Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#104751) magyarzoltan válasza Vikitorony (#104734) üzenetére


magyarzoltan
tag

"Milyen felhasználásnál jönne amúgy jobban a 4 generációval korábbi MQ-s proci?"

KB bárhova ahol nagy terhelést hosszan kell tartani, itt az U-k elvéreznek a tapasztalat alapján

(#104752) HSM válasza Tikakukac (#104745) üzenetére


HSM
félisten

Aztán ha csak a belépő procis lapot tudsz olcsón már buktad is az erősebb CPU-t a gyakorlatban. :DDD

(#104753) Tikakukac válasza HSM (#104752) üzenetére


Tikakukac
titán

Ja, hogy olcsón. Mert a négymagozás is olcsó volt és minden más is. Na menjünk már :P

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#104754) Loccze


Loccze
tag

Sziasztok! Most vettem egy L440-es notit. Ha kinyitom a kijelzőt bekapcsol a gép, kérdes az lenne hogy ez normális-e, és ki lehet-e kapcsolni?
Köszi!

(#104755) magyarzoltan válasza Loccze (#104754) üzenetére


magyarzoltan
tag

Windows energia gazdálkodási beállításoknál tudod megváltoztatni

(#104756) HSM válasza Tikakukac (#104753) üzenetére


HSM
félisten

Hát olcsóbb, mintha megvetted volna a négymagos lapot méreg drágán, majd füstölés után megvehetted volna mégegyszer. :C

Pl. nekem a T420-ban az i7-2620m megmaradna, ha lapot kéne cserélnem, nem kéne még azt is külön vadászni., mert azért jóval izmosabb a tipikus i5-2520m-nél. Ugyanígy, ha négymagosítottál egy T430-at, a drága négymagos CPU-t nyugodtan rakhatod bármelyik lapba, ha cserélni kell esetleg, nem buktad el a befektetésed a CPU-ba. Szerintem nagyon nem mindegy...

Bár igazából ezt még úgy lenyeli morogva az ember, mert valahol indokolt a vastagság révén, és többnyire amúgy sincs lényeges bővítésre lehetőség, de legalább az egy szem ram slot maradna meg minden gépen, de ott sem ez a trend... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#104757) Tikakukac válasza HSM (#104756) üzenetére


Tikakukac
titán

Mivel amiről beszélünk nincs, ezért esetleg egy elméleti síkos megközelítése lehetséges esetünkben :K

Izmos, well, kinek mire. Mint már mondtam, én asztaliban 4 generációt lépkedtem úgy, hogy azonos procit vettem, csak eggyel újabbakat mindig a sorból. Volt, amikor húzott i7-el értem volna be a kövi alap i5-öst. Nem minden a nyers kraft :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#104758) vicze


vicze
félisten

Se az Intel se az AMD nem gyárt socketed mobil CPU-t 5éve, így minden ilyen társalgás elméleti síkon marad.

(#104759) Frawly válasza HSM (#104756) üzenetére


Frawly
veterán

Ezt tudom cáfolni. Volt nekem is ebben az X220-ban i5-2520M és i7-2620M is, igaz az alaplapra forrasztva. Szinte alig van különbség. +6%-kal több órajel és +33%-kal több L2 cache. A gyakorlatban észre se nagyon venni, max. 5% különbség, ha van teljesítményben, ha épp egyikkel sem futsz bele thermal throttlingba, mindkét proci lepkefing szerintem ma már. Alap dologkra használható (átlag felhasználás, OS, böngészés, irodai programok), de komolyabbaknál (4K videólejátszás GPU-s segítség nélkül, forráskódok fordítása nagy tételben, stb.) csúnyán elvérzik, hogy csak 2 magos, meg kevés a cache. Ma már kicsit is komolyabb dologra min. a 4 mag 8 szál való, 6-8 MB cache-el, és ez is abszolút minimum, fejlesztésre, játékra, stb..

(#104760) Francia91


Francia91
veterán

Sziasztok! Létezhet gyárilag Bluetooth nélkül T400-as ThinkPad? Eddig mindben, amit telepítettem volt BT. Ennél a példánynál a kijelző alatt sincs BT ikon, Eszközkezelő sem lát BT eszközt (BIOS-ban engedélyezve minden vezetéknélküli eszköz)

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#104761) Pyttawrx válasza Francia91 (#104760) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. Igen létezik.

