Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#104951) vicze válasza Giovanny (#104948) üzenetére


vicze
félisten

#104926
Páróra múlva okosabb leszek, mondjuk most épp csak 4 és 6gen-en tudom tesztelni, de ha ezeken megy szerintem semmi oka hogy 7gen-ben ne működjön.

(#104952) Giovanny válasza vicze (#104951) üzenetére


Giovanny
őstag

Rendben köszönöm, ha majd végzel megírod hogy pontosan mi a pontos típusa,mert rendelek én is .

Zero Defect.No Compromise !

(#104953) sh4d0w válasza Tim82 (#104947) üzenetére


sh4d0w
félisten
LOGOUT blog (1)

Köszönöm

https://www.coreinfinity.tech

(#104954) Giovanny


Giovanny
őstag

Sziasztok, laptop cserén töröm a fejem, és a T480s szemeltem ki magamnak,a kérdésem minőségben van-e eltérés a T470s-hez képest? Illetve valami gyári betegségei stb.., minden érdekelne,köszönöm.

Zero Defect.No Compromise !

(#104955) vicze válasza Giovanny (#104952) üzenetére


vicze
félisten

Nos done, épp csak 4 és 6gen van nálam, 7 és 8-at talán holnap tudnám megnézni, 5 gen most nem lesz egy ideig a közelben.
4 gen nem támogatja és unsupported HW-val ki is köpi a BIOS egyből.
6 gen gond nélkül elindul, Windows lehúzza a drivert magától és megy is, nem kell semmit csinálni.
Szinte 100%-ra veszem, hogy 6 felett mindennel menni fog, ahogy linkeltem korábban.

A többi offba rakom mert nem a topik témája.
Mint írtam a WiFi 6 nem hoz semmi sebesség többletet az ég világon, na jó de, 1.7 helyett lehet 2.4 2x2-n, de ugye ez erősen elméleti dolog.
Ezt tudja:
alt="alt="" title=""" title="alt="" title="""
Az AP egy UAP-SHD, 5Ghz-t 160MHz szélesre raktam, hogy max. legyen. Mivel társasház, illetve sok eszköz lóg az AP-n, így nyilván elég nagy a zavarjel, így az a elméleti max. 1,7Gbit-es linkspeed elég gyorsan leesik 600 körülire, de ha az AP közelében van ez eszköz akkor 1GBit-re néha felmegy. 80MHz-n egyből csak 833 volt a max, bár a feltöltés leesik 500 körülire, túl nagy változás nincs valósan.
Mielőtt valaki ezzel jönne, az AP link aggregált 2Gbit-tel csatlakozik a switchre(nincs gond a throughput-tal csak a net korlátoz), a net pedig 1G/1G optika, 900+ fel-le simán megy rajta terheletlen időszakban.

Mivel van egy 9gen is épp nálam, amivel pontosan ugyan ezt tudom elérni 9560-tel(sima AC). Annyi probléma volt, hogy DFS csatornás 160MHz-ra nem volt hajlandó felmenni egyáltalán szóval pusztán ennyiből jobb a AX200, de ugyan úgy 1,7GBit linkspeed, és ugyan az a a fel le.
Tehát a korlátozó tényező a 2x2 lesz mindenképp és nem az AC vagy AX, na meg persze a környezeti "zaj", falak stb...
A lényeg mindképp a 160MHz széles WiFi, máskülönben kb. elérhetetlen a 800 feletti linkspeed. 80MHz-n meg 0 különbség van a 8xxx-es WLAN kártyák és a 9xxxx vagy AX2xx között. Lehetne AX-es AP-m nem lenne egy dekát se gyorsabb.

Ha a 8xxx-ről valaki upgradelni szeretne egy 160Mhz-t tudó kártyára, akkor az AX200 elég egyértelmű választás a jövőállósága miatt. Azt mindenki maga döntse el, hogy megéri-e neki az a 15$, hogy ~5év múlva kihasználhassa.

[ Szerkesztve ]

(#104956) Tim82 válasza vicze (#104955) üzenetére


Tim82
nagyúr

4 gen nem támogatja és unsupported HW-val ki is köpi a BIOS egyből.

