Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#104201) baraczmate


baraczmate
újonc

Sziasztok!

Szeretném beérazntatni a következő notebookot:

Lenovo ThinkPad P50 - Xeon E3 Workstation


Technikai jellemzők:
- Intel(R) Xeon(R) CPU E3- 1505M v5 @ 2.80GHz 2.81Ghz
- 39,6 cm (15") Ultra-HD 16:9 LED Display (matt), Webcam
- 32 GB RAM, 512 GB SSD (LITE-ON LCH-512V2S SSD)
- NVIDIA Quadro M2000M videókártya (4096 MB),
- 15,6 (1920x1080) Full HD IPS
- Intel(R) HD Graphics P530
- HDMI, miniDisplayport, USB 3.0,
- Windows 10 Professional 64 Bit, készenléti idő 11 h, 2,7 kg
- Billentyűzet: angol (nem matricázott, háttérvilágítással)
OP. rendszer: magyar

Köszi előre is a válaszokat!

(#104202) Tim82 válasza baraczmate (#104201) üzenetére


Tim82
nagyúr

ide fáradj.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#104203) Tikakukac válasza Shkiz0 (#104198) üzenetére


Tikakukac
titán

Pár tucat, összesen száz kijelzőn túl vagyok.

A gond az, hogy sok a kamu. Nagyon sok. Többnyire mind. És olyan szinten atom lekváros bukta egy ilyen sztoriba belemenni, hogy nagyon. Refundozás, vergődés, ha nem csináltál videót a bontásról, akkor kb. meglőtted magad.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#104204) Shkiz0 válasza Tikakukac (#104203) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Hmm ezek nem tul jo hirek.
Minden esetre koszonom.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#104205) Tim82 válasza Shkiz0 (#104200) üzenetére


Tim82
nagyúr

Én nem tudok ilyet. A rossz kijelzőt amúgy olyan eladótól vettem, amelyiknél konkrétan nem volt negatív review.

A lutrival persze így is számoltam, dispute lesz.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#104206) Shkiz0 válasza Tim82 (#104205) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Akkuk teren mi a helyzet? Ott is ilyen haklis?
Meglepo ez a 2530p utan ott nem voltak ilyen problemak mint amirol itt most beszelgettunk 😅

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#104207) zsolti75 válasza Shkiz0 (#104200) üzenetére


zsolti75
senior tag

Tapasztalatból mondom, hogy az ebay-es kijelzők nagy része nem olyan mint a leírásban.
Gyakran ott is van apró betűvel hogy replacement 100% compatible.
Szóval ne lepődjetek meg, ha egy tök noname akármit kaptok, vagy esetleg a name stimmelni fog a címkén, de az edid-ben meg nem.
Az aliexpress detto.
Én Honkong-ban találtam megbízható embert aki le is teszteli szállítás előtt, de legutóbbi infóm szerint már nem szolgál ki kis embereket.

(#104208) Shkiz0 válasza zsolti75 (#104207) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Mivel keves FHD gep van itthon, igy lehet muszaj leszek lemondani rola es marad a hd ips.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#104209) fattyu válasza Shkiz0 (#104200) üzenetére


fattyu
veterán

van 90ért x250 touch.

8gb 256 egy nem szétterhelt céges managelt w10nek elég. az i7 meg az i5 között U kategóriában hagyjuk a diferencia de a felár jelentős.

nem tudom miért akarod szopatni magad utólagos mókolással. ez nem a dobok bele nagyobb ssdt meg ramot kategória és utóbbival is bele lehet futni érdekességekbe.

részemről amúgy x230 hívő vagyok de tény hogy akku beszerzés problémás lehet meg már nem fiatalok bármikor letérdelhet

szerk: 12.5 colon a 1080 is mazochizmus szerintem.

[ Szerkesztve ]

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#104210) Shkiz0 válasza fattyu (#104209) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Ezert kerdeztem h mennyire hasznalhato 12.5"-on a fhd mert ha fos nyilvan nem szopatnam magam fhd panellal.
Touchot is kerdeztem nem regalt ra senki, hogy mennyire jo vagy kerulendo ekkora meretnel.
Es nem is annyira a cserelgetes meg mokolas, de pl apron is van olyan ami hdd-s azzal meg nyilvan nem szivatnam megint csak magam, egyertelmu hogy dobnek bele egy m2 ssd-t.
Az meg mar eldolt igy, hogy nem kell i7 marad i5 5200 vagy 5300u (utobbi ugye a gyakoribb)

[ Szerkesztve ]

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#104211) vicze


vicze
félisten

Csak egy furcsa dolog.