(#104762) Francia91 válasza Pyttawrx (#104761) üzenetére


Francia91
veterán

A T500-as BT modulja ugyanaz, mint a T400-asé? Jól tévedek?

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#104763) Pyttawrx válasza Francia91 (#104762) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

:K Én is így emléxem. :)

(#104764) Tim82 válasza Francia91 (#104762) üzenetére


Tim82
nagyúr

Jól tévedsz, de akár a T430 BT modulját is teheted bele, mert kompatibilis még azzal is (és az tud Bt 4.0-et). A BT moduloknal meg nincsen whitelist, mint a WLAN/WWAN kártyáknál.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#104765) Francia91 válasza Tim82 (#104764) üzenetére


Francia91
veterán

Van egy DELL M6600-asból kivett BT modulom, külsőre tök egyforma fizikailag. A BT modulok is egyformák fizikailag, mint a WLAN kártyák?

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#104766) Tim82 válasza Francia91 (#104765) üzenetére


Tim82
nagyúr

Sosem próbáltam ki más gyártó gépéből való BT modult Thinkpadben, így ezt nem tudom megmondani.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#104767) HSM válasza Frawly (#104759) üzenetére


HSM
félisten

Jah, hát ha neked thermal throttlingolt az X220-ban, akkor úgy persze, hogy nincs nagy különbség, lol... :DDD A T420-ban gyakorlatilag fixen max turbón megy a végtelenségig, azért elég korrekt tempót hozva. Van itthon egy i5-3210M egy T430-ban, ami gyakorlatilag picit erősebb az i5-2520M-nél, és annál (is) érezhetően gyorsabb, alig érezni lassabbnak az új i7-6600U-mnál általános felhasználásban.
Én amúgy fejlesztek minden gépen, ha nem valami nagyobb projekteken dolgozol, és nem vagy láma, hogy 10 másodpercenként kelljen valamiért újra fordítani akkor bőven el lehet rajta lenni.
Persze, jó dolog a négy mag (vagy inkább 6, de méginkább 8 és afölött ;] ha már itt tartunk), de azért két erőssel is sok mindent lehet ám kezdeni.

[ Szerkesztve ]

(#104768) Tikakukac válasza HSM (#104767) üzenetére


Tikakukac
titán

Levizezek egy x220-at i5-el és i7-el, 30 fok felett nem lesz a proci, ezt megoldom. Utána kap 10 tippelési lehetőséget mindenki, hogy melyik-melyik. :P

Ezek az érzés dolgok mindig veszélyesek. Számokat kérünk. Mennyi ideig ment az encode-decode, tolta ki az Lr-Ps-Pr a cuccokat, futott le a számítás, pörgette ki magát a 3dsMax, rajzolt a Fusion vagy lett meg a 3D print modell Cura alatt. Ezekkel lehet haladni, minden más sajnos sokat nem ér. Érzésre tegnap melóban 2 és 3 között eltelt 10 év. Na most ez ugyanez :B

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#104769) Tim82 válasza HSM (#104767) üzenetére


Tim82
nagyúr

Én totálisan nem érzek különbséget használat közben sebességben az i5-2520M (X220) és i3-3110M (X230i) között. (Mindkettőben ugyanúgy 16GB RAM, SSD, mindkét gépen ugyanúgy Ubuntu 18.04 LTS Mate fut.)

Megkockáztatom, hogy az R61-em sem érződik sokkal lassabbnak náluk (T9300, 8GB RAM, ugyanaz a Linux)...

Benchmarkoknál persze biztos más a helyzet, meg olyan helyzetekben, ahol tényleg számít a fejlettebb IGP. Az én felhasználási körömben a light-os játékon kívül ez pont nem fog előjönni.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#104770) Anász


Anász
tag

Elkészült az 1vyrain, vagyis ezzel megoldható mostantól a 30as szériás gépezetek bios mókolása, whitelist mentesítése hardveres flasher nélkül. [link]
Egyedül x230t nem lett tesztelve, a többi masina megyen. :K