Ha emlékezetem nem csal, a *40-es szériánál (gondolom, ebben az esetben T440p-nél) még biztosan van WLAN modulra whitelist.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#104957) Giovanny válasza vicze (#104955) üzenetére


Giovanny
őstag

Nagyon szépen köszönöm a beszámolót, nekem hasznos volt.
Lehet hogy még korai egy AX-es roter vásárlása számomra,mert ahogy olvasom jelenleg nem sok értelme lenne.

Zero Defect.No Compromise !

(#104958) vicze válasza Tim82 (#104956) üzenetére


vicze
félisten

Megszüntették valamikor?
Kijelzőre továbbra is van valami, mert nem mindennel ment 5 és 6gen-ben a fényerő állítás, de pont ebben a T440p-ben egy tök random 1000%-ig nem támogatott panel van és semmi gond.

Ha lesz időm megnézhetem a sima T440-et is, mivel a BIOS-a egyezik a T440s-el, így az eredmény ugyanaz lenne. 5gen lenne még érdekes, de az most elég messze van sajnos. :(

(#104959) Tim82 válasza vicze (#104958) üzenetére


Tim82
nagyúr

Olvastam valami olyasmit Reddit-en, hogy valamelyik utána jövő generációtól már nincsen a WLAN modulra vonatkozóan whitelist, de ezt nem tudom sem megerősíteni, sem megcáfolni. Amúgy pl. X240-nél a kijelzőre is van whitelist.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#104960) HSM válasza vicze (#104955) üzenetére


HSM
félisten

Igen, ez a vicc. Már egy jobb G-s eszköz is tud 5Ghz-en ~200Mbit/s-et 40Mhz csatornával közelről. [link] . Ezt ugyan 3 antennással mértem, de ugyanezt (vagy picit többet) tudja a T460s gyári két antennás Intel 8260-as AC-s kártyája is ezzel a routerrel. Tehát a fejlődés annyi, hogy a G maximális 40Mhz-ét már fel tudod húzni 160Mhz-re, hogy az eddigi 2 helyett rögtön 8 csatornát telibe lefoglalj magadnak. :Y :W Aztán persze igazából így mindenkinek rossz lesz idővel, pl. társasház, nálunk pl. 2,4Ghz-en már lassan próbálkozni sem érdemes, annyira használhatatlan a rengeteg zajtól, de 5Ghz-en is szoktam látni egyre több 80-160Mhz-es AP-t, legnagyobb "örömömre".

Az AX mondjuk ilyen téren szvsz üdvözlendő, az OFDMA révén talán majd javul a nagyon sok useres hatékonyság, de nyilván az még év(tized?)ek, mire ezek az eszközök lesznek többségben.

(#104957) jános: Ezt pont fordítva látom. Egy erős, jó minőségű AX routernek inkább látom értelmét, mint az utólagos AX kártyával szenvedni a notebookba. :DDD A router AX képessége hasznos lehet pár év múlva, amikor már remélhetőleg több notebook, telefon, stb is tudni fogja. Egy jó minőségű erős AC router is általában elég borsos árú sajnos, szóval szerintem nem ezen fog múlni.

[ Szerkesztve ]

(#104961) vicze válasza HSM (#104960) üzenetére


vicze
félisten

AX router 100$, AX kártya 15$, szerintem ez a nem mindegy. :)

Azért csak tapasztaltam, hogy a AP-m még messze nincs a képességei határán. (Mondjuk erre a stabil 1%-os CPU használatából is rájöttem. :P) Mondjuk még kéne 100 kliens és kiderülne mi marad a sebességből.

(#104962) HSM válasza vicze (#104961) üzenetére


HSM
félisten

Milyen AX router van 100 dollárért? Amikor nézegettem nem olyan régen itthon, még inkább az 50-100k közötti ársávban voltak.

