 DAT, MX Master 2S, Shure SRH-440A, OLED ToTK Switch

(#104536) darvinya válasza weiss (#104534) üzenetére


darvinya
titán

Ok.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#104537) vicze válasza weiss (#104525) üzenetére


vicze
félisten

555 egész pontosan, szóval 90W.

(#104538) weiss válasza vicze (#104537) üzenetére


weiss
addikt

Köszönöm.

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#104539) vicze válasza S_x96x_S (#104529) üzenetére


vicze
félisten

"nem tesz jót a szemnek"
Azt is megmondod, hogy a kitágult pupilla miért olyan káros, a csökkenő kontraszt és egyre növekvő PWM-mel szemben? Azt mondod aminél nagyobb PWM jót tesz?
Védd a pupillád ne menj ki a napra se...

Fontosak a városi legendák, csak ne terjeszd...

(#104540) Tikakukac válasza Tompika777 (#104528) üzenetére


Tikakukac
titán

Akksi zaba az lesz, ja. Profilozni is elég kemény menet. Ha pedig nem mindig erős fényben használod, kisül a szemed.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#104541) Ganz-[HUN] válasza Tikakukac (#104540) üzenetére


Ganz-[HUN]
addikt

érdekes módon sok embernek nem is zavaró, és éjszaka is 100%-os fényerőn boldogan nézi.

és nem értem hogy. Apám is például ilyen.

Psszt, srácok, kértek egy kis szocializmust? - egy random ember a '18-as öszi mondoconon /// ThinkPad T480s, T60 15" FlexView IPS SXGA+ /// Asus P9X79-E WS, Xeon E5-1620v2, Noctua NH-D14, 980Ti, Sony DTC-ZE700 DAT, MX Master 2S, Shure SRH-440A, OLED ToTK Switch

(#104542) Tikakukac válasza Ganz-[HUN] (#104541) üzenetére


Tikakukac
titán

Nincs ezzel semmi gond. Mindenki azt csinál a testével amit akar. Ha 200-as szeget ver bele a szemébe, hát tegye azt. :K

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#104543) vicze válasza Tikakukac (#104542) üzenetére


vicze
félisten

De legalább a legminimálisabb tudományos alapját megmondhatnád te is, hogy miért rosszabb a 250nit-et nézni, mint a összefolyó kontraszttalan egyre durvább PWM? Azaz hogyan károsítja a szemet ugy mégis? :U Pusztán tudományos kíváncsiság.

[ Szerkesztve ]

(#104544) HSM válasza vicze (#104521) üzenetére


HSM
félisten

"Max elsőre úgy tűnik. Nézd meg egy kicsit jobban"
Megnéztem. Képek alapján is tökmásnak tűnik nekem. A T450s az oké, hogy egy minimálisan lekönnyített T450, de a T460s-t merőben áttervezték.

"volt dokk csatlakozó, így sok minden elég kötött volt"
Nézz meg nyugodtan egy képet akár a belsejéből, egészen nyugodtan átrendezhették volna a dolgokat a hátsó akku helyére, bőven elfért volna minden, hely adott lett volna neki.

"Én a T490-et tekintem a T480s utódjának"
Belső elrendezésre mindenképpen, anyaghasználatra viszont gyengébb lett, így keresztezték benne a sima vonal anyaghasználatát a vékonyabb S verzió néhány megoldásával és lett az eredmény egy fura összvér. Mint továbbfejlesztett T480 tetszik, az S vonalhoz képest viszont nekem pl. nem alternatíva, a T490s meg a ram slot és ethernet port hiányával vágta el magát nálam.

(#104539) vicze1: A PWM egyértelműen rossz, de a folyamatos magas fényerő is, tapasztalat. Meg kell találni a környezeti fényviszonyoknak és a kijelző képességeihez is passzoló beállítást.

(#104543) vicze1: Átlag beltéri használatra 120nit-re szokták kalibrálni az asztali monitorokat. Lehet nem véletlenül?

(#104545) vicze válasza HSM (#104544) üzenetére


vicze
félisten

Jó jó de miért rossz a magas fényerő? Ez a találós kérdés, amit valahogy senki se "akar" megválaszolni....

(#104546) HSM válasza vicze (#104545) üzenetére


HSM
félisten

Céloztam rá, én azt gondolom, az nem jó, ha nem passzol a környezet fényerejéhez, és nyilván fényerőállítás nélkül nehéz lesz alkalmazkodni hozzá. Meg ha már egészség, kutatások szerint a túl sok kék sem tesz jót.