“There's nothing more permanent than a temporary fix.“

(#104771) Frawly válasza HSM (#104767) üzenetére


Frawly
veterán

Nem, nekem nem throttlingolt, azt csak járulékos információnak írtam. Mondom, nincs érezhető különbség sajnos, parasztvakítás az i7 az i5-ös mobilprocihoz képest. Bár X220-ban annyiból lehet értelme az i7-es procinak, hogy az ugyebár az alaplapra van forrasztva, és az i7-es alaplapon van USB 3.0, míg az i5-ös lapon csak USB 2.0 van. Árban meg nem nagy különbözet most már egy i5 vagy i7-es lap. Ennyiből miért ne, de hajtani nem érdemes rá, mert a gyakorlatban nem sok pluszt jelent, azt kell mondjam. A legnagyobb limit az alacsony IPC meg a 2 mag, és a cache se valami sok. Ez mindenképp rányomja a teljesítményre a bélyegét. Pont ezért van, hogy az i7-6600U sem gyorsabb, épp úgy 4 MB L2 cache, 3.4 GHz turbófreki, 2 mag, 4 szál, szóval lényegében azonos az i7-2620M-mel, csak a fogyasztása sokkal alacsonyabb, meg talán az magonkénti IPC kicsit jobb, illetve ha DDR4-es memória van alatta, az még hozhat egy kis javulást a DDR3-as i7-2620M-hez képest. Amiben az i7-6600U elvileg sokkal erősebb, az a GPU... lenne, ha nem kéne a piti 15W-os energiakereten osztoznia a procival. Illetve az i7-6600U kezeli a 32 GB RAM-ot, míg a 2. gen csak 16-ot max. De tényleges, nyers teljesítményre nem sok különbség van közöttük. Sajnos.

(#104772) HSM válasza Tikakukac (#104768) üzenetére


HSM
félisten

Le is mértem, Cinebench R15-el, ha a számok nyelvén jobban átmegy. I7-6600U 2700Mhz-en 116/289 pont [link] , i7-2620M full turbón 114/276 [link] . A 6600U kicsit hektikus turbóval, mert az én példányom meglehetősen forrófejű a T460s hűtéséhez képest, így praktikusan nem nagyon lehet 3-3,1Ghz felett járatni kultúráltan, így pedig (vagy ha úgy tetszik, 15W-ra limitálva XTU-val) csinál 142/315 pontot [kép], de az egyszál csalóka, mert nem akarja épeszű ember ennyin hagyni menni, és úgy inkább már csak 133 körül kap, ha nem engeded 3,1Ghz fölé eszetlen feszeket kapni, nem vicces, amikor egy magon feszegeti a 15W keretet. :DDD
Az i5-3210m pedig (saját képet nem találom, de ekörül volt) csinál 108/256 pontot.

(#104769) Tim82: Érdekes, pedig az i3 órajele már elég alacsony... Én még azt is határozottan megérzem akár csak sima netböngészésnél is, ha a 2620M-en lekapcsolom a turbót a T420-on, és 3,4-3,2Ghz magasságából lekorlátozódik fix 2,7Ghz-re. :F Mondjuk itthon elég gyors a net és a wifi is (<10ms, 100-200Mbit/s wifin), egy gyengébb rendszeren nyilván nem a CPU lesz a szűk keresztmetszet hasonló használatnál.

Ezen kívül ahol nekem fel szokott tűnni a difi, melyik gépen vagyok az a szoftver fejlesztés, nagyon érződik, melyik gép mennyi idő alatt készül el egy forrás fordítással.

(#104771) Frawly: Hát úgy tűnik, akkor nem egyezik a tapasztalatunk ezen a téren. :R
Addig egyet tudok érteni, hogy ha éppen egy i5-ös gép akad, az is teljesen jó, de emellett érezhető pluszt hoz az i7, legalábbis a második generációnál biztosan. A 6.-nál már sokkal jobban ott van az i5(-6300U) az i7(-6600U) hátsó felében, mivel az i5 korrektül belefér turbóval is a 15W-ba, az i7 meg inkább olyan 25W-al futná ki magát. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#104773) HSM válasza HSM (#104772) üzenetére


HSM
félisten

A számok lemaradtak Tikakukac-nak... i5-6300U 300 pontot ad R15 multiban, az itthoni T460-ban. :)

(#104774) qnadam válasza FoxiestFox (#104750) üzenetére


qnadam
veterán

örülök, hogy valami értelmes funkciója lett a polcon porosodás helyett :K
de mi lett a brutál sárga kijelzővel, és ha kikaptad a rollcage-et, mi tartja össze a zasszonyét?