Amúgy ami az AP-t illeti, sok múlik azon, hogyan van használva. Az én AP-m is elég fürge, ha hardveres NAT-on használom, de azért van, amit az nem szeret, így inkább hagyom a 800Mhz-es CPU-ra a NAT-ot, de úgy azért egy fokozattal szerényebben dobálja utána az oldalakat. És ez még nem 100 user, csak 1, gigabites vezetékes módon csatlakozva. :DDD

A kártyával csak az a "csalóka", hogy bár csak 15 dollár, de egyfelől meg lehet szívni a kompatibilitással, ha van whitelist, másfelől szerelgetni kell a gépet. De amúgy igen, ha innen nézzük, hogy "csak" 15 dollár, és ha csak "kicsit szívás" szerelés (ez a T460s/T470s/T480s-en könnyű, de azért a sima, pattintgatós szétszedésű gépverziókat én már nem bontom olyan szívesen), és csak "kicsi" esély megszívni, akkor végülis meg lehet venni az AX router mellé, csak hogy az ember jobban érezze magát. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#104963) ATI válasza vicze (#104940) üzenetére


ATI
senior tag

Szia,

Távol álljon tőlem, hogy vitatkozzak veled. Ha mindenre kiterjedően precízen írtam volna, akkor még nem végeztem volna. :)

"A firmware-et ma, 01.22-én adta ki a Lenovo..." Erre gondoltam:


N22TH06W

A Reddit-es topikban pórul járt kolléga beszámolója alapján gondoltam, hogy érdemes foglalkozni a témával. Be is linkelt pár Lenovo fórum topkiot.
Tisztában vagyok vele, hogy tavaly novemberben ütötte fel a fejét ez probléma.

csak alaplap csere segít."
Ilyen hol van leírva?
A Reddit-es bejegyzésben és az ott belinkelt 4 fórum téma valamelyikében.

(#104964) azbest válasza ATI (#104963) üzenetére


azbest
félisten

közben a ph is lehozta hírként [link]
Bár valsz közelsem csak thinkpad és valsz nem csak lenovot érintő dolog, hanem mindent intel thunderboltos gépet.

A hírben egy érdekes mondat volt: hogy amelyik gépet csak thunderbolttal lehet tölteni, annál a lehalt port miatt a töltés is oda lehet. A mostani reddit linked kapcsán:
jól látom a t480s már nem rendelkezik rendes lenovo kocka tápcsatival, hanem type-c töltője van?

[ Szerkesztve ]

(#104965) donjohnson válasza azbest (#104964) üzenetére


donjohnson
addikt

a 80-as, 90-es szériának type c töltője van a sima nagy P gépeket leszámítva. nekem a p52s is type c töltős. elég gagyi érzést kelt.

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#104966) vicze válasza ATI (#104963) üzenetére


vicze
félisten

Ez egy sokadik frissítés, olvasd el a readme historykat.
Már látom, hogy a Notebookcheken valakinek épp szembe jött és kihírezte... Pedig elég lenne esetleg regisztrálni a termékelet és feliratkozni a frissítési hirlevélre ha már Vantage-et nem használ.

Nyilván maszületett báránynak minden vicc új.
4hónap után ezt felkapni... :U "hír"
Szerk: Tessék ez az eredeti értesítés dátuma, és az email.

"Reddit-es bejegyzésben"
Lol. Most egy felháborodott user akinek a tech support hibás tanácsot adott nagyon mérvadó... Illetve szinte minden érintett gép garis, így sokat nem veszthetett.

Sőt ha a Reddit bejegyzést végig olvasod, akkor ott is felhozzák, hogy T480s esetében rég javítva lett az FW.

Az is vicces hogy mennyien írjak, hogy a Vantage nem frissít, mikor minden gépen, simán lefrissitette eddig. Miért pont ezt hagyná ki?

@azbest: A slim tip-et kivezették a 8. generációval minden 100W alatti gépnél. X1 5gen-nel kezdték még 4éve.

[ Szerkesztve ]

(#104967) Kube


Kube
senior tag

Sziasztok!

Kicsit furcsa kérdésem van felétek, de mivel Thinkpad tulajok vagytok, azért talán más is találkozott már hasonló problémával.

A T420 esetében meg tudtam oldani, hogy az SSD mellé beraktam egy HDD-t is tárolónak, az azon lévő adatokat pedig egy külső HDD-re biztonság kedvéért lementettem.