Itt van előttem két T490 full azonosak, azonos SKU, azon belül is azonos SSD, egy nap lettek rendelve sorozatszámuk sincs túl messze egymástól. Most updateltem le mindent rajtuk teljesen azonos lépések lettek mind a kettőn csinálva. Épp a setup utolsó fázisában vagyok és eddig ténykedés alatt észrevettem, mintha az egyik gyorsabb lenne, így másodpercre azonosan nyomtam a Windows 10 full resetre disk wipe-pal. Na most A példány épp 32%-nál tart B példány 50%-nál.

Asszem ha kész a reset futtatok pár sebesség tesztet... Nagyon furcsa.
Esetleg tipp, mitől lehet?

(#104212) fattyu válasza vicze (#104211) üzenetére


fattyu
veterán

Szar pasztazas throttling a lassabban? A "gyorsabb" meg tudja amit kell neki?

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#104213) darvinya válasza vicze (#104211) üzenetére


darvinya
titán

Mint minden összetettebb chip, ic -k bizonyos minőségi százalékkal vannak készítve.
Sőt még a több rétegű összetett nyákok is ugyanilyen.
Tehát pl: A CPU 98%, a többi 93%-os, B CPU 97%, a többi 95%, így B lesz a jobb.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#104214) HSM válasza vicze (#104211) üzenetére


HSM
félisten

Nekem is az első tippem a CPU, ugye alacsony a garantált órajel, és magas a turbó ezeknél az U-s négymagosoknál, amire nincs ugye garancia, a jobban sikerült CPU magasabb órajelen, többet tud turbózni. Ezt tetézheti az esetleg eltérő hűtő vagy pasztázás.

Persze, a TLC SSD is mókás jószág, általában az van bennük, ugye ott is lassan ír valójában, csak egy korlátozott SLC módú gyorsítótárral ügyeskedik, aztán ha az elfogy, pl. egy telepítésnél, vagy full telibe törlésnél, akkor ott elég kiszámíthatatlan lehet a sebesség. Én telepítés után amúgy némi bekapcsolt állapotú pihentetés után tolnék rajtuk egy SSD és egy Cinebench R15 tesztet egy és többszálon, azok mit mondanak. :K

(#104215) zsolti75 válasza vicze (#104211) üzenetére


zsolti75
senior tag

+1 tipp a throttling -ra

(#104216) vicze válasza fattyu (#104212) üzenetére


vicze
félisten

Hát azt a banchmark akkor megaszondja.
De azért egy jó 10-15% sebesség különbség dobozból kivéve elég durvának tűnik így elsőre.

Mondjuk X1-eknél tapasztaltam már, hogy azok azonos minden mellett képesek szintekkel gyorsabban működi mind egy T, de hogy két tök azonos.

(#104217) qnadam válasza Shkiz0 (#104210) üzenetére


qnadam
veterán

13" fhd gép van előttem, teljesen jó.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#104218) Ganz-[HUN] válasza Tim82 (#104199) üzenetére


Ganz-[HUN]
addikt

Utana lestem, EDID-t tudod Linux alól flashelni és relatíve veszélymentes.

(#104200) Shkiz0 Olyat kell venned amiben gyárilag benne van az IPS és nem fog fájni a fejed :N

Psszt, srácok, kértek egy kis szocializmust? - egy random ember a '18-as öszi mondoconon /// ThinkPad T480s, T60 15" FlexView IPS SXGA+ /// Asus P9X79-E WS, Xeon E5-1620v2, Noctua NH-D14, 980Ti, Sony DTC-ZE700 DAT, MX Master 2S, Shure SRH-440A, OLED ToTK Switch

(#104219) Shkiz0 válasza Ganz-[HUN] (#104218) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Persze. Ahogy irtam TN nem opcio akar HD akar FHD.
Koszonom mindenkinek az infokat.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#104220) HSM válasza qnadam (#104217) üzenetére


HSM
félisten

Azért ez erősen ízlés függő is. Nekem 14"-on is határeset a FHD, ha nem akarok skálázáshoz nyúlni, és én nagyon nem akarok, mert sántít a megoldás csúnyán. Az előző 900P kényelmesebb volt a szememnek ezen a méreten.

(#104221) tothjozsi96


tothjozsi96
addikt

Találtam Hardveraprón RAM-ot, ugyanaz mint ami a T560-ban van.