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#104775) ghost364 válasza Anász (#104770) üzenetére


ghost364
senior tag

Na ezt kipróbálom majd mindenképpen az X230-amon. Mondjuk az enyémben classic bill van, meg patchelt BIOS rajta, nem tudom összeakadnának-e a dolgok. Nem lenne rossz azért egy 5Ghz-es Wifi-kártyát használni.

(#104776) Flashcash válasza ghost364 (#104775) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

X230-ban gyárilag támogatott ez a wifi kártya ami viszi az 5GHz-et is:
Intel Centrino Advanced-N 6205 AGN 2x2 HMC WiFi Adapter PCI

(#104777) Flashcash válasza Tim82 (#104769) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Nekem is hasonlók a tapasztalataim több év használat alapján a következő gépek nekem kb. egyformák és átlagos otthoni, irodai használattal, böngészéssel, fullhd video felbontásig több ablakos használattal nekem a mai napig elegendő a teljesítményük:
T520 i7-2620m; X220 i5-2520m, X230 i5-3320m

Ami érdekes, hogy volt rövid ideig egy T560 (i5) is nálam, az lefele kilógott teljesítményben, több ablakos használat + videó nézés alatt nem az igazi, illetve a későbbi tulajdonosa is így érzi.

(#104778) HSM válasza Flashcash (#104777) üzenetére


HSM
félisten

"Ami érdekes, hogy volt rövid ideig egy T560 (i5) is nálam, az lefele kilógott teljesítményben, több ablakos használat + videó nézés alatt nem az igazi, illetve a későbbi tulajdonosa is így érzi."
Hűtése rendben volt? Ha az nem elég jó, akkor elkezdi csökkenteni a teljesítményét, pl. HWiNFO-ban ilyenkor látszik, hogy throttlingol. Illetve Linuxok nem mindig hajtják turbo órajelen, az eléggé fáj a 6. generációs U-s i5-öknek, ha nem aktív. Illetve ha win10 alatt megy, akkor nagyon nem mindegy, az energiatakarékossági profil hogyan van beállítva, a Skylake alapú prociknál a kiegyensúlyozott ráadásul három fokozatban állítható az akkus ikonra kattintva, inkább az akkut kímélje (így lassabb, videók nem mindig szeretik) vagy egyensúlyozza ki, vagy gyorsabb legyen. Csak azért írom ezeket, mert tapasztalataim szerint azért annak az i5-nek is ott lett volna a helye a mezőnyben, nem alattuk... Főleg videóban, gyorsít az új IGP olyan dolgokat is, amit a korábbi CPU-k nem tudtak, pl. VP9-et.

[ Szerkesztve ]

(#104779) FoxiestFox válasza qnadam (#104774) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Több gépből raktam össze az én Frankimat, így a tartalékba is jutott rollcage, a régebbi, repedős (és repedt is) fajtából. (Sőt ha jól sejtem, a dobozomban maradtakból simán kijönne még egy funkcionális T60, bár csak az XGA kijelzővel, és a tiédből maradt repedt FPR-es palmresttel.
De azt már tényleg nem tudnánk mire használni :D ).

Ő egy T430s-t használt kb egy éve, és hát, az a kijelző abban a gépben felháborító. Egyszer odaadtam neki a tartalék T60-at, és azóta máson nem akar sorozatot nézni ;]
Mivel más célja annak a gépnek amúgy sincs, hát most azt neveztem ki erre a célra.

A kijelző, annak ellenére, hogy tényleg megsárgult, a mai napig nagyon szép, picit állítottam a színein, és többnyire amúgy is éjjel van használva, így a fényerővesztés sem gáz.
Még jól is áll neki, meleg, kellemes színei és fénye van, sosem kell night mode-ba tenni, mert alapból annyit tud :DDD
Egyébként amíg nem volt meg a sajátomba az 1600x1200-as, addig én is használtam, és én is együtt tudtam vele élni, csak nekem a fénye már kevés volt, ha vittem valahová.