T480s-nél van egy SSD a gépben és ennyi. Pici megoldásban gondolkodom, ezért a HDD-k mérete 2.5. Csinálhatnám azt, hogy veszek két pici külső merevlemezt és rákötöm USB-vel a gépre, viszont még dokkolóval is élből elhasználok a 4-ből 3 usb slotot (egér, bill, hangkártya). 6 usb-s dokkolót pedig hirtelen nem találtam.

Szóval sok itt a gond :DDD

Egyelőre megoldásnak NAS-t találtam csak. A két tálcás Synology elég drága, a Buffalot 30 ezerért pedig nem merem bepróbálni.

Ami még eszembe jutott, de az se olcsó mulatság, hogy veszek egy 1TB SSD-t a notiba (most egy 512-es van benne), aztán 1 darab HDD-vel megoldom a biztonsági mentést.

Valakinek van még ötlete, hogy tudnám ezt kiügyeskedni?

[ Szerkesztve ]

No emotion, any more than a wave, can long retain its own individual form.

(#104968) HSM válasza Kube (#104967) üzenetére


HSM
félisten

A biztonsági mentés nem szerencsés, ha állandóan rá van dugva. Amúgy USB hub? :DDD

(#104969) Kube válasza HSM (#104968) üzenetére


Kube
senior tag

Még nem tudom ezt az egész biztonsági mentést hogyan is szeretném, az biztos, hogy napi-heti 1x le kellene futnia. Tudom, hogy létezik usb hub a világon, nincs velük személyes tapasztalatom. Kicsit ilyen gagyinak tűnt régebben, mint az osztott webtárhelyek. Ott is ha minden weboldal erőforrást kér, akkor aztán jönnek a lassúságok. Valószínűleg ez csak az én hülyeségem, mondjuk azóta azért jött néhány usb szabvány, ahol már van kraft.

No emotion, any more than a wave, can long retain its own individual form.

(#104970) vicze válasza Kube (#104967) üzenetére


vicze
félisten

A WWAN támogat 2. Nvme SSD-t. Ha nem fontos a sebesség akkor egy olcsó(512GB ~50$) DRAM nélküli SSD megoldja a dolgot.

(#104971) Kube válasza vicze (#104970) üzenetére


Kube
senior tag

Na ez nagyon is jól hangzik. Ha már annyit tud mint egy hdd, akkor bőven elég. Ebbe a portba menne a 4g modem? Hátul van egy sim tálca, de hogy őszinte legyek még nem szedtem szét a notit.

Gyorsan megnéztem, egy bc511 nvme sk hynix 512gb SSD-vel vettem a gépet, fele akkora mint egy normál samsung 970 evo pro. Ahogy nézem lassabb is. Esetleg ezt átlehetne tenni a a WWAN portba, ott talán elférne.

[ Szerkesztve ]

No emotion, any more than a wave, can long retain its own individual form.

(#104972) vicze válasza Kube (#104971) üzenetére


vicze
félisten

Igen ez a mobil modem helye, a SIM tálca minden gépben ott van.
NVMe M2 2242 SSD, SATA nem fog működni.

(#104973) Kube válasza vicze (#104972) üzenetére


Kube
senior tag

Aham. Tehát ha jól értem, akkor a mostani pici hynix ssd-t ami 2242-es (ha jól látom ez az), ezt át tudom pakolni, annak a helyére meg mehetne bármi. Annyira nem vagyok tisztában ezekkel, azt se tudtam, hogy van ilyen kis méretben is.

Ez viszont nagyon jó hír, nem tudtam, hogy wwan port támogat ilyet.

[ Szerkesztve ]

No emotion, any more than a wave, can long retain its own individual form.

(#104974) vicze válasza Kube (#104973) üzenetére


vicze
félisten

Ha jól látom a BC511 2230-as, így túl kicsi arra a helyre, mivel nincs másik csavarhely.