7k-ért megy ez a 8GB DDR3-as modul ami elvileg szépen menne dual-ban a gépben lévővel.

A gépet főleg csak netezésre használom.

Érdemes megvennem? Az ár szerintem nagyon baráti és nem tudom hogy ebből a Windows profitálna-e valamit, vagy csak pénzkidobás az egész. :U

(#104222) baraczmate válasza Tim82 (#104202) üzenetére


baraczmate
újonc

Köszi!

(#104223) Shkiz0 válasza Shkiz0 (#104219) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Most nézegetem az X260-akat, van fent apróban is pár 95K-ért pl, ezek meg alapból FHD IPS kijelzősek, 8Gb ram, 256SSD szóval minden ami kellhet. Ha azt nézem egy hasonló paraméteres X250 sem lenne sokkal sokkal olcsóbb ha kellene a FHD IPS.
Ezek a 260-as gépek mennyire ajánlottak? Mert akkor lehet egy ilyen lenne a befutó

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#104224) fattyu válasza Shkiz0 (#104223) üzenetére


fattyu
veterán

60 as szériával nem voltak nagy gondok amennyire én tudom bár én csak a 460ból tudok infót meríteni igaz tobb100 darabról. szalagkábel kotlott meg párban az első szállítmányból. azon kívül mennek.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#104225) magyarzoltan


magyarzoltan
tag

Sziasztok, a napokban upgradeltem a kissé már idejétmúlt T520-am egy W541-re. Egy gondom akadt az 541-el, k..va hangos a hűtése és rettentően kretén a fan management-je. Betölt a Win és idle-ben rohadtul pörgeti a ventit ( nem maxon de nagyon hangosan ) ha elindítok valamit és mondjuk a Quadro 90%+ -ra ugrik meg a cpu is 80% körül van akkor visszaveszi a ventit és szépen fokozatosan emeli a fordulatot ahogy melegszik a cucc. Befejezem a terhelést, leállítom a programokat Win idle-ben visszaáll megint a kurva idegesítő közepes fordulatszámra. Tp fan control-t még nem mertem ráküldeni mert semmi infót nem találok arról hogy kompatibilis lenne ezzel a vassal. Tudom elég ritka a gép de valakinek valami ötlete?

(#104226) Flashcash válasza magyarzoltan (#104225) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Kompatibilis vele, próbáld az ini fájlban a küszöb hőmérsékleteket és a ventilátor fordulatszámot úgy beállítani, hogy ne melegedjen túl, de pl. böngészés, kisebb terhelés alatt ne legyen túl hangos sem. A programban visszaállhatsz a BIOS beállításra bármikor, így megnézheted, hogy az adott hőmérsékletnél mit csinálna a gyári vezérlés.

(#104227) magyarzoltan válasza Flashcash (#104226) üzenetére


magyarzoltan
tag

Feldobom este, köszi

(#104228) vicze válasza vicze (#104211) üzenetére


vicze
félisten

Sikerült eljutni a szétszedésig + RAM bővítés.
Az egyetlen egy fizikai különbség, hogy a lassabb Sunon ventit kapott a gyorsabb Deltát(ezzel együtt lehet a hőcső is más).
Minden benchet 10-15x vagy többször futtattam legalább és elcsesztem 3órát az egészre. :((( A SSD benchekben olyan 1-5% különbség van elég konzisztensen a gyorsabbank. (két SSD statjai is szinte teljesen azonosak.)
CPU-ban 1-5% különbség van elég változó sokszor azonos.
Memóriában szintén 1-5% különbség.

Órajelek átlag hőfokok, minden azonos. Ez egyetlen különbség amit észrevettem, hogy a lassabbnak magasabbra ment 2mp-re a max. hőfok és ennyi, ezt kivéve ebben is 1-2°C-n belül vannak ide vagy oda, mikor hogy.

Az SSD tűnik a fő faktornak és a minimális CPU különbség rájön. Lehet hogy a hűtő a különbség, nem látszik egyértelműen és ezen a pontosn

Minden céges szart(BitLocker) rápakolva már kevesebbé érződik a különbség, szinte azonos. :P
---------------------------------------------------

T490 összeszerelés:
Mind a két gépben volt legalább 1 vagy 2 vezeték, amit rosszul volt gyárilag vezetve és ki kellett javítsam, mellesleg az egyiknél emiatt nem lehetett visszarakni a hátlapot.
Amúgy ezt kivéve továbbra is ez a legszörnyűbben leszedhető hátlap, amivel Thinkpadnél találkoztam, a leszedésnél már csak a visszarakás nagyobb kínszenvedés.