[ Szerkesztve ]

(#104780) ghost364 válasza Flashcash (#104776) üzenetére


ghost364
senior tag

Tudom, viszont az is csak 300 Mbps-es.
Közben a saját kérdésemre (#104775) is megtaláltam a választ: mivel az EC-t nem módosítja, ezért semmi akadálya a kettőnek együtt.
(#104781) HungaryPig:Köszi, közben megtaláltam én is.

[ Szerkesztve ]

(#104781) Anász válasza ghost364 (#104775) üzenetére


Anász
tag

Ha minden igaz akkor az nem lesz probléma: “This will NOT modify your EC. You are safe to flash your EC with the battery or keyboard mod at any time as long as you are on a version compatible with the EC mod. Both IVprep and 1vyrain will only modify the BIOS region! You can safely use this image to update to the latest modded BIOS without losing your EC mod!“

“There's nothing more permanent than a temporary fix.“

(#104782) Tim82 válasza Anász (#104770) üzenetére


Tim82
nagyúr

Köszönöm, ez nekem is tök hasznos, akkor hamarosan megoldom az X230i-nél is az AC-s wifit. :R

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#104783) Frawly válasza HSM (#104772) üzenetére


Frawly
veterán

Az i5-2520M-et most nem tudom lemérni, mert nincs fent Windows, de a hwbot oldalon 256-267 pont van neki jelölve CB R15 multicore-ban, single core adatokat nem találok. Magyarán az van, amit írtam, nagyon együtt vannak, kicsi különbség van az említett procik között, 2/4-es prociról 2/4-esre csak a CPU erő miatt nem éri meg váltani. Hosszabb akkuidő, erősebb/jobb IGP, jobb kijelző, több RAM, USB 3.x, M.2 foglalat, stb. miatt megérheti, de egyébként nem.

Abban egyetértek, hogy az i7-6600U-ban ennél több lenne, csak az energiakerete van nagyon szűkre meghúzva, és emiatt nem tudja sajnos kifutni magát. Ez a helyzet súlyosbodik is, amikor játszanál rajta, izzítja a GPU-t is, és azzal osztozva a 15W-on még kisebb órajelre kapcsol vissza, akkor meg aztán tényleg semmi különbség nem lesz.

A forráskódfordítást nem tudom, mert i7-2620M-en csak kisebb projekteket (Arch Linuxon AUR-os csomagok), meg régebbi Linux kernelt forgattam defconfiggal, míg az i5-2520M-en meg mindenfélét, újabbakat (ezekben nőtt a kódméret is), főleg Gentoo, így nem tudom összevetni, de érzésre nincs sok különbség, valamennyire érezni, de nem számottevő.

(#104784) Flashcash válasza HSM (#104778) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Köszi, majd megnézem az energia séma beállítást, új gép volt akkor, nem tűnt problémásnak a hűtése.

(#104785) tothjozsi96 válasza Flashcash (#104777) üzenetére


tothjozsi96
addikt

A T520-hoz képest én sem érzem gyorsabbnak a T560-at, hiába 2. gen vs 6. gen.

(#104786) skoos


skoos
őstag

Sziasztok! Szokatlan sztory, kérlek segítstek.
Yoga 370 (2018ban vettem újonnan) gépemnek megelégeltem a hatalmas töltőkábelét cipelni, gondoltam kipróbálom az USB-C töltést. Nem jártam sikerrel, jelezte, hogy csatlakoztatva van, de nem töltődik (gyenge adapter? mindegy). Lehúztam, használtam, otthon majd töltöm a rendes töltőjével. 12%on van az akksi. Ugyanaz, csatlakoztatva, de nem töltődik. Megnéztem mi lehet, minden frissítést feltettem, de az az egy ami talán megoldhatná a problémát nem megy fel. A BIOS frissítéshez ugyanis 25%-os töltöttség kell :Y . Próbáltam a gép seggén a resetet is (semmi változást nem látok, nem is tudom sikerült-e, pedig vagy 1percig nyomtam folyamatosan.

Találkoztatok ilyennel? Segítsetek kérlek!

(#104787) Tikakukac válasza skoos (#104786) üzenetére


Tikakukac
titán

018-as gép az vastagon garis, irány a szerviz, töltsék fel akkor.