(#104975) Kube válasza vicze (#104974) üzenetére


Kube
senior tag

Itt is valamilyen bővítővel van beszerelve.
Mondjuk rendszernek elég nekem az 512 bőven, tárolni meg veszek akkor wwan-ba egy 2242--t. Köszi a segítséget :)

WWAN egyébként mennyivel lassabb hozzávetőlegesen?
Azért egy hdd sebességet el tud érni?

[ Szerkesztve ]

No emotion, any more than a wave, can long retain its own individual form.

(#104976) Kube válasza Kube (#104975) üzenetére


Kube
senior tag

Közben megnéztem, meg találtam toldót is :) kösz mégegyszer

No emotion, any more than a wave, can long retain its own individual form.

(#104977) vicze válasza Kube (#104975) üzenetére


vicze
félisten

A WWAN x1-es PCIe, a normál az x4-es.

[ Szerkesztve ]

(#104978) Tikakukac válasza Kube (#104975) üzenetére


Tikakukac
titán

Nem is tudom milyen az a csatoló ami egy SSD-t úgy meg bír fogni és létezik, hogy ne verjen agyon egy HDD-t bármikor.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#104979) magyarzoltan


magyarzoltan
tag

Létezik az hogy 540-es szériához nincsen gyári vagy gyári közeli hdd caddy az odd helyére? A kinai oldalon kaphatóak ránézésre gigantikus foshalmazok minőség tekintetében, viszont w540-es boomlist nem hoz semmit.:)

(#104980) x64emulator


x64emulator
tag

Sziasztok!

SSD miatt volna szükségem segítségre. Kicsit offtopic mert valójában Lenovo IdeaPad Yoga 2 13 (model 20344)-es laptopról volna szó. Sajnos mindenhol kerestem, de nem sikerült rájönnöm pontosan hogy milyen típusú M.2-es SSD kell bele. Esetleg valaki tud erről valamit? Mert ránésre a pinek miatt azt gondolnám hogy mindenképpen NVMe M.2es SSD kell és nem pedig M.2 SATA (ami ugye 2 bemetszéses).

Bármilyen segítséget nagyon köszönök.

[ Szerkesztve ]

(#104981) Tim82 válasza x64emulator (#104980) üzenetére


Tim82
nagyúr

A géped Hardware Maintenance Manual-jának 62. oldalán találod meg, hogy gyárilag milyen SSD-kkel szerelték. Pl. ezzel. Ez már segítség a foglalat beazonosításához, nekem így elsőre sima M.2 SATA 2280-nak tűnik, de nem feccöltem bele 3 percnél több időt.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#104982) x64emulator


x64emulator
tag

Zseniális akkor, köszönöm. Igazából nem tudom értelmezni hogy akkor miért van a csatlakozónak ilyen lábkiosztása? Ha van ott egy ilyen bevágás az SSD csatlakozójánál akkor nem kéne azoknak fölöslegesnek lennie? :F De mégegyszer köszönöm akkor, ezt a HMM-es módszert megjegyeztem

(#104983) neil_mullen


neil_mullen
aktív tag

Sziasztok! Vettem a T420-amba egy hdd caddyt, de nem működik. Mindhárom állásba kapcsolgattam, de max felporog a hdd, az eszközkezeloben nem jelenik meg. Valakinek ötlet, tapasztalat hogy mi lehet a baj?

Privát üzenetre illik válaszolni!!!

(#104984) Tim82 válasza x64emulator (#104982) üzenetére


Tim82
nagyúr

Nem tudom, de az Aliexpress-ről vett, M.2 SATA 2280 SSD-t fogadó USB 3.0 külső házamnak szintén ilyen bevágás van a foglalatában.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#104985) Tikakukac válasza x64emulator (#104982) üzenetére


Tikakukac
titán

Nem az a lényeges, hogy milyen a dugasz, hanem az egyes pinek kifutása. Olyan barom kinézetű csatikat láttam már... lényegtelen. Ami a másik végén van az a fontos.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#104986) vicze válasza x64emulator (#104982) üzenetére


vicze
félisten

A slot oldali csatolófelület támogathat SATA és Nvme SSD-t is egyszerre(B key), és az esetek túlnyomó többségében mind a kettőt támogatja.
Mondjuk már nagyon rég nem láttam olyat ami SATA only (M key), szinte csak B key-es M.2 slot van a piacon.
Megesik hogy egy B key-es M.2 csak Nvme-t támogat, de még nem túl gyakori, valószínű, majd idővel azért normává válik.