(#104229) FoxiestFox


FoxiestFox
félisten

Hol lehetne itthon használt T/W500 dedikált GPU-s gépbe való hűtést találni? 45N5492, 45N5493 FRU-n futnak.
Megjött a T61 NOS deszkám, nemsoká jön a CPU is (egyelőre T9300, később négymagosítom a lapot), és a T60 hűtése már nem lesz jó a Frankipadba.

(#104230) magyarzoltan


magyarzoltan
tag

erről jut eszembe, a múltkor találtam itthon egy bontatlan új X60-as ventit, ha valakinek kell szívesen bevágom egy borítékba és elpostázom neki mivel lassan 6 éve lecseréltem az X60-at :)

(#104231) Wolfskin


Wolfskin
őstag

sziasztok,

sos segítségre lenne szükségem. egy w530 gép reggelre kelve nem indult el. a töltőd bedugva a töltést jelző zöld aksi jel felvillan párszor, de ez az összes életjel, amit kiad. másik (ugyancsak gyári 170W) töltővel ugyanez, tehát töltő kizárható. (éjszakára kikapcsolt állapotban, a töltőről lehúzva pihent)

a ssd átrakva egy másik gépbe megy, tehát az is kizárható.

van valakinek ilyen tapasztalata /ötlete? :F

[ Szerkesztve ]

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#104232) Papooo


Papooo
senior tag

Üdv!
Most jött meg a T530 [akksim] .
Így látja a gép:

Így néz ki:

Úgy nézem, egy átcimkézett x230-as akksival vertek át.
Lehet ezzel valamit kezdeni?

Ha nem tudsz olvasni, ne várd hogy visszaírjak.

(#104233) Tikakukac válasza Papooo (#104232) üzenetére


Tikakukac
titán

Azt hittem gyáriként vetted és úgy átverés.

Well, eleve átverés az egész, így meg aztán főleg. PayPal meg ebay a két ütőkártyád, hajrá. Utána ha megvolt a tanulópénz/idő, vegyél apróról helyben egy rendes gyári akkut, akár használtan is.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#104234) azbest válasza Papooo (#104232) üzenetére


azbest
félisten

De mi a problémád? Nem tölt? Nem megy róla a gép?

Merthogy az utángyártott akkuknál mindenféle sületlenség lehet a kiolvasott értékeknél, ez nem meglepő.

(#104235) Papooo válasza azbest (#104234) üzenetére


Papooo
senior tag

Ha nem tudsz olvasni, ne várd hogy visszaírjak.

(#104236) barnam_ válasza Papooo (#104235) üzenetére


barnam_
nagyúr

Tx30 szériától felfelé nem tudsz utángyártott akkut használni, ez a baj.
De mondjuk én a hirdetést megnézve nem gondoltam volna, hogy eredeti Lenovo akkut kapok :N

Túlságosan nagy reményt nem fűznék a reklamációhoz:
"produit non-original, accessoire de qualité de la marque VHBW"

(#104237) Papooo válasza barnam_ (#104236) üzenetére


Papooo
senior tag

Ezt most találtam.
Jó lehet?

A kamu akksinál van esély, hogy x220/230-ban működni fog rendesen?

Ha nem tudsz olvasni, ne várd hogy visszaírjak.

(#104238) azbest válasza barnam_ (#104236) üzenetére


azbest
félisten

ó, és úgy hírlik, hogy az újabb bios verziókba bekerült digitális aláírás, így a külső flasherrel történő whitelist mentesítés sem működik mostmár.

"2019 EDIT: Starting with T430 BIOS version 2.82, EC version 1.14, Lenovo has started to include a digital signature that prevents this whitelist from being removed, the EC patch for T420 keyboards, and other aspects of this mod from working. DO NOT upgrade the BIOS to any version newer than 2.81." [link]

(#104239) Tikakukac válasza Papooo (#104237) üzenetére


Tikakukac
titán

20-ig igen, fölötte lehet moddolgatni ha bármit is el akarsz érni.

Olyanokat, mint random százalékon lekapcsolás, alaplap legyilkolás meg hasonlók, nos, az majd a kövi tanulópénz lesz :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#104240) FoxiestFox válasza azbest (#104238) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Ez már ugyanolyan gusztustalan, mint amit az Apple csinál.