Amúgy ezer meg egy oka lehet, a Type-c töltés sem egy mindenható dolog, ami megy mindennel.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#104788) vicze válasza Tikakukac (#104787) üzenetére


vicze
félisten

Ennek a modellnek az alap garija 1év, van pár kiszerelése, ami 3év garis de nem sok. Az nem tudom, az EU szabályozás miatt hogy van ilyen esetben a 2év jótállás.

[ Szerkesztve ]

(#104789) darvinya


darvinya
titán

T410-nél venném ki DVD-t, hogy HDD -t rakjak be.
Először rossz irányba húztam kidobót, erre féloldalasan bezúhant.
Ennyire gyenge, vagy én vagyok brutális?

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#104790) FoxiestFox válasza darvinya (#104789) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Valszeg eleve sérült volt belül.

(#104791) darvinya válasza FoxiestFox (#104790) üzenetére


darvinya
titán

Kösz.
Akkor, ha lesz hozzá kedvem megnézem.

Más
Ezzel CPU-val teljesen megvagyok elégedve.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#104792) qnadam válasza FoxiestFox (#104779) üzenetére


qnadam
veterán

most így hozzászoktam az xps kijelzőjéhez, aztán amikor le kellett ülnöm anyós t420s-éhez, nem győztem csodálkozni, hogy ez milyen rossz.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#104793) Tikakukac válasza vicze (#104788) üzenetére


Tikakukac
titán

Muhaha, hát az elég mókás.

Akkor passz. Nekem ez tipikus töltő gondnak tűnik.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#104794) dangerzone


dangerzone
addikt

Sziasztok! Van itt valakinek saját tapasztalata a T490-es modelleről? Mennyire megbízható, pozitívum / negatívumok? Tervezem egy ilyen gép vásárlását, dedikált, nvidia mx250 videokártyával, de előtte érdekelne pár vélemény. :)
Amire használnám egyébként az 80% irodai alkalmazások, 15% kép illetve videoszerkesztés, 5% játék (CS:GO, meg hasonló igénybevételű társai)

(#104795) Tikakukac válasza dangerzone (#104794) üzenetére


Tikakukac
titán

Neked időutazóra van szükséged ebben az esetben :K

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#104796) skoos válasza Tikakukac (#104787) üzenetére


skoos
őstag

Köszi mindenkinek! Hol van szervíz? :)

[ Szerkesztve ]

(#104797) dangerzone válasza Tikakukac (#104795) üzenetére


dangerzone
addikt

Miért is? :)

(#104798) Tikakukac válasza skoos (#104796) üzenetére


Tikakukac
titán

Gugliba: ThinkPad szerviz. Első találatban ott van a Lenovo garis oldala, névvel, címmel mindennel leírva, hogy hol találod. Utána majd kimazsolázod neked melyik a legegyszerűbb.

dangerzone: 6 hónapos korában egy laptop csak a legostobább hibákat köpi ki. Sajnos az igazán komoly lista mindig 1 év után kezd előszaladni a notikból.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#104799) tothjozsi96 válasza skoos (#104796) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Albacomp-ot nagyon tudom ajánlani!

Írtam több szerviznek árajánlat miatt, eltörött a T560-ban a sata connector, írtam még egy szerviznek akik adtak egy 18 ezres árajánlatot, az Albacomp pedig ingyen küldött egyet.

Szóval, Albacomp-ot nyugodt szívvel tudom ajánlani! :)

(#104800) vicze válasza dangerzone (#104794) üzenetére


vicze
félisten

A pusztán HW megbízhatóságot nem lehet 8hónap alatt leszűrni.
SW oldalról sajnos nem éppen a legszerencsésebb volt a gép, mivel teljesen új platformra épült és nagyon sokáig tartott mivel az FW gyerekbetegségeket kikupálták. A decemberi utolsó BIOS-óta Windows is Linux is teljesen rendben van. Most már ki merem mondani, hogy mindegyiken stabil.
Hát képszerkesztésre én csak a WQHD-t venném, az alap 250nit-esnek nincsenek színei, a 400nit-es(low power) ok, de olyan lassú mind a dög, így játékra alkamatlan főleg gyorsra. A 500nit-tel semmilyen problémát nem találtam, egy matt fólia applikálása után.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.