(#104987) MrPetya19 válasza vicze (#104986) üzenetére


MrPetya19
addikt

És akkor a többi csodás támogatott adatátviteli módról nem is volt szó. Az M.2 csatlakozó a bleső USB-C ebből a szempontból.

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#104988) ghost364 válasza neil_mullen (#104983) üzenetére


ghost364
senior tag

Lemezkezelőben rendelj betűjelet a meghajtóhoz.

(#104989) ATI válasza azbest (#104964) üzenetére


ATI
senior tag

>>közben a ph is lehozta hírként [link] -- Igen, én jeleztem SidCorky-nak
>>A hírben egy érdekes mondat volt: hogy amelyik gépet csak thunderbolttal lehet tölteni, annál a lehalt port miatt a töltés is oda lehet. A mostani reddit linked kapcsán:
jól látom a t480s már nem rendelkezik rendes lenovo kocka tápcsatival, hanem type-c töltője van? -- Igen, a 80-as T, X, P szériától minden Thinkpad-nak USB Type-C töltője van. (nem teljes a felsorolás)

Közben már a NotebookCheck is lehozta [link] A cikk írója tartja karban a Reddit-es gyűjtő posztot. [link]

Lenovo is adott ki hivatalos állásfoglalást a problémáról, a NotebookCheck cikkben olvasható.

(#104990) ATI válasza vicze (#104966) üzenetére


ATI
senior tag

Sorban akartam válaszolni, ezért ezt csak most olvastam.
Kb ugyanarról beszélünk.

Szerintem nem baj az, hogy most ezt felkapta a "média". Inkább jusson el több emberhez, akár feleslegesen. Nem minden thinkpad felhasználó advanced user és nem biztos, hogy fent van neki a Vantage. Sőt, ha jól gondolom egyszer el kell indítani, hogy utána automatikusan frissítse a driver-eket, fw-eket.

Pl a cégnél rengeteg embernek van T480s-se, T580-a és szerintem nem frissítgetik. Céges gép, bekapcsolják s csak windows update-kor indítják újra. A céges desktop üzemeltetőknek pl már hasznos lehet egy ilyen hír, már ha proaktívan állnak hozzá.

Egyébként én is tapasztaltam már olyan, hogy bizonyos fw-eket nem frissít a Vantage. Sajnos pontosan nem emlékszem melyikkel jártam így. Időnként meg szoktam nézni a support.lenovo.com oldalán elérhető verziókat a Vantage-ban utoljára frissítettekkel. Ekkor vettem észre az eltérést. Csak régen volt, nem emlékszem, hogy bios, vagy valami fw volt-e az.
Ami biztos, hogy a T480s-emmel volt ilyen.
Sőt, még a System Update is fel tud hozni olyan frissítést időnként, amit a Vantage nem.

Vagyis közel sem 100%-os a Vantage, nem lehetünk biztos abban, hogy az automatikus frissítése mindenre gyógyír.

Én így látom.

[ Szerkesztve ]

(#104991) MrPetya19 válasza ATI (#104990) üzenetére


MrPetya19
addikt

Vagy van ahol nincs is Vantage a gépeken, amit nem is értek. Már csak a töltés korlátozás miatt is jó lenne, de nem.

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#104992) Frawly válasza x64emulator (#104980) üzenetére


Frawly
veterán

Válaszoltam neked az SSD-s topikban, ahol először kérdezted.