(#104547) S_x96x_S válasza vicze (#104543) üzenetére


S_x96x_S
őstag

> Azaz hogyan károsítja a szemet ugy mégis? :U
> Pusztán tudományos kíváncsiság.

pl. kiégeti a retina sejteket ... bámulod és elfelejtesz pislogni ...
valakinek érzékenyebb a szeme - valakinek kevésbé érzékeny.

Ratnayake, K., Payton, J.L., Lakmal, O.H. et al. Blue light excited retinal intercepts cellular signaling. Sci Rep 8, 10207 (2018)
DOI: 10.1038/s41598-018-28254-8
"These findings suggest that retinal exerts light sensitivity to both photoreceptor and non-photoreceptor cells, and intercepts crucial signaling events, altering the cellular fate."

Az F.lux -on van még bővebb kutatás is https://justgetflux.com/research.html

persze van sok rengeteg ellentmondó kutatás is, vagyis nyugodtan megcáfolhatsz.
pl. a legújabb : "Researchers discover when it’s good to get the blues"
https://www.manchester.ac.uk/discover/news/researchers-discover-when-its-good-to-get-the-blues/

Amúgy E-ink lenne az ideális, remélem hamarosan fejlődik annyit, hogy a Thinkpadekben
is ez lesz.
https://www.windowscentral.com/e-ink-display-reason-enough-buy-lenovo-yoga-book-c930

[ Szerkesztve ]

Mottó: "A verseny jó!"

(#104548) vicze válasza S_x96x_S (#104547) üzenetére


vicze
félisten

"kiégeti a retina sejteket"
A linkelt kutatás semmi ilyet nem ír, ezt csak te költöd hozzá.
Pislogás meg nem tudatos, így elég nehezen felejtheted el...
Mondjuk a maszturbálás sokkal rosszabb attól megvakulsz, biztos ezt kompenzálják egyesek a fényerő csökkentésével.

@HSM: Hinni -> templom. Az 500 és 1000nites kijelzők meg azért vannak, hogy 100-on használd...
Úgy csináltok, mintha mindenki sötét szobában használná a kijelzőket, pedig kb. a legritkább eset.

Az hogy esetlegesen bántó/kellemetlen egy fényerő egyeseknek az adott környezeti viszonyok között az egy dolog, de meséljük már be, hogy káros. A magas kontraszt miatt a sok és erős pupilla mozgás fárasztó, de ennyi. De a PWM vibrálása alacsony fényerőn ugyan úgy zavaró és fárasztó.
Van egy kolléga aki az igencsak fényes irodában kb. Majdnem 0 fényerőn használja a monitort és konkrétan nem látom mi van rajta, állítólag ő látja, ő tudja.

[ Szerkesztve ]

(#104549) HSM válasza vicze (#104548) üzenetére


HSM
félisten

"A magas kontraszt miatt a sok és erős pupilla mozgás fárasztó, de ennyi. De a PWM vibrálása alacsony fényerőn ugyan úgy zavaró és fárasztó."
Szerintem meg ez a tömény BS. Próbáltam mindkettőt, a magas fényerőn a legkevesebb a plusz szemtorna, próbáld ki pár hónapra, rá fogsz jönni, miért nem jó. A PWM se jó a szemnek, de nagyságrendekkel kevésbé rossz, mint a fényágyúzás.
500-1000 Nites kijelző marha jó kültéren, verőfényes napsütésben. Volt ilyen kijelzős telefonom (Sony Xperia P, whitemagic kijelző, közel 1000 nit), imádtam. Beltéren ugyanakkor nem igazán kell több 200-nál egy fényes lakásba/irodába sem. Egy átlagosba elég a 120, korom sötétben pedig már az is igencsak fényágyú, oda saccra a fele is bőven elég.

Természetesen nem vagyok a pártján az extrém alacsony fényerőnek sem, ott ugye az alacsony kontraszt és tükröződések fárasztják a szemet, mint írtam, a környezeti viszonyokhoz igazodás vált nálam be.

[ Szerkesztve ]

(#104550) S_x96x_S válasza vicze (#104548) üzenetére


S_x96x_S
őstag

>> "kiégeti a retina sejteket"
>A linkelt kutatás semmi ilyet nem ír, ezt csak te költöd hozzá.

Elnézést .. :R én "parasztosan" így értelmezem .. "kiégeti a retina sejteket " ..

-----

a tanulmányt felkapta a média[1] ..
de akkor egy tudományosabb megfogalmazás és mindenki úgy értelmezi, ahogy akarja:

[1] Chemists discover how blue light speeds blindness
https://phys.org/news/2018-08-chemists-blue.html
https://news.ycombinator.com/item?id=17724995

[ Szerkesztve ]

Mottó: "A verseny jó!"

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.