(#104241) Tikakukac válasza FoxiestFox (#104240) üzenetére


Tikakukac
titán

Arra már alakulnak a dolgok, ha mákunk van, akkor a földig döngölik őket, az első lépcső eddig bombasztikus siker.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#104242) FoxiestFox válasza Tikakukac (#104241) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Csak Louis dolgozik rajtuk, vagy más is? :D

(#104243) barnam_ válasza Papooo (#104237) üzenetére


barnam_
nagyúr

Ez ugyanúgy utángyártott, 8 ezer Ft-ért nem adnak gyári Lenovo-t, max használtan.

(#104238) azbest: igen, ki kell szedni az alaplapot, BIOS chipet kiolvasni, módosítani, és visszaírni. Állítólag nem annyira lehetetlen, de azért úgy állnék neki, hogy van tartalék alaplap :D

(#104244) Tikakukac válasza FoxiestFox (#104242) üzenetére


Tikakukac
titán

Nézd meg az eddigi meghallgatásokat. Van azért ott bőven ember az ügyön :K

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#104245) azbest válasza barnam_ (#104243) üzenetére


azbest
félisten

"BIOS chipet kiolvasni, módosítani, és visszaírni"
nem. Pont arról van szó, hogy a legfrisebb 2.82 óta ez nem működik, mert érzékeli a módosítást. Ha valaki ilyesmit tervez, akkor nem szabad frissítenie 2.81-nél újabb verzióra.

(#104246) vicze válasza Tikakukac (#104241) üzenetére


vicze
félisten

A Right to repair mögött nincs több milliárdos lobbi, nem nagyon van minek örülni és az ég világon nem lesz belőle semmi.
Másik dolog, hogy US-ről illetve egyetlen egy államról szól amire hivatkozol. Sőt nem is "Right to repair" erősítéséről van szó, hanem hogy legalább ne gyengítsék.
Mivel a politika ezért évekig húzódhat, ami alatt a technológia szélvész gyorsan elmegy a szabályozás mellett.

[ Szerkesztve ]

(#104247) SteveAd


SteveAd
tag

T520 (vagy kompatibilis T430) ill. X220 gyari akksit hol lehet venni? Aproban ritkan latom (egy hete volt egy, de gyorsan el is vittek, mire irtam az eladonak). laptophardware pont hu oldalon szokott lenni, de mar egy ideje nincs raktaron. Korabban a nemet Amazonon volt gyari, uj, dobozos, de mar ott is neccesebb.
Hazai (leginkabb bp-i) boltok kozul hol erdemes meg nezni? A notebook-alkatresz pont hu-n talaltam, de nem tudtak gyartasi datumot mondani (mert allitolag lezart dobozban van, bar ha jol emlekszem, a gyari dobozon elvileg szinten szerepel a gyartasi datum?)

(#104248) weiss


weiss
addikt

Ha ennyi gond van az utángyártott akkukkal, akkor a HA-n hogy árulnak bagóért akkukat? Ennyiért ez pl. kötve hiszem, hogy eredeti.

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#104249) S_x96x_S válasza Wolfskin (#104231) üzenetére


S_x96x_S
őstag

> sos segítségre lenne szükségem. egy w530 gép reggelre kelve nem
> indult el. a töltőd bedugva a töltést jelző zöld aksi jel
> felvillan párszor, de ez az összes életjel, amit kiad.

Laptop does not power on or power up
https://support.lenovo.com/hu/en/videos/vid100760
https://support.lenovo.com/us/en/solutions/ht080218

https://forums.tomsguide.com/threads/my-lenovo-laptop-wont-turn-on-its-only-showing-the-light-on-the-power-button.110758/

- ventilátor felpörög ?
- esetleg akkumulátor nélkül is kellene tesztelni
https://forums.lenovo.com/t5/ThinkPad-P-and-W-Series-Mobile/W530-that-will-not-boot-up/td-p/2163547

sok sikert!

Mottó: "A verseny jó!"

(#104250) barnam_ válasza azbest (#104245) üzenetére


barnam_
nagyúr

Ja igen. Amit én olvastam az az volt, hogy adott verziószámtól felfelé csak a digitálisan aláírt BIOS-t lehetett feltenni, ezért kellett kiszedni az alaplapot és külön íróval felülírni a BIOS-t.
Ezek szerint akkor még egy szinttel feljebb léptek e tekintetben.

Visszafelé lehet lépni verziószámban?

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.