(#104993) vicze válasza ATI (#104990) üzenetére


vicze
félisten

Azt szeretném leszögezni, hogy nem a hírrel vagy az információ terjesztésével van bajom. Az nyilván valóan nagyon helyes és dicsérendő, de egyrészt egy híroldal, ami ebből él, ehogy már egy felháborodott Reddit usertől informálódjon.
A másik probléma az előzőből eredő hibás, hiányos, és félrevezető tájékoztatás.
Notebookchek azóta közölt egy jóval részletesebb és értelmesebb leírást, nyilván az updateket már nem kapja fel a média és ez a legnagyobb probléma a mai világgal.
Azzal is abszolút egyetértek, hogy amennyiben valaki rövid garanciával vette a gépét, akkor legyen csereprogram erre a hibára, ez a minimum! (Az egyéves faszságot alapból elég undorítónak tartom, a Lenovotól, egy T vagy X esetében.)

Amúgy azóta Lenovo kirakta bannerbe minden érintet gép support oldalára.

"Igen, a 80-as T, X, P szériától minden Thinkpad-nak USB Type-C töltője van."
Nem, nincs minden Thinkpadnek USB-C töltője. 100W-nél többet fogyasztóknak nem is lehet, így a P-k többségén nincs. X-eken meg már 6.genes Intel óta van.
Pont az ilyen félinformálásról beszélek.

Azt se képes senki leírni, hogy kizárólag az NVM verzió számít a töltési probléma esetében, és a 20-as 43-as vagy 45-ös verzió oldja meg a problémát a modelltől függően.
Egyszerűen a feltételezések, hogy a legújabb javítja hibásak, és ez elég egyértelmű ha a cikkek szerzői elolvasnák a readmeket. A javított FW-k szinte mind augusztusa kint voltak géptől függően.

A Lenovo dokumentáció oldala 2018 óta elérhető és folyamatosan bővítették különböző hibajelenségekkel. A töltési hiba augusztusban került bele és addigra javítva is volt a legtöbb gépen.

"Pl a cégnél rengeteg embernek van T480s-se, T580-a és szerintem nem frissítgetik."
Be is ba***na ha a userek frissítgetnének FW-t egy céges laptopon ez az IT support feladata. Az üzemeltetők, pedig nagyon remélem, hogy regisztrálják a gépet, vagy legalább feliratkoznak, a advisory hírlevélékre, ahogy én is teszem. Sőt elsősorban a Security Advisories-ra legyenek feliratkozva, illetve nagyon remélem, hogy a Thinkdeploy-ra is fel vannak iratkozva ott sok probléma van taglalva, ami céges telepítéseket érinti elsősorban.

"Egyébként én is tapasztaltam már olyan, hogy bizonyos fw-eket nem frissít a Vantage."
Eddig kizárólag a TPM hitfixeket nem rakta fel a Vantage. A System Update ezt biztos felrakná. Amúgy a Vantage-be minimálisan később kerülnek a frissítések fel mint a System Update-be, ez okozhat időleges eltéréseket, nagyon sokszor előfordul, hogy a BIOS már fent van, de Vantage még nem találja. Volt, hogy 1-2hét is volt, mert volt visszahívás és egyebek. (a T490 esete egy katasztrófa kb.)
Minden gépen T470-től T490-ig az új TB TW-t a Vantage gond nélkül felrakta. Mikor megkaptam a levelet mindegyiken leellenőriztem. A verzió váltásnál megesett, hogy a régi TB SW-t le kellett szedni, de erről volt tájékoztatás.

Nyilván mindegy, hogy Vantage vagy System Update, csak a Vantage van usereknek szánva és előre telepítve van minden Thinkpadra, ezért azt mondom. Amennyiben előre van telepítve, nyilván működik és nem kell 1x-se elindítani. Az egyszeri elindítás a régi Vantage-ről az újra váltás esetében igaz. Ugye a System Update csak adminnal megy, Vantage pedig sima user módban. Céges gépen normál esetben nincs admin joga a usernek.
Az autoupdate a Lenovo ajánlása.

[ Szerkesztve ]

(#104994) Tim82 válasza vicze (#104993) üzenetére


Tim82
nagyúr

X-eken meg már 6.genes Intel óta van.

6. generációs Intel hardveres X-nél (mint X260, ami a szögletes töltőcsatlakozót használja még) még biztosan nem.

(Csak az esetleges félreértések elkerülése végett jegyzem meg.)

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#104995) vicze válasza Tim82 (#104994) üzenetére


vicze
félisten

Köszi, elnézést X1C-re gondoltam. :B Még a testvér modell Yoga is Slim tip volt.

(#104996) ATI válasza vicze (#104993) üzenetére


ATI
senior tag

Szerintem a legjobb az lenne, ha összefoglalnád a témát pontosítás gyanánt és megírnád SidCorky-nak, hogy frissítse a hírt.

Egyébként a Vantage-ra friss példa egy T490s-en, ma szaladtam bele:

A Vantage egy T470s-hez való TBT fw update-et hozott fel. Érdekes.

(#104997) vicze válasza ATI (#104996) üzenetére


vicze
félisten

Hát mivel az adatbázisok kézzel vannak feltöltve, így sajnos az emberi hiba nem kizárható, ez System Update-tel is ugyan úgy megeshet.
Amúgy ez a T470s-hez az eggyel ezelőtti frissítés, így valamit eléggé elnézett valaki.
Most mondhatnám, hogy látod a Vantage is rak fel olyat, amit a System Update nem. ;]
Az hogy miért dolgozik két külön DB-ből nem tudom. (Céges szempontból, én pl. a kisebb overhead és a némileg könnyebb cloud managelés miatt választottam a Vantage-et, és a augusztusi update-ig nem is volt vele semmi probléma, azóta azért elég kettősek az érzelmeim...
Nyilván a System Update nagyobb kontrollt jelent System Centerrel integrálva és akkor le van a gond. Csak azzal legalább heti szinten foglalkoznia kell valakinek dedikáltan, hogy naprakész legyen és fel kell építeni az egész rendszert.)

A Notebookcheck folowup cikke elég korrekten összefoglalja és leírja a történteket, és hogy a probléma minden gépen augusztusig javítva lett.

(#104998) ATI válasza vicze (#104997) üzenetére


ATI
senior tag

Hát ja, szerintem is egyedi eset. Csodálkoztam is, hogy mé' nem megy fel ez a szar hatodjára sem?! :) Najónem.

Szerintem ez egy átmeneti időszak (jó hosszú). Párhuzamosan megy a System Update és Vantage, külön DB-vel, de gondolom idővel már csak a Vantage lesz.

Nincs saját tapasztalatom, de ezen cikk alapján a Vantage is tud együtt dolgozni a SCCM-mel.

(#104999) vicze válasza ATI (#104998) üzenetére


vicze
félisten

Szerintem külön marad teljesen, valamikor 3-4éve jött be a Vantage(Companion átnevezve).
A System Update egy nagyon más tool és mint írtam sokkal több kontrollt ad. Egy nagyobb cég elég egyértelműen ezt kell használja és a Vantage még csak nem is opció számukra.

A Vantage teljesen "különálló", amit linkeltél csak a hogyan telepítsd az Enterprise verziót a Store nélkül.
Jelenleg 2 verziója van a Vantage-nek. A régi 2.x (amit átverzióztak most valami tök másra, hogy a Store ne csapja felül.) és van az új ami a 3.x és a MS Store-ból ez jön. Na most a 2.x-ből lett a Vantage Enterprise, mivel a 3.x-ből jelenleg hiányzik egy raklap képesség, ami kell a cégeknek és elengedhetetlen.

(#105000) Ganz-[HUN]


Ganz-[HUN]
addikt

Valamelyik nap szervízbe jött egy X240, ripityára törve, HDD keret és szalagkábel nélkül, még működő de sérült (stresszcsíkos TN) panellal, és mint kideült hibás billentyűzettel IS. szegény gép... :U

A lényeg: Se touchpad se trackpoint nem működik. :C
Ugyan azon délután telefonon: van eladó 440s, de ugyan ezzel a hibával :DDD
#40Series :DDD

Psszt, srácok, kértek egy kis szocializmust? - egy random ember a '18-as öszi mondoconon /// ThinkPad T480s, T60 15" FlexView IPS SXGA+ /// Asus P9X79-E WS, Xeon E5-1620v2, Noctua NH-D14, 980Ti, Sony DTC-ZE700 DAT, MX Master 2S, Shure SRH-440A, OLED ToTK Switch

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.